Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Напиши мені інтерфейс
Añadido 14 jul. 2024

Напиши мені інтерфейс

@interface_writer
Número de suscriptores: 1 627
Fotos: 211
Videos: 6
Enlaces: 126
Descripción:
UX-райтерські будні. Розповідаю про тексти та інтерфейси, ділюся цікавими кейсами <3 Авторка: @Svitladivchinka

👥 Número de suscriptores

1 627
Promedio/Día:: 0
Promedio/Tiempo:: -4
Promedio/Mes:: +6

👁️ Vistas promedio por mensaje

1 000
Promedio/Día:: 799
Promedio/Tiempo:: 994
ERR: 61.46%

📊 Mensajes por Día

0.2
Último día: 1
Promedio semanal: 0.1
Promedio por día: 0.2

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

Контекст, процеси, UX-райтинг🚬Проблема, з якою я стикалась на більшості робіт – UX-райтера (тобто мене в цьому випадку) не запрошували до роботи над фічами на початкових етапах. І з одного боку це завжди супроводжувалось логічним «Текст би ніяк не вплинув на відображення/дизайн/логіку, нащо тобі зайві дзвінки, задача тоді ще невідомо коли мала йти в роботу». А з іншого це завжди завершувалось тим, що «вже не можна нічого змінювати, тут буквально тільки текст можна підправити, а прикрутити попап – це зайвий день розробки, давай без цього». І в результаті що ми отримували:• Текстом доводилось покривати неідеальності флоу (бо про деякі штуки в першу чергу думає саме райтер/ка).• Пояснити флоу було складніше, ніж потенційно його переробити.• Я пропонувала ідеї, які, як виявилось, вже відмели раніше. А я не могла цього знати, бо не була залучена в процес.• На таску витрачалося відчутно більше часу, ніж могло б – хоча б тому, що мене потрібно було онбордити і пояснювати, чому логіку вибрали саме таку, а не інакшу.Зізнавайтесь, знайомо?)Я розумію, чому так стається. І головна причина – це те, що багато де в процесах раніше не було UX-райтера і вбудовувати його у вже існуючі патерни роботи складно і марудно. І той факт, що «ну і так же працює» – дуже переконливо оманлива штука, яка не дає відчути потребу у змінах.Багато в чому на кожній з цих робіт були і мої провтики в плані невміння донести потребу в змінах та впровадити ці зміни якісно. І багато в чому я засвоїла свій урок.Зараз у Мрії у мене ледь не щодня по онбордингу (а то і по два) у новий флоу. Й іноді голова кипить і кричить «хвате». Але разом з тим – я така неймовірно щаслива, що про мене згадують тоді, коли я ще можу щось змінити, протестувати, запропонувати. Тоді, коли я знаю всі ітерації змін флоу, причини цих змін і сама слухаю користувачів на юзер-тестах. А ще той факт, що ці юзер-тести є, гріє мені душу краще за чай в ці холодні дні.Дуже класно відчувати себе частиною процесу, а не завершальною його ланкою. І UX-райтеру це вкрай потрібно, щоб якісно робити свою роботу❤️
У мене є Мрія…А у Мрії є я!Вже два з гаком тижні триває мій випробувальний термін у Мрії. І мені є, що сказати!1. Тут круті процеси.Як людина, яку дуже довго долучали до текстів у форматі «нічого сильно не прав, і додати якісь штуки ми теж не можемо», я дуже тішуся, що мене залучають в роботу над фічами максимально рано. Ну і ще загалом дуже прозоро і зрозуміло, який життєвий цикл задачі.2. Дуже круті люди❤️З якими цікаво і працювати, і триндіти про тварин, і збиратися кудись поза роботою.3. Фічей багато, фічі складні.Я поки в шоці, що мені треба осягнути так багато інформації. Але поступово втягуюсь і вже намагаюсь видавати результат.4. Мені по приколу ходити в офіс!Я вже почала оформлювати собі там прикольний стіл, принесла чашку і навіть перемістила одне своє лего з дому туди. Якщо коротко: перше враження дуже позитивне. І хоч мені трохи складно постійно концентрувати увагу і не провтикувати нічого важливого, чомусь відчуваю, що втягнуся.Ось такі от новини) Які ще і пояснюють, чому я знову нічого не пощу в канал😀
Сьогодні – мій останній день в МОУ💔Quite a journey, що я можу сказати) Чесно, коли я погоджувалась на цю роботу, моїм завданням для самої себе було витримати 3 місяці. Витримала 10! Тож перевиконала план, виходить.За цей час було всяке: зідзвони по 3 години, робочі переписки і задачі на вихідних, спільна робота з колегами о 23:50... Купа непогоджених пропозицій, правок, переписувань. Купа провалених дедлайнів і кілометрових переписок в коментарях у Figma.А ще – купа моментів, коли я пишалась бути причетною до цієї важливої справи. І безліч митей, коли я дивилась на колег із захватом та неймовірною повагою.Я знала, що працювати у навколовійськовій сфері буде важко. І дуже тішуся, що мені вдалося привнести хочаб частинку себе в Армію+ та Резерв+.А ще – дуже вдячна тим, хто скеровував мене, критикував мене, допомагав мені і був поряд. Це були вражаючі 10 місяців мого життя.Чому вони завершуються?Думаю, про це важливо теж розповісти, щоб не залишати питання висіти в повітрі.Якщо коротко: скорочення – штука нещадна) Інтерфейсних текстів і задач на них стає дедалі менше і це абсолютно адекватне рішення – не витрачати більше кошти на спеціаліста, якому немає, чого робити. І я знаю, що моя робота не завжди була ідеальною в силу різних причин.Тому – розстаємося зі взаємним розумінням та вдячністю. Я точно не забуду ці 10 місяців життя. Вони навчили мене багато чому, можете повірити.Що далі?Далі – місяць відпустки! (ну майже місяць і майже відпустки)Тому йду з легким серцем і планами по максимуму гуляти у Ботсаду і тіскати песика та кицю вдома. А ще – дивитися серіали з чоловіком і читати «Колапс» Кідрука, який дуже вчасно доїде до мене завтра.Якось так💜
Шукаю нову роботу на позиції UX writer🔍Що вмію:• Писати інтерфейсні тексти, зокрема мікрокопі – від онбордингів і до екранів помилок.• Створювати гайдлайни з інтерфейсного райтингу для продукту.• Будувати процеси під UX-райтера та ефективно взаємодіяти в рамках продуктової команди.• Аргументувати свої рішення і шукати компроміси, щоб тексти були зрозумілими юзерам і задовольняли продуктові потреби.• Робити тексти консистентними по всій платформі.• Працювати з літредакторами.Який досвід маю: • Працювала в компаніях Київстар, ПриватБанк, dok.ua та в Міністерстві оборони (на проєктах Армія+ / Резерв+). • Веду телеграм-канал про інтерфейсні тексти «Напиши мені інтерфейс».• Проводжу авторські курси та лекції у школі APOLLO.Що шукаю: Україномовний продукт, який хоче покращувати тексти в інтерфейсах та робити досвід користувачів більш якісним та приємним.Ще трохи про мене:Дуже люблю свою роботу, люблю ділитися цікавими кейсами зі студентами та у своєму каналі. Читаю художню та професійну літературу, вчилася на курсах UX-дизайну в школі Projector, проходила курси на платформі Uxcel. Маю чудових кішку та песика. Буду рада працювати у класній команді, з якою не лише покращуватимемо сервіси, але і чудово проводитимемо час.Пишіть в особисті @Svitladivchinka 💜
Про курси (особисте)Два роки тому я якраз готувалась до початку першого потоку курсу в APOLLO. Пам'ятаю, як взагалі вагалась, коли мені запропонували провести курси. Бо уявіть! Прям справжні курси! Які будуть слухати студенти!Для мене це здавалось дуже страшною справою. Боялась підвести і не виправдати очікувань.І скажу по секрету: щоразу перед новими потоками і лекціями у мене той самий мандраж. Мені хочеться давати максимум користі і мінімум води. Мати відповіді на всі запитання і вчити так, щоб було просто і цікаво водночас.Я не збрешу, якщо скажу: на світі існують специ НАБАГАТО кращі за мене. І не буду приховувати: у своїй роботі я часто туплю і помиляюся. Я буваю неуважна і занадто поспішаю. Часом забуваю про важливе. Колеги підтвердять)Але також я знаю, що комусь справді допомогло навчання у мене. І це для мене – один з найбільших приводів пишатися собою в житті.Я пишаюся своїми студентами і ніжно їх люблю: у нас завжди весело і продуктивно. І під час підготовки я щоразу сама стаю кращою UX-райтеркою, ніж була.Тому щоразу погоджуюсь знову проводити ці курси: через мандраж і страх, через зусилля. Бо врешті знаю: воно абсолютно того варте!Тому просто скажу: якщо ви чогось хочете, але боїтеся, просто робіть це. Бійтесь, але робіть. Воно окупиться.Дякую, що вислухали❤️А курси отут:https://www.apollo-school.com/kurs-intro-to-ux-writingДо речі, якщо прийдете на лекцію 02.02, зможете отримати промокод на найбільшу за час продажів знижку👀
Доооооовгі флоу і UX-райтингНайбільше за все у своїй роботі я люблю пропрацьовувати довгі флоу. Особливо якщо виходить якась нова фіча або ми кардинально оновлюємо щось старе – настільки, що я можу переписати все, що мені не подобається.Коли робота над таким сервісом завершується, я отримую тотальний сатісфекшн від розуміння проробленої роботи. А ще в них можна заритися на день-три-тиждень і зробити реально класні тексти.Але в роботі з довгими флоу треба пам'ятати кілька важливих правил.1️⃣Консистентність.Що більше екранів, то легше втратити пильність і зміксувати різні подачі в рамках одної послуги. Особливо якщо основна робота над написанням/вичиткою флоу триває більше 1 дня.2️⃣Лаконічність more than ever.Якщо навіть райтер визнає, що флоу довге, уявіть як буде вашим користувачам😀 І якщо ми можемо щось не писати, бо воно не несе критиної цінності – не пишемо.3️⃣Зручна навігація і поетапність.Звісно, довгі флоу бувають різними і далеко не завжди мова про саме покроковий процес. Але якщо це так, пробуйте зменшувати кількість кроків і додавайте прогрес-бари з кількістю кроків, які залишилось пройти. І давайте можливість повертатися до попередніх кроків без втрати заповнених даних. Так, це більше про дизайн, але райтеру також важливо за цим стежити.4️⃣Фінальна вичитка.Що довше у нас флоу, тим довше ми будемо над ним працювати. І 100% в процесі тексти змінюватимуться то тут, то там. Бо з'являтимуться нові вводні, технічні блокери і додаткові підфічі.Для нас як райтерів це означає лише одне: є ризик перетворити флоу у монстра Франкенштейна. Тому перед виходом у прод (або в тестування) слід уважно сісти і підчистити тексти, зробити їх консистентними і загалом виправити свої косяки, яких в процесі роботи може припускатися кожен райтер.І головне: не бійтеся довгих флоу. Вони класні, чесне слово❤️
Трохи підсумків і планів📊Трохи з запізненням хочу підсумувати 2025 і запланувати трохи на 2026. У професійному плані)Найбільше пишаюсь за минулий рік:- Своїми студентами та співпрацею з Uklon. Вдалося провести 2 набори (курс в Apollo + менторство) і це було топ!Неймовірні студенти з цікавими запитаннями і дуууже крутими успіхами. І чудова спільна робота з Uklon – для мене це був ідеальний метч цінностей і бачення співпраці як такої.- Зміною роботи.Мені вдалося наважитися піти в нікуди з роботи, яка була не до душі. І потім знайти ще більше сміливості, щоб піти працювати в Армія+/Резерв+. Бо ця робота не лише про місію, натхнення, відчуття свого внеску і постійні челенджі. Також вона про пожежі, які потрібно гасити. Саме тому я довго думала перш ніж все ж погодитись на пропозицію.Не пошкодувала!- Спільнотою.Для мене цей телеграм-канал – моя віддушина і місце, де якимсь зовсім неймовірним способом вдалося зібратиа багато однодумців. І я від цього неймовірно кайфую.Від кожного коментаря під постом. Від жвавих обговорень і запитів в особисті. Від того, що спільнота росте і живе – навіть тоді, коли у мене не дуже є час приділяти їй увагу.Вдячна вам страшенно❤️Про плани:- Провести курс з Apollo (стартуємо в лютому).- Перезапустити свій ТікТок.- Зібратися з духом і таки провести конференцію.- Повернутися до писання книжки.- Піти на одні дуже круті курси, на які давно заглядаюся.Якось так)А у вас як? Розкажіть про ваш минулий рік і про плани на новий❤️
Клуб розборів: перша зустрічТреба реалізовувати ідеї, поки вони свіжі. Запрошую вас, любі UX-райтери, прийти потеревенити і порозбирати кейси один одного.Як це працює?1️⃣Якщо маєте кейс і хочете, щоб його розібрали, пишете мені в особисті і показуєте, власне, кейс. Ця модерація потрібна, щоб планувати час – скільки ми можемо взяти кейсів на одну зустріч.2️⃣Я додам вас у спільний чат клубу – там будемо вести додаткову комунікацію.3️⃣На зустрічі буде адженда і обмежена кількість часу на кожен кейс.4️⃣Я виступаю як модератор і також як порадник у текстах. Брати участь в розборі можуть всі, хто зареєструвався і прийшов на зустріч.Поки беремо тільки україномовні кейси, а там подивимось.Перша зустріч тестова.Вартість – символічна:- 200 грн просто за участь- 300 грн за участь з розбором вашого кейсуЯкщо ви компанія/продукт і хочете, щоб ваш кейс розібрала наша спільнота – вартість залежить від глибини та складності кейсу і кількості тексту/екранів. Якщо потрібно, можемо збиратися спеціально під розбір тільки вашого кейсу❤️Хто може прийти?Вам не обов'язково бути UX-райтером. Якщо на вас лежить задача писати тексти, або вас просто цікавить ця тема, хоч ви, скажімо, дизайнер або дослідник – сміливо приходьте. Допоможемо)Як зареєструватися?Пишіть @Svitladivchinka в особисті. Оплата офіційно на ФОП🤝Коли: 17.12, 19:00Чекаю на всіх! Планую, щоб було прикольно і корисно)Маєте запитання щодо формату? У коментарях відповім🤝
Чи може UX-райтер розвиватися у вакуумі?У неділю була на чудовому мітапі від KyivUX і, зокрема, думала про спільноту. Чи потрібна вона райтерам? Наскільки корисна дизайнерська спільнота для райтерів? І всяке таке інше.Прийшла до кількох висновків:1️⃣ Розвиток у вакуумі можливий.До певного моменту. Поки не прочитаєш усі доступні книжки та не пройдеш усі можливі курси.Однак потім потреба живого ком'юніті стає очевидною. Як, власне, і здобуття практичного досвіду: бути теоретиком у сфері UX-райтингу — це прикольно, але дуже «пластмасово». Бо не про реальні проблеми і не про їхнє вирішення.2️⃣ Спільнота райтерів в Україні на дуже початковому етапі розвитку.Є чудові UX-райтерські канали та класний чат. Однак власний двіж поки ніхто не влаштовував (хоч я вже активно займаюся виправленням цієї ситуації).3️⃣ Відвідувати івенти суміжних спільнот — топ.Поки наша власна спільнота невелика й розкидана по країні, нетворкатися з дизайнерами, рісерчерами та продактами дуже корисно. Як для загального розширення знань, так і для точкових перетинів із такими ж UX-райтерами.Ну і загалом: навіть для пошуку роботи важливо мати знайомства в різних компаніях. Не тому, що так тебе простіше наймуть, а тому, що ти швидше дізнаєшся про вакансії — далеко не всі одразу публікують їх відкрито, а спершу шукають «перевірену» людину.А особисто для мене мітапи, конференції та лекції із суміжних професій — це чудова можливість поєднати приємне з корисним.Трохи розважитись. Трохи дізнатися нового. Трохи відчути, що я не одна така повернута на своїй роботі, якій цікаві подібні двіжі.Для кукухи помічне, коротше.А які у вас думки з цього приводу?
Розбираємо текст про «Легке повернення» в Новій пошті👀Перш за все, маю сказти, що це дуже непоганий екран.Але я була б не я, якби не бачила, що його можна ще покращити😀Проблеми:1️⃣Заголовок.Формат пасиву «зроблено» дуже знеособлює – користувача, застосунок, послугу. Краще працювати через активну форму.2️⃣Підзаголовок.Багато тексту без структури. Читати трохи важко і довго.Як би зробила я? Ви замовили легке поверненняНадійно упакуйте та надішліть посилку за електронною накладною.Якщо надсилаєте через поштомат, заванатажте посилку впродовж 6 годин. або Оформили легке поверненняТепер запакуйте та надішліть посилку, скориставшись електронною накладною.Надсилаєте через поштомат? Завантажте посилку впродовж 6 годин – стільки діє бронювання віконечка. Але можна навіть простіше.Якщо додати місця між двома частинами поточного тексту і просто підтюнити заголовок та дрібниці у підзаголовку, вже стане відчутно краще. Оформили легке поверненняТепер надійно упакуйте та надішліть посилку, скориставшись електронною накладною.При відправці через поштомат, потрібно завантажити посилку протягом 6 годин. Бачите, цілих 3 варіанти вийшло.А який би вибрали ви?А загалом – я люблю в роботі з текстами те, що в ній можливо стільки варіантів. І що, здавалося б, однакову суть можна передати стількома способами.Це великий челендж, але і страшенно надихає знаходити те саме ідеальне звучання. Обожнюю цю роботу капець!