Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Гомер-енергетик
Añadido 06 ene. 2025

Гомер-енергетик

@energy_energetic
Número de suscriptores: 1 540
Fotos: 24
Videos: 30
Enlaces: 300
Descripción:
У Гомера тільки правда, тільки хардкорд! Без цензури

👥 Número de suscriptores

1 540
Promedio/Día:: -1
Promedio/Tiempo:: +4
Promedio/Mes:: +13

👁️ Vistas promedio por mensaje

1 694
Promedio/Día:: 1,600
Promedio/Tiempo:: 1,599
ERR: 110%

📊 Mensajes por Día

0.2
Último día: 1
Promedio semanal: 0.3
Promedio por día: 0.2

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-01-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 1,600 25-02-03 09:02
🚧 Понеділкові підсумки енерготижня 🚧⚠️ ГАО - графіки аварійних відключень повернулися з понеділка. Причина банальна - обстріли. Цього разу під прицілом ворожих атак була енергетична і газова інфраструктура центральних та східних регіонів. ⚡️ По енергетиці експерти оцінюють наслідки як болючі для окремих компаній, але стерпні в загальному плані. До того ж маємо ситуацію коли імпортний перетин використовується менше ніж на 10%. То маємо резерви, які можна задіяти протягом тижня. Тим паче що прогноз погоди та сніг за вікном нагадує що якась зима та таки буде….❄️🛑 На заваді у збільшенні імпорту електроенергії як основного резерву енергосистеми як завжди стають прайс кепи на РДН. НКРЕКП як завжди відкриває процедуру їх перегляду, але як завжди не бачить підстав… чому людям не платити за дизель генерацію в два рази більше ніж за імпортовану електроенергію. Тому прогноз такий, що прайскепи не переглянуть, будуть відключення і дизель-рай 🥰🤭Газовій інфраструктурі як говорять пощастило … ні не пощастило. Ще довго будуть згадувати Чернишова з його легким проходженням ОЗП на власному газі… схоже що спочатку з власного газу на цьому тижні деякі підприємства почнуть переходити на власний мазут🙄 А НАК напевне потужно зніметься з якоря імпортних закупівель, бо на відміну від НКРЕКП вони мають споживачів і якусь відповідальність за них. Очікувати що «і так прокатить» шансів вже 0️⃣.0️⃣🇪🇺 В кулуарах Ради йдуть обговорення європейського маркет каплінгу. Але вже якось мляво. Рішучий відступ USAID та купа українських проблем (прайскепи, заборгованість на Балансуючому ринку, численні ПСО та ПОНи…) роблять євроінтеграцію більш примарною. Та і самим європейцям схоже не до того. Я вже не кажу про те, що Оператор ринку та УЕБ не можуть розібратися хто кому кум, а хто сват в далекій європейській перспективі.Отакий зимовий початок лютого ❄️💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 1,700 25-01-29 18:39
НАК Нафтогаз почав процедуру закупівлі імпортного газу 🔥Так сказав Чумак. Чого він не сказав, це обсяги закупівлі, які поки складають 6 млн м3. Постачання відбувається на кордоні від компаній нерезидентів.🔜Відбір з ПСГ в поточну теплу погоду складає 50 млн м3. 🔼Наступного тижня після похолодання відбір збільшиться до 70-80 млн м3.Тобто всього Нафтогаз купив імпортного газу на 2 години споживання.Наразі є якийсь дуалізм сприйняття ситуації, як НАК повинен реагувати на ситуацію, бо поточний ПСГ оцінюється у 8.3 млрд м3, що на 2,5 млрд м3 нижче минулого року.1️⃣Перший - прагматичний. НАК, напевне, коли говорить про достатність ресурсу, розраховує на використання всіх своїх обсягів відповідно до потреб своїх споживачів. І розраховує цю достатність чисто математично.2️⃣Другий - державницький. При цьому підході ми говоримо НАК Нафтогаз і розуміємо газотранспортну систему та весь ринок газу. В цьому разі ми маємо ситуацію падаючого авіалайнера, в якому куча пілотів: НАК Нафтогаз, Міненерго, ОГТСУ, Укртрансгаз будуть тикати пальцями один на одного. Тому що в січні зима не закінчується , а прогноз погоди на березень суворіше січня.Дуже великий вплив на стійкість системи і достатність запасів має фізичний стан ГТС, який змінюється щодня відповідно до обстрілів. Цей параметр може оцінити тільки Міненерго. А від них поки тиша. Поки на загал виходить так, що проблемами ГТС опікується тільки Макогон у Фейсбуці.💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 1,600 25-01-27 13:30
📆 Понеділковий огляд енерго-тижня Основні події українські події відбуваються на закордонних майданчиках:🔥 Нафтогаз вирішив купувати імпортний газ. Це друга серія імпортних закупок цього року. Першу серію завершив НАКівський Укртрансгаз купивши 92 млн м3 з поставкою в ПСГ України в січні-березні. Відповідно до запитів, направлених міжнародним контрагентам нові обсяги будуть закуповуватися в трубі на кордоні. Який обсяг буде закуповуватися незрозуміло, але загальний дефіцит газу групи Нафтогаз оцінюється у 2 млрд м3. Помʼякшити ці прогнози зможе мʼяка зима. А погіршити - запуск підприємств, що наразі знаходяться в простої (феросплавні, хімічні, металургійні). ⛏️ Якось виявилося що ми можемо допомогти Молдовській ГРЕС з вугіллям або газом та ще й доправити спеціалістів які допоможуть їх використовувати. Станція яка юридично належить російській ІнтерРАО а значить 🇷🇺 уряду має запаси газа до кінця цього місяця. Альтернатива для придністровців одна - задіяти росіян, де факто своїх власників. Питання у посередниках: спочатку постачальником російського газу на МолдГРЕС пропонувалась незрозуміла турецька компанія, але зараз вже репутабельні угорські державна компанія МVM та MOL. Ну і звісно у ПМР така історія подається як гуманітарна криза. Але в будь-якому разі цікавим стає питання хто буде платити за газ/вугілля і це точно не Молдавська ГРЕС та ПМР.🇺🇸 USAID поставили на паузу і в Україні. Поки нова адміністрація у Вашингтоні порахує скільки грошей потрачено і як вони втілилися у реальні дії, співробітники сидять «на матрацах». Більша частина діяльності USAID то поради - а вони як Ви розумієте безцінні 🤌🏻Але то в минулому. На перспективу підхід, що висловив Трамп доволі прагматичний, відійти від порад - брати активи та робити бізнес.Судячи з того як швидко і просто почали депортувати нелегалів з США у кайданах, може і в представництві USAID теоретиків-аналітиків швидко змінять бізнесмени та інвестменеджери.💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 1,800 25-01-23 09:44
🗣Інвестподія епохи війни: 450 млн євро на вітерУкраїнський Давос спалахнув цьогоріч яскравою подією: оголошенням старту проекту ДТЕК по добудові Тилігульськоі ВЕС з бюджетом у 450 млн євро 😱Про унікальність цього проєкту Вам детально розкажуть експерти різного калібру, ми ж поглянемо на цей проєкт з данської точки зору.👉🏻Чому це важливо?Тому що це показує реальні інтереси і мотивацію європейських компаній і урядів 🇪🇺🇩🇰 Данська компанія Вестас, провідний світовий виробник вітряних турбін, 29 тис співробітників. 📊На біржах протягом останнього року акції компанії коливалися в ціні від 92 до 206 датських крон, що показує високу нестабільність в очікуванні результатів. І після інавгураційноі промови Трампа, в якій він пообіцяв зняти преференції для ВЕС, акції компанії ще втратили за один день 5.5%. Зараз її котирування в нижній точці за останні 6 років 📈Перед Різдвом компанія скоротила 300 робочих місць в UK. ? Що робить при цьому Данський уряд? Підтримує компанію. І український проєкт є одним з проявів цього процесу. До фінансування залучається Еспортно-інвестиційний фонд Данії, банки, страхові компанії - всі ці данські інституції заробляють свої комісійні мільйони… $$$ і привозять данське обладнання на українську землю 🇺🇦 Далі всі ризики як НЕ заробити, так і можливості додатково заробити - на українській стороні. 👱🏽‍♂️ Це класична якщо хочете трампономіка - просування власного товару у інші країни світу. При чому можна навіть не сумніватися що всі ставки цих послуг для України вище європейських.⁉️Чи можливо зробити так щоб ми вчилися фінансувати не китайські сонячні панелі, дизель генератори, німецькі газпоршневі станції, а розвивати своє виробництво? Під наші стратегічні плани розвитку. Бо коли зараз зелені/розподілені інвестори обирають обладнання, варіантів інвестувати в українське обладнання дуже мало…💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 1,400 25-01-21 14:03
We will drill baby drill - оголошено надзвичайний стан в енергетиці США 🇺🇸Ми будемо бурити, мала))Під соусом надзвичайного стану, який потрібен саме для того, щоб робити схожі речі простим розчерком пера. Такий формат прийняття рішень вже обкатаний в Україні. Вони 🇺🇸 будуть бурити газ і нафту, тому що вона у них під ногами. Це їх товар, який Америка буде просувати і продавати світу. Брудно і неекологічно, але поки і не на Гренландщині. Трамп почав скасовувати преференції для зелених технологій (зарядки, електромобілі, пільги для землевідведення під ВДЕ) з одного боку, з іншого скасовувати «санкції» проти традиційної енергетики. Таким чином Трамп робить економічне змагання більш справедливим. Нехтуючи ESG-фактором навкруги якого так багато європейських танців. Це впровадження законів Дикого западу - перемагає сильніший 💪🏻Сила Трампа в його непередбачуваності, яке виражається в тому що його заяви а тепер вже і дії йдуть в повну протилежність з політичним нарративом західних країн останніх десятиріч. Право сильного, економічний прагматизм, зневага до мігрантів, звернення до Бога - старі забуті цінності далекого минулого.Паризька угода підписана 195 країнами, які викидають 93% парникових газів, була таким собі ліберальним ідеалом єднання заради високої загальної мети. З відходом США ця статистика з математичної точки зору погіршиться на 11% у викидах, а реально зовсім обнулиться. Адже країни конкуренти: Китай, Індія та їх сателіти - зроблять той самий крок на вихід. Спотові ринки газу, електроенергії на інагураційну промову ніяк не зреагували. То ж вітаю Вас з введенням надзвичайного стану. Але тут вже скаржитися на «недолуге рішення» нема кому.💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 1,600 25-01-20 17:45
Розподілена генерація і тарифи для населення. Рівняння без рішення 🤔Останні два тижні триває черговий епізод серіалу по Атомне майбутнє, воно ж добудівництво Х3-Х4 з використанням болгарських запчастин 🛠Під час дебатів з цього приводу виплила теза про те, що фіксовані тарифи для населення і розвиток атомної генерації тісно повʼязані, далі цитата: «…давайте чесно говорити, що давайте піднімати людям тариф, давайте відпустимо ринкові ціни, бо жодна розподілена генерація не в змозі забезпечити фінансування та компенсацію тарифів для населення». Хто автор - здогадатися не важко 🗿Давайте порахуємо. Ринковий тариф на постачання електроенергії другим класом складає наразі 9.8 грн/кВтг з ПДВ (ціна ринку на добу наперед плюс витати на передачу та розподіл). При фіксованому наразі тарифі 4,3 грн/кВтг (субсидія виходить 5,5 грн/кВтг з ПДВ).Споживання електроенергії у 2025 році очікується на рівні 107 млрд кВтг, 40% якого припадає на населення, тобто це 42,8 млрд кВтг. То виходить грубим розрахунком 235 млрд грн з ПДВ витрати на субсидії по тарифу на електроенергію для населення, а це 5,4 млрд євро.Цей розрахунок від ринкового тарифу. Але, дехто може зауважити що у Енергоатома собівартість значно нижче ринкових цін. Але яка ще генерація може мати таку економіку окрім Атома та Укргідро?Спрощено виходить що для того щоб система з ПСО працювала збалансовано, при допущенні що вся генерація фінансує ПСО, виходить що кожна генерація повинна сплатити зі своїх доходів 2 грн/кВтг без ПДВ. А це залишає на генерації 3,5 грн/кВтг доходу і з тих генерацій які можуть ефективно працювати взимку і ввечері (саме в пік споживання населенням) це нижче ціни будь якої розподіленої генерації.Виходи три: 1️⃣розширити газове ПСО зі зниженими цінами і довести НАКу збільшені зобовʼязання і під це набудувати мегават;2️⃣підвищити ціни для населення до ринкових і не спекулювати на цій темі;3️⃣ще більше підвищити рівень напруги у бізнес колах, щоб всі кинулися встановлювати сонячні панелі де попало, далі з халявної електроенергії з панелей яка буде мати мінусову ціну виробляти безкоштовний водень, його переробляти в електроенергію для населення (задачу поставити керівництву ОГТСУ або Укрпошті або керівнику Палацу культури Україна).💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 1,700 25-01-17 16:24
🎬Підсумки енерго тижняЦього тижня світське життя енергетики було дуже насиченим.1️⃣ По-перше - це спроба енергопутчу. Міністру намагалися вручити чорну мітку. Але дуже якось невпевнено. Сьогодні всі в енергетичній спільноті купили попкорну 🍿 і очікували Хоррор муві (різкі запитання, кричущі кейси, шалені суми 💰). А по факту якесь Тіндер - шоу: хто кого знає і у кого з ким метч 💔Схоже путчистам треба краще готуватися, бо матеріал поки сирий. Навіть головний енергетичний ТСК-шник переплутав ціль і вдарив своєю ракетою по макету танку.2️⃣ Дзеркало тижня опублікувало статтю відомого Експерта-диседента пана Макогона про чергову зраду в Нафтогазі. Що знов сталося скажете Ви? Скотиняки в Нафтогазі викуповують місцевий газ на біржі, він каже що задорого. Замість цього експерт-диседент пропонує викуповувати газ у виробників за фіксованими Кабміном цінами. Чудова ініціатива, але її треба розповсюдити на всі товари (бо це потужні інноваціі) , і відразу ввести талони на харчі. Таке враження що еміграція проходить не в європах а десь у шушенському або у Кабміні Азарова. Доречі, ціни по яким НАК закуповував газ на внутрішньому ринку в середньому на 20% нижче європейських. Напевне треба перепублікувати статтю Дзеркала Тижня у Financial Times і запропонувати фіксовані ціни на європейському та американському ринку, звісно у суворій відповідності до розрахунків експерта.3️⃣НЕК Укренерго викрив проблеми з розподіленою генерацією: за 2024 рік введено в експлуатацію 104 МВт. Це досить далеко від 1ГВт. Потім вийшло розʼяснення НЕКа , що це не враховує потужностей виробництва для власних потреб. Але таке будівництво ніколи і не було державною програмою. Грантові проєкти Укрзалізниці, ОГТСУ і інших державних «генерацій» трошки затримуються на весну-літо.💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 1,600 25-01-16 14:55
📊Огляд по цінам січня. Ринок електроенергії та газу Трошки пройдемося по статистиці. З відходом від транзиту газу з рф де-факто обидва найбільші енергетичні ринки України стали частиною ринку ЄС. Наскільки глибоким буде це проникнення залежить від багатьох факторів, найбільше з яких це політична воля, бо енергетика та політика є сестрами-близнючками. Але то окрема філософська тема, то рухаємося ближче до цифр.Січень електроенергія за 16 днів 🇷🇴 Румунія 130 євро/МВтг🇭🇺 Угорщина 130 євро/МВтг🇸🇰 Словаччина 127 євро/МВтг🇵🇱 Польща 105 євро/МВтг——————————🇺🇦 Україна 124 євро/МВтгВ цілому Україна не вибивається з загального тренду. Польща вибивається з тренду завдяки впливу цін Німеччини, Данії та Нідерландів, які формуються на відносно нижчому рівні завдяки підвищенню виробництва на вітроелектростанціях, у яких зараз високий сезон виробництва. В газі ситуація трошки інша, ціна по хабам в перерахунку на євро за кубічний метр виглядають наступним чином:🇦🇹 CEGH 490 євро/тис м3🇳🇱 TTF 480 євро/тис м3🇺🇦 Україна 370 євро/тис м3І з січня зʼявився новий індекс, назвемо його Україна+. Це новий продукт, який розкупорив Укртрансгаз розпочавши закупівлю імпортного європейського газу в Україні, на платформі Української енергетичної біржі. То ж 🇺🇦 Україна+ 575 євро/тис м3Індекс Україна+ вже досить ліквідний, загалом УТГ закупила біля 92 млн м3 з поставкою січень-березень. По зрозумілим причинам, адже річний дефіцит газового балансу 2025 оцінюється у 1.5-2 млрд м3. 🔝Найцікавіша частина в газі це те, що різниця між ціною по якої торгується внутрішній ресурс, який не можливо експортувати (індекс Україна, купують газ по ньому комерційні підприємства) та ціна за якою Укртрансгаз почав закуповувати імпорт складає 36%. Імпорт йде в потужних для українського ринку обсягах, адже загальне комерційне споживання зараз оцінюється у 250 млн м3/місяць. Очевидно що ситуація на газовому ринку більш цікавіша і навряд чи існування двох цін одного ж того самого газу буде тривати довго.💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 1,800 25-01-06 03:11
🇲🇩 Енергокриза в Молдові. Криза без кризи.В Молдові проблеми зі світлом. Чи ні?В загалом споживання в Молдові становить близько 750 МВт. До 200 МВт - покривало внутрішнє виробництво. Решту 550 МВт забезпечувалися поставками Молдавської ГРЕС, яка розташована в Придністровʼї та належить російській Інтер РАО ЄС - державній компанії агресора. Історично Молдавьска ГРЕС тримала поставки в Молдову за рахунок цінового демпінгу, це класична російська історія. Ти платиш менше, але тебе тримають за ..🥚 . Молдова десятиліттями погоджувалася на такі умови і отримувала електроенергію по 50-60 баксів за мегават годину. 🛑Потім сталося закриття газового транзиту з рф і з 1 січня Молдавській ГРЕС запропонували покупати румунський газ та продовжувати виробляти електроенергію. Але як газпромівська компанія може так зробити? Вони вирішили зупинитися і спричинити політичний тиск на Молдову. Адже хочуть працювати тільки на надійному газпромовькому газі.▶️ Відповідь молдован напрочуд була доволі ефективна. Вони законтранктували недостаючі 600МВт з Румунії 🇷🇴 . Підписано контракти з Nuclearelectrica, OMV Petrom, Oltenia Energy Complex та на спотовому ринку OPCOM. Загалом технічна потужність Румунії для експорту електроенергії до Республіки Молдова становить 315 МВт через лінію Вулканешти-Ісакча (400 кВ) і 115 МВт через чотири лінії 110 кВ, які перетинають Прут. Крім того, Республіка Молдова збільшила свою транскордонну потужність до 600 МВт за допомогою щоденного механізму розподілу невикористаної потужності з України. Цей захід, підтверджений ENTSO-E, є важливим кроком до задоволення попиту.▶️ Таким чином кризи в Молдові наче і нема. При тому що в країні досить обмежене виробництво електроенергії. Правда за рахунок використання нашого імпортного перетину. Ми ж з Молдовою одна торгова зона. І сидіти без електроенергії у них бажання не має 💡 💫 ГОМЕР-енергетик 💫