Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Гомер-енергетик
Añadido 06 ene. 2025

Гомер-енергетик

@energy_energetic
Número de suscriptores: 1 540
Fotos: 24
Videos: 30
Enlaces: 300
Descripción:
У Гомера тільки правда, тільки хардкорд! Без цензури

👥 Número de suscriptores

1 540
Promedio/Día:: -1
Promedio/Tiempo:: +4
Promedio/Mes:: +13

👁️ Vistas promedio por mensaje

1 694
Promedio/Día:: 1,600
Promedio/Tiempo:: 1,599
ERR: 110%

📊 Mensajes por Día

0.2
Último día: 1
Promedio semanal: 0.3
Promedio por día: 0.2

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-01-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 1,700 25-10-14 15:59
🕋 Пропозиції щодо захисту енергоб'єктів. Версія штучного інтелекту 🧠🔊Після несподіваних влучань у трансформатори і машзали електростанцій, знову піднялася хвиля інфо пропозицій як треба захищати нашу енергетику. Експерти, ТЦКшники, впливові і дуже впливові політики… всі мають свою точку зору. В бій на підтримку різних ідей йде різна аніме-візуалізація, в якій тільки не вистачає людини-павука на задньому фоні, щоб на 100% можна було бути впевненим у завтрашньому дні.От і ми рішили дати свою версію. Але як справжні бюрократи прикритися точкою зору GPT чату у його 5 версії.🗯Що відразу здивувало, так те що Чат відразу запропонував нам підготувати Тендерну документацію на захист енергоспоруди… Я вважаю це безперечний плюс, тому що можна спати спокійно… ми в надійних руках… яких зараз зрозумієте..📝Задача поставлена нами чату GPT наступним загальним чином (на рівні кваліфікації середнього тендеро переможця): створи візуалізацію захисних споруд для трансформатора потужністю 40 МВА від дронів типу Шахед. ▶️Результат на фото номер 1️⃣. Після невеличкого уточнення що трансформатор працюючий і приєднаний до мережі і таке інше, отримали результат на Фото 2️⃣.Окремо попросили зробити проект захисту машзалу ТЕС потужністю 1200МВт (фото 3️⃣). 🍒Ну і найголовніше що потрібно для учасників це кошторис … для ТЕС, ШІ пропонуються рішення від 20 млн євро без ПДВ з подальшою ініціативою від чату GPT збільшити витрати в тендерній пропозиції на 10 або 20%. Все клієнтоорієновано і з точки зору тексту (а не візуалізації) виглядає дуже переконливо. ⏯️Замість висновків. До чого все це. Виглядає так що абсолютна більшість проектів/тендерів захисту професійно згенерована GPT чатом… і на папері і на конференціях вони виглядають дуже пристойно. Але перша двадцятка дронів що долітають на обʼєкт не погоджуються з висновками ШІ, які на практиці реалізують реальні люди з віртуальними інтересами…💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 1,620 25-10-13 15:01
❤️‍🩹Режим виживання енергосистеми і уроки трейдерської магії 🪄 ✴️Почалося… варварські атаки на енергетику вийшли на рівень інтенсивного знищення. Зрозуміло, що коментувати деталі можуть тільки представники ВерховноРадівського ТСК але те, що ми бачимо, можна сформулювати ємно наступним чином. Спроба тотального знищення системи енергопостачання прифронтових регіонів і накопичення критичних руйнувань для блекаутів великих міст. Позитивних прогнозів по обох напрямках у випадку продовження кампанії немає Можна лише порівнювати нашу ситуацію і руйнування Британії і Лондона під час другої світової… там бомбардування з повітря забрали життя понад 40 тис цивільних, повністю зруйновані 70 тис будинків а рівень доступності електроенергії був у районі 60% від нормального рівня. 🚫Атаки на газ поки не зробили нічого непоправного. Але підвищили планку імпорту для Нафтогазу на 20-25%. На цьому фоні торгівля на біржі державними компаніями на закупівлю фактично зупинена. 〽️Імпорт електроенергії збільшився, але не критично. До рівня який був звичайним в цьому році до вересня, а саме 200-250 млн кВтг місячного обсягу, а це 13-15% використання перетину. З одного боку вклад в це зробили відносно високі ціни в Європі. З іншого боку зниження споживання електроенергії в Україні в наслідок обстрілів які компенсували значну частину вибувших потужностей генерації. В третій декаді додатково буде введено обладнання АЕС, яке комерційно буде розміщено в сегменті ПСО 🚸🎓Оператор ринку вчить як правильно торгувати на РДН. Компанія відкрила сторінку для продавців BESS, яка в тому числі формує заявку на арбітраж на РДН. За замовчуванням формується заявка по купівлі вдень по 5600 і продаж ввечері по 10 грн/МВтг. Це прекрасний приклад цивілізованої торгівлі від гуру ринку. Не зрозуміло правда що це за бізнес який купує по 5600 і продає по 10… напевно розрахунок на Диво, яке хтось має зробити. Якщо Дива не станеться, треба додати кнопку автоматичного формування скарги у Міністерство Магії персонально Корнеліусу Фаджу на Відсутність світлих див 🪄💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 1,850 25-10-06 15:59
💣Бойовий енергетичний тиждень 🆚Нічиєю 1/2-1/2 очки закінчилася чергова шахова партія НЕК Укренерго, по великому рахунку ♨️Але турнір буде продовжено, можете не мати жодних сумнівів. За результатами обміну фігур поки за бортом залишився пан Бойко. Інші шахові фігури втрималися на шаховій дошці. Як і бажання незалежних приймачів рішень ухвалювати їх незалежно з безпечних закордонних місць. 🔢Кредитний портфель НЕК Укренерго, який на кінець минулого року складав еквівалент 126 млрд грн (з них тільки 8 млрд номіновані у грн, а інші у валюті) потребує незалежного нагляду і догляду. Як бізнес, вартість НЕК Укренерго з такими боргами і обставинами напевне відʼємна. Але як інструмент впливу він безцінний. Чим керує Наглядова Рада: бізнесом чи інструментом впливу, питання дуже цікаве. ☄️Атаки на інфраструктуру набули системний характер. І вочевидь рано чи пізно всі стикнуться з обмеженнями. Зараз всі спекулюють над тим, що захищено краще: НЕК Укренерго чи газові обʼєкти?💡Електроенергетика вона більш технологічна, тому і більше вразлива з точки зору часу відновлення. Єдиний реальний захист це засоби ППО, а пасивний захист працює у разі низькоресурсних атак, які залишилися в минулому. 〽️Ціни РДН з різким початком холодів пішли в гору. Експорт електроенергії - після рекордних показників у 640 млн кВтг вересня - в жовтні зупинений. Імпорт збільшується до рівня 250 млн кВтг місячних обсягів. Останні енергоблоки Енергоатома виходять в роботу в третій декаді жовтня.💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 2,020 25-09-29 15:29
📽 Ринкові НЕК-новини тижня 🕳 Чорний місяць електроенергетичних трейдерів майже закінчився. Номінально збитки на закупівлі Енергоатома склали 1.4 млрд грн, Гарпока 60 млн грн. Більша частина збитків звісно залишилася на «папері», так як значна частина приватних компаній, які купили найбільше (в тому числі державний трейдер з ТОП-2) достроково оголосили дефолт по своїм обовʼязкам 🙈. Загальна кількість відмовників не перевищила 20 компаній які сумарно купили біля 1ГВт в еквіваленті потужності. 🍩Не можна сказати, що ЕА зовсім не рятував своїх покупців - він здійснив часткове розвантаження енергоблоків після першого торгового тижня. Це трохи допомогло, але не дуже. Для відмовників далі будуть суди, але клони більшої частини відмовників вже взяли участь у торгах на жовтень. 💪🏼Ще один рекорд вересня - обсяг експорту електроенергії сягнув 600 млн кВтг за місяць. 👉🏻Не дивлячись на зайняте 17 місце в рейтингу цін на РДН в вересні, Арселор Міттал продовжує кампанію про високі ціни на українську електроенергію. Ми фактично оточені природними монополіями, - сказав гендиректор компанії. Як він планує виходити з винайденого оточення - цього секрету він не відкрив. Також не розкритим залишився факт що в усіх інших європейських країнах також крізь одні монополісти, інших не приймають у клуб. 🅾️Наглядова рада НЕК Укренерго завітає до Києва. Подія року. Як так? Адже Керувати компанією онлайн з безпечного місця - це саме те що нам зараз потрібно. Напевне для безпеки Членів треба зробити ігрову онлайн симуляцію НЕК - MINE в якій відпрацьовувати рішення: передбачити можливість займати гроші, будувати захисти, звільняти фінансистів і освоювати інвестпрограми 👾♨️ми навпаки б запропонували на постійній основі проводити засідання Наглядової ради на ПС 330кВ Залютине у Харкові. А хто не приїде - автоматично втрачає довіру. Може так і захисту і відновлення і розуміння було більше. І неважливі рішення і засідання відразу б відпали самі собою.💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 2,190 25-09-18 08:01
🔎 В інституті майбутнього порахували що потрібно щоб електрика в Україні стала безкоштовною Оригінально дослідження називається:СКІЛЬКИ РЕСУРСІВ НЕОБХІДНОДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ТА ВІДБУДОВИ«ЗЕЛЕНОЇ» ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИУКРАЇНИ?Але дивлячись з результатів моделювання і пропозицій науковців висновок саме такий. Для покриття внутрішнього попиту професура з Майбутнього інститута вважвє що потрібно збудувати аж 55 ГВт:↪️4,4 ГВт нових ГЕС↪️29,8 ГВт СЕС↪️18,3 ГВт ВЕС↪️2,7 ГВт когенераційних установокЗагалом це дозволить вийти на 246 ГВт·год виробництва електроенергії за висновками Інституту. Навіщо правда не зрозуміло, адже споживання електроенергії в Україні ледве сягає 100… Але може решту 246-100=146 запропонувати Угорщині 🇭🇺 , яка споживає 42ГВтг… нехай там всі виробники зупиняться, як і у Словаччині 🇸🇰 з Румунією 🇷🇴 . Монополізуємо весь їхній ринок і ще на Польщу 🇵🇱 залишиться. На все про все десь 101-102 млрд доларів потрібно, халява.Як результат такого шоу, я думаю що електроенергія у нас точно буде по 10 грн/МВтг всю добу. Залишається трохи - втілити план у життя.💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 1,950 25-09-17 07:04
🇺🇦We build Ukraine - з газу та УЗЕ! Система потребує мінімум в 10 разів більше - так сказав Кудрицький про Установки Зберігання Енергії. Правда не деталізував яка саме Система… справа у тім що такі абстрактні субстанції як Система, вони не укладають контрактів і не платять грошей. Така от штука, побудуєш щось, почнеш шукати ту Систему, а її потребам вже слід зник (як сталося з СЕС). І Система тобі каже, будуй ще до неї УЗЕ, я вже передумала, мені СЕС вже просто так не треба. 🔋УЗЕ вони взагалі в нашій системі координат конкуренти Укргідро енерго з її ГАЕС і ГЕС. І те що у 2025 році немає води у Дніпрі зовсім не означає що її не буде і надалі. А Укргідро полюбляє виробляти електроенергію саме в той самий пік, як планує робити УЗЕшніки. І це буде баттл. Навряд чи Система обере УЗЕ. 😨Іншим откровінням стала заява на We build Ukraine foundation про те, що взимку буде працювати 300-400 МВт газової генерації, яка не споживає мільярди кубів газу. Я вибачаюсь, але навіть зараз, не в зиму на виробництво електроенергії витрачається 7+ млн м3 на добу, а в річному еквіваленті це мінімум 2,5 млрд м3. 🧐Чому це питання взагалі підіймається, адже споживання газу на виробництво електроенергії це не гріх а нормальна європейська практика. 🕳Питання в тому, що цей газ купується по імпорту за європейськими цінами по 20+ тис грн/тис м3 без ПДВ а продається газовій генерації по 11+ тис грн/тис м3. Газова ж генерація виробляє і продає електроенергію по європейським цінам, а не за півєвропейські ціни. 🪄Результатом такого фокусу є збільшення рентабельності газової генерації, яка по розумному називається «стимулювання інвестицій». Наслідок такої підтримки «страусів» це зниження строку окупності проектів будівництва генерації з 10-15 років до 3-5. І відбудеться це за рахунок Нафтогазу, який за принципом ПСО далі перевиставить ці збитки з постачання інвестиційного газу на компенсацію з держбюджету. 📊Чому Володимир Дмитрович нарахував 300-400, напевне тому що він не вважає Київські ТЕЦ5 та 6 та їм подібні Харківські ТЕЦ та Нафтогазовські обʼєкти газовою генерацією незважаючи на те що вони працюють на газу. Можливо тому що вони не потребують пільгового газу і їх треба викреслити з числа пайщиків благодійного забігу підтримки інвесторів?Може й так, але виробляють вони всі разом, таку ж саму електроенергію з газу, гігіваттами.💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 1,430 25-09-15 13:27
*️⃣Штабні та експертні підсумки тижня 🆒Все добре. Так можна підсумувати загальний стан справ в звітах штабних засідань.🏭Енергоблоки відремонтовано з випередженням графіку.⛽️Запаси газу в ПСГ плюсують до планів на мільярд кубів. Імпортні контракти підписані і виконуються без зривів. Очікується 5 млрд кубів імпорту до кінця року, які ще не до кінця профінансовані, але на Газ закордонщина нам точно допоможе.Так що можна з впевненістю дивитися у світле майбутнє. Якщо звісно не рахувати безпекове питання. 〽️Гойдалки на РДН видали на-гора «чорний список». Точніше всім зірвавшим контракти розіслані чорні мітки, без публічного розголосу. Всього відмовилося від виконання контрактів 15 з майже 100 компаній переможців аукціону. Серед компаній-відмовників є ті хто купував 100+ МВт, так і 1-2 МВтні компанії☢️Тепер у атома більше товару на продаж, а попит на РДН збільшиться відповідно. 🔮Багато експертів почали думати-гадати про те яка ціна РДН має бути на їх думку:- трейдери вважають що будь яка лиш би у плюс- споживачі в серпні наче було високо, а зараз якось не зрозуміло. Чи то бюджет на піар компанію вичерпався, чи все вже добре- потужні медійні експерти кожного дня виробляють тони хейту невтомно. Один з таких видав перл про те, що зміна ціни в Україні на РДН з неділі на понеділок має бути не більше 25%А що тим часом відбулося в Європі з 14 на 15 вересня … по різним країнам від +52% до мінус 96%… поціновувачам стабільності і «невеликих націнок» GPT чат рекомендує зайнятися чимось більш статичним і зрозумілим, наприклад астрономічними спостереженнями (але в рутинному режимі). Як варіант: вести щоденник фаз місяця, руху планет – стабільний, але оригінальний підхід.💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 1,760 25-09-08 13:16
🎬Криза енерготрейдингу. Американське кіно на українських теренахВсі ми полюбляємо дивитися яскраві фільми. Є такі і у трейдерів: Волк з Воллстріт, З’їж багатих, Маржін колл, Гра на пониження…👀Здебільшого дивлячись ці фільми люди звертають увагу на зухвалу поведінку персонажей, шалені гроші, подекуди наркотики, випивку і дівчат…💥Але з професійної точки зору всі ці фільми про ризики. Ризики які беруть на себе герої для того щоб заробити шалені гроші, які з потенційних ризиків дуже часто конвертуються у реальні і закінчуються банкрутствами. Абсолютна більшість трейдерських фільмів грунтується на реальних подіях. Таких як відбуваються у вересні на ринку електроенергії. Ні, ми не вважаємо що у наступному році Netflix випустить серіал по кризі РДН. 🩻Але треба зрозуміти, що Енергоатом і йому подібні великі генеруючі компанії продають електроенергію по фіксованій ціні на місяць вперед не тому, що вони не можуть зареєструватися на майданчику АТ Оператор ринку, а компанія трейдер з одним директором і одним бухгалтером може це зробити. Ні. Велика генерація віддає ризик зниження ціни на інших, хто хоче його взяти… і цей ризик може конвертуватися як в прибутки, так і у збитки… 🚰Якщо вірити в те, що всі покупці ДД Енергоатома і Гарпока сумлінно виконують зобовʼязання 8 діб вересня, то їх збиток вже сягнув 700 млн грн. Доречі пригадаємо, що під час аукціону у всім відомому чаті дуже багато людей не розуміли з якого переляка можна купувати від 5300+ і нижче…І зрозуміло зараз будуть збиратися наради в енергетичних клубах, які будуть давати завдання Енергоатому тримати РДН, а Регулятору слідкувати за тим щоб робота Енергоатому і інших шановних спрямовувалась на забезпечення сталої прибутковості і стабільності ринку. Але навіщо тоді ЕА продавати ДД, якщо він «тримає» РДН? Він буде продавати все на РДН, навіщо йому продавати стабільно прибутковий продукт іншим? Немає ризику - немає заробітків. А поки йде лавина відмов від вересневих контрактів Атома (подейкують здалося вже біля Гігавату, включаючи ТОПдругого трейдера), масові банкрутства компаній-тисячників (здебільшого наші трейдери мають 1 тис уставного фонду) і пошук правоохоронцями реальних бенефіціарів які стоять за номінальними безхатченками, які здебільшого фронтують трейдерську спільноту. Нічого нового, просто настав час чергового маржін кола…💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 1,910 25-09-04 09:32
🔋BESS-лихоманка. Новий Klondike чи бульбашка? 🪫 🔈Вчора в Києві пройшов черговий захід з популяризації бізнесу BESS в Україні, який зібрав доволі велику аудиторію.І це в принципі добре, що в енергетиці стає більше рішень «з коробки» для інвесторів різного рівня платоспроможності. Років 15 тому це був бізнес для обраних, а зараз є дуже великий спектр рішень (сонце, газові станції, вітер, хтось навіть розмірковує про малі модульні реактори). Головне обирати виважено.🟡Основна тема яка залишилась для BESS на столі з точки зору ринку це ціновий арбітраж. Ми подивилися еволюцію цінового спреду протягом сонячного сезону травень-серпень за останні три роки і що ми побачили. ✖️Двох циклів «прибутку» протягом доби не існує. Спред ніч-ранок в Україні за ці останні два роки звузився з 44 до 23 євро/МВтг, а в сусідніх країнах стабільно балансує в діапазоні 15-20 євро/МВтг.🔺Спред день-вечір набагато більш цікавіший. Він і в нас і за кордоном поки багатообіцяючий 120-140 євро/МВтг. Ми порахували його по 4 найнижчим і 4 найвищим годинам. Можна брати 1-2, але це обманювати самих себе, наче як всі хлопці в групі одразу одружаться на одній найкрасивіший дівчині 👩🏻Але у кожної країни шлях до 120-140 був свій. 🇺🇦 Україна дійшла через збільшення прайскепів ввечері і збільшення виробництва сонця і найпотужніший крок вперед був у минулому році. В 2025 він тільки стабілізувався. 🇵🇱 Польща рухається з точки зору динаміки спреду схоже з Україною, але завдяки іншим чинникам: розвитку СЕС і падіння цін в денній зоні. 🇭🇺 Угорщина єдина країна в нашому огляді яка звузила спред минулого року з 183 (2024) до 140 євро/МВтг (2025). Тут драйвер змін це зниження ціни на базове навантаження яке відбулося за рахунок зменшення цін вечірнього піку (зменшення ціни на денні години сильно обмежено). Які перспективи? Якщо орієнтуватися на форвардні ціни на електроенергію і газ, то тренд який задала Угорщина буде сталим, скорочення базових цін буде відбуватися за рахунок зрізання пікових цін, тому що денні вже і так низькі і інвестиційно не цікаві. В цьому сценарії ми зможемо за 2-3 роки побачити 50-60 євро які були у 2023. 🔆Ну а прихильники світових катаклізмів можуть розраховувати на 180-200. Політична нестабільність завжди штовхає ціни на газ та нафту догори, а це і є запорукою стабільності BESS бізнесу. Поки Україна не запустила балансуючий ринок з щочотирьохсекундними цінами і 100% оплатою.💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 1,570 25-09-03 14:33
Огляд РДН вересня.Хроніки падаючого бомбардувальника ✈️ 📞От як так? Попит впав чи що відбувається? Чому подешевшало?🎚Попит на РДН ⏭️1-4 вересня 2024 року…. 227,2 млн кВтг⏭️1-4 вересня 2025 року…. 227,4 млн кВтгРізниці абсолютно немає📊Ціна РДН ⏭️1-4 вересня 2024 року…. 5511 грн/МВтг⏭️1-4 вересня 2025 року…. 3389 грн/МВтгРізниця 63%Виходить при такому ж самому попиті продавці на РДН минулого вересня просто правили ціну вище. ⬇️А в цьому році виходить що (1) Велика генерація просто не мотивована. Напевне заробила раніше (2) Продавці від трейдерів традиційно ставлять заявку в 10 грн/МВтг розраховуючи на її магічну трансформацію у 5000 грн/МВтг. Не завжди виходить але іншого виходу вони для себе не бачать (продавати фікси споживачам і хеджувати ризики це доволі нудно)(3) Такі ж самі Спеціалісти з трансформації працюють і в розподіленій генерації, як державній так і приватній. Вони отримують пільговий газ, мають паливну собівартість менше 3000 грн/МВтг і не зважаючи вже на сотні мегават власної присутності на РДН продовжують робити низькі ставки і вважають що це ні на що не впливає. 🔀Разом всі ці три компоненти створили звичайне диво. Якщо продавці ставлять 80% заявок на продаж нижче 1000 грн/МВт незрозуміло чому електроенергія повинна коштувати дорого?І це доволі непогано, адже за умов профіциту потужності, який сформувався після виходу з ремонтів останніх енергоблоків ЕА споживачі заслуговують на відповідне зниження ціни.Для ЕА поки все розвивається непогано. За 9 місяців ціна його продажів на УЕБ вище РДН 👍🏼На вересень ЕА також явно переграв ринок і покупців на УЕБ, що за будь-яку ціну готові купувати золоті кіловати.💫 ГОМЕР-енергетик 💫