Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Гомер-енергетик
Añadido 06 ene. 2025

Гомер-енергетик

@energy_energetic
Número de suscriptores: 1 540
Fotos: 24
Videos: 30
Enlaces: 300
Descripción:
У Гомера тільки правда, тільки хардкорд! Без цензури

👥 Número de suscriptores

1 540
Promedio/Día:: -1
Promedio/Tiempo:: +4
Promedio/Mes:: +13

👁️ Vistas promedio por mensaje

1 694
Promedio/Día:: 1,600
Promedio/Tiempo:: 1,599
ERR: 110%

📊 Mensajes por Día

0.2
Último día: 1
Promedio semanal: 0.3
Promedio por día: 0.2

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-01-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 1,750 25-07-21 13:00
Підсумки минулого тижня (карткові) ♦️ ♠️ Почнемо з бюрократичного карткового пасьянсуУ міністерстві тепер наче головний не Король, а Дама - так стверджують офіційні тарологи. З чим її і вітаю. Наскільки це реальна зміна побачимо невдовзі. Прихильники Дам говорять що все буде по новому (тобто по забутому старому) коли карти могли ходити самі по собі. Без команди зверху колоди. Прихильники ієрархічної системи світу говорять що К ♠️ то все ще потужніше Q of diamonds. Але поки можна констатувати що є зміна у Валетах. На роль Шейка йде Микола Колісник. Десятки, девʼятки та сімки поки роблять вигляд що нічого не відбувається і все минеться.➡️Щодо більш бізнесового/реального. Нафтогаз чи не вперше за багато місяців привернув увагу Вищого керівництва, яке подякувало недавно призначеному керівництву за хорошу підготовку до ОЗП. Наскільки вона по справжньому гарна, покаже зима. Але така відзнака дуже показова. Внутрішній ринок газу потрохи заспокоюється. На тлі стабілізації європейських цін і знаходження точки рівноваги між імпортним і українським ресурсом, ціни стабілізувалися на рівні 22 тис грн/тис м3 без ПДВ. Основними покупцями імпортованого ресурсу залишаються НАК Нафтогаз а на внутрішньому ринку це ОГТСУ, яке виконує план закупівлі під власні потреби. Комерційні компанії споживачі активно контрактуються ресурсом на ОЗП.💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 2,340 25-07-11 05:27
💬 Поки всі поїхали з Києва відновлювати Україну в Рим, трошки попліткуємо про ситуацію в енергетичних окопахПочнемо з позитивних новин. НЕКівські мрійники Кудрицький та Немировський таки вийшли з тіні з проектом 60МВт в колабі з Фіалою. Тут відкривається багато цікавого:➡️класно що потужні менеджери подають приклад і відбудовують енергосистему;➡️градус оптимізму звісно дуже впав, у листопаді 2023 на Фейсбуці керівництва НЕКу світилися новини про залучення 4 млрд доларів від коаліції країн та на 2.3 млрд доларів від уряду Південної Кореї на проекти в енергосистемі у найближчі 2 роки… всі ці примарні «корейські гроші» замінилися переважно інвестиціями місцевих бізнесменів, які повірили що енергетика це високоприбутковий бізнес;➡️на ребілд Ukraine вже беруть 60МВтників… раніше в делегацію брали з проектами від 20 млрд євро… так і до 1МВтних бізнесменів за кілька років може дійти справа…✴️З більш інноваційною ідеєю вийшло керівництво Арселор Мітал КривийРіг. Вони сповістили що розглядають будівництво малого модульного реактора у співробітництві з Енергоатомом. Фантастично! Як альтернативу такій ідеї можна запропонувати болгарські реактори або відновлення роботи ЧАЕС. Чомусь будувати газопоршневі або сонячні станції не бажають… дивні люди…🔚Кадрове оновлення в НАК Нафтогаз добігло кінця. Останній з могікан Чумак допрацьовує останні тижні. Скальпи інших членів правління вже зібрані в залі слави Idealist-cafe. Залишилося вирішити одне маленьке питання, по дофінансування закупівлі імпорту газу на 2-3 млрд євро і можна замовляти Лавандовий Раф.💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 2,190 25-06-13 11:09
🆕 Новини українського енергосела 📝Бюрократична сторінка. Наглядові ради виявилися прикольним бізнесом для держави. Сага про те, скільки Членів 4 або 5 повинні обирати СЕО ОГТСУ та НЕК Укренерго отримала цікаве продовження. Європейські ЄБРРи оцінили перехід з 4 до 5-членноі системи координат у 1,5 млрд євро зменшення обсягів допомоги енергосектору України цього року (виходить 750 млн євро на 1 члена). І це виявилося достатнім аргументом щоб почати перемовини про Членодостатність у прийнятті рішень. ➡️Один з уроків, який можна винести з цього питання, те що Членовлада досить недооцінена. Якщо виставити на продаж європейцям місця у наглядових радах АТ ЕКУ, Укргідро, Оператора Ринку і не по одному, а пакетом по пʼять-шість Членів, то ми можемо потенційно залучити десятки мільярдів євро вже зараз, рідкоземельні відпочивають. 🛢 Реформи у Нафтогазі гальмують. Зміни в управлінні обмежилися розгоном керівництва ОГРМ. По факту вийшло так, що команда Чернишова найефективніша в галузі як не крути. Альтернативі їй немає. 💸Ринкова сторінка. Ціни на українських ринках доволі волотильні. Ринок електроенергії показує зростання, зареєстрована історична угода на «золоті 50МВт» 💰 Трейдери ЕА почули критику «зверху» про необхідність підвищення градусу ефективності і спромоглися продати компанії з «Волині» 50 МВт за історичні 46670 грн/МВтг на 2-3 декади червня. Волиняки чомусь по закінченні торгів відмовилися від подписання контракту і були оштрафовані на 9+ млн грн біржою за порушення Правил торгів.📈РДН червня підріс. На цьому тижні добова ціна за базу одного разу навіть пробила позначку 6200 грн/МВтг (це лише другий випадок за весь 2 квартал 2025 року), але на вихідні знов бачимо відкат до 4000- . 🪬 Газ також шукає нову рівновагу. Торги на УЕБ демонструють підтримку цін на рівні 22.7-23 тис грн/тис м3 без ПДВ, але кількість покупців там доволі обмежена. Цікаво як відреагує позабіржовий ринок. До імпортного паритету залишилося досить недалеко.💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 2,220 25-06-04 04:59
ІТ сектор США обирає АЕС як постачальника електроенергії ☢️ 🛜 Meta уклала 20-річну угоду на атомну енергію для підтримки AIMeta підписала 20-річну угоду з Constellation Energy на закупівлю електроенергії з атомної електростанції Clinton в Іллінойсі, США. Це перша така угода компанії, спрямована на забезпечення енергопостачання для дата-центрів і проектів зі штучного інтелекту.🔋 Ключові деталі угоди: • Початок постачання: червень 2027 року • Тривалість: 20 років • Потужність: 1,1 ГВт • Збільшення потужності станції на 30 МВт • Збереження 1 100 робочих місць і щорічні податкові надходження у розмірі $13,5 млн (!)➡️ Ця угода дозволить продовжити роботу станції після завершення державних субсидій у 2027 році.⚛️ Інші ІТ-компанії також інвестують в атомну енергетику: • Microsoft: Уклала 20-річну угоду з Constellation Energy на постачання 835 МВт електроенергії з відновленої атомної станції Three Mile Island у Пенсильванії. (!) • Amazon: Придбала дата-центр потужністю до 960 МВт, розташований поруч з атомною станцією Susquehanna в Пенсильванії, за $650 млн. (!) • Google: Підписала угоду з Kairos Power на закупівлю до 500 МВт електроенергії з малих модульних реакторів (SMR), які планується ввести в експлуатацію до 2035 року.⁉️Питання. Чому не сонце/вітер/стореджі?💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 1,920 25-05-31 10:42
🤺 Сонце проти імпорту. Чи є переможець?Морозний травень наче відійшов. Завтра початок літа ☀️ 🥊Разом з цим енергосистема вже з пʼятниці повернулася до протистояння виробітку сонячних станцій і імпортної електроенергії. Загальний сенс цього протистояння наступний. З одного боку є виробництво СЕС. Дуже строкате, від вітхозаветних фіксованих тарифів часів Клюєва до панелей що встановлені ось-ось для самоспоживання. Останній сегмент не можна недооцінювати, наприклад, Закарпаття яке не має жодної великої електростанції завдяки сонцю є нетто-виробником електроенергії в межах локального Постачальника універсальних послуг. Фундаментальний Гарпок має в арсеналі до 7ГВт сонячних електростанцій за фікс тарифом. ⛳️З іншого боку є імпорт, якого так довго добивалися і станом на зараз він максимально може складати до 2.1 ГВт. Імпорт у денний період привабливий для трейдерів своєю ціною і вирогідністю отримати в закупівлі навіть відʼємні ціни. ➡️І от коли у пʼятницю засвітило сонце, то виявилося що імпорт у режимі завантаження доступного перетину і виробництво СЕС в режимі «виробляю скільки можу» то є несумісний режим. І відповідно треба в аварійному режимі вимикати СЕС. Але ситуація така, що і імпорт буде оплачений і недовиробництво СЕС також буде оплачено з тарифа НЕК Укренерго (і це мільйони гривень щодня). ⁉️Чи варто це робити і стикати лобами «мінусовий» імпорт електроенергії і виробництво українських СЕС?💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 2,060 25-05-28 08:57
👤Кадрові Новини Тижня🔚Кінець епохи Сироти в Укргідро. За інформацією джерел сталося саме це. Зайшовши у Гідро під протекторатом «Федорича» зміг пережити зміни у керівництві галузі і країною і залишався непотопляємим. Хто буде на новенького, скоро побачимо.🔜 НЕК Укренерго очікує рішення щодо керівника вже 4 червня. Три кандидати змінюються у якості фаворитів з часом. Передбачити результат дуже важко, але він однозначно буде.🔰 Стартував конкурс на трьох нових членів Регулятора. Перший крок - відкликання кандидатів самими кандидатами. Ці кандидати мали загальне - діючі працівники стуктур регулятора. Соціальні ліфти всередині Регулятора не працюють.Друге це загальний дух «змагань» - кандидати що вже були Членами, мають мінімальні шанси на прохід. Бо ситуація потребує «нових облич».👆Сьогодні будуть попередні результати щодо керівного складу НАК Нафтогаз. Щодо того хто залишиться в команді Корецького зі складу минулої команди. Це додасть визначеності та швидкості поповнення ПСГ імпортним ресурсом та підготовки до зими. Бо зараз там всі «на паузі».💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 1,750 25-05-19 06:54
Цінопідйоми та Цінопади на ринках. Американські гірки 🛝 ↗️Ринок газу в Україні по ціні пішов угору. Ресурс травня і червня в комерційному сегменті майже вичерпався. Наприкінці минулого тижня ОГТСУ на торгах на УЕБ вже «розпакував» липень. Показник 21.2 тис грн/тис м3 з ПДВ це вже плюс/мінус ТТФ. Ще декілька місяців тому ціна на внутрішньому ринку відставала від європейського індексу на 15-20%. Причина банальна - дефіцит. Імпорт завозить лише НАК Нафтогаз і то для потреб сегменту ПСО. Імпортний газ з поставкою у сховищах на митній території України пропонували на минулому тижні по 28 тис грн/тис м3 з ПДВ . 👤На минулому тижні також до НАКу офіційно прийшов Корецький. Що це означає по суті - скоро побачимо. Перший піар штрих - офіційне фото, в традиційному наківському стилі. На ньому всі охочі можуть побачити всю соціопсихокарьєррологію держсектора. Хто ближче до тіла і складає неважливохтотамщо глибинний НАК, а хто з боку-припьоку. 👁️У ринку електроенергії депутати і жкх-активісти знайшли невідповідність. Щось не так з ціною. Поламалася. Травень в Україні «зависокий». Звісно що ані аномальна низька температура повітря (привіт споживанню), ані повністю затягнуте хмарами небо (привіт виробництву мега ефективним СЕС), ані відсутність паводку на Дніпрі і аномальна відсутність води (привіт виробництву ГЕС), ані ремонтна кампанія АЕС з виводом чергового енергоблоку ну просто НЕ МОГЛИ спричинити таку ситуацію. Навіть ТСК не треба збирати - все це разом просто якісь дрібнички. 🚩Що дійсно посприяло, це недостатня недокомунізованість Європи. Їх «низькі» раньотравневі ціни то передозування травневих шашликів, тільки 1-2 травня як день Праці святкують 25 країн Європи, а ще є 5 травня, 8 травня… то треба випускати Білль по Декомунізації європейських вихідних. Але, весь цей містечковий движ «почули зверху» і вдарили по РДН-понеділку позаплановим атомним енергоблоком. Результат 2446 грн/МВтг- всі цілі вражені - задоволені і незадоволені можуть мінятися місцями і вимагати обнулення позапланових результативних пусків. А всім Комітетам треба негайно розбиратися з погодою, холод і мряка вже задовбали. Не такий травень нам потрібен!💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 1,910 25-05-03 09:33
🎬Трейдерські підсумки тижня ⚡️Закрився ще один трейдерський місяць на ринку електроенергії. Квітень по продукту Енергоатома закрився з результатом мінус 1,1 млрд грн відносно РДН, продукт Гарпок скромно у мінус 132 млн грн. При цьому ціна РДН в Україні в квітні зайняла почесне 2️⃣ місце в європейському заліку. Цікаво, що за підсумками квітня всі покупці, крім АТ ЕКУ виконали в повному обсязі всі зобовʼязання перед ЕА.↘️Не дивно, що ціна на торгах Атома на травень впала майже на 1000 грн/МВтг, кількість переможців різко знизилася. На початку травня РДН зросла (наслідок виведення в ремонт з 1 травня енергоблока АЕС). Імпортери отримали сигнал і повинні вмикнутися у ціновий арбітраж між сусідніми країнами. У більшості країн ЄС зараз першотравневі свята на 4 дня, святкують день праці, тому ціни там тримаються на доволі привабливому рівні. З 12 травня підключається додатковий енергоблок з прогнозним навантаженням 900МВт Атома з ремонту, торги на додатковий обсяг вже оголошені. ↗️Газовий ринок України потроху пішов вгору по цінам. На біржі ОГТСУ зневірився у можливості купити по цільовій для себе ціні ресурс травня і почав торгувати ресурс червня, поки безрезультатно. 15,45 тис грн/тис м3 без ПДВ які пропонує ОГТСУ не знаходить жодного відклику на ринку. Взагалі потреба ОГТСУ на квітень-червень складає приблизно 150 млн м3, з яких вона придбала на відкритих торгах ледь 30. І продовжує активно торгуватися по ціні. НАК Нафтогаз також намагається купити невелики обсяги, була навіть зареєстрована угода на 16 тис грн/тис м3 без ПДВ на ресурс травня. Ближче до кінця тиждня запит Нафтогазу подешевшав до 15,75 і угод відповідно не було. Вочевидь зазначені компанії скоріше зоседедяться на імпортному газі, який зараз коштує 18-18,5 тис грн/тис м3 без ПДВ.💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 2,850 25-04-28 12:24
Пройшов ще один тиждень енергетичних звитяг 💪🏼💪🏼💪🏼✌🏻Нафтогаз почав системно рапортувати про перемоги. То було якесь майже піврічне затишшя, але тепер команда вирішила пишатися досягненнями. Вслід за LNG-танкерами прийшла новина про кредит 270 млн євро від ЄБРР для закупівлі газу. НАК вважає що це 1 млрд м3 але калькулятор проти, максимум 0,75. Але мільярд красивіше.😳В Іспанії та Португалії блекаут. Країни з самою дешевшою оптовою ціною на електроенергію в квітні, 27 євро/МВтг, поринула в доісторичні часи. Світлофори не працюють, електропоїзди не їздять , електрокари в мінусі навіть тенісний турнір зупинили бо табло не працює. Причини поки не оголошували але найбільш очевидне це ВДЕ-історія. Ці країни покладаються на вітро і сонячну генерацію і мають відносно слабкий транскордонний звʼязок з Францією. ☢️Атом таки розкидав свою електрику на травень. Вийшло не так як хотілося по ціні, не 4800. Але в цілому на рівні форвардів Словаччини/Угорщини на травень. Добре що ціни можуть таки знижуватися. Така історія і європейська і додає гнучкості мислення гравцям і клієнтам дає можливість бачити різні ринкові можливості.А так, взагалі якось нудно. Ніяких проривних ініціатив. Без ідей USAID, американських торгівельних палат і мудрого Енерджі Комьюніті просто ніякої движухи на ринках.💫 ГОМЕР-енергетик 💫
👁 2,720 25-04-21 16:02
🐣Підсумки перед пасхального тижня 👌🏻 Робіть угоди! Як вчить нас Трамп. Правда результати угод можуть бути різними. Якщо взяти український трейдинг електрикою, то квітень місяць можна назвати одним з найбільш невдалих для трейдерів. За 21 день квітня розрахункові збитки від ціни РДН по продукту ЕА склали 670 млн грн, по продуктам Гарпока 66 млн грн. І це при тому, що український РДН входить до ТОП-5 цін спотових ринків Європи 🔝 Цікава буде ситуація на травень, адже з одного боку європейські форварди там ще нижче ніж в квітні (75-80 євро), але почалася ремонтна компанія ЕА та ТЕЦ. 🤑Тим часом під куполом Ради ходять ідеї дозволити погодинним цінам на РДН бути відʼємними, як в Європі. Кажуть це правильний ціновий сигнал для інвесторів у генерацію/стореджі і крок у бік маркет каплінгу. 👽Конкурси на Голови НЕК Укренерго та НАК Нафтогаз. Вже наче добігають кінця. По НАКу у фінал прошли Прохоренко та Корецький. По НЕКу Брехт, Зайченко і Юрик. Компанії доволі колоритні. Поки підсумки підбивати зарано, тому що все може бути перегорнуто з ніг на голову за півгодини. В НАК Нафтогаз ситуація організаційно більш складна, адже у правління компанії вже спливають строки контрактів. 🎥Дуже багато зараз розвелося енергетичних Ютуб-блогерів, і на сцені одного з таких шоу (у Ольги Бабій) цікаво було побачити героя битви за світло, Кудрицького. Там було багато цікавих, але не дуже сміливих як для менеджера-дисидента пасажів. Нажаль, не дивлячись на всю свою обережність, Кудрицький так і не зʼявився в топі конкурсів на керівні посади галузі. 🕵️‍♂️ТСК-Кучеренка прийшла до висновку що укриття енерго обʼєктів будувалися двома способами:- прості у 2-3 рази дорожче;- складні третього рівня, недобудовані і не планувалися добудуватися. То ж Висновок ТСК - треба забути минуле і жити далі. Доволі по весняному оптимістичний заклик! Будьмо!💫 ГОМЕР-енергетик 💫