Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - QA Navigator Leadership 🎓
Añadido 06 ene. 2025

QA Navigator Leadership 🎓

@rina_courses_it
Número de suscriptores: 1 241
Fotos: 564
Videos: 83
Enlaces: 387
Descripción:
Канал Ріни Ужевко. Про лідерство, тестування, геймдев та навчання в мене Cайт https://qanavigator.com.ua/ YouTube канал https://youtube.com/@rinauzhevko Instagram https://instagram.com/rina.uzhevko Linkedin https://www.linkedin.com/in/rinauzhevko/

👥 Número de suscriptores

1 241
Promedio/Día:: -1
Promedio/Tiempo:: +6
Promedio/Mes:: +12

👁️ Vistas promedio por mensaje

395
Promedio/Día:: 332
Promedio/Tiempo:: 350
ERR: 31.83%

📊 Mensajes por Día

0.8
Último día: 0
Promedio semanal: 0.9
Promedio por día: 0.8

Historial de cambios de logotipo

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-01-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 284 26-02-13 11:49
Більшість лідів зараз живуть в ілюзії: «я і так все знаю», «ШІ все напише», «команда якось працює». Але ринок стає жорсткішим, і вимоги до ліда змазуються від просто писати звіти до рівня head.І недостатньо просто трохи тестувати, знати контекст свого продукту і збирати пару метрик в джира. Треба робити набагато більше Перевір себе. Просто чесно дай відповіді на ці питання:📌 бізнес та фінанси 1. Чи можеш ти за 5 хвилин пояснити CTO мовою грошей, навіщо нам новий інструмент чи ще один тестувальник? Чи досі оперуєш абстрактним «якість покращиться»?2. Твій QA-бюджет скорочують на 30%. Які процеси ти відріжеш першими, щоб продукт не розвалився в продакшені вже завтра?3. Чи знаєш ти вартість одного бага на різних етапах саме у вашому проєкті? Чи оперуєш ти лише root cause для розуміння причин дефекту? Чи знаєш як застосувати його до процесів в цілому?4. Аргументуєш досі потребу в автоматизації за допомогою тільки ROI-формул чи просто кажеш, що «так буде швидше»?📌 прозорість процесів 5. Менеджер досі смикає тебе по кожній тасці? На мітингах звучать фрази що QA затягує релізи, або неясно що там в них робиться? 6. Чи знає кожен твій тестувальник, як його сьогоднішня таска впливає на бізнес-цілі кварталу? Чи вони просто «закривають тікет»?7. Твої процеси — це спадок минулого чи свідомий вибір? 8. Чи зможеш ти довести, що ваша Test Strategy зараз є оптимальною?9. Де в твоєму процесі «вузьке місце», яке сповільнює весь Time-to-Market? Як його розширити без найму нових людей?📌 метрики та ефективність 10. Як ти вимірюєш ефективність відділу? Якщо у звітах тільки «кількість багів» — у мене для тебе погані новини.11. Оперуєш графіком Defect Leakage і вважаєш це ключовим показником якості? Якщо це ваш основний KPI — у мене знову погані новини.12. Чи знаєш ти свій Cycle Time для QA-задач? Розумієш, як його оптимізувати?13. Твої метрики допомагають приймати рішення чи просто займають місце на слайдах?14. Який відсоток зусиль команди йде на Non-Value Added активності? 📌 лідерство та люди 15. Твій Senior вигорів. Твої дії, щоб не втратити експертизу і не демотивувати решту?16. Чи ти — єдина точка відмови (SPOF), без якої все зупиниться?17. Чи знаєш ти, як підготувати команду до змін «зверху» так, щоб люди працювали, а не чинили опір?18. Коли треба переконати стейкхолдерів — чи знаєш ти, як використовувати техніки промов політичних діячів?19. Як ти вимірюєш власну ефективність? Знаєш, що впливає на твою продуктивність, окрім навчання?Якщо є питання яке викликає сумнів чи невпевненість — чекаю тебе на курсі Advanced Skills.Я не вчу "тобі треба оця метрика і все буде вогонь" — я вчу стратегічно мислити оперуючи якістю не тільки тестування а й саме твого продукту на рівні бізнесу.🚀 Стартуємо в понеділок!Встигни заскочити, поки є місце: https://qanavigator.com.ua/courses/advanced-skills#advanced_skills
👁 516 26-02-10 08:36
Набір на курс Advanced Skills триває! 🚀Це великий крок розвитку, в якому ми виходимо за межі простого менеджменту і переходимо до стратегічного управління. Це курс, в межах якого ви:* Опануєте системний підхід: навчитеся лікувати причини проблем, а не їхні симптоми.* Станете експертом з аудиту: розберетеся у різновидах аудитів та навчитеся готувати звіти, які реально відображають стан команд.* Візьмете під контроль інфраструктуру: розберетеся в оцінці та керуванні інфраструктурою, а також у тому, як зробити автоматизацію стратегічно вигідною для бізнесу.* Збалансуєте команду та себе: навчитеся керувати емоційним станом команди, впроваджувати зміни без супротиву та тримати власну ефективність на висоті.* Оптимізація відділу і продукту навчитесь аналізувати всі показники, бачити місця для покращень, та знатимете які покращення можна зробити і чого від них очікуватиФормат та особливості:* Комбінований формат: лекції у записі онлайн-тренінги для складних тем *Результат вже з перших практичних: ви не робите домашки, ви робите завдання одразу на своїй команді та під свій продукт* Гнучкість: домашні без жорстких дедлайнів , дати /час тренінгів обирає група * Група до 10 людей: максимум персональної уваги кожному📅 Старт: 16 лютого Вільно : 7 місць🎓 Для кого: діючі QA Leads, Head of QA та Senior фахівці, які прагнуть системності.Програма курсу та деталі: https://qanavigator.com.ua/courses/advanced-skills* Буде більше, ніж описано в програмі 💳 Оплата: доступні різні варіанти: оплату частинами, розтермінування та рахунок для компаній. Для УБД передбачено 50% знижка.Чекаю на вас! Є питання? — пишіть в особисті @Rina_anir#qanavigator #management #advanced_skills
👁 393 26-02-04 16:31
"Моя Японія в житті" 🌸Попередній рік був для мене поштовхом переосмислення і цей час продовжується зараз. Коли проводила тренінги з того ж тайм-менеджменту, я розуміла: класичний тайм-менеджмент у стилі «пробий стіну головою» не працює. Я не можу жерти тих жаб вранці і думала, що це залежить від біоритмів і моєї любові зранку поспати. Але я знайшла в японській філософії багато різного цікавого, що зяла собі в роботу.Ось декілька принципів, які я використовую(якісь давно, якісь тільки вчусь):🎴Yaruki (Ярукі). Я більше не непритомнію від одного погляду зранку на важкі задачи. Я починаю з мікро-завдання, щоб запустити в мозок дофамін і отримавши його - маю наснагу вже в процесі добити складні речі.🎴Wabi-Sabi (Вабі-Сабі). Ліки від мого комплексу відмінниці. Вчуся бачити красу в недосконалих вимогах, якості відео, в коді, неідеальних постах і , що важливо, в рефлексії на своїх помилках.🎴Ikigai (Ікігай). Коли накочує синдром самозванця, я фокусуюсь на своєму навчанні /платформі— те, що я люблю, що вмію і що приносить користь вам. Це тримає мене на плаву.🎴Shinrin-yoku (Шінрін-йоку). Моє рятування від панічних атак. Коли Teams «червоніє» від повідомлень, я просто йду «гуляти» до річки, в парк - без телефону. Ці 15 хвилин інколи дають найкращий ребут системи. І хоча це мені ще вдається дуже рідко, бо тривожник в мені хоче відповісти всім і одразу бо люди там чекають, - я стараюсь. 🎴Mono no aware (Моно но аваре). Прийняття плинності. Баги фіксяться, релізи минають, конфлікти закінчуються, стрес хвилеподібна річ. Я наразі вчуся відчувати момент, не зациклюючись на тривозі про майбутнє. 🎴Ichigo Ichie (Ічіго Ічіе). Кожна зустріч — унікальна. Навіть якщо мені страшно спілкуватися /десь виступити офлайн через соціофобію, я нагадую собі: цей момент більше не повториться. Це допомагає бути «тут і зараз» і погоджуватись не тільки на онлайн конференції.🎴Shoshin (Шошін). Розум новачка. Я дозволяю собі чогось не знати (наприклад, автоматизації ) і бути в цьому щирою. Це знімає тягар «я ж лід, я мушу все знати». І намагаюсь будь-яке навчання стартувати "без вагону досвіду", це допомагає більш відкрито дивитись на різні речі. І хоча мені ще далеко не все вдається, бо багато менеджерів і інших які звикли пушити і мікроменеджментити всіх і вся якщо за хвилину все не готово, або дзвонити, як тільки ти прочитав повідомлення і не відповів за 5 хвилин, хоча воно не термінове - як там - батя, я стараюсь. Взагалі я давно усвідомила, що можна бути ефективним лідером і при цьому залишатися чутливою, бережною до себе людиною. Головне — знайти свій шлях. Чи відгукується вам щось з цього ?#мотивація #time_management
👁 485 26-01-30 10:14
Чергова магія чи ....? 🤔Google викотив Genie 3 — це нейронка, яка будує цілі інтерактивні світи за одним текстовим запитом. Звучить неймовірно, але давайте подивимось на це очима з здоровим скепсисом. Що нам обіцяють⁉️📌Пишеш текст — отримуєш віртуальний простір, де можна ходити й озиратися📌Нібито повна свобода переміщення📌Доступно по підписці UltraА тепер по фактах:👉Сесія лише 60 секунд. Хвилину погуляв — і все, «кіно» закінчилося. Поки що це більше схоже на коротку демку, ніж на реальний інструмент.👉«Інтерактивність»Як воно працює насправді й наскільки там крива фізика — велике питання. Ми ж знаємо: чим менше коду пише людина, тим більше роботи у нейронки, і не факт, що вона справляється на 100%.👉Без програмування? Обіцяють, що можна створювати ігри без жодного рядка коду. Як для людини, яка не лізе в програмування, це звучить привабливо, але як QA-ліда мене терзають сумніви щодо стабільності таких «світів».Хто зна, можливо через 30 років ми так зможемо створювати ігри своєї мрії... Не факт що мені то буде цікаво в тому віці, але може подивимось ще 😆 Поки що це виглядає як цікава іграшка на вечір, щоб поклацати, поки є підписка.А як ви думаєте? Це реально прорив чи черговий хайп, який заглохне через пів року?#ші #ШІзанутість #gamedev
👁 410 26-01-21 17:50
​​Хочу поговорити з вами про щирість та вміння визнавати та радіти заслугам та діям інших. Поділіться, наскільки часто ви впевнені, що якщо ви чогось досягли чи щось зробили круте, коли вас прям розпирає з середини - ви цим дійсно поділитесь з колегами?Мова про такі робочі речі, звісно ж.Уявімо ситуацію - ви працюєте з командою, впроваджуєте щось, і менеджер вас хвалить (особисто) і виписує премію, за .. припустимо оптимізацію яка зекономила декілька десятків тисяч нехай продукту, або за побудову зручних процесів які спростили комунікацію в команді, будь що. І от - хто з вас піде і скаже про це команді? Або своєму керівникові? Я одного разу зіткнулась з тим, що прийшла до свого хеда, розказую що після розмови з бізнесом, отримала від Альберта Афоновіча (вигадано звісно) великий респект та премію за впровадження інструмента та налагодження комунікації і побудову SLA та ін. артефактів співпраці з підрядником, задоволений і бізнес і підрядник і ми типу теж. І от йду я вся така на крилах до свого тоді хеда департменту і про це розказую (довольна як слон)І в якусь мить я просто розумію що ці крила мені складають і якщо не відривають то зав'язують морським вузлом.Мій хед починає з'ясовувати "за які такі заслуги", "чому тільки тобі", і будує діалог так ніби звинувачує мене в тому, що я цю премію там "на...плакала" Купа знецінення з милою посмішкою, а потім ще виявилось, що премію мені такі відмінили також.На питання - чому - була відповідь - а ти шо особлива, або всім або нікому. І в цей день багато доволі років тому, я усвідомила, що деякі люди ніколи не аплодують іншим. Але зараз я б ще додала, що не аплодуючи іншим стоячи - ти ніколи сам не будеш стояти на цьому постаменті. Тож, не будьте такими менеджерами, якщо ваші колеги, підопічні, зробили щось, за що мають отримати свою долю промінчиків слави та оплесків - зробіть це. Визнавайте інших і не калічте людям самооцінку і бажання працювати з вами. #визнання #етика #психологія
👁 497 26-01-07 08:00
Ідеальна неідеальність. Часто бачу як люди приходять на проєкт і починають робити аудит. Що не так, чому і роблять по цьому звіт.Проте , такий аудит "як книжка пише" в більшості випадків нікому не потірбен і ви лише той, хто лізе в чужий монастир зі своїм уставом. Або та сама ефективна менеджерка, яка зараз навчить всіх як треба працювать. В чому проблема? Ви не в контексті продукту, ви не знайомі з командою, ви не знаєте де є проблема, де болить і так далі.Ви просто орієнтуєтесь на свої знання та досвід. І таким чином натягаєте цю сову на глобус. Для початку: - пройдіть онбординг - спостерігайте - виявять свої зони відповідальності - розмовляйте - будуйте довіру - спостерігайте вивчайте і розмовляйте ще - задавайте питання - виявіть розходження та зони міскомунікейту - банально - що для вас гарне тестування? Зясуйте у всіх. - робіть примітки , нотаткиРоблячи висновки - спирайтесь не на книжку, не на досвід (хіба що частково) а на те, що і як буде ідеально тут і зараз, для цього продукту з його реалімями, його бюджетом, його можливостями. Виявить зони для росту та змін і ті, які не потребують втручання, і далі, потихеньку, починайте змінювати, не забуваючи про прозорість своєї діяльності, команду, продукт та візібіліті. Аудит провести не так вже й складно, адаптувати під реалії , щоб було не як книжка пише чи на курсі сказали, а як для себе - оце задача гарного спеціаліста. #аудит #онбординг
👁 505 25-12-31 08:35
​​Ну що ж. Багато кажуть, що не час для свят, хтось каже, що немає новорічного настрою, і так далі. Я буду підводити підсумки, хто б що не казав, бо це потрібно моєму мозку для мотивації рухатись якось далі. Що і вам раджу робити. Що в мене з особистого ? 🏡- в мене переїзд. Нарешті. Дуже тривалий, дуже очікуваний, дуже складний і так далі. Але - головне досягнення 25 року - це я наршеті маю власне житло. Маленьке, і не у Києві, як задумувалось до війни - але моє. - нарешті вільні від ТЦК. Тут коментарів багато не буде. Але епопея ще матиме своє продовження, проте, поки що дихаємо.🎅Робоче: - рік з аі. Купа курсів добровільно і ні, купа роботи, ідей, розчарувань і так далі. В залишку? - розчаровує тільки те, що до людей довго доходить нащо воно існує і спроби замінити людей та знецінити людей повністю.- дуже вимотала, були різні ситуації з людьми, які потребували дуже багато сил та емоцій. Призвело це все разом до вигорання, від якого наразі відхожу. QA Navigator 🌟- тут стабільне зростання, я дуже радію, і якби не цей мій проєкт, я б зіграла в черешню. - було мало запусків тренінгів, але на них і попит нижче, тому вони перейшли в більшості в відео -формат. - запустився в своїй фінальній версії 6.0 (якщо рахувати) курс Advanced skills, з нього гарні відгуки маю, набираю нову групу в лютому. Індивідуальний формат поки на стопі. - курс Core далі б'є всі свої рекорди. Як гарні так і не дуже. Статистика тих, хто не витягнув курс індивідуального формату дуже висока. Тому я поки що не прибираю формат, але підвищую вартість. Подивимось як піде. Група 8 стартує в січні. - не запустився - в цьому році курс QA Gamedev engineer. Пішов також на переробку у вигляді 2 курсів, бо матеріалу дуже багато. Чекайте на весні 1 старт. 🫂Що ще? - багато конференцій: виступ в Дія Сіті Відважна 3.0, 2 виступи в Суворій спільноті, виступи на QA Day, внутрішні і так далі. В цілому, якщо прибрати ТЦК і здоров'я цей рік був доволі непоганий. А оці 2 компоненти спортили все. І йдуть у плани на наступний рік. Що по планам? 📃- запустити курс Gamedev - запускати курси інших авторів (глобальна ціль, поки що пропрацювати цю історію)- конференції та зустрічі (можливо навіть створення своїх- поки прощупаємо цей грунт) - відпочинок, нормальний, тривалий, вперше за 6 років. - зайнятись здоров'ям - довести ремонт до фінального завершення - більше активних зустрічей - виступи на конфах та ін. - більше писати в соц. мережах - можливо донайняти собі маркетинг та SММ бо щось не вивожу 🎁Подяки року: 🫂- чоловіку за підтримку та витримку - вам, за те що довіряєте свій розвиток, та читаєте - людям, з якими нарешті зустрілась/познайомилась в цьому році (в більшості, дівчата, ви знаєте, що це про вас) - іншим, хто був поруч, просто підтримав, чи допоміг, чи навіть пошерив якийсь пост - дякую Дякую цьому року за важкість і за результативність. Було важко - але результати хоча б є. Зусилля не вилетіли в трубу. Але дуже хочеться поменше випробувань в наступному році. Побажання: Бажаю всім в Новому році не бути загнаною кобилою, а скакати райдужним поні по кольоровим хмаркам. Нехай рік буде легким, позитивним, та результативним для вас. З наступаючим! 🎄#підсумки #плани #рік2025
👁 668 25-12-13 11:27
​​Грою року яка зібрала рекордні 9 з 12 номінованих нагород - стала експедиція 33. Я безкінечно щаслива цьому.Чому?1. ігри з відкритим світом та одноманітними квестами втомили вже всіх і дістали2. бішані гроші на графіку і створення ігор - не окуповують себе і вбивають створення великих ігор 3. ігор настільки багато створюється і настільки хрінові - що в них не цікаво грати з цього йде поняття ігрова імпотенція - це відчуття що вам не цікаво ні в шо грати - насправді - це проблема того, що грати дійсно нема в що Що змінила перемога експедиції?- її приклад показав, що офігезну гру може створити не тільки якийсь відомий гігант - на це не треба 10 років очікувань - це не потребує супер-реалістичної графіки - експедиція повернула значення музики в іграх, показала що локалізувати на ХХХ мов реально і утерла носа всім хто каже що це дорого і так далі. (окремий лайк за українську). - експедиція показала що відкритий світ може бути як елемент додатковий - але не те, на що варто ставити ставки. І що цей світ може мати обмеження в пересуванні. В цілому ігровий світ має змінитись зараз і нормально так переглянути свої цінності та орієнтири. А що ще ? - експедиція втрела носа багатомільйоним компаніям.Особливо - Ubisoft. Останні мають почуватись останніми довбнями зараз.Бо більшість людей які зробили експедицію - були звільнені в юбіках.А це показало що корпорації ніфіга не вміють бачити таланти та креативність та й інші скіли в своїх робітниках. Що корпорації вбивають креативність своїм страхом втратити мільйони бабла. І що краще випускати одноманітну безризикову хрінь та триматись лише на фанах серій ніж залучити інших до своєї аудиторії. Рекордні 9 номінацій - воу!Епохи блізард/ юбіків і всіх інших закінчуються. Гравці обирають інше. А компанії, які перестають ризикувати - котяться на дно. І це зараз не тільки про геймдев. Ну і бачити своїх людей - треба вміти. Шах і мат юбісофт. P.S. Окрема допка Thank you патч - мене розірвало. Бо Eск'ю - найкраще, що є в цій грі для мене. Ну і Моноко) Треба лише час щоб пограти. P.P.S. за кінгдом кам 2 трошки обідно. Бо не взяли нічого. Але - вони вже вигравали трохи хоча й не тут. #gamedev #люди
👁 327 25-12-02 10:58
👨‍💻 Нова ера тест-дизайну та оновлення в ISTQB Advanced Test AnalystЦього року сталася офіційна трансформація погляду на test design techniques! І досить несподівано, що опублікували її в рамках сертифікації ISTQB - Advanced Test Analyst 4.0, бо останні концептуальні зміни були від пана Бейзера, коли більшість з нас ще ходила до школи чи навіть садочку.😮Враження про зміни Олександра Ковальова вже писала для вас в пості зі схемками, які викликали активний відгук читачів. А ми нарешті готові провести на цю тему детальний вебінар - бо вона того заслуговує:ISTQB Test Analyst 4.0: Нова ера Test DesignРозберемося з питаннями Як змінилося бачення black box techniques і що тепер входить до трьох нових категорій? Які техніки з’явилися вперше — CRUD, Metamorphic, Random testing [guided vs adaptive] і не тільки. Як автоматизація дісталася до тест-дизайну і що таке model-based testing? Що ще покриває нова версія Advanced Test Analyst 4.0 і чому її називають найглибшим оновленням за 25 років? Чому defect prevention тепер у компетенціях тестувальника і до чого тут метрики? Організаційні зміни сертифікації: став іспит легшим чи складнішим? Що робити тим, хто вже складав?Організаційне: 11 грудня (четвер) 19:00 за Києвом🎞Проводиться онлайн, запис відправимо всім зареєстрованим учасникам💫 Участь безкоштовна➡️ДЕТАЛІ ТА РЕЄСТРАЦІЯВелкам пересилати цей анонс своїм колегам та знайомим тестувальникам, щоб було потім з ким все обговорити
👁 253 25-11-24 09:47
🪲 Чому впав Cloudflare?#bugs #sql #rustМинулого тижня пів інтернету лежало через те, що сервіс Cloudflare впав та був недостапний якийсь час. Але чому це сталося? Чи винні в цьому тестувальники? Чи справа в … коді на Rust?Відповідь не така проста, як здається. 🎓 Як обробляються запити в CloudflareУсі запити на Cloudflare проходять через основний проксі сервер. На цьому сервері є багато модулів, що виконують перевірки безпеки для захисту від DDoS атак. Зокрема, такий модуль як Bot Management. Bot Management - це модель машинного навчання для оцінки того, чи даний запит прийшов від бота чи від реального користувача. Модель приймає на вхід ряд параметрів (features) на основі яких будується статистика та оцінки. Так як боти змінюються дуже швидко - то й даний набір параметрів оновлюється раз у пʼять хвилин.Чисто технічно, набір параметрів - це файл із переліком фічей, який розповсюджується по всім серверам Cloudflare. 🏫 В чому виникла помилка?За замовчуванням, фічі отримують розподіленим запитом у базу даних “default” у кластері ClickHouse. У користувача був доступ тільки до цієї бази. Але для покращень безпеки, розробники зробили зміну, що дає можливість працювати ще й з системними таблицями. Зміну в налаштуваннях зробили, але … не перевірили сам SQL запит. SELECT name, typeFROM system.columnsWHERE table = 'http_requests_features'order by name; А цей запит не мав … фільтру по базі даних. Як результат, цей запит повертав фічі як з таблиці “default”, так і з системної таблиці. То ж файл з фічами для Bot Management мав купу зайвих дублікатів фічей. 🕶 Ну то й що?Виявляється, що для обробки фічей попередньо резервується оперативна памʼять. Зазвичай, у файлі було десь 60 фічей при максимумі в 200. Але коли сталася помилка - у файлі фічей було більше ніж 200!То ж серверу не вистачало памʼяті, щоб обробити ці фічі. Окей, не вистачило памʼяті, це погано - але чому так довго шукали проблему?А код на Rust, який обробляє ці фічі … не обробляв таку помилку - а просто кидав базовий Error за допомогою unwrap(); pub fn fetch_features(&mut self, input: &dyn BotsInput, features: &mut Features) -> Result<(), (ErrorFlags, i32)> { features.checksum &= 0xFFF_FFF_000_000; features.checksum |= u64::from(self.config.checksum); let (feature_values, _) = features .append_with_names(&self.config.feature_names) .unwrap(); // } То ж код почав видавати дуже загальну помилку. Плюс файл із фічами швидко розлетівся по серверам - й вони також збоїли по тій же самій причині.💡 Що можна було б зробити?👉Більш ретельно обробляти помилки. Rust як мова програмування в цьому випадку не винен. 👉Тестувати запити на тестових серверах (включно з лімітами по памʼяті). Можна було б досліджувати як система обробляє дані великих розмірів. ❗️Більш докладно про збій можна почитати в офіційному блозі компанії.