Last call на Біологію та системне мислення для СЕО та власниківРішення, які привели до хороших результатів, спрацювали тільки тому, що наклалися на складну систему, якою ви керуєте. Навіть дуже успішні управлінці часто неправильно розуміють, що лежить під капотом їхньої системи, а тому втрачають успішність зі зміною контексту.Еволюція – це не рух до кращого або ефективнішого. Якщо ми хочемо, щоби система розвивалася в певному напрямку, ми маємо її направляти. Але цілком можливо, що саме ваша система за своїми притаманними властивостями не може розвиватися туди, куди ви би хотіли.Що саме лежить під капотом, ми і досліджуємо на курсі Біологія та системне мислення для СЕО та власників. Ту частину, де я сам щось розумію)Структура курсу: є стартовий дводенний модуль, де розбираємо базу, а далі кілька разів на рік робимо виїзди на 3-4 дні для глибшого занурення в окремі теми.На стартовому модулі буде:- сумлінність убиває відповідальність- те, що ви вважаєте раціональним мисленням, насправді раціоналізація, і вона веде до помилок- КРІ та жорсткі санкції створюють системи інфантилів під управлінням психопатів- Будда неправий, серединний шлях неможливий- Маркс теж неправий, соціалізм не працює- цілісний профіль мотивації.А також багато про еволюцію і хаос.Найближчий стартовий модуль буде 23-24 січня. Виїзд – 11(12)-14 березня.Анкета: https://docs.google.com/forms/d/1bCDwmt_LXJLi1ZJ0kV8oTx8pkglrgUb5rGvDpibx8LE/edit
Хто має малих дітей і може зручно катати до трикутника лісів між Житомирською та Одеською трасою?Ми з Олею Забіякою робимо маленьку спільноту друзів, які хочуть постійно тусуватися з дітьми в лісі.Нам як батькам не вистачає:- спілкування з емоційно та ідейно близькими дорослими- різноманіття сімейних активностей і діяльностей для малечі- вільного часу для своїх справ і водночас спокою за оточення дитини у цей час.Думаємо, що якщо об'єднатися групою на 10-12 родин, все це буде набагато простіше реалізувати.(Головний драйвер у нас мама, бо в тата забагато спілкування по роботі. Але тато теж in charge).Ідейно отак:1. Бажання бути поруч із дитиною у перші надважливі роки життя, бачити її, чути, ділити з нею наповнені митті життя2. Дитинство на природі, простір для вільної гри, неспішного дорослішання та внутрішньої свободи — і дитини, і дорослого.3. Глибоке переконання, що дитина – особистість, яка має таке ж право на повагу, довіру та гідність, як і дорослі.4. Українськість і бажання розвивати невеличкі громади, власним прикладом показувати, що батьківство і дитинство можна проживати по-своєму.5. Нормальний такий рівень нонконформізму.6. Готовність спільно створювати та розвивати спільноту.Тут реєстрація, давайте знайомитись: https://forms.gle/hCefVW8FM2tzApvi6Це не комерційний проект, не школа і не садок. Просто тусовка. Якщо буде багато реєстрацій, нікому нічого не обіцяємо і комітментів не беремо.
Два святкових розіграші за донат на екскаватор.1. Концерт Pianoboy у Бучі 28 грудня. Кожен донат, кратний 400 грн – шанс виграти 2 запрошення. На кожні 10000 грн донатів додаємо ще 2 запрошення до розіграшу, що збільшить ваші шанси. Загалом можемо розіграти до 18 запрошень.2. Прапор України з підписом гурту Без обмежень. Кожен донат, кратний 500 грн, бере участь у розіграші.Фінал обох розіграшів 25.12 о 16:00, результати повідомимо до вечора.Якщо ви вперше тут, збираємо на екскаватор JCB 3cx для будівництва укріплень Онукам Адольфівни.Збір: https://send.monobank.ua/jar/52tDzeCLKAТрошки про збір, для тих, хто давно вболіває. Наразі найдешевший екскаватор, який ми знайшли в хорошому стані, коштує 48000 доларів. Тому суму збору збільшили до 1,9 млн. У будь-якому разі, ми на фінішній прямій, недостачу я перекрию, вже відкладаю на це гроші.Дякую Анні Донець за жирні подгони для розіграшів, Анні Мінтянській та Марині Задвірній, які шукають екскаватор, Тимуру Демчуку, який хостить збір і теж шукає. І особливо Дмитру Дьомшину та всім Онукам Адольфівни за захист і за постановку цікавої задачі)
За цим відео дуже багато всього.По-перше, я особисто стикнувся з тим, про що кажу учасникам своїх занять стосовно вивчення складних тем. З першого разу я не зміг додивитися, ця хуйня мене бісила, "так не може бути". Десь за місяць я змирився з тим, що цей чувак робить дуже якісні відео, подивився спочатку і до кінця з відчуттям "ніхуя ніпанятна, но очєнь інтєрєсна". Ще за місяць, із третьої спроби, я звик до ідей у відео і прийшло відчуття розуміння.По-друге, механізм розповсюдження енергії, про який тут говорять.По-третє, лорд Кельвін. Це вже не перша історія про фізику 19 століття, де з нього малюють діда, який із вумним видом несе хуйню, а молоді гарячі дослідники, які з ним сперечаються (з кожної теми хтось інший), виявляються праві. Оцей образ "і тут лорд Кельвін був неправий" дуже яскравий і несправедливий. Думаю, він був настільки потужним динозавром, шо кожному юному пиздюку було за честь перемогти його в науковій суперечці.Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=bHIhgxav9LY___Продовжуємо збирати на екскаватор. Збір: https://send.monobank.ua/jar/52tDzeCLKA
Я думаю, що більшість цивільних живуть у провині. У тому числі ті, які "забули про війну".Ця емоція занадто болюча, в ній неможливо знаходитися довго, і тому люди її дисоціюють. Водночас дуже рідко вона може бути причиною для продуктивних рішень, тому що для продуктивності необхідно відчувати власну силу, а провина силу забирає.Тому люди намагаються про війну не думати, а якщо доводиться спілкуватися з військовими, то дуже хочуть почути від них шось типу "ти не погана людина, продовжуй жити як живеш, мені з цим норм".Тобто по факту, цивільний хоче, щоби військовий обслужив йому його емоційний біль. І так не має бути.Треба припинити тікати від провини, а нести її у психотерапію та перетворювати на конструктивні дії.Цивільний не має бути хорошим для військових, він має бути корисним.Якщо ми вже в тилу, треба тримати цей тил якісно. Військовим несемо ресурси і підтримку, а свої емоції несемо психотерапевту.До речі, це також і одна з двох основних причин, чому погано закриваються збори. Перша – у значної частини людей дійсно менше грошей. Друга – системні волонтери пишуть суцільно про біль, а для більшості людей це не працює, якщо воно роками.Тому збираємо на екскаватор із позитивною рішучістю.Збір: https://send.monobank.ua/jar/52tDzeCLKA
Шоб ви розуміли, наскільки для мене проблема взаємодіяти з нашими державними структурами та їхньою культурою спілкування з людиною. У 2021 році обидві вакцини від ковідки я робив у Румунії. Прям їхав туди машиною, шоби тільки не взаємодіяти з нашим державним сервісом.Згадав, бо хочу шваркнутись зараз. У 2023 не зробив, бо все ще було можна тільки в державних центрах. Зараз от шукаю приватну клініку, наче вже деяким із них дали вакцину.І це також про те, чи виховують "тепличні умови" слабаків, а жорсткі умови сильних людей. Я виріс у срані 90-ті, з усіма приколами як вулиці, так і їбучих медоглядів, шкіл, ЖЕКів і всього такого. І без грошей, іноді навіть на їжу. Але моя нервова система до хуйні так і не звикла.Якшо "розбалуваний айтішнічок" іде у тижневий шатдаун після медогляду – імовірно, він нейровідмінний і ще добре тримається. Погано би тримався – не працював би взагалі.Як люди з інвалідністю або комісовані ветерани стягують усі ці довідки-хуйовідки – взагалі не уявляю.——-Збір на екскаватор продовжується. Банка: https://send.monobank.ua/jar/52tDzeCLKA
Учора ввечері ми пшикнули Тихону в ніс солоною водою, хоча він був сильно проти, кричав і викручувався. Завдяки цьому він нарешті почав дихати носом і заснув.Це типова тема на Школі для батьків: дорослі впевнені, що можуть отак діяти з дітьми, а потім дивуються, що в якийсь момент дитина йде у жорсткий атказняк. "Чому він нічого не хоче навіть спробувати? Я ж знаю, що потім йому сподобається, і раніше вже так бувало".І отут вилізають нюанси.1. Кількість ситуацій тиску.Ми сотні разів не зробили якісь речі, які "треба", але Тихон не хотів. Не вдягали зайвий раз. Не відволікали від його справ. І звісно що не годували, коли не просив.Якщо подивитися уважно, дітям щодня роблять десятки втручань через насильство. Майже все це можна не робити.2. Якщо людина не відчула незадоволену потребу, цінність її задоволення мінімальна.Тихон мав можливість максимально відчути дискомфорт від не зробленої дії: не міг нормально їсти груди і не міг заснути. Я пройшов 3000 кроків із ним на руках, поки він намагався заснути і не міг.3. Детальні, правдиві та зрозумілі для дитини пояснення.Тишко просив допомоги (поки що це в основному виражається як "е" і "дир-дир", але ми розуміємо сенс у контексті), і кілька разів отримав пояснення, чому в цій ситуації допоможе саме спрей, а трактор або мультики не допоможуть.4. Відчуття власної свободи і водночас довіра, що батьки дійсно хочуть зробити краще, дійсно чують потреби і дійсно мають хороші рішення.У нього багатий досвід таких ситуацій, коли ми не втручаємося і даємо відчути реальність. Не хочеш вдягатися – ідеш на вулицю голим і вже відчувши дискомфорт вдягаєш одяг.Все це формує довіру: він знає, що ми не робимо поганого, усі втручання дійсно мають сенс, і його почують.5. Ми в одному човні.А ще я двічі запшикав ніс собі. Не зробив вигляд, а по-справжньому. Це цінний момент приєднання, але не може бути основою побудови взаємодії.Насправді найперше тут – це відсутність дитячої їжі. Вся їжа вдома підходить усім.Якщо є все це, зазвичай він погоджується зробити навіть те, що не хоче. Зараз його настрій був складнішим і ми зробили вольове рішення застосувати силу.Не знаю, чи можна з малюками на 100% обійтися без цього. Важливо не перетинати межу, коли щодня виявляється "треба" робити десятки різних речей і дитину до них змушують лише тому, що батькам так всралося. До речі, він швидко заспокоївся, прийняв моє пояснення, що дійсно стало легше дихати і вже за кілька хвилин заснув.А зранку перше, що зробив – показав Олі на пшикалку, сказав "пш-пш", а потім "аааа". Тобто чітко описав, що після спрею він заснув._Думаю, Тихон – вагома причина, чому я збираю на екскаватор для будівництва укріплень. Він їх дуже любить. Чверть суми вже є, банка тут: https://send.monobank.ua/jar/52tDzeCLKAПоловину суми донату можна зарахувати як оплату за навчання у мене.
Last call на курс для СЕО. Практики, які дають зрозумілий вимірюваний результат, у довгостроковій перспективі можуть створювати погано зрозумілі системні поломки.Те, що спрацювало в успішній організації, успішне лише тому, що лягло на дуже складний і вдалий контекст – і якщо ти не розумієш цей контекст, то не лише повторити, але навіть продовжити успіх буде проблематично.Метрики дають ілюзію контролю, але можуть вбивати справжні причини, чому співробітники хочуть якісно робити свою роботу. Відповідальність не народжується з обов'язків і навіть навпаки, часто може через них помирати.Отакі питання та багато інших обговорюємо на курсі Біологія та системне мислення для СЕО та власників. Як це працює: на першому дводенному модулі (п'ятниця і субота) в Києві граємо в еволюцію, розбираємо фундаментальні принципи роботи мозку і біологічних систем загалом. Далі запрошуємо вас до спільноти, для якої ми робимо декілька разів на рік виїзди на 3-5 днів, де глибоко занурюємося в теми разом зі мною та Тимуром Демчуком.Найближчий стартовий модуль 24-25 жовтня. Якщо ці дати для вас незручні, все одно реєструйтеся – запросимо вас на наступний набір. Анкета: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe_VN1K5gGdmzQWI7-gtc4KuiBHyLQeYMdokA-i5Rt9mM1Lvw/viewform
Хейт у соцмережах значною мірою запускають російські боти.Звісно, походження ботів ще треба доводити. Але є мінімум дві групи причин так думати.1. Значна частина таких коментарів – від пустих сторінок майже без друзів. Іноді там взагалі 1-2 друга. Тобто майже напевно це боти.2. Хейт вигідний Росії з багатьох причин:- ламає взаємну довіру між нами і готовність до співпраці - критично демотивує мішені таких коментарів; люди часто припиняють щось робити тупо через коментарі - створює додатковий стрес, який виснажує всіх: і учасників, і спостерігачів. Тому загалом неважливо, який формальний привід дойобу. Часто ці коментарі абсолютно беззмістовні, просто висєри, які не мають стосунку до теми посту і до автора. В основному люди таке ігнорують. Але тут як із холодними дзвінками роботів: більшість людей їх не сприймають, але це настільки дешево, що поки хоча б один на 1000 дає результати – вони будуть вкладати гроші в це гімно.Якщо вам пишуть гімно, можливо це спеціальний робот генератор гімна. Якщо це усвідомлення вам допоможе – користуйтесь і любіть себе)А ми тим часом продовжуємо збирати на екскаватор для будівництва укріплень, щоби "Онукам Адольфівни" було де сховатися від обстрілу, відпочити і відновити сили. Банка: https://send.monobank.ua/jar/52tDzeCLKAПоловину суми донату можна зарахувати як оплату за навчання у мене.
Скоро всім буде погано, а в листопаді – жахливо. Не тому, що щось станеться, а тому, що зимою треба докласти більше зусиль, щоби просто нормально почуватися. Курс про стрес і піклування вже вдруге набирається слабше за інші. Я намагаюся зробити групу на вересень і жовтень, коли у всіх ще є запас часу, щоби застосувати знання. Але після літа воно наче і не треба, а віддупляються всі, коли срака. Давайте цього разу зробимо все вчасно;)Що буде?Обговоримо, чому гормони щастя – в основному не гормони, і не завжди про щастя. Але все одно дуже важливі. Тут серотонін, ГАМК, гліцин, ендорфіни, окситоцин, анандамід. Зробимо чек-ліст піклування про себе, який містить більше двох десятків не взаємозамінних пунктів. Усе це має бути в житті, щоби було норм.Розберемо сон. Ширше, ніж це роблять зазвичай. Тут мелатонін, аденозин і купа систем, які мають складно скоординуватися для того, щоби ви добре заснули, а потім – щоби добре прокинулися.Кортизол, адреналін і норадреналін. Автоматичні стресові реакції, звикання до стресу та проблеми експозиції. Фундамент стресостійкості та ефективна взаємодія зі стресом у моменті. Втома. Як працює нейрон і що таке насправді втома. Чому все, що дає "енергію" в моменті – насправді кредит. Скільки часу треба, щоби реально відновити систему. Емоційна втома, емоція втоми, інтерференція емоцій. Офлайн ще зіграємо в Симулятор щастя. Три заняття раз на два тижні. Офлайн у неділю, онлайн у четвер або п'ятницю ввечері. Деталі в анкеті. Тут анкета на всі курси Біології психіки: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfHer2vVU-gpvllub7ymYy6s812u1a6W2J3hJoFQKUkVHuvWQ/viewformСтрес, втома і піклування про себе – перший у списку.І так, із кожної тисячі, яку ви задонатили на екскаватор, 500 грн можна врахувати в оплату навчання: https://send.monobank.ua/jar/52tDzeCLKA