Сьогодні з нами поруч Британський принц Гаррі, герцог Сассекський. Мав нагоду показати високоповажному гостю місце однієї з російських атак.Терор, який сіє росія своїми атаками – це мова, яку не треба перекладати. Лише від початку року росіяни вбили 137 киян, з 12 - діти. Понад 700 людей постраждали, з них 46 - діти. Знищені вщент будинки — це універсальна мова. Наш біль не потребує перекладу також. І з нами пліч-о-пліч та співпереживають наші партнери та друзі України.Ми вдячні принцу Гаррі за увагу до нашого болю, за щире співпереживання. Я особисто вдячний за кожне слово на підтримку України. За реальні дії на підтримку наших діток, наших поранених.________________________Today we are joined by Britain’s Prince Harry, the Duke of Sussex. I had the opportunity to show our distinguished guest the site of one of Russia’s attacks.The terror that Russia spreads with its strikes is a language that needs no translation. Since the beginning of this year alone, Russians have killed 137 Kyiv residents, including 12 children. More than 700 people have been injured, 46 of them children.Completely destroyed homes speak a universal language. Our pain also needs no translation. Standing side by side with us, sharing our grief, are Ukraine’s partners and friends.We are grateful to Prince Harry for his attention to our pain and for his heartfelt compassion. I am personally thankful for every word in support of Ukraine, and for the real actions taken to help our children and our wounded.
Шість діб тому ми запустили бот єОпора. За цей час кількість користувачів перевищила 2200 осіб. Це сигнал, що ми все робимо правильно, і що попереду ще багато завдань.Коли я кажу “ми”, я маю на увазі не лише військову адміністрацію. Над чат-ботом працюють різні фахівці, які також прагнуть підтримувати людей, що постраждали від атак. Принагідно хочу подякувати партнерам з Gen. Ukrainian і особисто Оксані Лебедєвій за допомогу в адаптації тексту в чат-боті. Ми прагнули прибрати бюрократичний тон, зробити інформацію зрозумілішою, а головне — уникнути ретравматизації постраждалих. єОпора відображає принцип відкритості до партнерств, який я просуваю від першого дня на посаді. Важливий внесок всіх організацій, які долучились до створення екосистеми підтримки киян від початку війни. Ми змогли втілити бот без залучення бюджетних коштів. Я отримую звернення від фондів, організацій, компаній, які хочуть долучитися. Також є запити щодо масштабування від посадовців інших міст. Все це розглядаємо.Поки ви читаєте цей текст, мережа єОпори зростає. Завдяки вам — тим, хто довірились, і тим, хто підтримує.Зазначу, що близько сотні користувачів доєдналися у Святошинському районі після атаки 7 серпня. Не з хорошого приводу. Але це допомогло зорієнтуватися і в адресах, і у варіантах допомоги. Інформаційні повідомлення з контактами, переліками документів ми та райони поширюємо постійно. У тому числі на місцях атак.Дізнайтесь більше про те, як отримати допомогу у Києві, якщо ви постраждали від російської агресії. Переходьте за тегом @eopora_bot в Телеграм або за посиланням https://t.me/eopora_bot з іншої платформи. Не лише після атаки. Але й на випередження. Люди мають право знати, тому прошу медіа та лідерів думок поширювати контакти бота на широку аудиторію.Що далі? Ми будемо розробляти дієву форму зворотного звʼязку. Паралельно Міністерство розвитку громад і територій України разом з партнерами розробляє повноцінну платформу єОпора. Вона також стартує в Києві, як пілотному місті.
Зібрав департаменти КМДА, голів столичних РДА та представників ДСНС. Питання одне: що зробити, щоб мобільні укриття нарешті зʼявилися в Києві та могли належно захистити киян?Історії про брак якихось папірців не цікавлять наших людей. Є необхідність і є російська загроза. Але саме папірцями, регламентами, процедурами прикриваються посадовці, коли просто не хочуть.Визначив головам РДА невідкладно оновити перелік локацій, де першочергово є потреба для встановлення мобільних укриттів. Принцип встановлення буде такий: там, де маємо скупчення людей і там, де інших укриттів недостатньо. Також надав доручення департаментам обрахувати вартість обслуговування цих споруд. Райони дадуть потребу і разом місто розумітиме, скільки треба закласти на закупівлю та утримання.ДСНС має інформацію про виробників, з якими ми можемо вести консультації. Департамент муніципальної безпеки синхронізується з рятувальниками, щоб належно опрацювати всі доступні, оптимальні рішення.Далі – підготовка змін до цільової програми та до бюджету. І залишиться депутатський корпус, в повноваженні якого приймати програми, змінювати їх, а також розв'язувати бюджетні питання.
Весь день тривала ліквідація наслідків російської атаки на локаціях в Святошинському та Дарницькому районах.Натепер у Святошинському районі силами комунальних служб, ДСНС розчищено та вивезено понад 160 куб. м будівельного сміття. Із 746 вибитих вікон 260 закрито матеріалами. До двох штабів за день звернулися 197 осіб. З них 178 подали заяви на виплату 10 тис. грн, 19 - на виплату 40 тис. грн по програмі "Турбота. Назустріч киянам". В районній адміністрації розуміють, що оформлення заяв і допомогу людям треба пришвидшити. Штаби в Святошинському районі продовжать роботу завтра з самого ранку. У Дарницькому районі, де від російської атаки постраждав житловий 4-поверховий будинок, вибито 86 вікон, наразі 81 - вже закрито плівкою або OSB. Зранку тут розгорнули штаб, звернулися 29 киян.Загалом в Дарницькому районі 31 пошкоджена квартира, про що сьогодні складено акти. Подано 15 заяв на виплату матеріальної допомоги – 13 на 10 тис. грн, по одній на 40 тис. та 20 тис. грн виплати. Сьогодні фахівці надали допомогу та супроводжували всіх, хто звертався. Надалі звернення від жителів приймає безпосередньо райдержадміністрація. У районі також постраждала школа №127. Протягом дня вдалося закрити вибиті вікна в закладі, всі процедури відновлення почнуться невідкладноЗавтра в районах продовжаться роботи на об’єктах, опрацювання заяв на підтримку для жителів пошкодженого житла. Всі на своїх місцях. І я дякую всім, кожному і кожній, хто допомагає.За інформацією на вечір, внаслідок російської атаки на Київ в ніч на 07 вересня 2 людини загинули, 20 отримали травми різного ступеня. Щирі співчуття рідним та близьким вбитої ворогом дівчини та її маленького сина. Сімʼї, яка також постраждала - найшвидшого видужання, лікарі працюють над цим.Ми переможемо російський терор власними працею та любовʼю до наших людей.
Каша з контактів, з посилань, які пропонують людям — це незручно. Під час стресу людям не до того. Наше завдання – зробити допомогу максимально доступною і зрозумілою. Відсьогодні ми запускаємо чат-бот єОпора (@eopora_bot) для інформування киян про можливу допомогу.В боті ви отримаєте інформацію про державні та міські програми матеріальної підтримки постраждалих: які є виплати, куди звертатися, контакти. єВідновлення, "Турбота. Назустріч киянам", допомога від депутатів та міжнародних організацій – як діяти у разі, якщо ваше майно пошкоджене. Також після атаки, якщо в районах розгортаються штаби, буде оновлюватись інформація про адреси та контакти.Крім цього, у боті зібрані контакти організацій, які надають правову та психологічну підтримку. Є також окремий розділ з довідкою для внутрішньо переміщених осіб. У Києві понад 400 тис. лише офіційно зареєстрованих ВПО, людям потрібні гнучкі та доступні інструменти для інформування. І ми працюємо, щоб те, що вже є - розширити, охопити максимальну кількість можливостей і партнерів.У чат-боті зібрано необхідне, аби кияни могли отримати підтримку в критичний момент і відчули, що вони не залишаються сам на сам зі своєю бідою. Сервіс є частиною платформи єОпора, яку наразі розробляє Міністерство розвитку громад та територій України. Київ є пілотним містом, де ми розгортаємо ці можливості.Дуже важливо бути обізнаним, мати інструмент під рукою. І в момент, коли спіткало лихо, і на випередження. Далі наше завдання – впорядкувати цю підтримку, донести інформацію до максимальної кількості людей і знизити бюрократію. Переходьте за тегом @eopora_bot в Телеграм або за посиланням https://t.me/eopora_bot з іншої платформи.
Масштаб терору, який росіяни влаштували в Києві – одному з найбільших та найкрасивіших міст Європи – нечуваний.Для багатьох націй, які нас підтримують, зрозуміти ненависть, з якою росіяни знищують нас - можливо, лише коли побачити наслідки на власні очі.Вдячний міністерці оборони Нової Зеландії Джудіт Коллінз за увагу до нашої біди. Такої далекої від її дому, але такої близької будь-які цивілізованій людині.Тут, на бульварі Вацлава Гавела, одного з видатних борців за свободу націй в ХХ столітті, 17 червня росіяни знищили під'їзд житлової 9-типоверхівки. росія вбила людей.Сьогодні з пані Джудіт ми вшанували памʼять загиблих. Щодня, щохвилини ми можемо розповісти світу правду про суть нашого ворога, і будемо це робити. Тому що правда спонукає до дії. А дія здатна змусити росію припинити цю війну.--------The scale of terror unleashed by Russia in Kyiv—one of Europe’s largest and most beautiful cities—is unprecedented.For many nations that stand with us, it is possible to comprehend the hatred with which Russia seeks to destroy us only by witnessing the consequences with their own eyes.I am grateful to New Zealand’s Minister of Defence, Judith Collins, for her attention to our tragedy. Though it is so far from her homeland, it is painfully close to any civilized human being.Here, on Václav Havel Boulevard—named after one of the 20th century’s great champions of national freedom—on June 17, the Russians destroyed an entrance of a nine-story residential building. Russia murdered people.Today, together with Ms. Collins, we honored the memory of the victims.Every day, every minute, we can tell the world the truth about the nature of our enemy—and we will. Because truth compels action. And action can force Russia to end this war.
Щоб вижити і відбитися від росіян, ми зробили величезний крок у військових технологіях.Але війна має й інші сторони. Наші воїни, наші громадяни отримують каліцтва, втрачають кінцівки. Це правда, яка змушує інженерів реагувати. Нам тут жити. Нам тут створювати комфорт і піклуватися про комфорт тих, хто поруч.І наші компанії вже створюють технології, які допоможуть. Я познайомився з українським стартапом Esper Bionics і його координатором в Україні Богданом Діордіцею. Компанія пропонує інноваційні рішення у сфері протезування верхніх кінцівок — біонічні пристрої, які використовують штучний інтелект та інші технології, що повертають можливість діяти, працювати й жити повноцінно. Компанія вже виготовила понад 350 сучасних протезів для українців, які втратили кінцівки через війну.У 2022 році їхній виріб Esper Hand було визнано одним із найкращих винаходів року за версією журналу TIME. Сьогодні Богдан та його колектив залучають інвестиції для подальших розробок і масштабування. Проте високі технології коштують недешево, особливо коли мова йде про тих, хто їх потребує. Кожний виріб — це десятки тисяч доларів. Така реальність.Я хотів би не лише розповісти про компанію й підтримати тих, хто створює в столиці для наших людей. Богдан та його команда — прекрасні. Цим дописом я також хочу привернути увагу до важливості підтримки технологічного бізнесу та забезпечення людей з інвалідністю доступними й зручними технологіями.Київ шукатиме інструменти, щоб перетворювати барʼєри на гідні умови — з технологіями і з піклуванням про наших людей.
Вкотре журналістська спільнота допомагає підсвічувати проблеми, які маємо побороти. І я вкотре дякую за професіоналізм та увагу до важливих тем.У нас є проблема з нічними таксі. Загалом журналісти правильно її окреслили. Частина цієї проблеми - перепустки для переміщення під час комендантської години. Роками вони роздавалися безконтрольно. Після прийняття посади начальника КМВА я розпочав аудит. Заступники Кличка Пантелеєв, Загуменний та Поворозник інформацію не надали в тому вигляді, в якому ведеться реєстр виданих перепусток. Отже реєстру немає.Невідомо хто, кому і коли видавав — це загроза і це проблема, яку КМВА тепер отримала у спадок. КМВА на шляху вирішення цієї проблеми зробила дві речі. Перша - я перепусток не видаю. І друге - цифровізація. Ми взяли досвід Вінницької ОВА, створили техпроцеси і направили їх в ГІОЦ (Київ Цифровий) для розробки. У нас повинен вийти цифровий інструмент. Одночасно з цим ми будемо змінювати процедури надання дозволів на рух вночі. Це дасть можливість скасувати паперові перепустки повністю.По цифровізації статус прямо сьогодні такий, що гроші столиця на це не виділяє. Мені є що сказати на це. Віталію Володимировичу, ваше ігнорування сучасних та корисних ініціатив призводить саме до того, що ця корупція й далі розвивається.Щодо таксі вночі. Ми ведемо перемовини з усіма ключовими сервісами для легальної роботи перевезень вночі виключно під соціальні потреби. Ця робота триває вже кілька місяців. Ми усвідомлюємо прикладну і громадянську важливість. Просто поки не буде результату, вважаю передчасним про це говорити.
Для мене культура відкритого діалогу принципово найкращий спосіб досягти результату, від якого виграють всі. А головне, що так виграє Україна та кияни.Сьогодні взяв участь в зустрічі керівництва Державної податкової служби України та Києва з нашим бізнесом. Подякував бізнес-спільноті за співпрацю, розуміння викликів сьогодення та ту значну підтримку, яку ви надаєте. За своєчасно і порядно сплачені податки.Хочу окремо підкреслити: бюджет Києва — це не абстрактні цифри. Це кошти платників податків, у тому числі бізнесу — чесно зароблені гроші. І надзвичайно важливо, щоби кожен розумів, як ці кошти використовуються. Ми працюємо над тим, щоби ці ресурси спрямовувалися передусім на нашу з вами безпеку, підтримку критичної інфраструктури та створення комфортних умов для життя в місті.Щиро дякую кожному, хто сьогодні, попри складні обставини, залишається тут, працює, платить податки й, найголовніше — наближає нашу перемогу.Водночас маю подякувати також нашим податківцям, які проявляють чітко окреслене законом, відповідальне, свідоме та виважене ставлення до бізнесу. Це те, що формує і зберігає довіру.Сьогоднішня зустріч була в форматі дискусії, живого спілкування і прямого обговорення проблем. Це набагато краще та більш ефективно, ніж паперова суха бюрократія.
Вкотре змушений публічно звернути суспільну увагу на профанацію роботи з боку окремих міських посадовців. Дуже прикро, що це стосується тих рішень, мета яких — покращення безпеки життєдіяльності Києва.Ще у квітні я видав окреме доручення розробити та підготувати до впровадження порядок очищення дворів Києва від хаотичного паркування автомобілів. Це особливо актуально зараз, коли ворог завдає все більш інтенсивних та відчутних ударів. Міські простори мають бути доступними для автомобілів екстрених служб, ДСНС, швидкої.З одного боку прикро, що багато киян самі не усвідомлюють важливості цього питання і ставлять питання свого паркування вище власної безпеки. Саме для цього сильну позицію має зайняти місто. У мера Кличка спромоглися визначити аж чотири адреси, в яких буде реалізовуватись пілотний проєкт зі встановлення розмітки та антипаркувальних пристроїв. Ще раз: лише чотири будинки аж за чотири місяці. І навіть не зроблені, а “визначені”. Скерую вимогу щодо реального прогресу у впорядкуванні паркування у дворах. Якщо до 11 серпня не буде пропозицій, кращих за звичайні відписки — публічно вимагатиму дисциплінарної відповідальності. У кожної проблеми є конкретні прізвища.Принагідно дякую ДСНС за публічну комунікацію щодо важливості забезпечення доступу рятувальної техніки. Спільно працюватимемо, щоб соціальну кампанію побачили якомога більше киян.