Сьогодні в Києві встановили перше мобільне укриття. Нарешті. Після стількох років буквально боротьби за кожне рішення, яке наближало цей момент.Деснянський район, Лісовий масив. Тут ситуація зі сховищами для містян чи не найскладніша. В районі є дефіцит захисних споруд, як і по всьому місту. Дотисли. За адресою вул. Мілютенка, 19 встановили первинне мобільне укриття, перше в країні виготовлене у відповідності до ДСТУ та офіційно сертифіковане ДСНС, з урахуванням потреб інклюзивності. Це лише перша споруда такого типу і її вже можна знайти на мапі укриттів. Наразі в районах тривають тендери, тож робота продовжується і мобільних укриттів у Києві більшатиме. Дякую відповідальному бізнесу, який передав місту цей об'єкт у постійне користування.Але всі ці позитивні моменти, прямо кажучи, виборюються. Хоч ми вже і пройшли “відсутність повноважень” чи, скоріше, відсутність бажання зі сторони міського голови та профільного департаменту, опір продовжується. Навіть це укриття, встановлене за позабюджетні кошти, міські служби не хочуть брати на утримання, здійснюючи прямий саботаж щодо безпеки мешканців. РДА звернулася до КП «Київ культурний кластер» з ініціативою встановити укриття біля кінотеатру задля збільшення безпечного простору, на що КП запевнило, що візьме об’єкт на свій баланс. Однак після встановлення комунальне підприємство надало офіційну відповідь у якій відмовило відповідати за догляд і утримання захисної споруди. Безпека під час війни мала б бути безумовним пріоритетом, але ще тиждень тому комунальники за прямою вказівкою міського керівництва намагалися демонтувати й вивезти укриття. З турботою про киян:)Це укриття – не політичний жест і не чиясь особиста забаганка. Це для киян, які живуть тут. І які дуже довго чекали дня, коли отримують безпечний прихисток.
Цими днями Володимир Зеленський проводить важливі міжнародні зустрічі, говорить із лідерами держав про безпеку України, посилення ППО, постачання зброї, фінансування та гарантії. Це щоденна, напружена дипломатична робота без пауз і вихідних.Питання достойного миру для України вирішується не в абстракціях і не в теоріях. Воно формується тут і зараз — у переговорах, зустрічах, рішеннях, які напряму впливають на майбутнє держави.Саме в такі моменти особливо важливо тримати фокус на головному — єдності та відповідальності. Ми вміємо швидко обʼєднуватися в критиці. Наша демократія темпераментна. Але не менш важливо вміти так само швидко гуртуватися навколо підтримки — тоді, коли вирішуються стратегічні речі для всієї країни.Тримаємося разом. Підставляємо плече. Допомагаємо один одному.У таких містах, як Київ, підтримка зусиль держави має цілком прикладний вимір. Сьогодні ми посилюємо фокус, щоб підтримати постраждалих людей. Зараз райони роблять все, щоб відремонтувати дахи пошкоджених будинків. Енергетики та комунальники — щоб повернути і підтримати світло та тепло в домівках людей. Наші Сили оборони роблять все, щоб зберегти Україну, забезпечити стійку основу для позиції держави в світі.Крім цього, кожен з нас особисто може стати частиною спільної сили — власним прикладом, донатом, волонтерською участю.Нам завжди є над чим працювати. Але маємо підтримувати і берегти один одного.
Маємо повернути демократію і стати сильнішими. Дивно, що мер Києва Віталій Кличко писав потужний політичний памфлет для поважного видання УП в той час, як на місцях російських атак людей годували силами волонтерів, а не міських служб.Ситуація ніяк не сприяє тому, щоб виходити та розповідати, що робити керівництву держави. Але ми потребуємо єдності, тому я поширю позицію мера Кличка. Проте з певним застереженням.1. Маємо терміново сформувати в місті Києві команду згуртованості. Без привʼязки до політичних сил. Не може так бути, щоб заступники мера і директори департаментів одночасно були депутатами Київради від фракцій більшості.2. Маємо припинити атакувати самоврядування в районах і нарешті передати їм реальні повноваження і кошти. А не лише скребти їх за відповідальність і здійснювати політичну травлю.3. Місто має припинити війну з антикорупційними органами, почати виконувати застереження БЕБ, Держаудиту. Місто має відкритися до громадського сектору, а не сформувати навколо себе закритий клуб активістів на зарплаті.4. Практика цензури місцевих медіа повинна бути знищена. Муніципальний канал заслуговує на реформу за прикладом Суспільного. Годі будувати партійний рупор Удару за 250 млн гривень коштів киян щороку. 5. Підозрювані в системній міській корупції не повинні втікати від відповідальності. Один не повинен був повертатися на посаду голови земельної комісії після скандалу з туалетними схемами. Другий не повинен більше бути керівником апарату, якщо він підробляв документи про відрядження. Якщо третій не організовував схеми з виїзду людей закордон - публічно треба заявити про це, а не мовчки повертати його на посаду свого заступника. Втікачів з антикорупційного розслідування «Чисте місто» треба повернути та притягти до відповідальності. Як і колишнього керівника метрополітену. Якщо колишній секретар Київради є фігурантом гучного скандалу, чому мер продовжує його тримати у своїй фракції?Мер Києва має дати чіткий сигнал громаді – він з народом і готовий боротися проти корупції. А не заводити Поворозника через чорний хід, поки ніхто не бачить.Війна та корупція – дві головні проблеми країни зараз. І, якщо війна – це зло, що прийшло ззовні, то корупція – це те, що роз'їдає віру в Перемогу зсередини.Корупція в Києві, пане голово громади — це похідна від концентрації всієї влади столиці виключно у ваших руках.І це ще ніхто публічно не розслідував, скільки з тих дронів, про передачу яких ви звітуєте, існують насправді. А не лише на папері і в актах прийому-передачі.А то виходить якесь дике лицемірство.
Сьогодні з самого ранку перебував на локаціях, які зазнали найбільш відчутних ударів внаслідок нічної атаки росіян.Соломʼянка, Комфорт Таун, Харківська: там, де сьогодні було найважче. Щоразу хрускіт скла під ногами - як вперше. Кіптява в повітрі - як вперше. Ми наче і звикаємо до вибухів, до тривог, навчились реагувати на атаки. Навчились вимушено, бо цьогоріч їх стало набагато більше. Та завжди як вперше - кожна втрата, кожна людська трагедія. Хтось сьогодні втратив житло, а хтось найдорожче - рідних. До цього неможливо звикнути.Сьогодні хочу просто подякувати всім, хто відчуває втому. Хто не спав ніч на позиції і закривав небо. Хто виїжджав на виклик, гасив вогонь. Хто лікував травми. Хто годував. Спасибі всім, хто сьогодні був поруч. Не зі мною, з людьми. Ви втомлені, але невтомні.Щиро співчуваю всім, хто сьогодні втратив дорогих людей. Жодні слова не вгамують біль вашої втрати.Наостанок все ж хочу про оптимізм. Пошкоджене ми відновимо, і вікна вставимо. Весь рік я бʼю на сполох, що місто має звертати на це увагу, на швидкість відновлення. Результат буде. Я в цьому не сумніваюсь. Головне — ми збережемо людяність. Це те, що відрізняє нас від росіян. Завжди відрізняло і завжди відрізнятиме.
Внаслідок атаки маємо 18 локацій з пошкодженнями в 7 районах міста.Попередньо медики дають інформацію про 35 постраждалих. Число динамічне, всі працюють в оперативному режимі. У тому числі серед постраждалих хлопчик 10 років.Двох киян росія цієї ночі вбила. Кожна втрата болюча, без сумніву. Але світ має знати, що росія цілить в цілі сімʼї. Вночі ворожий дрон вбив 42-річного чоловіка. Його син з опіками та іншими травмами доставлений до лікарні. Це і є єдина дитина, яку поки фіксуємо серед постраждалих.Наразі близько 15 госпіталізовані. Протягом доби-двох частину з них вийде виписати після надання всієї необхідної допомоги. Проте є доправлені в лікарні у тяжкому стані. Всі лікарі працюють, щоб зберегти і порятувати життя. Я хочу відзначити наших медиків, які цієї ночі оперативно працювали і працюють на найвищому рівні.Наразі на всіх локаціях, де пошкоджене житло, працюють або відпрацювали комунальники і працівники служб соціального супроводу.На локації в Святошинському районі від самого ранку функціонує штаб (вул. Чистяківська, 18). Також штаб працює в Дарницькому районі (Харківське шосе, 21). У Соломʼянському районі штаб розгорнули при РДА за адресою просп. Повітряних сил, 41. В Голосіївському наразі працюють два мобільні штаби (вул. Горіхуватська, 11, вул. Заболотного, 20а).Заходи першочергової допомоги на місцях координують особисто голови районів. По зафіксованих пошкодженнях. Наразі це 6 багатоквартирних будинків, щонайменше 2 приватних, 11 автомобілів, торговельний центр. росіяни демонструють чітко направлений терор по наших житлових кварталах. Сьогодні ППО зробило все можливе, щоб відвести і мінімізувати загрозу. Попри пошкодження і болючі втрати, ми всі маємо щодня дякувати і підтримувати Сили оборони. Вони тримають фронт, вони тримають небо. Під таким натиском — 6 сотень дронів, понад 30 ракет!І окрема подяка всім, хто ліквідовує наслідки та допомагає людям: вогнеборцям, поліції, фондам та організаціям, звичайним працівникам комунальних служб.Контакти штабів, а також інформація про всю можливу підтримку для постраждалих є в чат-боті єОпора. @eopora_bot (https://t.me/eopora_bot з іншої платформи).Фото: Костянтин Ліберов, РДА
Українська ветеранська команда кілька тижнів тому здобула фантастичний результат в змаганнях World Abilitysport Beach Games. Наші ветерани вибороли золото, срібло та бронзу в сучасному пʼятиборстві - Laser Run.Вадим Федоренко став чемпіоном змагань у парі з турецьким спортсменом в Para Laser Run, а також бронзовим призером в одиночних змаганнях у цій же дисципліні.Іван Артюх та Віталій Євсіков завоювали срібло у Para Laser Run в змаганнях дуетів.Мав честь зустрітися зі спортсменами. Разом з Оленою Говоровою та тренером Вадимом Гуцалюком обговорили подальшу підтримку ветеранів для повноцінної підготовки до змагань. І зрештою, наші герої заслуговують на найкращі послуги протезування, на найкращий сервіс та умови.Сьогодні ті, хто втратив здоровʼя та кінцівки на захисті України – перемагають в різних видах спорту, тримають на своїх плечах, без перебільшення, цілі напрямки. Ми шукаємо партнерства, спонсорів, всі можливі види підтримки для героїв.І головне — щоб це було системно. Тому що, наприклад, участь в останніх змаганнях стала можливою завдяки внеску Uklon. Хоча відповідні програми і ресурси для підтримки є на різних рівнях. При нагоді скажу, що в Києві відкрився і почав роботу міжнародний центр ортезування та протезування Medical Center Orthotics & Prosthetics (MCOP) Україна. На жаль, не зміг бути на відкритті особисто. Але публічно дякую MCOP та нашим партнерам за цей осередок для комфортного майбутнього героїв. Ми підписали з MCOP меморандум про співпрацю щодо спільних програм відновлення та працевлаштування ветеранів. Будемо працювати, щоб і спортсмени-ветерани, в тому числі Вадим, Іван та Віталій, завдяки спільній роботі мали найкращі рішення.
На четвертому році великої війни міська влада не організувала централізований прийом внутрішньо переміщених громадян. Взагалі існує проблема відсутності необхідних сервісів, житлової програми. Все одночасно ми охопити не зможемо. Проте наразі КМВА працює над партнерствами, які допоможуть поступово розв'язати ці питання, незалежно від обставин.Вже деякий час ми вели перемовини з ГО "Плурітон" та Катериною Арісой, які допомагають постраждалим від війни. ГО «Плурітон» створила та розвиває мережу транзитних центрів для наших громадян, які змушені тікати від бойових дій. Це хаби, що працюють за принципом «єдиного вікна», де люди можуть отримати соціальний супровід, юридичну підтримку, консультації, психологічну та медичну та інші види допомоги. Людям, які тікають від російського терору з Сумщини, Донеччини, Дніпропетровщини потрібне піклування. А дітям та людям похилого віку потрібні особливі умови.Ніхто з наших громадян не заслужив опинитися без опори. Тому столиця, як найбільший транзитний вузол, створює такий хаб, де постраждалі від війни зможуть її отримати. І "Плурітон" погодились бути поруч. Ми скріпили наші наміри меморандумом, і розпочинаємо спільний проєкт, який згодом надасть підтримку евакуйованим людям, які прибувають в Київ залізницею.Це анонс хороших новин.
Характер російських атак змінюється в сторону посилення терору наших людей.Тепер ми бачимо спроби ворожих дронів пробитися в місто щодоби. І ця ніч показала, що їх цікавить саме терор населення. 4 локації в Деснянському, Оболонському, Дарницькому районах. Всі — чисто житлова забудова.Найважча ситація в Деснянському районі. Там шахед влетів в 9-типоверхівку, зруйновані перекриття між поверхами. Тут вже підтверджені щонайменше 26 поранених, з них пʼятеро дітей. Тут також троє загиблих. У тому числі росіяни вбили матір з 19-річною дочкою. На місці всю ніч і зараз працюють рятувальники, розгортається робота волонтерів, психологів.На іншій локації в районі постраждала 16-типоверхівка. Дуже пошкоджені квартири, винесло вікна. Тут щонайменше 5 постраждалих, серед них двоє дітей. Наймолодшій — 4 роки. Надходять нові звернення від людей.Крім цього в районі пошкоджений дитячий садок. Понад 70 вибитих вікон лише в закладі, вибиті віконні блоки і в кімнатах, і дверні.Зараз розгорнуті штаби по вул. Братиславська, 40, вул. Оноре де Бальзака, 65/1. Працюють пункти незламності в закладах поблизу, щоб люди могли бути в теплі. Це школи № 276, 300, 301, 308, 313; на Лісовому масиві - школа №218, садок №102, ЖЕД-302.У Дарницькому районі постраждав приватний житловий сектор, є щонайменше одна пошкоджена автівка.В Оболонському районі дрон також пошкодив багатоповерхівку. Тут, на щастя, обійшлося без постраждалих.Разом наразі вже підтверджено 31 пораненого (з них 7 дітей) та 3 загиблих. Люди з різних локацій продовжують звертатися до медиків. Наразі щонайменше семеро - госпіталізовані з травмами різного ступеню тяжкості.Дуже непрості дні, особливо для лівого берега. Сьогодні над ліквідацією наслідків знову працюють наші комунальники, керуючі компанії, волонтери. Я хочу подякувати всім, хто на місці та допомагає людям.
У Києві буде більше локацій для відновлення та підтримки ментального здоровʼя наших ветеранів та ветеранок.Взяв участь у відкритті Терапевтичного саду на ВДНГ. Це, по суті, пілотний проєкт, який реалізували у столиці разом з Мінветеранів та ВДНГ в рамках Національної стратегії створення безбарʼєрного простору в Україні за ініціативи Першої леді Олени Зеленської.При нагоді дякую Олені Зеленській за постійні зусилля зі створення середовища для кожного та кожної. Сам простір, який сьогодні відкрили, спроєктувало урбан-бюро Big City Lab в партнерстві з архітектурним бюро PUPA. Проєкт реалізується за підтримки Visa, ПриватБанк, Work UA, Expolight та Українського Червоного Хреста.Це один з багатьох партнерських проєктів, який всім нам показує, що разом ми можемо все. Для Києва честь бути пілотним містом. Такі сади дійсно можуть стати частиною інфраструктури відновлення для наших Героїв не лише в столиці. Це буде дуже круто для будь-якого міста нашої держави.До речі, найближчим часом ми розширимо наше партнерство з ВДНГ, наразі готуємо підписання меморандуму. І будемо підтримувати цю та інші подібні ініціативи всіма способами.
Енергетики та служби продовжують роботи з відновлення електро- та водопостачання.Станом на зараз енергосистема столиці працює стабільно, залишаються лише окремі локальні відключення та перевантаження, де фахівці вже працюють.Зараз райони пріоритетно відпрацьовують завдання розвʼязати кожну локальну проблему підключення та аварійні ситуації.Якщо у вашому будинку зараз немає світла або води — повідомте про це за телефонами:Оболонський район - 0663563520, 0443346102Голосіївський район - 0442816606, 0502816606Печерський район - 0674677031Подільський район - 0987373119, 0444847050Соломʼянський район - 0442909050Дарницький район - 0445638691, 0984781190Дніпровський район - 0442926116, 0672248176Шевченківський район - 0443665853Деснянський район - 0445156666, 0445469530Святошинський район - 0951880693, 0444242009Якщо у вас все ще немає світла, ви можете перевірити причину або залишити заявку на ДТЕК Київські електромережі:🟡 у чат-боті в Telegram (https://t.me/DTEKKyivskielectromerezhibot) або Viber (https://chats.viber.com/dtekkyivskielectromerezhi)🟡 на сайті: https://www.dtek-kem.com.ua/ua/shutdownsЧим швидше ми відпрацюємо локально, тим швидше повністю закриємо проблему.Дякую ремонтним бригадам та кожному фахівцю за те, що вже другу добу ви докладаєте максимум зусиль, аби повернути світло в кожен дім.