Ти можеш пригадати свого першого? Клієнта…Озиратися через деякий час приємно, оцінюючи, яку дистанцію пройшов. Але тоді було взагалі не весело, жартую - весело.Мій перший клієнт був “по зальоту”. Я працював в агенції спеціалістом по контекстній рекламі і все мене влаштовувало. Були іноді дні великого навантаження. Але я з цим справлявся, хоча і був на той час єдиним PPC-спеціалістом в агенції. Загалом, з другом домовилися зустрітися випити пивка, бо давно не бачились. Він приїхав, випили горілки і начали розмовляти, що і як у кого і так далі. Він знав, чим я займаюсь і запропонував: давай ти мені будеш знаходити людей, хто хоче навчитися …..(спеціалізацію не вказую, бо це все ще існує і приносить прибуток), а я тобі 50% від прибутку буду віддавати. Я розумів, що це “милі п'яні базари”. Ми пореготали і, думаю, він забуде. Але він на наступний день ще зателефонував та запитав, чи домовленість в силі. Ідея була непогана, але щоб потенційний клієнт потрапив у воронку продажів, треба його спочатку знайти та зацікавити. Думаю, зараз дам другу завдання, зібрати всі матеріали і він на фоні, що треба буде витратити час, сам перегорить. Але ні, він зібрав все за 2 дні і відправив мені.Думаю, бля, як же не хочу це робити, але пообіцяв. Тож зібрався з думками і за декілька вечорів зібрав звичайний лендінг за допомогою програми Mobirise.Так як знав SEO-оптимізацію, то купив домен з ключовими словами та оптимізував під ці ключові слова сайт. Гроші не хотів витрачати, бо це була не підтверджена ідея і 99% провальна.Загалом зробив, оптимізував, але домен новий і хоч як би я його не “SEOшив” він в ТОП-5 не пролазив. Був на 10-11 позиції, але трафіку по цьому ключу було лише 200 показів на місяць по цьому регіону і, звісно, користувачі взагалі не доходили до нього.Пройшло 2 місяці. Друг періодично дзвонив та питав, як там справи стосовно цього. Кажу: ніяк. Ми вже погодилися, що ідея “дно” та чуда не чекаємо.Через тиждень був перший дзвінок. Думаю, хто телефонує? Каже: ви навчаєте….? Кажу: так, але я зайнятий, не проти, якщо я передам номер напарнику і він всі деталі зможе розповісти. Каже, не проти.Передав другу номер і з першої спроби він записав клієнта.Далі дзвінки почастішали і стали 2-3 рази на тиждень. Дивлюсь і позиції підростають у видачі - в ТОП-5-6 знаходимося.Коли сайт став ТОП-1, дзвінків було вже по 1-3 на день і мене це вже трохи почало непокоїти. Друг зробив розписаний графік спочатку на декілька тижнів, а далі взагалі на місяць наперед.Так ми пропрацювали місяці 4 і я заробляв на такій шабашкі 60-70% від своєї зарплатні на місяць.Далі друг почав щось крутити: там щось подорожчало, там щось ще, щоб мені трохи менше сплачувати. Типу я раз зробив і все, а він пахає.Він попросив мене оцінити скільки коштує цей сайт і він викупить його з урахуванням попередніх оплат. Кажу: без проблем, $2000Він: дох*яКажу: добре, можу закрити його і все, нікому нічого не буде.Каже: добре.Ми попрацювали ще 2,5-3 місяці і він сплатив все. Я поставив його номер телефону на сайт, передав доступи на домен і хостинг.Ось так я зрозумів, як працювати за відсоток та як змінюються партнерські відносини на дистанції. Це був стрес-тест, але я про нього не шкодую взагалі. По факту, я продав готовий бізнес, а не SEO-оптимізований лендінг за $2000. Це вигідна продаж була для мене і гарна інвестиція для мого друга.Ще є чотири історії про роботу за відсоток чи партнерство. Деякі дуже приємні, а деякі ні. Якщо цікаво в наступних дописах розповім.Тому, якось так…Чи працювали ви за відсоток з початковим бізнесом? Якщо так, чи успішний досвід?
❗️Ще одне розблокування Google Merchant Center — ніша “Товари для дому”Блокування зі статусом «введення в оману» — одна з найболючіших проблем у Merchant Center.Навіть дрібні неточності в описах, службових сторінках або контенті можуть повністю зупинити показ реклами.У цьому кейсі магазин на Prom успішно пройшов повторну перевірку та повернувся в покази ✅Ніша: товари для домуПричина блокування: введення в омануПлатформа: PromГеографія: УкраїнаТермін розблокування: 17 днів👉 Результат:https://drive.google.com/file/d/11u_S4ucfkGep14LfJxnRNia0R7hco-Um/view?usp=sharing🔍 Що ми зробили:1. Провели аудит сайту за політиками Google2. Переписали службові сторінки3. Привели контент до стандартів Merchant Center4. Підготували повторну апеляцію5. Пройшли перевірку з другого запиту📩 Якщо твій Merchant Center заблокований — не втрачай час.Пиши 👉 @xvoloshinx — знайдемо причину і підготуємо сайт до модерації без ризиків 😉💬 Чат для обговорень: https://t.me/Google_Shopping📢 Канал з кейсами та порадами: https://t.me/neskromnyy_marketolog#GoogleMerchantCenter #MerchantCenter #блокуванняMerchantCenter #розблокуванняMerchantCenter #GoogleShopping #МерчантЦентр
Кажи ціну і не ви*обуйся…Хто продає товари, напевно, зустрічався з ситуацією, коли замовлення було зроблено пізно вночі, а на ранок ніхто слухавку не бере чи каже: ми вже тверезі і не треба вже. Загалом менеджер витрачає час, який би міг витрати на інших більш свідомих клієнтів.У мене така ж логіка в послугах. Для мене завжди принципова позиція це заповнення брифу. По кожній послузі маю бриф і там 5-8 елементарних питань. Це має дуже гарний ефект: хто його не заповнює, не мій клієнт. Як правило, це дуже гарна кваліфікація потенційного клієнта. Якщо людина не може приділити 1-2 хвилини брифу, то це буде просто витрата мого часу.Брифування чи опитування є скрізь, просто зазвичай його не помічають. Лікар опитує спочатку, а дали лише робить операцію чи призначає лікування. Ріелтор також питає, які райони та варіанти цікавлять перед тим, як показати близький варіант.Дехто з потенційних клієнтів ставиться до бріфу вороже та не хочуть заповнювати. Але відсоток тиких орієнтовно 10-15% від всіх. Я не “матьорий” продажник і ніколи не нагадую про заповнення брифу. Хто не заповнив, просто не починаємо співпрацю і все. Впевнений, що якщо б я дотискав цих 10-15% потенційних клієнтів, то мав би більше проблем з ними, ніж з тими, хто були зацікавлені у співпраці.Раніше я робив опитування з написанням почергово питань. Але зрозумів, що там сам можу забути відправити питання, коли є впродовж дня велике навантаження. Тому зробив все структуровано у файлі.Після заповнення брифу потенційним клієнтом мені прилітає повідомлення в телеграм бот з короткими відповідями. І далі ми продовжуємо розмову.Бо дуже часто зустрічаються ситуації: - Хочуть консультацію, але витратили 200 грн бюджету і немає продажів. Пояснюю, що з такими витратами зарано робити консультацію та треба зібрати статистику. - Хочуть ведення реклами Performance Max, але мерчант центр заблоковано. Пояснюю, що спочатку треба розблокувати мерчант, а далі можемо розмовляти про налаштування реклами. - Хочуть розблокувати мерчант центр, але продають підробки. Пояснюю, що ми не займаємося тематиками, які суперечать політиці Google та можуть потягнути за собою адміністративну чи навіть кримінальну відповідальність.Ви фільтруєте клієнтів на старті чи берете всіх підряд?
Якщо ви не робите прогнози результатів, ви не профі! Професіонали одразу знають, скільки буде продажів, на яку суму та зроблять медіапланування за декілька годин!Так і є, але це зазвичай у мріях. Медіаплануванням як правило займаються спеціалісти по продажам, а не спеціалісти по рекламі, тому часто після цього є дві болі.Перша - у виконавця. Спеціаліст, якому дістався клієнт після такого медіапланування може хоч волосся на дупі вирвати, але як напланував продажник масштабування в 2-3 рази за місяць, виконати не реально.Друга біль - у клієнта. На цифрах все красиво, але як проходить місяць, два чи більше, то у нього часто виникають сумніви: всі заробили, окрім нього.Чи можливе покращення результату за місяць? Так, але не по всім нішам і не на космічні 100-200-300% (за винятком коли у вас лише початок і є 1 продаж на місяць, тоді зробити 2-4 не так вже і складно).Правильне медіапланування повинно враховувати: конкурентність ціни, реальну конверсійність сайту, статистику аукціонів, сезонність, цінові діапазони товарів та інші змінні.Тобто правильний медіаплан він на 99% не існує в природі.Коли ви бачите медіапланування на основі бюджету, кліків та вашої конверсії, це просто пальцем в небо, а не прогноз. Тим паче, коли прогноз готується до запуску реклами.Цікавий факт: якщо попросити в договорі написати про гарантії відповідно прогнозів, хай навіть з відхиленням від реальних цифр на 10%, то ніхто, ніхто не погодиться підписувати такий договір.Чи ми робили прогнози? Так. Але тільки тим клієнтам, з якими вже працюємо. Живий приклад - кейс по косметиці https://www.youtube.com/watch?v=WrF2SmVnIhQ&list=PLlnDx6zHxmZ2n3VtbLl8AjteT3xBlqiej Ми з клієнтом відпрацювали рік і вже знаючи проєкт зробили амбітний прогноз і його виконали швидше ніж планували.Але прогнози без знайомства з проєктом, порожні. І їм довіряти не можна.Тому, коли мене просять зробити прогноз не знаючи проєкту, я задаю лише 2 питання: хтось робив прогноз для цього проєкту та чи здійснились по факту ці прогнози, чи вони просто залишились на туалетному папері?Прогнози можуть базуватися лише на твердих результатах. Мінімум місяць треба, щоб зрозуміти чи може масштабуватися проєкт. Перший місяць для спеціаліста зазвичай основа задача - це оптимізація, а не масштабування. Тому треба дивитися, якщо в рамках того ж бюджету є покращення, то це вже сигнал, що проєкт можна масштабувати.Тому медіапланування продажів до старту це зазвичай обгортка, а не смачна цукерка. Вам хоч раз обіцяли х2-3 за місяць? Напишіть нішу і що вийшло по факту.P.S. Напишіть хто дочитав 😜Чат зі спеціалістами по контектній рекламі тут https://t.me/Google_Shopping
Мій рекланий акаунт перевіряють, цей клієнт піде від мене та я помру безхатьком…Коли працюєш з клієнтом тривалий час (я вважаю, що більше року це вже достатньо тривалий час роботи), то звісно у клієнта можуть бути різні думки на цьому шляху. І звісно час від часу ми зустрічаємося з ревізією нашої роботи.Зазвичай клієнти попереджають, що додали спеціаліста для аналізу реклами, буває що не попереджають, але зазвичай це виключення ніж правило.Коли клієнт каже про аудит, то одразу говорю про такі моменти: - доступ давати лише на перегляд, щоб аудитор, не міг нашкодити налаштованим рекламним кампаніям; - аудитор повинен бути компетентним, щоб не відповідати декілька годин на порожні рекомендації від Google, які зазвичай просто скопійовані менеджером продажів іншої агенції; - конфіденційність, так як жоден клієнт не захоче показати на загал свою статистику з ідентифікацією проєкту, то звісно аудитор повинен підписувати договір про нерозголошення інформації третім особам.Таким чином клієнт попереджений і я спокійний.Чи боюсь я аудитів - ні, чи потрібні аудити - так. Чому?Бо коли ведеш проєкт більше року, то зазвичай всіх влаштовує і це пастка. Проєкт може стабільно працювати чи трохи зростати і далі. Але зазвичай кардинальні ідеї можуть з'явитися саме після погляду зі сторони.Бо кожен спеціаліст має свій почерк і він може бути схожий, але він унікальний. Тому скільки спеціалістів стільки і можна знайти інших рішень. А це нові тести і нові можливості.Зазвичай тестую заміну спеціаліста по проєкту після року чи більше, щоб саме з новим поглядом зробити кращий результат і в 95% випадків це спрацьовує.Обожнюю аудити, бо це мені дає безкоштовний конкурентний аналіз іншого погляду та найкращу перевірку моїх спеціалістів.Чи боюсь я, що клієнт піде - ні, співпраця це вибір кожного. Іноді клієнт з нами припиняє співпрацю, іноді ми з клієнтом. Тому все лише добровільно та коли всім комфортно працювати.Що мені не подобається в аудитах - вода. Іноді накидують просто якісь маліпусінькі рекомендації з припискою, що це може суттєво вплинути на ефективність реклами. Це я помітив у однієї агенції і вона робила аудити практично ідентичні - 80% це рекомендації Google. Завжди своїм спеціалістам повторюю, що якщо є результат, то на якісь незначні помилки не варто приділяти великої уваги, виправили і все. А якщо результат слабенький, то помилок не повинно бути взагалі і акаунт повинен бути весь в “історії змін” від тестів та варіантів, як ми намагалися досягти результату.Як часто вашу рекламу аудіюють? Як ставитеся до аудитів?
Планування взагалі працює?Більшість людей не планує не тому, що “не працює”. А тому що, якщо запланував, доведеться хоч якось повзти в той бік. А коли не повзеш, починається свербіж у голові: “я ж обіцяв”. І простіше нічого не планувати, щоб не нервувати.План це не магія і не гарантія. План - це структура шляху.Як поїхати в гості без узгодження? Можеш приїхати, а там зачинені двері. От і без плану ти часто “їдеш”, але не знаєш куди і навіщо.І взагалі, ми плануємо постійно. Навіть якщо ти садив картоплю, постійні питання в голові: де садити, скільки, скільки відер. Це теж план.Я вже 5 років ставлю план на рік. Потім розбиваю на місяці і тижні. Щотижня - спринт. Щодня - список задач.Не зробив сьогодні, переносиш на завтра. Без істерики, але й без “якось воно буде”.Так я не дуже можу відхилитися, навіть якщо щось відбулося на короткій дистанції не так.Команду теж підсадив на план дня: є циклічні задачі (які робляться щодня) і є планові після аналізу або запиту клієнта.А до довгострокових планів підтягую ТОПів, щоб ми розуміли, куди ми йдемо і що треба підкрутити.Без плану - це хаос. І в хаосі ти рухаєшся повільно: саморозвиток, кар’єра, здоров'я - не важливо.Найгірше, ти не керуєш часом і без плану ти програєш.Зроби просто:напиши 3-5 задач на завтра.І завтра не “надихайся”, а просто виконай.P.S. До речі стосовно вчорашнього допису, я прорахувався клієнту. Зробили вирахування переплати по одному проєкту за 4 місяці з оплати в цьому місяці.
У вас було таке, що є якась задача, яку треба зробити, і її ну ніяк не переставити на когось? І ти відтягуєш її, і вона ще більше тебе бісить. Але коли її зробиш, то одразу такий герой, як наче “розрулив велику справу”. Хоча це просто чергова задача. У мене таких впродовж дня може прилітати декілька. То треба розібратися, бо замовник щось неправильно вніс в бриф і бухгалтер надіслала неправильні документи, то треба клієнту допомогти знайти розробника чи дизайнера, то потрібно перевірити посадові інструкції і тд..Десять днів тому пише клієнт, що от ми з вересня місяця по одному з проєктів припинили співпрацю, але рахунки приходять і він їх сплачує, хоч і не повинен. По цьому клієнту ми працюємо з вересня 22 року і за цей час працювали по семи його проєктам, надавали три види послуг та в різні періоди з різними проєктами працювали.Загалом я отримав таку “цікаву” задачу. Не міг до неї підійти декілька днів, бо це треба відновити історію переписки: який проєкт, на який змінювався та в який період.Вчора я провів напевно годину над цією задачею (всі знають, як важко йдуть ті справи, які не хочеш робити). Сьогодні промайнула думка, а якщо передати переписку бухгалтеру і вона закриє цей гештальт. Подзвонив їй і розповів, але вона м'яко мені відмовила в цьому. Тож я зрозумів, що виходу немає і треба відновлювати історію по всім проєктам клієнта. Один проєкт вже не існує, тому що переїхав на інший домен, там запускали додаткову рекламу, там починали тестувати і не пішло, перейшли на інший проєкт - суцільний хаос.Загалом за ще одну годину часу все відтворив до молекул. Тепер знаю суму, на яку повинні були бути виставлені рахунки. Завтра бухгалтер звірить зі статистикою оплат і все. Не такий страшний чорт, як його малюють…Хто як справляється з неприємними задачами? Робите в першу чергу чи намагаєтесь делегувати?P.S. Завтра напишу, хто кому винен, чи клієнт мені, чи я клієнту, бо він також гарно рахує. 😅
Подарунок керівнику чи колезі це приємні відчуття чи не дуже?Коли ти працюєш довго в компанії, то це якби звична річ. Але коли ти прийшов на роботу день тому і мусиш якось прожити на останні кошти ще тривалий час, доки не отримаєш зарплату, то віддавати останні гроші - відчуття не з приємних. Я був в такій ситуації і, думаю, бували ще багато людей. Тому в своїй агенції зробив так, щоб День народження колеги не був “ґвалтуванням мозку”: знову скинутися по 20-50-100 грн, щоб комусь щось подарувати на День народження. А ще й хто цим займеться: хто поїде, обере, привезе, запакує? Це зазвичай перетворюється в якусь неприємну ситуацію і в кінці цього всього хтось обов'язково скаже “що за діч купили..”Я зробив правило, що: кожен співкомандник на день народження отримує подарунок від нашої компанії. Подарунок (персональний, саме для себе) може вибрати сам іменинник на суму до 2000 грн включно (не грошима, тільки товар або послугу, наприклад, картинг тощо). Термін, коли можна отримати подарункові 2000 грн - до 2 днів включно після Дня народження. Іменинник сплачує за подарунок, мені надсилає чек покупки, а я компенсую ці витрати. Після того як прийшов подарунок. треба зробити фото з ним.На мою думку це маленьке правило не руйнує емоції, які іменинник відчуває в свій День народження, а також не впливає жодним чином на гаманець інших колег. Дівчата зазвичай обирають собі косметику, парфуми, смарт-годинники. Хлопці: кальян, бездротову мишку, сковорідку, крісло.Стосовно себе - я не дуже полюбляю подарунки, особливо якісь дорогі, типу дороге віскі чи ще щось в цьому дусі. Але моїй родині вдається зробити вибухові емоції своїми подарунками. Генератор ідей подарунків, це моя дружина. Вона як соцмережа, на основі інтересів обирає такий подарунок, що дивує мене. Найкращий, на мою думку, це був комікс про нескромного маркетолога. Вона над ним сиділа майже 2 місяці і це взагалі щось. Донька мені зробила подарунок - атрибутику PPC.ROCKS (фото цього допису). Для всіх він буде якась дурня, але для мене це найкращий подарунок. Який незабутній подарунок ви дарували чи отримували?
Перший робочий день лютого і вже є клієнтик новий…Коли було мені 10 років, у нас був сільський яблучний сад. Там росли смачнючі яблука “Білий налив”. Цей садок був на території розваленої птахофабрики і я їздив туди рвати яблука.Поряд з нашим селом є траса з Харкова на Ізюм і понад дорогою люди сидять і продають різні овочі, м’ясо, яйця, молоко і т.д..От я наривав дві “Барабашовські” сумки (це двовідерні сумки в клітинку) яблук та віз на продаж.Спочатку було страшно чи ніяково, коли зупинялися авто чи автобуси, виходили потенційні клієнти та питали, яка вартість яблук. Але з часом цей страх просто змінився на азарт. За отримані кошти я купував собі баночку згущеного молока та печиво “До кави” і так смакував це, що й не передати. На базарі бабусі - це досвідчені продавці, і у них були свої фішки: - хтось становиться перед своїми відрами, щоб покупець далі її товару не пішов та не бачив інші схожі, - хтось починає благати “ну беріть, дивіться, які гарні огірки”, - та всі були на 100% забобонними, якщо перша продаж провалилася (ти потягнувся за копійкою та не уступив), то цілий день просидиш та нічого не вторгуєш (зазвичай так і було),- хтось клав п’ять копійок під відро, щоб були продажі.Перші свої продажі робив без задумки абсолютно, продав - добре, не продав - погано (в мінусі та ще й все везти назад, а завтра це вже не перша свіжість яблук і відповідно, що 99% з таким товаром буде провальний і другий день).Так от, були дні коли продавав я свої дві сумки яблук і гарно себе почував, типу справився, день вільний. Але через тиждень одна з бабусь запитала: коли тебе чекати? (бо ми там гарно різались в дурня 3 на 3). Я кажу, ну все - я вільний, піду гуляти і займатися своїми справами. Вона каже: ти що дурень? Заплигуй на велосипед рви ще яблук. По-перше, не зупиняйся, коли пре, а по-друге, час яблук білого наливу орієнтовно ще тиждень і все, далі перестигнуть і лише коровам будеш збирати.Загалом, я спочатку віднісся до цих слів зверхньо та відповів: ні, день вільний! Але поки доїхав додому на велосипеді зрозумів всю суть її слів. Швидко поїхав нарвав ще дві сумки яблук, привіз і до вечора також продав їх.Далі я намагався продати якомога швидше і збавляв трохи ціну, аби тільки був об’єм продажів за день більший, ніж попередній і я так вийшов на 6 сумок на день. І як і казала та бабуся, сезон швидко закінчився, але після того я кожен рік до 16 років продавав яблука та і інші продукти з таким азартом.До речі, в перший рік, коли я почав “свій яблучний бізнес”, розповів однокласнику, що от продаю і маю свої гроші. Він попросив взяти його з собою. Домовились, що треба на базарі бути десь пів дев’ятої і тому рано треба встати, доїхати на велосипедах до саду, нарвати яблук та приїхати на базар. Він погодився.Я приїхав о 7 і ледь його догукався, він вже мав менше бажання ніж вчора. Ну добре, поїхали, приїхали до саду та я поліз на дерево якнайвище, бо там найкращі яблука, а він заліз ледь-ледь на нижню гілку і каже я далі не полізу - боюсь. Нарвав він яблук 15 та каже, ні я не хочу, я боюсь. Тож я мав бізнес партнера на 10 хвилин ще в 10 років.Мені подобався найбільший забобон від всіх продавців це…Після першої продажі потрібно обов'язково цими купюрами пообмітати свій товар, щоб продався. І я так також робив.От цікаво, чи є якісь забобонні штуки в маркетинзі чи в продажах? Чи зустрічали таке? Ніде не обмітають грошима клієнта?)Які дивакуваті чи правдиві забобони ви знаєте?#ЧеленджНескромногоМаркетолога
Сьогодні мав три зустрічі:Перша була з командою. Сьогодні зайшло два проєкти і потрібно було пояснити ситуацію по ним. Обговорили: цілі, бюджети та план дій.Друга зустріч була з клієнткою яка тиждень тому розривала нас на шматочки. Поспілкувалися, все добре чемно, жодних претензій вже не було. Звісно зарано робити висновки, але напрямок точно вірний. Домовились щомісяця проводити зум-зустрічі, щоб не виникало якогось провалу в комунікації чи розфокусування.Третя зустріч була з клієнткою з Америки. Ми її спіймали вранці, вона і поснідати не встигла. Але її було дуже важко спіймати, то вона не може, то не відповідає, загалом це було не легко. Обговорили: пріоритети, бюджети та деякі доналаштування сайту. Також домовилися в кінці кожного місяця зустрічатися, але думаю, це буде як з однокласниками чи одногрупниками (раз зустрілися, хтось веселий запропонував через місяць зустрітися, але у кожного свої плани і виходить раз на рік в кращому випадку).Завтра останній робочий день місяця, всі виконали свої плани на січень?) Що будете робити в останню п'ятницю місяця?