Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Харків для Людей | Павло Храмов
Añadido 14 jul. 2024

Харків для Людей | Павло Храмов

@kharkiv_for_people
Número de suscriptores: 3 343
Fotos: 5,700
Videos: 586
Enlaces: 3,420
Descripción:
Блог Павла Храмова про Харків, транспорт, урбаністику Запропонувати пост можна тепер за допомогою нової функції — написати на канал. Її знайдете внизу. Мої соц. мережі - https://linktr.ee/pavlo.khramov

👥 Número de suscriptores

3 343
Promedio/Día:: +5
Promedio/Tiempo:: +25
Promedio/Mes:: +41

👁️ Vistas promedio por mensaje

1 280
Promedio/Día:: 932
Promedio/Tiempo:: 2,407
ERR: 38.29%

📊 Mensajes por Día

3.1
Último día: 6
Promedio semanal: 3.7
Promedio por día: 3.1

Historial de cambios de nombre

Харків для Людей | Павло Храмов 2025-03-07
Харків для Людей 2024-07-14

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 844 25-01-17 13:29
Вчорашня подія залишила чимало роздумів, тому ще деякий час я тут буду рефлексувати.На таких заходах збирається багато впливових людей. Коли вони всі разом, кожне слово важливе, адже воно може стати уроком для громадянського суспільства.Один із моментів, що запам’ятався, — моя порада журналістам усе ж таки прочитати #ПСММ (План сталої міської мобільності). Адже відповіді на багато запитань сховані десь у середині документа. Було б добре, якби на зустрічах ми не просто запитували про документ загалом, а дискутували вже по його змісту. Розумію, що це непросто, але саме фахові запитання роблять громаду компетентнішою.Яскравий приклад — пресслужба міської ради, яка, схоже, сама до кінця не розуміє, про що йдеться. Вони публікують новину на сайті й додають фото нової розв’язки, яка насправді порушує принципи сталої мобільності. На це тоді неодноразово звертали увагу фахівці.Це виглядає приблизно так само, як написати статтю про романтичний Париж і додати фото протестувальників, що палять шини або малюють графіті на історичних будівлях. Якщо це не сарказм, то приклад повного нерозуміння теми.Я не хочу лише критикувати пресслужбу ХМР. Моя мета — заохотити журналістів, а разом із ними і харків’ян, розібратися в принципах сталої мобільності. Щоб це стало темою для обговорення не лише в офісах, а й на кожній кухні.Ну, а якщо вам потрібно знайти доречне фото для новини про сталу мобільність, краще виберіть велосипед чи самокат. 😉🚴🏻‍♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#громада #комунікація
👁 830 25-01-15 16:20
Вчора ввечері мені трапилось їхати з Історичного музею на Олексіївку. Принципово не захотів брати таксі — вирішив скористатися громадським транспортом. І це ще й безкоштовно!На станцію метро я зайшов о 20:33 — якраз через три хвилини після відправлення останнього поїзда. Наступний був о 20:50. Ну що ж, почекаю. Поїзд прибув і відправився вчасно.Їду до станції «Університет» і переходжу на Олексіївську лінію на «Держпром». Приблизно о 20:55 я вже стояв на платформі й чекав на новий поїзд, бо попередній поїхав о 20:53 — буквально в момент мого прибуття. Наступний прибув за розкладом о 21:13 — тут усе без нарікань. На Олексіївку я приїхав приблизно о 21:24.Отже, вся дорога зайняла понад 50 хвилин. Для порівняння, цей маршрут можна подолати автівкою, не поспішаючи, за 15 хвилин. Найцікавіше, що власне їхав і переходив між станціями я всього 15 хвилин, а решту 35 хвилин просто чекав.І ми говоримо зараз про #метро, а не про сільський автобус. Метро, яке придумане для того, щоб перевозити далеко та швидко велику кількість людей.У мене було величезне бажання дістати камеру й почати запитувати втомлених людей, які занурились у свої телефони: чи готові вони зараз заплатити по 10 грн, щоб скоротити час очікування хоча б удвічі? Не знаю, як вони, але я готовий був заплатити значно більше, бо дуже пошкодував, що таки не взяв таксі.Ціна за #безплатний_транспорт — наш час.🚴🏻‍♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#мобільність
👁 897 25-01-12 10:08
Нещодавно до Харкова приїздив Любарський — той самий, хто прийняв виклик Портнікова на дебати на нашій площі. Чесно скажу, я майже не знаю, хто це. У мій фокус уваги він потрапив лише тому, що він харків'янин, який багато років живе в США, та ще й республіканець. Такого в нашому інформаційному просторі небагато.Я послухав його лекцію у Харкові. Окремо цікаво було спостерігати за якістю дискусії у нашому місті, але зараз хочу поділитися іншим — темою податку на нерухомість.Мої погляди з цього питання не всі поділяють, адже у нашому суспільстві є певний біль щодо приватної власності. "Це моє! Чому я маю щось платити громаді?" — типовий аргумент.А тепер увага: ось перед вами американець із доволі правими поглядами, який чітко каже, що це плата за можливість жити у громаді. Це чи не найринковіший механізм, який можна уявити щодо податків. Він і про конкуренцію між муніципалітетами, і про захист приватної власності. Залишу тут це для історії.Посилання з таймінгом на 41:43🚴🏻‍♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 Дивитись
👁 724 24-11-04 13:01
Ви можете сказати, що це ніяк не стосується тематики каналу. Я не погоджусь, але байдуже! Вважаю, що ця інформація точна варта вашої уваги.Дуже рекомендую всім книгу "Плем'я" та інтерв'ю її автора Себастьяна Юнґера! Це корисно військовим, цивільним, хто виїхав, хто повернувся, хто залишився та взагалі всім всім українцям. Особливо корисно харків'янам, щоб розуміти наш новостворений трайбалізм. Як написано у передслові від українського військового: "ця книга про нас".Автор - військовий журналіст, який лаконічно пояснює вплив війни на людей. Чому військові сумують по фронту? Чому їм важко прижитись в суспільстві? Чому в містах, які бомблять, знижується кількість невротиків та самогубств? Що робити суспільству, яке пережило таке?Без жартів, але якщо ви прочитаєте цю книгу, ви будете розуміти набагато краще, що потрібно ветеранам, ніж 95% тих, хто займається цим та публічно висловлюється на тему (привіт, Горбунова-Рубан!). Таке розуміння може значно покращити наше суспільство.Коротше, ці 100 сторінок захоплять вас та щонайменше змусять задуматись та кинути виклик типовим уявленням про небезпеку, яка нас оточує. Щоб трохи розігрітись, рекомендую інтерв'ю автора з українським військовим. Там, до речі, вони обговорюють трохи Харків. Це, як на мене, дуже цікаво.А закінчує він тим, що нам, українцям, треба розробити свою стратегію - як зробити спільноти, на кшталт сусідства, відкритими до ветеранів. Щоб ветерани в них почували себе необхідними. Тепер скажіть, що це не про урбаністику!Також для мене тут цікава тема для досліджень - фальшива харківська пиха. Як на мене, харків'яни не дуже усвідомлюють, що їх об'єднує більше лихо та спільність, яку воно породжує, а не любов до нібито найкращого міста у світі. Не буду спойлерити, але ця книга говорить нам про нас самих значно більше, ніж ота фальшива ідентичність "Харків живе та працює".📘Книгу шукайте в мережі самостійно - "Плем'я. Про повернення з війни і належність до спільноти", Себастіян Юнгер😉Подкаст з автором, Простими словами 🚴🏻‍♂️ Харків для Людей 📹YouTube 🥳TikTok#рекомендація #суспільство
👁 1,100 24-10-30 09:28
By Me A Coffee, прощавай!Відсьогодні мій акаунт відключено. Альтернатива поки що фактично одна Patreon. Також я пробую Donatello, але там чимало обмежень поки що.Для тих, хто не в темі. Команда By Me A Coffee анонсувала відключення від системи Payoneer, через яку я, як і більшість українців, виводили кошти після того, як вони відключили можливість виводити на українські картки. Детальніше читайте на DOU.Звісно, можна створити якийсь європейський рахунок та виводити кошти на нього, але я вже принципово не хочу підтримувати платформу, яка так чинить з Україною.Та й в цілому дуже дивна ситуація складається: на Заході дуже ліниво втілюють санкції щодо рф, а для України сервіси охоче створюють проблеми за власною ініціативою. Цинізму додає те, що деякі сервіси ще й намагаються зберігати свій ринок в рф (привіт, Steam!). Складається ситуація, коли чимало сервісів та послуг однаково недоступні ані в рф, ані в Україні: а заблокуймо їх гуртом, щоб не заморочуватись!Я ще можу зрозуміти, чому не можна використовувати DJI в Україні, але коли заблоковано додаток для навушників (Shokz), хоча в рф дозволено, то це викликає щирий подив!Вибачте за цей #оффтоп, але свідомим треба бути навіть на такому рівні - підтримуючи того чи іншого виробника та його політику щодо нашої країни.
👁 943 24-10-29 07:00
Я довго думав, як прокоментувати це оголошення - тут багато що не так, але як про це сказати обережно?Не так те, що в середньому на кожну квартиру борг складає шалені 1700 грн. Хтось платить справно, а хтось, очевидно, не платить роками.Важливо розуміти, хто ці люди? Бо якщо це просто ті, хто мешкає, але не може сплатити, то це питання соціальної політики та забезпечення роботою. Якщо йдеться про тих, хто виїхав та просто не хоче платити, то це інше питання - таким людям допомагати не треба. Ну, хіба що не забирати зараз квартиру через борги. Не так те, що це оголошення розраховано на весь будинок, але сусіди не мають ніяких важелів, щоб впливати на ситуацію. Не так те, що санкції, якими погрожує КП, насправді є блефом - ніхто не буде відключати будинок. А якщо й припустити теоретично, що відключать, то при чому тут сусіди, які за все платять? То для кого ці пусті погрози? Просто повідомити, що у вашому будинку є якісь поганці. Що далі? Сподівання на те, що сусіди підуть та незаконно натиснуть на тих поганців. Оце сприяння добросусідству!Наприкінець повернусь до вчорашнього посту про житлову політику. Так вийшло, що в нашій країні житло, яке за своєю природою є дорогим в утриманні та придбанні, отримали найрізноманітніші люди майже безплатно. Тепер вони не здатні його утримувати. Рятувати їх - неправильний шлях. Про це більше йдеться в подкасті.🚴🏻‍♂️ Харків для Людей 📹YouTube 🥳TikTok#громада #житло #скільки
👁 963 24-10-28 10:19
Мені цікаво спостерігати, як реагують деякі на новину про лавочки на набережній в стилі "гора породила мишу". Схоже, що мало хто взагалі розуміє про що йдеться: що це за проєкт та чому "їх поставили в багнюці"? У повітрі відчувається питання: і це все? Хіба комунальники не можуть зробити краще?Друзі, якщо у вас схожі питання, то вимушений вам сказати: ви або не слідкували за проєктом, або досі не второпали, що таке є урбаністика. Урбаністика - це не набір сучасних рішень: вуличних меблів, розміток, елементів дорожньої інфраструктури. Це не той випадок, коли архітектор може прийти та сказати: давайте зробимо щось сучасне таке, урбаністичне. Але не переймайтесь - цієї помилки припускаються навіть дуже досвідчені архітектори. Деякі з них навіть не визнають такої дисципліни як урбаністика.Власне коли я критикую підходи міста, то критикую ось це - як встановлено цю умовну лавочку. Ззовні лавочка може бути в результаті досить непоганою, або навпаки гіршою за ту, що встановило місто без всяких урбаністичних приколів. То в чому різниця, якщо місто без усілякої там урбаністики може зробити краще?Різниця в тому, що урбаністика - це про дослідження потреб громади та середовища. Часто із залученням соціологів. Іноді це взагалі не архітектурний проєкт - просто люди вирішили щось зробити. Саме тому це набагато краще, ніж будь-яка сліпа інтервенція в простір ззовні, яка нав'язує паттерни взаємодії.Це різниця між Саржиним яром та Центральним парком. В першому випадку було проведено дослідження - що люди роблять та хочуть робити в цьому парку. У другому створили те, що людям сподобалось по факту.Не спорю, іноді нав'язані проєкти можуть бути дуже успішними. Як з Центральним парком. Але є великий ризик, що вони взагалі не сподобаються людям. Наприклад, у нас є начебто шикарна набережна, яка майже не використовується, бо навіть місцевим до неї непросто дістатись пішки.Лавочки на набережній (Запаркання) - це тактичний урбанізм. Цей проєкт має величезні перспективи для розвитку та максимально точно відповідає тому, що там хочуть бачити мешканці. Чергова лавочка десь в місті - це стрілянина по горобцях з великими витратами ресурсів. Чимало з таких лавочок стоять порожніми. Та ці лавочки не є частиною якогось перспективного проєкту покращення простору. Це просто бачення якогось чиновника.Тому ці лавочки дуже відрізняються на екзистенційному рівні, якщо хочете, від відомих харківських лавочок. Це геть щось інше.🚴🏻‍♂️ Харків для Людей 📹YouTube 🥳TikTok
👁 725 24-10-23 08:17
Взяв #з_коментарів:Харківські набережні прекрасні восени. Ой, вибачте, це Вільнюс 🫠"Як створити велосипедну культуру там, де її немає? Побудувати повноцінну мережу, і побудувати її швидко. У період з 2016 по 2024 рік Вільнюс побудував 164 кілометри велосипедних доріжок з червоним асфальтом у голландському стилі і збільшив частку велосипедного транспорту з 1,5 до 4,5% - втричі за два політичні терміни."Ми почали з ідеї, про яку часто говорять, як це зробили голландці - побудуйте, і вони приїдуть. Це питання курки та яйця, і місто має змінити ситуацію та показати людям, що їздити на велосипеді приємно, безпечно та комфортно. З цього треба починати". - Йонас Сімутіс, JUDU.Зараз ця мережа збільшується в середньому на 20 кілометрів на рік, надаючи перевагу якості, а не кількості, і має на меті, щоб 60% мешканців Вільнюса жили в межах 250 метрів від такого високоякісного об'єкту, а до кінця десятиліття частка цього виду транспорту зросла до 7,5%." (автоматичний переклад)Джерело🚴🏻‍♂️ Харків для Людей 📹YouTube 🥳TikTok#вело #досвід_інших_міст
👁 589 24-10-21 12:12
Сьогодні ми визначили переможців міжнародного архітектурного конкурсу з відновлення Північної Салтівки, ініційованого містом спільно з Фондом Нормана Фостера в рамках розробки концепції Генерального плану. Цей конкурс для нас — не лише відбудова. Це унікальна можливість створити новий Харків — ідеальне місто майбутнього, яке стане символом безпеки, комфорту та сучасних стандартів життя.У конкурсі взяли участь 258 учасників з усього світу, троє з яких, за оцінками журі, і стали переможцями. Я мав можливість ознайомитися з більшістю робіт, і, повірте, кожна з них мала свою особливість. У когось були унікальні рішення щодо фасадів, у інших — надзвичайно ефективні укриття, а хтось запропонував інноваційні підходи до енергоефективності. Всі ці елементи важливі, і в подальшому ми плануємо комбінувати їх. Дякую конкурсантам за свіжі ідеї! Дякую нашим надійним партнерам - ЄЕК ООН та уряду Німеччини - за фінансову та організаційну підтримку, а також лорду Норману Фостеру за віру в Харків!Вже наступного року ми почнемо перетворювати ці проєкти на реальні дизайн-рішення, які потім втілимо у будівництві.
👁 795 24-10-19 11:02
Відновлення: очікування/реальністьОчікування: ми відбудуємо краще, ніж було, за новими стандартами, буде вам Фостер генплан розробляти...Реальність: за бюджетні кошти люди розширюють балкони та псують фасади.Подивіться на ці відео та коментарі #від_підписника. Головне для нас - це бажання клієнта. Це цілком очікувана поведінка бізнесу. Я б не постив навіть, якби вони не робили це за гроші на відновлення!Як справедливо зазначають підписники, бізнес тут не винний. Так само як і замовники. Хоча все ж таки хотілося б бачити більше свідомої поведінки від усіх. Бізнес так чинить, тому що йому дозволяють. Так само і власник квартири не боїться покарання. От якби демонтували декілька так званих балконів таких, то власники б вже думали.Основний винний, звісно, муніципалітет, який насправді майже ніяк не контролює фасади в місті. От ми і отримуємо #відновлення "за новими стандартами". 🤦Окремої уваги вартує те, що люди, які роблять балкони, взагалі не розуміють, що таке є той балкон. Від цього так тхне усіма цими термінами, що прийшли до нас "с багатай маскви": котеджне містечко, євроремонт, єврозабор та інше.Отже, муніципалітет має негайно проявити ініціативу в цьому питанні та провести хоча б роз'яснювальну роботу. Бо це просто сором, чесне слово!🚴🏻‍♂️ Харків для Людей 📹YouTube 🥳TikTok#якість #відбудова #фасад #правила #дизайнкод #балкон