Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Харків для Людей | Павло Храмов
Añadido 14 jul. 2024

Харків для Людей | Павло Храмов

@kharkiv_for_people
Número de suscriptores: 3 343
Fotos: 5,700
Videos: 586
Enlaces: 3,420
Descripción:
Блог Павла Храмова про Харків, транспорт, урбаністику Запропонувати пост можна тепер за допомогою нової функції — написати на канал. Її знайдете внизу. Мої соц. мережі - https://linktr.ee/pavlo.khramov

👥 Número de suscriptores

3 343
Promedio/Día:: +5
Promedio/Tiempo:: +25
Promedio/Mes:: +41

👁️ Vistas promedio por mensaje

1 280
Promedio/Día:: 932
Promedio/Tiempo:: 2,407
ERR: 38.29%

📊 Mensajes por Día

3.1
Último día: 6
Promedio semanal: 3.7
Promedio por día: 3.1

Historial de cambios de nombre

Харків для Людей | Павло Храмов 2025-03-07
Харків для Людей 2024-07-14

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

На центральному ринку для переходу роблять таки світлофор. Роблять, звісно, без звуження. Тобто єдине, про що тут дбають — щоб комфортно було машинкам на пару годин в день.Очевидно, що деяка ефективність від нього буде. Але лише для однієї мети. Чи почнуть менше переходити не по переходу буквально поруч? Ні, навпаки. Чи буде менше паркунів-порушників? Ні. Чи стане перехід зручнішим для маломобільних пішоходів? Навпаки. Чи стане він безпечнішим? Ні.Чиновники, які цинічно обрали популізм замість того, щоб дбати про людей, вам буде соромно за це! Коли в місті є ЧИМАЛО нерегульованих небезпечних переходів, на яких пропускають лише сміливих, на яких дійсно травмують та вбивають, ви робите ось це. Ганьба!Звісно, зараз в пабліках ви побачите купу радості від тих, хто не розбирається в тому, що ви робите. Але ви добре знаєте, про що йдеться… Хоча, припускаю, що ви все ж таки такі самі невігласи та брехуни, які формували транспортну політику політику багато років. Тоді претензій до компетентності не маю.P.S. Якщо ви раптом пропустили відео про цей перехід, то воно десь тут.
Додам щодо організації парковок в Європі. Ви можете думати, що це кляті новомодні урбаністи, які проти авто, проти парковок на вулиці. Насправді це ознака здатності домовлятись та виконувати правила. Це працює навіть там, де дуже багато авто.Покажу вам приклад з англійського містечка St Annes. Невеличке автомобілецентричне курортне місто, яке має ще деякі адміністративні функції. З власного досвіду можу сказати, що там дуже важко шукати безплатні паркомісця. Якось ми з дружиною вимушені були запаркуватись метрів за 400 від місця призначення, бо не хотіли платити — прогулялись.В центрі на деяких вулицях є безплатні паркомісця, але вони майже завжди зайняті. На магістральних вулицях парковок зазвичай нема. Є лише окремі платні парковки, в які треба заїжджати.Все це не задовольняє потреби, тому багато хто робить парковки на приватній власності. Через це чимало табличок, які попереджають, що паркування лише для клієнтів чи резидентів. Виглядає це іноді доволі абсурдно — замість класичного англійського саду перед будинком — парковка на декілька місць. Але люди йдуть на це, бо авто їх та їх клієнтів — це їх власна проблема.Як бачите, авто не порушують [здебільшого] правила, не виїжджають на газони чи тротуари, бо "не вистачає паркомісць". Очевидно, що їх не вистачає, але це вже не проблема муніципалітету. Платіть або йдіть пішки далі — вибір простий.Що у нас? На власній ділянці — красивий ландшафт, а автівки нехай псують вуличний простір. І, до речі, чомусь парковки вуличні мають бути безплатними. Наприклад, парковка біля супермаркету Рост, що на Клочківській — це комунальна власність. Власне як і більшість парковок біля супермаркетів цієї мережі. Тому тут тепер цікаво — воно належить місту та має бути платним, але інвестував у це бізнес...🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#парковка #простір #досвід_інших_міст
Ще одне базове відео з UK, яке показує, що якщо є якісна велоінфраструктура, то користувачі знайдуться. Я ось ще про що подумав…В коментарях часто зустрічаю розумників, які кажуть, що урбаністи з цифрами не дружать. І це не завжди якісь невігласи. Серед них, наприклад, Павло Авдокушин — відомий український блогер, який висвітлює різні будівництва. При цьому для них урбаніст — це якийсь образ людини, яка проти усього нормального (розширення доріг). Тобто майже всі сучасні транспортники для них — це урбаністи.Так от, коли показуєш їм цифри, які неможливо заперечувати, то вони починають вигадувати якісь спеціальні методи підрахунку, щоб їм було вигідно. А покажіть цю доріжку взимку чи під час дощу. Звісно, така методика підрахунку є неправильною — все трохи складніше. Але навіть такі відео є — коли взимку велодоріжка не пустує. Мало!При чому за ті роки, які я пишу про урбаністику, вже з'явилось чимало нових успішних кейсів — раніше взагалі декілька міст було, звідки можна було таке показати. Сьогодні чимало міст, де це вже працює — люди активно користуються велосипедами.Але ні! То все ідеологія, а "наука" каже, що треба зручну дорогу, щоб економічно активні люди в заторі не стояли.😇 Джерело🚴🏻‍♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#авто #мобільність #вело
Кличко похизувався капітально відремонтованим шляхопроводом в Оболонському районі — завдяки цьому ми отримали класні фотки з дрона, які показують деякі критичні вади таких розв'язок в міських умовах.Найочевидніша проблема — їх розмір. З'їзди потребують багато місця для того, щоб авто не сильно знижувало швидкість. В середині з'їздів залишається непристойно велика земельна ділянка, яку, звісно, не можуть оминути чиновники, тому там створюють об'єкти комерції.В цьому випадку це дві заправки та ще щось на іншій ділянці. Але проблемка — хочеться зробити зручні виїзди — такі, щоб можна було по дорозі заскочити та виїхати назад на свій маршрут. Таким чином в місце, де без цього найбільше конфліктів, додають ще по 2 виїзди, а ще заїзди. Це питання безпеки.Ок, вже таке трапилось, що там є дві заправки — демонтувати дорого та й людям зручно. Тоді треба знижувати швидкість на цьому відрізку. Та тут починається: ні, навпаки, треба підвищувати на таких магістралях.То, друзі, треба обирати: або ви хочете їздити 80 км/год по таких магістралях, або ж мати на дорозі зручну АЗС?🚴🏻‍♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#швидкість #безпека #БДР
Класний дощ, по якому ми всі трохи скучили минулого року — це гарна нагода згадати, чому наші міста такі "сухі".Якщо просто: ми мало затримуємо воду там, куди її доставила природа.Чим більше закритої поверхні по типу асфальту, бетону чи деяких видів плитки, тим більше навантаження на дренажні системи та каналізацію. Тому Харків час від часу затоплює.Одначе проблема не тільки в штучних матеріалах, що не пропускають воду. Навіть звичайний ґрунт може мати дуже різну ефективність затримки води. Чим розвинутіша коренева система, тим більше вона утримує вологи. Якщо траву часто косять, то ґрунт стає твердим сухим та утримує менше води.Звісно велику роль відіграють #дерева й інші фактори. Але головне розуміти принцип, що наше завдання не вижинати воду з вулиць, а намагатись її затримати якомога довше (гугліть rain gardens, permeable paving, retention basins).Наразі ми маємо непередбачуваний мікроклімат, коли після дощу дуже швидко все висихає. Це процес можна пригальмувати та зробити місто значно комфортнішим влітку.До речі, нещодавно було відео, як на проспекті на роздільній смузі замість травички викладають плитку. Ось це шлях не туди... Ну, і клумби з декоративними камінцями — це не найкраще рішення. Саме розвинута рослинність найліпше утримує воду.Але поки що нам дорожчі штучні квіти, ніж нові дерева та луки.Фото з бідної Лондонщини, а точніше з Грін-парку, що біля Букінгемського палацу.🚴🏻‍♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#трава #озеленення #біорізноманіття #температура
Ще цікава деталь — як він розповідає про розмітку на переході. Скажу чесно, я до останнього не міг повірити, що це не сарказм, що він насправді не знає, для чого ця розмітка. Лише одна людина в коментарях написала, що це розмітка 1.44.3 — місце переходу осіб з порушенням зору.З цього два прикрих висновки.По-перше, нова розмітка — малоефективний метод, бо люди просто не знають про неї, якщо для них це несе ніяких наслідків (наприклад, штраф). Для більшості це просто якась новомодна яскравіша розмітка. Нема у них асоціації, що тут треба бути обережнішим, бо переходять незрячі. Та й взагалі, автор робить висновок, що це для пішоходів, а не для водіїв сигнал. Це провал. 🤦‍♂️По-друге, знов змушений констатувати — інформаційним простором володіють невігласи, які не соромляться говорити дурню на камеру. Звісно, вони не визнають, що помилились, не будуть просити вибачення та не видалять контент, який вводить людей в оману.Хоча тут є дещо позитивне — приємно бачити, що розумні люди здебільшого мовчать щодо розширення Весніна. Вони або усвідомлюють тупість та не підтримують, або розуміють, що це невеличке покращення лише для водіїв та мовчать, бо самі водії.
Одна з речей, яку ми пробачаємо автомобілю — його вага, яку постійно треба тягати разом з пасажиром.Чи задумувались ви коли-небудь, що авто зазвичай витрачає енергію на перевезення 5-20% відсотків від загальної маси (пасажирів), а все інше — це маса самого транспортного засобу, яку треба тягати з собою?В цьому сенсі велосипед — це один з найефективніших видів транспорту, бо це "легкий транспортний засіб". Вам не треба витрачати енергію на те, щоб тягати з собою 1,5 тонни заліза. Електровелосипед трохи важчий, але все ще значно ефективніший, ніж важкі ТЗ. Тому висміювання по типу тих, що на першому зображенні, просто жалюгідні.На другій картинці ефективність кожного виду транспорту в Джоулях. Як бачите, громадський транспорт, а особливо рейковий, посідає найкращі місця. А електробуси, до речі, значно гірші за трамвай.Отже, якщо хочете бути енергоефективними, то будуйте велоінфраструктуру та розвивайте легкий рейковий транспорт, якщо є ким його наповнювати.🚴🏻‍♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#мобільність #вело #транспорт #ефективніть
Перші 2 фото — Високий, невеличка громада. В індивідуальній забудові людям потрохи роблять тротуари. Інші фотки — Малоданилівська громада. Щороку на багатьох вулицях асфальтують по 30-50 метрів. Такими темпами років за 10-20 всі вулиці буде заасфальтовано.В той час у Харкові в приватному секторі побачити таке майже нереально. Навіть не на околицях, а в середмісті. Лише перед виборами наляпали деінде неякісного асфальту.То які з цих громад справді заможні?Велике місто може не приділяти уваги частині мешканців та водночас витрачати їх податки на великі проєкти на кшталт зоопарку. А доступ до цих великих проєктів будуть мати всі — навіть мешканці невеличких громад під Харковом. Та навіть якщо той зоопарк буде платним, то мешканці міста заплатять за нього значно більше в результаті. Це результати незакінченої децентралізації.P.S. Ні, не думайте, що Високий - це гарний приклад у всьому. Там вистачає своїх приколів. Навіть ця тротуарна доріжка такої собі якості. Але там хоча б щось відбувається.🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#бюджет #ваші_гроші #громада #децентралізація
В першому відео на початку показуються перші подушки безпеки. Цікаво, що тоді, коли в суспільстві ще не панувала автомобілецентрична культура, в першу чергу думали про безпеку пішоходів, а не водіїв, що є цілком органічним розвитком думки. Сьогодні ми маємо абсурдну ситуацію: водій, який сидить в залізній коробці та найчастіше є причиною небезпеки, набагато сильніше захищений, ніж пішохід, якому він може нашкодити.Як так вийшло? Бо придумали ПДР та пішохід раптом став винним в тому, що буквально місяць тому було нормою. Потім повірили в ідею, що треба просто виконувати ПДР та всі однаково відповідальні. А потім пішли далі — треба розділяти функціонально різних учасників руху. Всі ці ідеї частково або повністю не виправдали себе, тому філософська думка розгорнулась в напрямку Vision Zero, а ми сьогодні просто живемо на етапі, коли вимоги до пішоходів відкачуються потрохи назад, а до водіїв та авто навпаки посилюються.Так, з'явились деякі вимоги щодо форми та структури кузовів. Наприклад, не можна використовувати деякі матеріали, а для бамперів та капотів взагалі окремі вимоги. Все це тестує Euro NCAP в Європі. Але в цілому ситуація залишається доволі абсурдною — пішохід, на якого наїжджають є малозахищеним.На другому відео тести з Цюриха, де намагаються дбати про безпеку пішоходів, додавши на трамвай зовнішню подушку. Тобто технологія доволі проста та недорога для наших часів. Цілком можливо, що згодом таке почнуть встановлювати на авто та зроблять це вимогою до виробників, якщо це дійсно ефективно.Джерела: Відео #1, Відео #2🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#безпка #БДР #авто #пішохід
Ось це відео… просто з язика зняли!Люди мають упередження — думають, що якщо паркуються на достатньо великій парковці та бачать будівлю, то це невелика відстань. Насправді тільки відстань по асфальтовому полю може бути значною, а ще сама будівля величезною. Думаю, кожен помічав, як втомлюєшся від шопінгу у великих ТРЦ, якщо навіть просто ходиш з кимось, бо там треба дійсно багато ходити (лічильник кроків на годиннику не бреше).При цьому якщо, наприклад, на простій вулиці зробити парковку за 300 метрів від магазину, то люди будуть волати — чому не зробили паркомісця поруч? Все це наочно видно у відео.Тут є ще такий момент. Ось ці асфальтові поля роблять паркування дуже неефективним створюючи ефект ялинки — всі намагаються припаркуватись якомога ближче до входу, тому їдуть одразу в перші ряди. Одначе не знаходять там місце, тому роблять ще пару кругів та в результаті паркуються значно далі (в кінці 2-3 ряду), ніж останній ряд напроти входу. Таким чином ще й витрачають на пошук паркомісця значно більше часу.Тому тут є дуже проста порада водіям — не намагайтесь знайти місце якомога ближче до входу. Краще паркуйтесь трохи далі та пройдіться більше пішки. Статистично ви так виграєте більше часу.😅Джерело🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#авто #парковка #простір