Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Напиши мені інтерфейс
Añadido 14 jul. 2024

Напиши мені інтерфейс

@interface_writer
Número de suscriptores: 1 627
Fotos: 211
Videos: 6
Enlaces: 126
Descripción:
UX-райтерські будні. Розповідаю про тексти та інтерфейси, ділюся цікавими кейсами <3 Авторка: @Svitladivchinka

👥 Número de suscriptores

1 627
Promedio/Día:: 0
Promedio/Tiempo:: -4
Promedio/Mes:: +6

👁️ Vistas promedio por mensaje

1 000
Promedio/Día:: 799
Promedio/Tiempo:: 994
ERR: 61.46%

📊 Mensajes por Día

0.2
Último día: 1
Promedio semanal: 0.1
Promedio por día: 0.2

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

Про декомпозицію задач як спосіб боротьби з прокрастинацією (UX writing edition)👀Початок року видався ще той: після відпустки доводиться дуже швидко вливатися в задачі, які були на «давай після свят».А моя тривожна натура панікує, коли бачить такі об'єми. І прокрастинує замість того, щоб робити бодай щось.З психотерапевткою вирішили: будемо декомпозувати великі проєкти на підсильні задачі.Що планую робити?1️⃣Визначити основні пули роботи: це будуть мої «стовпи».2️⃣Ретельно роздивлюсь кожен «стовп» і розділю кожен на «підстовпи».3️⃣З увагою ставитимусь до своїх відчуттів: чи на достатньо малі шматочки я розбила задачі? 4️⃣Спробую не гнати поперед батька в пекло. І вчитимусь вміти в «less is more».Для себе зрозуміла, що до мого повільного (або не дуже) вигорання призводить не лише те, що у мене в роботі досить багато різноманітних проєктів – як в робочому, так і в особистому житті. А ще і те, що я не вмію підходити до таких періодів життя системно і врівноважено.На виході маємо: Дарина обожнює свою роботу, але дедалі частіше зовсім немає на неї сил і плаче від перевтоми – моральної, когнітивної і фізичної.Хочу зробити 2025 рік роком роботи в кайф. Знову отримувати насолоду від процесу, а не лише від результату. Такі пиріжки🥧🥧🥧Чи вийде? Побачимо. Stay tuned)
Чому я вибрала UX райтинг?Хочеться сказати, що це він вибрав мене. Але це буде і правда, і ні.Я довгий час шукала щось, що відчувалося б як «моя» справа. Це було складно: моя непосидючість, любов працювати у відомих і великих компаніях, моє прагнення робити зміни в українському суспільстві і моя любов до систематизації і розкладання всього по поличках довго не могли зійтись в одній точці. І коли я дізналась про цю професію, це сталося вже в процесі роботи на позиції стажерки-UX-райтерки. А я була така вигорівша від роботи на 1+1, що подумала: нехай! І сама не помітила, як у мене почало вдаватися і як я стала дізнаватися дедалі більше. Але ключовим став момент, коли я почала думати над тим, щоб свічнутись у дизайнери. Пішла для цього на курси в Продж. І зі здивуванням усвідомила, що саме цього бракувало, щоб усі пазли стали на свої місця і моє вміння і знання того, що роблю, еволюціонувало в любов до цієї справи і щире нею захоплення.Бо я це щиро люблю.Я люблю дослідження – до написання тексту і після нього. Я люблю взаємодію з юзерами через тексти. Я люблю розуміти, як кількома кліками клавіатури можу зробити зі страшного довгого тексту короткий та простий. І ви знаєте – це таке щастя, робити те, що справді любиш. Те, в чому впевнений, що хочеш розвиватися. Для мене це щоразу здивування, бо я справді дуже і дуже довго не відчувала такого до жодної справи.Пробуйте UX райтинг. Може, для вас теж це буде саме той ідеальний метч❤️
Анонсую курс😍 Для тих хто ждав, ждав і дождався😁До вашої уваги «Intro to UX writing 2.0»🔥Я трохи оновила та допрацювала програму, спираючись на досвід попередніх курсів і жовтневого менторства. Лекції планую робити трохи коротшими, а практичні – ще більш практичними. Домашки все ще буде дуже багато, тут вже вибачайте😅Програма:1. UX райтинг: база, яку потрібно знати.2. Мікрокопі: види і правила.3. Табу в UX райтингу: даркпаттерни та погані практики.4. Голос і тон.5. Як працює райтер: етапи роботи.6. Інклюзивність у текстах: пишемо для всіх.7. Бонусні лекції (анонс згодом).Для кого:Для початківців у темі UX райтингу: копірайтерів, UX дизайнерів, проджектів та тих, хто так чи інакше відповідає за тексти у продукті.Є повний тариф – з лекціями і практичними, є тариф слухача – тільки з записами лекцій і без домашки. Є можливість взяти курс в оплату частинами. Коротше, пісня)Старт: 20.01.2025,19:00Щоб увірватися в новий рік з ноги.Заняття будуть двічі на тиждень – понеділок і четвер. Дуже на вас чекаю❤️Записатися
«Match Between the System and the Real World».або Співпадіння між системою та реальним світом.Продовжую розбирати евристики Нільсена в площині UX райтингу🤟Ця евристика прямо говорить про те, що у інтерфейсі варто використовувати зрозумілі для ЦА мову, паттерни та компоненти. На простому прикладі: якщо ми в дизайні хочемо зобразити календар, він повинен виглядати +- як реальний календар у реальному світі. Що це означає для текстів?- Не вигадуємо нові слова для старих понять. Якщо людині треба натиснути кнопку – просимо її зробити саме це. Якщо мова про покупку, використовуємо знайоме з реального світу слово «Кошик». Перший скрін – приклад з ilMolino. У них вся ця історія має кастомну назву «Коробка». З одного боку – крута ідея. З іншого – збиває з пантелику, бо всі звикли додавати щось саме у кошик. Таке)- Слідкуємо за логікою.Інформацію викладаємо послідовно і відповідно до логіки речей в реальному світі. На прикладі другого скріна (застосунок Hedepy) можна побачити, що буває, коли цього не робити. Ну скажіть мені, хто б вибрав собі терапевта, який не підтримує у процесі відкриття важким емоціям і не зосереджується на конкретних цілях?)) Плюс ця дивна шкала, в якій є мінусові бали – як визначити, який саме поставити?- Послуговуємось лексикою ЦА і загалом не забуваємо бути «ближче до людей».Варто завжди оцінювати специфіку продукту. Наприклад, для Binance цілком нормально використовувати слово «ордер», позаяк юзери розуміють, що це. Але якщо це слово в українській версії почне юзати Rozetka, буде вже не айс, адже аудиторія ширша і має іншу специфіку.Наступною розберу евристику «User Control and Freedom» або ж «Користувацький контроль і свобода».Цього разу постараюсь зробити це раніше, ніж через півтора місяці після попереднього поста в серії😀
Аналізую тексти в CleanMyMac👀Одразу скажу: я дуже люблю і поважаю MacPaw. Робити проєкти світового рівня – це круто. Тим паче такі якісні!Але от на днях зазирнула до хлопця у CleanMyMac, а там...Розбираю по скрінах:1. Знайдено, знайдено, знайдено...Для того, щоб урізноманітнити текст і привернути увагу до кожного пункту окремо, краще переформатувати ці заголовки і почати їх з цифр: 59 свіжих дублікатів, 27 великих схожих зображень... І за аналогією далі.Чому? Краще і швидше сприйматиметься, + уникаючи повторів, ми допомагаємо людині концентруватися більше, а не просто пропускати все, що починається зі знайомого слова.2. «Успішно встановлено» і кнопка «ОК».По-перше, ми або щось встановили, або ні – не можна ж встановити щось неуспішно. Тобто: варто писати або «Встановлено» або «Не встановлено». А слово «Успішно» у цьому випадку додає ефект «масло масляне».По-друге, кнопка «ОК» – це поганий тон у світі UX райтнгу. Всі гайди і книжки говорять про те, що варто називати її за цільовою дією. Навіть якщо ми просто щось розповідаємо і не вимагаємо від людини дії, кнопка «Зрозуміло» буде доречнішою.3. Скріни 3, 4 – загалом усе окей. Але без «але» не обійдеться🙃Трохи відчувається, що ніби англійська мова була основною і потім з неї робили локалізацію. Це зрозуміло – все ж, англомовна авдиторія для цього софта є базовою.Але хотілося б трошечки більше питомих для української мови конструкцій. Тобто – по факту помилок немає. Та є відчуття, що це могло виглядати ще крутіше і адаптованіше під український ринок.Загалом – нічого критичного. Просто я трошки душніла в темі UX райтингу😅 І я дуже вболіваю за якісні інтерфейсні тексти в україномовному середовищі❤️А ви що скажете?
10 евристик Нільсена: застосування в UX райтингу🔎Запускаю серію постів про те, як знамениті евристики Нільсена, які так допомагають нам у дизайні, можна застосовувати і адаптувати під UX райтинг.Бо, по факту (і як стверджує одна відома книга), письмо – це дизайн.Тож, почнемо з самого початку:1. Visibility of System Status Або Видимість статусу системи, якщо перекладати українською.Евристика стверджує, що ми маємо повідомляти людині у флоу про те, в якому стані є система, і давати фідбек на кожну дію юзера максимально швидко. Тобто, натиснули кнопочку – візуалізуємо дію (особливо якщо на виконання дії потрібно багато часу). Саме так ми можемо зменшити відчутний час очікування, хоч фактичний час очікування залишатиметься таким самим.Чому про цю евристику важливо знати інтерфейсним райтерам та як саме нам нею користуватися?Створюючи тексти, ми маємо пам'ятати, що слід давати нашему юзеру максимально чіткий опис того, що зараз відбувається.Якщо на завантаження файлу потрібен деякий час – пишемо якомога конкретніше, просимо дизайнера зробити прогрес-бар. Якщо якийсь процес ділиться на етапи – для кожного етапу слід додавати зрозумілий опис. Як, наприклад, в Glovo видно, на якому етапі зараз перебуває ваша доставка улюблених чизбургерів з Макдональдса.Якщо людина натискає кнопку, після якої відбувається дія, не забуваємо давати саксесс-стейт: «Заявку надіслано», «Підписку оформлено», «Документи пройшли перевірку» тощо. І якщо є додаткова інформація – час опрацювання заявки, умови початку дії підписки, інформацію про те, де знайти документи etc. – це даємо в підзаголовку.Так само і з помилками. Не просто говоримо «Помилка» або підсвічуємо поля червоним. Пояснюємо, що саме за помилка. Що взагалі ця помилка є (а не залишаємо людину думку гадати, чи спрацювало щось, чи ні).Ця та інші евристики покликані полегшити нашим юзерам – клієнтам, гостям, друзиям або як ви називаєте людей, що користуються вашим продуктом – життя та користування застусунком або сайтом. Бо все має бути легко, якщо ми хочемо, щоб люди любили проводити час у наших продуктах і витрачати у нас кошти. Життя і так занадто складне, тож не варто ускладнювати його ще і складними текстами та іншими елементами інтерфейсів❤️У наступному пості розповім про евристику «Match Between the System and the Real World». Stay tuned, як то кажуть🙂
Не завжди все іде гладко і не завжди звичні підходи працюють👀Якщо вам раптом здавалось, що у мене всі задачки вдаються з першого разу, а коли я бачу текст, то я одразу знаю, що з цим робити... То ні) Я б дуже хотіла, щоб було так, але я просто людина🤷‍♀️До прикладу: зараз я працюю зі специфічною тематикою у компанії з процесами, які відрізняються від тих, з якими я працювала раніше. У нас часто задачки змінюються в процесі не один раз – і до остаточного варіанту флоу від початкового не лишається майже нічого. Ми часто по мільйону (за відчуттями) разів переробляємо тексти і підходи, щоб зробити текст максимально влучним. І часто задачки лежать тижнями, поки до них дійдуть руки – у мене або у інших членів команди.Авжеж, це накладає свій відбиток на результат. І на процес. Це ж дуже пов'язані речі.Зараз, наприклад, мені загалом потрібно передивитися свої підходи до роботи і оптимізувати їх. Навчитися більше мислити out of the box. І повірте, для мене це ой як нелегко)))Але це робота. І таке стається.Хоч яку б сильну фрустрацію воно не спричиняло і якими б складними не здавалися виклики – усьому можна навчитися. Тож мій план на найближче майбутнє:- Проаналізувати свої слабкі місця.- Більше запитувати і слухати та менше поспішати видавати рішення.- Вчитися виходити за рамки.- Читати більше професійної літарути та шукати інформацію, яка закриє прогалини у моїх знаннях.Бо навіть коли досвіду і знань багато, це не завжди означає, що варто йти знайомими шляхами. Загалом, UX райтинг про те, щоб створювати оптимальний шлях під конкретний продукт, а не намагатися підлаштувати продукт під знайомий шлях.Хоч як би іноді не хотілося, щоб усе було саме так просто)
Місячна програма менторства: оновлені умови🔥Не дає мені спокою ідея з менторством ну ніяк) Хто хоче на жовтень зібратися покращити знання з UX райтингу?Програма:1️⃣Базові правила UX райтингу та написання різних типів UX текстів2️⃣Даркпатерни і табу в UX copy + як писати інклюзивно3️⃣Голос і тон 4️⃣Флоу роботи з UX copy та дослідження текстівТариф Basic:• Група до 6 учасників• 4 лекції з основ UX райтингу• 4 практичних, на яких можна буде відточити отримані знання• 1 індивідуальна менторська сесія на 40 хвилин для кожного учасника• Домашні завдання з перевіркою та моїм фідбекомВартість: 150$Тариф Pro:• Група до 3 учасників• 4 лекції з основ UX райтингу• 4 практичних, на яких можна буде відточити отримані знання• 2 індивідуальні менторські сесії на 40 хвилин для кожного учасника• Домашні завдання з перевіркою та моїм фідбеком• Мій розбір вашого UX copy кейсу з роботи/власного проєктуВартість: 220$Для обох тарифів:Можна оплатии 50% вартості зараз, а ще 50% – до початку курсу. Можна повністю одразу)Коли старт?Щойно набереться група🤝 Планую на початок жовтня.Який розклад?Запропоную часові слоти кожній з груп і домовимось трошки ближче до старту.Як записатися?Пишіть @SvitladivchinkaПрацюю офіційно через ФОП❤️
Місячна програма менторства🔥Презентую новий формат: менторство з UX райтингу у маленьких групах. Давно хочу почати працювати у більш сконцентрованому форматі та за насиченішою програмою, ніж був курс. А ще – більше конценруватися на потребах конкретних студентів, щоб давати максимум користі.Програма:1️⃣Базові правила UX райтингу та написання різних типів UX текстів2️⃣Даркпатерни і табу в UX copy + як писати інклюзивно3️⃣Голос і тон 4️⃣Флоу роботи з UX copy та дослідження текстівТариф Basic:• Група до 6 учасників• 4 лекції з основ UX райтингу• 4 практичних, на яких можна буде відточити отримані знання• 1 індивідуальна менторська сесія на 40 хвилин для кожного учасника• Домашні завдання з перевіркою та моїм фідбекомВартість: при оплаті до 01. 09 – 150$, після – 200$Тариф Pro:• Група до 3 учасників• 4 лекції з основ UX райтингу• 4 практичних, на яких можна буде відточити отримані знання• 2 індивідуальні менторські сесії на 40 хвилин для кожного учасника• Домашні завдання з перевіркою та моїм фідбеком• Мій розбір вашого UX copy кейсу з роботи/власного проєктуВартість: при оплаті до 01. 09 – 250$, після – 300$Для обох тарифів:Можна забронювати місце за поточною ціною за передплатою 20$ і перед початком курсу доплатити залишок. Можна оплатии 50% вартості зараз, а ще 50% – до початку курсу. При скасуванні броні кошти не повертаються.Коли старт?Орієнтовно – середина вересня.Який розклад?Запропоную часові слоти кожній з груп і домовимось трошки ближче до старту.Як записатися?Пишіть @SvitladivchinkaВірю, що ми зможемо класно попрацювати разом❤️Дисклеймер: домашок буде БАГАТО😁
Корпоративні курси та лекції🚀Або пост про те, що це я теж можу🥰Дуже хочу почати проводити корпоративне навчання з україномовного UX райтингу. Чому? Бо це нова висота. Хочеться створювати концентровані сенси саме під конкретну компанію і потреби конкретної команди. Як на мене, це було б чудовим розвитком моїх скілів. І, сподіваюсь, поширило б знання про UX райтинг у маси і зробило б українські інтерфейси ще кращими.Тож. Що ви отримаєте?Курси:• 3-4 лекції концентрованого сенсу про UX райтинг.• 3-4 практичні (опціонально).• ДЗ з перевіркою від мене і мою підтримку впродовж усього навчання.• Багато реальних прикладів.• Проста і фанова подача.• Список літератури і корисних посилань.Окремі лекції:• Тема на вибір.• Багато реальних прикладів.• Проста і фанова подача.• Список літератури і корисних посилань.У мене вже є готові матеріали для навчання. Лишилося лише адаптувати їх під конкретну компанію та кейси, якщо ви готові поділитися ними для спільної роботи. Працюю офіційно через ФОП🤝Давайте прокачувати скіли в україномовному UX райтингу разом❤️