Fuente
Напиши мені інтерфейс | Чи всім продуктам потрібен UX-райтер?🤔Як UX-райтерка, я зобов'язана ск...
708 Vistas/Alcance
2025-03-19 13:31
Mensaje №325
Чи всім продуктам потрібен UX-райтер?🤔Як UX-райтерка, я зобов'язана сказати «так»😅 Але давайте розбиратися.Все залежить від кількох факторів:1️⃣Кількості місць з текстами у флоу.2️⃣Глибини і складності продукту.3️⃣Типовості/нетиповості рішень.4️⃣Команди, яка працює над продуктом.З мого досвіду, існують застосунки та сайти, на яких немає UX-райтера, але які навряд можна назвати прям поганими з точку зору текстів.По-перше, якщо у вас коротке флоу з максимально стандартними екранами, функціями і виборами, вам буде достатньо класно дослідити конкурентів і скористатися доступними в мережі рішеннями.По-друге, завжди можна дивитися на західні аналоги і адаптувати їхні текстові рішення під ваші потреби. Звісно, я не кажу красти – але набиратися досвіду точно можна.По-третє, якщо у вас класні UX-дизайнери, UX-дослідники та маркетологи/копірайтери – вони можуть створювати непогані тексти для продукту.Але.Варто розуміти, що рішення, надані не UX-райтерами, навряд будуть ідеальними. Принаймні, вони мають більші шанси на якісь неточності або недопрацювання саме з точки зору UX-райтингу.Бо також з досвіду я знаю, що найкращі продукти виходять тоді, коли кожна людина в команді займається СВОЄЮ роботою. Авжеж, все має обговорюватися, затверджуватися і покращуватися разом. Але наявність відповідального за конкретну зону експерта ЗНАЧНО спрощує процес роботи.Адже UX-райтер в команді – це:- Джерело знань і аргументів щодо ухвалених рішень.- Експертний погляд на кожен текст.- Людина, яка може створювати, оптимізувати, модернізувати та притримуватися ToV і контент-гайдів компанії.Ну і завжди можна знайти UX-райтера на парттайм або фріланс, якщо у вас немає бюджету на постійну присутність такого спеціаліста в команді. Ви і ваш продукт від цього тільки виграєте❤️