Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Обухів first!
Añadido 14 jul. 2024

Обухів first!

@OBUKHIVFIRST
Número de suscriptores: 6 899
Fotos: 8,130
Videos: 337
Enlaces: 4,990

👥 Número de suscriptores

6 899
Promedio/Día:: 0
Promedio/Tiempo:: -9
Promedio/Mes:: -25

👁️ Vistas promedio por mensaje

3 416
Promedio/Día:: 4,680
Promedio/Tiempo:: 3,291
ERR: 49.51%

📊 Mensajes por Día

2.7
Último día: 1
Promedio semanal: 2.6
Promedio por día: 2.7

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 3,500 25-06-19 12:05
​​Українська міська рада вшанувала пам’ять воїнів загиблих у боях***Під час засідання виконавчого комітету Української міської ради родини шістьох загиблих військовослужбовців отримали ордени «За мужність» ІІІ ступеня, якими їхніх близьких було відзначено посмертно згідно з указом Президента України.Нагороди вручили за особисту мужність, самовідданість і героїчне виконання бойових завдань під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України.Орденами нагороджено:Андрія Воробйова (1997 р.н.), загинув 18 вересня 2023 року під мінометним обстрілом;Людмилу Шкуренко (1980 р.н.), загинула 29 травня під час виконання завдання на Куп'янському напрямку;Віктора Гурка (1977 р.н.), загинув 26 травня 2024 року внаслідок артилерійського обстрілу на Покровському напрямку;Павла Тимофеічева (1982 р.н.), загинув у бою 16 липня 2024 року під час захисту Батьківщини;Тараса Тарасюка (1994 р.н.), загинув 13 жовтня 2024 року у стрілецькому бою з противником на Курщині;Олександра Опанасенка (1977 р.н.), загинув 6 вересня 2024 року внаслідок ворожого обстрілу.Світла пам’ять і вічна вдячність Героям, які віддали життя за свободу України.
👁 3,000 25-06-07 08:42
Ветеран із Обухова навчає дітей керувати дронами***У місті Обухів запрацювала школа електроніки для дітей, де навчають FPV-пілотуванню. Проєкт створили ветеран Харитон Глінянов разом із дружиною Ганною. Вони отримали грант від Українського ветеранського фонду і відкрили навчальний клас на шість місць. За один потік тут можуть навчатися 36 учнів.Інструктором став ветеран війни Сергій Назаренко. Його служба у війську розпочалася ще у 1994 році, а з 2014-го він воював у зоні АТО. Повномасштабне вторгнення зустрів у військовій частині, після чого був на фронті в найгарячіших точках. Згодом — звільнення зі служби за станом здоров’я.Після повернення додому Сергій шукав себе в цивільному житті. Звернувся до служби зайнятості, і саме тоді подружжя Глінянових шукали викладача з бойовим досвідом. Сергій пройшов стажування і офіційно став інструктором.Що пропонує школаDrone-up School — це курси, яких досі не було на Київщині. Навчають дітей віком від 8 до 17 років. Програма побудована з трьох модулів: вивчення типів безпілотників, симулятори Liftoff і DCL, а також практика на FPV-дронах діагоналлю 2,5 дюйма.Важлива частина — зустрічі з військовими та ветеранами. Це не про лекції, а про живий діалог і можливість поговорити про досвід, війну, рішення і вибір.Умови навчанняПроєкт соціально відповідальний. Є такі умови:- безкоштовне навчання для дітей загиблих військових;- 20% знижка для дітей з родин військовослужбовців;- окремий безкоштовний двотижневий курс;- пробне заняття без оплати для всіх охочих.Наразі у школі навчаються понад 50 дітей. Вони не просто керують дронами, а отримують навички, які можуть стати у пригоді у майбутньому.Drone-up School — не просто місце навчання, а приклад того, як ветерани можуть повернутися до життя й бути корисними в новій ролі. Без гучних слів і патетики — просто робота, яка має результат.***Контакти: +38(098)1206006Автор(ка): Ірина Юхимчук***Детальніше дивіться в сюжеті Хронік Обухова
👁 2,200 25-05-30 09:01
​​КОВЗАНИ, САНКИ І СТУСОВА ГОРА АНДРІЯ МАЛИШКА***Ось, наприклад, таке розповідає Ганна Юхимівна (дружина брата, прим авт.): … від двору Малишків іде дорога на північну околицю містечка. Зараз же за кладовищем вона круто спускається вниз з дугоподібним поворотом праворуч — це Стусова гора. Користувалися цим спуском лише літньої пори; взимку, коли випадав і притоптувався сніг, він був небезпечний і для людей, і для худоби. Тільки найвідчайдушніші хлопчаки могли на санчатах спускатися з цієї кручі, а серед них і Андрійко, невеличкий, але міцний і спритний. Розжене санчата, стрибне на них перед самим обривом і вчепиться, як реп’ях. Санчата тільки мелькають, аж дух захоплює, коли дивишся, як вони мчать. Старші теж приходили, щоб подивитися, особливо у святкові дні, дехто й собі встрявав до цієї забави. Та краще за Андрія ніхто не міг з’ їхати цим крутояром. А ще Андрій і його товариш Володимир Войтенко були завзятими ковзанярами. Це була не проста річ. Ковзалися не по кризі, а по дорозі, накатаній саньми, і не по рівному, а згори, де часом були досить круті перепади і небезпечні вибої.Однак це не лякало, а тільки розпалювало азарт, збуджувало волю до перемоги.***Що ми маємо?1. Малишко катався на санках (це вміли всі) і ковзанах (впевнений, вони були інші ніж сьогоднішні).2. В обох випадках автор вказує на видатні якості юного спортсмена, втім, будьмо об’єктивними: багато поколінь обухівців влітали з усього маху з гори в канаву або грали в хокей на низьких, дволезових ковзанах. 3. З топоніміки згадується Стусова гора – вона дійсно крута. Я писас про модальність її назви, кому цікаво – тут (https://surl.li/puzjdi). 4. Ще у тесті згадується кладовище. Безумовно, цікаве місце, варте обсервації у майбутному.***Фоточка раритетна, з книжечки.
👁 2,200 25-05-08 08:35
​​Влада ігнорує, активісти діють: Семенівський млин подали на статус культурної спадщиниУ селі Семенівка Обухівської громади стоїть унікальна споруда — останній дерев’яний водяний млин Київської області. Допоки міська влада демонструє повну байдужість до його долі, за справу взялися історики й активістиКоманда проєкту Україна Інкогніта повідомила, що облікову картку щойно виявленого об'єкта культурної спадщини подано до Київської обласної державної адміністрації. Розгляд відбудеться 12 травня на консультативній раді, до якої входить, зокрема, Роман Маленков. Документ склали кандидати архітектури та історичних наук Анатолій Ізотов та Денис Яшний.За словами ініціаторів, картка підготовлена бездоганно.Семенівський млин має всі підстави отримати охоронний статус — але поки що він лишається напризволяще, без жодного кроку чи рішення з боку Обухівської міської ради, зокрема відділу культури. Учасники Україна Інкогніта відкрито звинувачують місцеву владу в нехтуванні своїми обов’язками щодо збереження культурної спадщини.Незалежно від рішення ради, активісти не зупиняються: вони анонсували створення цифрової копії млина та підготовку наукового дослідження, яке має стати першим кроком до фахової реставрації.Це — шанс зберегти не просто стару будівлю, а частину історії Київщини. Чи скористається ним держава і місцева влада — покаже найближчий час.
👁 2,600 25-04-04 13:15
​​СЕМЕНІВСЬКИЙ МЛИН: ОБУХІВСЬКА ЕКСПЕРТИЗАМене премного зацікавила інформація щодо консультацій міськради з фахівцями. Саме на їх висновки опирається голова комісії, заявляючи, що єдиний вцілілий на усю Київщину дерев’яний водяний млин не має ознак об’єкта культурної спадщиниВчергове згадувати висновки місцевої комісії не буду, ну бо це вже навіть не смішноОднак, на одній з депутатських комісій заступниця міського голови заявила, що відділ культури Обухівської міськради консультувався з Департаментом культури та туризму КОДА та Київським обласним центром охорони і наукових досліджень пам’яток культурної спадщини. А також з місцевими краєзнавцями.КОНСУЛЬТАЦІЇСьогодні я отримала відповідь на свій запит хто ж усі ці чудові люди і що вони кажуть. В документі йдеться, що листування з порушеного питання між вищеозначеними інстанціями не відбувалось. Консультувались в усній формі. Тож, що саме запитували, яку відповідь отримали і чи взагалі ці самі консультації відбувались – залишається таємницею.КРАЄЗНАВЦІІмен опитаних краєзнавців також не вдалось дізнатись. У відділі культури зазначили, що консультації з ними також відбувалися в усній формі і основні їх висновки викладені в Історичній довідці, яка є одним з додатків до рішення сесії про розгляд електронної петиції Антоніна Забарна.ДОВІДКАА видана вона Обухівським краєзнавчим музеєм імені Ю. Домотенка. Якщо коротко, там йдеться, що водяний млин у селі Семенівка ймовірно існував ще з часів Гетьманщини або ХІХ століття, про що згадується в історичних джерелах 1854 та 1900 років. У виданні «Д.П. Де ля Фліз» (1854) та довіднику «Повіти України» (1900) зазначається наявність млина на річці Красна, але детального опису чи згадок про власників немає. У книзі Л. Похилевича (1864) інформації про млин немає, що може свідчити про його періодичний занепад і відновлення.Млин, імовірно дерев’яний, неодноразово ремонтували.Місцеві жителі, зокрема Анатолій Плахотній (ексголова колгоспу) та його дружина Тамара Семенівна (1940-х р.н.), підтвердили, що млин працював до Другої світової війни, зазнав кількох реконструкцій, остання – у 1990-х. Легенд чи історій, пов’язаних із млином, не збереглося.Наразі споруда в аварійному стані, а історичні креслення чи фото відсутні, що ускладнює підтвердження її первісного вигляду.ВИСНОВКИВочевидь ніхто не хотів морочитись. Музей видав наявну у них інформацію, що лежала на поверхні. Місцеві жителі стверджують, що опитані старожили не такі вже й старожили. Ну і залишається таємницею відповідь Департаменту і Центру, звичайно, якщо у них хтось, щось запитував.Тільки чомусь на гербі Семенівки зображений саме млин. Поки так, рухаємось далі.Авторка Iryna.Yukhymchuk.
👁 2,300 25-03-28 18:05
​​ЧИ ВАРТА ІСТОРІЯ УВАГИ? ОБУХІВСЬКА ГРОМАДА МОЖЕ ВТРАТИТИ УНІКАЛЬНИЙ МЛИНСьогодні на сесії Обухівської міськради, а перед цим на профільних депутатських комісіях, чиновники вкотре продемонстрували своє бачення розвитку туризму в громаді і культури загалом***Все, що не вписується у їх світогляд – не на часі. Здавалося очевидною необхідність збереження історії та культури в часи, коли росія постійно руйнує і знищує пам’ятки в України. Виявилось, що ні.Профільна заступниця від імені спеціально створеної комісії повідомляє, що в унікальному дерев’яному млині немає ознак об’єкта культурної спадщини.Магістр мистецтвознавства, кандидат архітектури, архітектор-реставратор Анатолій ІЗОТОВ, кандидат історичних наук Денис ЯШНИЙ, активісти ГО «Україна Інкогніта», дослідник і журналіст Мирослав ЧАЙКОВСЬКИЙ – бачать ознаки, а група чиновників – ні.КОМІСІЯЯк аргумент, очільниця комісії заявляє, що вони напрацювали в багатьох векторах багато матеріалу. Тобто, комісія, в складі якої: двоє заступників голови, начальниця та двоє спеціалісток відділу культури, юристка, спеціалістка відділу економіки, начальник відділу господарської групи відділу культури і староста села зібрались і зробили певні висновки.Але не самі, ще консультувались з місцевими краєзнавцями, з Департаментом культури та Київським обласним центром охорони і наукових досліджень пам’яток культурної спадщини.***Проте імена і кваліфікацію цих краєзнавців не зазначає. І це цікаво, бо до відомих мені дослідників ніхто за консультацією не звертався.Дивлячись на це так і хочеться запитати: а ці краєзнавці, вони зараз тут, з вами в одній кімнаті?ТУРИЗММожливо настав час усвідомить, що не шароварщина, а всі оці незрозумілі вам еко-стежки, млини тощо можуть стати цеглинкою у створенні інвестиційної привабливості громади.Відомі приклади створення туристичного потенціалу буквально з нічого. Відновлена альтанка з фрагменту старої фотографії, тематичні скульптури в парку, створені за легендами про викрадачів золота з маєтку панів, легенди про фундаментальну споруду, призначення котрої досі невідоме тощо.І таких прикладів насправді безліч, було б бажання.***І поки влада, не відчуваючи запит громади, відкладає рішення на потім, млин поволі руйнується, про що свідчать світлини активістів ГО «Україна Інкогніта» за 2018 і 2024 роки.Згодом рятувати вже не буде чого…***Фото просто так, там 19.03.2021 Мирослав Чайковський і Богдан Поліщук шукають в Обухові туризмАвторка: Iryna Yukhymchuk
👁 2,500 25-03-19 12:35
ОБУХІВСЬКА МІСЬКРАДА НЕ ЗАЦІКАВЛЕНА У ЗБЕРЕЖЕННІ УНІКАЛЬНОГО МЛИНАОстанній дерев'яний водяний млин Київщини, розташований у селі Семенівка, може зникнути назавждиПопри його історичну та архітектурну цінність, Обухівська міська рада відмовилася ініціювати його внесення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.Нагадаємо: 10 лютого 2025 року була місцева жителька Антоніна Забарна зареєструвала петицію щодо надання млину охоронного статусу. Вона отримала підтримку громади, а також зацікавила дослідників, активістів, журналістів та просто небайдужих. Відповідь виконкому була невтішною: млин не відповідає критеріям пам’ятки.АРГУМЕНТИ МІСЬКРАДИ▪️Поганий стан споруди. В акті комісії зазначено, що млин перебуває у зруйнованому стані та понад 30 років не виконує своїх функцій.▪️Відсутність історичних підтверджень. У місцевому музеї не знайшли документальних згадок про важливу роль млина, крім загальних відомостей про «водяні млини».▪️Немає культурної цінності. Комісія дійшла висновку, що об'єкт не відповідає вимогам Постанови Кабміну №452 щодо пам'яток культури, оскільки не вплинув на розвиток регіону, не пов’язаний із видатними подіями чи особами.ЩО КАЖУТЬ ДОСЛІДНИКИАргументи міської ради суперечать думці експертів. Дослідник Мирослав Чайковський називає цей млин надзвичайно важливим для громади, адже він є свідком історії Семенівки, її економічного та культурного розвитку. Він вважає, що влада має не лише визнати млин пам’яткою, а й сприяти його відновленню.Команда «Україна Інкогніта», котра досліджує історичну спадщину, вражена унікальністю споруди. Вона мала два колеса та два механізми, що рідкість для водяних млинів. Це означає, що річка Красна колись була достатньо потужною, щоб забезпечувати роботу двох незалежних механізмів одночасно.ПРИВАТИЗАЦІЯ ЗАМІСТЬ ОХОРОНИЗамість пошуку шляхів реставрації, міська рада фактично закрила питання, зазначивши, що право власності на млин МОЖЕ! оформити ТОВ «Поділля Агропродукт». Це означає, що громада може втратити важливий об'єкт назавжди.ЩО ДАЛІ?Місцеві активісти та дослідники закликають владу переглянути рішення та розглянути альтернативні варіанти – реставрацію, створення музею чи туристичного об’єкта. Однак, поки що позиція міської ради говорить сама за себе: збереження історичної спадщини не є її пріоритетом.
👁 2,600 25-03-11 13:45
​​Перша і єдина наукова школа в Обухові запрошує на День відкритих дверей!Blue Sky Studio — це унікальна СТУДІЯ РОЗВИТКУ в Обухові, котра пропонує дітям від 3 до 15 років захоплюючі курси, що поєднують науки, технології, інженерію, мистецтво та математику (STEAM). Мета занять — допомогти дітям розвивати критичне мислення, креативність і навички вирішення проблем у цікавій та інтерактивній формі.Коли? 16 березня 2025 рокуДе? Обухів, мікрорайон Сосновий 2, офіс 2О котрій? З 11:00 до 17:00ЩО НА ВАС ЧЕКАЄ?🔬 Наукові загадки та знайомство з тринокулярним мікроскопом — діти зможуть досліджувати мікросвіт!❄️ Експерименти з сухим льодом — створення димного коктейлю із натурального соку для знайомства з хімією в найцікавішій формі.💡 STEAM-навчання в дії — уроки, що поєднують науку, технології, мистецтво та математику через експерименти, дослідження та практичні завдання.👩‍🏫 Знайомство з викладачами та навчальною програмою — батьки та діти зможуть дізнатися більше про підхід до навчання та методи викладання.Реєстрація обов’язкова, заповнюйте форму.🔥Але і це ще не все - двоє активних батьків можуть отримати в подарунок 2 місця на навчання в студії для діток за донат Іллі Бондарю на дрони для ЗСУ. Що для цього потрібно:▪️Донатьте від 200 грн на банку (вказуючи прізвище).▪️Напишіть у коментарях: "Зроблено!" та зробіть репост. Більше донатів = більше шансів отримати абонемент, вартістю – 2200 грн. 16 березня рандомно оберуть переможців через Монобанк.🚀 Донати йдуть на підтримку хлопців – на дрони та Перемогу!🔥Не пропустіть шанс побачити, як наука може стати справжньою пригодою для вашої дитини!
👁 1,700 25-02-23 12:19
​​ОБУХІВ, НЕЙРОМЕРЕЖІ І МІСЦЕВІ МЕДІА***Спитав у 3-х ШІ про обухівські медіа.ВІДПОВІДЬ GROK3 (Twitter)1. У першу чергу, варто згадати "Хроніки Обухова" — це місцевий новинарний блог, який позиціонує себе як джерело інформації для жителів міста та району.2. Ще є офіційний сайт Обухівської міської ради. Хоча він більше про адміністративні речі, але там теж публікують новини — наприклад, про рішення місцевої влади, події чи анонси.***ВІДПОВІДЬ GPT 4.0Офіційні медіа:Обухівська міська рада веде активну інформаційну діяльність через свій офіційний вебсайт, де регулярно публікуються новини громади, відеоматеріали та інші офіційні повідомлення.Незалежні та громадські медіа:"Хроніки Обухова" — новинний блог, метою якого є інформування мешканців міста та району про актуальні події.Telegram-канал "Обухів first!" оперативно висвітлює місцеві новини, події та оголошення, надаючи можливість мешканцям бути в курсі останніх подій.Facebook-група "Мій Обухів" об'єднує мешканців міста, дозволяючи їм ділитися новинами, обговорювати актуальні питання та взаємодіяти між собою.Instagram-сторінка "Обухів | Obukhiv" публікує фотографії та новини, пов'язані з життям міста, сприяючи візуальному ознайомленню з подіями та місцями Обухова.Крім того, варто відзначити, що в Обухові функціонують місцеві газети, такі як "Обухівські вісті" та "Обухівський край".***ВІДПОВІДЬ DEEP SEEKІнтернет-видання та сайти:Найбільш популярним є сайт Новини Обухова, який регулярно оновлюється та висвітлює місцеві події, політику, культуру та соціальні питання.***ВИСНОВКИ:Ну шо, мене і мій медіа-пул відповіді +- влаштовують. Тим більше, що формально, в Обухові лише 2 офіційні медіа, котрі мають відповідний статус.По суті:- Маск порадував- Альтман теж- Китайці ні (такого сайту немає).
👁 2,400 25-01-30 12:05
Хто залишиться без додаткового фінансування: які організації в Обухові втратять підтримку USAID***Після рішення США призупинити фінансування USAID багато українських державних органів та організацій опинилися в критичному становищі.Рішення державного секретаря США Марка Рубіо стало шоком, особливо для урядових інституцій, які значною мірою залежали від американських грантів. Президент України Володимир Зеленський уже доручив проаналізувати ситуацію та знайти шляхи фінансування деяких програм із держбюджету, - йдеться у повідомленні.Програми USAID зазвичай є довгостроковими, тож українська влада сподівається на відновлення фінансування через три місяці. Однак, поки рішення залишається чинним, десятки ключових проєктів ризикують зупинитися або скоротити свою діяльність.Кого це стосується в Обухові і районі? (скорочення фінансування USAID, не зупинка)КП "Обухівтеплотрансбуд"Обухівська багатопрофільна лікарняВасильківська міська радаКП "Васильківтепломережа"Трипільська ТЕС ПАТ "Центренерго"ПрАТ "Богуславська сільгосптехніка"БО "Благодійний фонд "МХП-Громаді"