Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Обухів first!
Añadido 14 jul. 2024

Обухів first!

@OBUKHIVFIRST
Número de suscriptores: 6 899
Fotos: 8,130
Videos: 337
Enlaces: 4,990
Fuente

Обухів first! | ​​У Національному музеї історії України відкрилась мінівиставка «Поля ...

Logotipo de la comunidad de telegram - Обухів first! Обухів first! @OBUKHIVFIRST
2 380 Vistas/Alcance 2025-07-15 17:08 Mensaje №9877
​​У Національному музеї історії України відкрилась мінівиставка «Поля поховань» Вікентія Хвойки, приурочена до 125-річчя початку розкопок могильника біля с. Черняхів Обухівського району.***Користуючися нагодою зауважу, що В ОБУХОВІ БУЛИ СВОЇ "ЧЕРНЯХІВЦІ".Обухів має свої залишки цієї культури. І не абиякі, а поселення Обухів 1 і могильник Обухів 1а (т.зв. "Дерев'янський могильник).Пам'ятки ці копала легендарна Н. Кравченко, пікантність знахідок у тому, що жителями наземного (поселення) і підземного (могильника) могли бути вельбарці, іншими словами - готи, парні германського походження і балтійської ойкумени.Жили вони в оточенні поселень київської культури (пр. Обухів 3), котрих дехто вважає історичними "венедами".Певну детективність ситуації надають такі штуки як вождівський бумбон і залишки центуріонської зброї на Обухів 1, і все той же "Обухівський камінь" з чимось схожим на сарматську тамгу на Обухів 3.Це я до того, що артефактів черняхівської культури з Обухова не менше ніж з самого Черняхова. І можливо колись ми дочекаємося на тематичну виставку про жителів обухівського лісостепу 2-5 ст. н.е.А поки можна почитати мій торішній нарис "ГОТИ В ОБУХОВІ або чому не варто придумувати нові обухівські казки"