Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - DD shit and other
Añadido 14 jul. 2024

DD shit and other

@DDEcW
Número de suscriptores: 17 316
Fotos: 2,050
Videos: 576
Enlaces: 691
Descripción:
Канал Дениса Довгополого. Колись тут було про економічний спротив, але всі пішли в тінь, тож працюємо тихенько. Буде більше про мілтек та стартапи. https://www.facebook.com/dennydov https://twitter.com/dennydov Писать @dennydo

👥 Número de suscriptores

17 316
Promedio/Día:: -47
Promedio/Tiempo:: -211
Promedio/Mes:: -1507

👁️ Vistas promedio por mensaje

8 649
Promedio/Día:: 6,420
Promedio/Tiempo:: 9,659
ERR: 49.95%

📊 Mensajes por Día

3.4
Último día: 4
Promedio semanal: 4.6
Promedio por día: 3.4

Historial de cambios de logotipo

Historial de cambios de nombre

DD shit and other 2025-10-06
DD rusophobia and other shit 2024-07-14

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 6,670 26-02-23 12:24
Думаю, що якщо я б не тримав руль двома руками, то я б не писав це. В 1998 році прямо перед мною на одеській трасі розвалилася вантажівка. Щвидкісь була до 60 км/год, але я ледве втримав машину на мосту, пострибав по коленвалах щестернях та решті, яка посипалася на дорогу. В 2008 році на 280 за 20 міль до СФ мій ряд почав складатися, та я винирнув з нього — пару-трійку десятків машин склалося, два трупи. 2010 Швейцарія, з зустрічної смуги вилетає колесо, встиг уйти в іншу смугу, фурі рознесло кабіну. Але всі живі. В 2012 році я пройшов на Кемрі Moos test, коли на 101 в районі Саусаліто вискочили два олені, одного з них збила машина, яка їхала попереду мене, та він впав на лобове машині, яка їхала за мною, а я встиг уйти вправо та не збити другого. Швидкість була 45 мнг. Один труп.2020 рік, тунель на Лігурії, у фури вибухає колесо, якби тримав однією рукою, то на 80 км/год не втримав би машину. В 2021 році на трасі Люкс-Брюссель у причепа відволилось колесо, та я агресивно маневрував на 120 км/год, однією рукою не було шансів, як це трапилось з Опелем, який за мною їхав. Трупів не було. Ну, ще було пару історій, де я був неправий, але цього достатньо, щоб я тримав руль обома руками, якщо швидкість більше 30 км/год.
👁 8,350 26-02-09 15:08
Я давно не пишу про економіку РФ. Мою мотивацію не можна похитнути, але люди, які над цим працюють, бачать, як ви знецінюєте їхню роботу, тож у всіх моїх комунікаціях про це дуже мало.Але зараз такий час, що навіть люди, далекі від цього, пишуть, спираючись на новини: там повна п***а. Тому контенту на цю тему в мережі вистачає. А я, як завжди, хочу звернути увагу на два тригери, про які майже не пишуть, але які дуже важливі.У двох регіонах ритейл списав багато курятини — і в неї не просто вийшов термін придатності (переклеїти етикетки в них дуже просто, а взимку продукти зазвичай можуть «жити» трохи довше терміну), а вона просто стала непридатною для споживання — навіть для людей, яким зазвичай байдуже. Лише в одному виданні в коментарях я побачив, що хтось звернув увагу на важливу деталь: курятина — єдине доступне джерело тваринного білка для більшості. Якщо її не купили, це дуже показовий маркер: у «середнього мінуса» перестало вистачати грошей на санітарний мінімум. Це, прямо скажемо, добре.Друге — на що почали звертати увагу: згори пішла негативна реакція на попередження про майбутню кризу. Людям прямо кажуть про репресії у відповідь на доповіді та аналітику. Є ознаки, що така політика йде з самої «гори», де кажуть, що все добре, а нижчих звинувачують у зрадофільстві.А так — усе, що читаєте, правда. А якщо додати, що на всіх рівнях намагаються «витягнути» цифри, то на 100% ситуація значно гірша, ніж можна собі уявити.Але не питаємо, коли вони впадуть, питаємо себе: «Що я щодня роблю, щоб це відбулося швидше».Прорвемось! (с) Супоровська
👁 7,380 26-02-04 08:17
Багато читав про те, як підняти температуру в приміщені. Із цікавого:Спиртовий (треба не плутати спирт як паливо - етіловий-метіловий) камін вважається ефективний, та безпечний з точки зору СО/СО2 (але датчик все ж треба мати). Якщо батареї працюють, то простенький вентилятор, який ви направили на батарею дає +2-4 градуси в приміщені (особисто перевірив, навіть купив два вентилятора малошвидких, але від юсб, щоб працював від повербанка). Але скоріш за все за рахунок сусідів, бо в них стає тепла менше, за рахунок того, що ви відбираєте. В бідь якому випадку - між стіною та батареї краще прокласти стіродур. Якщо в вас є спільні стіни з сусідями, та ви робите теплі кімнати, то робить їх суміжними, за рахунок спільної стіни, так буде ефективніше. Розрахунків не робив, але логіка та специ впевенено кажуть, що виграш буде відчутний.Якщо опалення нема, то батареї краще обгорнути ковдрою. В мене є сумнів стосовно ефективністі, бо якщо нема опалення, то вони злиті, але нехай буде.Замість можливості зігрівати кімнату, краще грітись локально - гумова грілка з холодною водою під ковдрою значно ефективніша, ніж будь яка метода обігріва кімнати (в мене 9 штук).Раз всі поради зібрав, то додам, що штори допомагають. Особливо якщо зашторити лоджії. Якщо ви знаєте ще щось, що допоможе, додавайте в коментарі. Дайте грошей на машини для Артана!https://send.monobank.ua/jar/ALW8K6Pyh4
👁 7,460 26-01-19 10:39
Трохи розширю свій пост у LinkedIn.Коли я прийшов в індустрію більш ніж 20 років тому, всі знання про стартапи та венчурні фонди були зосереджені на клаптику землі розмірами 45 на 20 миль. І єдиною можливістю отримати такі знання було зустрічатися з людьми. Уже трохи пізніше з’явилися великі конференції, почали писати книги — сформувався ринок контенту, стало можливо будувати цікаві контент-історії, з’явилися методології.Саме тому я вважав, що кожен технологічний підприємець має раз на рік бувати в Долині та Ізраїлі й мати великий нетворк людей, до яких можна звернутися за порадою. Тому я і будував свій нетворк, основним інструментом був LinkedIn. Там була вся індустрія. Дехто будував нетворк прямо там і оброставав слабкими зв’язками, але у великій кількості. Дехто, як я, ретельно додавав у нетворк лише людей, яких знав особисто.Але з точки зору контенту в бізнесі, де «кожне питання має 1000 відповідей: 500 вірних і 500 помилкових, а з поля 500 вірних треба обрати ту єдину, що відповідає твоєму проєкту, твоїй стратегії, твоїм цінностям», зі зростанням кількості контенту стало дуже важко орієнтуватися в ньому. Тому в тусовці вималювалися «школи», які поєднували підходи, і кожен обирав таку «школу» та стежив за нею. Спочатку їх було 4, зараз, коли таких напрямків стало більше 20, усе змішалося, і неофітам в індустрії дуже важко орієнтуватися. Особливо коли з одного питання вони бачать різні рекомендації, що суперечать одна одній.Свої підходи я сформулював у циклі семінарів, і вони демонстрували тільки один — мій — підхід. Але потім LinkedIn почав працювати в контентному напрямку, і спочатку це було дуже класно: ти формуєш собі стрічку з людей, які тобі цікаві, і споживаєш цей контент. Але потім прийшли алгоритми AI — і все зламали.По-перше, з’явився інфобізнес, який почав за допомогою ШІ писати пости: вони збирали та узагальнювали інформацію з різних підходів і викидали майже безглузді тексти, які не просто не несли цінності, а навпаки — з моєї точки зору — почали завдавати шкоди читачам. Але такий контент підхоплювався алгоритмами, і 8 із 10 постів про венчурну індустрію, які приносить мені стрічка, — це такий собі брєд. А наступна ітерація LLM починає будувати відповіді на основі саме таких постів.На цьому фоні дійсно важливі та глибокі пости почали песимізуватися: навіть якщо ти суперселебріті, твій пост побачить мало людей.Тому якщо у нульових індустрія страждала від нестачі контенту, на якому можна було навчатись, то зараз індустрія страждає від великої кількості контенту, який не має глибини, досвіду та розуміння, але ховає дійсно важливий і цікавий контент.
👁 10,500 26-01-15 08:38
Останнім часом — як і кожної зими — люди питають, як я ходжу без куртки. Напишу: може, буде комусь корисно.Багато років тому я почав часто хворіти на застуди й вирішив одягатися тепліше. Як будь-який розгільдяй, я ходив без шапки та розхристаний. Тому купив собі теплу куртку, шапку, шарф і тепле взуття. Але наступної зими я став хворіти ще частіше. Це було десь у 2010–2011 роках.Тоді я подумав, що ця історія може працювати у зворотному напрямку: якщо ходити легко одягненим, то хворітимеш менше. Тож я почав потрохи роздягатися. У Дубліні мені показали концепцію багатошаровості на випадок зміни погоди, коли за день погода — від зими до літа. Тож протягом дня можна скидати шари або вдягати їх назад.За п’ять років я дійшов до того, що ходив у футболці (чи сорочці) та легкій куртці. А наступного року вирішив так: одягну куртку в той момент, коли мені буде справді холодно. І проходив до весни у футболці; куртку вдягнув лише на кілька днів, коли в літаку в Мюнхені підхопив адський грип і провів майже без свідомості три дні — потім ще тиждень мене ковбасило.Але вже наступного року я повністю позбувся куртки й ходив у футболці. Хворіти майже перестав. Так, віруси раз на рік-два мене збивають, але загалом імунітет став значно кращим.Нюанси:Один із побічних ефектів: сплю в теплі — навіть влітку під теплою ковдрою.Максимум, що я пережив без ускладнень: прогулянка з коротким рукавом по парку з дитиною при −22°C — 2 години 25 хвилин.Із досвіду про комфорт: найогидніша температура +3…+5 — от прям жесть. Як не дивно, але будь-яка температура нижче −12 переноситься достатньо легко.Ніс, вуха та пальці можуть іноді мерзнути. Особливо пальці на руках: завжди маю з собою рукавички, бо доки кров по руках дійде до пальців, вона охолоджується — і тепла не вистачає.Звісно, таку температуру без руху переносити неможливо. Тож на вулиці я завжди йду — не швидко, але рухаюся.Ходжу в легких кросівках, тому важливо, щоб кров нормально бігала й тепло вироблялося.Довгий рукав (лонгсліви) почав носити, щоб не привертати зайвої уваги, але на такій тканині довгий рукав чи короткий — особливої різниці не бачу.Шорти не ношу, тому ходжу в джинсах.Ну і в кожному наплічнику, квартирі та машині — є парасолька.Вже після цього я став купатися раз на зиму в ополонці. Коли зрозумів, що холод — це не так страшно, психологічно стало можливо залізти у воду. Це дуже просто, коли повітря −10, а вода +3, але неприємно, коли повітря +10, а вода +3.Мамі не можна відповісти: я застебнутий та в шапці :)Якщо є питання — давайте.
👁 8,820 26-01-01 15:49
Підсумки 2025 року.Рік був важким, наступний буде ще важчим, але, схоже, я та моя бульбашка вже адаптувалися, і такий лайфстайл став новою нормою. А це знизило рівень стресу.Якось тупо підбивати підсумки року, коли рік провів у режимі «роби, що треба, а нехай буде, як буде». Перший за багато років рік, який я провів без стратегії. Прийшло розуміння, що планувати неможливо, тому сформулював стратегію перенесення фокуса з України на Європу, зробивши ставку на те, що якщо в Європі буде більше мілтеху, який базується на українському досвіді, то нам стане простіше.Зазвичай у мене підсумки — це порівняння плану та факту. Коли плану не було, залишився факт, і якщо це більше, ніж заплановане «нічого», то й добре. Остаточно перейшов з моделі «спринт» на модель «марафон» та перестав розраховувати на те, що війна закінчиться. Стало легше.З результатів: 7 цікавих угод, взяв участь у створенні 22 нових компаній, залучив в Україну 6 виробників некитайських компонентів. Зустрічі з мілтех- та мілітарі-фондами й інституціями дали розуміння ринку капіталу в індустрії.Головне: у поїздках та зустрічах народилася концепція конференції, на яку вже є дата, підтримка одного європейського МО та зацікавленість ще шести. Це дуже важливо, бо 100% позитивних відгуків та 100% пропозицій підтримки — це, в першу чергу, підтвердження того, що сформована візія правильна й на ній можна будувати стратегію.Став частіше відвідувати підрозділи поза ЛБЗ (цього року — 14 поїздок) і більше їздив до виробників.Гроші не рахував, але збори були непогані. Тренд: приватні донори здулися більш ніж наполовину, але компенсував це публічними (дякую вам за це).З решти:Почав боротьбу з соціофобією та відновив практику відвідування публічних заходів. Важко.Продовжую зустрічатися зі старими друзями та з поточними регулярно. Виходить непогано.Продовжую слухати за кермом курси лекцій з університетів, БШ та незалежних. Топіки: нейробіологія, штучний інтелект, психологія, філософія та корпоративне управління.Дохера витратив часу на ШіЗа цифрами:104 тис. км за кермом.Динаміка мені подобається.2022 — 155 тис. км2023 — 120 тис. км2024 — 108 тис. км2025 — 105 тис. кмСон: +8 хвилин на добу — це добре.2,75 млн кроків — мало, але як є.93 ночі в готелях, що краще, ніж 107 у 2024. Але міст, у яких я ночував, було не 22, як у 2024, а 26.Два перельоти (на 2 більше, ніж у 2024) та 12 подорожей потягами (проти 8 у 2024).Країни, які планував відвідати, але не склалося — Ізраїль та Португалія. Не доїхав до Тулузи, де великий аерокластер.Міста не рахував, але записував. 7 європейських не потрапили в список, бо військові заборонили, а українські прифронтові міста та села не згадував. Ось список міст, де я мав хоча б одну зустріч:Brussels, Brugge, Nice, Cannes, Turin, Monaco, Strasbourg, Zug, Zurich, Vienna, Alicante, Leuven, Munich, Grenoble, Tienen, Amsterdam, Geneva, Éze, Benicarló, Liège, Dinant, Köln, Clervaux, Debrecen, Zielona Góra, Kharkiv, Poltava, Sumy, Dnipro, Kamianske, Chernihiv, Zaporizhzhia, Ternopil, Calais, Béthune, Arras, Saint-Quentin, Liechtenstein, Lausanne, Chiasso, Lugano, Ticino, Como, Bellinzona, Lucerne, Dijon, Lille, Vinnytsia, Cherkasy, Zhytomyr, Sambir, Boryslav, Stryi, Rapallo, Alassio, Nancy, Ulm, Stuttgart, Marseille, Compiègne, Ramstein, Timisoara, Bochnia, Wrocław, Zeebrugge, Berlin, Milan, Dresden, Lviv, Andermatt, Krakow, Malpensa, Reims, Uzhhorod, Odesa, Paris, Valencia, Barcelona, Budapest, Portofino, Prague, Valbone, Lyon, Chernivtsi, Ivano-Frankivsk, Arlamov, Spa, Antwerpen, Utrecht, Ghent.
👁 7,510 25-12-14 21:32
Так, запарився я вибудовувати екосистему LLMів для виконання великих завданнь. Але зараз вона виглядає таким чином, після 5.21. Пишемо опис проекта з логікою на 5.2 (останній зайняв десь 30 сторінок)2. Всі промпти та код на пайтоні в Клоді. 3. Все, що треба збирати з інтернету пошуковими запитами + те, що можна зі сніпетів та будь-які АПІ Гугла (наприклад гугл мапс) - беремо за допомогю Джемені АПІ4. Зібрані данні обробляємо (екстракшн, аналіз, структурування) - на 5.2Клод, навить не тестував на виконанні промптів - бо він виходить на моїх тасках значно дорожче, а на десятках тисяах ітерацій це відчутно: десятки доларів на АПІ перетворюються тисячи, проти гугла та 5.2. Результат значно краще, але це не варто таких грошей. За 10% від цього можна запустити пару ітерацій з перевіркою та дабл чекамиНаступного тижня та на канукулах буду випробувати складні проекти (десяткі тисяч раз запуск складного промпта) - там буде багато ітерацій кожна буде промптів запускати десь 30-35 сторінок. Це все цікаво, але має деякі наслідки:- розуміння, що робота аналітиків широкого профілю обмежена гризонтом 24 місяці. І це я оптимістичен, бо схоже що 12 чи меньше. Вже зараз я роблю за день місячну роботу відділа аналітиків з 2-3 людей- розуміння, що робота аналітика з розумінням сегмента/індустрії обмежена горізонтом 48 місяців, але не виключено що 24 чи меньше- чим вужче та спеціфічніша індустрія, та чим чаще її плутають з більшою, тим довже ШІ буде в неї робити критичні помилкі. Але теж все закінчиться. - вміння працювати з ЛЛМ - окремий скіл, який треба розвивати, але він скоро теж здохне.
👁 6,860 25-12-04 11:20
Так, відповідаю одразу всім в чатику.Я дуже добре вмію формулювати завдання, дефрагментовувати його, навіть атомізувати, та будувати логіку та архитектуру. Окремо в мене дуже классно виходить писати промпти зі складною логікою та теж дефрагментувати.Тож, все що мені треба від пайтона: брати данні з одного файлу, запускати з ними промпт/промпти, та результати писати в інший файл. І так 20000 разів. Це не дуже суладне завдання. Більш складне, але все ж просте - це 5ормалізація стандартних данних: привести, наприклад str., st, street, straat etc до одного формату в файлі. Але це все прості завдання. Клод напише мені таке завдання легко, а його первірю сам, та прогоню крізь десяток тестів з погранічними кейсамі.Тож мені не треба глибоко вивчати пайтон, але треба розуміти як розгорнути середовище, як запускати код, де тримати данні для входу, де ловити файли з вихідними данними, та де дивитись прогрес та статус виконання. Тож, я впевнений, що такий базовий курс по середовищу пайтона повинен бути. Якщтині, то я впевнений, що клод зможе давати мені детальну інструкцію. Але я хотів би мати загальну картину та розуміти загальну логіку.Сергій Перенкт дцже добре дав мені базу, я навіть в якості "Hello, world!" Зробив алгоритм побудови графіка квадратного рівняння з цілими дійсними коєфіцієнтами, та воно запрацювало з першого разу.Тож, курс по Пайтону мені потрібен базовий.
👁 6,420 25-11-21 09:46
Минулого тижня один з українських стартапів отримав перші гроші від однієї європейської держави. Вони надійшли з двох джерел:100% відшкодування заробітної плати для 4 людей в R&D — це два PhD та два дуже дорогі інженери/науковці з вузькою експертизою. Компанія не могла собі їх дозволити навіть маючи за плечима раунд у 5 млн. Цей грант підписаний на два роки, і ми витратили на це понад 9 місяців.Компенсація 50% усіх витрат на go-to-market за три квартали: заробітні плати трьох співробітників (двоє з них сейли/BDM, тож їм покрили чималі travel costs), бюджет на контекстну рекламу та SMM.Як побічний ефект: отримали класні пропозиції на безкоштовний AI cloud від двох компаній, листи від чотирьох фондів та пропозиції подаватися на великі європейські наднаціональні гранти.Окремо прийшли емісари ще однієї держави та запропонували відкрити в них офіс розробки з пільгами та грантами.Але на це пішло 9 місяців і приблизно 100 тис. євро на сетап цього всього.Це пише людина, яка з 2005 по 2019 роки послідовно стверджувала, що гранти — це зло, з 2019 по 2023 — що гранти, бюрократія й пожирання мозку чиновниками не варті цих грошей, але у 2024 все ж вписалась у цю історію.
👁 6,910 25-11-19 23:24
Згвалтував LLM. Взяв три базових платних пакети від OpenAI, Claude та Gemini. Крок 1. Кожному поставив завдання: "Треба проаналізувати бренд, та відповісти на питання, чи активний він на ринку? А потім визначити його позиціонювання відповідно до однієї з 5 груп". Для такого аналізу розроби ТЗ для аналітика. Результат: отримав три ТЗ. Крок 2. Кожному дав завдання: "3 аналітика Клоша, Генадій, Чаплига розробили план дослідження, порівняй їх будь ласка" Результат: отримав три +- однакових аналіза з плюсами та минусами кожного підходу. (У всіх за якістю та глибиной виграв Чаплига. Звісно, бо 80% мого часу з ЛЛМ у OpenAI, та я його дресував на глибину)Крок 3. Візьми за основу ТЗ Чаплигі, та збагать цікавими речами з останніх трьох, та напиши ДЕТАЛЬНЕ ТЗ на такє дослідження. Виграв, звісно, Клоша - ТЗ на 16 сторінок, дуже детальне та глибоке. Крок 4. Знайди 100 брендів з цієї індустрії, обери рандомно з них 5, та проаналізуй. Гена та Чаплига впорались нормально. Але результати Клоши були офигенні, але пробили ліміти на третьому бренді, Чаплига нафакапив, Гена зробив, що треба. Але: не вмикав Діп рісьорч, робив в "думаючіх" режимах. Скоріш за все, Клод не буду використовувати, бо треба 6000 брендів аналізувати, а спробую адаптувати ТЗ під ОпенАІ чи Длеміни, та потестую. Діп рісьорч використовувати не буду, бо і так норм. Взагалі, примусити іх порівнювати роботу один одного, та брати найкраще для ТЗ мені сподобалось.