Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Економічний Вісник
Added 14 Jul 2024

Економічний Вісник

@trynewspaperua
Number of subscribers: 608
Photos: 605
Videos: 7
Links: 806
Description:
Ексклюзивний аналіз економіки, політичних процесів України та світу. Звʼязок з адміном — @rusya44N09 Пошта — [email protected]

👥 Number of subscribers

608
Average/Day:: 0
Average/Week:: 0
Average/Month:: -1

👁️ Average views per message

321
Average/Day:: 375
Average/Week:: 326
ERR: 52.8%

📊 Messages per Day

0.7
Last day: 2
Week average: 2.1
Average per day: 0.7

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Чому вступ США у війну проти Ірану був неминучим?Опустимо деталі, такі як роль моменту (хоча слабкість Ірану також спровокувала конфлікт, але це не основна причина).Трамп у США проводить масштабну зачистку опозиції. Фактично, хрестовий похід проти «глобалістів» і демократів. Дорікати йому у відсутності рішучості, як це роблять коментатори, неможливо. Протести жорстко придушуються, суддів заарештовують.Але навіщо це робиться? Нерозумно думати, що це не має ніякого сенсу. Неправильно заперечувати зв'язок внутрішньої та зовнішньої політики.Зовнішня політика — це продовження внутрішньої політики.Звідси і виникає пряма залежність між внутрішнім становищем США і зовнішніми військовими конфліктами.Яка внутрішня політика Трампа? Як я вже писав, ультраправі — це свого роду вісники війни. Їх соціальний і політичний підйом — це завжди феномен кризи. А кризи — це війни.У США Трамп з першого дня президентства веде чисто військову внутрішню підготовку: депортація мігрантів і незгодних, закручування гайок, придушення інакомислення. Паралельно збільшуючи військові витрати і проводячи нові випробування передових систем озброєння.Досить скласти два плюс два і стане зрозуміло, що Трамп, з самого початку, не миротворець, а ураган війни.Що ж стосується його рішучості чи нерішучості — це все суб'єктивні, сміттєві оцінки. Внутрішня підготовка до війни не має сенсу без війни. Люди, які писали про неможливість удару Америки по Ірану, не розуміють звичайних політичних та економічних взаємозв'язків. Перед війною завжди відбувається військова підготовка, довоєнний період. Війни без підготовки, як і диму без вогню, не буває.Ті люди, які глузували мої прогнози, вказуючи на нерішучість Трампа, тикали на димляче сіно, доводячи цим неможливість розпалювання багаття.🌟 EconomichnijVisnik
Російська економіка в квітніЕкономічні ресурси РФ для екстенсивного зростання (тобто без зростання продуктивності праці) вичерпалися. Вже більше півроку економіка сповільнюється, витягуючи все більше ресурсів з бюджету для підтримки повільного зростання. Це призвело до серйозного дефіциту бюджету.Індекс випуску товарів і послуг за базовими видами економічної діяльності в квітні прискорився до 2% після 0,9% в березні. З початку року зростання всього на 1,6%.Динаміку уповільнення зростання добре ілюструють такі показники:• за 3м індекс випуску зріс лише на 1,1%• за 6м на 3,1%• за 12м на 3,3%Показник за 6 і 12 місяців відповідає рівню зростання 2017-2019 років. Однак тоді держава не витрачала так багато на оборонне замовлення, а кредитний імпульс був значно слабшим.Через нерівномірний розподіл бюджетних коштів протягом року, в період решти 6 місяців року можуть відбуватися коливання зростання випуску, причому як в одну, так і в іншу сторону.Але так чи інакше, російська економіка не переступить рівень осені 2024 року і залишиться в тривалій стагнації. Всі наявні кількісні ресурси Росії задіяні: безробіття на історичному мінімумі, значна частина кадрів знаходиться в армії. Розширення виробництва фактично неможливе. Єдиним виходом є зміна якісних показників російської економіки — впровадження технологій та підвищення продуктивності праці для забезпечення зростання випуску продукції.На даний момент серйозних спроб створити програми для розробки та впровадження технологій з боку РФ немає.Всі податкові та нафтогазові доходи мобілізовані на війну.🌟 EconomichnijVisnik
У Вірменії вирішили впоратися без російських олігархівУ кавказькій країні відбувається цікаве. На тлі охолодження відносин Єревану з Москвою у Вірменії влада нападає на російських олігархів.Російського бізнесмена Самвела Карапетяна затримали вірменські силовики.Зав'язка конфлікту сталася через підтримку росбізнесменом Вірменської Апостольської церкви, що збудило владу. Але це лише формальний привід для затримання. Погодьтеся, навряд чи можна затримувати людей за те, що вони моляться «не туди» або не так ставлять свічки. Навіть у Вірменії.Реальна причина, як завжди, лежить в площині економіки. У росбізнесмена є активи, які цікавлять місцевих інвесторів. Просто так відібрати у росіян бізнес не можна, треба знайти, де потім сховатися. У Єревані шукають захисту у західних партнерів, щоб прикрити, можливо, новий виток переділу власності.Прем'єр-міністр Вірменії Пашинян вже заявив про намір націоналізувати Електричні мережі Вірменії, що наразі належать Карапетяну.Велика ймовірність, що все піде за старою, накатаною схемою: урочисто засудять нинішнього власника, заявлять, що він агент Азербайджану, Кремля або, що ще гірше, Сатани. Хоча тут ще треба уточнити, що гірше. Далі націоналізація та передача національним олігархам/бізнесменам. Зручніше слово бізнесмен.Схема випробувана на пострадянському просторі, та й не тільки на ньому.Взагалі у Вірменії останнім часом фарби антиросійських настроїв згущуються. Конфіскація майна (правда до цього треба ще дійти) — це досить серйозний прецедент. Щось подібне було у нас, в Україні до Майдану Незалежності.Продовжуємо стежити.🌟 EconomichnijVisnik
Становище Ірану набагато більш крихке. На відміну від Навального, іранські лідери опозиції все ще діють, а соціальна та економічна ситуація залишає благодатне поле для опозиції.Але для здійснення їй державного перевороту під патронажем США та Ізраїлю, останнім потрібна швидка перемога і різке ослаблення іранських аятол. Значна частина військового командування вже вбита, але Іран зовсім не переможений.У разі затяжної війни і провалу плану по повалення аятолл, США будуть робити більш відчайдушні спроби втрутитися в конфлікт і знищити іранську владу.Трамп сьогодні завив, що не виключає сценарій втручання США.Ймовірність такого сценарію зберігається (20%), але поки що найбільш ймовірним є затишшя через один-два тижні (50%), або переростання поточних військових дій у повітряну війну на виснаження (30%). У такому випадку в конфлікт втягнуться треті країни, почнеться проксі-війна між американською і китайською коаліцією, що одночасно активізує інші тліючі точки американо китайського протистояння, такі як індо-пакистанська конфлікт.У ході цього процесу США намагатимуться виокремити Росію з антиамериканського альянсу. Причому США вже досягли успіху — Росія не зобов'язана військовою допомогою Ірану за нещодавно підписаним договором. До речі, прямо зараз з'ясовуються ще деякі цікаві деталі: в РФ ютуб та інстаграм несподівано запрацювали без впн. Іншими словами, торги продовжаються.🌟 EconomichnijVisnik
❗️📉Коли економічна криза почне критично впливати на здатність Росії вести війну?Гарне запитання під попереднім текстом від підписника.Почнемо з головного. В сучасних умовах середньостатистична економіка здатна витримати інтенсивну фазу війни тривалістю приблизно чотири роки. Це — не абсолютна межа, а орієнтир. Саме такий темп бойових дій, який ми спостерігаємо в Україні, сучасна економіка здатна підтримувати орієнтовно протягом цього періоду. Якщо ж мова йде про обмежені воєнні операції, цей термін може бути довшим.Щодо ситуації в Росії. Там вже помітний зворотний тренд: після періоду екстенсивного зростання на починається економічний спад. Головне, що зараз утримує цю систему від стрімкого падіння — державні дотації. Проте тут ситуація дедалі ускладнюється. Вже в березні 2025 року дефіцит бюджету РФ дійшов такого рівня, який прогнозувався на кінець року.Бюджет РФ уже зараз знаходиться у стані глибокого дефіциту.Росії доведеться до кінця року утримувати режим жорсткої економії, щоб уникнути фінансового обвалу. Це на фоні економічного застою, що йде вже більш ніж пів року. Для покращення стану економіки можна вдатися до збільшення витрат, але це призведе до бюджетної кризи.Втім, економія призведе до економічного спаду.Зважаючи на режим економії бюджету, ефект від дотацій, які поки ще стримують систему від обвалу, поступово вичерпується.Залишаються резерви. На них Росія ще певний час може фінансувати війну після повного вичерпання бюджетних ресурсів, навіть перебуваючи в умовах економічної кризи. Але цей час обмежений: за поточних темпів витрат резервів вистачить приблизно на рік.Інакше кажучи, упродовж наступних 6–12 місяців економічна криза набере системного характеру і почне суттєво впливати на здатність Росії вести війну. Це якраз і складає той самий умовний чотирирічний цикл активних бойових дій.Відповідно, вже на початку 2026 року слід очікувати поступового зниження воєнного потенціалу Росії — якщо, звісно, не буде оголошено широкої мобілізації та/або залучення усіх ресурсів країни до війни (це може бути: демонтаж значної частини соціальних витрат, зниження зарплат та «перекидання» цього ресурсу в військову машину та ін.).🌟 EconomichnijVisnik
🇺🇸Маск проти ТрампаЩе недавно Ілон Маск і Дональд Трамп виглядали як союзники, якщо не друзі. Тепер же — ніби вчепилися один одному в горло.Можна було б сказати, що їхня дружба розпалася. Але правда в тому, що її ніколи не було. У політиці не буває друзів. І точно — не буває хороших і поганих. Це казки для наївних.Маск не піарив Трампа — він просував самого себе. Його продукт — це сам Трамп.А коли продуктом стає президент, ти вже не просто мільярдер, ти — Ілон Маск з $300 мільярдами.Трамп у цій схемі — просто функція. Дах. Політична послуга.Просуваючи Трампа, Маск інвестував у себе. Він лобіював і захищав свої інтереси, не більше.Поки все йшло за планом, Маск отримував жирні державні контракти. Не тому, що був найкращим, а тому, що був своїм. Але в якийсь момент щось пішло не так. Дах протік.«Однією з причин конфлікту стало те, що Трамп відмовився призначити Джареда Айзекмана, близького до Маска, головою NASA», — пише Axios.Переводячи з бюрократичного на людський: функція відмовилася функціонувати.І «дружба» відразу ж закінчилася. Навіщо дружити з президентом, який не ставить твоїх людей на ключові посади? Ніякого сенсу.Хоча це, звичайно, жарти. З функцією не дружать. Президент — не людина, а механізм. Якщо він перестав працювати — він не потрібен. Правда, тут ще важливо, на кого він перестав працювати, а на кого ні. Трамп перестав працювати на Маска, і тепер під дах президента США перебігли конкуренти Ілона по бізнесу.Маск хотів зрушити NASA і проштовхнути свою марсіанську програму. Але субсидії на Марс конфліктували з пріоритетами NASA по Місяцю. А це вже стратегічна зона: Китай активно рветься туди першим, а NASA розраховує, що на Місяці в перспективі можна буде ще й заробляти.Але Білий дім зробив вибір не на користь Маска. NASA також має своє лобі. І воно виявилося вагомішим.Тепер Маск шукає новий дах. Він вже думає про створення нової політичної партії під нехитрою назвою «Америка». Хоча це, звичайно, не означає, що з часом він і президент не зможуть помиритися і «відновити колишню дружбу».🌟 EconomichnijVisnik
З коментарів під текстом про тік-токи та інформаційну наркоманію Вважаю, що повинен дещо пояснити та розʼяснити про той текст. Крім того, з цього моменту цікаві дискусії з коментарів будуть зʼявлятися в лентя каналу, а ви не соромтеся коментувати.— Читання книжок — це спосіб розвитку людини. — «Можно читать быстро и даже много, но это не добавит ума и не сделает человека образованным». — Якщо ти дурачок, що хоче виставити себе за розумну людину, так.Особливо якщо ти тікток імбіцил та читаєш тупі книжки.Шерлок Холмс в промислових масштабах курив траву, і що тепер? Він мав, попри це, розвернуте мислення та володів формальною логікою. Читання книжок, особливо спеціальних — умова розвитку логіки.— «Не исключено, что с годами он также ухудшил свои навыки чтения, сохранив только минимально необходимые для работы, и утратив понимание, к примеру, новостных политических текстов (да, кто вообще из нормальных людей их понимает). Наверное, это означает деградацию Шерлока Холмса с точки зрения массы "нормальных людей". — Не виключаю, що ви не розумієте, про ще пишите. Маса «нормальних людей», це яких? Малолітніх тікток-зомбі? Реально турбує, вміє рибак (підписник висловив думку, що декотрим людям не треба читати, і «навіщо рибаку читати, якщо він і так норм рибу ловить?») читати чи ні, вперше чергу, його самого, але і суспільство також. Коли дебіл іде голосувати на вибори або на війну, то він обирає дебіла на виборах та зливає бойових товаришів.Він би міг принести користь державі, але ви вже вирішили за нього, що читати йому непотрібно, він не доріс до того стану розумних, інтелектуальних і інтелегентних людей, яким ви себе вважаєте. Через що уявляєте, що маєте право забороняти бидлу читати.В останньому реченні - головна думка. Розвиток мислення у населення, розвиток ерудиції всеохоплюючи розвивають людину, яка є членом суспільства. Чим більш всеохоплюючи розвинутих людей в країні, тим більш розвинуте суспільство, чим більш розвинуте суспільство — тим краще.
Операція «Павутина»Українські спецслужби провели операцію, до якої йшли понад півтора року. Дрони були непомітно перекинуті через кордон, розміщені в, здавалося б, нешкідливих дерев'яних будиночках на базі вантажних платформ.Запуск дронів з території самої Росії став шоком для ППО РФ.За логістикою та впровадженням обладнання стояла група, пов'язана зі СБУ, ГУР і, ймовірно, місцевими підпільними осередками.Що це означає? Здійснення такої операції означає, що:Хтось привіз дрони до пункту призначення через охоронюваний кордон. Це провал розвідки РФХтось забезпечив логістику і зберігав в безпеці ці самі дрони, не будучи при цьому виявленим, що говорить про найвищий рівень конспірації і маскуванняІ хтось натиснув на «старт» — і його не спіймали. Це провал контррозвідки Росії.Крім того, під удар потрапила ядерна тріада Росії, літаки Ту-95 і А-50, елементи ядерного стримування і системи раннього виявлення. Росія втратила ядерний паритет.Ця операція увійде в історію російсько-української війни і через десятиліття буде згадуватися як одна з найбільш знакових подій.🌟 EconomichnijVisnik
🎤Проблема інтелектуальної деградації населенняДнями прийшла новина, що в Австрії 29% громадян практично не вміють читати.Показник зріс на 12% з 2011 року, або — за останні 14 років 12% австрійців настільки деградували, що розучилися читати. І це при тому, що Австрія далеко від останньої в світі країни з якісною освітою.Загалом, тема гостра і особисто мене «триггирує» (як зараз стало модно говорити у тієї самої молоді, яка не вміє читати) і турбує. ❗️До змісту.На даний момент більшу частину інформації в інтернеті споживають у вигляді зображень — 80-90%, це: картинки, відео, ТБ, кіно тощо.Решта 10-20% — це текст.📚Був час, люди читали Ще 20-40 років тому це співвідношення було більш вигідним для книг, але з появою Інтернету та гаджетів картинки почали витісняти книги.📉Чому всі деградуют?Причиною цього є більш легке сприйняття картинки, порівняно з текстом. Зображення сприймається людським мозком безпосередньо і легше ним обробляється.Текст проти картинки є більш складним видом інформації: при читанні тексту необхідно докладати зусиль, це вимагає концентрації, роботи уяви, підключення логіки.З появою сучасних месенджерів, наповнених швидкою інформацією та короткими відео, суспільний інтелект почав деградувати набагато більш швидкими темпами, паралельно з тим, як вже незнайома багатьом книжкова шафа почала зникати з квартир населення.Дозвілля за тікток-роликами не вимагає зусиль, при цьому перегляд і швидке перемикання коротких роликів мають буквально наркотичний ефект (з точки зору біології).Людський організм влаштований так, що при перемиканні роду занять, справ, він викидає дофамін, гормон щастя, заохочуючи тим самим цю дію.Тобто, при перегортанні стрічки шортс і тік току ви потрапляєте в наркотичну залежність, викликану викидами дофаміну.Ця інформаційна наркоманія і стала причиною розумового занепаду, витіснення книг більш простими в сприйнятті зображеннями і короткими роликами, які викликають звикання.Але це з чисто біологічної точки зору.🎥Інформаційний наркотикЯк ви могли помітити, самі зображення і ролики, тіктоки — це не продукт природи, а продукт комерції. Інтернет в цілому — це феномен, що легко продається та високоприбутковий товар (або майданчик для їх продажу).Граючи на людській слабкості, причиною якої є біологічні механізми, легкі зображення стали у великих обсягах вкидатися в інтернет, легко завойовуючи собі місце людського дозвілля, таким чином, спрощуючи і свідомість.🧪Формула: простий наркотичний продукт — споживання — спрощення свідомості.Тобто, більш простий для споживання, і тому переважний продукт повністю поглинув людську свідомість.Як відомо, людина — це те, що вона споживає (що її оточує), і коли продукт, який вона споживає, — це наркотик або сміття, то людина — наркоман або ідіот (а часто і те, і інше).🧠Підсумок: масова деградація Спрощення свідомості спрощує потреби, а прості потреби легше задовольнити, легше на них нажитися. І саме спрощення продукту (інтернет-продукту) стало основною тенденцією сучасного суспільства за останні 30 років, за яким природно послідувало і спрощення свідомості, простіше кажучи — отупіння, причому масове.Адже весь інтернет — суцільні картинки, кліпи, прості і короткі відео, проста реклама тощо. Все це просто приносить великий дохід.Після підсадки на такий наркотик, публіка, доведена до стану оніміння, жадає лише подальшої деградації.Тому пам'ятайте: якщо ви не керуєте інформацією — інформація керує вами. Фільтруйте інформацію та читайте книжки.
🇪🇺🇷🇺Вимоги Путіна щодо миру включають припинення розширення НАТО, повідомляють джерелаРосійський імперіалізм жадає експансії на захід. На заході його інтереси стикаються з Європейським Союзом і НАТО.Війна в Україні стала гострою фазою цієї експансії. Це не ізольований конфлікт, не «спеціальна операція», як стверджує російська пропаганда, а повномасштабне просування Росії на захід, прагнення повернути під свій контроль пострадянські території. Україна — лише один із вузлів цієї боротьби, але далеко не єдиний.Перші вимоги Росії до НАТО обмежувалися Україною, проте з розвитком конфлікту риторика змінилася. Москва наполягає вже не просто на нейтралітеті Києва, а на повному припиненні руху НАТО на схід. Це якісне розширення вимог, на кону — долі цілих регіонів, насамперед Молдови, Грузії і навіть Балкан.Але реальність за цими словами і вимогами така — війна в Україні ніколи не обмежувалася Україною.Україна — арена, де стикаються два табори.Висунення масштабних вимог, до речі, — ознака впевненості. Росія відчула «запах крові» — вона вважає, що можна здобути перемогу над Україною. Звідси і готовність говорити про мир, але виключно на своїх умовах. Хоча це не мир, це ультиматум. Це спроба узаконити те, що вже захоплено, і виторгувати контроль над ще не підпорядкованими територіями. Це також дає розуміння довгострокових цілей РФ.Для захисту своїх інтересів у, скажімо так, «нейтральній зоні» — таких країнах, як Грузія, Молдова, Казахстан (ще не вступили в політичні чи економічні союзи) — Росія готова на два сценарії: або на новий «договір» із Заходом про розподіл впливу, як Ялтинська конференція, або на пряме насильство. Путінська дипломатія — це лише тінь танка. Ось що таке вимоги Росії в переговорному процесі. Про його результати, до речі, на найближчих зустрічах, в т.ч., можна судити тільки маючи на увазі все вищеописане.Поки що можна з упевненістю сказати лише одне, варіант військового вирішення конфлікту знаходиться за горизонтом літа-весни, а «Нова Ялта» ще далі.🌟 EconomichnijVisnik