Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Харків для Людей | Павло Храмов
Añadido 14 jul. 2024

Харків для Людей | Павло Храмов

@kharkiv_for_people
Número de suscriptores: 3 343
Fotos: 5,700
Videos: 586
Enlaces: 3,420
Descripción:
Блог Павла Храмова про Харків, транспорт, урбаністику Запропонувати пост можна тепер за допомогою нової функції — написати на канал. Її знайдете внизу. Мої соц. мережі - https://linktr.ee/pavlo.khramov

👥 Número de suscriptores

3 343
Promedio/Día:: +5
Promedio/Tiempo:: +25
Promedio/Mes:: +41

👁️ Vistas promedio por mensaje

1 280
Promedio/Día:: 932
Promedio/Tiempo:: 2,407
ERR: 38.29%

📊 Mensajes por Día

3.1
Último día: 6
Promedio semanal: 3.7
Promedio por día: 3.1

Historial de cambios de nombre

Харків для Людей | Павло Храмов 2025-03-07
Харків для Людей 2024-07-14

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

Тут така тема, в якій я не є фахівцем, але дуже сподіваюсь, що серед підписників є фахівці, які верифікують моє припущення, бо можу помилятись. То якщо ви в темі, то не проходьте повз. Якщо я не помиляюсь, то це має дуже сильно вплинути на Харків в перспективі декількох років.Уряд готує зміни в Трудовий кодекс — його адаптують до стандартів ЄС. Мене зацікавила ось ця частина:Прозорий механізм визначення мінімальної зарплати як місячної, так і погодинної, узгоджений зі стандартами ЄС. Мінімальна межа буде визначатись як відсоток від середньої заробітної плати, який встановлюватиме Уряд. Найбільше цікавить, про який саме відсоток йдеться в ЄС? Є директива, яка говорить, що має бути 50% gross від середньої зарплати по країні або 60% від медіанної. Але це лише директива. Реальність виглядає трохи інакше. 4 країни мають нижчий рівень: Бельгія (49%), Мальта (46%), Естонія та Латвія (both 43%). 14 країн — від 50 до 60%, та лише 3 країни вище 60%. Якщо це застосувати до України, то у нас лише 32%. Середня зарплатня — 27 167 грн, а мінімальна — 8 647 грн. Тобто якщо починати підіймати хоча б до мінімальних європейських рівнів, то мінімалка зараз має бути 11 682 грн, що на 35% більше. А це вдарить по харківському бюджету майже моментально, бо у нас значна частина комунальників отримує мінімалку або суму нижчу за 11,7 тис. грн. Це декілька мільярдів гривень додаткових витрат.Прикметно, що для Львова, Києва та інших це не такий сильний удар, адже вони передали значно більше функцій в руки приватників. Чого тільки вартує кількість ОСББ. Та й зарплати у них без того вищі.Ок, припустимо, що Уряд не буде намагатись одразу підтягнути мінімалку до 43%, нехай у нас зафіксується 32%. І навіть в такому виконанні це погані новини для Харкова, адже середня зарплата постійно зростає і мінімалка буде залежати від її рівня. Весь фокус Харкова в тому, що в нашому місті паралельно існують дуже бідні комунальники та сформувався середній клас з європейськими зарплатами. Умовно кажучи, середній айтішник може дозволити собі забезпечувати декілька власних двірників. І ось ця халява закінчиться. Двірникам треба буде платити трохи більше. Харків не зможе утримувати армію комунальників на мінімалці, адже мінімалка зростатиме паралельно із зарплатами в країні. Вся імперія, яка базується на супердешевій робочій силі, зруйнується. Треба буде обирати, якою сферою жертвувати.Пропоную вже сьогодні подумати, з чого почати? Дорогі парки розваг, 1 млрд на обслуговування ЖКГ багатоповерхівок, скоротити витрати на безплатний громадський транспорт…До речі, не думайте, що підняття зарплат стосуватиметься лише тих, хто отримує мінімалку. Разом з цим це потягне й інші професії. Якщо зараз слюсар в метро заробляє 12 тисяч, то він захоче значно більше, ніж двірник на мінімалці. Це спонукатиме цілий каскад структурних змін в економіці міста і хочеться додати «а ми попереджали про це давно», але тут недоречна зловтіха, бо це моє улюблене місто та хочеться його врятувати. Хочеться помилятись, але виглядає якось так.🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#патерналізм #скільки #бюджет
Те, що я, не фахівець, кажу в особистих розмовах останній тиждень, тепер озвучив Олександр Харченко, на авторитет слів якого можна покладатись: у Харкові значно впало споживання — це одна з базових причин, чому ми тримаємось краще. Коли кажуть, що в Києві все погано, то я відповідаю: Київ перенаселений, а Харків значно спустошений. В цьому, мабуть, ключова різниця між викликами цих двох міст. Вона помітна не тільки в енергетиці, а й в багатьох інших сферах. Не будемо заходити в деталі, але Харків і до війни мав непоганий запас. До того ж виробництва значно скорочувались. Під час війни тенденція лише форсувалась. Тому поки що тримаємось. Раджу послухати декілька хвилин Харченко, або ознайомитись з тезами ось тут. Він там дає неупереджену оцінку. Зокрема згадує про шалені борги Харкова. Чи робила щось харківська міська влада? Звісно! І тут є за що подякувати. Але блогери та інші за інерцією зробили типову проєкцію «Харків, як завжди, найкращий» на енергетичну сферу і трохи дали в штангу. Навіть міський голова у себе на каналі видав декілька змістовних постів, щоб пояснити, що «ні, друзі, не все так прекрасно». Така адекватність мене щиро вразила — треба більше такої дорослої комунікації.Зрештою, як бачимо, все значно складніше, ніж «ці — гарні, а ці — погані». Треба порівнювати себе з собою в минулому. І тут, до речі, падіння споживанні — це радше поганий сигнал для громади. Треба думати, як людей повертати, а не радіти, що в напівпустій хаті більш вільних кімнат.
Ще одна показова історія про підхід до зимового обслуговування вулиць #з_коментарів #від_підписника"сіль по-харківськи" Вчора в центрі міста я переходила дорогу по пішохідному переходу, на самому початку вулиці Квітки-Основ'яненка. Почала переходити, побачила, що із-за припаркованих машин виїжджає комунальна машина. Я зупинюся на переході, чекаю коли вона проїде, в тут мене під великим тиском обстрілює сіллю з "розпилювача" позаду цієї машини. Куртка, брюки, ботинки... І по обличчю попало. Все в той суміші. Воно ще і боляче було ((Обстріляли так мене і жіночку, що позаду мене теж намагалася перейти дорогу. Я показую водію руками, що він накоїв. І вусом не повів. Повернув до виходу з метро, потім розвернувся і поїхав на Університетську. Це все під лунання вибухів ракет по Пісочину. Сіль летить з машини під тиском на рівні десь 50 см від землі, паралельно землі, може трохи з уклоном. Б'є не тільки по людям і машинам, але і по будівлям, кіоскам. На машині не були включені мигалки, ніякого звукового супроводу. Я згадала як матюкатися потрібно. Від себе лише додам, що такі солерозкидачі намагаються взагалі не використовувати в щільній забудові саме через описані вище проблеми. Вони призначені для трас та великих магістралей — далеко від людей, тварин, рослин та всього іншого. Використовують натомість інші підходи: або менш потужні солерозкидачі з екраном, або взагалі уникають таких методів боротьби зі снігом.🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#сіль #сніг
Вчора експрем'єр-міністр та згодом президент похвалили підготовку Харкова до блекаутів, порівнюючи його з поганою підготовкою Києва. Кращого подарунка на день народження Ігоря Терехова уявити складно.Чесно кажучи, мене дивувало, що останні дні всі носяться з прикладом Житомира, а Харків, який так звик хизуватись, на офіційному рівні мовчить. Сьогодні вже офіційний Харків заговорив: мовляв, на найвищому рівні відзначили харківський досвід. Заговорив, бо можна — цілий президент в приклад поставив.Але є одне «але». Той самий пан Шмигаль, який каже, що Харків підготувався добре, ще в жовтні 2024 року говорив таке:У межах підготовки до зими уряд приділяє увагу дев'ятьом прифронтовим та прикордонним територіям. Зокрема до Харкова надійшло або підтверджено надходження 127 когенераційних та восьми газопоршневих установок. Далі він розповідав, звідки гроші та чому надається ця допомога — бо вибили основні ТЕЦ. Подивіться повне відео, якщо не вірите — це його слова.Так от, якщо все це скласти в одне рівняння, то трохи незручно виходить, бо, виявляється, що: а) Харкову надали суттєву допомогу, щоб мати достатню стійкість, а Києву — ні; б) Харків не підготувався до цієї зими 2025-2026, а рятував ситуацію після обстрілів 2024. Нагадаю, що навесні 2024 було значно пошкоджено ТЕЦ-5. Восени Шмигаль вже звітував про пророблену роботу. До речі, тоді, як ми пам'ятаємо, було чимало скандалів щодо того, що насправді когенераційні установки не встигли під'єднати та запустити. Приблизно в такому ж статусі зараз знаходиться Київ. Щобільше, Київ виділяв мільярди з власного бюджету на когенераційні установки. Всього було спрямовано 12 млрд, але не дуже зрозуміло, скільки з них кредити за програмами, а скільки міських коштів. Натомість Харків на ці потреби якщо щось взагалі виділяв, окрім трансферів, то йдеться про сотню мільйонів. Так, я розумію, що некоректно порівнювати бюджети міста, яке за 30 км від фронту з бюджетом столиці. І я не порівнюю. Я просто хочу показати, що зараз за допомогою приклада Харкова б'ють столицю. У центральної влади вже давно системний конфлікт з Кличком і Харків тут лише інструмент. Тобто Київ мав ледь не самотужки все це собі забезпечувати — ніхто йому стільки допомоги не давав, як Харкову, а тепер на нього тикають пальцем та кажуть: дивись, який він поганий. Київ зараз проходить те, що ми проходили майже пару років тому. Тоді була трохи інша реальність — мало хто думав, що у 2026 до Києва буде діставати майже все, що обстрілює наразі й Харків. Тому ресурси концентрували на найбільш ризикованих ділянках. Припускаю, що це і є причиною, чому офіційний Харків мовчав до сьогодні — бо заслуга місцевої влади тут лише в координації.Наголошую, що це не знімає питань із багатої столиці: чи міг Київ підготуватись краще? Чи міг витрачати менше на великі проєкти та більше інвестувати в енергетичну безпеку? Я впевнений, що так. І фора у них була порівняно з Харковом. Колеги справедливо лупцюють зараз міську раду. Але не треба нам, харків'янам, це плутати з якістю міського менеджменту. Між іншим, ми не менше грішимо з піарними проєктами замість важливих.🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#най
Всі дороги ведуть до Риму Успенського соборуПід час суботньої прогулянки в рамках проєкту «Лабораторія мрій» разом із колегами Артемом Сосіпатровим та Віктором Дворніковим помітили цікаву річ у плануванні вуличної мережі старого Харкова. Більшість його вулиць так чи інакше веде до Успенського собору. Ба більше — з багатьох вулиць собор і досі добре проглядається (разом із новим прапором).Не вірите — перевірте самі різні ракурси в Google Maps. Навіть з узвозу на Полтавському шляху видно цю домінанту. Додаю своїх три фото та мапу, на якій видно ракурс цих фото та наскільки точно щонайменше ці 3 вулиці повторюють найкоротшу траєкторію до собору. Старі світлини з інших локацій також показують цю тенденцію — на собор.Також на мапу я додав декілька ліній, які показують вулиці, на яких щонайменше є ділянки, які направлені чітко до собору. Саме тому його можна побачити з багатьох локацій в центрі. А якби не нова забудова, то таких ракурсів було б ще більше. Власне ці viewpoint і захищають в розвинутих туристичних містах.Припускаю, що так розвертали вулиці навмисно, а не я знайшов випадкові збіги, щоб людям легше було орієнтуватись в місті — на домінанту. Чому припускаю? Бо чітких джерел для цієї теорії я швидко не знайшов, але це класичний спосіб міського планування тих часів. І це доволі показово: місто втратило чимало забудови через війну, але сітка вулиць — річ дуже консервативна. Її складно змінити.Це також свідчить про класичне планування нашого міста. Якби не радянський період і війна, туристичний центр був би доволі чітко виражений — як у більшості європейських міст. Держпром зсунув цей центр і запропонував нову точку відліку для радіальної схеми вулиць.Але чи стало це новим центром міського життя — гарне питання.🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись
Охорона в саду Шевченка знов забороняє вуличних музикантів. Точніше — щедрування. Нібито в саду заборонено заробляти гроші.І тут у мене пригорає! Бо претензія начебто трішечки справедлива, але… По-перше, гроші не заробляють, а збирають на захист Харкова. Оці чоловіки — представники влади, яка уникає розмови про роль допомоги Харкова збройним силам. Але вони самі не роблять та іншим не дають! Це така ганьба. Та й ви хочете сказати, що наймані вами музиканти на минулі святі — не заробляли гроші? По-друге, щедрування — це традиційна річ для України. Це сором, що усіляку попсу з колонок можна, а наше рідне — ні. По-третє, аргумент про заробляння грошей був би хоча б трохи валідним, якби у нас були прозорі правила щодо кожного охочого заробити. А коли вони повсюди встановлюють свої кіоски, на яких місто не заробляє, а вимагають, щоб інші просто зникли, то ні, вони не мають морального права забороняти заробляти. Тоді вони — просто бандюки, які захищають мафію, а не охорона. Було смішно чути, як він каже «хто це регламентує?». Трагедія яка, ніхто не регламентує вуличних музикантів…Тут доречно буде нагадати історію про прокат самокатів, з яким активно боролись у 2021 році, бо в парках прокат хотіли тільки свій дозволити, а тут усілякі приїжджають з вулиці…І четверте. Дістало це ставлення до парку як до стерильного простору, де все має бути лише за дозволом. Навіть кататись на гірках без дозволу не можна… І знов — яка музика в колонках може бути кращою за живий спів? Ви головою вдарились?Авторка відео більше розповідає на своїй сторінці. Але я з нею в одному не погоджуюсь — це не охорона в парку «типове бидло». Ці охоронці — це представники міської політики. Це на камеру показують чемних політиків. Насправді вони і є обличчям тих, хто очолює місто. Саме такі цінності: все українське — це щось чуже, західне, а нам ваші демократії не потрібні, бо ми й самі краще знаємо, що в парку можна, а що ні. І так в більшості тем.Ганьба! Цього року Харків на новорічні свята асоціюється лише зі скандалами. Суцільний сором.🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#право_на_місто ㅤ
За Філатова не скажу жодного слова, але на цій пресконференції (до речі, у Харкові таких не буває) він все правильно сказав щодо #безплатний_транспортВзагалі це вже не перший випадок такий. Виглядає, що мерів деяких міст трохи дістало, що всі тикають на Харків, який сидить на дотаціях зі світлом, гірляндами, безплатним метро та не соромиться хизуватись витратами на весь світ.І вони вже починають порушувати етику «не критикуй інші громади». Тому починають вголос говорити, що взагалі-то у Харкова серйозні проблеми. Наприклад, найбільші борги за газ та електроенергію. Філатов просто найнахабніший, тому говорить перший. Але якщо так буде продовжуватись, то і більш культурні мери заговорять. А їм є що сказати, бо майже в усіх сферах за лаштунками у нас перманентне відставання. І тоді буде дуже боляче нашому муніципалітету. Цей моховик вже не зупинити, бо, навіть, якщо мер спростить риторику, то голодних мешканців вже не зупинити. Про це я колись вже писав. Все рухається за тією логікою. 🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись
#від_підписника А це — просто апогей першої пішохідної вулиці в нашому дивовижному місті.На пішохідну вулицю можна потрапити лише пішки. Або приїхати машиною.Але машину десь треба припаркувати.А якщо в місті немає патрульної поліції, то паркуватися можна де завгодно і як завгодно. Єдине, з чим трохи не погоджуюсь — перекладання вини на поліцію. Це якраз відповідальність муніципалітету, який не повертає плату за паркування та разом з нею муніципальних інспекторів. Місто має непогану офіційну можливість контролювати паркування, але без введення плати це значні витрати, на які, як завжди, не вистачає коштів в бюджеті. Тому без плати за паркування навести лад в цій царині майже неможливо. І благаю, не треба розповідати про зубожіння водіїв. Ось дивлюсь я на цей Lexus RX300 та дуже переживаю за водія. Як він заплатить ті 15 грн за годину паркування, коли у нього лише на паливо за 1 км десь 10 грн йде? Бідолага, стільки витрат на паливо, а влада ще хоче здерти останню копійку…P.S. У нецікавому місті, яке не можна ставити в приклад, доходи від паркування йдуть на допомогу ЗСУ. Гадаю, це добрий приклад для нас: порушив — задонатив. Так можна навіть полюбити порушників, бо вони донатять порушуючи.🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#ПДР #ваші_гроші #парковка
18 грудня вночі насмерть збили двох пішоходів, які переходили у «НЕвстановленому місці». Про це НЕвстановлене місце я знімав декілька відео — пояснював, чому там можна та треба зробити наземний пішохідний перехід. НЕвстановленим його робить лише воля чиновників, а точніше її відсутність. Все просто — був би перехід, то не збили б, бо ці порушники були б не порушниками, а спокійно дочекалися б свого зеленого. Саме відсутність світлофора призводить до таких проблем — пішоходи не розраховують фази та помиляються. Швидкість того водія була значно вищою, ніж дозволено. В коментарях свідки кажуть, що тіла дуже далеко. Але нікого ж не бентежить порушення водія. Всіх бентежить лише порушення пішоходів. Окрім того, не помітити 2 людей трохи складніше. Байдуже, тут має працювати дуже проста логіка — що не так з інфраструктурою? В якійсь Фінляндії саме так ставлять питання та можуть зробити частково винним інженера, який спроєктував так перехрестя. У нас — винні мертві. А водія шкода, бо «у нього тепер проблеми». Хоча по факту у нас винні однаково всі три сторони: водій, який їхав занадто швидко, пішоходи, які не пішли у підземний перехід, чиновники, які зволікають зі встановленням наземного переходу. Просто треба зробити це місце «встановленим» для переходу. #якби_про_ДТП_писали_у_новинах, то 18 грудня о 24 мер міста був би на місці ДТП та давав інтерв'ю. Але жертвам агресивної їзди не так пощастило, як жертвам російської агресії.🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#пішохід #перехід #БДР #ДТП
Епопея з метрополітеном продовжується. Робітник попросив опублікувати цей текст:Добрий день, наразі в метрополітені все лишається без змін. Щоб закрити рота, звільнили Компанця (котрий сьома муха на воді). Бондарь і Колодяжний керують далі. Колодяжний розповідає, що він все повирішував і скоро очолить метрополітен. Хочеться спитати:— А за які заслуги Слюсар став першим заступником метрополітену?! — За які кошти куплено дві машини?— Жінка Колодяжного, табельщиця, отримала на ювілей метрополітену держнагороду, а зараз їздить на дорогій автівці. Вимагає, щоб працівники її відділу готували їй каву і робили за неї роботу, тому що її чоловік — перший заступник. Куди дивиться генеральний директор, чи він його покриває? Дружок Колодяжного, Бондарь, котрий заправляє депо, також нічого не боїться — вагони не ремонтуються, запчастини несуть на базар Барабашово, отримуючи за це кошти. Торгують посадами з бронюванням. Так хочеться запитати — якщо вони так себе ведуть, то Приймак з ними в змові? Чому працівники які працювали подовгу на підприємстві, звільнені без уточнення причин. Чому не доклали зусиль, щоб вони лишились? Начальника відділу охорони праці звільнили, начальника бази відпочинку, а саме це люди, які всю війну були на підприємстві. Чому не береже керівництво своїх працівників в такий нелегкий час для держави? Чому йде охорона, робітники зі станцій, участків, а їх місця займають ті, які лояльні до керівництва?З цього можна зробити висновок, що Приймак або не в курсі, або у змові, якщо розкидається кадрами. Коли був гендиром Гармаш А. С. і першим заступником Титаренко С. О. такого свавілля не було. А зараз — побори, торгівля місцями та прилаштування своїх. Будемо сподіватись що наш мер прочитає це і прийме відповідних заходів, а всі працівники повернуться і працюватимуть. На жаль, вимушений писати це з анонімного акаунту через те, що побоююсь наслідків витоку інформації. Дякую за розуміння. Наголошую, що я особисто не можу гарантувати правдивість цієї інформації. Перевірити фактаж також не маю можливості. Але публікую, бо знаю, що у цих людей фактично немає інших інструментів окрім розголосу. Шкода, що у нас поламані механізми комунікації, але маємо, що маємо.🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#безплатний_транспорт #метро