Дванадцять років тому, коли вороги в один голос кричали про те, що Крим хоче «повернутися» до росії, кримчани доводили зворотнє. Тоді російська пропаганда з кожної праски волала про «ісконно рускіє зємлі», а російські «зелені чоловічки» вже ступили своїми чоботами на півострів. Попри це українці та кримські татари вийшли із синьо-жовтими стягами на вулиці Сімферополя. Площа під Верховною Радою Криму була повністю забита мітингувальниками. Того похмурого дня ворог спробував залякати та зламати мирних громадян. Але вони не змогли усвідомити, що втрата рідного дому страшніша за брязкіт кайданів. 26 лютого 2014 року розпочався відлік кримського спротиву російській окупації. Ті буремні події лютого 2014 надихнули українців і у 2022, коли ворог окупував частину українського півдня. І тоді вже натовпи під синьо-жовтими стягами йшли проти озброєних росіян у Херсоні, Мелітополі, Бердянську… Незважаючи на те, що минуло вже 12 років, ми точно знаємо, що над Верховною Радою Криму ще майорітиме український стяг. А кримські татари повинні повернутися до власних домівок, бо це право кожного корінного народу. Як і право кожного українця, що втратив дім через ворожу окупацію. Крим — це Україна! Qırım, Ukrayna'dır!📩 Telegram 😎 Facebook 🕊 Twitter
Ніхто не міг собі уявити, що повномасштабне вторгнення триватиме п’ятий рік. Війна нового покоління, яка постійно змінюється і потребує новітніх технологічних рішень.FPV стали не лише нашою основною зброєю, а й щоденною загрозою для війська. І найпростіший спосіб боротися з ними — це антидронові сітки. Дрон заплутується, детонує раніше чи навіть не вибухає. Це дає ті самі критичні секунди, які вирішують усе.Але сітки — не вічні. Їх рвуть уламки, знищують вибухи, розриває вітер і погода. Після кожного обстрілу їх потрібно міняти. Саме тому ми передаємо 100 комплектів сіток, які дадуть 100 додаткових шансів зберегти гармату, машину і найголовніше — життя.Також чотири артилерійські бригади сьогодні отримають наш набір для будівництва укріплень — екскаватори та мобільні пилорами. Загалом сьогодні передаємо:🔹екскаватори🔹контейнерні ремонтні майстерні🔹мобільні пилорами🔹квадроцикли🔹антидронові сіткиПро наші мобільні майстерні ми отримуємо тільки найкращі відгуки. Як кажуть військові, їм немає рівних за наповненням та якістю обладнання. Сьогодні передали їх для трьох механізованих бригад, для десантників та центру ССО.Ще жодна бригада не відмовлялася від квадроциклів, тому ми передали їх і артилеристам. Навесні це буде особливо актуально, коли бездоріжжя перетвориться на суцільну багнюку.Радий був побачити, хлопці! Наша боротьба триває!📩 Telegram 😎 Facebook 🕊 Twitter
Звичайне зелене лицемірство. Зелені дуже люблять корчити з себе патріотів і просторікувати як вони переймаються проблемами фронтовиків. Але от - канал пропаЗЕндиста, який колись розповідав про "ЗСУ обстрілює мирних мешканців", а щойно ховався від мобілізації на військовому цвинтарі, закидає генералу Залужному зв'язок з Москвою. Залужному. Завдяки якому НЕ стався "Київ за три дні". За якого ЗСУ реально йшли вперед і визволяли Українські землі.Чому? Просто тому, що вони можуть. Хіба то вперше? Саме такі істоти писали мені під Вугледар (пілоту БПЛА): "Щось ти сильно чистий - мабуть не на фронті". Саме такі мішають з багном Валеру Прозапаса - учасника АТО, який на фронті з перших днів. Тощо.Байдуже! Як би ти не воював, і що б не зробив для України - тебе ЗЕботва звинуватить в роботі на Москву, просто тому що мислиш не як вони. Яка різниця? Треба - обіллють брудом ще й Залужного во ім'я Боневтіка Найвпливовішого. Цим не треба обурюватися. Треба просто завжди пам'ятати - вони такі. Іншими не бувають.
В Москві музей історії ГУЛАГу вирішили перетворити на музей пам'яті, присвячений жертвам "геноциду радянського народу вчиненого нацистами під час Великої Вітчизняної війни". Власне, сам музей ГУЛАГу не працює від листопада 2024 р. Його тоді закрили через порушення пожежної безпеки (не смійтеся). Тепер - вирішили. Упевнений, в московському "Музеї пам'яті" будуть цілі відділення присвячені "жертвам українських нацистів" - тобто руху ОУН-УПА. І про жертв "Литовських нацистів" та "Латиських нацистів" - тобто лісових братів. І про "фінських нацистів" - обов'язково, пофіг що не фіни вломилися в совок, а навпаки. І "кримськотатарських нацистів" - недаремно ж виселили? І "польських нацистів" - не забудуть же діяльність Армії Крайової у Західній Білорусі. А от про Катинь там не буде. І про Биківню не буде. І про Харківський лісопарк. І про репресії у Західній Україні у 1939-1941 рр. Про Голодомор - й поготів. Москва знову переписує історію - під лекала сталінсько-брежневського совка. Що це означає? Тільки одне. Де забувають про ГУЛАГ - постає ГУЛАГ. Москва думає що вона псує мвйбутнє нам. Але наше майбутнє буде дивовижне. А їхнє - ні. Я гарно пам'ятаю часи коли з совка тікали на Захід, а не навпаки. ГУЛАГ здатен зламати багато доль. Він не здатен створити ефективне суспільство. Тільки рабовласницьке. І ще ГУЛАГ стабільно перемелює своїх творців. Доведено історією.
Як мені це подобається! Любима українська телеведуча Скабеєвої Наталка Мосейчук вже бачить "майбутніх Міндічів, Рокет, Сизигмундів" - але упритул не бачить Міндічів, Рокет та Сизигмундів нинішніх. Не бачить так само, як не бачить того чиїм діловим партнером був Міндіч протягом багатьох років, хто гостював у квартирі Міндіча, і хто призначав Сизигмундів, Алі-Бабів та інших персонажів. Наталка Мосейчук, бачте, щиро переймається за наївного недосвідченого генерала Залужного, якого топить його оточення. Вдумайтеся! За генерала! Який пройшов всі щаблі від курсанта до головнокомандувача. За генерала, який командував батальйоном, бригадою, військами оперативного командування, збройними силами України! Генерал не кривлявся зі сцени і не генерував дебілізуючий гумор. Генерал не тішив Януковича з Медведєвим у сауні. Генерал вирішував питання забезпечення своїх частин житлом, харчами, технікою, паливом тощо. Генерал воював, чорт забирай! Але Мосейчук - переймається. Цинічно і лицемірно. Типово, по-зеленому.
На колишнього лідера сепаратистів ДНР Пашу Губарєва в Таганському суді Москви склали протокол "за дискредитацію російської армії". Якщо далі так піде, Паша має всі шанси обжити камеру по сусідству з Гіркіним - надовго. Причина відома. Після того, як на Донбас замість клоунів-сепаратистів прийшли серйозні дяді з Кремля, Пашу викинули звідусіль і все що йому лишається це потрохи тявкати в інтернеті. Але в російському інтернеті можна дотявкатися. Губарєв вже не раз заявляв про величезні втрати окупантів в Україні і про те шо війну треба завершувати. І не тільки. От і наздогнало. Сподіваюся - не востаннє. Взагалі, до сказу цікаво спостерігати за долями сепарів зразка часів АТО. Гіркін - сидить. Командир банди "Спарта" (після Мотороли) "Воха", пропагандист Татарський і найманець "Іспанець" - від'їхали на страшний суд. Пропагандист Полинков - заарештований за дезертирство. Пропагандист Альохін - у списку іноагентів. Нарешті (моє улюблене) - сепаратистка Татьяна Монтян перебуває в списку терористів та екстремистів. Дещо краще виглядає колишній МММшик Пушилін, хоча очевидно - тримають його як зіц-голову Фунта, аби з часом на нього списати всі провали російської адміністрації. Мав шанси присісти цього літа - через ситуацію з водою. Але зорі зійшлися інакше. Ну, всьому свій час. Все просто. Коли Москва розпалювала війну - їй у великій кількості були потрібні клоуни, здатні волати про імперію, "єдіную Русь" та про подібну лапотну маячню. Коли ж прийшли серйозні дяді - клоуни більше нікому не потрібні. Клоунів позбуваються.
У Зеленського і Ко щось дуже почало підгорати від того, що я наголосила на потребі відновлення суб'єктності парламенту, і закликала громадян України вимагати від своїх депутатів робити те, що ПОТРІБНО для ДЕРЖАВИ, а не для зеленого кодла.Для слуг це, бачте, майже державний переворот. Скоро такими темпами заклик до слуг ходити на роботу також буде вважатися державним переворотом...По-перше, нагадаю, що джерелом влади в Україні є народ. Ст. 5 Конституції України. Книга є у вільному доступі в кожній державній інституції та кожній бібліотеці. Нешановні слуги, вчіть основи.По-друге, якщо ви вважаєте, що вас обрали і надали повноваження, щоб ви: - відправляли "двушку на москву"; - крали сотні мільйонів на енергетиці, в той час як тисячі українців мусили виживати без опалення, світла і води; - організовували дерибан на закупівлях для ЗСУ; - знищували антикорупційні органи, щоб прикрити найближче оточення презедента; - зривали спецоперації із затримання московських військових злочинців на догоду кремлю; - сприяли московському вторгненню своєю агресивною НЕПІДГОТОВКОЮ до оборони; - зупиняли ракетну програму, яка дозволила б нам успішно бити московитів; - знущалися з ВПО; - тиснули на підприємців; - зливали мільярди на марафонну пропаганду і відбілювання зрадників, замість вкладення цих коштів у Сили Оборони; - організовували велике крадівництво на дорогах;- крали на побудові фортифікацій; - покривали корупціонерів, злодіїв і зрадників, бо вони "свої, служебні"; - і цей список можна ще дуже продовжувати - ТО ВИ ДУЖЕ ПОМИЛЯЄТЕСЯ! Кожен представник влади має бути ПІДЗВІТНИЙ своїм виборцям і загалом громадянам України. І виконувати свої обов"язки згідно з законом і волею народу.І вам, зелене плем"я, ще доведеться відповідати і за державну зраду, і за Баканова, і за Єрмака, і за Міндіча, і за Галущенка, і за Наумова, і за розгул опзж, і за транзит московської нафти, який ви щось ніяк не можете перекрити, і за медіакілерство, і за відключені канали, і за те, що для вас основним ворогом є Європейська Солідарність, а не путін.... і цей список теж можна продовжувати ще довго...Товариство, а що скажете ви?
Дуже дивне соцопитування. Понад 75% українців переконані у московському повторному нападі навіть у разі підписання мирної угоди. АЛЕ водночас 38,3% вважають, що заради підписання угоди можна поступитись курсом на членство в НАТО🤯Натрапила на отаке соцопитування, проведене Центром Разумкова на замовлення Київського Безпекового Форуму з 31 січня по 4 лютого 2026 року.📌75,2% українців переконані, що московія знову нападе після підписання миру. Це найвищий показник за весь період спостережень.📌69,6% не вірять, що агресія припиниться навіть у разі виходу ЗСУ з Донбасу▪️69,6% переконані, що московія продовжить агресію;▪️19,6% вважають, що це могло б зупинити війну 🤯▪️10,8% не визначилися.📌Мінімальні умови для мирної угоди:▪️33,2% — такою умовою вважають звільнення територій у кордонах 1991 року;▪️25,5% — повернення до лінії станом на 24 лютого 2022 року;▪️23,5% — фіксація по лінії фронту;▪️3,7% — повний вихід ЗСУ з чотирьох областей у межах їх адмінкордонів.📌Чим українці не готові поступатися?▪️73,3% — не можна поступатися економічним відновленням;▪️73,1% — гарантіями безпеки;▪️72% — відповідальністю московії за воєнні злочини;▪️69,3% — репараціями;▪️62,7% — контролем над Донбасом.📌Щодо євроатлантичного курсуЩодо євроатлантичної інтеграції думки розділилися майже порівну. 47,9% вважають, що не можна поступитися курсом України на членство в ЄС, тоді як 40,2% допускають такий компроміс. Стосовно НАТО: 48,6% не готові поступитися цим курсом, 38,3% – готові розглянути такий варіант.Фактично маємо парадокс. Люди одночасно не довіряють московії, але частково готові віддати те, що є інструментом захисту від неї.Напрошується логічний висновок, що у суспільстві бракує чіткої комунікації про причини війни. Московія напала не через членство України в ЄС чи НАТО. Україна не була членом жодного з цих союзів у 2014 році і не була у 2022 році. Причина – не формальний статус, а сам факт незалежного існування держави і її рух поза сферою контролю кремля. Це і є наслідки марафонного мислення: ура-ура, переможемо, не поступимось, московитам не віримо, але «НАТО, як єдина можлива гарантія безпеки?» - та не треба....https://ksf.openukraine.org/categories/news/75percent-ukrayinciv-vvazhayut-sho-rosiya-znovu-napade-na-ukrayinu-pislya-pidpisannya-miru
Друзі… ох.Маємо зізнатися.Ми показуємо вам не все.Не всі рукостискання. Не всі усмішки. Не всі ті “дякуємо”, сказані трохи хрипким голосом на вітрі.Багато чого лишається за лаштунками дописів — між передачею техніки і дорогою назад, між коротким “тримайтеся” і міцним “обіймаю”.Але сьогодні ми хоча б спробуємо передати вам це —ці емоції.Ці щирі усмішки.Ці впевнені 👍 від військових.І те світло в очах, яке з’являється, коли вони розуміють: про них пам’ятають.Кожен такий “лайк” на фото — це не просто жест.Це знак: допомога доїхала. Працює. Рятує. 💙💛Ми — лише ланка в ланцюгу підтримки.Ми тільки передаємо.На фронт — вашу допомогу.Назад — їхню вдячність.І повірте, вона важить більше за будь-які слова.Бо за кожною передачею стоїте ви.За кожним фото з піднятим великим пальцем — ваш донат.За кожною усмішкою — ваша небайдужість.Дякуємо, що ви — той тил, який не підводить.Дякуємо, що тримаєте стрій разом із нами.Працюємо далі. Передаємо далі. Перемагаємо разом. ✊🔥ДОПОМОГА ЗСУ:ТІЛЬКИ ДЛЯ ПРИВАТ 245169330539480845 (Антоніна Бузіло)Для ІНШИХ банків:5375411218951692 (Антоніна Бузіло)Інші реквізити 💳
Мені так сумно було читати допис жінки з Харкова, яка психічно і фізично не витримує у місті під обстрілами і з відключенням комунікацій. І так само сумно читати коментарі і перепости під тим дописом.Концентрований біль, щедро розведений присутністю ботів і провокаторів. Я б хотіла вірити, що вже у 26му році ми нарешті зрозуміли, що тимчасово виїхати з одного міста в Україні і переїхати у інше. Або виїхати за кордон на якийсь час і повернутися. Або не повернутися і сидіти в очікуванні - це ніяка не "зрада". Називати це зрадою так само дивно, як називати будь-яку роботу людей у тилу "фронтом". Але це не заважає декому плодити культурні, економічні чи релігійні "фронти". От та "зрада" - зворотний бік медалі таких "фронтів".Точно що хочеться сказати - попустіться, менше пафосу, ви ж не ШІ. Зараз вимушено мігрує величезна кількість людей. Бази у Карпатах забиті жителями Харкова, Одеси чи Запоріжжя. І нікому на думку не спадає сказати цим людям в очі, що вони якимось чином зрадили своє місто.Якщо вийде вирватися у спокійнішу область, виспатися, побути у тиші і теплі хоч тиждень, це вже величезна допомога власному психічному здоров'ю. І от дивне спостереження, у нас суспільство розділилося на тих, хто мовчки бере і робе, не питаючи нічийого дозволу, і на тих, хто істерить у соцмережах. Реальне і віртуальне життя все більше розходяться.