Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/117346013?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareПо соняшнику вже деякі заводи не витерпіли лихої долі та почали підвищувати ціни. Звісно, зростання ціни не є системним, в середньому поки ми стоїмо на місці, але перші сигнали на зростання вже маячать.Деякі заводи на грані зупинки і просто докидали гроші до поточної індикації щоб хоч машинку соняху купити.Пальма буксує об 5100, від цього рівня можемо ще просісти (я б не відкидав такого варіанту), а соєва олія схоже трамбує дно. Кукен карабкається вгору. На крупні партії вже у відкриту показують $201-203/т СРТ. Та й пропозиції почала світитися на ринку. Грудень часто являється зростаючим місяцем.По пшениці продовжується батл між переробниками та експортерами. Борошномели показують такі ціни, як у трейдерів в порту. Тому, 2-3кл шурує на заводи, а трейду залишається торгівля тільки фуріком.В цілому, ринки ожили. Грудень - короткий місяць, раз-два і різдвяні канікули, столи, подаруки, ніхто нічого не торгує. Тому, трейдерам потрібно накопичити запаси зерна. Та й імпортери стали більш активніше поводитися на ринку. На всьому цьому, можемо трохи прїхатися вгору... чекаємо.
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/117272881?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareРинок кукурудзи набирає ліквідності, пропозиція зростає при ціні від $200/т СРТ. На невеликі партії ціни теж підтягуються вгору. Наче як пересиділи болото. Вот паспалі, тєпєрь можна і паєсть.. По соняху спокійно, хто насолоджується паузою, а хто бігає як вжарений і намагається купити. Є думки, що пауза підходить до завершення і скоро знову почнеться двіж. Слідкуємо за оліями (особливо пальмою, вона гарно паравозить), від їх динаміки буде залежати подальший рух на ринку соняшнику.Переробники продовжують продаватися по оліям, при цьому проблеми з покриттям по сировині нікуди не зникли. Шо вони всі хором будуть робити як ринки поїдуть вгору? І тільки переробники сої не скаржаться, в тіхаря собі маслають з маржою і розповідають іншим, що це фігня а не ринок, збуту шроту не має, ринок олій якийсь мутний, нє-нє, не лізьте сюди, самі ще не до кінця розібралися як воно тут все фурикає.Грудень цікавий місяць, в цей період гарна бігагина за товаром. Потрібно набрати зерна на період канікул, тому попит повинен посилюватися.Та й мабуть всьо.... на відпочинок.
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/116872489?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareШтати сьогодні вихідні, біржі не моргають та не задають тренди. Якось було скучно, але, хоч міжбанківський ринок тримає в напрузі. Там намагаються оновили абсолютний максимум по вартості долара. На кукурудзі розпогоджується, інтерес покупців зростає. Також, імпортери починають заходити на ринок. Найближчими тижнями, повинен бути якийсь рух.По соняшнику ще вниз, заводи продовжують валити ринок. Хоча, олія сьогодні не падала та пробує щупати дно. Але, на мою думку, корекція по оліям на біржах може не завершилася і можемо ще трохи просісти.Пшениця, майже вся продоволка шурує на борошномелів, так як вони дають портові ціни в областях. Контейнерні термінали по західним областям теж показують високі рівнів і значна частина пропозиції осідає на цих базисах. На портах торгівля не дуже. От так і живемо. Із цікавого мабуть все... тай так вже пізня пора, тому харе букв, поїхали в сон.
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/115974211?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareУххх... така подія... сонях просів в ціні... сікі люди ждали, надіялись... уявляли цей день, коли їм телефонують, а вони такі - нє Нікалаєвіч, ми сьогодні не купуємо. Так-так, на стопі. Чув же як соєва олія обвалилася, пальма. Он, біляш той кожен вечер пише про це. Да, сьогодні зранку шеф зібрав і сказав, що ціна не рахується, тому на стопі (типу воно місяць чи тиждень назад рахувалося в плюс 😂). От такі пірагі, передзвони через декілька днів, може щось зміниться і буде діло. Давайте, удачі.Менеджери сьогодні трішки відчули впевненість. З деякими сплікувався і був здивований коли люди сміялися (я навіть забув коли останній раз чув щоб закупівельник з заводу сміявся, так вони замахалися з тим соняхом).Чи буде ринок їхати далі вниз? Багато залежить від обсягу пропозиції. Об'єктивно, більшість заводів пусті, якщо трішки їм продати, маневру щоб подавити у переробників просто не буде. А якщо налити щоб через вінця лилося, тоді зрозуміло, що вже переробник буде виламувати руки фермеру ))До кого ж податися фермеру, до розумних, чи до красівих? Логічно, що маємо тільки третій місяць сезону і попереду ще купа часу і соняха теж мало, але ціна падає... хоча ж часу ще багато... але ж ціна... час... ціна... 😵💫Хто не ризокує, той можемо по 27000 спихнути сонях, порахувати прибуток і махнуть в Буковель. Хто любить лоскотати нерчи чи цому просто казІно фартить, може ще пойорзать, понервувати і ймовірно, отримати ще вищу ціну. Чи готові ви за додаткових 3-4 тис.грн грати? Враховуючи, що ринок з 20 увалив до 27, тобто +7 тис.грн зроблено. Короче, не соромно взяти поточну ціну... Блін, щось писав-писав.. наче і смішно, а ні а чьом... такий день.
Ринкові угоди. Фініш.А ви читали, що соняшник от-от, нє? Тю... вже з усіх утюгів летить інформація, що олії вниз, тому і сонях теж буде просідати.Ну в принципі, це логічно... велике питання чи зуміє олія соняшникова втриматися проти світового тренду. Вже й так декілька днів ринок йде в розріз з соєвою і пальмою. Багато переробників, посередників так піклуються за фермера і просять його продати соняшник, бо завтра ж будемо понижатися... як це милооо.Об'єктивно, корекція давно вже назріває по оліям. Можливо зараз і все таки просядемо. Питання в тому, як фермер буде себе поводити. Якщо зливати багато семкі, тоді заводи зможуть покритися по сировині і хрен 30 тищ побачите. Якщо на фікс побіжать одиниці, при тих обсягах олії яку вже продали, нічого серйозного у цьому відкаті не вийде. Якось зпрогнозувати не вийде... бачу є виробники, що готові лити під нуль той сонях, а є такі, що не побіжать на фікс. Відповідно, зараз буде вирішуватися подальша доля 30+ по соняху.Смішно буде, коли наш ринок почне нагнітати, що от-от вниз, а соєва олія і пальма відпадаються і знову почнуть зростати. Повертаються не скучні тижнІ, волатильність нас буде постійно хитати, головне триматись за тренд. Короч, по соняху вриваємося у турбулентність.
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/115458705?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareПерший пунк в календарі пройдено. MAGA Welcome.. хто не пам'ятає чим відмітився Трамп нагадаю. Чувак в Твіттері писав різну муть і це качало ринки. Потім торговельна війна з Китаєм, тоді дуже боляче дісталось сої. Короч, скучно точно не буде, готуємося до високої волатильності. Навіть біржові майданчики сьогодні так реагували на Трампа. Зранку Азія напудила в штанці і почала продавати. Але, американці прийшли і порядок навели. Більшість культур витягнули в нуль, кука і олія взагалі 🚀По виборах, це був досить сильний фундаментал по якому ні у кого на було інсайду. Тому, на багатьох ринках ліквідність виходила в кеш, відповідно у жовтні ми бачили понижаючу тенденцію по багатьом активам. І сьогодні, почалося повернення капіталу, в ринок, на білих лімузинах поїхали бабки. Тому, чекаю, що найближчі місяці будуть показувати гарне зростання. По нашому ринку, деякі переробники щось почали крутити-мутити і є спроби опуститися по цінам на семку. Хоча, основні заводи поки ніяк не ведуться на цю всю фігню. Конкуренція за сировину значна. Ціни плавно так перескочили за 27000 грн/т СРТ.Соняшникова олія, до речі, теж росте, тому не нАдА ля-ля ))Ймовірно, заводи які роблять основний рух по ринку не підтримають це пониження...Кука все ще нікому не потрібна на глибокій воді. Але, є вже перші бігуни (за них, поговоримо завтра).В четвер у США засідання ФРС по ставці і в п'ятницю USDA зі своїми брехливими балансами. Відповідно, волатильності буде хлюпати через край, не розслаблятися.
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/113586227?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareРинок пшениці на підйомі, всім потрібна, навіть кому не потрібна, все одно купують. Попит пушить ринок вгору. По імпортерам зерно розповзається як гаряча кукуруза на одеських пляжах. По кукену все стабільно, скільки не дай, все мало. Сьогодні трейдери кажуть - стабілізуємося, в ринок поліз оффер (пропозиція). Але, сьогодні стабілізуються, завтра розстабілізуються, тут так часто... ціна плотно перейша за $200+++ на СРТ.На малій воді, сьогодні було $208/т СРТ, може вже і вище є. Чуток з цінами цілий вагон у мене і всі краше інших. Мабуть, однією із ключових проблем СРТ ринку можна визначити як дефолти. Це трохи б'є по експортній динаміці. По соняху, тут поки всьо харашо прекрасна маркіза. Ніяких ризиків, потреба в олійній просто величезна і заводи готові будь що запропонувати аби купити машинку соняшнику. Фактично, переробники самі себе поставити в позу, тому маємо шо маємо.На ціни соняшнику краще не дивитися, вони (як для жовтня) десь у космосі. Але, хто не ризикує, часу ще в досталь щоб пограти. Звісно, що ризики є, але прям глобальних щоб вниз-вниз-вниз не видно. Локально, може похитати, але... олії продано до фіга, тому до грудня (як мінімум) фермери можуть качати права, а далі будемо дивитися.
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/113199359?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareУххх... люблю такі дні... все в огнє, всі бігають, суєтяться...Кукен - біганина, змішалось все - у когось шортИ (позиція на продаж) горять бо частина форвардів не приїде через дефолти, деякі починають просто купувати куку не під позицію, а щоб спекульнуть. Плюс погода теж може наломати дрів. Цікаві часи... І 🥁 🥁🪘 засвітилися $200 СРТ глибока вода за куку.... 🍾По соняху.... що може бути по соняху, коли ціна на олію штука баксов? Звісно, що рвуть той сонях з руками. Але, з іншої сторони, продавців не видно щоб прям багато було. На цьому ринку, перекос на перекосі. Той тому продав олію на CIF, цей тому не може поставити олію на FOB, бо ті не продають на СРТ, а ті зривають поставки по СРТ, бо соняху не має.... десь якось так. Всі перепродані по самі помідори і от ці шортИ рвуть ринок. А фермер поки чекає... сенс лить зараз, якщо початок сезона. Самий сок він же в грудні-лютому....От такі піражки да пірожини... все в агнє. Але, булки не розслабляти. На такій волатильності, досить часто бувають проливи по ціні, тому нос по вєтру.
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/113121721?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareЦікавий хаос виник на ринках. До речі зверніть увагу, пшениця вгору (політична культура), кука теж плюсує. А от соя і соєва олія буксує. За цими двома потрібно додатково слідкувати, бо можуть бути сюрпризи і не в ту сторону.По соняху, торгівля перебралась за 23000 ++++ грн/т СРТ. Фактори ті ж самі, слабка пропозиція та значна перепроданість переробників по олії.Багато хто із виробників вже фіксанувся і сидить далі. А у заводів контракти на олію і шрот. Тому, тут бодро будемо їхати вгору. Тренд, думаю зрозумілий без будь яких натяків.Кука вже майже $200 СРТ... ех, а я думав тема дефолтів у минулому, а тут... дали наводку, я трішки нирнув і "Валєра, я офігів" (с). У багатьох трейдерів форварди не доїзджають. У когось є об'єктивні причини, а хтось не хоче везти куку у -$8-10 на тонні по контракту, тому кажуть гуд бай. Погода трішки може внести корективи у темпи збиральної кампанії ну і дефолти. Якщо хоч 30% зпригне з угод, спот-ринок 🚀 вверх. Такі от пірагі.На цьому стоп, не перемикайте канал, далі буде ще цікавіше... а тільки ж початок сезону.
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/111320588?utm_campaign=postshare_creatorЦікавий день, біржа вверх по зерну. Ріпак нажахав усіх фермерів, багато покупців стали на паузу, пропозиція полізла, але майже не було об кого закритись. На вечір пішов відскок, але чи надовго. По соняху двіж, всім треба, але хто ж його продасть. Ціна вже за 20000 грн перевалила. А пропозиції поки не має. Можливо, заводи спробують трохи качнути ринок. Проте, не їх сезон, ой не їх…Ну і взагалі, згадуючи минули сезон, кука по $120 СРТ, 10000 грн сонях, одна соя була в плюсі. Цей сезон вже простіше працювати. Але, булки розслабляти не можна виробнику. Хоч і буде легше працювати, але волатильність. Вона нікуди не зникла. Гарний приклад сьогодні - ріпак. Ще вчора трейдер руку цілував і просив його величність продати партію ріпаку, а сьогодні цей же трейдер каже - стоп, нє беру, завтра набєрі.Тому, по іншим ринкам такі ж ситуації теж можуть бути. Відповідно, не втрачати голову, контроль і системна робота.