Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Андрій Лучик - про Луцьк
Added 14 Jul 2024

Андрій Лучик - про Луцьк

@a_luchyk
Number of subscribers: 2 638
Photos: 471
Videos: 61
Links: 645
Description:
Неформальний канал головного редактора ІА "Конкурент" і депутата Луцької міської ради Андрія Лучика

👥 Number of subscribers

2 638
Average/Day:: -1
Average/Week:: +8
Average/Month:: +35

👁️ Average views per message

7 935
Average/Day:: 10,700
Average/Week:: 9,039
ERR: 300.8%

📊 Messages per Day

0.6
Last day: 1
Week average: 1
Average per day: 0.6

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

🗣 Забудовник найвищої луцької багатоповерхівки незоконно відкусив комунальну землю? Завтра на сесії міської ради знову розглядатимуть питання зміни цільового призначення земельної ділянки під тенісними кортами на Ковельській, 40. Здавалось, рядове земельне питання.❗️АЛЕЧастину цієї ділянки вже використовує забудовник, який зводить багатоповерхівки поруч – і робить це без жодних правовстановлюючих документів, пише мій колега Валентин Хаймик.📸 На фото видно, яким чином сформована ділянка і як шматок тенісного корту забудовник фактично «приватизував» під свої потреби.❗️Кілька місяців тому з цією ділянкою вже була цікава історія Намагалися поділити землю, пояснюючи, що забудовник нібито купив «нерухоме майно» – частину покриття тенісного корту. Це якби сказати, що бруківка на тротуарі – це теж нерухомість.Після провалу цієї схеми, схоже, пішли іншим шляхом – просто зайняли шматок комунальної землі.❗️Такі дії не відповідають нормам закону. Правоохоронні органи та міська влада мають відреагувати. Інакше виникає питання: хто закриває очі на цю схему?🟠там ЛУЧИК сям🟠
🗣У Луцьку планують піднімати вартість проїзду у маршрутці з 14 до 18 грнЗокрема, стартувало обговорення проєкту рішення виконавчого комітету міської ради «Про вартість проїзду в автобусах, що працюють на міських маршрутах у звичайному режимі руху», пише Суспільне.Чому ціну хочуть піднятиДиректор департаменту економічної політики Борис Смаль каже: тариф мають переглянути через звернення частини перевізників обласного центру.Тільки-от у рішенні виконкому було зазначено, що звертався лиш один перевізник – ТОВ «Транссіті».Коли ціна зростеЗараз щодо цього проєкту рішення приймаються зауваження та пропозиції від людей та організацій. 👉🏼Після прийняття усіх пропозицій та зауважень до проєкту рішення про вартість проїзду можуть внести правки. Згодом нову вартість квитка мають погодити члени виконкому.Скільки на це потрібно часу поки інформації немає.❗️CityCardНагадаю, мій колега Валентин Хаймик нещодавно писав, як ця компанія «мутить» на перевезеннях в Луцьку. Ще під час лютневої сесії він цікавився, яку комісію бере фірма з кожної оплати. Всі казали, що 10%. Проте офіційно комісія менша і становить 8% з пасажира. 🤔Тобто з одного квитка на автобусі CityCard бере 1,40 грн, а повинні брати 1,12 грн. 28 копійок на одному пасажирові з нічого – це непоганий бізнес, враховуючи, що згідно з даними щодо перевезень, це мінімум 500-600 тис. грн в місяць.Для мене це впринципі виглядає як знущання. Знаєте, як в анекдоті, коли один чоловік питає в іншого:– Чому так дорого продаєш? Це ж стільки не коштує!– Просто дуже гроші треба. 🟠там ЛУЧИК сям🟠
🗣У Луцьку в районі «Там Таму» може вирости новий хмарочосСьогодні у ЦНАПі відбулись громадські слухання щодо детального плану території в межах вулиць Сухомлинського, В’ячеслава Чорновола та проспекту Соборності.👉🏼Що таке ДПТ – детальніше розповідав тут. Якщо коротко: це документ, який конкретно показує, що і де має будуватись у конкретному районі міста.Власне у цьому проєкті детального плану запроєктували появу нової висотки на 24 поверхи.Що ще намалювали у ДПТ🔺торгівельний центр;🔺реконструкція існуючої АЗС – реконструкція навісу;🔺укриття;🔺парковки;🔺майданчики для дітей на даху ТЦ;🔺підземний перехід на просп. Соборності.❗️Проте є питання щодо екологіїПоблизу ЖК майбутнього ЖК уже стоїть АЗС. Згідно з будівельними нормами, відстань від таких об'єктів до житлової забудови має становити близько 50 м.Але на намальованому ДПТ заправка стоїть фактично впритул до будинку. Фахівчиня з екології запевняла: будуть проведені додаткові дослідження інститутом у Києві.Саме за ним вирішальне слово, чи можна буде так запроєктувати. Припускаю, навіть якщо і не можна, то знайдуться тисячі аргументів, щоб сказати, що можна 🌚❗️Були запитання й щодо інфраструктурного забезпеченняТак, моя колега Алла Надточій цікавилась, чи вистачить місця для дітей у тамтешніх школах та садочках.Проєктант каже, що все з цим гаразд, але практично усі школи у тому районі й так переповненні.Далі ж цей проєкт має потрапити на розгляд містобудівної ради, а вже опісля – на розгляд депутатів. Що ж ми маємоОтож, на цьому клаптику біля «Там Таму» планують збудувати дві висотки на 24 поверхи, з.єднані між собою 7-поверхівкою. Загалом там має бути близько 370 квартир.На перших трьох поверхах буде ТРЦ, а все, що вище – квартири.🟠там ЛУЧИК сям🟠
🗣Що з житловими будинками, які цієї ночі постраждали від ворожого обстрілу?Ми з моїм колегою Михайлом Находом побували на місці влучань. Коротко ситуація така:❗️На Огієнка.Киплять роботи – у будинках затягують вікна плівкою та тирсоплитою, латають дах, проводять резервне живлення, спиляли аварійне дерево Але така ситуація не з одним будинком, таких декілька.Додатково приїхали газовики, бо був відчутний характерний запах. ❗️На Івана Кожедуба відбувається теж саме.Але ситуація з будинком набагато плачевніша. Одна його частина геть згоріла, а інша – добряче підгоріла. Проте мешканці другої квартири – на місці. Є літній будиночок і вони зараз там. Люди просять допомогти небайдужих розібрати завали.👉🏼Тому хто може допомогти – адреса: Івана Кожедуба, 20, кв. 2.Не було там і світла. Дзвонив до директора нашого обленерго, просив, щоб якомога швидше людей під'єднали до мережі. Бо банально не можуть приготувати їсти. Така ж ситуація з іншими комунікаціями.Багато людей з цих будинків виїхали, але є такі, хто й лишився. ❗️На ОзерецькійЦе 9-поверхівка, яка постраждала ще 6 червня. Сьогодні там вперше пустили людей (у перший підʼїзд), щоб ті вивезли вцілілі речі.🟠там ЛУЧИК сям🟠
🗣У Луцьку розберуть перший під'їзд пошкодженого через обстріл будинку на вулиці ОзерецькійНаціональний університет водного господарства та природокористування надав експертний висновок щодо пошкоджень.Що ж кажуть фахівціЗгідно з документом, перший під'їзд будинку непридатний до проживання. А другий поки придатний. Проте остаточно щодо під'їзду №2 підтвердити можна лише після розбору під'їзду №1. ‼️Але процес розбору довготривалий🔺Спершу розроблятимуть проєктно-кошторисну документацію на розбір під'їзду. Тільки це може зайняти 1-2 місяці.🔺Далі оголошуватимуть тендер на розбір під'їзду і шукатимуть компанію, яка виконає роботи. Це також може тривати понад місяць. 🔺Далі ще треба чекати, коли ж роботу зроблять.Після розбору завалів під'їзду №1 робитимуть повторну експертну оцінку придатності під'їзду №2. Адже під час робіт із сусіднім під'їздом щось може зрушитись з місця чи якось вплинути на конструкцію будинку. ‼️На це все потрібна купа часу, щонайменше місяці, та чимало мільйонів з бюджету. Тому мешканці будинку можуть геть не скоро повернутися у свої оселі.🟠там ЛУЧИК сям🟠
🗣Журналісти знайшли завищені ціни на облаштуванні парку на Набережній у Луцьку за понад 30 млнТендер виграла фірма «Житлобуд-2» й саме вона освоюватиме ці кошти.Видання «Сила правди» проаналізувало кошторис та знайшло там ймовірні зловживання на цінах, зокрема:🔺саджанці клена купують по 4 тис., а в інтернеті знайшли за 1-2,9 тис. грн;🔺дерева платан купують по 5 тис., а в мережі є ціна в 4,5 тис. грн;🔺терасну дошку купують по 3,2 тис., а в мережі ціни від 1,5 тис. грн;🔺тактильну плитку купують по 1,3 тис., а в мережі продають за 0,9 тис. грн;🔺контейнери для сміття купують по 15 тис., а в мережі є по 7 тис.Проте у документах не було вказано чітких характеристик рослин, що, на думку експертів, створює можливості для корупційних зловживань. «Сила правди» подалась у мерію за роз'ясненнями, аби дізнатися точні види рослин і їхні характеристики та самотужки прорахувати вартість.‼️Але виявилось, що чиновники самі не знають, які конкретно рослини треба й написали, що «дивились середні ціни по ринку».Переможець тендеру теж відмовився коментувати ситуацію. Нагадаю, що 90% вартості будівництва фінансує ЄС, а 10% – міськрада. Закінчити роботи мають до липня 2026 року. 🟠там ЛУЧИК сям🟠
🗣На місці колишнього ПАККО у Луцьку може вирости великий ЖК, але є нюанс Коротка передісторія: минулого року луцька мерія почала розробляти детальний план території району вулиці Клима Савура.👉🏼Намалювали на приватних ділянках школи і садочки, а на комунальних – висотки. Людям це не сподобалось і вони пішли відстоювати свої права. Більше про це розповідав ТУТ.Ця справа тягнулась рік і вже під час сесії 25 червня на розгляд депутатів висунули проєкт ДПТ, який нібито враховує інтереси усіх сторін. ‼️ОСЬ ТУТ І Є ДЕКІЛЬКА НЮАНСІВ1️⃣Обранці під час сесії в очі не бачили повний проєкт ДТП, бо нібито проєктна організація забарилась. Але, згідно з законом, його мали показати ще перед сесією для ознайомлення.2️⃣Не надали підписаний протокол громадських слухань, бо тут уже забарився головний архітектор міста Веніамін Туз. Якщо протокол, як каже Туз, існує, тоді чому його не надати?3️⃣Я пропонував утриматись від ухвалення рішення, але колеги не зреагували і виходить голосували не знаючи за що.🤔Загалом виникає одне логічне запитання – чи за той детальний план проголосували, який врахував інтереси мешканців, чи в районі Привокзального намалюється щось інше?🟠там ЛУЧИК сям🟠
🗣ЛСКП "Луцькспецкомунтранс" хоче знову підняти плату за вивіз сміття на 10%Про це луцька мерія попередила 17 червня. Згідно з законом, зараз чиновники збирають пропозиції і зауваження від людей та бізнесу щодо цього рішення. 🤔Пояснюють підняття тим, що нібито змінились норми надання послуг з вивезення сміття і унормували графіки. Для населення тариф збільшується в середньому на 6 грн:🔺у багатоквартирних будинках платили 55,26 грн, а платитимуть 61,16 грн;🔺у приватних будинках платили 56,57 грн, а зросте до 62,89 грн.❗️АЛЕНещодавно тариф уже піднімали і з того часу не змінився ні розмір мінімальної зарплати, ні ціна пального. Адже саме від цих чинників здебільшого й залежить розмір тарифу. Крім того, у сусідніх містах ціна на вивезення сміття менша й не піднімалась. Наприклад, у Рівному мешканці платять 28 грн. 🤑Зараз у громаді, за приблизними даними, мешкає 243 тис. людей. Якщо ж помножити цю кількість на вартість нового тарифу, то вийде немаленька сума – майже 15 млн. І це за дууже скромними підрахунками. Щобільше, є ж ще й абонплата за послугу, проте тут складніше рахувати. Питання, для чого піднімати тариф, все ще лишається відкритим. Але, як показали останні події, Audi Q7 сама себе не купить🙂🟠там ЛУЧИК сям🟠
🗣Що не так з приміщенням котельні на Винниченка, яке хотіли пустити з молотка?На травневій сесії міськради хотіли виставити на аукціон приміщення колишньої котельні. Понад 240 квадратів хотіли віддати під приватизацію без умов. Тоді це питання порушував депутат Максим Воскресенський. Сьогодні, 11 червня, у цьому приміщенні відбулося виїзне засідання комісії з питань комунального майна, і я мав змогу оглянути будівлю.Перспективне приміщення продали б за копійкиСтан будівлі, справді, не найкращий – грибок на стінах, пошарпані вікна і таке інше. 👉🏼Але, окрім цього, ще є ряд питань:1️⃣  земельна ділянка сформована таким чином, що немає доїзду. З одного боку – ділянка Укртелекому, з іншого – ВНУ. Потрібно робити сервітут для доступу до цього приміщення.2️⃣ у приміщенні є діючі комунікації Луцьктепла і Луцькводоканалу. Їх треба виносити звідти. Бо коли його продадуть, комунальники банально не матимуть доступу до своїх же комунікацій.❗️Тому якщо продавати будівлю зараз, то за неї можна виручити копійки через причини озвучені вище + мати геморой з доступом до комунікацій наших КП.Що робити, щоб продати дорожчеЯкщо ремонт там і справді обійдеться в копієчку і цього точно ніхто робити не буде, то банально можна:🔺розв'язати проблему з доїздом до ділянки;🔺перенести комунікації наших комунальних підприємств;Для цього комісія комунального майна рекомендувала б Луцьктеплу і Луцькводоканалу вивчити питання комунікацій, чи можливо їх перенести й скільки це коштуватиме.Після цього комісія вже може ухвалювати рішення, чи підтримувати проєкт рішення щодо продажу цього майна.🟠там ЛУЧИК сям🟠
🗣Стадіон «Авангард» таки може залишитися у власності міста назавждиЩе в липні 2024-го я розповідав про те, що «Авангард» можуть повернути приватному власнику фактично в будь-який момент.👉🏼Нагадаю: майновим комплексом стадіону володіла фірма «Грін ріелті». Вона передала споруду в жовтні 2022-го у власність міста у вигляді ПОЖЕРТВИ.Прецедент із використанням договору пожертви для передачі майна – новий, принаймні для Луцької міської ради. Саме тому свого часу я детально ознайомився з його умовами.І справді, за певних обставин колишній власник має право повернути майно у свою власність. Детальніше читайте тут.Але що ж змінилося заразЗараз фірма «Грін ріелті» набралась у держави боргів (близько 30 млн) та банкрутує, а перед банкрутством розпродала своє майно іншим компаніям, але з тими ж бенефіціарами.Наприклад, свіжий кейс із 8 га землі під Луцьком, які могли піти для військових, а натомість відійшли у приватні руки. 😁Оскільки компанія буде оголошена банкрутом, то й відповідно шанси, що стадіон «Авангард» повернеться у приватні руки, стрімко прямують до нуля.🟠там ЛУЧИК сям🟠