🗣 Підприємці у центральному парку Луцька просять збільшити їм вартість розміщення закладівНі, вам не почулось. Якщо вірити луцьким чиновникам, підприємці у парку хочуть, аби їм збільшили ціни за розміщення своїх кафе, закладів тощо. Звучить, як мінімум, дивно.❓Чим чиновники це обґрунтовуютьМовляв, підприємці вважають, якщо будуть більше платити місту, то місто своєю чергою більше вкладатиме гроші в розвиток парку – коситимуть газони, доглядатимуть доріжки та іншу інфраструктуру. 👉🏼Відповідно, на прогулянки ходитиме більше людей, а якщо буде більше людей, то буде більше потенційних покупців, які приноситимуть дохід. ❗️Але плату хочуть збільшити лише для підприємців у паркуУ відділі комунального майна пояснюють: Луцьк умовно поділений на чотири райони з різними коефіцієнтами розрахунку оплати за розміщення тимчасових споруд. Для різних районів цей коефіцієнт різний.Саме цей коефіцієнт й хочуть підняти - з 1,5 до 2. Проте стосуватиметься він лише зони біля парку та фонтанів при вході. 🟠там ЛУЧИК сям🟠
🗣Луцька мерія замість дати вільну землю воїнам, віддала її бізнесменамПід час травневого засідання сесії міськради розглядали питання про зміну сторони орендаря ділянки на 8,5 га у Дачному.👉🏼З 2016-го землю там орендує ТОВ «Грін ріелті», оскільки має на це першочергове право, адже володіє там майном. Проте усе майно – недобуди. Займає воно теж не усю площу, а тільки 1 га з 8 га. Решта території пустує.Зараз там нібито новий власник, бо мерія погодила зміну орендаря з «Грін ріелті» на ТОВ «Біла акація».Мій колега Валентин Хаймик пропонував цю ділянку поділити. Землю під майном лишити орендарю, а ту, на якій нічого немає, повернути громаді й далі передати військовим чи збудувати там для них житло. Проте цю ініціативу не підтримали й просто змінили орендаря, але ділянку не ділили. ❓Чи можна було поділити ділянкуМожна. Так, на цьому ж засіданні, напевно, вдесяте відмовили громадянину Паламарчуку в оренді 17 соток землі на Підгаєцькій. Мерія аргументує це тим, що його майно займає не усю територію і, так би мовити, просить його віддати частину ділянки, де його власності нема, а це близько 6 соток.🤡Тобто за 6 соток вони битися готові, а за 6 гектарів ні?❓Чому ж землю у Дачному посоромились чіпатиЯкщо покопирсатися у реєстрах, то можна побачити, що кінцеві бенефіціарні власники і першої, і другої компанії одні й ті ж. ТОВ «Грін ріелті» фірма для Луцька не чужа. Саме ця ТОВка володіла стадіоном «Авангард», який згодом передала у власність міста.❓Для чого взагалі було змінювати орендаря, якщо власники все одно ті саміМайно «Грін ріелті» продало «Білій акації» ще у червні 2024-го, а згодом розпочало процедуру банкрутства. Набралося у держави боргів (десь 30 з гаком млн), та не повернуло їх.Припускаю, що таким чином фірма просто хотіла зберегти власне майно, тому перед процедурою банкрутства «розпродало» його іншим фірмам.🌚Адже борги у тебе списати не зможуть, якщо ти нічим не володієш, правда ж?Підтвердити це може й той факт, що кінцеві бенефіціарні власники у «Грін ріелті» та «Білої акації» одні й ті ж самі.P.S на фото синім показана вільна частина ділянки, а червоним та, де у компаній є майно.🟠там ЛУЧИК сям🟠
🗣У Луцьку з будинку незаконно зробили новий храм УПЦ «МП»На вулиці Яремчука Назарія (колишня Єршова), біля ЖК «Британія Hall» днями освятили новий храм УПЦ. Тільки-от ніякого храму там бути не мало і не має, бо та земля для цього не призначена. На кадастровій карті земельна ділянка, де виріс «храм» має призначення для індивідуальної житлової забудови. Проте для релігійних споруд воно має бути іншим. По факту там звели один поверх та накрили його куполами.❓Чи є дозволиЗа даними реєстру будівельної діяльності, у грудні 2022-го виконком міськради видав будівельний паспорт для будівництва на цій землі двоповерхового будинку. Згодом власники повідомили, що почали там будівництво того ж таки будинку. Про появу храму ані слова. Крім того, саму споруду в експлуатацію ніхто не здавав. За документами, вона вважається недобудованою.👉🏼Мій колега Михайло Наход під час засідання профільної депутатської комісії питав у головного архітектора міста Веніаміна Туза, які документи є у власника, щоб здійснювати там релігійну діяльність. Туз каже, що є тільки згаданий будівельний паспорт на будівництво двоповерхового будівництва і більше нічого. На питання, чи буде якась реакція з боку мерії, відповів, що є відділ Держархбудконтролю, який має займатися дотриманням правил у сфері будівництва. Тільки-от цей відділ під час війни не може здійснювати ніякі перевірки, тому з тим храмом вочевидь нічого й не робитимуть.❓Як зміг з'явитися незаконний храмНагадаю, що ще в листопаді 2023-го писав про те, як на території найбільшого храму УПЦ «МП» в Луцьку здійснюють незаконну підприємницьку діяльність. Там продавали товари з Європи, чистили подушки тощо. Проте на території, згідно з призначенням землі, можна було здійснювати тільки культову діяльність. По-простому – молитися. Порушував це питання на сесії та пропонував припинити право користування землею через її нецільове використання. Тоді луцька мерія це покривала, швиденько зам'яла, ті МАФи з товарами й подушками вивезли й забули. ❗️Але непокаране зло зростаєЗараз бачимо, що після того, як ситуацію з незаконними МАФами спустили з рук, ми дійшли до незаконного будівництва цілого храму.🌚Якщо так піде далі, то в багатоповерхівках монахи московські заведуться.🟠там ЛУЧИК сям🟠
🗣Директорку ДКП «Луцьктепло» Івану Скорупському виплатили премію за квітень, коли лучани мерзли у будинкахДо того ж, премія була такою ж високою, як і в попередні місяці.Ще на початку квітня наші джерела у департаменті фінансів луцької мерії казали, що Скорупського хочуть преміювати за квітень, коли у домівках лучан замість тепла – пара з рота йшла.❗️У відповіді на моє депутатське звернення на підприємстві повідомили: премія директора не зменшилась ні на копійку і сягала 36 тис. грн. Саме такою вона була й у січні, і у лютому, і в березні. Нагадаю, що опалювальний сезон в Луцьку припинили ще 27 березня. А 6 квітня у Луцьку різко похолодало – випав сніг, а термометри знову показали мінусову температуру.🤡Але вмикати опалення мерія не стала, бо вочевидь хотіла таким чином зекономити на опаленні.Проте всі ми знаємо, що коли лучани мерзли і гроші економились, кишені приватних власників котельні на Карбишева добре нагрілись бюджетними мільйонами. ❗️Наголошу, що премії – це нормально і в цьому немає нічого поганого. АЛЕЯкщо підприємство спрацювала погано, а керівнику виплатили премію, це означає, що луцьку владу все влаштовує і вона задоволена.🟠там ЛУЧИК сям🟠
🗣Як підрядники луцьких комунальників отримують додаткові замовлення поза тендерами?Журналісти «Сили правди» дослідили, що департамент ЖКГ луцької мері докидає своїм підрядникам кошти поза тендерами. Так, тільки на одній закупівлі вартість робіт зросла аж на 2 млн грн.Крім того, експерти Громадської ініціативи «Прозора Волинь» запідозрили у цьому наявність схем.👉🏼Зокрема, чиновники після вибору нібито найдешевшого підрядника через тендер, укладали з ним додатковий договір напряму. Так, вартість робіт перевищувала не лише найдорожчу тендерну пропозицію, а й взагалі суму, яку був готовий заплатити департамент спочатку.Наприклад, у січні 2024-го департамент підписав договір із переможцем тендеру на ремонт вуличної мережі Луцька.❗️ТУТ УВАГАВже у лютому з підрядником уклали угоду про додаткові роботи. По суті департамент у січні 2024-го замовив поточний ремонт вулиць на майже 4 мільйони гривень, а далі лише через місяць, уже без проведення конкурентних торгів, докинув фірмі-підряднику ще майже 2 мільйони гривень.Експертів найбільше здивував часовий проміжок – місяць. Мовляв, ще основний договір не встигли виконати, а за 30 днів уклали ще один.Це все наштовхує на думку про те, що такі «схеми» плануються заздалегідь. Бо це відбувається системно і часто.🟠тиць ЛУЧИК миць🟠
🗣Як заказник "Гнідавське болото" у Луцьку може змінитися?Нещодавно міські урбаністи показали варіант того, яким може бути цей заказник. Серед пропозицій – відеонагляд, створення екологічної стежки, обмеження висоти найближчої забудови та потужна інформаційна кампанія.❗️Ініціатива доволі непогана, проте тут є над чим подумати. На заході побував мій колега Михайло Наход. Зокрема, він поділився своїми враженнями щодо цього: 🔺Обговорювати туристичний потенціал болота – круто. Але разом з тим зовсім поруч ігнорується знищення історії – 400-річні підземелля на Кафедральній. Розвивати нове, знищуючи старе – недопустимо.🔺Біля заказника активно ростуть нові ЖК. Люди там будуть – хочемо ми того чи ні. Потрібна інфраструктура: доріжки, лавки, смітники.🔺Безпека. Болото зараз – місце збору залежних. Пожежі, сміття, страх. Потрібні: камери, патрулювання, волонтери.Підкреслю, що зараз на це кошти виділяти не будуть. Не втомлююсь повторювати: Найкраща інвестиція зараз – інвестиція в ЗСУ. P.S – на фото показані кадри з презентації.🟠тиць ЛУЧИК миць🟠
🗣Відділ охорони культурної спадщини луцької мерії не хвилює знищення історичних підземель на Кафедральній, 13У Старому місті не перший місяць кипить будівництво скандального ЖК. Вже навіть звели частину першого поверху і продають не тільки квартири, а й приміщення під комерцію. Все це забудовник робить, попри заборонний припис Волинської ОДА на будь-які будівельні роботи, який досі є чинним. 👉🏼Контролювати виконання припису доручили відділу охорони культурної спадщини Луцька, який очолює Олександр Котис. Я направив депутатське звернення Котису з питанням, як він слідкує за виконанням припису. Щиро дякую Олександру за прямолінійність. Він не став напружувати зайві звивини у мозку і чорним по білому написав, що бачив той припис у... носі.❓Чи справді вже немає ніякого приписуДійсно, суд першої інстанції виніс рішення не на користь облдержадміністрації. Проте справа зараз – в апеляції й поки судові процеси тривають цей документ, згідно з законом, лишається чинним. Відділ охорони культспадщини не хвилює ні те, що котлован розрили на більшій площі, ніж дозволено. Його не хвилює, що експертиза правоохоронців підтвердила руйнування історичних підземель. Його не хвилюють жодні порушення на цьому будівництві. 🤔Відділ охорони культурної спадщини схоже забив на охорону культурної спадщини. То питання – а чи треба нам узагалі такий відділ і такий керівник?🟠тут ЛУЧИК там🟠
🗣Фірма з російським «душком» ремонтуватиме у Луцьку будинок, у який влучив «шахед»Йдеться про будівлю на проспекті Відродження, у яку влітку 2024-го влучила ворожа повітряна ціль. Тоді постраждали останні поверхи. Відновлювали її довго, бо ніяк не могли знайти підрядника. Витратили на ремонт близько трьох мільйонів. 👉🏼Вже 2 квітня 2025 року департамент ЖКГ луцької мерії замовив послуги з капітального ремонту. Вартість – понад 300 тисяч гривень.За ці кошти підрядник до кінця цього року має:🔺провести демонтажні роботи (розібрати кам'яну кладку, блоки, покрівлю);🔺здійснити мурування оголовків;🔺встановити парапетні блоки;🔺облаштувати покриття з рулонних матеріалів на мастиці🔺очистити покрівлю від сміття та вивезти його.Договір уклали із ТОВ «Луцьктехнобуд». Зареєстроване воно в обласному центрі на Лідавський. Основний вид діяльності – будівництво трубопроводів. На ринку компанія вже понад 25 років. Цікаво, що до лютого 2015 року вона мала дещо іншу назву – Спільне українсько-російське підприємство товариство з обмеженою відповідальністю «Луцьктехнобуд». 🧐Після лютого 2015-го приставка українсько-російське зникла з назви. Власник ТОВ – Олег Танзе, а директор – Констянтин Петрочук. Той самий Петрочук, який до 2020 року був заступником міського голови. Окрім того, фірма фігурувала у 2018-му засвітилась у скандалі із незавершеним будівництвом ЖК.🟠тут ЛУЧИК там🟠
🗣Луцькій мерії краще економити на клумбах, мутних тендерах і схемах, ніж на здоров'ї дітейНа вихідних 5-6 квітня і весь наступний тиждень в Луцьку очікується серйозне похолодання. Люди заговорили за опалення в ці дні. Очевидно, що це рішення має тих, хто «за» і тих, хто «проти», але все одно є кілька АЛЕ.Наш мерчик 4 квітня опублікував допис. Каже, що усі лікарні будуть опалюватися. Частково тепло дадуть у школи та садочки. Когось переведуть на дистанційне навчання. Проте будинки лучан теплом обділили. Вмикати його не будуть, але якщо ОСББ проведе збори і вирішить, що треба, то включать. Нібито провели серед голів ОСББ опитування (яке, до речі, ніхто в очі не бачив), і вони кажуть, що давати тепло недоцільно. Та й узагалі таким чином буцімто можна зекономити багато коштів. ❗️Що з цим не так пояснив мій колега, юрист Валентин ХаймикВін пише: вмикати опалення лише за рішенням зборів – це абсурд. Закон чітко встановлює, що про загальні збори ОСББ потрібно повідомляти за 10 календарних днів. Тобто, поки їх проведуть, буде вже травень.Про економію. Як мінімум можна зекономити на клумбах, мутних тендерах та інших сумнівних речах, а не на здоров’ї дітей, які змушені жити при температурі менше 18°C. Адже з вірусами, які зараз «ходять» батькам потім буде геть не солодко.🟠тут ЛУЧИК там🟠
🗣Де та хто створив індустріальний парк у Луцьку?Нагадаю: нещодавно мерія затвердила ряд податковий пільг індустріальним паркам. Детальніше про те, що ж таке той індустріальний парк і які там пільги розповідав тут і тут. Донедавна було загадкою, навіщо ж затверджувати те, чого у місті немає. Але як очікувалось, скоро усе з.явилося. ❗️Де ж буде індустріальний парк?Ще восени 2024-го року продавали землю і майно під колишнім заводом «Богдан», на Рівненській. За 250 млн їх викупила луцька фірма «ЖК Дрім таун», пов’язана із будівельною компанією «Єврохолдінг».Йдеться про 12 земельних ділянок загальною площею 17,73 гектара, а також розміщені на них будівлі, споруди і обладнання, розташованих по вулиці Рівненській, 42.Виробничі ж потужності продали на декількох аукціонах окремо. Але викупив їх не «Дрім таун», а декілька інших підприємств. Оскільки «Дрім таун» – будівельна компанія, багато хто припускав, що там буде нове грандіозне будівництво цілого житлового району. Проте сталося не так, як гадалося. Нещодавно ТОВ «ЖК Дрім-Таун» зазнало метаморфоз і змінило свою назву на ТОВ «Індустріальний парк «Відродження».Проте перейменування фірми не означає, що індустріальний парк вже створений. Є ряд непростих процедур, в тому числі й затвердження в Мінекономіки. Але реєстр індустріальних парків на сайті Мінекономіки востаннє оновлювався у 2023 році. 👉🏼Отож поки не відомо, чи ІП «Відродження» вже створений і працює, чи тільки перебуває на цьому шляху.Та й призначення землі під «Богданом» – під промислове виробництво, а не будівництво висоток. Його б теж довелося змінювати, щоб будувати багатоповерхівки, а процес це не надто швидкий.До слова, керівником ІП «Відродження» є депутат міськради Микола Дуда, який не голосував за жодне з рішень по пільгах для парку. Вочевидь, щоб не було конфлікту інтересів. 🟠тут ЛУЧИК там🟠