Логотип телеграм спільноти - STERNENKO
Допомога ЗСУ https://www.sternenkofund.org/donate 🫶🏻Фонд @sternenkofund ❗️Нікому не пишу, не прошу гроші, поповнити рахунок чи щось купити. Усі збори на армію публічні. Російська мова у коментах заборонена.
Логотип телеграм спільноти - Сергій Притула
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula БАЗА МОНО - https://base.monobank.ua/89gMbvnkrTu7sR
Логотип телеграм спільноти - Bitcoin, інвестування, гроші - Лінивий CRYPTO інвестор
Підписуйся на канал Frontend Shinobi, щоб отримувати найсвіжіші техніки, поради та інструменти для веб-розробників. Хочеш бути в тренді? Хочеш створювати стильні сайти та веб-додатки? Тоді тобі точно сюди!
Логотип телеграм спільноти - ББС Небесна Кара 54 ОМБр
Офіційний канал Батальйону Безпілотних Систем Небесна Кара, 54 ОМБр Наше гасло: "Зло - має бути покарано! Ворог - має бути знищений!" Приєднуйтесь до нас, підримуйте нас! Більше донатів - більше контенту! Дякуємо! Зворотній зв'язок: [email protected]

Статистика telegram каналу - @cxemu

Логотип телеграм спільноти - Схеми 2022-02-17

Схеми

Кількість підписників:
16433
Фото:
1630 
Відео:
250 
Посилання:
3080 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Програма журналістських розслідувань Радіо Свобода. З питань щодо каналу звертатися на пошту [email protected]

Кількість підписників

День: -5
Тиждень: -20
Місяць: -58
Всього:
16 433

Середній перегляд на повідомлення

День: +23700
Тиждень: +15771
ERR: 85.54%
ERR (24): 144.22%
Середній за 30 днів:
14 057

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25

Стіна канала Схеми - @cxemu

«Спадщина» Портнова. «Схеми» дослідили, як в українській судовій системі сформувалась каста «своїх» та хто до неї увійшовЦе розслідування про вплив ексзаступника голови Адміністрації президента Януковича Андрія Портнова на українську судову систему «Схеми» розпочали декілька місяців тому. Андрій Портнов регулярно отримував рішення на свою користь в судах. Зокрема, позиваючись до Генпрокуратури, посольства України в Канаді та інших. Він неодноразово судився «за захист честі й гідності» з медіа- та громадськими організаціями, а також окремими журналістами. Як і чому йому вдавалось систематично вигравати у судах? Проаналізувавши масив архівних документів Вищої ради правосуддя (правонаступниці Вищої ради юстиції) та Верховної Ради, «Схеми» наблизилися до розгадки. Журналісти з’ясували, як саме суддями ставали родичі Портнова та інші, пов'язані з ним, впливові особи. А також виявили суддів – лідерів з розглядів справ за участі Портнова і дізналися, як він сприяв їхній кар'єрі.21 травня стало відомо про вбивство Андрія Портнова в Іспанії – він був застрелений невідомими в передмісті Мадриду. Після цього українське суспільство, зокрема, заговорило про «спадщину» Портнова – а саме систему впливу на суди. Вбивство колишнього посадовця не зменшує важливості питань щодо верховенства права в Україні. Дослідження «Схем» – ретроспектива того, як у судовій системі формувалась каста «своїх» – в тому числі тих, хто і досі вершить правосуддя. ▪️Дивіться новий матеріал тут▪️Текстова версія з детальною інфографікою
18800
25-06-19 17:13
Україна ввела санкції проти фігурантів розслідувань «Схем», причетних до депортації дітей до РосіїПрезидент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій, зокрема, проти причетних до депортації українських дітей російських посадовців та представників місцевої української влади, які під час повномасштабного вторгнення перейшли на бік Росії і обійняли посади в так званих адміністраціях на новоокупованих територіях. Серед них – п’ять фігурантів із розслідувань «Схем» (Радіо Свобода) та партнерів про незаконне вивезення дітей з окупованої частини України до Росії.Ідеться, зокрема, про очільницю управління усиновлення Міністерства соціального розвитку Московської області Дар’ю Романову, заступника голови Дитячого соціального центру у Донецьку Кирила Потиліцина та депутата Маріупольської міської ради від забороненої партії «ОПЗЖ» Валерія Онацького, який очолив відділ у справах сім’ї та дітей в окупаційній адміністрації Маріуполя. Всі вони фігурували у розслідуванні «Список 31» проєктів Радіо Свобода «Схеми» та «Ти як?» про викрадення 31-ї української дитини з окупованих територій Донеччини до Росії навесні 2022-го року.Також під санкції потрапили фігуранти іншого розслідування«Схем» – «Із «Юнармії» – на фронт: як Росія готує українських дітей в окупації до війни проти власної країни».Це Фідаїль Бікбулатов, який керує регіональним відділенням «Юнармії» у Запорізькій області, та керівник аналогічного у Херсонській області – Серафим Іванов. Їхня діяльність також пов’язана з вивезенням українських дітей до Росії, зокрема, до «Міжнародного дитячого центру «Артек». Цей табір в окупованому Криму також потрапив до нового санкційного списку РНБО.У розслідуванні журналісти розповіли про діяльність молодіжної військово-патріотичної організації «Юнармія», що формує в українських підлітків на окупованих територіях лояльність до російської армії та готує їх до участі у військових діях.
5300
25-06-10 18:51
Застава у 9 млн гривень: дружині підозрюваного голови АМКУ Кириленка обрали запобіжний західВищий антикорупційний суд 6 червня обрав запобіжний захід дружині очільника Антимонопольного комітету України Павла Кириленка Аллі у вигляді застави у розмірі 9 мільйонів гривень. Детективи НАБУ та прокурори САП подали клопотання про обрання запобіжного заходу для Алли Кириленко у вигляді застави у 36 мільйонів гривень. Це половина тієї суми, яка інкримінується слідством її чоловіку Павлу Кириленку. Під час засідання дружина очільника АМКУ повідомила, що не розуміє, чому її підозрюють у «пособництві у незаконному збагаченні». Вона також зазначила, що «не виїхала з України після підозри чоловіку у серпні 2024 року, тому не збирається і зараз».Слідчий суддя ВАКС Віталій Крикливий частково задовольнив клопотання і призначив 9 мільйонів гривень застави. Ці гроші вона має внести протягом 5 днів.Днем раніше, 5 червня, в НАБУ та САП повідомили про підозру дружині керівника «у пособництві в незаконному збагаченні», а також про нову підозру самому Павлу Кириленку – «в недекларуванні майна».
8300
25-06-06 11:42
⚡️Голові АМКУ Кириленку повідомили про нову підозру. Її отримала і його дружинаНАБУ та САП 5 червня повідомили про нову підозру керівнику Антимонопольного комітету України Павлу Кириленку «в недекларуванні майна». Підозру також отримала його дружина Алла Кириленко – «у пособництві в незаконному збагаченні».Слідство стверджує, що в 2024 році Кириленко не вказав у своїй електронній декларації дані про 20 об’єктів нерухомості й люксовий автомобіль, які були зареєстровані на родичів його дружини.Йдеться про:• шість квартир у Києві й Ужгороді;• житловий будинок під Києвом площею понад 220 кв. м і дві земельні ділянки;• два гаражні бокси;• шість паркомісць;• три нежитлові приміщення загальною площею понад 190 кв. м;• автомобіль BMW X3.Судячи з переліку, йдеться про те саме майно, через яке посадовець раніше отримав попередню підозру в можливому незаконному збагаченні та поданні недостовірних відомостей у деклараціях за 2020-2023 роки. Це кримінальне провадження в НАБУ розпочали на підставі фактів з розслідування «Схем» (проєкт Радіо Свобода).У березні 2024 року «Схеми» опублікували матеріал про те, що родина Кириленка у період 2020-2023 років придбала автівки і низку об’єктів нерухомості у Києві й області, а також в Ужгороді, загальною ринковою вартістю понад 70 мільйонів гривень, не маючи для цього достатніх офіційних доходів.Після розслідування «Схем» Павло Кириленко вказав у декларації за 2023 рік квартиру, де мешкає – апартаменти на 200 квадратних метрів у Києві вартістю 6,2 мільйона гривень, оформлені на 77-річну бабусю дружини посадовця. Водночас у декларації Кириленко так і не вказав автомобіль BMW, яким володіє його теща, але користується дружина голови АМКУ.
8900
25-06-05 09:30
Підозрюваному голові АМКУ Кириленку зменшили заставу до 25 млн гривень, але не дозволили виїжджати за кордонВищий антикорупційний суд 4 червня частково задовольнив клопотання адвоката голови Антимонопольного комітету України Павла Кириленка, якого НАБУ та САП підозрюють в незаконному збагаченні на понад 70 мільйонів гривень та декларуванні недостовірної інформації, та зменшив розмір застави до 25 мільйонів гривень. Водночас суд відмовив у проханні дозволити Кириленку виїжджати у службові відрядження за кордон. Перед цим адвокат Павла Кириленка Володимир Лисенко подав клопотання про зміну запобіжного заходу – зменшення розміру застави з 30 мільйонів гривень до трьох мільйонів і повернення посадовцю закордонного паспорта для виїзду за кордон у службові відрядження.Нагадаємо, НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо Кириленка після того, як «Схеми» розповіли, що родина голови АМКУ у період 2020-2023 років придбала автівки і низку об’єктів нерухомості у Києві й області, а також в Ужгороді, загальною ринковою вартістю понад 70 мільйонів гривень, не маючи для цього достатніх офіційних доходів.Пізніше «Схеми» також дізнались, що 30 мільйонів застави за Кириленка внесла компанія «Керамет», бенефіціарним співвласником якої є бізнесмен Едуард Мкртчан. Журналісти з’ясували, що ця та інші компанії Мкртчана, зокрема, беруть участь у державних закупівлях і аукціонах, дотримання правил конкуренції під час проведення яких контролює АМКУ.
6400
25-06-04 09:47
Супутникові знімки російського аеродрому «Бєлая» підтверджують пошкодження літаків після атаки українських БПЛА – «Схеми» На свіжих знімках супутника Planet Labs за 4 червня, які є у розпорядженні естонського видання Delfi та проєкту Радіо Свобода «Схеми», видно наслідки української атаки безпілотників на військовий аеродром «Бєлая» в Іркутській області Росії 1 червня.Зокрема супутник зафіксував пошкодження щонайменше семи стратегічних бомбардувальників. Це – три Ту-95 та чотири Ту-22. На знімках можна помітити й наслідки пожеж.Вдень 1 червня Служба безпеки України атакували кілька російських військових аеродромів за допомогою дронів, які заздалегідь доставили на територію Росії. Пізніше в СБУ та Генеральному штабі ЗСУ заявили, що під час атаки знищили 41 російський військовий літак. Готували спецоперацію «Павутина» півтора року.Аналіз відео та супутникових знімків дозволив Радіо Свобода незалежно підтвердити знищення щонайменше 11 російських стратегічних бомбардувальників на російських аеродромах – 7 Ту-95 (і один, вірогідно, пошкоджений), 4 Ту-22М3 та один вантажний літак Ан-12, що не належить до стратегічної авіації.Міністерство оборони Росії увечері 1 червня заявило про атаку українських FPV-дронів на аеродроми в Мурманській, Іркутській, Івановській, Рязанській і Амурській областях, назвавши її «терактом», внаслідок чого сталося «загоряння кількох одиниць авіаційної техніки».
10900
25-06-04 06:34
Журналісти «Схем»: випускають розслідування про те, що суддя Верховного суду у Касаційному кримінальному суді мешкає в квартирі племінниці-громадянки РФ, яка не мала коштів на це майно.Касаційний кримінальний суд: під час зборів обирає цю суддю до вищої інстанції - Великої Палати Верховного суду. Так, сьогодні суддя з нашого розслідування отримала впливовіший статус. Попри те, що в п'ятницю, 30 травня, ми розповіли, що суддя Надія Стефанів мешкає в квартирі площею 205 квадратних метрів у Києві, власницею якої є громадянка Російської Федерації - племінниця судді Валентина Хорошавцева. Втім, ані вона, ані її родина, відповідно до отриманих журналістами даних пенсійного фонду РФ про їхні доходи, не мали достатніх офіційних коштів для придбання цього майна. Для розуміння: Велика Палата Верховного суду розглядає найскладніші справи, зокрема ті, що стосуються актів та діяльності найвищих органів влади.
5700
25-06-02 17:04
⚡️ У Росії загорілися десятки стратегічних бомбардувальників. Що відомо: 🔸 Як кажуть джерела Радіо Свобода в СБУ, це результат унікальної та масштабної спецоперації, яка отримала назву «Павутина». За даними джерела, наразі літаки палають на аеродромах «Белая», «Дягілєво», «Оленья» та «Іваново». 🔸Збитки оцінюють у понад 2 млрд доларів. За останніми даними, дронами уражено понад 40 російських літаків, серед них – А-50, Ту-95 і Ту-22 М3.🔸 На одному з відео від джерел чутно голос, схожий на очільника СБУ Василя Малюка. «Оце так файно зараз виглядає аеродром «Белая», стратегічна ворожа авіація», - чутно на відео. 🔸 Офіційно у Росії поки втрати не визнавали. Утім деякі російські провоєнні блогери, як-от Fighterbomber, пишуть таке: «Сьогоднішній день згодом назвуть чорним днем дальньої авіації Росії. І день ще не закінчився».❤️Радіо Свобода. Підписуйтесь
4600
25-06-01 12:25
Суддя Верховного суду мешкає в квартирі племінниці-громадянки РФ, яка не мала достатніх офіційних доходів на її придбання Надія Стефанів – суддя Касаційного кримінального суду в складі Верховного суду. Вона декларує, що з 2020 року на умовах «позички» (тобто, безоплатно) користується квартирою площею 205 квадратних метрів. Власниця цього майна – племінниця судді Стефанів та громадянка РФ Валентина Хорошавцева. Квартиру в центрі Києва, де нині живе суддя Верховного суду, Хорошавцева придбала у 2016 році. У декларації Стефанів вказала, що вартість цього житла – 1,8 млн грн. Хоча за даними профільних сайтів з продажу нерухомості, ринкова ціна квартири такої ж площі на час купівлі становила понад 5 млн грн.«Схеми» встановили, що не лише Надії Стефанів, а й її донька Надія Микитин живе в квартирі, якою володіє громадянка РФ Хорошавцева. Це нерухомість площею 98 квадратних метрів в Івано-Франківську, придбана у 2011 році. Микитин – суддя в Івано-Франківському окружному адміністративному суді. «Схеми» з’ясували, що ні сама громадянка РФ Хорошавцева, ні її родина не мали достатніх офіційних доходів для того, щоб придбати все це майно в Україні. У коментарі «Схемам» суддя Стефанів підтвердила, що квартира, де вона мешкає, належить її родичам із Росії, тоді як сама Хорошавцева заперечила, що купувала нерухомість в Україні. Микитин від коментарів відмовилась.Повну версію матеріалу читайте тут
17000
25-05-30 06:21
Родина розшукуваного ексрадника голови Фонду держмайна Гмиріна скупила в ОАЕ нерухомості на $14 млнАндрія Гмиріна, якого з весни 2023 року розшукує НАБУ, підозрюють в участі у ймовірній корупційній схемі, що призвела до збитків державі на 700 мільйонів гривень. «Схеми» з’ясували, що родичі колишнього посадовця почали скуповувати майно в ОАЕ одразу після того, як, за версією слідства, припинила свою діяльність «злочинна організація, яка заволоділа коштами» підконтрольних ФДМУ підприємств «Одеського припортового заводу» та «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії». Гмирін, за даними слідства, був її «керівником» разом з тодішнім головою Фонду держмайна Дмитром Сенниченком. Один з епізодів тривав з травня 2020 року по жовтень 2021 року. Як встановили «Схеми», вже наступного місяця чоловік сестри Гмиріна Володимир Колот в один день інвестував одразу у 9 елітних квартир майже 7,3 мільйона доларів. Колот також фігурує у справі НАБУ про так звану «злочинну організацію» у ФДМУ.Крім того, по квартирі в Дубаї у 2023 році придбав сам Гмирін та його дружина – за 1,3 мільйона доларів та 5,5 мільйонів доларів відповідно. Більшість квартир в Дубаї вже продана, але досі, за даними «Схем», у власності родичів Гмиріна залишаються апартаменти, в які інвестувала дружина. Крім того, родина орендує квартиру та офісне приміщення. Строк дії договорів – до 2025-2026-го років. Це може свідчити про те, що родина колишнього посадовця, ймовірно, нині мешкає в ОАЕ.У коментарі пресслужба Гмиріна зазначила, що дії родини у сфері нерухомості «відповідають чинному законодавству», а згадана справа НАБУ «є замовною та має характер правового свавілля й беззаконня». Адвокат Колота побачив у висунутих правоохоронцями обвинуваченнях «ознаки політично мотивованих дій», а стосовно майна у Дубаї зазначив, що джерела коштів для таких інвестицій «є законними і прозорими».
15400
25-05-22 16:13