ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ (12 березня 2026 р.)Отримали коментар щодо нашої роботи:«Реальна Громадянська сила - це добре, навіть це класно, але як утопія, як теорія не підкріплена практикою. Скільки років ви пробуєте її побудувати? А скільки ще років знадобиться? Як, на мене, в Україні олігархат ніколи не допустить, навіть передумов, створення такої сили. Від слова взагалі. Що первинне, курка, або яйце? Подумайте над цим. Бо, згодом і держави з назвою Україна не буде на карті світу.».Пояснення "Поступу" :Більшовики 22 роки просували свою комуністичну ідеологію і створювали на її базі політичну силу. У 1917 році вони вирішили, що вже не досягнуть своєї мети. Зібралися свою справу встановлення комунізму передавати нащадкам. Але ж раптом відбулася Лютнева революція 1917 року. Причому вони до неї не мали ніякого відношення. Але через те, що вони довго працювали, пропагували, то мали певну вже сформовану силу. І їм вдалося в тих умовах взяти всю владу в свої руки. А могло так статися, що не відбулося б цього. Махатма Ганді в Індії близько 40 років рухався, пропагував. Нарешті мету було досягнуто. Силу, яка видавила британців з Індії було створено і британці пішли. Але могло бути і довше. Ми, "Поступ", займаємось пропагандою Громадянської республіки лише з 2018 року. Саме тоді було затверджено і введено в дію Доктрину «Громадянська республіка». Тобто раніше 2028 року ми навіть теоретично не зможемо нічого ще серйозного побудувати. Бо десять років - це найменший ТЕОРЕТИЧНИЙ термін. Зазвичай потрібно набагато більше. Так, є ті, хто каже, що раз так невизначено і довго, то не буде рухатись. Але є ті, хто незважаючи ні на що - рухається. Світ належить другим.Але є умова: має бути ідеологія, яка пропагується. Яка передбачає системні зміни в суспільстві, а не просто красиві гасла за все гарне проти всього поганого. У нас вона є.Також є ще момент. Громадянська сила - це не просто політична сила, а політична сила, яка побудована на Громадянській ідеології.Сутність Громадянської ідеології проста і коротка:кожен Громадянин має право і обов'язок особисто або через делегата брати участь в керуванні країною, причому делегата можна замінити в будь-який момент.Переможемо.ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!"Поступ"
АНОНС СЬОГОДНІ ПЛАНОВА ГРОМАДЯНСЬКА СЕРЕДА ОРГАНІЗАЦІЇ "ПОСТУП"Онлайн-конференції відбуваються в Телеграмі. В аудіоформаті.ПОРЯДОК ДЕННИЙ.1. Щотижневий моніторинг практичної роботи по основним завданням: 2 (по кадрам) + 3 (по пропаганді). Моніторимо хід роботи. Якщо бачимо певні труднощі - зразу їх обговорюємо, щоб вжити заходів. Звичайна поточна робота.2. ОБОВ'ЯЗКОВЕ ПИТАННЯ: проведення "Потужності", відпрацьовуємо ЧЕТВЕРТУ частину (стратегія і тактика "Поступу") - Дмитро Т.3. Питання стратегії і тактики роботи по телеграм-каналу "За Велику Україну!".Конкретизація питань по тлг-каналу:- Якість людей в каналі різна. Як зрозуміємо, що досягаємо потрібної якості?- Чому запрошуємо в тлг виключно з нашого інформаційного поля?- Як визначити чи йде прогрес в роботі? Які показники ефективності?4. Продовжуємо тематику Пропаганди (а разі наявності часу).В рамках цього пункту пропонується також обговорити пропозицію гасла: "геть депутатів - вся влада громадянам!".Питання середнього класу, чому його кількість НЕ менше 60-70% і на нього ми робимо ставку.5. Актуалізація поступівського сайту. Виділяємо 15-20 хвилин. (в разі наявності часу)(Починаємо з розділу "Членство" - Сенс членських внесків). Потрібно не тільки сформувати команду модераторів, а й сформувати стратегію формування тематики Спротивів, враховуючи потреби поступівської пропаганди.6.Чому геополітичне становище України дозволяє ставити мету - побудувати Велику Україну? (обговорення в разі наявності часу)Питання розглядаються в будь-якому порядку. Порядок визначає модератор наради. Модератор визначається перед початком обговорення. Можуть бути різні модератори по різних питаннях.хххххххГОСТІ запрошуються.Наші конференції носять робочий характер. Гості можуть приймати участь в обговоренні всіх поступівських питань. Для гостей попередніх реєстрацій чи попереджень не потрібно.Якщо гості мовчать і просто слухають (на екскурсії), то можуть не представлятись.Якщо у гостей будуть питання, то виділяємо для цього до 30 хв. часу. Але бажано попередити. Увага, мова йде про гостей, які мають питання до нашої роботи, а не тих, хто хоче використовувати нашу платформу в якості просуванням власних позицій. Якщо в когось будуть такі питання (просування), то ми готові з ними спілкуватись, але поза межами Громадянських серед.Початок - о 19:00. Завершення - о 20:30. Конференція проводиться на базі спеціально створеного для цього технологічного каналу "Громадянська середа (ГО "Поступ")".Приєднатись до цього технологічного каналу "Громадянська середа (ГО "Поступ")" можна за посиланням: https://t.me/gsPostup
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ(10 березня 2026 р.)Для того, щоб нівелювати олігархію (поєднання влади і бізнесу), потрібно прибрати демократичну систему влади яка працює за схемою: гроші - вибори - прихід до влади - повернення грошей із прибутком.Для цього потрібно, щоб критична маса громадян усвідомила цю необхідність. Таке усвідомлення відбувається поступово. Через пропаганду, яка має постійно зростати.На цьому шляху є перепони.Можна виділити дві перепони. Які найсильніше впливають.Перша - нерозуміння громадянами різниці між демократією як системою влади і демократією як системою цінностей.Пропагандисти демократії добре попрацювали, для того щоб ці два поняття були нерозривні для більшості людей.Деякий час назад ми використовували гасло "Демократію геть!". Більшість тих, хто зустрічав таке гасло вважали, що ми хочемо встановити диктатуру. Були такі, які підтримували встановлення диктатури, а були і ті, хто був проти.Але ми не збирались ніякої диктатури встановлювати і не збираємось і зараз.Коли ми говорили "демократію геть", то мали на увазі лише те, що потрібно прибрати демократичну систему влади. Тобто прибрати будь-які вибори, замінивши їх делегуванням. Відмовитись від нав'язаної і деструктивної концепції про незалежність трьох гілок влади: законодавчої, виконавчої і судової. Також ми казали, що потрібно забезпечити можливість кожному громадянинові мати особистий доступ до управління країною, якщо таке бажання буде. Бо демократія цього не дозволяє зробити. Всі ці позиції нам принесла демократична система і їх потрібно прибрати. Але ні про яку диктатуру чи про лібералізм ми не казали і не кажемо.Нерозуміння цих речей призвело до того, що ми відмовились від гасла "Демократію геть!". Хоча воно абсолютно вірне. Просто більшість громадян його нездатні зрозуміти. Бо заважають нав'язані наративи.Тепер ми це гасло використовуємо одночасно із іншим гаслом - "За Громадянську республіку!". Щоб було зрозуміло, що ми проти демократичної республіки і одночасно за Громадянську.Друга перепона щодо просування громадянської ідеології полягає в тому, що на неї впливає рівень життя. Якщо в країні рівень життя високий, то люди в цьому бачать результат панування демократії. Що є абсолютно тупориле розуміння. І цим тупорилим розумінням користується олігархія, щоб маніпулювати громадянами.Але про це - в наступному Спротиві.Переможемо.ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!"Поступ"
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ (08 березня 2026 р.)Отримали коментар:"Ого! Ви пишете, що повна реалізація демократичних цінностей при демократичній системі влади неможлива (цитую дослівно). А при якій можлива, поясніть?А в Швейцарії, Австрії, демократія?Там олігархи при владі, чи як?Пояснюємо. Демократичних цінностей задекларовано багато. Практично, це звичайні людські цінності, які сформувались в процесі еволюції людства.Нас цікавлять в цьому випадку демократичні цінності в частині участі громадян в управлінні своєю країною.Вважається, що демократія — це не лише голосування раз на кілька років. Це активна участь громадян у прийнятті рішень. Це чесні та регулярні вибори. Контроль за діяльністю чиновників. Так от, все це при демократичній системі влади не діє. Не реалізується. Декларується, але насправді не працює. Бо діє демократична система влади за формулою: гроші – вибори – прихід до влади – повернення грошей з прибутком. Ну так, чесні та регулярні вибори можна зробити. Але вони приводять до влади олігархію. Тобто поєднання влади і бізнесу. Перемогти на виборах може той, хто вкладе багато грошей в виборчу програму. Так, вибори між такими силами можуть бути чесними. Але ж – це "чесне змагання" між олігархічними кланами. Громадяни тут залишаються осторонь. Їм дозволяється лише прийти на вибори та проголосувати за ту чи іншу олігархічну силу. Яка потім прийде до влади й буде грабувати всіх, навіть тих, хто за неї голосував. Чесно? Так, з погляду олігархії чесно. Справедливо? Так, з погляду олігархії справедливо. Але ж це і несправедливо, і нечесно стосовно звичайних людей. Бо вони ніяк не можуть вплинути на владу. Можуть лише раз на п'ять років прийти та вибрати, хто буде їх грабувати. А контроль влади? Це ж також розповідають, що це демократична цінність. Але це звичайна демагогія. Влада на те й влада, щоб її ніхто не контролював. Якщо хтось є, хто може контролювати владу, то він вже є влада, а не ті, кого він контролює. Тобто громадянам розповідають байки, що вони можуть контролювати владу в демократичній системі. Проте це брехня. Не можуть ніколи і ніде, де діє демократична система влади.Чи можна це виправити? Так, можна. Потрібно встановити іншу систему влади. Таку, яка дозволить кожному громадянину брати участь в управлінні країною, якщо він забажає. Яка дозволить прибирати недолугу владу в будь-який момент. Що і забезпечить реальний контроль над владою. Така система є. І називається вона Громадянська республіка, або інша назва – Республікансько-громадянський лад.Переможемо.ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!"Поступ"
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ(07 березня 2026 р.)Є такі реформи, які необхідні, але їх проведення на самому початку практично гарантовано призводить до зниження рівня підтримки народом. Тому влада, яка починає реформу, маючи низький рівень підтримки, — стріляє собі в ногу. Бо рівень може впасти до того, що владу буде втрачено. Починати реформи потрібно саме тоді, коли є високий рівень підтримки уряду. Інакше можна не встигнути їх завершити, бо через втрату довіри громадян реформатори можуть владу втратити. Більшість реформ потребують «авансової» підтримки народом на досить високому рівні. Тоді навіть просідання підтримки на початку реформ не буде критичним для влади.Найбільший рівень авансової підтримки народом реформ — у перші місяці встановлення нової влади. Бо в цей час громадяни очікують, що нова влада буде щось реально змінювати. І хочуть цього. Якщо влада не використовує це вікно можливостей, то вже ніяких реальних реформ робити не зможе. Так відбувається в більшості випадків. Тобто якщо після отримання влади проходить не більше шести місяців, але зміни не відбуваються, то таку нову владу потрібно гнати.Після того, як реформи почнуть давати позитивний ефект, народ уже більше буде довіряти владі. І підтримка продовження реформ буде вже йти не авансом, а на основі позитиву від отриманих результатів.Україні потрібна інша влада, неолігархічного походження, щоб нарешті реформи почалися.Переможемо.ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!"Поступ"
"ЗВІРЯННЯ ГОДИННИКІВ" (вектори, повідомлення, для службового використання) : Вектор № 8.Наша мета досягається тільки пропагандою.Пропаганда, будь-яка, не тільки поступівська, залежить від наступних факторів:- Стале інформаційне поле.Множина людей, набір людей, на яких розповсюджується пропаганда, має бути однією, без змін і поступово розширюватись. Інакше "гріється море".- Якість контенту.Має бути дуже і дуже примітивна і доступна до розуміння навіть для повного довбня. Пропаганда не займається поясненнями, вона лише дає прості інформаційні вкиди. Пояснення даються вже зацікавленим, хто хоче розібратись. Звичайний піпл такого не хоче. Для зацікавлених робиться агітація, а не пропаганда. Агітація є майже синонімом слова - мотивація. Мотивація і пропаганда не одне і теж, це різні категорії.- Кількість розповсюджувачів (Провідників, індивідуальних пропагандистів).Це головний фактор. При пропаганді діє ефект зараження, саме цей фактор є вирішальний.Успішність нашої пропаганди вимірюється тільки одним показником: кількістю людей в суспільстві, які зрозуміли нашу громадянську ідеологію. Ідеологія вкладається в суспільство як віра. Але ті, хто її вкладають, мають розуміти, що вони вкладають. Цільовий результат вимірюється не кількістю пропагандистів, а кількістю запропагованих. Потужність пропаганди вимірюється кількістю індивідуальних пропагандистів та сукупністю їх інформаційних полей.Усвідомлення вкладеної інформації та віра в неї досягається тільки шляхом зараження - методом від людини до людини. А не від ролика в ютубі до людини чи від якогось бота, чи ще від чогось штучного продукту із використанням сучасних інформаційних технологій.Приклад. Є інформаційне поле покриття пропагандою - 2 млн. Це може бути досягнуто в тому ж Фейсбуці із 2 млн. підписників. Це можна зробити за гроші. А можна зробити і іншим шляхом - 400 (не астрономічна цифра) людей самостійно, за власною ініціативою розповсюджують інформацію. І кожен з них має 5000 підписників (що неважко досягнути будь-кому). Також інфополе буде - 2 млн. Але ефект реально дає тільки другий варіант і його неможливо зробити за гроші.
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ (06 березня 2026 р.)Отримали запитання:«Зрозуміла ідею: справжня неолігархічна сила можлива лише на принципово іншій ідеології, яка не обертається навколо грошей і виборів. Але цікаво, як така система могла б працювати на практиці?».Наше пояснення:Така система могла б працювати через делегування повноважень. Коли громадянин делегує своє повноваження на управління державою делегату. І коли громадянин бачить, що його делегат не виконує обіцянки (програму дій, яку підтримує громадянин), то просто забирає своє повноваження та передає іншому делегату, якщо у них схожі погляди. Або сам стає делегатом. Проте це теорія. А людина запитує про ПРАКТИКУ. Тобто потрібно щось сказати про те, як воно практично працює чи десь працювало. Не теоретично, а саме практично.Щось тут можемо сказати?Де така система працює у світі? Ніде у чистому вигляді. Так само, як ніде в чистому вигляді не існує монархії чи демократії. Хоча така система і працювала раніше.Історично елементи Громадянської республіки можна спостерігати у:Римській республіці (до Юлія Цезаря);Стародавній Русі (Віче в Київській Русі);Козацькій республіці (Гетьманщині, приблизно за 50 років до правління Богдана Хмельницького та 50-70 років після нього);так званій республіці Нестора Махна (Махновії);системі рад робітничих, селянських і солдатських депутатів до приходу до влади більшовиків;Центральній Раді України;Лівійській Арабській Джамахірії (номінально).Цікаво, що чотири історичні випадки припали на Україну. У кожному з цих випадків свої особливості. У повному вигляді в жодному з цих випадків Громадянської республіки не було. І не могло бути, бо умови для повної реалізації визрівають лише зараз, коли людство входить в інформаційну еру. Але були окремі елементи.Більшість випадків об'єднують однакові позиції: - відсутність виборів, замість них — делегування;- брати участь у роботі влади міг кожен, хто хотів;- усунути владу можна було в будь-який момент, якщо так хотіли люди;- діяли делегати, тобто особи, яких уповноважували люди. Але цих делегатів можна було змінювати в будь-який момент на інших або самим бути замість них.Переможемо.ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!"Поступ"
АНОНС СЬОГОДНІ ПЛАНОВА ГРОМАДЯНСЬКА СЕРЕДА ОРГАНІЗАЦІЇ "ПОСТУП"Онлайн-конференції відбуваються в Телеграмі. В аудіоформаті.ПОРЯДОК ДЕННИЙ.1. Щотижневий моніторинг практичної роботи по основним завданням: 2 (по кадрам) + 3 (по пропаганді). Моніторимо хід роботи. Якщо бачимо певні труднощі - зразу їх обговорюємо, щоб вжити заходів. Звичайна поточна робота.2. ОБОВ'ЯЗКОВЕ ПИТАННЯ: проведення "Потужності", відпрацьовуємо ЧЕТВЕРТУ частину (стратегія і тактика "Поступу") - Кирило С.3. Питання стратегії і тактики роботи по телеграм-каналу "За Велику Україну!".Конкретизація питань по тлг-каналу:- Як запрошувати людей в канал, якщо працюють три Дартаньяни?- Якісь людей в каналі різна. Як зрозуміємо, що досягаємо потрібної якості?- Чому запрошуємо в тлг виключно з нашого інформаційного поля?- Як визначити чи йде прогрес в роботі? Які показники ефективності?4. Продовжуємо тематику Пропаганди (а разі наявності часу).В рамках цього пункту пропонується також обговорити пропозицію гасла: "геть депутатів - вся влада громадянам!".Питання середнього класу, чому його кількість НЕ менше 60-70% і на нього ми робимо ставку.5. Актуалізація поступівського сайту. Виділяємо 15-20 хвилин. (в разі наявності часу)(Починаємо з розділу "Членство" - Сенс членських внесків). Потрібно не тільки сформувати команду модераторів, а й сформувати стратегію формування тематики Спротивів, враховуючи потреби поступівської пропаганди.6.Чому геополітичне становище України дозволяє ставити мету - побудувати Велику Україну? (обговорення в разі наявності часу)Питання розглядаються в будь-якому порядку. Порядок визначає модератор наради. Модератор визначається перед початком обговорення. Можуть бути різні модератори по різних питаннях.
"ЗВІРЯННЯ ГОДИННИКІВ" (вектори, повідомлення, для службового використання) :Вектор № 2Як відноситись до того, що люди відписуються з нашого телеграм-каналу? ПОЗИТИВНО! Якщо це НЕ випадково або НЕ через те, що зробила швидкі висновки.Чому? Бо відписуються якраз ті, хто нам не потрібен. А хто нам потрібний? Наша задача - сформувати Громадянську силу, яка буде здатна взяти під контроль ситуацію в країні. Розпочати рух реформ. І побудувати сильну, потужну країну - Велику Україну.Тобто завдання телеграм-каналу не пропагандистське, а кадрове та організаційне.Матеріали, які в каналі публікуються призначені для подальшого розповсюдження, а не для того, щоб пропагувати мешканців самого цього каналу. В каналі ми пропагандою не займаємось. І розповідями цікавими чи ще чимось цікавим підписників не годуємо І не збираємось цього робити. Хоча деякі з "мешканців" каналу це не розуміють. Думають стереотипно, що ми тут їх запросили, щоб їх розважати та нарощувати чисельність каналу. Повна дурня! Чисельно ми маємо завдання досягти, максимум, рівня 1200-1300 людей і при цьому робити постійні чистки.Ніхто нікого не збирається виключати з каналу. Просто ми розміщуємо такі матеріали, які мають у соціальних дронів викликали алергію і вони самі відписуються. Це і відбувається поступово.Головний зараз наш інформаційний продукт - Інформаційний Спротив. Який щодня готується і розповсюджується. При його підготовці та розповсюдженні працює команда біля двадцяти-тридцяти поступівців. Звертаємо увагу, Спротиви тут розміщуються не для того, щоб їх просто читати і все. А для того, щоб їх звідси брати, копіювати і розповсюджувати всюди, де є можливість! В першу чергу у себе в профілях в соцмережах. А в соцмережах в першу чергу - у Фейсбуці. Це і буде внесок кожного учасника каналу в нашу спільну роботу заради розвитку України. Це ми очікуємо лише від тих учасників каналу, хто підтримує те, що ми робимо і пропагуємо.Також в цьому каналі ми пояснюємо практичні аспекти нашої роботи. От цей текст, наприклад, саме з цієї опери.Ми абсолютно не проти того, щоб з нашими напрацюваннями знайомились і ті, хто самостійно хоче створювати сили (організації), аналогічні "Поступу". Нам всім буде вигідно, якщо таких громадянських структур буде багато. Тобто якщо хтось буде плагіатити у нас чи використовувати наші досвід та знання - на здоров'я! Це все на користь Великої України!Якщо всі ці позиції людині будуть нецікаві, то питання: навіщо вона тоді нам тут, в каналі? Навіщо нам тут соціальні дрони? У нас йде постійна робота по запрошенню нових людей в канал. Люди заходять по індивідуальних запрошеннях, а не через рекламу чи якісь маніпуляції, масові розсилки тощо.Йде постійний процес фільтрації. Реально залишаються ті, хто потрібен. Через фільтрацію концентрація громадянсько налаштованих людей в каналі зростає. Це і є практичний механізм створення реальної Громадянської сили. Приблизно так, як робиться гарна скульптура: береться глиба мармуру, а потім скульптор відсікає все зайве і з'являється витвір мистецтва. 😀
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ (01 березня 2026 р.)Отримали такий коментар по нашій діяльності:"Хочу відмітити, що процес врегулювання питань «олігархату» складний і циклічний, поки не бачу механізму швидкого і дієвого, а в програмі "Поступу" потрібно його показати і розповісти так, щоб громадянин повірив і став на твій бік.".По-перше, ніде і ніколи "Поступ" не казав, що ліквідація олігархії є легким і швидким шляхом, це дійсно складно, але "Поступ" йде цим шляхом.Проте логічними будуть два запитання:1. Чи взагалі можна прибрати олігархію швидко? Якщо все-таки можна, то при яких умовах і чому "Поступ" не йде по цьому шляху?2. Чому шлях, щоб прибрати олігархію, по якому йде "Поступ" довгий?Швидко олігархію все-таки можна прибрати. Якщо встановити диктатуру. Проте диктатура на замовлення не встановлюється. Не можна її встановити підписанням якихось законів чи указів. Для цього також потрібно пройти шлях, потрібно, щоб визріли необхідні умови. Тобто необхідна підтримка народу. Але головне те, що диктатура ще ніде не приносила користі в довгостроковій перспективі. Тому ми і відкидаємо швидкий шлях нівелювання олігархії, як такий, що дає більше шкоди ніж користі. І може взагалі відкинути країну ще далі в прірву.Є другий спосіб прибрати олігархію, повільний - це змінити систему влади. Замінити демократичну систему, яка діє за формулою: гроші - вибори - отримання влади - повернення грошей із прибутком, на систему Громадянської республіки.Але ж чому це довго?Тому що зміна системи влади це зміна свідомості людей, їх сприйняття. Якщо коротко - потрібно змінити традиції, які склалися в суспільстві. А на це потрібен час. Зміна системи влади потребує зміни ідеології суспільства. Це довгий процес. Для цього потрібна довготривала пропаганда. Світовий досвід каже, що швидше, ніж за 10 років змінити ідеологію суспільства принципово неможливо. Але хоч цей шлях і довгий, проте дає гарантований результат на відміну від встановлення диктатури.Переможемо.ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!"Поступ"