Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Смоловий
Añadido 14 jul. 2024

Смоловий

@smolovyi
Número de suscriptores: 4 232
Fotos: 4,540
Videos: 95
Enlaces: 524
Descripción:
⚠️ Founder та CEO #РотаньСтайл | #РотаньНеСтайл

👥 Número de suscriptores

4 232
Promedio/Día:: +8
Promedio/Tiempo:: +8
Promedio/Mes:: +33

👁️ Vistas promedio por mensaje

2 736
Promedio/Día:: 2,700
Promedio/Tiempo:: 2,389
ERR: 64.65%

📊 Mensajes por Día

1.5
Último día: 1
Promedio semanal: 1.1
Promedio por día: 1.5

Historial de cambios de nombre

Смоловий 2024-10-21
Шмольовий 2024-10-01

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 4,190 26-04-26 12:55
🇺🇦🇺🇦 Стисло після другого тайму (5:6):• дивне рішення Костюка. До сраки, як грають один-в-один проти Мендози, бо він гатитиме будь-кого; питання в тому, чи буде підстраховка. Заміною Коробова на Караваєва не дуже вирішується проблема балансу в перехідній фазі атака -> захист• кутовий киян повертає інтригу, Михавко замикає крос Піхальонка (4:2)• ага, сів ще й Дуба, а Піхальонок пішов шісткою, бо з Яцика там жодної користі, а від Піхальонка мало користі в ролі вісімки, поки всі його корисні дії - зі стандартів• режим егоїста в Моті, не віддав, здають нерви, записав• Кривбас не безгрішний, точно будуть ще голи в киян• Боже, який жах. Волошин отримує жовту за розмови і пропускає гру із Шахтарем. Що сказати про розумові здібності гравця після такого?• істерика в Костюка, знімає Яцика та підіймає Бую, вже без захисту далі взагалі. Хоч би третього ЦЗ поставили для балансу• от і Буяльський, от і різниця: відкрився, віддав, нічого складного, але якщо ти Буяльський. Не всім дано. Волошин реабілітувався в моїй мантрі за жовту (4:3)• Боже, який же Костюк мʼясник, що три місяці гноїв Буяльського на лавці. Зая в цьому епізоді геній, який же пас в дотик (4:4)• вже без центру поля грають, тупо, як у дворі, туди-сюди• добра людина Віталій Буяльський. Будь-хто інший уже б плавив Костюка, а капітан б’ється за команду та тренера, який його ні в хуй не ставить• от чому не перебудуватися при 4:4 та в три ЦЗ, коли бачиш, що в тебе прохідний двір? Просто цирк (5:4)та перебудуйся, блін, ну що це за автобан в центрі? Посади Вівчаренка третім, один хрін ширину дає Редушко, а не фулбек• порнуха. Ярмоленко зрівнює, цікаво, чи надовго? Хто віддав асист? Буяльський (5:5)• 5:5, а Редушко досі не помічений у чомусь позитивному, але тренер не втрачає віри в пацана• Захарченко встигає в останній момент заблокувати Парако, ледь ще один кутовий не закінчується моментом уже біля воріт киян• ще раз Захарченко рятує…не хоче сідати в трійку із Вівчаренком Костюк• Захарченко MVP останніх хвилин 6-7• дитячий садок, навіть не шкода, дитячий садок, 100500 ударів - і крапка п’ятою від Ярмоленка (5:6)• нарешті зміни, Біловара підняли з лавки, а Захарченка - в опорну зону• не того замінив Ярмоленко, мав сідати Редушко, а не Зая, було б 7:6• Захист обох сьогодні - прохідний двір, не зрозуміло, хто сьогодні відскочив більше#ДКемоції #КривбасДинамо #УПЛ
👁 3,810 26-04-25 14:36
Як грають кіпери U19Кількість виконаних та отриманих передач/90 vs загальна точність передач, %Доволі показова історія. У якийсь момент багатьом почало здаватися, що тренд на залучення кіперів до пасової гри в Україні минає. Наставники з таким підходом масово провалюються, їх звільняють, а керівники клубів дедалі частіше починає вживати прикметник «вертикальний».Але по U19 цього не скажеш:• вісь Х - виконані передачі/90• вісь Y - отримані передачі/90• колір маркерів відповідає загальній точності передач, %• розмір маркерів відповідає ігровому часуСеред несподіванок варто відзначити топ за отриманими передачами:• 😀 Олександр Харченко з Вереса (24.97)• 😀 Вадим Сташків (24.95) та Іван Мартинов (22.73) з Оболоні😀 Олександр Ткачук (21.29) з Колоса😀 Маркіян Бакус (20.45) з ЛНЗУ чому несподіванка? Верес, Оболонь, Колос та ЛНЗ - одні з найбільш вертикальних команд УПЛ. Тобто роль кіпера там переважно зводиться до введення мʼяча в гру лонгболом у боротьбу без складних та затяжних білдапів. Вже на молодіжному рівні кіпери змушені стикатися з тиском. Якщо в основи часто немає такої опції, як пас назад, то в молоді - є. І молодь цю опцію використовує частіше за гравців основи.😀 Цікавий кейс із Шахтарем. Ростислав Баглай у цьому сезоні вже має асист та 1.5 (!) очікуваних асисти (хА). Проте пояснення просте й логічне:• мало хто наважується пресингувати гірників у чемпіонаті молодіжних команд, тому й сенсу часто залучати кіпера небагато (15.64 отримані передачі)• інший аспект - по воротах Шахтаря просто бʼють не надто часто, тож у кіпера мінімум введень мʼяча в груПізніше це може вилізти боком в єврокубках, де Шахтар регулярно стикається з тиском. Часто це призводить до небезпечних моментів. У цьому і біда наших лідерів. Слава теж не надто залучений у пасову гру динамівців (16.95). Якщо дійде до рівня єврокубків, то, швидше за все, це навантаження зросте до 25+ передач. І опонентами вже не будуть неповнолітні школярі, а добре навчені найманці з різних країн.Тож загалом тренд на залучення кіперів до білдапів та розіграшів у молодіжному футболі не зникає. І фізично не може зникнути - гранди тренують пресинг. Це і є поясненням оберненої логіки:• на рівні УПЛ більшість команд вертикальна, бо це відповідає якості складу; часто йдуть у низький блок, мало загрожують воротам. Через це в кіперів Динамо та Шахтаря виникає культурний шок, коли умовний ЛНЗ вмикається в пресинг• на рівні U19, як не дивно, ігрові обставини та самі тренери дають трохи більше можливостей для розвитку, що правильно, бо їх задача - підготувати гравця😀 Оболонь в УПЛ - вертикальна команда. Але й там зрозуміли, що на кіперах, які не бояться грати ногами, можна заробити більше.Ситуація з Іваном Мартиновим показова, бо не дуже реалістична для основи:• він другий у цій вибірці за короткими/середніми передачами (23.47)• аж пʼятий з кінця за довгими (7.89)• за передачами вперед (11.6) теж у нижній топ-5, але з найкращою точністю цих передач у вибірці (82.4%) - тобто якщо віддає пас вперед, то не рандомно в боротьбуІ це виглядає прикольно. Бо в УПЛ є Шахтар, Полісся та Карпати. Їх дійсно може зацікавити кіпер, який, окрім того що ловить бодай щось, не боїться мʼяча і вміє розігрувати через короткі та середні передачі. Тому клубам із меншими бюджетами є сенс зосереджувати увагу і на цих навичках своїх молодих воротарів. Готуючи їх не під себе, а під потреби ринку.#ДКмікроскоп #ДинамоU19
👁 3,850 26-04-22 14:44
🇺🇦 Буковина 0:3 Динамо 💙xG графікДосі перебуваю під враженням. Поки не маю неспростовних доказів, що це не рандомні рішення тренера. Але вже цілком можна не виключати, що Костюк зрозумів логіку діда та СаШо і більше не вважає їх обох дебілами, як на початку.Якщо говорити серйозно, то в матчі чимало маркерів, подібних до Динамо пізнього Луческу та Шовковського:• багато лажі від одного з ЦЗ (виграв лише 2 дуелі в захисті з 7)• висока командна чутливість до тиску (22 низькі втрати - це рівень двох-трьох матчів УПЛ)• 72% володіння в першому таймі з поступовим переходом на гру за рахунком (38% у другому)• є варіативність - контратаки (5), немає засилля кросів (14) та аж 19 (!) глибоких передач• врешті-решт склад (Бражко, Шапаренко та Буяльський)Коли Динамо раніше виходило грати в «бистриє флангі», то робило це відповідним складом - зі своїми зрозумілими й очікуваними обмеженнями. Коли в тебе є Шапаренко та Буяльський, то в УПЛ для тебе обмежень майже немає:• згадайте, як Буяльський розривав Полісся в швидких атаках пасами на Волошина (4:1) - віддавав, забивав• згадайте, як Буяльський пасом на Бражка почав атаку на перший гол і пасом на Волошина - третій у матчі із Зорею (3:1)• і от знову дві важливі передачі (асист Волошину та передасист Волошину)У цьому і відмінність від конкурентів. Ми звикли до чого? Що Буяльський уміє нестандартно вирішувати епізоди в замкненому просторі (пас пʼятою на Пономаренка). Але різниця між гравцем з IQ і без у тому, що він може діяти різноманітно за потреби - як ми знову побачили в цьому матчі. Гравець без відповідного IQ існує лише в одному сценарії (рефлекси та відсутність щільності рішень). Пальцями тикати не буду - самі розумієте, про кого мова. Бачили.Костюк із зрозумілих причин (брак досвіду на дорослому рівні) певний час позиціонував себе як альфу. Знову ж, не факт. Можливо, справа в тому, що Піхальонок, Михайленко та Яцик не готові на 100%. І в тренера просто немає вибору - тому він і ставить Буяльського.Якщо ж Піхальонок та Яцик здорові, ситуація відкривається з іншого боку. Тоді навіть можна припустити, що Костюк здатен робити висновки з власних помилок.Пізнього діда та Шовковського вбили хиткі функціоналка та захист. Згадайте чемпіонський сезон діда - його виграв саме захист. Згадайте золотий сезон Шовковського - Динамо теж пропускало менше, ніж зараз. Буяльський із Шапаренком до та після автобусів - це вже різні за фізикою футболісти. Вони не здатні давати без мʼяча ті обсяги, що й до війни. Конструкцію зними потрібно балансувати - або більш надійним правим центральним захисником, або нижчою залученістю Коробова до атаки, або ще якимись рішеннями. Не можна втретє наступати на граблі попередників. Один із найгостріших епізодів у матчі з Буковиною якраз став наслідком недопрацювання півзахисників.Тож Костюк на певному роздоріжжі:• продовжувати гнути свою лінію і обходитися без Буяльського та навіть Шапаренка на внутрішній арені, попри їх доступність, щоразу сподіваючись, що пронесе• або винести корисний досвід попередніх сезонів, але вже з урахуванням недоліків, і зробити те, що не вдалося попередникам - виправити їхФактично на кону доросла карʼєра тренера. Або він доведе гнучкість і здатність адаптуватися до конкретних викликів та суперників, або Динамо стане першим і останнім клубом такого рівня, з яким він працюватиме. Повторю лише, що нинішня атакувальна варіативність двох останніх ігор (дивним чином збіглася із певними змінами в складі) мені ближча за рандомні кроси (доречі, лише 2 з 14 точними були) та удари з центру поля.#ДКмікроскоп #БуковинаДинамо #КубокУкраїни
👁 3,610 26-04-21 17:00
🇺🇦🇺🇦 Стисло після другого тайму (0:3):• змін немає, Динамо чекає 60 хвилини, хоча Редушко та Бражко на жовтих - треба бути обережними• Крістіан тотально програє все, ще один момент - Караваєв рятує від голу, Буковина знову огризається• киян реально затиснули на пару хвилин на власній половині• ще й жовта для Шапаренка… вже Вівчаренко виносить крос в останній момент, сутужно киянам• кияни знищать на контратаках, якщо так піде далі після серії замін, тому для інтриги Буковині треба забити до цього• о, Біловар нарешті виграє якусь дуель• пожежі раз по раз, Динамо не може відвести мʼяч від власних воріт, Нещерет уже награв на гравця матчу• помічає часті провали Біловара і Костюк: Захарченко на полі, Яцик змінює Шапаренка від гріха подалі, Піхальонок та Ярмоленко лишаються на наступний слот• подобається, що частіше в останніх матчах виникає взаємодія між Пономаренком та Буєю - хороший симптом; Ванату це допомогло розширити кругозір та отримати хорошу пропозицію• це дійсно круто: от щойно Буяльський пʼяткою на Мотю - це цікавіше дивитися, ніж на безкінечні кроси в порожнечу та удари по горобцях• на пару хвилин кияни посунули гру від своїх воріт• Буї пора на лавку, вже не встигає за темпом атаки, за Редушком гнатися вже сил немає• от і заміни: Буяльський наївся, можна і лонгболи Піхальонка грати; для компенсації IQ - Ярмоленко замість Редушка• респект Буковині: кияни грають по рахунку, але це не єдина причина того, що ми бачимо саме таку картинку матчу - це й заслуга чернівчан• Дуба живий - це хороша новина, матч із Зарею він залишав не сам• Мотя знову віддає, Волошин запускає наче кікер з NFL; подобається ментальне дорослішання Пономаренка: із засунутим в сраку его - це суттєво крутіший гравець• видихається Буковина, помиляються вже на власній половині• ну от, пішли швидкі атаки киян, тут без шансів: Волошин видав ривок рівня ого-го, Пономаренко з метра заносить третій (0:3)• це, насправді, прикольно, що замість тієї прутні, яка зараз грає в УПЛ, заходить ось така Буковина: киянам реально було складно; Нещерет - перший герой матчу, а вже потім Буяльський та Пономаренко з Волошиним• Дубі - штраф за цю жовту, тролляка• позитивні враження загалом, більше б таких матчів в УПЛ, а не 0.54 на 0.41 xG та 12 ударів на двох#ДКемоції #БуковинаДинамо #КубокУкраїни
👁 2,900 26-04-18 19:30
Як грають кіпери U19% сейвів та відведені голи vs якість середнього удару (xGA)Останнім часом частіше дивлюся U19 і помітив, що Слава часто виглядає досить адекватно. Це на фоні всього шуму після історії з 10 хвилинами, які йому подарував Костюк на день народження.Стандартно:• вісь X - кількість відведених голів за сезон• вісь Y - % відбитих ударів• колір маркера - середня якість удару (xGA):- зелений - найскладніші (0.344 xGA)- червоний - найлегші (0.200 xGA)• розмір маркера - ігровий час (мінімум для вибірки це 600 хвилин)На перший погляд, все не так погано, як часто подається:• Слава - лідер чемпіонату U19 за % відбитих ударів (82.43%)• 1-й за пропущеними на 90 хвилин - лише 0.54• ділить 1-ше місце за сухими матчами (11) з Харченком• 4-й за відведеними голами (2.34), позаду Сташківа (4.47), Харченка (4.27) та Стовби (2.57)Так, помилки є - як у будь-кого в цьому віці, але теза про “порожнє місце” виглядає перебільшеною.Потрібен контекст. U19 Динамо загалом захищається доволі непогано:• Слава отримує 3.07 ударів за матч• це більше лише за Талька (2.26) з Полісся• за xG-обсягом моментів (0.64 за матч) поступається теж лише Тальку (0.45)Ключовий момент, що найменш якісні удари в лізі летять по воротам Талька - 0.200 xGA, а у Слави - третій найнижчий рівень (0.207 xGA). Простими словами: Динамо і Полісся не допускають великої кількості явних моментів. Тому називати їхніх воротарів елітою "шот-стопінгу” поки що передчасно - вибірка і контекст сильно впливають. Для порівняння Вадим Сташків (Оболонь):• отримує треті найважчі удари в лізі (0.325 xGA)• відбиває 74.24% ударів• вже “попередив” 4.47 голів• але має лише 5 сухих матчівІ от тут найцікавіше: попри гірший захист, саме він виглядає більш перевіреним у реальних умовах постійного тиску. Попри лише 5 сухих матчів, я б перш за все, виділив саме його. Переконаний, що якби він мав захист Динамо чи Полісся, то мав і більше сухарів. А от чи мали би Слава та Талько в складі Оболоні нинішню статистику - не факт! Гра з АТМ в Юнацькій Лізі УЄФА демонструє загальну слабкість чемпіонату U19, там захист киян розвалився. Тут його так розвалювати нікому не вдається.#ДКмікроскоп #ДинамоU19
👁 2,750 26-04-18 15:17
💙 Динамо 3:1 Зоря 🤍Єдиноборства 🇺🇦Тяжко вже вдруге чути про молоду команду та звʼязки, що награються. Якщо це побачить хтось - передайте, будь ласка, Костюку просту річ: команда не може існувати лише за рахунок награних звʼязків. Чому? Бо будь-яка звʼязка - це тимчасова конструкція. Сьогодні вона є, а завтра:• когось продадуть• хтось зламається і вилетить на півроку• хтось сяде через дискваліфікаціюІ що далі? Якщо вся модель тримається на конкретних поєднаннях - вона розвалюється. Ми це вже бачили. Але важливо інше: проблема не в самих звʼязках. Вони потрібні. Вони дають швидкість рішень, автоматизм і “хімію” на полі. Проблема в тому, коли звʼязки підміняють собою систему.Натомість гравці повинні розуміти ігрові принципи в кожній фазі. Задача тренера - чітко їх сформулювати та донести. Тоді будь-який гравець з лавки чи дублю, потрапляючи в склад, розумітиме логіку власної поведінки у конкретному контексті, а не буде ламати структуру. Так це працює у всьому світі. Згадайте, як працювала трійка Кабаєв-Шапаренко-Дубінчак, і як недолуго виглядали ротації в цьому трикутнику, якщо виходив Вівчаренко замість Дубінчака чи Шола замість Кабаєва. Але справа тут не лише у порушеній хімії, а в тому, що нові гравці не встигали за швидкістю і логікою цих взаємодій. Ми цього прагнемо?А тепер до матчу. Побачили неформатний з точки зору Костюка футбол:• великий відсоток володіння (74% на початку другого тайму)• відносно тривалий контроль (біля 20 секунд)• помітно більше глибоких передач (на 30% більше, ніж зазвичай)Це футбол, який тренер системно намагається викорінити після Луческу. Перші матчі були про інше - лонгболи, втрати, боротьбу і мінімум контролю. І от ледь не вперше за нового тренера Динамо виходить із “золотою” трійкою півзахисту: Бражко, Шапаренко, Буяльський.Що змінюється? Динамо показує найменшу кількість єдиноборств при Костюку - 131. Це на 50+ менше за середнє значення. Частка довгих передач у першому таймі - лише 5%, після перерви - 8%. Це не випадковість. Це наслідок довших володінь та кращого контролю темпу.Кожен вже встиг побачити дві версії Динамо:• нову аграрну - з акцентом на боротьбу, кроси, дальні удари і рандомстару - більш гнучку, варіативну і завʼязану на якостях гравців (чи сильно Буяльський завадив при голах Моті чи Редушка? Препреасист та преасист)При цьому “старий” сетап теж має свої обмеження, що було видно в перші 15 хвилин:• команда застрягала під тиском на власній половині• ця модель не працює біля своїх воріт• але на чужій половині нарешті одразу зʼявилася якістьІ тут виникає логічне питання. Чому проти простіших суперників не використовується трійка, яка найкраще розкриває позиційну гру (особливо якщо додати Ярмоленка)? І навпаки - чому проти інтенсивних суперників, де потрібна фізика і боротьба, не грає більш “аграрний” склад?Динамо програло боротьбу (57 на 74), але чи було відчуття, що гра виглядає погано або беззмістовно? І навпаки - коли виграли єдиноборства проти Металіста 1925 (94 на 77), чи було відчуття контролю і задоволення від гри? Кількість боротьби - це часто не сила, а симптом. Симптом хаосу, втрат і відсутності контролю. Це не складна математика. Це про пріоритети.Якщо Динамо хоче грати в Європі, доведеться:• проти низьких блоків грати через якість і мислення• проти інтенсивних суперників - через фізику і прямолінійністьІ відповідно ротуватися під сценарій, а не під ідеологію. Бо інакше отримуємо класичні перекоси Шовковського:• потрібні мізки Ярмоленка і Буяльського - грає силовий склад• потрібні мʼязи та витривалість - грають Ярмоленко і БуяльськийСтаном на зараз Костюку логічніше розвивати своє “аграрне” ядро. До рівня Буяльського і Ярмоленка вони все одно не дійдуть - занадто різні школи і якості. Але поки є можливість використовувати цих гравців - їх потрібно максимально вбудовувати у ті сценарії, де вони дають різницю. Матч проти Зорі показав, що це працює. Питання лише в тому - це був крок вперед чи випадковість через обставини. Схоже це сталося випадково через Яцика та Михайленка поза складом.#ДКмікроскоп #ДинамоЗоря #УПЛ
👁 3,210 26-04-16 15:21
🇺🇦 Усман СаванеПроти Металіста 1925 U19 🇺🇦Питання по ньому були цілком конкретні, але по коротких відрізках складно зрозуміти природу гравця. Нарешті Усман почав виходити в старті. Спочатку були питання по позиції, але схоже тренери визначилися - інвертований правий вінгер (ліва робоча нога).Сьогодні африканець відбігав годину проти Зорі. До того - 65 хвилин проти Металіста 1925.Часто доводиться чути про «звʼязки» і їх налагодження. Навіть Костюк цим грішить. Проблема в тому, що: • функціонування команди - це системасистема існує в межах принципівгравці мають розуміти ці принципи і вміти їх інтерпретувати • це критично, щоб у разі травм чи банів (Пономаренка або будь-кого іншого) система не розвалюваласяТому команді потрібні не награні звʼязки, а чіткі принципи взаємодії з простором і часом. У Саване поки проблеми і з розумінням принципів, і з рівнем інтерпретації.Якщо говорити про вимоги Костюка до вінгера, то їх три: • дриблінг (часто йти 1v1, створювати момент під удар або крос) • кроси як базовий інструмент • гра в зонах завершення (переважно мова про добігання на дальню)Якщо Редушко вже має певний рівень у перших двох компонентах (при проблемах з третім), то у Саване зараз просідають усі три.Мій прогноз - найближчий рік його не варто чекати в першій команді. Йому 19 буде вже після старту наступного сезону, тому регламент дозволяє ще рік грати за U19. Не виключаю варіант з U21 у Мороза.Поки Саване здебільшого отримує мʼяч у широкій позиції. Це типовий патерн для гравця, якого штаб оцінює як «бігунка»: створюється дистанція для розгону, якщо немає вибуховості обігрувати зі статичної позиції першим кроком. У більшості атак, які доходять до кросу з лівого флангу, він взагалі залишається поза штрафним.Дуелі ініціює регулярно, але ефективність поки середня. Наприклад, проти Металіста 1925 у нього більше виграних дуелей у захисті та повітрі (4), ніж в атаці (3).Кроси - теж поки слабка сторона.З позитиву: після голу Карпатам йому сьогодні довірили штрафний під ліву з кута штрафного. Тобто якість удару штаб оцінює як пристойну.Цікавий момент у порівнянні з Діалло. Якщо Самба швидко почав давати результат і зараз вперся у стелю, то Саване у фазі, де його ще можна змінити. Діалло ніхто не змінював, доки він давав результат, тому й виросло те, що виросло. Стартові позиції Саване виглядають гіршими за Самбу, це й може спрацювати на користь усіх сторін: гравця та клубу. Фізично (витривалість) і технічно (пластика) він має переваги над українськими ровесниками. Далі все впирається в те, що йому закладуть на рівні розуміння гри.Тому до кінця сезону U19 про нього можна особливо не згадувати. А вже на фініші дивитися, чи є динаміка.#ДКмікроскоп #Саване #ДинамоU19
👁 2,880 26-04-15 14:58
Металіст 1925 1:0 ДинамоЄдиний півзахисник ДинамоПамʼятаєте, з чого починалися усі розмови після призначення Костюка? Зараз Шапаренко піде нахуй, прийдуть юні, замурзані та босі фермери - і заживемо.Чим закінчилося? Шапаренко - єдиний півзахисник із відповідним IQ, що фізично відповідає концепції аграрного футболу, який подобається тренеру. Бо інші два розумово розвинені ЦП (Буяльський та Піхальонок) не витягують ту частину, де мова про інтенсивність та біганину від воріт до воріт.Давайте контрольний у голову - і епізоди за декілька хвилин після попереднього, де ми теж бачимо:⁃ Шапаренко навіть дуже сумісний із вертикальним контекстом⁃ Ярмоленко все ще спроможний адмініструвати складні процеси⁃ Зая має достатньо високу кваліфікацію для відкриваньМеталіст 1925 по цифрах - міцний захист, але без Калюжного - шляпа1️⃣ Вчергове в першій половині тайму центр поля харківʼян провалюється внаслідок кадрової невідповідності поставленій задачі з тиском. Аревало та Павлюк знову опиняються за лінією мʼяча, і між ними та нижньою четвіркою одразу троє киян (Зая, Шапаренко та Михайленко). Із мʼячем на фланзі Ярмоленко.2️⃣ Потенційно троє киян проти двох ЦЗ харківʼян. Хтось когось точно загубить. Зверніть увагу, що виникає очевидна пожежа: Шабанов створює розрив із Салюком, у який уже націлюється Шапаренко. Шабанов реагує на Михайленка, Аревало не встигає в жодному сценарії закрити Шапаренка. Більше нікому.3️⃣ Дивимося стоп-кадр. Аревало та Шабанов «охороняють кукурудзу», як говорить мій тезка Співаковський. А Ярмоленко - не Коробов, не Вівчаренко, не Тимчик, він може виконати крос.Типу «горизонтальний» Шапаренко, який начебто не вміє в бий-біжи, опиняється на ударній позиції, правильно інтерпретуючи ситуацію. То може Шапаренко існувати у вертикальній парадигмі? На стартовому відрізку матчу він чітко дає сигнал скептикам - може. Бо його татуювання не мають жодного відношення до його розумових здібностей. Люди вперто шукають тут звʼязок після кожного матчу.Павлюк, чисто теоретично, встигає накривати Волошина, який закриває зону підбирання. Зверніть увагу: Волошин не біжить, як діти у дворі, випереджати Герреро та Шапаренка. Він лишається позаду, адаптується і знаходить собі позицію в атаці.Чому це важливо? Бо минає 34 секунди - і ситуація повторюється (лівий нижній скрин).1️⃣ Після перезавантаження атаки мʼяч знову потрапляє до Ярмоленка на фланг. Захисники МХ1925 збиваються в натовп, наче підлітки на рейві, ігноруючи Волошина на 11 метрах. Удар.Бартулович і його штаб уже на 27-й хвилині зрозуміли, що проїбалися - і публічно це визнали заміною Баптістелли. А Павлюк, по суті, не зміг замінити Калюжного в жодному з напрямків: ні по обсягу, ні по функціях, ні по впливу на структуру.Динамо виглядає недостатньо гнучким не лише на полі, а й на тренерській лавці.І якщо раніше це частково можна було списати на логістику і фізичні обмеження, то зараз цей фактор майже зник.Але разом із цим вилізла інша проблема, яка, схоже, стала сюрпризом для Костюка: того незначного приросту в потужності недостатньо, щоб стабільно перемагати в УПЛ. Динамо в нинішніх умовах фізично не здатне вийти на рівень силового домінування ЛНЗ.Тобто варіант перебігати і продавити системно не спрацює. Виглядає так, що за рахунок трьох пластунів вдалося на певний час підняти інтенсивність і обсяг роботи. Але це дало тимчасовий ефект. Бо ігровий інтелект - майже не росте. І тут ми виходимо на ключове: нинішній штаб, схоже, не має інструментів, щоб цей компонент розвивати. Тому і почався метушливий пошук балансу між мʼязами та мозком: • відсутність Піхальонка • поява МихайленкаВолошин зліва, а не РедушкоЯрмоленко як продюсер • і навіть адаптація Тимчика під більш комбінаторний контекст із якого випадає КоробовЦе вже не зовсім про ідею. Це більше про спробу швидко латати дірки на ходу. І проблема в тому, що без системних рішень проти низького блоку цей баланс все одно буде хитатися від матчу до матчу.#ДКмікроскоп #Металіст1925Динамо #УПЛ
👁 2,670 26-04-14 15:25
Металіст 1925 1:0 ДинамоДинамо та проблема ідентичності Бачу, є необхідність пояснювати нескладні штуки. Популісти почали пушити наступні слогани:⁃ Динамо Костюка на початку було вертикальним, а щойно почав грати Ярмоленко та сів Піхальонок - одразу все вмерло⁃ і настільки, що це Динамо тепер нагадує команду ШовковськогоМабуть, я буду раз на рік це пояснювати, доки фізично матиму змогу. І, схоже, час прийшов пояснити це вже у 2026 році.1️⃣ У чому конфлікт сприйняття? Немає футболу Костюка чи футболу Шовковського.2️⃣ Потреба у «футболі Шовковського», до того «футболі Луческу» чи ще раніше у «футболі Реброва» виникала, бо в Україні, як і будь-де, існує таке явище, як низький захисний блок. Більшість часу суперники сидять в "автобусі". Звідси і необхідність розвитку унікальних навичок та якостей.3️⃣ «Футбол Шовковського» так називається не тому, що він подобається Шовковському. Зрозумійте вже це нарешті. Шовковський теж би із радістю грав у примітивний аграрний футбол з кросами, як і Костюк. Гени не сховаєш в шароварах.4️⃣ Але Шовковському, на відміну від Костюка, вистачає клепки усвідомити: коли ти часто стикаєшся із низьким блоком - тобі потрібні відповідні цій задачі інструменти. Мабуть, дійсно взяв щось від діда та Мальдери.На відміну від Шовковського, Костюк - дошкільнятко, що досі вірить у святого Миколая. Шовковський - підліток, який уже спалив батьків із "плойкою" захованою в шафі напередодні Нового Року. Поки що жодна команда за останні n років не вигравала УПЛ з індексом вертикальності понад 16. Ніхто не вигравав УПЛ, взагалі не вміючи розкривати низький блок. За рахунок кросів і дальніх ударів можна дати хороший відрізок, але не виграти дистанцію в 30 турів. Звідси в Динамо дві похідні проблеми:⁃ якщо гравець обмежений і вміє тільки бігти вперед у відкритий простір, то проти низького блоку він випадає, бо бігти нікуди (Error 404 чи блакитний екран)⁃ якщо гравець розумний - він адаптується і грає по-різному, але вже часто присутня компромісність по фізичному профайлу (Буя, Піха)Тому мене дратує, коли хтось говорить, що Шапаренко не підходить під вертикальний футбол Костюка. Вище вже був приклад. Давайте ще один.1️⃣ Металіст 1925 відверто не вивозив тиск належної якості, як це вдавалося Карпатам. Дивишся епізод на 14:11 - намір є.2️⃣ Але дивишся на реалізацію - і бачиш проблеми. Наче розібрали всі прості варіанти для Нещерета, але зверніть увагу на рух Шапаренка з першого слайду на другий. Він вільно рухається, шукає зону. За ним не йде жоден ЦЗ, Аревало зайнятий Михайленком, Павлюк орієнтується на Бражка. Шапаренко відкривається в розриві між лініями.3️⃣ Нещерет це помічає і перекидає шість гравців групи пресингу Металіста 1925. Чудовий приклад того, що Шапаренко МОЖЕ не стягуватися до мʼяча, а відкриватися між лініями й все одно отримувати передачу без тиску. Питання лише в тому, хто і як ставить задачу.4️⃣ У підсумку в Шапаренка є очевидна опція на Вівчаренка. Цим пасом він відрізає опорників, які вже повернулися в позицію. І далі - варіант розвитку атаки з глибоким пасом в штрафний. У дві передачі Динамо виходить із власного штрафного у фінальну третину. Чи Шапаренко зіпсував атаку? Ні. То чому він проблема для Костюка і «не підходить» під вертикальний футбол?Інша справа, що ніхто з вихованців Костюка не може, як Шапаренко в горизонтальний, коли ВИНИКАЄ ПОТРЕБА. То, можливо, проблема не в Шапі, Буяльському чи "досвідчених гравцях" (тих, хто вміє проти низьких блоків, бо розумний), а в тому, що в інших немає нічого, окрім кросів і дальніх ударів, бо нинішній тренер в інше не вірить? За дивним збігом, коли Луческу та Шовковський вигравали золото - більшість реальних вихованців Костюка виконувала другорядні ролі та бігала по орендам в агрохолдингах, де їм і місце. В УПЛ не можна вічно уникати низьких блоків, рано чи пізно лафа закінчиться. Рух та Оболонь були дзвониками. Не почули. Тепер лунає колокол.#ДКмікроскоп #Металіст1925Динамо #УПЛ
👁 3,080 26-04-12 16:16
💛 Металіст 1925 1:0 Динамо 🇺🇦xG графік 🇺🇦💛 Металіст 1925 - 0.95 xG; 3 удари (1 в площину) з середньої дистанції 8.8 метрів (0 з-за меж штрафного)💙 Динамо - 1.93 xG; 14 ударів (3 в площину) з середньої дистанції 19.6 метрів (7 з-за меж штрафного)Перший пік киян на 19 хвилині, це спроба п'ятки Шапаренка (0.39 xG) та удар Волошина (0.21). Отой другий пік в киян на 60 хвилині - це добивання від Михайленка на 0.79 xG. Все - решта "шум домінації".Тенденція зберігається. В останніх 5 матчах Динамо виконувало по 19.5 кросів, вчора - 25:• Вівчаренко - 7 кросів (1 точний)• Тимчик - 7 кросів (2 точних)Те саме із дальніми ударами: 7 з 14 загалом та 2 з 3 влучань у площину саме після лонгшотів. У цьому і корінь проблеми. Проти низького блоку у релігії Костюка є лише дві відповіді:• крос із незакритими коридорами • дальній удар при опції ближче Ще й кутові зіпсувалися. Костюк та Кендзьорек довіряють подачі Кості, в якого поки не складається, як би руки він схрещував.35 втрат із 134 командних - на двох у Вівчаренка (17) та Тимчика (18). І це прямий недолік нових вимог, коли складні рішення доводиться ухвалювати кому попало без чіткої структури.Найчастіші втрати у киян (41) - внаслідок передач вперед. Очікувано. А от на другому місці - поперечні передачі та паси назад (32). І цього вже уникнути можна було. Просто тренер вирішив усім показати свій авторитет. Показав. Подивилися.#ДКмікроскоп #Металіст1925Динамо #УПЛ