До речі, у коментарях не раз прозвучала думка, що стріляти по гонгу на 25 метрів небезпечно.Ну, стріляти взагалі - в принципі не найбезпечніше заняття) Саме тому у військових прийнято виконувати стрільби у засобах індивідуального захисту. Це вже знижує ризик серйозних травм.Але насправді, значно важливішою у цьому питанні є якість мішеней-гонгів. Ідеальний гонг для стрільби повинен бути:а) максимально твердим;б) абсолютно рівним.Суть ось у чому. Від твердого і рівного гонга куля розлітається переважно в боки. І рикошетів такий гонг майже не дає. Це добре видно на відео у уповільненій зйомці. А я це добре знаю із власного досвіду, бо вже багато років стріляю саме по гонгам. І вважаю це найкращим типом мішеней для навчання стрільбі та стрілецьких тренувань.Зовсім інша історія, якщо від влучання куль на сталевій мішені утворюються "кратери" - такі собі ямки. Наступне влучання кулі у такий "кратер" призводить до того, що уламки кулі, які розлітаються в сторони, ковзнуть по стінкам "кратера". І розвернуться вже у бік стрільця. Саме "кратери" на гонгах і дають найнебезпечніші рикошети. Бо розвертають шматки кулі на 180 градусів. А утворюються оті "кратери" - на гонгах із м'якої сталі. Недостатньо загартованої, а то і просто "сирої". По м'яким гонгам, на яких є добре помітні виямки від влучання куль, стріляти дійсно небезпечно. І ближе 50 метрів я б до них не підходив би.Таким чином, хороший гонг має бути виконаним тільки з броні! І чим твердішої, тим краще.І от тоді стріляти по ним не страшно, причому навіть із короткої відстані. Бо рикошетів у бік стрільця вони не дають. Перевірено особисто, бо на усіх наших стрільбах я сам стою на рубежі, біля кожного стрільця.Про Зброю t.me/prozbroyu
Один із колег по професії виклав у себе в FB ось таке відео виконання вправи: стрільба по гонгу у русі, дистанція 25 м.Ну і у коментарях, як водиться, розверзлося) - Йде не так! - Несе не так! - Тримає не так!!- Цілиться неправильно!!!- А перезарядка, то ж взагалі жах! Відвів очі від мішені, ще й правою рукою!!- А ви ж тільки гляньте на снарягу!!!І т.д., і т.п.Безумовно, у кожного коментатора може бути власна думка і власне бачення.Безумовно, багато хто робив би це по-своєму, інакше. Безумовно, завжди можна виконати вправу краще. От тільки я не певен, що дойоби "критика" чужих відео у коментарях зроблять когось із тих коментаторів кращим стрільцем...Кращими стрільцями стають лише тоді, коли тренуються і стріляють. Не тоді, коли коментують чужі відоси)Саме тому і закликаю усіх бажаючих покращувати власні навички. Що ж до цього відео, то я тут бачу стрільця, який досить впевнено влучає у свою ціль. І це вже добре, як на мене. Хоча - знову ж таки - я особисто певні моменти волів би робити інакше. Втім, я і роблю - на своїх тренуваннях та стрільбах.От тільки показувать те на відео я, певно, нікому не стану. Бо ж з'їдять)))Піду краще тренуватись, поки маю можливість.Про Зброю t.me/prozbroyu
Рекламне відео автоматичного високоточного гранатомету PGS від компаній Northop Grumman та Colt. Калібр 25 мм, ємність магазину 5 зарядів, прицілювання за допомогою системи XM157 від Vortex. Програмування дистанційного підриву, судячи з відео, відбувається кнопками біля пістолетного руків'я. Виріб позиціонується як зброя наступного покоління, що надає піхотинцю значно кращі можливості у боротьбі як із о/с противника, так і технікою, у тому числі - дронами. Всього розроблено 4 види 25-міліметрових пострілів для цієї системи: із програмованим повітряним підривом, із підривом при наближенні до цілі, CQB-варіант для виносу дверей та проламуванню проходів у будівлях, ну і тренувальний.Втім, наскільки мені відомо, американська армія у своєму виборі подібної зброї зупинилась на іншому варіанті - FN MTL-30. Але адаптація там іще на дуже ранній стадії.Також буде незайвим згадати, що минула спроба впровадити подібний вид зброї - тоді ще під назвою XM25 - закінчилася фіаско. Перевірка у бойових умовах показала, що замінювати карабін типу М4А1 на XM25 навіть в умовах Афганістану - так собі ідея. Постріли швидко вичерпуються, ефективна дистанція - до 500 ярдів, термінальна ефективність - під питанням, а на близьких відстанях - сильно поступається класичній стрілецькій зброї...Буде цікаво, до чого ж прийдуть на цей раз.ДжерелоПро Зброю t.me/prozroyuПідтримати канал: https://send.monobank.ua/jar/AJVszX7oRJ
Цікава інформація щодо обслуговування FN Minimi, також напевне буде актуальною і для інших кулеметів такого типу.На сторінці 36 керівництва з екплуатації (так, я усе ще ЧИТАЮ інструкції до зброї) позначено кольоровими мітками, які частини кулемета треба змащувати (зелені стрілки), а які - навпаки, залишити сухими (червоний колір).Що ми тут бачимо? Бачимо, що виробник рекомендує ВІДСУТНІСТЬ мастила при стрільбі у наступних точках:1) На газовому поршні;2) У трубці газового поршня;3) На дзеркалі затвора;4) В каналі ствола та у патроннику;5) В газовій каморі та пробці газблоку;6) На лотку-основі приймача стрічки;7) На зубцях стрічкопротяжного механізму у кришці.Решта деталей, навпаки, повинні бути змащеними.Давайте проаналізуємо.З патронником, каналом ствола та дзеркалом затвора усе зрозуміло: наявність мастила у цих місцях призводить до збільшення тиску порохових газів при пострілі. А це може викликати серйозні проблеми - аж до розриву гільзи. Тому ця порада - підтримувати ці області постійно чистими та сухими - цілком актуальна для усіх видів стрілецької зброї.Газовий поршень, трубка, газблок. Тут цікавіше. Виробник каже, що наявність мастила у цих точках, де утворюється висока температура та велика кількість нагару, призведе до ЗБІЛЬШЕННЯ забруднення. Тобто, якщо тут буде масло - на нього почне налипати нагар, і далі усе це закоксується під дією високої температури і тиску. А якщо масла буде багато - це може взагалі зупинити кулемет! Робимо висновки. До речі, затвор AR-15 в області газових кілець та хвостовика також виконує роль поршня. І там також досить спекотно при стрільбі. Ви впевнені, що у конкретно ці місця на арці варто наливати мастило? Я от вже сумніваюсь...Ну, а стрічкопротяжка, мабуть, повинна бути сухою, щоб не збирати на себе бруд зі стрічки та навколишнього середовища. Фрикційні властивості сплаву основи приймача дозволяють не змащувати її при стрільбі, те ж саме стосується і зубів протяжки.Втім, решта механізму обов'язково повинна бути змащеною, щоб тертя ковзання сталевих деталей не росло, і кулемет працював штатно. Тому я завжди кажу: без банки масла до кулемета - навіть не підходь! У кожного кулеметника завжди повинно бути із собою мастило. І, що не менш важливо, розуміння, куди саме його треба наносити.Сподіваюсь, тепер його стало трошки більше. І най пребуде із вами святий Балістолій!)))Про Зброю t.me/prozbroyu
А знаєте, чого американці ото почали цікавитись калашами? Бо для них AR-15 вже перейшли у розряд "нудної" зброї. Зброї, яка просто працює: стріляє, влучає, перезаряджає...Навіть якщо про неї не дбати, і не доглядати її особливо.І в цьому сенсі ми вже помаленьку наздоганяємо американців.До вашої уваги: фото зброї від підписника каналу, і його ж коментар:Вечір добрий.Просто для інформаціїMossberg MMR Pro RifleНастріл 12-15 тисяч.Жодного разу не чищений але декілька разів змащений.Більшість набоїв М855Клини інколи бувають.Але чекаю, коли перестане працювати )
Фото дійсно вражають, як і настріл. Втім, це модель AR-15 для стрілецького спорту 3-Gun, де великі настріли - досить звичне явище. А от відсутність чистки та догляду...Я можу сказати лиш наступне: так вийде робити лише тоді, коли ця зброя - радше "домашня". Себто, вона не перебуває увесь час під дощем та у туманах, не валяється в грязюці та піску, не припадає пилом при переїздах у кузові пікапа. Не тягається постійно з морозу у тепло і назад. І не зберігається у постійній мокроті в якомусь підвалі, де облаштована імпровізована КЗЗ...Але це аж ніяк не значить, що УСІ AR-15 взагалі не потрібно чистити і змащувати. Особливо - військові арки.Якщо ви не будете чистити патронник вашої AR-15 - досить скоро почне клинити гільзу або патрон. Якщо не прочищати канал ствола - рано чи пізно при пострілі його піддує, і втратиться купність. Якщо не змащувати рухомі деталі - почнуться недосили через їх підвищене тертя.А якщо не чистити і не вкривати плівкою масла сталеві поверхні деталей зброї - і при цьому зберігати її у вологому середовищі - то вона просто порудішає та й згниє."Але, звісно, можна всього цього і не робити. Якщо вас не цікавить результат." (с) Втім, надамо знову слово власнику:В такому стані не один рік.Ви праві, він не кисне в бліндажі.Живе в авто. Так умови не КЗЗАле дощ, сніг, перепади температур певною мірою присутні. Іржа на вуглецевих елементах також присутня.По залишковій влучності не скажу, бо по паперу давно не працював. Але до 700 метрів в гонгу по мотивам IDPA, влучання в межах поправок зі Strilets.
Дуже цікавий дослід, але цінний він тим, що наочно показує запас надійності сучасних цивільних AR-15. Я гадаю, на ринку присутні і інші моделі інших виробників, що здатні показати схожі результати. А от чи знайдуться їх власники, що захочуть так експериментувати?...Як на мене, такі досліди - це цікаво, але це аж ніяк не приклад для наслідування, майте на увазі.Щиро вдячний пану Віктору за надані для нашого каналу фото та інформацію!Друзі читачі, якщо у вас також є чим поділитись із власного досвіду - уклінно прошу, буде цікаво ознайомитись, а може й опублікувати на загал.Про Зброю t.me/prozbroyu
Контекст до 👆У США федеральні агенти ICE, яких позаочі вже називають "опричниками Трампа", останнім часом займаються дуже жорсткою депортацією, хапаючи і крутячи людей просто на вулицях. В Міннеаполісі це відбувається чомусь особливо гостро; і от, на днях вони знову вбили людину при затриманні.Нюанс, однак, у тім, що це був не нелегал, а таки громадянин США: білий, законослухняний гетерочоловік, медик, законний власник зброї. Яку він і носив із собою.Заламуючи його, один агент ICE побачив пістолет, крикнув "Ган!", тоді дістав його з кобури. Пістолет в руках агента раптово вистрілив (так, ви не повірите, але це був той самий Sig P320). Після цього інший агент ICE розрядив свою зброю у затриманого. Із летальним наслідком.А далі, так як цей випадок потрапив на відео і в новини, то Трамп і поспішив прокоментувати його, у своєму улюбленому стилі. Мовляв, лише злочинці носять зброю нашими вулицями. Але є вагома підозра, що із цією заявою він таки дав маху. І при тому - крєпко.От побачимо, як воно далі буде.Про Зброю t.me/prozbroyuP.S. Моя спроба знайти цю заяву Трампа в мережі успіху не мала; не виключено, що це фейк. Створений, як завше, кацапами, щоб "покачать обстановку" у США.
Sig Sauer не відстає, і теж показує величенький дрон, але, на відміну від героя попереднього посту - із кулеметом. Кулемет, звісно, найновіший у лінійці Sig - M250 у калібрі 6.8х51. Запас БК складає стандартні 200 патронів, бойовий модуль оснащений власною системою наведення, машинного бачення та прицілювання.Що ж до дрона, то, схоже, це один із виробів Israel Aerospace Industries (IAI), модель Fire Storm. Працює він від мультипаливного двигуна внутрішнього згорання, і може триматись у повітрі до 8 годин - це разом із кулеметом! Втім, як і у попередньому випадку, є певні сумніви, що ця штука зможе літати 8 годин у бойових умовах. Адже через її габарити збити її, навіть зі стрілецької зброї - не повинно становити особливих проблем. Не кажучи вже про спеціалізовані засоби.Також цікаво, що запуск такого дрона зі зброєю цілком можливий з даху автомобіля просто під час його руху. Ну, якщо маєте автомобіль відповідного розміру, ясна річ.А поки що Sig Sauer використала цю штуку як засіб привернення відвідувачів до власного стенду на Shot Show. ДжерелоПро Зброю t.me/prozbroyu
Ох нічосі!!!Це вже шось у лісі здохло, здається...
Тренувався збивати дрони: на Волині судили військового капеланаНововолинський міський суд розглянув справу щодо військового капелана, який тренувався стріляти по мішенях, імітуючи полювання на ворожі безпілотники. Попри порушення правил користування зброєю, суд взяв до уваги мотивацію чоловіка та його волонтерську діяльність.Про це стало відомом з постанови суду від 5-го січня, пише БУГ.Подія відбулася 14-го грудня 2025-го року близько 15-ї години. На териконі колишньої шахти №8 місцевий мешканець здійснив п’ять пострілів із зареєстрованої мисливської рушниці Core Citadel калібру 12/76. Оскільки це місце не є офіційно відведеним для стрільб, поліція, що прибула на виклик, вилучила зброю та склала протокол за ст. 174 КУпАП (Стрільба в невідведених місцях).У суді чоловік повністю підтвердив обставини справи, але пояснив, що його дії не були розвагою. Він зазначив, що з 2014-го року є військовим капеланом, має статус УБД та регулярно їздить на передову (Харківщина, Донеччина, Дніпропетровщина).Як повідомив у суді, на фронті критично зросла загроза від FPV-дронів, і чи не єдиним способом захисту від них є використання гладкоствольної зброї. Щоб отримати навички збивання дронів, він придбав спеціальні керамічні мішені та пристрій для їх запуску, які імітують політ БпЛА. Обрав територію шахти №8, оскільки в Нововолинську немає офіційного тиру чи полігону для таких тренувань. Терикон знаходиться на відстані понад 500 метрів від населеного пункту, що він вважав безпечним для оточуючих.Вислухавши доводи, суд врахував патріотичну позицію чоловіка, його роботу з підтримки боєздатності ЗСУ та відсутність реальної шкоди від його дій.Суд постановив звільнити чоловіка від адміністративної відповідальності у зв’язку з малозначністю діяння та обмежився усним зауваженням. Провадження у справі закрили, а вилучену мисливську рушницю Core Citadel та набої до неї повернули власнику.
Дивовижна новина, але найбільш дивовижна вона саме останнім абзацом. Це прям рідкість.* фото, кажуть, ілюстративне.Про Зброю t.me/prozbroyu
Fully semi automatic. Повністю напівавтоматичний. Це тепер так називається у них)Схоже, американські фанати зброї вирішили, що при Трампі можна все. І тому у відкриту граються ось із такими зразками, запевняючи, що тут все законно і згідно-відповідно.Це апер із стрічковим живленням від L6 (Lima Six Belt Feds), у поєднанні із так званим FRT (Forced Reset Trigger) ARC-Fire від AS Designs. FRT-спуски при виконанні ресету УСМ примусово рухають палець стрільця вперед - на достатню величину, щоб утворити зачеплення шептала. Якщо стрілок при цьому продовжує тиснути на спусковий гачок - стрільба відбувається у майже автоматичному режимі. Ключове слово тут "майже", бо, у повній відповідності до букви закону, щоб відбувся наступний постріл - треба натиснути на спусковий гачок. А те, що при цьому він відбувається дуже швидко - це вже зовсім інше питання, яке законом та іншими актами не заборонене. От і граються. Роблять із AR-15 повноцінний легкий кулемет, по суті. Красиво, правда?)Про Зброю t.me/prozbroyuP.S. Щодо першого відео. Схоже, головне у цій справі - правильно зайняти позицію відносно вітру) Бо якби усі ці гази задувало в обличчя стрільцю, боюсь, він би ловив зовсім інший кайф від такої стрільби. А по вітру - так наче і можна навалювати, чого ж)))
Неймовірне відео від американського виробника глушників Ambient Arms!Хто працював із типовими глушниками для AR-15 - зможе підтвердити, наскільки фантастично це виглядає.Зазвичай навіть кількох пострілів достатньо, щоб прилад відчутно нагрівся. А після 40 пострілів - при доторку до глушника одразу буде сильний опік.Як бачите, тут не так. При відносно невеликих розмірах прилад EXO 5,56 не нагрівся аж настільки, щоб за нього не можна було триматись. Для цього застосовано фірмову технологію Ambient Intake, що дає зниження температури приладу на 75%. Глушіння звуку при цьому - на рівні 35 дБ, і зворотнього тиску прилад також не дає.На сайті виробника є чудова анімація і докладний опис того, як це працює.Якщо ця технологія піде у маси - це буде дуже значний прорив у конструюванні глушників. А шанси на це є, бо в США із 1 січня відмінили обов'язковий внесок у $200 за реєстрацію приладів зниження звуку. І хоча необхідність реєстрації усе ще залишилась, але виробники прогнозують значне зростання попиту саме серед цивільних.Про Зброю t.me/prozbroyu