Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Про податки ФОП в Україні
Añadido 14 jul. 2024

Про податки ФОП в Україні

@pro_podatky_fop
Número de suscriptores: 81 861
Fotos: 772
Videos: 89
Enlaces: 915
Descripción:
Податковий консультант, Амбасадор Checkbox Group: Checkbox, Dubidoc, Posbox Про те як правильно та БЕЗ штрафів вести звітність ФОП. Новини, рекомандації, відповіді на питання! Записатись на консультацію - https://n672340.alteg.io

👥 Número de suscriptores

81 861
Promedio/Día:: -156
Promedio/Tiempo:: -92
Promedio/Mes:: +1088

👁️ Vistas promedio por mensaje

54 943
Promedio/Día:: 59,400
Promedio/Tiempo:: 56,071
ERR: 67.12%

📊 Mensajes por Día

0.6
Último día: 1
Promedio semanal: 0.3
Promedio por día: 0.6

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

Нагадування!Щоб змінити групу єдиного податку чи перейти із загальної системи на спрощену з 01.10.2025 року, потрібно подати заяву:До 15го вересня:- Заява на перехід з однієї групи єдиного податку на іншу;- Заява про перехід з загальної системи на спрощенуПереходити з однієї групи єдиного податку на іншу можна раз на квартал. При цьому заяву слід подати не пізніше ніж за 15 днів до закінчення поточного кварталу, щоб перейти з 1го числа наступного. Такий же термін подачі зави про перехід з загальної системи на спрощену. Щоб провести зміну варто подати заяву про застосування спрощеної системи. Обов'язково контролюємо, щоб змінились дані в Облікових даних платника після подачі заяви. Термін її відпрацювання - 10 днів. Також після зміни варто замовити Витяг з реєстру платників єдиного податку. Перед подачею заяви проконтролюйте щоб в кабінеті платника не було боргу по податках, бо в такому разі заяву податкова не прийме.Як подати заяву маю інструкції: - Як перейти на єдиний податок із загальної системи на спрощену- https://www.youtube.com/watch?v=w9sm-I1Lzgw&t=12s- Як перейти з однієї групи єдиного податку на іншу - https://www.youtube.com/watch?v=F4DoAE6GUdg- Як отримати Витяг з реєстру платників єдиного податку - https://youtu.be/FPffv_2TBsg
Який штраф, якщо не вірно вказати "засіб оплати" в чеку (рядок 19)?Багатьом ФОП максимально не зайшов цей реквізит в чеку. Можу зрозуміти чому) Вже зняв не один ролик про те, що там потрібно ставити. І є випадки, коли це досить складно зрозуміти. За позицією ДПС, тут маєм відображати фактичний інструмент розрахунку, який використовував клієнт, що гарантує точність і прозорість проведених розрахунків.Але яка ж буде відповідальність, ящко вказати в засобах оплати замість "Переказ через ПТКС банку", скажімо, "Інтернет банкінг" чи навіть просто "Безготівково"???Більше того, я досить часто зустрівчася з таким запитанням від ФОПів «А чого голову ламати? Написав “Безготівка” — і все!». Для того щоб дати вам чітку відповідь, направив до податкової запит на Індивідуальну консультацію з питаннями:- чи можна застосовувати у рядку 19 «засіб оплати» – «Безготівка» !?- чи передбачена відповідальність за допущені помилки при виборі «засобу оплати» (рядок 19) !?На днях отримав відповідь і ділюся нею з Вами:Враховуючи викладене вище, та як вiдповiдъ на питання 1 повiдомляємо, що зазначення в рядку 19 фiскального чека форми оплати БЕЗГОТIВКА є неправильним, тому що для її вiдображення передбачений iнший рядок фiскального чека.При цьому необхiдно вiдрiзняти вiдсутнiсть обов'язкових реквiзитiв вiд недолiкiв у їх заповненнi. На сьогоднi не передбачена вiдповiдапьнiстъ за помилки у заповненнi рядка 19 фiскального чека.Тому можна не дуже хвилюватись, що десь вказали засіб оплати не точно. Це досить умовний реквізит і з нього має бути просто зрозуміло через який інструмент була оплата клієнтом. А якщо помилились і вказали не вірно - не критично) Головне, що вказали!!!Документ з повним текстом консультації під цим постом.А ще, даю посилання на ролик, в якому розповідав про те, що ставити в Засобах оплати - https://youtu.be/-xn_YLqvfKk
⚠️ Нагадування для ФОП: за що найчастіше прилітають штрафи?На одному з останніх ефірів мене запитали, а чому б не зняти відео про те, які є штрафи для ФОПів. Тоді я подумав, що дійсно слушна ідея для ролика, повністю забувши, що вже такий знімав рік тому))) І це відео досі актуальне.В ролику розібрав найчастіші порушення за які штрафують ФОПів та розміри штрафів по таких пунктах:• невчасна подача звітності• прострочка сплати податків• відсутність/незастосування РРО/ПРРО та невидача фіскальних чеків• неоформлені працівники• відсутність або хаос у первинних документах• відсутній облік товарних залишків для «ризикових» товарів• робота без державної реєстрації ФОП• невідповідність виду діяльності вашим КВЕДам• продаж у форматах, де РРО обовʼязковий (у т.ч. онлайн), але без чеків• ігнорування фактичних перевірок та «контрольних закупівель»🎥 Це відео точно стосується кожного ФОПа - https://youtu.be/xl2RjC8NKIkPS: переглядав цей ролик і дивувався) На ньому мене на 15 кг більше ніж зараз))) І бороди нема))) Смішний такий)))
Чи достатньо КВЕДу 47.91 для інтернет торгівлі?Логіка податкової така:КВЕД 47.91 “Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет” є основним кодом, який обов’язково має бути у кожного підприємця, що веде інтернет-торгівлю, незалежно від виду товарівІ хоча цей КВЕД має широке трактування все ж він часто не покриває всю діяльність багатьох підприємців, які займаються продажем товарів в інтернеті.Нижче під постом даю вам розʼяснення податкової, а тут викладу його коротку суть "людською" мовою)КВЕД 47.91 є дійсно універсальним, і ФОП спрощенець по ньому може продавати через інтетнет всі товари, які звісно можна продавати на єдиному податку) Але є декілька "АЛЕ": 1) Цей КВЕД не включає продаж автозапастин та мотозапчастин2) По цьому КВЕДу не можна продавати товари ФОПам чи компаніям, лише фізичним особам. Якщо продавати юридичним особам чи іншим ФОПам, то з точки зору податкової - це вже оптова торгівля на яку потрібні окремі КВЕДи Оптова торгівля не залежить від кількості проданого товару, а від покупця, якщо покупець ФОП чи ТОВ - це оптова торгівля3) Якщо ви продаєте на своїх майданчиках чужі товари, то цей КВЕД також не ок(Через ці обмеження та уникнення неоднозначних трактувань зі сторони перевіряющих, краще додавати також і інші додаткові КВЕДи залежно від особливостей вашої діяльності. При підборі КВЕДів для ФОП ми завжди перестраховуємось і ставимо не лише КВЕД 47.91, але й оптові КВЕДи, КВЕДи по товарних групах та будь які інші, які потенційно можуть знадобитись ФОПу по діяльності зараз чи в перспективі. За додаткові КВЕДи платити не потрібно, та й обмежень по їх кількості нема, проте якщо промахнутись і потірбного КВЕДу не додати - ризикуємо позбутись спрощеної системи при перевірці, при чому заднім числом(Тому не лінуємось, і підбираємо КВЕДи з "запасом")
Яку суму декретних можуть отримати ФОПи в 2025 році???Почнемо з того. що жінки-підприємниці мають право на отримання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, якщо сплачують ЄСВ. Звісно, чим більше платимо ЄСВ, тим більша сума виплати!Скільки ж можна отримати декретних виплат у 2025 році? - Якщо платимо мінімальне ЄСВ (1760 грн. в місяць) - отримуємо 33 114,06 грн., При чому виплату зроблять, навіть якщо ЄСВ сплатити всього за один місяць, в якому йдеш в декрет.- Якщо платимо максимальну суму ЄСВ (в 2025 це 35 200 грн.) - отримуємо значно більше) Остнанній раз по розрахунку на червень отримали суму декретних - 579 945, 24 грн.Сума залежить від місяця розрахунку та суми сплаченого ЄСВ за 12 місяців, тому в кожного буде своя!Щоб отримати виплату, потрібно зробити наступні дії:- Сплачувати ЄСВ до настання страхового випадку (найчастіше, не менше року, хоча бачили виплати, коли сплачували і менше)- Отримати електронний лікарняний у лікаря на 30 тижні вагітності;- Подати довідкову декларацію з додатком ЄСВ для нарахування страхового стажу;- Замовити довідку про відсутність заборгованості;- Відкрити рахунок для соціальних виплат;- Подати заяву-розрахунок про виплату коштів до ПФУ.❗️Виплата здійснюється упродовж 3 днів після того, як заяву-розрахунок буде прийнято.Якщо вам потрібна буде допомога з оформленням, надаєм таку послугу в індивідуальному порядку. Запис за контактами:Telegram: @smokovych_officeViber: +38 096 510 08 83
Чи потрбіно включати до доходу ФОПа, власні кошти, які вносяться на рахунок ФОП???Не зважаючи на простоту питання, маємо про що поговорити) Адже не підготовлений читач податкових консультацій може сприймати написане дуже по різному.Дивимось консультацію податкової в ЗІР"Таким чином, кошти, що надійшли на розрахунковий рахунок, який відкрито фізичною особою для здійснення підприємницької діяльності, і які є власними коштами такої фізичної особи (тобто кошти отримані не від підприємницької діяльності), включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку, з врахуванням вимог ст. 292 ПКУ. Разом з тим, якщо фізична особа – підприємець у звітному податковому періоді вносить на свій поточний рахунок у банку, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, суму готівки, яка на момент внесення уже була врахована в обліку та при цьому в платіжному документі зазначено призначення платежу – виручка за певний період, тоді така сума готівки повторно не включається до доходу звітного податкового періоду платника єдиного податку за умови сплати єдиного податку з цього доходу." І я як адекватна людина міг би зробити висновок, що дійсно, будь які особисті кошти, крім готівкової виручки, потрібно включати до доходу ФОП. Спойлер - такий висновок не вірний!!!Дивимось останню консультацію податкової (повний файл залишу знизу під постом)Також слід зазначити, що до доходу фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку першої - третьої групи не включаються власні кошти, які внесені на рахунок у банку, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, за умови, що такі кошти оподатковувалися під час їх нарахування (виплати) у порядку, визначеному Кодексом, та за наявності документів, які підтверджують сплату податків та зборів, зокрема, але не виключно відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про джерела та суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору, розрахункових документів тощо. То давайте все ж підібʼємо підсумки та розберемось остаточно, які кошти внесені особисто на рахунок ФОП можна не включати до доходу, та за яких умов!!!1) Виручка в готівці, яку отримали раніше від підприємницької діяльності. 💳Вносимо на рахунок з призначенням: "Внесення торгової виручки за період ..."Але памʼятаємо, що така готівкова виручка мала бути попередньо профіскалізована. Виключення - ФОПи 1ї групи, які можуть не видавати чеки на готівку. 2) Внесення особистих коштів на рахунок ФОП, які ви отримали раніше і вже сплатили з них податки. Це можуть бути кошти отримані, як заробітна плата, дивіденти, відсотки по депозиту, плата за здачу в оренду майна, чи інші доходи, отримані фізичною особою та оподатковані. Чи навіть доходи ФОПа, які ви оримали раніше, але зняли готівкою чи превели на особистий рахунок.💳В призначенні вказуємо: "Внесення особистих коштів для ведення підприємницької діяльностіПамʼятаємо, що в разі перевірки, податкова може запросити підтверджуючі документи, що такий дохід дійсно був отриманий фізичною особою та з нього були сплачені податки!Але чи можна розраховуватись з контрагентами не з рахунку ФОП, а готівкою чи як фізична особа???Так, ФОП може заплатити за товари та послуги, які використовує для підприємницької діяльності і готівкою і через касу банку чи термінали самообслуговування, і з особистої карти, якщо кошти є саме на ній. А ще один гарний варіант - відкрити кредитний ліміт в банку на ФОПа. За його рахунок можна робити оплати, коли власних коштів на рахунку бракує.
Мораторій на перевірки: що це означає для ФОПів?21 липня 2025 року Президент України підписав Указ №538/2025, яким ввів у дію рішення РНБО щодо запровадження мораторію на перевірки. Чи значить це, що перевіки бізнесу зі сторони податкової будуть зупинені - не значить! Прямої заборони нема, хоча і є певні обмеження!Фактично це рішення більше стосується правоохоронців, які займаються кримінальними провадженнями, адже останнім часом бізнес усе частіше публічно скаржиться на дії силових структур.Але в плані податкових перевірок також є позитивні зрушення!!!Хоча по факту це рішення не може зупинити проведення перевірок податкової, воно задає правильний вектор на ці перевірки. Полягає він в тому, щоб зосереджувати увагу податкової в першу чергу на ризикових бізнесах і не заважати всім хто працює в білу. Там нема прямих і чітких норм які будуть це регламентувати, але такий намір відслідковується. Данило Гетьманцев в недавньому інтервʼю більш детально розкрив дану тему, де розповів про деякі ознаки ризиковості бізнесів, на яких слід сконцентрувати увагу для перевірок. Та висловив надію, що відповідні законопроекти будуть висунуті та прийняті. Ознаки ризиковості які були висловлені в інтервю:- вплата зарплат нижчих за середні по галузі;- підозріло великий обсяг операцій з розрахунку на одного працівника;- використання схеми з розпорошенням на ФОПів.PS: станом на сьогодні я не очікую жодних змін. По ФОПах на єдиному податку, як було мізерно мало документальних перевірок, так і залишиться мізерно мало. А фактичні спрощенцям не такі й страшні.
Як проводити повернення товару? Скасування чеків? Виправлення в чеках? Що по первинних документах на товари з Алі?На ютубі новий ролик! І це якраз та тема, з якою мені була потрібна допомога друга, тому звернувся до Олександри Герасименко, яка є одним з найкращих експертів в Україні по темі.А ще в Олександри є крутющий Ютуб канал для бухгалтерів. Я колись вам його кидав, але скину ще раз - https://www.youtube.com/@aleks_podkast/videosВ ролику розібрали: Як правильно оформляти повернення товарів та коштів Чим небезпечні помилки в чеку і коли штрафують Чи потрібна ТТН від Нової пошти для повернення та чи потрібно складати Акт Які товари не підлягають поверненню і як про це попереджати клієнта Як працює легке повернення від Нової пошти Що робити, якщо товар із Aliexpress і немає «первинки» Чому скасування чеку наступного дня — це ризик І чи можна не фіскалізувати платежі через Нову пошту після судівРолик зняв завдяки підписникам МоноБази, адже підписка на монобазу дає мені можливість планувати витрати та випускати контент регулярно. Тому в першу чергу опублікував його саме там!Ви можете переглянути ролик ВЖЕ, адже він є у публікаціях на моїй МоноБазі. Якщо ще не підписані, то це можна зробити за посиланням - https://base.monobank.ua/CdWeUBAYbcr8J9#subscriptionsРолик доступний на будь якому рівні підписки, як і щотижневі ефіри, на які можете приходити та задавати питання) На вищих рівнях є ще доступ до Секретного телеграм каналу та закритих навчальних матеріалів. Детальніше можете переглянути на МоноБазі)Якщо підписатись на МоноБазу для вас на зараз обтяжливо, але ролик хотіли б подивитись - на наступному тижні буду викладати його в загальний доступ, тому зможете перелянути трохи пізніше)PS: Та якщо можливість є, не розумію, чому ви досі не на МоноБазі, зважаючи на ту колосальну кількість бонусів які даю для підписників) Не впевнений що так буде завжди, тому встигніть ними скористатись!
Чи круто, коли кожного разу як потрібно звітувати чи платити податки, ви знаходите інструкції та розʼяснення на цьому каналі???Вони тут зʼявляються не від сили святого духа, але завдяки роботі вашого покірного слуги (мене тобто), мого партнера, який займається редактурою та перевіркою матеріалу, монтажера, людини яка займається оформленням та публікацією контенту. Створення кожного відео потребує не тільки мого часу, але й часу колег, за який потрібно платити. Тому я безмежно вдячний всім хто підтримує канал фінансово!!! Тільки завдяки вам нові корисні ролики виходять і виходять регулярно!!!Якщо вам корисна моя робота, підтримайте проект разовим донатом:🔗Посилання на МоноБазу для підтримки проекту - https://base.monobank.ua/CdWeUBAYbcr8J9💳Номер картки моно - 4441 1111 2995 7886Особливо цінною для мене є підписка, зокрема на МоноБазу, оскільки вона дає можливість планувати мої витрати. Тому для підписників МоноБази маю багато бонусів:- Щотижневі прямі ефіри для спонсорів, куди можна прийти, задати питання і отримати від мене відповідь прямо на ефірі.- Секретний канал, де я з вам кожного дня- Закриті уроки з ведення ФОП, де вже є матеріали про те як вести ФОП для інтернет торгівлі, онлай послуг і на днях виходять уроки з ведення ФОП для 1 групи.📚 Запрошую підписатись на МоноБазу за посиланням: https://base.monobank.ua/CdWeUBAYbcr8J9#subscriptions (зверніть увагу на опис рівнів спонсорства. Кожен має свої бонуси. Чим вищий рівень - тим їх більше)Та який би спосіб підтримки ви не обрали - безмежно вдячний кожному, адже завдяки вам, можу займатись справою яка мені так подобається🥰
Чи може податкова вимагати від підприємця первинні документи при фактичній перевірці?Давайте так, може чи не може, але досить часто вимагає) Принаймні від вас дуже часто чую про такі випадки!Але виходить що тепер маємо зберігати всю первинку на торговій точці щоб надати податковій при потребі???І якщо ви платник єдиного податку - то не зовсім так) Я б сказав, зовсім не так!!!Зберігати первинні документи на товар дійсно важливо, та вимагати ці документи подаківці можуть лише у ФОПів, які продають рихикові групи товарів та зобовʼязані вести товарний облік.Якщо ви єдинник в якого такого обовʼязку нема - то і первинні документи надавати не потрібно. Ви можете посилатись на те, що ФОП на спрощеній системі веде лише облік доходів і не зобовʼязаний вести обліку витрат, тому накладних на торговій точці нема.А ще, буде не зайвим посилання на лист від податкової від 09 травня 2025 року (сам лист під цим постом), яким податкова повідомила, що підприємці які є платниками єдиного податку і не віднесенні до тих хто має обов'язок вести товарний облік - не зобов'язані вести облік товарних запасів та як наслідок мати у місці продажу документи, що підтверджують облік та походження товарних запасів.Лист раджу зберегти, бо він гарно підходить, щоб в нього тицяти носиками податківців, які думають, що ФОПи не шарять і можна від них вимагати всього чого заманеться.