Fuente
Про податки ФОП в Україні | Маємо консультацію податкової, яка розширює перелік операцій, які мают...
64 599 Vistas/Alcance
2025-10-06 10:00
Mensaje №1329
Маємо консультацію податкової, яка розширює перелік операцій, які мають фіскалізуватись!Чи потрібно фіскалізувати оплату, якщо кошти надійшли по реквізитах ІБАН, але людина сплатила зі свого рахунку в Нова Пей? Або якщо вам надійшла сплата на рахунок ФОП за реквізитами ІБАН, але на рахунок у небанківській фінансовій компанії (наприклад рахунок ФОП у ТОВ "Нова Пей")?Раніше на це питання відповів би, що ні, не потрібно, адже банківські операції можна не фіскалізувати. А переказ з особистого рахунку ІБАН на інший рахунок ІБАН є саме такою операцією. Навіть якщо він відкритий в небанківській установі.Та маємо нову консультацію від податкової, яка мені зовсім не сподобалась( І не тільки мені( Ось що там прописали:Не зважаючи на те, що структура номерів «поточного» та «платіжного» рахунків користувача формується за стандартом IBAN, на відміну від поточних рахунків, які відкривають та ведуть виключно банки, платіжні рахунки відкривають небанківські надавачі платіжних послуг, які не мають банківської ліцензії, а тому у разі використання суб’єктом господарювання послуг небанківських надавачів платіжних послуг для здійснення розрахунків за товари, такий спосіб розрахунків не підпадає під регулювання п. 2 ст. 9 Закону № 265 і здійснення таких операцій має супроводжуватись обов’язковим застосуванням РРО / ПРРО.
Таким чином, податкова вважає, що якщо ви отримуєте коштина рахунок Нова Пей чи іншої фін. установи, без різниці як вам сплачували - маєте видати фіскальний чек. Або якщо вам здійснили оплату на ІБАН рахунок в банку, але з рахунку фінансової установи - маєте також обовʼязково видати фісальний чек.Чи вірна позиція податкової? Не думаю! Та якщо не хочеться доводити свою позицію в судах, то такі операції варто фіскалізувати. Посилання на повну консультацію в ЗІР 👉 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=43434PS: 14 пункт 9 статті закону про РРО і далі працює. Тому якщо надаєте послуги і приймаєте кошти виключно через дистанційні канали, в тому числі з небанківських фін. установ, можна чеки не видавати.