Чи можна ФОПу розраховуватись бізнес картокою на власні потреби???Оце я тему підняв))) В ютубі та в інсті в коментах дискусія прямо горить)))Яка позиція в мене? Чи може ФОП розраховуватись бізнес карткою в магазинах, інтернеті, на заправках та в ресторанах???Може! Бо це не суперечить законодавству. Бо кошти які надійшли на рахунок ФОПа - це вже ваші власні кошти. ФОП не веде обліку витрат. Бо податкова також не проти і про це має розʼясненя, і для ФОП спрощенців і для ФОП загальносистемників.Так, вони пишуть, що можна розраховувати після сплати податків. Але якщо у ФОП нема боргу в Стані розрахунків з бюджетом - то податки сплачені))Єдина заборона - перекази коштів з ФОП на фізичних осіб. Там дійсно і податки додаткові і звіти.Чому тоді виникає стільки супротиву? Бо є забобони))) Бухгалтери хочуть перестрахуватись та вберегти ФОПа навіть від тих загроз, яких не існує, або які існували 10 років тому, але в колективній бухгалтерській памʼяті збереглись)) Або можуть існувати як баг, а не як системна історія.Які зустрічав аргументи проти?1) Якщо оплата на ФОП - потрібно буде податвати 4ДФ. Не потрібно) Податкова дійсно таку рекомендацію дає, але в законі токого нема і це підтвердив Верховний суд тут. 2) Якщо купувати на закордонних сайтах чи купити алкоголь, податкова подумає що це імпорт, або ви продаєте підакцізні товари.Не подумає, якщо ви їх дійсно не продаєте) Цей факт можна встановити тільки якщо ви ПРОДАЛИ, а не купили для себе.3) Якщо розрахуватись картою ФОПа з іншим ФОПом 1 групи, то це підстава, бо ФОП 1 групи не може надавати послуги та продавати товари для інших ФОП. Також ніт) Тримачем карти ФОПа є фізична особа і такий розрахунок йде від фіз. особи. Це база проведення банківських операцій. Зрозуміти що розрахунок був з рахуку ФОП не зможе ні податкова ні ФОП, часто навіть й сам банк)))4) Якщо розрахувались такою карткою за товар, а він не підійшов і провели повернення, то таке повернення піде в дохід ФОПа. Не піде) Поварнення товару не є доходом ФОПа. А це вже база визначення піпдприємницького доходу)5) Зручно, коли особисті витрати та кошти на бізнес відокремлені і по бізнес рахунку нема особистих транзакцій, та навпаки.Це єдина позиція з якою можу погодитись) Суть в тому, щоб робити як зручно) Якщо вам зручно так - чому ні. Якщо зручно розраховуватись - також можна)Я можу зрозуміти бухгалтерів! Вони хочуть вберегти підприємця і дують навіть на те, що давно холодне. Можу зрозуміти підприємців, адже банки хочуть їх залучити до розрахунків і спокушають акціями і знижками. Зокрема зараз mono та WOG запустили кешбек в 8 грн. на кожен літр бензину чи дизелю і 4 грн. на газ, оплатчений бізнес карткою mono.В мене в армії+ там знижка 5 грн.) Як тут не спокушатись??? Адже подібні акції і заманухи ПОСТІЙНО!!!Тому й спокушаємось) І нічого поганого в цьому нема) За 8 років роботи податковим консультантом я не зустрів ЖОДНОГО випадку коли податкова доколупувалась до розрахунку бізнес карткою) Пишіть в коментах що ви про це думаєте та чи розраховуєтесь бізнес картками) Та якщо пишете свою позицію - будь ласка, обгрунтовуйте) Я свою обгрунтував)
Ржу не можу))) Звіт по найманим працівникам, який в цьому році для ФОП знову квартальний, нам пропонують подавати помісячно))))Про це податкова написала в свіжій консультації в ЗІР - https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=44285Логіка в тому, що оскільки квартальний звіт ще не затверджений то маємо звітувати по старих формах, які в нас помісячні) Але терміни подачі податковий кодекс визначає квартальні. Тому по факту, податкова нам пропонує до 11 травня 2026 подати Податковий розрахунок не одним документом за 1 квартал, а окремо за січень, лютий та березень. Прикол? Такий стан речей в нас не на постійну) Коли мінфін затвердить квартальну форму і податкова її затягне в кабінет платника, все має запрацювати вже норм) Логічне питання - ви там забули що квартал закінчується 31 березня і з квітня ми маємо звітувати???? Це ж капець дивний провтик)))Але питання, що ж робити вже зараз? Багато хто хвилюється, що подавщи місячні звіти в квартальні терміни, їм нарахують штраф за невчасно поданий звіт. Відповім, що це буде не законно, бо термін квартальний ВЖЕ. Та окремі випадки можуть бути, просто через людський фактор. Ми з командою вирішили, що будемо чекати квартальну форму. Хотілося б подати саме її))) Та якщо до кінця квітня її не затвердять та не підгрузять в кабінет платника, то вибору не буде, подаватимем помісячні.
Чому ФОП який продає товари має знати як податкова розуміє ОПТ та РОЗДРІБ?Бо від цього залежить підбір КВЕД, а відсутність потрібного КВЕДу = зліт зі спрощеної системи та донарахування податків( Як мінімум 15% з того доходу, що отриманий поза зареєстнованими КВЕДами. А в найгіршому варіанті - 18% ПДФО та 5% військового збору на суму доходу! Якщо знімуть зі спрощенки заднім числом під час перевірки(Тому дуууууже важливо, на ОПТ додавати оптові КВЕДи, а на РОЗДРІБ - роздрібні) Але що врозумінні податкового кодексу опт, а що роздріб???Роздрібна торгівля — це діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків.Оптова торгівля — це продаж товарів ФОПам або юридичним особам для використання в їх діяльності, виробництві чи подальшого перепродажу.Стаття ДПС на тему тут - https://zak.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/817672.htmlТому, навіть якщо ми продали одну річ іншому ФОПу чи юридичній особі - в нас мають бути і оптові КВЕДИ. І навпаки) Якщо хоч одну річ продали населенню - роздрібні)Тому я завжди раджу підприємцям, які комусь щось продають ставити і роздрібні і оптові КВЕДи) Навіть якщо ви продаєте просто населенню, не виключено, що завтра прийде ФОП і захоче від вас видаткову накладну і потім покаже цю купівлю в 4ДФ. Тому краще перестрахуватись!По темі часто бачу питання від ФОПів: "А якщо в мене POS-термінал, то мені питати з якої карти людина розраховується, з ФОП чи особистої?" Не потрібно) Розрахуватись картою можна тільки як фізична особа) Навіть якщо картка привязана до рахунку компанії чи ФОПа, вона належить фізичній особі і всі розрахунки по ній - розрахунки конкретної людини. Але якщо у вас просять видаткову накладну, запитайте для чого. Скоріше за все ця купівля від юридичної особи і для такої потрібний оптовий КВЕД.
За що штрафують ФОП на єдиному податку у 2026? І скільки це коштує!?Найчастіше ФОП може отримати штраф за невчасну сплату, тому розпочнемо з цього порушення:✅ ФОП 1 та 2 група: штраф 50% від ставки податку/збору за місяць коли є борг: ▪️ по Єдиному податку 1 групи - 166,4 грн.▪️ по Єдиному податку 2 групи - 864,7 грн.▪️ по військовому збору - 432,35 грн.Важливо: штраф прив’язаний до ставки, тому різниці немає — повна несплата чи недоплата в 1 грн. сума буде однакова.+ Пеня, на суму боргу в розмірі облікової ставки НБУ (на зараз 15% річних)✅ ФОП 3 група:▪️ до 30 днів прострочки 5% від суми боргу;▪️ понад 30 днів 10% від суми боргу; + Пеня, що нараховується після 90 днів існування боргу - в розмірі облікової ставки НБУ на суму боргу (на зараз 15% річних)✅ ЄСВЗа несвоєчасну сплату ЄСВ - штраф 20% від суми боргу + на суму недоїмки нараховується пеня у розмірі 0,1 відсотка за кожен день до дати погашення. Що цікаво, термін позивної давності за порушення по ЄСВ - 75 років. Тому штраф можуть нарахувати і через кількадесят років за сьогоднішнє порушення)Штраф за неподання або несвоєчасне подання декларацій:▪️Декларація платника єдиного податку - 340 грн. За повторне порушення протягом року - 1020 грн.▪️Податковий розрахунок про виплати на користь фізичних осіб - 1020 грн. За повторне порушення протягом 365 днів - 2040 грн.▪️Декларація про майновий стан та доходи - 340 грн. За повторне порушення протягом 365 днів - 1020 грн.Щодо оформлення первинних документів:▪️ Відсутні первинні документи у ФОПа спрощенця – 1020 грн, повторно - 2040 грн; Це не в режимі он-лайн, а під час документальної перевірки.▪️ Відсутність товарного обліку та первинки на товар для продавців ризикових груп товарів(технічно складні, ювелірні, лікарські, підакцизні) - 100% від вартості товару, але не менше 170 грнШтраф за не видачу фіскальних чеків:• 100% від суми проданих товарів без видачі чеків за перше порушення• 150% від суми проданих товарів без видачі чеків за всі наступні порушенняІнші, менш відомі штрафи та санкції:✅ Занизили ваш дохід в декларації - штраф 25% від суми заниження. Якщо порушення буде повторно виявлено протягом 3 років – штраф 50%✅ Отримали дохід без відповідного КВЕД - додатково 15% податку та зняття з єдиного податку. Та це якщо податкова дізнається про такий дохід під час перевірки;✅ Перевищення річного ліміту доходу - додаткові 15% податку з суми перевищення і перехід на вищу групу або загальну системуШтраф за неоформлених працівників:– 10 мінімальних зарплат за кожного працівника - 86 470 грн., за повторне порушення - 100 мін. зп (864 700 грн.)Та слід зауважити, що в період воєнного стану при першому порушенні цей штраф не застосовують, а дають припис для виправлення порушення. І якщо оперативно все виправити - цього штрафу не буде.По працівникає є ще дуууууже багато штрафів) Найбільше поширений, це 1 мін. зп за відсутність кожного обовʼязкового кадрового документа! Тому маю дуже детальні інструкції як оформити працівника та як вести всі документи по ньому.
Як ФОПу швидко отримати сучасний, стильний, швидкий POS-термінал в будь якій точці України?Для початку зауважу, що якщо у вас офлайн бізнес, то майже 100%, що вам POS-термінал потрбіний. І мова не про те, що ФОПа можуть оштрафувати за відстутність терміналу, а про те, щоб зручно та швидко приймати оплати від покупця.А покупець зараз став вимогливішим) і такі котики як я, взагалі не ходять в магазини, де не можна розрахуватись безготівково)Тому я б задавався питанням, не про те, чи ставити термінал, а про те, який термінал я хочу ставити) Це точно має бути сучаний пристрій з сенсорним екраном. Який гарно виглядає та тримає заряд. Він має працювати швидко, щоб не створювати черг і на ньому має бути ПРРО, щоб відразу видавати чеки. З фото ви вже здогадались, що саме такі можна отримати в mono)Для цього потрібно мати рахунок ФОП в mono. Якщо його нема - можна відкрити прямо зі смартфону за 3 хвилини. Відкриття та обслуговування рахунку в цьому банку безоплатне. А якщо відкриєте за моїм реферальним посиланням, то ми з вами ще й отримаємо по 150 грн кешбеку) Тому відкрийте будь ласка тут - https://monobank.ua/r/Eaegki?utm_source=Telegram&utm_medium=Post&utm_campaign=FOPДалі подаєте заявку на еквайнинг в своєму кабінеті ФОП чи за посиланням (це займає ще 5 хв) - https://monobank.ua/pos#heroДалі очікуємо сам термінал посилочкою на Нову Пошту (йде до 2 днів, я перевірив)! І можна працювати)Вартість оренди терміналу - 500 грн. на місяць. Еквайрингова комісія - 1,3%. Плата за обслуговування рахунку - відсутня! І на терміналі що приходить, вже стоїть ПРРО ЧекБокс)Тому якщо хотіли термінал, але вагались - це знак) Замовляєм)PS: Цей термінал в мене є і він реально прикольний) З котиками) А ще я грав на ньому в тетріс, та друкував селфі))) Не скажу, що це суттєвий аргумент чому саме термінал в mono, та це прояв турботи, який причаровує)
Шановні ФОПи, не робіть так, будь ласка!!!Зустрічаю все більше фіскальних чеків в яких вказано розрахунок за допомогою "Сертифіката" чи купівлю "Сертифіката". Розумію, маркетинг наше все. Та спрощена система має певні обмеження. Так, згідно податкового кодексу, розрахунки дозволені лише в грошовій формі. Сертифікати, бонуси, бартер, крипта, переуступка боргу, залік боргів - це все не для нас!!!Це пряма дорога до зняття з єдиного податку, штрафів, донарахувань та паперового пекла(І тепер податкова може виявляти подібні порушення в режимі онлайн. Адже тепер всі зобовязані використовувати ПРРО та видають фіскальні чеки. І деякі підприємці з незнання реєструють чеки як на скріні(Сам чек, що зареєстований з розрахуноком сертифікатом не є доказом порушення. Та це дає сигнал податківцям. Які спочатку купують у ФОП сертифікат і вже через якийсь час повертається з ним та розраховується за товар, і отримавши чек - всьо, порушення доведено, з всіма неприємними наслідками(Так це я до чого) Давайте не будемо полегшувати роботу перевіряючим) Сертифікати, бонуси - слова, яких точно не має бути в чеках спрощенців!!!
Викотили мега законопроект "франкенштейн", який може повністю змінити життя для ФОП!Скліпали в цей законопроект все що було не прийняте і все що наобіцяли МВФ і все без чого нам не будуть давати грошей(Тут і введення обовʼязкової реєстрації платником ПДВ для спрощенців від обороту в 4 млн. грн., і автоматичне оподаткування продажів з платформ, типу Розетка, Пром, ОЛХ, і зменшення ліміту безмитного оформлення посилок з-за кордону з 150 євро до 45 євро і введення продажу товарів до 2000 євро на рік без податків, реєстрації та СМС (остання зміна мені подобається)Всі ці зміни в проекті пропонують ввести вже з 1го січня 2027 року!!!Чому прийняли рішення всі ці прикаляхи поєднати в один проект, мені не зовсім зрозуміло)) Коли намагались прийняти їх окремо - нічого не виходило) І мова не про кілька голосів, яких не вистачало, а про добру половину. Як на мене, прийняти все скопом буде ніфіга не простіше!Але трохи про окремі рішення:1) Проект про цифрові платформи оцінюю як більш позитивний. Адже він нарешті врегульовує питання дрібних продажів і тепер можна буде продавати якісь особисті речі, чи й не особисті, до 2000 євро без страху, що податкова пришле лист)) Крім того багато торговців зможуть продавати товари і без реєстрації ФОП і без декларацій, а податки будуть сплачувати за них самі платформи.2) З проектом про ПДВ для ФОП - срака!!! Позитив у тому, що до 4 млн. вирішили нас не кошмарити) Тим не менше, розумію, що товарний бізнес - це багато обороту і зовсім не багато прибутку( І підприємці які виросли за 4 млн. стикнуться з жахом адміністрування ПДВ. Як і багато невеличних магазинчиків. Через що їх бізнес перестане бути рентабельним( Для послуг з ПДВ простіше, але всеж +20% до податку, якщо ви не надаєте послуг за кордон. Там без ПДВ, але не без проблем з адмініструванням. 3) Ну а наші послки а Аліка та Тему тут при чом???? Я видалив Тему, бо це чорна діра для гаманця, але камон!!! Залиште нам маленькі радості життя! Хочу замовляти посилочки з Китаю без мита!!!Законопроект спірний і я не очікую, що його приймуть швидко, хоча будуть намагатись. Та боюсь, що в якомусь виді, через якийсь час все ж він запрацює( Більш розгорнуту аналітику дам трохи пізніше на ютубі. А доки хочеться сказати лише одне: Від@біться врешті від ФОПів!!!
Ще раз звертаю увагу всіх ФОП на нарахуваня ЄСВ за 2025 рік, перевірте свій кабінет!!!Ті платежі по ЄСВ які ми робили в 2025 році, списались вже в 2026-му після подачі декларацій. 10го березня пройшли останні списання. А якщо коштів було не достатньо - виник борг. Борг міг виникнути через те, що заплатили замало, або через те, що не вірно подали звіт і нарахували собі забагато. Особливо часто останній варіант у тих, хто звітував через Дію. Адже там автоматом стоїть нарахування ЄСВ за весь рік і ті ФОП що мають пільгу дуже часто це не коригують і подають як є. Борг по ЄСВ = штраф 20% та нарахування пені. Крім того, за такі борги часто блокують банківські рахунки через виконавчу!!!Тому заходимо в кабінет платника в Стан розрахунків з бюджетом, та перевіряєм щоб боргу не було. Якщо є - визначаєм причину. Якщо недоплата - доплачуємо та чекаєм нарахування штрафу. Якщо помилка в звіті - подаємо Уточнюючу декларацію на коригування нарахувань по ЄСВ. Інструкції, як подати уточнення по ЄСВ доки в мене нема( Тому можете або звернутись до моїх колег за індивідуальною допомогою за посиланням - https://n672340.alteg.io/ або почекати доки вийде відео з інструкцією. Вже знімаю)
Сьогодні, 11 березня, маю день народження) І вже вчетверте святкуватиму його в лавах ЗСУ!Можете сказати, що я наївний, та маю віру, що все буде добре) Що війна закінчиться. Ми повернемось додому. В небі будуть знову сліди від літаків, а не звуки шахедів. Не буде тривог і можна буде гуляти парками в літні теплі ночі. І я вірю, що багато залежить від нас) Стараюсь робити цей світ кращим) Саме тому, є ютуб канал, де кожен може безкоштовно знайти ту інформацію, яка йому потрібна. І я прикладаю дууууже багато зусиль, щоб випускати нові ролики та давати корисну інфу на телегам) Служу службу) Та допомагаю побратимам зі зборами!Я б не справився без вас) Без всіх, хто підтримує канал фінансово, хто допомагає іншим в коментах, ділиться інформацією! Ну і всі закриті збори - це цілком ваша заслуга! Ви - красавчики! І красуні) Дякую вам!!!В кого є бажання мене привітати з 35-літтям, то найкращий спосіб це зробити - задонатити на збір який я відкрив для своїх побратимів для ремонту авто та придбання комплектуючих для дронів.Рік тому, в цей день, ми з вами зібрали на автівку (та що на фото), яка досі допомагає військовим в районі бойових дій) Цьогоріч, також хотів би чимось допомогти побратимам)🎯Ціль: 230 000.00 ₴🔗Посилання на банкуhttps://send.monobank.ua/jar/23tR6cD9Vo💳Номер картки банки4874 1000 2656 1277Разом переможемо!!! Слава Україні!!!
Як замовити POS-термінал, та які є альтернативи?Завжди рекомендував працювати по ФОПу в тому банку, з яким зручно працювати з особистими рахунками)Мені важлива можливість працювати з банком 100% онлайн. Безкоштовна робота з рахунком, зняття готівки на побутові потреби без комісії та швидке рішення моїх питань.Тому я маю рахунок ФОП в mono)І в mono також можна і замовити POS-термінал) При чому сучасний, новий, який може працювати автономно 6-8 годин.Для того щоб отримати термінал, достатньо відкрити рахунок ФОПа через застосунок, пройти реєстрацію за 5 хвилин та забрати термінал на новій пошті) І все) можна працювати) При чому на терміналі відразу встановлений застосуно з ЧекБоксом, тому не потрібно додатково заморочуватись з фіскалізацією.Вартість оренди терміналу - 500 грн. Комісія за транзакцію - 1,3%Проте POS-термінал - це не єдине рішення питання. Можна встановити термінал прямо на свій самртофон чи приймати платежі через QR код!Це дозволяє не сплачувати за оренду терміналу, але приймати платежі від покупця по зручному каналу та виконувати вимоги закону!Та для торгових точок з великою частотою розрахунку я б обирав POS-термінал! З ним працювати швидше, тому черги будуть менші)Дізнатись детальніше та підключити можна за цим посиланнямА якщо у вас ще нема рахунку ФОПа в mono - його можна відкрити прямо зі свого смартфону за декілька хвилин)А якщо зробите це за моїм реферальним посиланням, то ми з вами ще й отримаємо по 150 грн. кешбеку) - https://monobank.ua/r/Eaegki