Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Замітки молодого акушер-гінеколога
Añadido 14 jul. 2024

Замітки молодого акушер-гінеколога

@molodui_feldsher
Número de suscriptores: 839
Fotos: 103
Videos: 18
Enlaces: 49

👥 Número de suscriptores

839
Promedio/Día:: 0
Promedio/Tiempo:: -4
Promedio/Mes:: -7

👁️ Vistas promedio por mensaje

801
Promedio/Día:: 1,020
Promedio/Tiempo:: 673
ERR: 95.47%

📊 Mensajes por Día

0.1
Último día: 0
Promedio semanal: 0
Promedio por día: 0.1

Historial de cambios de nombre

Замітки молодого акушер-гінеколога 2025-08-04
Замітки молодого медика 2024-07-14

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

«У медзакладах по всій країні проходять обшуки» -заголовки ЗМІПовʼязують з оформленням фіктивних інтервенцій і фіктивних пацієнтів, що це у всьому винні медики, які так обкрадають фонди НСЗУ.Що ж, цей злочин - це один з симптомів хвороби нашої медичної системи. Вона ніби і логічна, що гроші йдуть за пацієнтом і скеруваннями. Але - який це все ж розмір?Заповнюючи електронну систему я бачу суми, які нараховуються за ті чи інші інтервенції. І чесно - я навіть не знаю чи вони покривають наші маленькі зарплати (лікар - 17К, медсестра - 11К і санітарка десь в районі мінімалки 6-8К).Наприклад за екстирпацію/пологи/кесарів НСЗУ платять лікарні ≈12 000 грн. Сума ніби не мала, але це має покрити зарплату опербригади, чергових відділення, адміністрації, харчування на 5-7 днів, комуналку, знос обладнання, розхідники і куча всього іншого. Чесно - це ні про що. І коли обладнання виходить з ладу - воно виходить з використання, бо грошей на ремонт і заміну немає. Частину розхідників заміщає гуманітарка. А відділення ведуть тіктоки лиш би змогти завабити пацієнта і отримати «5 гривень» з НСЗУ.Тож що роблять в даних випадках в лікарнях - стараються на максимум вижати кожну можливість, вписати всі необхідні інтервенції, доходить навіть до того, що не потрібно (але без цього НСЗУ не заплатить). Те ж саме і за фіктивних пацієнтів.Що робить НСЗУ - вона буде популістично кричати, що зп лікарів 40К, але цього не буде навіть на 2.0 ставки. Вона буде кричати про якість, але перевантажуватиме персонал. І при цьому вона буде обмежувати бюджет лікарні.Це просто медичний Уроборос, коли ти створюєш проблему для популістичного лозунгу, лікарні з цим не справляються і приходять до фікцій, а далі ти їх за це караєш. В результаті чим більше хоче НСЗУ - тим менше вона отримає. Зникнення персоналу і розгром держлікарень - наше не таке вже й далеке майбутнє.
Мене не бояться пацієнткиМайже всіЗараз розповім що і до чого. Раніше я вже згадував, що часто зустрічаються пацієнтки які соромляться чоловіків акушер-гінекологів. Перше відділення, де я помітив що таке майже відсутнє - це було відділення, де завідуючим також був чоловік.Проте зараз такого вже одинаково мало і в мене в відділенні. Повпливала на це комунікація і моя всюдисуща присутність у відділенні.Всюдисуща присутність. Зараз мене важко не помітити у відділенні - я всюди і з усіма водночас. Тож очікуючі пацієнтки часто мене бачать в роботі. Це створює відчуття людини в системі. Звісно це прийшло з часом як я адаптувався в роботі відділення і знайшов свою роль.Комунікація - перед оглядом варто поговорити з пацієнткою. Базово чому вона звернулась, якісь уточнюючі моменти щодо її здоров’я або запис звернення. Якщо ти заходиш в примішення вже під час огляду потрібно як мінімум привітатися. Якщо ти заходиш до нової пацієнтки в палату - варто представитися. Це прості речі, які насправді мають велике значення.Зараз я вже майже не стикаюся пацієнтками, які соромляться і схоже навпаки змінюю їхню думку про чоловіків акушер-гінекологів💅.
Про 1000 грн зимової підтримки і всі інші «прикольні» роздачі від влади.Підтримка для соціально незахищених верств - це добре. Гранти для підприємців - це дуже добре і оправдано. Проте коли підтримка не має цільової аудиторії - це погано.А зараз я згадаю про медиків і про те як вони звільняються. Проблема не тільки на 103, вона у кожній лікарні, від санітара і до лікарів. Звільняються бо зарплата мала, звільняються бо навантаження збільшується. А коли інші звільняються навантаження ще більше зростає, але зарплата лишається такою ж малою.Я не знаю на що розраховує система - чи на бронювання для медиків, чи на те що воно само якось владнається. Приходячи додому після важкої зміни медик буде приносити додому рідним задоволення того що у сім’ї медик (їсти йому не треба, оскільки в нього є клятва Гіпократа)Заповнюючи ел.систему Хелсі я бачу яка сума платиться за кожну операцію - це смішно. Це смішно бо це якось має забезпечити і зарплати і обладнання і перебування пацієнта в стаціонарі. Натомість я навіть не можу скласти як вистачає цих коштів на харчування пацієнта в стаціонарі.І от кожного разу як я бачу допомогу «усім за все хороше» - це як пластир на ампутовану ногу, створює видимість, а не вирішення проблеми. Це не системне рішення, а просто популізм.
Я обрав свою спеціальність і ось чому:Поняття акушерство і гінекологія насправді дуже розлите і всім займатися водначас практично неможливо. Тож покажу вам основні варіації, які я помітив: 1. Акушер - приймаєш пологи і робиш кесарські (або навіть виключно або те або те). 2. Оперативна гінекологія - ти оперуєш і практично є як хірург. Хоч здається, що ти займаєшся тільки жіночими органами, але тут завжди переплітається і оперативна урологія і хірургія. Що говорити коли тут може бути задіяна і пластична хірургія вульви і піхви. 3. Жіноча консультація - ведення прийому вагітних, профогляди, може комбінуватися з УЗД оглядами. Тут роботи також вистачає, що можна і не лізти в хірургію. Проте все ж малі хірургічні маніпуляції також можуть бути задіяні. 4. УЗД - так, ти можеш тільки сидіти за УЗД апаратом, дививитись матки-яєчники і плоди-плаценти. 5. Подальша спеціалізація онкогінекологом - окрема сфера з окремою складністю. 6. Ти можеш бути всім цим відразу, але як і в більшості справ «я токар, пекар і аптекар» важко бути по справжньому толковим хоч в чомусь одному з цієї розсіяності. Чим більше тим гірше.І насправді це не тільки про акушерство і гінекологію. Можливо я чогось все ж не згадав💅
МОЇ ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ В ОПЕРАЦІЙНІЙРозпишу мої шкідливі та незручні звички у операційній: ⁃ Виконувати частину маніпуляцій руками (витягування голки чи розтягування ран). Іноді здається що це зручніше, але це більший ризик вколотися чи на щось напоротися. Старайся по максимуму робити інструментами. Зазвичай те що роблять руками більше як виключення ніж правило. ⁃ Тримати всі непотрібні інструменти в руках. Ця звичка у мене ще зі швидкої, щоб щось не згубилося чи забруднилося. В операційній я можу тримати деякі інструменти, які не потрібні наразі. Все можна покласти збоку на чисту білизну, а операційна медсестра за всім вслідкує.⁃ Поспіх, не потрібно спішити. Завʼязав вузли - передивись, просуши, втрамбуй виступаючі тканини. А тільки після цього переходь до наступного шва чи знімай рукавиці.⁃ Комунікація (її відсутність). Не потрібно боятися щось спитати, повідомити чи уточнити хірурга на асистенції: що зараз відбувається, який наступний етап, що ти зараз хочеш зробити або що ти помітив. В мене з цим немає проблем, але напочатку я робив це не так впевнено.⁃ Руки. Оскільки руки замиті і в стерильних рукавицях нічого зайвого/нестерильного чіпати не можна. Тримай руки вище пояса. Якщо чешеться ніс чи зʼїхала маска - попроси про допомогу когось незамитого (анестезистка/анестезіолог). Телефон на беззвучний і геть з хірургічки.
Шість років університету🎓Перший курс - налаштування «навчання і тільки навчання» дуже швидко привело до вигорання. Натомість я в першому семестрі пішов на народні танці. Я проїв збереження і поміняв танці на 103. Досвід, практика і трішки їжі. Паралельна зайнятість врятувало мою менталочку. Думаю, що стану акушер-гінекологом.Другий курс - дистанціка, але через кучу журналів, конспектів і інформації в позаурочний час цей курс дався мені важче. Я добре навчився колоти вени, читати ЕКГ і хоч трішки почав відчувати себе впевненіше. Не вірю що стану акушер-гінекологом, думаю про анестезіологію.Третій курс - початок повномасштабки, напрягає відчуття наближення КРОК-1 і кучі екзаменів. Я заснував і почав займатися «МедОсвітою» - було складно самому, почав делегувати. Ні про яку спеціальність я не думав, я заплутався.Четвертий курс - вийшли на очне навчання. Здав КРОК-1. Тут вперше відчувається на парах що я все ж закінчив коледж і працював на швидкій. Буду реаніматологом.Пʼятий курс - активно беру участь у інших проектах - «ХМА» і «ПЛАСТ». Продовжую займатися розвитком платформи. Під кінець зʼїжаю з гурта на зйомну квартиру з дівчиною. Буду сімейним лікарем або реаніматологом, або може все ж спробувати податись на акушерство і гінекологію.Шостий курс - найлайтовіший з лайтових. Перші часті нб і відпрацювання (це було швидше і простіше ніж сидіти 6 год на парі). Під кінець курсу давить що треба готуватись до КРОК-2, відсутність розуміння розподілу. Звільнення зі 103 і я врешті видихнув. Я не знаю чи буду я акушер-гінекологом, але виставляю 4/5 пріорітетів на цю спеціальність. З трепетом все ж дізнаюсь де я буду і все ж на бажаній спеціальності. Я пішов ва-банк і виграв - спрацював 4 пріорітет. Пʼятий був уже не гінекологія. Щоб хоч уже не така бажана спеціальність, але у своєму регіоні. Від другої хвилі уявлялось і не своя спеціальність і не в свому регіоні.
Підсумок 3 тижня інтернатури: Тебе нічому не навчатьДумаю ви чули цю фразу в медичному і про інтернатуру. І це правда, більшість навчання все ж на тобі.В лікарні за 3 тижні я побачив і спробував немало - пазл потрохи починає складатися і ще більше вивчити за цей короткий період я не хотів би (і так багато). Але це все відбувається не в тому руслі, що мене носять на ручках і кличуть на операції.Я буквально перетворився на хвостик без гордості. Лікар іде туди - і я іду туди. Лікар щось робить - і я питаюся як це робиться і прошусь спробувати. Лікар дивиться піхву/цервікс - і я стою уже в рукавичці щоб ймовірно мені теж дали глянути.Є один кейс, де на питання ти отримаєш 100500 непотрібних питань і в результаті не отримаєш ні відповіді, ні можливості щось глянути. Тільки відчуття що ти тупий.Я не знаю скільки разів я сказав дякую але роблю це після кожної довіреної лікарем і пацієнткою маніпуляції. Я розумію що мене тут не повинні вчити і чесно не все що роблять є правильним. Проте я хочу забрати максимум практичних навичок, а все інше теоретичне вже лишатиметься за мною.Сьогодні отримав і своє перше дякую - 200 грн в карман після перевʼязки. Дрібниця, а як приємно💅💸
Вважаю, що доля підіграє мені🍀- Інтернатура в Харківській області, але з моїм рейтингом все ж акушер-гінекологом.- В районі, але це найрозвинутіша лікарня в харківській області. Тут роблять ендоскопічні операції, пластики та приймають кесарські.- Навіть відділення змішане, тут тобі і пологи, і операції, і ендоскопія, і все дають робити. В місті зазвичай ти обираєш чи ти акушер, чи гінеколог, чи УЗД, чи в жіночій консультації.- Пологів ≈230 в рік. Проте в будь-яких можна взяти активну участь і підозрюю що з новим законом на 200 000 грн/дитину їх буде тільки більше наступного року.- Держзамовлення - тож лікарня платить зп під час того як я навчаюсь, а не я шукаю гроші, як би заплатити за контракт.- Прифронтовий район, але тут тихіше чим в Києві/Харкові. Пишуть про підвищення коефіцієнтів для прифронтових/деокупованих лікарень, можливо це також вплине на зп.Що буде з Балаклією за 3 роки це окрема мова. Проте зараз тут мене навчають стільки, що більше я не можу уявити, мені вистачає з головою.
Ієрархія в операційній👑1. Перший Хірург - бос качалки, всі його слухають і помагають.2. Анестезіолог - типу стоїть збоку, але має свою анестезистку і командує знечуленням та медикаментами певних етапів операції. Він або душа операційної або головний мовчун.3. Другий хірург, він же ж перший асистент - права рука першого хірурга, його колега або інтерн.4. Другий асистент - переважно інтерн. Не завжди треба, помагає першому асистенту.5. Сестра операційна - відповідає за інструменти, весь інвентар для операції і вчасну подачу, третя рука хірурга. Господиня операційної, відповідає за те щоб всі інструменти були в наявності, справні і з запасом.6. Анестезистка - слідкує за змінами стану пацієнта, поки анест дивиться мультики або в іншій операційній. Виконує введення препаратів під керівництвом анестезіолога.7. Санітарка - за нею чистота і куча дрібних, непрописаних в посадовій інструкції, функцій. Допоможе завʼязати халат, почесати носа, забирає окремо матку/плаценту і інші матеріали, що йдуть на дослідження. Відповідає на дзвінки хірурга і знає пароль від його «мобілки».8. Студенти - роль варіабельна і як і їх присутність залежить від настрою хірурга. Предмет для питань від хірурга і фотографування.Як би там не було. Кожна ланка важлива і несе свої функції - зайвих тут немає. А за сформованими та злагодженими операційними бригадами спостерігати одне лиш задоволення.
Вчора шив перінеотомію і піхву після пологів.Оскільки видимість і простір обмежений то маю такі замітки:1. Добре коли тобі допомагають осушувати поле і розсувати тканини для видимості піхви.2. Позиція - постарайтесь взаєморозміститися з полем так, щоб вам було зручно шити. Висота ліжка/столу породілі, світло, та навіть того як вам зручно знаходитись - справа/зліва від пацієнтки. Не новинка, цей ж принцип я користую і коли ставлю вв катетери.3. Шили без пінцетів бо вони розстерилізувались і інших не було😮‍💨. Їх прям таки не вистачало, коли шили перінеотомію. Але як бачите можна справитись і без цього. Хотів сфотографувати для вас, але так і не насмілився спитатись в породілі. Вийшло гарно☺️ 4. Шви по Донаті. Шов яким ми шили перінеотомію, класний тим, що за один шов ти прохоплюєш 2 шари - і підшкірну клітковину (потрібно пройти під дном розрізу) і шкіру (фото внизу). Обов’язково проходити під розрізом, щоб не утворювались кишені для гематом.Дякую акушерці, яка весь цей час була поруч, є чому вчитися🤝🥰