Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Час історій
Añadido 14 jul. 2024

Час історій

@lostanklav
Número de suscriptores: 4 746
Fotos: 1,470
Videos: 42
Enlaces: 80
Descripción:
Якщо коротко - я Іван Костенко, діючий військовослужбовець, якого вже трошки дістали обмеження фейсбуку по тому що можна писати, що не можна писати ну і таке інше. Тож було прийнято відновити канал що присвячується історії і не тільки історії.

👥 Número de suscriptores

4 746
Promedio/Día:: 0
Promedio/Tiempo:: -6
Promedio/Mes:: -15

👁️ Vistas promedio por mensaje

4 229
Promedio/Día:: 3,060
Promedio/Tiempo:: 2,987
ERR: 89.11%

📊 Mensajes por Día

0.8
Último día: 0
Promedio semanal: 0.9
Promedio por día: 0.8

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 3,090 25-11-14 01:25
Ліндон Джонсон (США) - В’єтнамська війна • Президент США Ліндон Джонсон довго відкладав масштабні мобілізаційні заходи, побоюючись втрати громадської підтримки у зв’язку з ескалацією війни у В’єтнамі. Попри те, що війна вимагала більше військових ресурсів, Джонсон спочатку намагався уникнути загальнонаціонального призову, щоб не втратити політичний рейтинг, особливо на тлі зростаючого антивоєнного руху. Зрештою уникання непопулярних рішень лише поглибило кризу. Війна перетворилася на затяжне виснаження без чіткої стратегії перемоги, рівень підтримки Джонсона стрімко падав, а суспільний спротив став масовим. У 1968 році він уже не бачив шансів виграти вибори та оголосив, що не буде балотуватися на другий термін. Політична обережність, покликана зберегти популярність, у підсумку коштувала йому самої політичної кар’єри та не змінила хід війни. 9. Річард Ніксон (США) - В’єтнамська війна • Під час В’єтнамської війни Річард Ніксон зіткнувся з масовими протестами проти військового призову. Незважаючи на потребу в додаткових військах, він поступово зменшував мобілізацію, відмовляючись від призову і перейшовши до поступового скорочення американської присутності у В’єтнамі. Це був політичний крок, спрямований на збереження рейтингу, оскільки Ніксон розумів, що підтримка громадськості може бути втрачена, якщо він продовжить мобілізацію в умовах зростаючого антивоєнного руху. Зрештою така стратегія не врятувала ані війну, ані політичний капітал. США так і не досягли військових цілей, Південний В’єтнам упав, а сам Ніксон уже через два роки після виведення військ був змушений піти у відставку через Вотергейт.
👁 14,500 25-11-12 09:13
Це поле під Вугледаром.Так, в це складно повірити, але на нижньому фото теж є посадка. Ну як є - видно місце де вона була. Червона зона (Zone rouge) - це райони Північної Франції, настільки забруднені боєприпасами, хімічними речовинами й тілами загиблих після Першої світової війни, що їх заборонено освоювати. Земля там досі отруєна металами та газами, а періодично сапери знаходять нові снаряди - навіть через понад сто років після війни. Повне розмінування Червоної зони оцінюють у ще 300–700 років, залежно від темпів робіт і глибини забруднення. Найядерніше осереддя - район Вердена, особливо навколо форту Дуомон і селища Флері, знищеного дощенту й так і не відбудованого. Там концентрація боєприпасів, уламків і токсичних сполук настільки висока, що навіть дерева деформуються через метал у ґрунті.Для повнішого розуміння проблеми у нас, наведу такий приклад - за радянськими нормативами, допускалось до 4% неспрацювань для підривника М12, 120 мм мінометної міни. Це новий, з заводу, з правильним зберіганням і транспортуванням. В середньому, в день, росіяни вистрілюють 25 000 снарядів різних типів та калібрів. Далі можете порахувати самі.
👁 3,580 25-11-07 10:54
З повним розумінням того що зараз можливо почнеться істерика, я все з таки вважаю за потрібне зробити цей пост. Звісно з він призначений для військовослужбовців. Отже - шановні побратими, раджу всім вам прочитати Статут внутрішньої служби Збройних Сил України, Розділ 1, частина 2, статті з 18-ої по 22 включно. Статті з 20-ої по 22-у, варто вивчи ти напамʼять. 20. Військовослужбовці під час виконання службових обов’язків мають право застосовувати заходи фізичного впливу, а також носити, зберігати та застосовувати спеціальні засоби, зброю в порядку, встановленому законодавством.{Стаття 20 в редакції Закону № 1420-IV від 03.02.2004}21. Застосування заходів фізичного впливу, спеціальних засобів та зброї допускається, якщо інші заходи виявилися неефективними або якщо через обставини застосування інших заходів є неможливим.{Статтю 21 доповнено частиною першою згідно із Законом № 1420-IV від 03.02.2004}Застосуванню зброї, за винятком випадків раптового нападу, нападу із застосуванням бойової техніки, транспортних засобів, літальних апаратів, морських і річкових суден, втечі з-під варти зі зброєю або за допомогою транспортних засобів під час руху, повинно передувати попередження про намір застосовувати зброю і постріл угору.У разі застосування і використання зброї військовослужбовець зобов’язаний вжити всіх заходів для того, щоб не було завдано шкоди стороннім особам.22. Військовослужбовці мають право застосовувати спеціальні засоби, засоби фізичного впливу та зброю особисто або у складі підрозділу: {Абзац перший статті 22 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1420-IV від 03.02.2004}для захисту свого здоров’я і життя, а також здоров’я і життя інших військовослужбовців і цивільних осіб від нападу, якщо іншими способами й засобами захистити їх у даній ситуації неможливо;для затримання особи, яку застали при вчиненні тяжкого злочину та яка намагається втекти або яка чинить збройний опір, намагається втекти з-під варти, а також для затримання озброєної особи, яка загрожує застосуванням зброї та інших засобів, що становить загрозу для життя і здоров’я військовослужбовця чи інших осіб;для відбиття нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, а також для звільнення цих об’єктів у разі захоплення;у разі спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою, якщо іншими способами і засобами неможливо припинити цю спробу.
👁 2,590 25-11-05 10:03
Специфічні умови, вимагали специфічного камуфляжу. Ще в 1930-х роках радянський союз був найбільшим виробником промислових конопель у світі. Під посівами коноплі перебувало понад мільйон гектарів - від України й Білорусі до Поволжя та Сибіру. З неї виготовляли канати, риболовні сітки, мішковину, олію, тканини, технічні мастила - і навіть лакофарбові матеріали.У 1936 році радянська пропаганда гордо повідомляла: «СРСР - світовий лідер у коноплярстві!» Але вже з кінця 1950-х почалось скорочення посівів: на перший план виходила бавовна з Середньої Азії (яка була потрібна в тому числі для виготовлення артилерійських порохів), а пізніше - хімічні волокна. У 1961 році до «переліку наркотичних культур» внесли й коноплю, що фактично знищило галузь.До 1980-х промислове коноплярство виживало лише у кількох наукових господарствах - зокрема в Глухові, де створили безнаркотичні сорти. Так закінчилась історія однієї з найдавніших сировинних галузей СРСР, яку ще недавно називали «зеленим золотом радянського поля».P.S. На кольоровому фото показана репліка
👁 3,860 25-10-10 14:38
Ацтеки вважали народження дитини ще одним проявом битви. Акушерка - кожній вагітній жінці була призначена одна - вітала нову матір, ніби вона щойно повернулася з великої битви, адже вважалося, що породілля захоплювала дух своєї новонародженої дитини, подібно до того, як воїн захоплює свого супротивника в битві. Була навіть спеціальна формула привітання жінки акушеркою, такими словами (з Флорентійського кодексу): Моя кохана діва, хоробра жінка... ти стала воїном-орлом, ти стала воїном оцелота [ягуара]; Ти підняла, взяла щит, маленький щит. ...Ти повернулася змучена з битви, моя улюблена діво, моя хоробрия жінка; почувайся як удома. Акт народження дитини був настільки особливим для ацтеків, що, якщо, на жаль, жінка вмирала під час пологів, вона ставала супутницею Сонця, піднімаючись на одне з найвищих небес - теж саме, як і для чоловіків-воїнів, що загинули в битві - і приєднувалась до шановних жінок, які несли Сонце з його високої південної точки, щоб воно нарешті зайшло на горизонті, де його приймали чоловіки-воїни. Взагалі, честь такого управління Сонцем була недоступною простим людям. Але оскільки це ацтеки, то була і інша сторона - на п'ять конкретних днів в ацтекському календарі ці жінки поверталися на землю, щоб переслідувати людей на перехрестях уночі у формі дуже страшних духів чихуатетео - «божественні жінки». Вони крали дітей, викликали хвороби, божевілля та припадки, а також спонукали чоловіків (о, жах!) до перелюбу. В ацтекському мистецтві післяпологове жіноче тіло часто зображується з відвислими грудьми і складками живота, в той же час, у художній традиції ацтеків чихуатетео зазвичай зображують із підтягнутим животом, оголеними грудьми та виступаючими сосками. Всі ці особливості підкреслюють їхній нереалізований потенціал як матерів, оскільки ці жінки померли, не отримавши можливості виношувати і годувати грудьми свою новонароджену дитину.
👁 3,070 25-10-09 18:09
Дама з ВіксаУ 1953 році поблизу селища Вікс у Бургундії (Франція) археологи виявили нерозграбоване кельтське поховання. Могила, розташована в центрі великого кургану, датується приблизно 500 роком до н. е. у той час на цьому місці існувало укріплене поселення кельтів.У поховальній камері стояла церемоніальна чотириколісна колісниця зі знятими колесами - самі колеса лежали поруч. Померла, що спочивала на колісниці, була похована з надзвичайною розкішшю. При ній знайдено золоте нашийне кільце-торк вагою близько 480 грамів, бронзове намисто, шість фібул, шість браслетів і ще один браслет, виготовлений із бурштинових намистин.Серед супровідних речей археологи знайшли предмети, імпортовані з Італії та грецького світу, пов’язані з приготуванням і вживанням вина: срібну чашу, етруський бронзовий глечик і кілька келихів з Етрурії та Аттики. Одна з чаш датована близько 525 роком до н. е.У кутку гробниці стояла колосальна бронзова ваза - кратер заввишки 1,64 м і вагою близько 200 кг, що колись вміщувала понад тисячу літрів вина. Її виготовили в грецькій майстерні на півдні Італії, ймовірно, у Таренті або Метапонті. Деталі вази були позначені грецькими літерами - типовою технікою маркування частин для транспортування та складання на місці. Археологи знайшли її роздавленою обваленим перекриттям, але згодом повністю реконструювали.Кратер з Вікса є витвором грецького бронзоливарного мистецтва архаїчного періоду (приблизно 530–520 рр. до н. е.). Основне тіло прикрашене фризом із рельєфним зображенням процесії гоплітів - воїнів у шоломах зі щитами й списами. На ручках розміщені грифони, що тримають змій, а кришку вінчає жіноча голова - можливо, зображення богині Афіни або Гери.Попри функціональність форми, через свої розміри, такий кратер був радше символічним і призначався для церемоніального використання. Він уособлював ідею спільного бенкету, центрального ритуалу античного світу, і водночас виступав знаком престижу. Його поява у похованні кельтської правительки свідчить про тісні торговельні й культурні зв’язки між Середземномор’ям та Центральною Європою.Дослідники вважають, що цей кратер міг бути статусним подарунком, пов’язаним із торгівлею вином, яке кельти обмінювали на метали, бурштин і рабів. Таким чином, він є матеріальним свідченням ранніх контактів між грецьким і кельтським світами, частиною великої «галло-еллінської зони обміну», що передувала появі класичних кельтських центрів типу Ла-Тен.Дама з Вікса вирушила у потойбіччя на своїй церемоніальній колісниці, взявши з собою все необхідне для гідного бенкету. Різноманітність знайдених речей вказує на масштабні торговельні зв’язки: середземноморські вироби потрапляли сюди через грецьких і етруських купців.Ймовірно, Дама з Вікса правила місцевим плем’ям, хоча її точний статус залишається невідомим. Вважають, що підконтрольна їй територія простягалася приблизно на 50 кілометрів навколо поселення.Неподалік, на вершині гори Лассуа, археологи виявили залишки укріпленого поселення. У 2006 році там відкрили великий комплекс споруд заввишки до 12 метрів, який отримав назву «Палац Дами з Вікса». Команда спеціалістів також створила тривимірну реконструкцію її обличчя.
👁 2,120 25-10-08 15:02
WAR&SANCTIONS: ГУР оприлюднює дані про понад 170 українських культурних цінностей, викрадених росіянами, зокрема з музею «Кам’яна Могила»ГУР МО України у розділі “Викрадена спадщина” на порталі War&Sanctions оприлюднює дані про 178 цінностей, викрадених росіянами на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема, окупанти: • викрали понад 140 артефактів під час незаконних археологічних розкопок у Криму — на об’єктах Південне передмістя Херсонесу Таврійського, городище Кадиківське (римський табір) та пам’ятці візантійської архітектури «Церква Іоанна Предтечі»;•вивезли 37 експонатів із Національного історико-археологічного музею «Кам’яна Могила» до музею «Херсонес Таврійський» під виглядом «тимчасової виставки» «Духовний світ предків у петрогліфах Кам’яної Могили» у 2023 році.Привласнюючи українську культуру та історію, росія намагається стерти українську національну ідентичність, легалізувати агресію та окупацію. Документування злочинів — перший крок на шляху до встановлення справедливості та притягнення до відповідальності всіх причетних. Раніше ГУР на порталі War&Sanctions вже оприлюднило інформацію щодо 110 цінностей, які були нелегально викопані окупантами на території Криму.Головне управління розвідки
👁 2,250 25-10-07 17:14
Існує таке поняття в історії, як «Неумісні артефакти» - це археологічні знахідки, які сучасна наука не може пояснити: наприклад, технології, що випереджають свій час, або ті, що ставлять під сумнів саму хронологію нашої історії.Як, наприклад, артефакт під назвою «Лондонський молоток». Його було знайдено у 1934 році поблизу міста Лондон (США). Він являє собою типовий молоток, яким користувалися у США в XVIII–XIX століттях, але при цьому він укладений у вапняк ордовицького періоду, вік якого - 42 мільйони років!Це, звісно, якщо ви підтримуєте молодоземельний креаціонізм, який вважає, що Землі, згідно з Біблією, лише близько 6000 років, або ж теорії палеокосмонавтики, подорожей у минуле, або ж гіпотези про зниклі високорозвинені цивілізації, які нібито існували задовго до відомої нам історії, чи теорії часових аномалій, коли артефакти «переносяться» між епохами через загадкові просторово-часові розриви.І, звісно, не можна оминути улюблену тему псевдоісториків - втручання надрозумних істот, які залишили свої сліди у вигляді «непоясненних» предметівА якщо ні - то ви знаєте, що нещодавно він просто впав у кам’янисту тріщину, де під дією ґрунтових вод був «запечатаний» вапняковими відкладеннями, за складом схожими на сталактити. І так, двохсот років цілком достатньо для утворення таких відкладень.Ось такі справи :)
👁 2,980 25-09-19 12:56
Між лап сфінкса стоїть стела Сфінкса/стела Сну. Вона була встановлена за наказом Тутмоса IV єгипетського фараона з XVIIIдинастії, сина Аменхотепа ІІ, на честь неймовірного сну. Хоча він і був сином фараона, все ж таки він не призначався в спадкоємці свого батька. Будучи молодим принцом, Тутмос відпочивав біля Сфінкса, який тоді був майже повністю занесений піском - видно було тільки голову. Під час сну йому явився бог Гармахіс–Ра-Хорахті у вигляді Сфінкса, який пообіцяв: якщо юнак розкопає й відновить святиню, то стане фараоном. Тутмос виконав обіцянку, звільнив Сфінкса від піску й справді зійшов на престол.На цій стелі згадується і фараон Хафра, син Хеопса. Хафра відомий нам як будівничий другої піраміди в Гізі, людина яка свого часу закрила та запечатала всі храми в Єгипті, і власне завдяки згадці на цій стелі, як ймовірний кандидат на будівництво Великого Сфінксу. А тепер до чого я це все. На той момент коли Тутмос IV вирішив розкопувати Великого Сфінкса, тому вже було 1100-1200 років. А між Клеопатрою та Тутмосом IV пройшло ще майже 1360 років. Для того щоб краще зрозуміти плин часу:це як від нас до розпаду Антського союзу, переселення словʼян на Балкани, та формування Хазарського каганату. У лісостеповій зоні Середнього Подніпров’я з’являються перші великі слов’янські городища з валами та ровами - зародки майбутніх центрів влади. Власне до появи Києва як політичного центру, ще двісті років. Якось так. P.S. Також нагадаю що ви завжди можете підтримати мене, а я як завжди витрачу гроші на армію. Реквізити в закріпленій публікації. Дякую.
👁 2,560 25-09-18 17:06
Одна з великих проблем в розумінні середньовічного мистецтва, це намагання оцінювати його з сучасної точки зору, не розуміючи контексту в якому воно створювалось і символізму того часу. А відмінностей дуже багато. Так наприклад синій колір, був кольором неба, а отже символізував собою духовність, божественне світло, вірність а також був кольором Діви Марії. Або наприклад Юда. У Німеччині, починаючи з XII століття, його прізвисько «Іскаріот» (німецькою Ischariot) - «людина з Керіота» було розкладене як ist gar rot -тобто «повністю червоний». Таким чином, червоний (колір пекельного вогню та гріха), став кольором Юди і зображати його належало з червоним волоссям, тобто рудим. Це до речі ще одна з причин негативного ставлення до рудоволосих. Ну і для прикладу, зображення «Повішаного» , яке, ймовірно, походить з найстарішої відомої колоди Таро, яка, як вважається, була виготовлена для французького короля Карла VI у 1392 році. Так, ми не знаємо достеменно що це саме Юда, але мішки з грошима, червоне волосся, та повішання, дозволять таке припущення.