2 червня, на засіданні робочої групи «Київська майстерня міста» був представлений проект реконструкції шляхопроводу на Харківському шосе через залізницю.Контекст Харківський шляхопровід зʼявився у 1947 році, а трамвай через міст був запущений у грудні 1957 року. У 2006 році, проїжджу частину розширили та демонтували другу трамвайну колію.Що передбачає проект реконструкції?🚊Перш за все, повернуть другу трамвайну колію, яка дозволить ліквідувати розʼїзди перед мостом. Всього мають перекласти близько 1 км колій та побудувати з нуля близько 200 м колій. Конфігурація колій перед перехрестям Харківське шосе/вул. Привокзальна буде такою самою, яка була до 2006 р. (2-3).🚘Кількість смуг руху на мосту буде шість, як на всій протяжності Харківського шосе. Заїзд до/виїзд з вул. Фанерна (4-5) зроблять більш плавним та між ними зʼявиться нормальний тротуар.🚲Уся велоінфраструктура на шляхопроводі буде виконана у вигляді велопішохідної зони. Ширина тротуару на підходах та мосту становитиме 2,5 м. Відео взято тут
Найцікавіше в контексті підвищення вартості проїзду в Києві те, що паркувальний абонемент для киян, платників податків в Києві, можна купити зі знижкою 90%. А от продавати проїзні за аналогічною схемою, бачте, вже марнотратство.Для мене це черговий доказ транспортної політики Кличка. Автомобілісти отримують від міста пільги та преференції, тоді як пасажири громадського транспорту, пішоходи й велосипедисти постійно опиняються на другому плані. При цьому власники автомобілів у середньому частіше належать до більш забезпечених мешканців міста.Загалом же мешканцям міста має бути майже байдуже, скільки коштує разова поїздка. Це тариф насамперед для туристів і тих, хто користується транспортом епізодично. Для киян логічно мати доступні місячні, квартальні та річні проїзні, через які вони не лише оплачують свої поїздки, а й частково інвестують у систему громадського транспорту на додачу до вже сплачених податків.Натомість ми вкотре бачимо, що місто готове субсидувати паркування автомобілів, але не готове так само стимулювати користування громадським транспортом. І це багато говорить про пріоритети міської влади.(с) Yurii Khorunzhyi
🚷 Київавтодор в капремонтах за 2 мільярди повністю саботує безбарʼєрністьУ вівторок за дорученням мера Віталія Кличка на робочій групі "Київська майстерня міста" вкотре розглянули проекти капремонтів Харківського шосе і проспекту Лобановського.💰 Сукупна вартість цих капремонтів складає понад 2 млрд грн.❗️Обговорення відбулося після озвученої на засіданні Ради безбар'єрності проблеми - в проектах відсутні 8(!) наземних пішохідних переходів, які там мають бути відповідно до ДБН та рішення Київради.🤦🏻 Однак розгляд питання у вівторок виявився фікцією та звівся до чергового сеансу безглуздих відмовок - Киїавтодор категорично відмовився реалізовувати будь які вимоги щодо безбар'єрності.Результатом обговорення став демарш частини представників громадськості.Зазначимо, що не Київавтодором єдиним - протягом останніх років представники Дептрансу КМДА підігрують всім цим відмовкам. Остання відповідь на наше звернення по цих питаннях взагалі містила відверту брехню.Як бачимо, втручання мера в тему доступності носило хіба символічний характер і не призвело до жодних результатів. Зате потім при відкритті об'єктів звісно будуть сказані слова про безбар'єрність, якої там не буде.❗️ Щоб припинити це домінування некомпетентності над здоровим глуздом - підпишіть петицію про ліквідацію Київавтодору на сайті петицій або в Київ Цифровий.
🛑 97% проти: Результати обговорення проєкту нових тарифів на проїзд від КМДАСьогодні завершилось громадське обговорення проєкту розпорядження КМДА щодо підвищення вартості проїзду в комунальному транспорті вчетверо з 15 липня. 📢Абсолютна більшість учасників висловилася категорично проти.Участь в обговоренні взяло — 1377 людей (це рекорд порівняно з будь-якими попередніми обговореннями).Статистика голосів розподілилася так:❌Проти виступили 1325 учасників (97%) ✅Підтримали тарифи КМДА лише 45 людей (3%) 🤔 (мабуть, це виключно працівники Департаменту економіки КМДА)Щиро дякуємо майже сотні киян, які не просто сказали «ні», а надали конструктивну пропозицію — підтримати збалансоване підняття тарифів за європейською моделлю, яку розробила ГО «Пасажири Києва».Також кияни підписали вже три петиції проти підвищення тарифів №14225, 14224, 14223.Тепер залишається сподіватися, що КМДА та мер Віталій Кличко візьмуть до уваги вимоги та пропозиції жителів міста, а це обговорення не стане черговою фікцією «для галочки» та формального дотримання законодавства.Кияни свій вибір зробили. Чи почує киян КМДА?
🌆🚎День Києва без київських тролейбусів?Взимку 2023 року Київ без офіційного пояснення причин відсторонив від пасажирської роботи справні тролейбуси останньої київської моделі К-12.03. В умовах відсутності капітальних ремонтів і падіння кількості справних тролейбусів новіших моделей це призвело до падіння випуску та збільшення інтервалів руху на найбільш затребуваних маршрутах.На сьогодні в місті досі є 5 справних службових тролейбусів цієї моделі, а також кілька тих, які не важко відновити.Скажу відверто, мені ця модель подобалася не дуже, бо на ходу гриміла як старий холодильник.Але вважаю, що в умовах коли чи не щомісяця випуск падає через вихід тролейбусів з ладу, відновлення роботи з пасажирами 5-8 машин К-12.03 після техобслуговування було вкрай не зайвим. Можна навіть пофарбувати їх під стиль новіших моделей. Так, це високопідлогові машини, але в загальному випуску це критично, про що варто чітко прокомунікувати з містянами.Що думаєте?(с) Вʼячеслав Скриль, співзасновник ГО Пасажири Києва📷 KT_Alex | Alltrans.ua
🎤 Результати круглого столу щодо підвищення тарифів на громадський транспортНе будемо тут писати всі озвучені тези - ви їх можете подивитись в записі трансляції, а зосередимось на основному.Департамент економіки КМДА зазначив, що підвищення тарифів зменшить обсяг дотацій з міського бюджету до рівня, коли дотації будуть потрібні лише для покриття пільгового проїзду.Однак загальний обсяг економії на дотаціях департамент економіки не надав.Зі сторони профільного заступника голови КМДА Олега Куявського звучала теза про потребу фінансування відновлення енергетики, що є однією з причин підвищення тарифу.💰 Натомість ми наголосили, що гроші на енергетику варто шукати в інших транспортних видатках - зокрема капітальних ремонтах і реконструкціях вулиць (Лобановського, Міської, Стеценка), які не є нагальними. Сумарно це кілька мільярдів гривень.А економія на дотаціях має бути спрямована на інвестиції в інфраструктуру громадського транспорту, особливо наземного.Крім того наголосили, що разовий проїзд за 30 грн є у 1,5 рази дорожчим, ніж у маршруток, і призведе до відтоку пасажирів та, як результат, збільшення собівартості перевезень.Також озвучили хибність встановлення вартості місячно проїзного в розмірі 4875 гривень, оскільки з боку метрополітену було озвучено, що ніхто майже не купує проїзні і зараз за 1300 грн.І звісно ми представили нашу пропозицію щодо тарифів.Дякуємо представникам громадських організацій, які підтримали наші пропозиції, а також Геннадію Кривошеї за організацію.✉️ Також ми запропонували розглянути і підтримати на засіданні Громадської ради КМДА нашу тарифну модель і відправити звернення до Кличка, щоб він публічно надав реалістичний план інвестицій в громадський транспорт на цей і наступні роки за рахунок зекономлених дотацій.Сподіваємось на підтримку Громадської ради при КМДА і врахування КМДА наших пропозицій.❗ Вважаємо, що поточна пропозиція тарифів від КМДА не є життєздатною і має бути максимально наближена до нашої. Над цим і працюємо!📸 Анна Мінюкова
⚡️💰 Завтра Київрада буде розглядати рішення про пошук кредиту на метро на Троєщину на 1,5 млрд євро. Закликаємо депутатів Київради не голосувати це!Завтра мер Кличко знову спробує перекласти відповідальність за неефективне та недоцільне рішення на депутатів - на засіданні Київради будуть розглядати питання про залучення кредиту на метро на Троєщину для якого насправді ще немає кредитора.Щоправда до Троєщини (і навідь до Воскресенки) це метро не дійде, адже залучити кредит пропонується на ділянку Райдужна - Глибочицька, до якої троєщинці змушені будуть доїжджати іншим транспортом.Ніякої процедурної потреби у ньому немає, рішення Київради потрібні лише для схвалення кредитних угод, а не для початку пошуку кредитора.❗️ Ймовірно головна мета - заблокувати можливість залучення коштів на будівництво трамвайної лінії (дешевшої альтернативи метро) через Подільський міст, як це пропонував Світовий Банк.Відомий факт, що метро - надзвичайно дорогий вид транспорту в будівництві, однак це також стосується щоденної операційної діяльності метрополітену: воно генерує великі операційні витрати, які складно покрити вартістю квитків.🚋 Новіші розрахунку Світового Банку у 2020 році показали, що більш ефективним способом є продовження лінії Троєщинського швидкісного трамваю на правий берег до Лук'янівської.Метро при цьому генеруватиме величезні збитки через низький за мірками метро пасажиропотік. Аналогічний приклад - метро міста Дніпро.Крім того залучення кредиту 1,5 млрд євро виглядає абсолютно нереалістичним з огляду на велику дірку у державному бюджеті і, відповідно, неможливість держави надати гарантії під такий кредит, без яких МФО великі кредити містам не дають.❗️ Нагадаємо, що міська влада розробила План стійкості критичної інфраструктури, на який потрібно знайти понад 1 млрд доларів (62 млрд грн), однак чому мер Кличко шукає гроші на інші цілі.Поки держава не має достатньо коштів для оплати забезпечення військових та виробництва зброї і вже не може брати кредити під держгарантії, Київ сам з собою змагається у марнотратстві.Також одним з ризиків будівництва метро Світовий Банк визначав вартість проекту, що може призвести до банкрутства міста або суттєво зменшить спроможність до видатків в освіту чи охорону здоров’я. Це окрім очевидно проблеми з фінансуванням Плану стійкості.Метро на Троєщину це міф, який нерозумні політики понад 30 років намагаються продати людям, але люди не дурні.🔴 Закликаємо депутатів Київради не голосувати за проект рішення, який дозволяє залучити кредит на 1,5 млрд євро.Також просимо усіх небайдужих поширити дану інформацію. Бажання мера Кличка дурити громаду Києва може зупинити лише поінформованість самої громади!На фото: Омельченко в розпал виборів 2004 року підняв на недобудований Подільський міст вагон метро.
💰🚌Підвищення тарифів: виграють маршрутники, а місто знову втратить гроші – ПроМобільністьПід найбільший удар у разі затвердження нових тарифів від КМДА потраплять саме платні пасажири Київпастрансу, частка яких складає трохи більше 40%. Бо майже 60% - це пільговики.328 тис. пасажирів, що платять, і є предметом конкуренції між Київпастрансом і маршрутками. Цю конкуренцію за платного пасажира комунальний транспорт якраз і ризикує втратити, а з нею і сотні мільйонів гривень виручки.Рішення міста автоматично створює для приватних операторів цінову парасольку. Вони можуть підняти тариф до 25 або навіть 28 грн, і при цьому залишатися дешевшими за комунальний громадський транспорт і вигіднішими для пасажира з пересадкою.За розрахунками директора компанії ПроМобільність Дмитра Беспалова, кожна додаткова гривня тарифу у маршрутках — це близько 176 млн грн додаткової виручки на рік. Саме необлікованої готівки!Моделювання ПроМобільність показує, що лише у разі збереження всіх існуючих платних пасажирів максимальна вигода для бюджету Києва від підвищення проїзду по наземному транспорту складе 2,5 млрд грн.Але очевидно, що перетік буде – все залежатиме від того, який тариф вирішать встановити приватні перевізники після підвищення ціни проїзду в комунальному транспорті. Якщо прибрати фантастичний сценарій, що вони залишать тариф 20 гривень, то при тарифі 25 гривень вони отримують додатково 340 млн грн необлікованої готівки за рік, а при тарифі 28 грн – 560 млн грн.За прогнозами ПроМобільність, найбільш реалістично, що виручка від квитків для Київпастрансу зросте лише на 1-1,7 млрд. Тобто дотаційність наземного транспорту зменшиться лише на 25% (було 6 млрд грн у 2025 році).Водночас Дмитро Беспалов зазначає, що тарифна реформа КМДА без синхронної реформи маршрутної мережі і без єдиного регульованого простору для всіх перевізників просто перерозподіляє грошові потоки: з міського бюджету до приватних операторів без жодних соціальних зобов’язань.Повний текст аналітичної статті з моделюванням компанії ПроМобільність читайте за посиланням👉Ми ж зі свого боку пропонуємо для Києва вигідне тарифне меню з проїзним за 1000 грн, що дозволить комунальному транспорту не втратити платних пасажирів і принесе 2,5 млрд грн виручки Київпастрансу та метрополітену.
💰 КМДА намагається виправдати 4-кратне здорожчання проїзду збільшеними витратами на зарплати, пальне та електроенергію.Але треба зауважити, що Київпастранс та метрополітен роками нічого не робили для того, щоб хоч деякі з цих витрат зменшити. Зокрема, в контексті витрат на електроенергію, вартість якої нібито зросла в 6,6 разів з 2018 року.Так от підкреслюємо - за 10 років в Києві не модернізували жодного потягу метро чи трамвая, а застарілі вагони споживають на 30-40% більше електроенергії.В ефірі «Київського часу» співзасновник громадської організації «Пасажири Києва» Вʼячеслав Скриль наголосив, що замість перекладання фінансового тягаря на плечі киян, транспортним підприємствам варто проаналізувати власну неефективність та сумнівні статті видатків.Так само хочемо акцентувати на неефективності Київпастрансу та метрополітену з точки зору великих витрат на зарплатний фонд. В цьому плані столична система працює майже вдвічі гірше за європейські аналоги.Якщо у Варшаві чи Відні на одного працівника транспортної сфери припадає від 80 до 95 тисяч пасажирів на рік, то в Києві цей показник ледве сягає 40-45 тисяч.Це не означає, що треба скорочувати персонал, це означає, що треба підвищувати продуктивність праці та збільшувати пасажиропотік.В європейських столицях витрати на електроенергію та пальне співставні, а от вартість обслуговування рухомого складу та зарплати очевидно більші, ніж у Києві. Але у Варшаві, Празі та Будапешті не роблять непомірно дорогий проїзний для пасажирів за майже 5000 гривень, бо навпаки стимулюють людей користуватися громадським транспортом і роблять його дуже дешевим - в межах 1100-1400 грн!Така цілеспрямована політика європейських міст здійснюється для того, щоб стримувати зростання автомобілекористування і пов'язаних з цим видатків на автомобільну інфраструктуру.
Сьогодні на міському порталі даних КМДА опубліковано відкритий набір даних про велосипедну мережу Києва.Портал даних Києва — це цифровий сервіс відкритих даних міста, на якому розміщено офіційні машиночитані дані та аналітика, яку можуть завантажити та використовувати для роботи фахівці, розробники, дослідники.Відсьогодні, на порталі розміщено дані сервісу Веломапи, який нещодавно було презентовано у міському застосунку Київ Цифровий. Одночасно, на порталі можна переглянути з комп'ютера в режимі онлайн веломережу Києва, з атрибутами по кожному відрізку. Також дуже важливою частиною публікації даних є машиночитний набір даних у форматі GeoJSON, що дозволяє розробникам навігаційних сервісів, логістичним компаніям та урбаністам інтегрувати київську веломережу у свої продукти. Ми вже стигли скористатися порталом і завантажити надані набори даних веломережі- і сподіваємось вони будуть найближчим часом інтегровані у сервіси міського прокату велосипедів BikeNow та прокатів ЛПЕТ Bolt, Jet, Зелектра, BikeNowПублікація даних Веломапи на порталі https://data.kyivcity.gov.ua — є результатом нашого незалежного дослідження та атестації міського сервісу Веломапа у Київ Цифровий, у якому одним з критеріїв було «оцінювання Відкритості даних», за який, на момент дослідження і атестації, сервіс отримав 0 балів. Ми щиро радіємо реакції КМДА та відповідних структурних підрозділів і реалізації Веломапи у форматі відкритих даних. За що, звісно в майбутній атестації сервісу, веломапа отримає твердий 1 бал.Тож оптимістично налаштовані й сподіваємось, що публікація відкритих даних Веломапи стане першим кроком на шляху покращення сервісу та інші рекомендації з нашого дослідження, найближчим часом будуть враховані та реалізовані розробниками сервісу.