Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Данило Гетманцев
Añadido 14 jul. 2024

Данило Гетманцев

@getmantsevdanil
Número de suscriptores: 186 347
Fotos: 3,320
Videos: 743
Enlaces: 2,029
Descripción:
Народний депутат🇺🇦 Голова фінансового комітету ВРУ. Секретар Національної ради з відновлення України від наслідків війни. Електронна пошта: [email protected] Чат: https://t.me/Getmantsev_Chat Контакти: https://linktr.ee/danylo_getmantsev

👥 Número de suscriptores

186 347
Promedio/Día:: +16096
Promedio/Tiempo:: +29726
Promedio/Mes:: +45734

👁️ Vistas promedio por mensaje

7 256
Promedio/Día:: 4,540
Promedio/Tiempo:: 3,704
ERR: 3.89%

📊 Mensajes por Día

6
Último día: 7
Promedio semanal: 5.7
Promedio por día: 6

Historial de cambios de estado

Oficialmente confirmado 2025-08-29
Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 4,400 26-01-25 14:06
Війна відібрала дім у мільйонів українських родин. Держава розробила механізми, які дозволяють не лише фіксувати збитки, а й отримувати кошти на ремонт або купівлю нового житла. Далі – детальніше про них.🔹єВідновлення – компенсація за зруйноване або пошкоджене житло: для тих, чиє житло знаходиться на підконтрольній Україні території, але зазнало пошкоджень чи було повністю знищено. Сертифікати єВідновлення можна використати для купівлі житла або як перший внесок за іпотекою (наприклад, за програмою “єОселя”). Перед подачею заявки необхідно обовʼязково перевірити та, у разі потреби, оновити статус ВПО.🔹єВідновлення – відбудова житла на власній земельній ділянці: якщо ваше житло знищене, але у вас є власна земля на підконтрольній території – держава може підтримати будівництво нового дому. Вам будуть потрібні документи на землю, довідка про знищене житло, базові креслення або план майбутнього будинку.Варто відмітити, що завдяки спільним зусиллям народних депутатів та уряду у держбюджеті на 2026 рік на програму єВідновлення вже передбачено 6,7 млрд грн. 🔹Програма “ВідновиДім” (для багатоквартирних будинків): якщо пошкоджено не лише квартири, а й дах, вхідну групу, у т.ч. несучі конструкції будівлі – ОСББ може отримати грант для ремонту спільних просторів. Незабаром також зʼявиться можливість участі у програмі і для управителів багатоквартирних будинків.На жаль, найбільшою проблемою залишається допомога у вирішенні житлових питань ВПО, чиє житло знаходиться на окупованій території. Але для ВПО з ТОТ, які є Захисниками та Захисницями з інвалідністю, Уряд запровадив пілотну програму з надання житлових ваучерів без факту підтвердження руйнувань. На неї передбачено близько 14 млрд грн – це дозволить забезпечити підтримкою приблизно 7 000 родин. Сьогодні заявки подали вже більше 25 тисяч родин. Проте, на жаль, опрацювання і погодження виплат відбувається у досить повільному темпі – на початок січня 2026 року погоджено всього лише 800 заяв. Очевидно, що виділених коштів недостатньо, а система погоджень має бути більш автоматизованою та швидкою.Буду звертатися до Уряду з пропозицією, щоб збільшити фінансування та розширити дану програму для інших вразливих груп ВПО з ТОТ, а також розробити прості та зручні інструменти її адміністрування.Також ВПО можуть придбати житло за програмою пільгового іпотечного кредитування єОселя та отримати відшкодування від держави у розмірі 70% від суми першого внеску, компенсації відсоткової ставки та витрат на оформлення. Очевидно, що ці програми не закривають всіх потреб у житлі для наших громадян, які втратили дім. Тому зараз надважливо розробити системне й масштабне рішення для розв’язання житлових проблем українців.⁩
👁 4,650 26-01-24 12:34
Не можу не відповісти власнику компанії, мережі ФОПів (не знаю як правильно написати, аби не образити) SPAR, Наш край, що налічують 258 магазинів, який традиційно звинуватив державу, що вимагає не використовувати єдиний податок великим бізнесом у знищенні бізнесу. Власники мережі стверджують, що вони за схемою франчайзингу надають послуги з консультування щодо організації бізнесу, торгову марку тощо, а їх франчайзі вже здійснюють відповідну діяльність.Проаналізуємо модель на прикладі магазину SPAR на Вокзальній в Києві.Приміщення орендує в Укрзалізниці ФОП Сутягіна О.А, сплата за оренду за рік сягає майже 6,4 млн грн. Це ФОП на загальній системі, і всі ми погоджуємося, що з такою орендною платою він не може бути малим бізнесом та звільнятись від ПДВ як платник єдиного податку.Він і не є - скажуть власники.Ні - відповім я. А що ж тоді робить на одній касі з цим ФОП інший - але вже на єдиному податку 2 групі? Що не сплачує ПДВ.Власник мережі стверджує, що мережа SPAR працює по всьому світу. І це правда. Але, де, у якій ще країні світу SPAR бʼє 2 чеки на одній касі? В якій «стійкій бізнес-моделі» та яким «стандартом» франчайзингу один єдиний товарний потік, одну єдину покупку передбачається розподілити на підставних осіб з пільгою з ПДВ?Ні в якій. Бо ніде більше в світі великий бізнес не тільки не мімікрує під малий, але й не заявляє про переслідування з боку держави, коли його за руку ловлять.Це знаєте ви. Це знаю я. Це знають всі.Але я принагідно поставлю це питання і перед центральним офісом SPAR.Безумовно, магазин на Вокзальній - це не малий (а великий, або середній) бізнес, навіть якщо його брати окремо від іншої мережі SPAR. І цей великий бізнес має платити податки за загальною системою оподаткування. Так, як це роблять конкуренти SPAR - білі мережі рітейлу. Хоча і вони могли б подрібнюватися на ФОПів, але просто мають совість. Адже єдиний податок - для малих. Загальна система - для великих.Загальна система - для вас і для ваших франчайзі, тому що ви - великі, й обсяги ваших продажів - як всієї мережі, так і окремих «франчайзі» - вищі за ліміти.І ви не маєте права на неконкурентну перевагу через додаткову маржу за рахунок вкраденого ПДВ.Чи міг не знати власник материнської (або франчайзингової) компанії про схему подрібнення, на якій працює мережа? Ні, не міг. Чи бере він участь у схемі?Я переконаний, що так, але нехай це встановлять правоохоронці. Це достатньо легко робиться шляхом опитування всіх «ФОП» та співставлення даних бухгалтерії та звітності. Тому скоро ми в цьому пересвідчимося.А тепер питання до реальних ФОП - малих підприємців. Чому МВФ вимагає прибрати пільгу з ПДВ для всіх вас? Відповідь очевидна: тому що власники мережі SPAR та Наш край - великий бізнес веде діяльність, як малий, крадучи податки. Не тільки вони, але вони теж.І з цим ми не будемо миритися. Бо це злочин.А реально малих ФОП - так, ми захистимо.
👁 4,570 26-01-22 06:05
Поки роботодавці звикають до нових внесків на підтримку працевлаштування людей з інвалідністю, які з 2026 року замінюють штрафи, Уряд рухається далі та пропонує перші детальні правила, як саме виконувати норматив робочих місць.Йдеться про оприлюднений проект Постанови КМУ "Деякі питання розрахунку та виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю". Фактично це інструкція для роботодавців, яка нарешті пояснює не тільки скільки людей треба працевлаштовувати, а як це правильно рахувати.❗️Основне – "подвійне зарахування". На виконання ЗУ № 4219-IX проект Постанови окреслює порядок зарахування однієї людини з інвалідністю як двох у виконання нормативу, якщо вона належить до однієї з категорій: • особа з інвалідністю І групи (незалежно від причини)• особа з інвалідністю ІІ групи з порушенням зору• особа з інвалідністю ІІ групи з психічними розладамиПростими словами: один працівник може "закрити" дві позиції в нормативі, а внесок за невиконання нормативу може зменшитися вдвічі.Держава фактично визнає, що працевлаштування людей з більш складними потребами потребує більше зусиль від бізнесу, і вперше пропонує реальний стимул. ❗️Однак є умови, про які треба знати:• Подвійне зарахування стосується не всіх працівників з ІІ групою.• Держава сформує офіційний перелік діагнозів за національним класифікатором НК 025:2021• Тільки ті, хто підпадає під цей перелік, дадуть роботодавцю право "рахувати за двох" І наостанок. Це лише проект Постанови, тож він ще може змінюватися. Якщо у вас на даному етапі вже є конкретні питання/застереження – пишіть. Сформуємо звернення до Уряду із пропозиціями та зауваженнями.
👁 4,510 26-01-19 06:22
⁨Захистити людей та гарантувати їм тепло — попри аномальні морози й атаки ворога на нашу енергосистему. Це ключове, що має бути зроблено.На жаль, не всі були готові до роботи в екстрених ситуаціях. Але тут потрібно не просто шукати винних, а швидко вирішувати проблеми та інтегрувати досвід тих громад, які провели серйозну підготовчу роботу. Харків — місто, де час, аби добігти до укриття, є більшим за час підльоту ракет. Умови, в яких воно живе вже чотири роки, здавалося б, взагалі не дають можливості для забезпечення теплом, електроенергією, водопостачанням та водовідведенням. Попри все — міські служби роблять неможливе. Мер Харкова Ігор Терехов своїми діями, без будь-яких політичних заяв, без будь-яких оцінок інших мерів, очолив «партію працюючого водогону». Ця людина знає, яким чином організувати роботу, організувати забезпечення комунальними й іншими послугами харків'ян, та ще й як масштабувати цей досвід на всю країну. І це не про політику. Це про технічні рішення: децентралізацію електропостачання, теплопостачання, мобільні станції, енергетичні острови. Такий досвід потрібно переймати і масштабувати на всю країну, щоб забезпечити людей теплом, підтримкою та основними послугами навіть в умовах надзвичайних ситуацій.⁩
👁 4,410 26-01-15 15:02
⁨Згідно з податковою звітністю платників податків у 2025 році середня заробітна плата становила 20 787 грн, що на 8,3% більше, ніж у 2024 році. Однак це все ще на 23% менше показників Держстату.Структура виплат у 2025 році (у середньому за місяць):🔹964 тис. осіб отримували менше мінімальної зарплати (8 000 грн);🔹323 тис. осіб – рівно мінімалку (8 000 грн);🔹6,1 млн осіб – більше мінімальної зарплати.З позитивного у 2025 році: 🔸на 4% до 2024 року зменшилась кількість осіб, яким виплачували зарплату менше мінімальної, та на 18% – за 2 останні роки;🔸на 15,1% протягом жовтня-листопада 2025 року зменшилась кількість осіб, яким виплачували зарплату менше мінімальної відносно січня-вересня 2025 року. Такі показники, в тому числі, зумовлені прийнятим законом про мінімальну заробітну плату в роздрібній торгівлі підакцизними товарами.З негативного у 2025 році:🔸на 36,8% зросла кількість осіб, яким виплачувалася мінімальна зарплата, що свідчить про високий відсоток заробітних плат в тіні.Фактично ринок праці у 2025 році за податковими даними відзначається мінімальними позитивними кроками з виведенні заробітних плат з тіні.У 2026 році рекомендую податковим та правоохоронним органам звернути увагу на ринок праці, що має значні резерви по сумі втрат бюджету. Адже детінізація та легалізація зарплат надасть державі можливість забезпечувати належний рівень пенсій та заробітних плат вчителям, лікарям та соціальним працівникам.⁩
👁 3,920 26-01-14 06:08
Мінцифри разом із сумнозвісним ПлейСіті раптово вирішили провести брифінг «щодо запуску системи онлайн-моніторингу» в ігорці.Не зовсім розумію, навіщо брифінг щодо запуску. Система або є і працює, як мала б працювати за законом вже три роки, або її нема. Все інше, на кшталт «запуск», «тестування першої черги», «підготовка до релізу підготовки…» - від лукавого.Але поважаючи роботу журналістів, допоможу їм із питаннями:1. Скільки грошей втрачає держава за кожен день протермінування введення в експлуатацію ДСОМ?2. Коли буде прийнято рішення ПлейСіті про введення в експлуатацію ДСОМ? 3. Чи затверджено технічний регламент для завантаження до ДСОМ організаторами азартних ігор даних попередніх років? 4. Які саме "виграші" організатори азартних ігор будуть показувати у ДСОМ? Повну суму, отриману гравцем, чи різницю між сумою виплати та поповненням ігрового рахунку, в "кращих" традиціях ФавБет?5. Що зроблено для боротьби з лудоманією протягом 2025 року? Яким чином ДСОМ сприятиме захисту прав гравців і запобіганню поширення лудоманії?А також бонусні питання не про ДСОМ, але раджу журналістам не упустити можливість отримати на них відповіді, їх нема в Інстаграм міністерства:6. Чому Мінцифри не виконує свою фунцію щодо встановлення лімітів витрат гравця на азартну гру та часу участі гравця в азартній грі?7. Чому ПлейСіті закриває очі на те, що ліцензовані організатори азартних ігор порушують вимоги законодавства про рекламу азартних ігор, не реагуючи на повідомлення правоохоронців?8. Чому "перезапуск" лотерейного ринку перетворився на перевидачу ліцензій діючим монополістам?9. Чому за перші пів року діяльності ПлейСіті не було проведено жодної перевірки організаторів азартних ігор?10. Чи проведено хоча б одну контрольовану гру для перевірки дотримання організаторами азартних ігор вимог законодавства?Ну і ключове питання - де Олександр Борняков, автор і натхненник всього цього ігорного трешу в Мінцифри: чому він досі заступник міністра, чому він досі неформально очолює напрям і веде перемовини з ринком, чому не ділиться «здобутками» на прес-конференції?
👁 4,000 26-01-12 13:02
❗️7768 іпотек у межах програми єОселя оформили українці у 2025 році, на що з держбюджету було виділено 14,8 млрд грн. Такі дані наводить Укрфінжитло.За весь час дії програми було видано 22,6 тис. кредитів на загальну суму 38,89 млрд грн.🔹У 2025 році українці частіше обирали вторинний ринок (57,8%) проти новобудов (31,8%). Водночас понад 50% усіх кредитів (11,3 тис. угод на 21,6 млрд грн) зосереджено у Києві та області. ❗️У прифронтових областях за минулий рік видано 2855 пільгових іпотек на 3,98 млрд грн, що становить лише 10-12% від загального обсягу програми. Якщо порівнювати обсяг кредитування всіх прифронтових регіонів разом взятих з найбільш кредитованими областями, розрив значний. Майже у 4 рази – за наданими кредитами, та у 5,4 рази – за сумою фінансування доступних іпотек на прифронтових територіях поступається показникам столичного регіону.Щодо ВПО. Понад 900 укладених у 2025 році угод за програмою єОселя свідчать про попит на житло серед переселенців, проте у прифронтових областях іпотека фактично паралізована – лише одиничні випадки на Миколаївщині (9) та Запоріжжі (16).Держава зобов’язана максимально спростити умови доступності кредитування для тих, хто потребує житло. Саме тому програму необхідно масштабувати та адаптувати, зокрема для захисників, ВПО, сімей з дітьми та вразливих верств населення. Щоб єОселя дійсно була реальною, а не декларативною підтримкою для українців.⁩
👁 4,010 26-01-10 09:18
В цілому, пройшли вже четвертий складний бюджетний рік у часи повномасштабної війни.Вступаємо у новий, який несе у собі чимало серйозних викликів.В середині грудня отримали вкрай важливе для головного фінансового документу країни рішення від європейських партнерів щодо виділення на 2026-2027 роки підтримки Україні на загальну суму 90 млрд євро.Однак через необхідність проведення певних законодавчих процедур (зокрема, розроблення регламенту щодо умов для України щодо отримання цих коштів, який у січні має затвердити Єврокомісія та передати на подальший розгляд до Європейського Парламенту) перші кошти у рамках нової програми допомоги від ЄС ми очікуємо лише у ІІ кварталі.Натомість у І кварталі нас скоріше за все чекатиме не досить приємна новина щодо виплати в рамках механізму Ukraine Facility, де ми можемо недорахуватись більш ніж 2 млрд євро чергового траншу через провал виконання 9 з 15 індикаторів з дедлайном у IV кварталі минулого року.І ми, на жаль, поки що не увійшли в нову програму співробітництва з МВФ (по старій у нас також залишились борги, і є питання передумов по новій).Тож початок року обіцяє бути непростим. Звісно, задля збереження макрофінансової стійкості маємо забезпечити міжнародне фінансування у повному обсязі. Утім це вкотре доводить важливість збільшення зусиль із детінізації економіки – протидії контрабанді, виробництву контрафактної підакцизної продукції, виплаті зарплат у конвертах, дроблення ФОП та ін. - як основного внутрішнього резерву наповнення бюджету.3/3
👁 4,460 26-01-09 17:00
Як і більшість батьків, я купував дитяче харчування і просто довіряв магазинам та аптекам — не перевіряв документи, серії чи походження товару.Але така безпечність кожного з нас виявилась умовною та завуальованою добрим ім’ям магазину/аптеки, які дозволяють собі підторговувати контрабандним товаром.Що сталось?У грудні 2025 року Nestlé добровільно відкликала окремі партії дитячих сумішей у Європі через потенційний ризик на виробництві та офіційно заявила, що ці партії не імпортувалися в Україну.Водночас у мережах «Антошка Мережа Дитячих Мрій», «Аптека 9-1-1» та інших такі суміші продаються без проблем.Думаю, всім зрозуміло, яким шляхом ці продукти могли потрапити в Україну. Щодня говорю про масштаби контрабанди, але щоб це стосувалося дитячого харчування, яке може нашкодити дітям, – це вже за межами здорового глузду.Контрабанда – це вже не лише про втрати бюджету, вона напряму загрожує здоров’ю наших дітей. Батьки не мають бути митними інспекторами – безпеку повинна гарантувати держава, викоріненням такого явища як контрабанда та корупція.Відповідні запити направлено, наразі очікую на реакцію правоохоронних органів. Тримаю на контролі!
👁 6,150 26-01-08 18:16
Постійно наголошую, що використання ФОП великим бізнесом – це не тільки ризик пожиттєво стати боржником для фізичної особи, це і втрата всіх прав звичайного працівника — на відпустку, лікарняні, соціальні гарантії та захист за трудовим договором.А для такого бізнесмена ухилянта – це кримінальна відповідальність.До таких висновків прийшов і Верховний Суд від 21 листопада 2025 року у справі № 140/10379/24. ВСУ чітко висловив позицію, що «формальне укладення цивільно-правового договору не виключає можливості виникнення фактичних трудових відносин, якщо за своїм змістом правовідносини мають всі ознаки трудових». За позицією Верховного Суду фактичними ознаками трудових відносин є: • виконання роботи за встановленим графіком; • інтеграція у виробничий процес підприємства; • підпорядкування внутрішнім правилам та керівництву; • регулярне виконання функцій, притаманних штатному працівнику.А також використання ФОП на папері замість трудового найму: • призводить до не сплатити податків і внесків таким великим бізнесом, зокрема ЄСВ, ПДФО та військового збору; • позбавляє людину прав, які вона мала б як працівник — оплачуваної відпустки, лікарняних, вихідної допомоги та інших гарантій. Крім того, така схема допомагає уникнути відповідальності за порушення трудового законодавства і ускладнює працівнику захист своїх трудових прав. Дослухайтесь і не робіть дурниць! Закликаю!