Fuente
Данило Гетманцев | Поки роботодавці звикають до нових внесків на підтримку працевлаштуван...
4 570 Vistas/Alcance
2026-01-22 06:05
Mensaje №11090
Поки роботодавці звикають до нових внесків на підтримку працевлаштування людей з інвалідністю, які з 2026 року замінюють штрафи, Уряд рухається далі та пропонує перші детальні правила, як саме виконувати норматив робочих місць.Йдеться про оприлюднений проект Постанови КМУ "Деякі питання розрахунку та виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю". Фактично це інструкція для роботодавців, яка нарешті пояснює не тільки скільки людей треба працевлаштовувати, а як це правильно рахувати.❗️Основне – "подвійне зарахування". На виконання ЗУ № 4219-IX проект Постанови окреслює порядок зарахування однієї людини з інвалідністю як двох у виконання нормативу, якщо вона належить до однієї з категорій: • особа з інвалідністю І групи (незалежно від причини)• особа з інвалідністю ІІ групи з порушенням зору• особа з інвалідністю ІІ групи з психічними розладамиПростими словами: один працівник може "закрити" дві позиції в нормативі, а внесок за невиконання нормативу може зменшитися вдвічі.Держава фактично визнає, що працевлаштування людей з більш складними потребами потребує більше зусиль від бізнесу, і вперше пропонує реальний стимул. ❗️Однак є умови, про які треба знати:• Подвійне зарахування стосується не всіх працівників з ІІ групою.• Держава сформує офіційний перелік діагнозів за національним класифікатором НК 025:2021• Тільки ті, хто підпадає під цей перелік, дадуть роботодавцю право "рахувати за двох" І наостанок. Це лише проект Постанови, тож він ще може змінюватися. Якщо у вас на даному етапі вже є конкретні питання/застереження – пишіть. Сформуємо звернення до Уряду із пропозиціями та зауваженнями.