Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - ЕнергоБізнес
Añadido 14 jul. 2024

ЕнергоБізнес

@energobiz
Número de suscriptores: 1 813
Fotos: 6,260
Videos: 358
Enlaces: 5,180
Descripción:
Офіційний Telegram-канал журналу "ЕнергоБізнес" Наш сайт: https://e-b.com.ua Інформаційна співпраця і розміщення матеріалів, звертайтеся: [email protected] дзвоніть: 067-250-41-32 або 099-704-42-47

👥 Número de suscriptores

1 813
Promedio/Día:: 0
Promedio/Tiempo:: -43
Promedio/Mes:: -545

👁️ Vistas promedio por mensaje

440
Promedio/Día:: 373
Promedio/Tiempo:: 436
ERR: 24.27%

📊 Mensajes por Día

3.3
Último día: 2
Promedio semanal: 3.9
Promedio por día: 3.3

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 496 24-11-29 13:18
#Енергоблок з Іваном Плачковим – головою ради спілки Всеукраїнської енергетичної асамблеї (ВЕА), міністром палива та енергетики України (1999, 2005-2006).У відео обговорюються такі питання:✔️✔️✔️Борги Укренерго:♦️Укренерго має значні борги перед виробниками зеленої енергії, постачальниками та на балансуючому ринку.Відключення електроенергії:♦️Через російські обстріли енергетичної інфраструктури відбуваються відключення електроенергії, особливо в таких містах, як Одеса, Тернопіль та Кривий Ріг.♦️Посилення протиповітряної оборони:Необхідно посилювати протиповітряну оборону, особливо перед настанням холодів, щоб уникнути тотального блекауту.♦️Розвиток енергетики:Після війни необхідно розвивати енергетику та мережі, щоб забезпечити стабільне постачання електроенергії.♦️Прозорість та контроль:Необхідно підвищити прозорість та контроль над енергетичними компаніями, щоб уникнути корупції та зловживань.♦️Ядерна зброя:Обговорюється питання про можливість отримання Україною ядерної зброї.ВІДЕО ТУТ 👍#Слава_Україні 🇺🇦
👁 452 24-11-01 11:19
🔌 Погодинні графіки відключення електроенергії можуть початися вже з наступного тижня зі значним зниженням температури, вважає член наглядової ради «Центренерго» Володимир Величко🌨 «З наступного тижня синоптики прогнозують відчутне зниження температури. Для енергетиків це означає, що для балансування енергосистеми необхідно буде задіяти більш суттєві заходи – такі як аварійна допомога від операторів суміжних країн. Але до застосування аварійної допомоги необхідно максимально використати власні ресурси. В разі, якщо НЕК "Укренерго" не вдасться витримати баланс енергосистеми, буде застосування графіків відключень», – пояснив Величко.⚡️ Він додав, що після зниження добової середньої температури у жовтні, енергосистема вже спостерігає відчутне зростання споживання, а його пік змістився з 20:00 на 19:10. Через зниження температури, зросте споживання і в європейських країнах, що призведе до зростання цін на е/е, в тому числі через зменшення частки відновлювальних джерел енергії.🏭 На його думку, це вплине на можливості комерційного імпорту е/е через існуючі на спотовому ринку України обмеження ціни е/е – прайс-кепи. «Наразі енергорегулятор НКРЕКП почав процедуру перегляду прайс-кепів в бік збільшення, що підтримує основна маса учасників енергоринку, а дехто взагалі пропонує їх скасувати. Для споживачів це болюча тема, але необхідно розуміти, що без підвищення прайс-кепів, комерційний імпорт електроенергії буде недоступний, особливо в періоди різкого похолодання. Аварійна допомога буде коштувати набагато дорожче», – зазначив член НР «Центренерго».#Слава_Україні!🇺🇦
👁 433 24-10-25 10:35
💶 Опубліковано дослідження Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), яке показало, що український бізнес зараз активно інвестує у власну енергетичну незалежність📊 За даними опитування ЄБА, перебої з електропостачанням вплинули на операційну діяльність 87% компаній України. 67% підприємств довелося призупиняти роботу, у 60% зросла собівартість продукції, 48% вдалися до зміни графіка роботи. При цьому у 36% ситуація в енергетиці призвела до скорочення виробництва або надання послуг, у 11% – до зриву контрактів, у 3% – до повної зупинки роботи.⚡️ Щодо імпорту електроенергії з ЄС, то ним користуються 18% опитаних, ще 5% – планують. 60% компаній не імпортують електрику та не планують цього робити. Ще 17% респондентів просто не знають (чи мало знають) про можливість комерційного імпорту.💫 А ось головний показник: з 2022 року 85% українського бізнесу інвестували у розвиток енергетичної незалежності, причому 30% приватних підприємств – понад $200 тис. У результаті вже 66% компаній, опитаних ЄБА, мають власну генерацію чи альтернативні джерела енергії.⛽️ Автономні джерела енергії на даний момент покривають до половини потреб у 66% компаній, більше половини – у 34%. За технологіями розподіл такий: 24% компаній мають сонячну генерацію, 19% – накопичувачі енергії, 17% – нові мережі та інфраструктуру, 11% – розподілену газову генерацію, 2% – біогазові чи біометанові установки.🏦 Зовнішнє фінансування для розвитку енергетичної інфраструктури залучали лише 17%, а 43% компаній обійшлися самотужки. Але ще 23% учасників опитування вказали на недоступність фінансування (тривалі процедури чи високі вимоги).🤦 Серед проблем, які виникають при спробі забезпечити свою енергетичну незалежність, було названо: бюрократію на ринку електроенергії, непрозорість процедур, брак фінансування, корупційні ризики та відсутність прогнозованості. У середньому, власну готовність до зимового сезону український бізнес оцінює у 3,84 бала з п'яти, підтримку держави у цьому контексті – у 2 бали з п'яти.#Слава_Україні!🇺🇦
👁 401 24-10-23 08:53
⚡️ Українська енергетична біржа впроваджує електронні аукціони із купівлі-продажу гарантій походження ТОВ «Українська енергетична біржа» (УЕБ) оголосила про відкриття нової секції організації та проведення електронних аукціонів із купівлі-продажу гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел. Аукціони будуть проводитись у Програмному продукті «Біржова електронна торгова система» (ПП БЕТС) у версії «Electric Power» у формі одностороннього зустрічного аукціону.❇️ Участь у торгах можуть брати зареєстровані користувачі реєстру гарантій походження, які отримали статус продавця та покупця після реєстрації на УЕБ. Ініціатори можуть виставляти заявки на купівлю чи продаж, додаючи проекти договорів у свої позиції. На аукціоні можуть формуватися позиції гарантій походження з визначенням виду відновлюваного джерела енергії, що використовується в процесі виробництва електричної енергії, періоду виробництва електричної енергії, періоду введення в експлуатацію установки, що генерує. Аукціони можуть відбуватися як на підвищення, так і на зниження ціни.💹 Цей крок у розвитку ринку «зеленої» енергетики сприяє реалізації Директиви ЄС щодо стимулювання використання відновлюваних джерел енергії (RED II). В Україні цей інструмент запроваджено відповідно до Закону N3220 «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення та зеленої трансформації енергетичної системи України» та Постанови КМУ №227 від 27 лютого 2024 року.#Слава_Україні!🇺🇦
👁 369 24-10-21 09:05
📈 Комунальні тарифи в Україні знову підвищуватимуться🏦 Як випливає з меморандуму, який Україна підписала з Міжнародним валютним фондом, влада країни вже допускає поступове підвищення комунальних тарифів для населення під час війни. Також само собою зрозуміло, що тарифи також зростатимуть у післявоєнний період. Оновлений Меморандум із МВФ підписали президент України Володимир Зеленський, прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко та голова НБУ Андрій Пишний.👨‍💼 «Потенційні заходи реформ, як тільки дозволять умови, включають додаткове поступове підвищення тарифів (з урахуванням нової тарифної методології та соціальних міркувань під час війни), – йдеться у документі. – Крім того, забезпечення стійкості системи та скорочення квазіфіскальних зобов'язань вимагатиме поступового підвищення тарифів на газ та електроенергію з метою відшкодування витрат, при цьому виділяючи адекватні та цілеспрямовані ресурси для захисту вразливих домогосподарств».👨‍🔧 Але з цього ж документа випливає, що грошей для енергетики все одно бракуватиме. Тому автори меморандуму також очікують на «зовнішнє фінансування та надання прозорої та виняткової прямої бюджетної підтримки державним енергетичним підприємствам в очікуванні доступних бюджетних ресурсів».👨🏻‍🚒 Ну а після закінчення війни, як вважають у уряді, реформи в енергетичному секторі вимагатимуть відновлення та посилення конкуренції на оптових та роздрібних ринках газу. Згідно з документом, Кабінет міністрів України прийме дорожню карту для поступової лібералізації ринків газу та електроенергії з планом реалізації із зазначенням термінів на період після воєнного стану. Дорожня карта буде заснована на технічному аналізі фінансового стану сектора у координації із Європейською комісією.#Слава_Україні!🇺🇦
👁 350 24-10-17 08:37
🏦 Державні українські банки готові кредитувати місцеві громади, які планують встановити об'єкти генерації👨‍💼 «Ми зустрічались із державними банками минулої п'ятниці. Основний сигнал від них: вони готові надавати кредити місцевим громадам для установки об'єктів генерації – з газу чи з відновлюваних джерел», – заявив заступник міністра енергетики Роман Андарак на конференції «Інвестиції в енергетику під час війни». Водночас, за його словами, громади ще чекають на надходження обладнання від донорів, тому таких проєктів ще небагато.💶 За останні чотири місяці банки отримали 2484 заявки від бізнесу на кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури та схвалили заявок на 7,9 млрд грн. Але з кредитуванням громад все набагато складніше.🏗 Андарак зауважив, що стан енергосистеми через російські атаки є крихким, хоча й наразі вона збалансована. Заступник міністра наголосив, що енергетики намагаються відремонтувати пошкоджені енергооб'єкти у найшвидші терміни. Водночас, Україна працює над децентралізацією енергопостачання: йдеться про будівництво нової генерації малої потужності та забезпечення критичної інфраструктури резервними джерелами живлення.#Слава_Україні!🇺🇦
👁 407 24-10-16 08:23
🛢 Усередині ОПЕК наростають песимістичні настрої📉 ОПЕК вже третій місяць поспіль знижує свій прогноз зростання попиту на нафту на 2024-2025 роки. І цього разу суттєвіше, ніж у попередніх звітах. Якщо минулого місяця організація очікувала, що попит на нафту в 2024 році збільшиться на 2 млн барелів на добу по всьому світу, то в жовтневому звіті – вже на 1,9 млн б/д (зниження становило 106 тис. б/д) – до 104,14 млн б/д.⛽️ Прогноз зростання попиту у 2025 році також був знижений – на 102 тис. б/д, до 1,6 млн б/д. Зміна прогнозу вплинула на ціну нафти, грудневі ф'ючерси на Brent на лондонській біржі ICE Futures впали на 1,85%, до $77,55 за барель.🚧 Зниження прогнозу пов'язане із уповільненням зростання попиту в розвинених країнах, там він збільшиться лише на 100 тис. б/д за рік. У Китаї, Індії та на інших ринках, що розвиваються, він сукупно зросте на 1,8 млн б/д.📊 Минулого місяця ОПЕК знижував прогноз зростання попиту на 80 тис. барелів на добу (до 104,24 млн б/д), а на 2025 рік – на 40 тис. б/д (до 105,99 млн б/д). Прогноз ОПЕК у своїй залишається оптимістичнішим, ніж МЕА. Агентство в останньому звіті говорило про зростання приблизно на 900 тис. б/д як у цьому, так і у 2025 році.#Слава_Україні!🇺🇦
👁 478 24-10-05 09:24
🛢 На нафтовому ринку продовжується висока волатильність, причиною якої є можливе загострення конфлікту на Близькому Сході. В останній місяць ціни перебували у коридорі $66-76 за барель.⛽️ Водночас, Саудівська Аравія загрожує тим, що почне відвойовувати частку ринку, яка впала через обмеження видобутку ОПЕК+ та нарощування видобутку в США, а також Канаді та кількох країнах Латинської Америки.📊 Видання Oilprice вирішило розрахувати, де знаходиться та цінова точка, коли видобуток нафти в США перестане зростати і відповідно здійсниться мрія Саудівської Аравії про збільшення її частки на світовому ринку. Ця цінова точка – $66 за барель. ФРС Далласа у березні 2024 року та Statista Research у квітні 2024 року дійшли того ж висновку: «ціни на нафту в США мають бути $65-66, щоб робота тривала». Наразі еталонна марка нафти для США WTI коштує $72 за барель.⚖️ Загалом нинішня ціна нафти близько $70 за барель цілком влаштовує нафтовидобувачів США, дозволяючи їм нарощувати видобуток.#Слава_Україні!!🇺🇦
👁 450 24-10-03 12:43
⚡️🏛 У ВРУ зареєстровано законопроєкт щодо об’єднання ринків е/е України та ЄС#️⃣ ПЗУ отримав реєстраційний №12087.🔴 Основна мета – створення підґрунтя для повної ринкової інтеграції України до єдиного європейського ринку е/е на основі принципу взаємності шляхом транспозиції. ➡️ Зміни передбачають:🔵визначення ролі Агентства ЄС з питань співробітництва енергорегуляторів (ACER), обов’язковість рішень ACER для Регулятора та учасників ринку;🔵основні умови сполучення ринків РДН/ВДР, функції, права та обов’язки номінованого оператора ринку, а також визначення основних функцій центрального контрагента та торгового агента;🔵закріплення положень можливості міждержавного балансування, транскордонного обміну та/або спільного використання резервів потужності для регулювання частоти;🔵посилення заходів захисту споживачів шляхом введення концепції енергобідності, визначення умов державного втручання у встановлення цін на постачання е/е, встановлення мінімальних вимог до рахунків та платіжної інформації, створення інструментів порівняння пропозицій електропостачальників;🔵забезпечення Регулятором відсутності перехресного субсидіювання між діяльністю з передачі, розподілу, постачання е/е та іншими видами діяльності у сфері електроенергетики або в інших галузях економіки.#Слава_Україні!! 🇺🇦
👁 368 24-10-01 05:28
💥 «Енергоатом» замовив захист Рівненської АЕС від дронів☢️ Після виступу президента України Володимира Зеленського в ООН, де він підкреслив вразливість українських енергетичних об'єктів перед російськими ударами, «Енергоатом» нарешті уклав угоду на проектування та будівництво захисних споруд для Рівненської атомної електростанції.🏗 Контракт вартістю 509 млн грн підписано 25 вересня 2024 року. Це перший крок у створенні додаткового захисту для атомної інфраструктури від атак дронів-камікадзе типу «Шахед» та ракетних обстрілів. Залізобетонні споруди П-подібної конструкції, мають захищати трансформатори РАЕС від осколкових уражень при непрямому попаданні ракет.🕋 Така технологія вже використовується на підстанціях «Укренерго» – там аналогічні роботи ведуться з минулого року. З іншого боку, є певні питання щодо вартості цього проєкту. Ціна споруд для «Укренерго» становить 98-120 млн грн за захист одного трансформатора. Ціна для «Енергоатома» значно вища – 509 млн грн, проте громадськості невідомі деталі проєкту. Тобто, немає даних про точну кількість трансформаторів, що будуть захищені.#Слава_Україні!! 🇺🇦