Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - ЕнергоБізнес
Añadido 14 jul. 2024

ЕнергоБізнес

@energobiz
Número de suscriptores: 1 813
Fotos: 6,260
Videos: 358
Enlaces: 5,180
Descripción:
Офіційний Telegram-канал журналу "ЕнергоБізнес" Наш сайт: https://e-b.com.ua Інформаційна співпраця і розміщення матеріалів, звертайтеся: [email protected] дзвоніть: 067-250-41-32 або 099-704-42-47

👥 Número de suscriptores

1 813
Promedio/Día:: 0
Promedio/Tiempo:: -43
Promedio/Mes:: -545

👁️ Vistas promedio por mensaje

440
Promedio/Día:: 373
Promedio/Tiempo:: 436
ERR: 24.27%

📊 Mensajes por Día

3.3
Último día: 2
Promedio semanal: 3.9
Promedio por día: 3.3

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 391 25-01-23 15:44
💥6 лютого 2025 р. у Києві відбудеться щорічна конференція ЕНЕРГОТЕХ 2025 ⬇️⬇️⬇️Захід має мету надати практичні рішення щодо енергетичної системи підприємства – як в умовах сьогодення зробити енергетичну інфраструктуру підприємства стійкою, безперебійною та ефективною.Ключові питання ЕНЕРГОТЕХ 2025:♦️ЯК ОПТИМАЛЬНО КЕРУВАТИ ЕНЕРГОСИСТЕМОЮ ПІДПРИЄМСТВА, яка складається з різних джерел - енергії від мережі, генераторів, ВДЕ, УЗЕ та ін. Схеми підключення та управління. Практичний досвід.♦️КОГЕНЕРАЦІЯ: газо-поршневі і газо-турбінні установки. Економічна доцільність встановлення, інвестиції, рішення і обладнання. Практика впровадження. Прогнози цін на газ.♦️УСТАНОВКИ ЗБЕРІГАННЯ ЕНЕРГІЇ: різні рішення під різні завдання. Сучасне обладнання і як його використовувати в загальній енергосистемі підприємства.♦️ЯК ОТРИМАТИ ІНВЕСТИЦІЇ на енергетичні рішення. Як з’ясувати, що саме потрібно вашому підприємству і залучити необхідне фінансування.♦️КЕЙСИ ПІДПРИЄМСТВ РІЗНОГО МАСШТАБУ: як українські компанії вирішували енергетичні виклики і проблеми. Учасники конференції - технічні директора та головні енергетики промислових і агро- підприємств і корпорацій: FOZZY, Фармак, Дарниця, Укрлендфармінг, Рудь, Карлсберг, МХП, Яготинський маслозавод, Молокія, Южкокс, Капарол, Чанта Маунт, Danon та ін., а також постачальники обладнання та інсталятори - Ecotech Ukraine, Phoenix ContactHuawei Ukraine, SUNSAY NRG, EcoFlow, Далгакиран та ін.Запросити програму і список учасників – на сайті заходу або у організаторів:Організатор: компанія FPR-Events https://fprconf.com/et 📱 Аліна Державецька +38 067 929 47 49 (phone, viber, tel.)📱Яна Семеренко +38 066 488 33 47 (phone, viber, tel.)
👁 420 25-01-22 14:20
🇪🇺 У лютому у ЄС планують представити план розвитку чистої енергетики у тому числі для зниження цін. Про це заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі📊 «Перед початком війни Путіна Європа отримувала 45% поставок газу та 50% імпорту вугілля з Росії. Росія також була одним із наших найбільших постачальників нафти. Ця енергія виглядала дешевою, але вона наражала нас на шантаж. Тому, коли танки Путіна вторглися в Україну, Путін припинив нам постачання газу, а ми натомість суттєво зменшили нашу залежність від російського викопного палива. За рекордний час наш імпорт газу з Росії впав приблизно на 75%. А зараз ми імпортуємо з Росії лише 3% нафти, а вугілля вже не маємо», – заявила фон дер Ляєн.🪫 Вона була змушена визнати, що жити в Європі за відсутності дешевої енергії стало набагато важче. Але при цьому ЄС, за словами дер Ляєн, не має наміру відмовлятися від «зеленого енергопереходу». Саме у ВДЕ європейці бачать вихід із сьогоднішньої ситуації. І цей підхід не позбавлений підстав: вже сьогодні Європа виробляє більше електроенергії за допомогою вітру та сонця, ніж за рахунок усіх видів викопного палива разом узятих.✳️ «Домогосподарства та підприємства побачили захмарні витрати на електроенергію. Зараз наша конкурентоспроможність залежить від повернення до низьких і стабільних цін на енергоносії. Чиста енергія – це проміжна відповідь. Оскільки це дешево, воно створює хороші робочі місця тут, у Європейському Союзі, і зміцнює нашу енергетичну незалежність, – сказала фон дер Ляєн. – Але нам ще потрібно зробити багато роботи, щоб забезпечити ці переваги компаніям і людям. Ми повинні не тільки продовжувати диверсифікувати наші постачання енергії та розширювати чисті джерела виробництва з відновлюваних джерел, а в деяких країнах також з ядерних. Нам доведеться інвестувати в технології чистої енергії нового покоління, такі як геотермальні та твердотільні батареї з термоядерним синтезом. Ми також повинні мобілізувати більше приватного капіталу для модернізації наших електромереж та інфраструктури зберігання. Ми повинні усунути бар’єри, що залишаються на шляху нашого енергетичного союзу, і ми повинні краще об’єднати наші чисті та низьковуглецеві енергетичні системи».#Слава_Україні!!! 🇺🇦
👁 463 25-01-19 09:43
🇭🇺🇷🇸 Угорщина та Сербія домовилися побудувати новий нафтопровід протягом трьох років🤡 Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто повідомив, що Угорщина та Сербія домовились прискорити реалізацію енергетичних проектів. Серед них – будівництво нового нафтопроводу протягом трьох років та подвоєння потужності електромереж до 2028 року.👻 За словами Сійярто, сторони зміцнили стратегічне енергетичне партнерство для забезпечення надійного та конкурентоспроможного постачання енергії. На угорсько-сербському саміті основна увага приділялася енергетичній безпеці Центральної Європи на тлі санкцій, припинення транзиту газу через Україну та загроз газопроводу «Турецький потік».🤫 Ця новина побічно підтверджує чутки про те, що «Турецький потік» буде зупинено або знищено. Найімовірніше, що це станеться в рамках посилення боротьби США проти російських вуглеводнів. Ну і Україна, звичайно, із задоволенням у цьому візьме участь – можна згадати нещодавній удар по компресорній станції «Російська» у Краснодарському краї. Цей об'єкт є початковою точкою постачання газу трубопроводом «Турецький потік».#Слава_Україні!!! 🇺🇦
👁 440 25-01-14 11:51
🏛 НАБУ і САП спільно з СБУ викрили організовану групу, учасники якої завдали майже 60 млн грн збитків ПрАТ «НЕК «Укренерго». За даними слідства, у квітні 2022 року ексзаступник голови Харківської обласної ради (на той час – депутат Харківської облради) з метою заволодіння електроенергією з Об’єднаної енергетичної системи України та легалізації коштів від її продажу створив організовану групу.👥 До складу групи він залучив керівника приватного товариства як виконавця та його засновника як пособника, тоді як сам був інвестором цієї компанії. Учасники групи заздалегідь придбали три компанії з ліцензіями на постачання електроенергії, які у червні 2022 року отримали електроенергію з Об’єднаної енергосистеми України та передали її підконтрольному товариству для продажу кінцевим споживачам. Водночас фінансова відповідальність за отриману електроенергію лягла на вищезгадані компанії-прокладки.🕵🏻 Отримані від продажу електроенергії кошти ПрАТ «НЕК «Укренерго» так і не отримало. Аби приховати джерело походження, їх переказали на рахунки фінансових компаній під виглядом поверненням позик. Фінансові компанії за винагороду в розмірі 0,5% від суми переказу перекинули ці кошти на інші підконтрольні компанії, які вивели їх на рахунок компанії-нерезидента, зареєстрованої на території Республіки Болгарія.👮🏻‍♀️ Наразі про підозру повідомили 3 особам:- ексзаступнику голови, колишньому депутату Харківської облради (ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 209 КК України);- директору приватної компанії (за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України);- засновнику приватної компанії (за ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 України).👣 За даними ЗМІ, організатором схеми виведення коштів з «Укренерго» слідство вважає Володимира Скоробагача, ексдепутата Харківської облради, який наразі перебуває за кордоном.#Слава_Україні!!! 🇺🇦
👁 371 25-01-13 12:17
🇪🇺 Вітроенергетика у 2024 році виробила 20% електроенергії в Європі📈 За оцінками європейської асоціації вітроенергетики WindEurope, на основі вітру було вироблено 20% усієї електроенергії в Європі та 19% у ЄС. Євросоюз хоче збільшити цю частку до 34% до 2030 року та більш ніж до 50% до 2050 року.🏗 У 2024 році Європа побудувала 15,3 ГВт нових потужностей вітроенергетики: 13 ГВт на суші та 2,3 ГВт на морі. Однак це з урахуванням Великої Британії та Норвегії. У Європейському союзі введення склало менше 13 ГВт: 11,4 ГВт на суші та 1,4 ГВт на морі.📊 Для порівняння, у 2023 році Євросоюз ввів в експлуатацію 17 ГВт вітрових потужностей – 14 ГВт у наземній вітроенергетиці та 3 ГВт у морській. А для досягнення енергетичних та кліматичних цілей на 2030 рік країни ЄС мають будувати 30 ГВт нових вітрових електростанцій на рік.🗝 WindEurope називає три основні причини повільного розвитку:- більшість урядів країн Євросоюзу не застосовують нові правила прискореної видачі дозволів;- затримується будівництво нових мережевих з'єднань;- повільні темпи електрифікації стримують попит.#Слава_Україні!!! 🇺🇦
👁 426 25-01-09 12:20
🇨🇳 Китай закриває ключові нафтові порти на сході країни для танкерів, які внесені до списків санкцій США, повідомляє Reuters з посиланням на знайомих із ситуацією трейдерів. Обмеження можуть торкнутися й «тіньового флоту» Росії.⚓️ За словами співрозмовників агентства, про обмеження оголосила Shandong Port Group – один із найбільших портових операторів КНР, під керуванням якого знаходяться порти в провінції Шаньдун. Саме туди імпортуються основні обсяги підсанкційної нафти з Росії, Ірану та Венесуели. Згідно з рішенням компанії, «тіньовим танкерам», які потрапили під санкції, з 6 січня заборонено швартуватися, розвантажуватися або отримувати інші портові послуги в портах провінції, яка є одним з головних промислових центрів КНР і займає третє місце в країні за обсягом ВВП.🛢 Минулого року через порти провінції Шаньдун, де розташовано безліч незалежних НПЗ, Китай купував 1,74 млн барелів на добу, або майже п'яту частину свого нафтового імпорту. Обмеження для «тіньових» танкерів торкнуться зокрема Циндао – п'ятого за обсягом вантажів порту КНР, а також портів Жічжао та Яньтай. Це може призвести до уповільнення імпорту Китаєм підсанкційної нафти, кажуть джерела Reuters.🚢 Наразі активний тіньовий флот, який возить нафту в обхід санкцій, налічує 669 танкерів, оцінює аналітик Lloyd's List Intelligence Мішель Віз Боккман. Російські барелі, за її оцінками, регулярно перевозять близько 250-300 суден, не включаючи танкери «Совкомфлоту», що потрапив під західні обмеження. На кінець 2024 року США, Британія та Євросоюз внесли в списки санкцій близько 180 танкерів, які транспортували нафту російського походження в обхід санкцій і з порушенням «цінової стелі» ($60 за барель). З них понад 100 танкерів були змушені стати на якір і більше не возять барелі з РФ, підрахував Bloomberg.🧨 Наступним ударом по «тіньовому флоту» Кремля можуть стати прощальні санкції адміністрації Джо Байдена, пише The Washington Post. Планується внести до «чорних списків» ще близько сотні суден. Крім того, розглядаються заходи до повного ембарго на російську нафту, а також відкликання ліцензій на угоди на нафтогазову торгівлю, видані російським банкам.🤷🏻‍♂️ Щоправда, МЗС Китаю заявило, що «не знає» про заборону заходу суден «тіньового флоту» до портів провінції Шаньдун. Представник китайського МЗС Го Цзякунь на брифінгу наголосив, що «Китай завжди виступав проти незаконних односторонніх санкцій Сполучених Штатів, які не мають основи міжнародного права та не санкціоновані Радою Безпеки ООН».🙈 Однак зрозуміло, що якщо така заборона існує, то вона суто неофіційна. Отже, МЗС КНР, ймовірно, навіть і не кривить душею, роблячи такі заяви.#Слава_Україні!!!🇺🇦
👁 492 25-01-02 08:39
☀️ На піку енергетичної кризи ЄС імпортував сонячних панелей на 2,5 млрд євро щомісяця📊 Цей імпорт суттєво перевищив темпи реального розгортання генеруючих потужностей СЕС, що призвело до великих складських запасів. (Хоча варто відзначити, що прискорене введення сонячної генерації сильно допомогло європейцям у боротьбі з енергокризою.)👀 Тепер імпорт стабілізувався на рівні близько 1 млрд євро щомісяця. І це погані новини для Китаю, оскільки на 80-90% імпорт сонячних панелей у ЄС був із цієї країни.🇪🇺 А європейці продовжують диверсифікувати генерацію. Нова сонячна генерація створюється рахунок залишився імпорту панелей, рахунок тих самих складських запасів і рахунок розгортання своїх конкурентоспроможних виробництв. Що ж до Китаю, то він швидко перекваліфікується на найбільшого постачальника до Європи систем зберігання енергії.✳️ Зв'язування СЕС + ВЕС + energy storage цілком здатне рано чи пізно зруйнувати міф про безальтернативність генерації на основі викопних енергоносіїв.#Слава_Україні!🇺🇦
👁 257 24-12-31 08:47
Тут могли бути підсумки року, але ніт) Хочеться написати більше про рішення закрити дані по торгівлі електричною енергією, по таким пунктам-запитанням:Який аргумент цього рішення на думку авторів розпорядження? Воєнний стан і захист енергоінфраструктури. Чи впливає інформація на УЕБ та ОР на обстріл генерації? Ні. Як і багато іншої вже закритої інформації. Всі прекрасно розуміють, що безпека енергетичних агентів - це захист та відсутність руснявих агентів, який розвелось достобіса. І цими агентами має займатись спеціально створений департамент СБУ (так, той що колись створили для Артема Шило, який п**див на трансформаторах для Укрзалізниці). Чи думаєте русня сидить таку і «хм, щось у них на 16 годину пропозиція виросла на 15 тис. МВтг, запускай ракети»Чи це шкодить ринку? Безумовно. Неможливо знайти жодної причини чим би це ринку допомогло. А) Переважна більшість контрактів з кінцевими споживачами привʼязані до ціни РДН. Таким чином, споживач міг легко звіритись, оцінити витрати на електроенергію і тд. Тепер поясніть споживачам, що їх ціна підвʼязана до чогось секретного. Б) Генерація, трейдери, постачальники, споживачі - всі роблять прогнози цін на майбутні періоди, закладаючи бюджети, оптимізуючи витрати. А як це зробити без цін? А ніяк. В) Торгівля, побудована на аналітиці, просто зникає. Жодного аналізу ринку, жодного планування, жодних стратегій. У нас і так до цього раніше були питання;) Г) Правоохоронні органи, які перевіряють доцільність використання коштів у держпідприємствах при закупівлі електроенергії, теж користуються цією інформацією. Тепер не зможуть?Що з цього простим людям? А їх позбавили прозорого доступу до цін на електроенергію. І їм не пояснити чому тариф 4,32 це насправді дуже занижено. Адже порівняти ж нема з чим. Це спричинить додаткові маніпуляції, знову. Чи суперечить це закону? Так, це розпорядження суперечить нормам Закону про ринок електроенергії. Що скажуть європейці? Будуть в ах… , глибоко здивовані) І наші обіцянки по Реміту, маркет-каплінгу та всьому іншому — коту під хвіст. І гігават — туди ж. Чи буде хтось інвестувати в ринок? Ні, нізащо. У нас і так черга не стоїть, а тепер ще ми знову показали, що Україна «країна можливостей» та зелений хаб. Колись була ідея закрити дані по імпорту/експорту, щоб простий люд не так багато копався в ENTSO-E Transparency Platform, та й аналітики з журналістами не писали зайвий раз, що у періоди відключень імпорту недостатньо. Але тоді цього не вийшло, не знали про всемогутність розпоряджень) І питання на засипку:Яка справжня мета цього розпорядження? Так у нас існує ще ринок електроенергії? …P.S. На сайті Оператора ринку знову зʼявились погодинні ціни, без обсягів. Чи можна це розцінювати як приховування інформації та маніпуляцій учасників ринку? І хто за це нестиме відповідальність?
👁 326 24-12-30 07:22
🇵🇱 Польща готова збільшити експорт електроенергії до України, щоб компенсувати будь-який дефіцит, який потенційно може виникнути, якщо Словаччина відключить подачу електроенергії до України у відповідь на припинення транзиту газу з Росії через Україну з 1 січня. Про це повідомляє Bloomberg.🇸🇰 Нагадаємо, позавчора прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо пригрозив Україні припинити постачання електроенергії, якщо вона не погодиться продовжити транзит газу з РФ через свою територію, контракт на який спливає 31 грудня. Свою заяву Фіцо зробив через дві доби після четвертого російського масованого обстрілу української енергетики цієї зими.🛢 Крім газу, Словаччина все ще отримує нафту через територію України нафтопроводом «Дружба». Київ може зупинити постачання нафти як відповідь, якщо Словаччина припинить постачання електроенергії, кажуть джерела Bloomberg.😁 Однак заява Польщі набагато важливіша – вона показує, що проросійські дії словацького прем'єра в Європі схвалення не отримають. Що зараз у Фіцо з обличчям, Bloomberg не уточнює.#Слава_Україні!🇺🇦
👁 387 24-12-28 10:40
😱 Ой, біда!!! (Насправді ні)🇸🇰 Словаччина може припинити постачання електроенергії Україні у разі зупинки транзиту газу, заявив словацький прем'єр Роберт Фіцо: «Після 1 січня ми оцінимо ситуацію та можливі взаємні заходи проти України. У разі потреби ми припинимо постачання електроенергії, вкрай необхідної Україні під час відключення мережі».🔌 Загроза насправді і не нова, і не надто страшна. Так, якщо офіційна Братислава на таке таки вирішиться, Україна може мати деякі проблеми. Але вибачте, ми вже три роки повномасштабну війну ведемо, тож проблеми зі Словаччиною для нас зараз навіть не увійдуть до Топ-10 нагальних проблем.📊 За даними митної статистики, за перші дев'ять місяців 2024 року наша країна імпортувала 4,23 млрд кВт*год. електроенергії, з них 21% припадав на Словаччину, а решта 79% – на Угорщину (31%), Румунію (19%), Польщу. (14%), Бельгію (9%) та Молдову (6%). При цьому Молдова вже найближчими тижнями гостро потребуватиме імпорту електроенергії через ймовірне призупинення роботи Молдавської ДРЕС, яка може залишитися без сировини після призупинення українського транзиту. Тут, щоправда, виникає велике питання: чи може Словаччина перекрити постачання е/е просто за розпорядженням свого прем'єра? Тобто чи це не суперечитиме правилам ЄС? Тут, звісно, треба почути думки юристів. Але все-таки єдина енергетична система ЄС працює на наднаціональному рівні, тож, схоже, не Фіцо вирішувати – чи піде електроенергія в Україну, чи ні.🔱 Як вважає директор енергетичних програм у Разумков Центр Володимир Омельченко, погрози Фіцо відносно припинення поставок електричної енергії до України порушують не тільки етичні, а й правові норми Угоди між Україною та ЄС про асоціацію. Словаччина, на відміну від України, не знаходиться у стані війни із агресором й має альтернативні можливості отримання енергії. У разі незаконного втручання у постачання електроенергії з боку уряду Фіцо, виникне додатковий дефіцит електричної енергії для нафтоперкачувальних станцій на нафтопроводі «Дружба», й Україна вимушена буде зупинити транзит російської нафти до Словаччини та Угорщини.🤓 Тобто в цю гру можна грати удвох. І тут ще чергова тепла зима передає привіт Путіну та Фіцо. І Орбану з ними.#Слава_Україні!🇺🇦