Fuente
ЕнергоБізнес | Путін почав боятися обвалу цін на нафтуРосійська влада 🇷🇺 побоюється, ...
550 Vistas/Alcance
2025-06-07 17:28
Mensaje №5879
Путін почав боятися обвалу цін на нафтуРосійська влада 🇷🇺 побоюється, що в другому півріччі на нафтовому ринку виникне надлишок пропозиції, яка призведе до подальшого падіння цін. Про це Reuters розповіло джерело, знайоме з перебігом переговорів усередині картелю ОПЕК+, членом якого є РФ.На останньому засіданні, на початку червня, ОПЕК+ погодив збільшення видобутку на 411 тисяч барелів на добу, а з урахуванням аналогічних рішень у травні і квітні — на 1,2 млн барелів на день. До кінця року альянс планує вилити на ринок 2,2 млн барелів нових щоденних поставок — рекордний за 5 років обсяг.Росія на червневому засіданні виступала проти збільшення видобутку, розповіли джерела Bloomberg і підтвердив співрозмовник Reuters. Рішення продавила Саудівська Аравія 🇸🇦, до якої з проханням знизити ціни на нафту звертався президент 🇺🇸 Дональд Трамп.За новими квотами ОПЕК+ Росія отримала право збільшити постачання нафти на 262 тисячі барелів за добу. Але нафтовики не поспішають качати більше, оскільки побоюються падіння цін, пише Reuters.З початку року нафта Brent подешевшала на 12%, а вартість російського сорту Urals обвалилася на 21% - з $ 66 за барель у січні до $ 52 в травні. Слідом по швах затріщав бюджет, де кожен четвертий карбованець забезпечений сировинною рентою: нафтогазові доходи просіли на 12% за січень–квітень, а до травня спад прискорився до 34%.На початку серпня при розгляді квот на вересень між країнами ОПЕК+ може розгорнутися ще більш напружена дискусія, сказав Reuters аналітик БКС Кирило Бахтін. При цьому в Росії «немає можливості протистояти підвищенню нафтовидобутку Саудівською Аравією, якщо саудівці ухвалили таке принципове рішення», вважає він.#Слава_Україні🇺🇦