Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - ЕнергоБізнес
Añadido 14 jul. 2024

ЕнергоБізнес

@energobiz
Número de suscriptores: 1 813
Fotos: 6,260
Videos: 358
Enlaces: 5,180
Descripción:
Офіційний Telegram-канал журналу "ЕнергоБізнес" Наш сайт: https://e-b.com.ua Інформаційна співпраця і розміщення матеріалів, звертайтеся: [email protected] дзвоніть: 067-250-41-32 або 099-704-42-47

👥 Número de suscriptores

1 813
Promedio/Día:: 0
Promedio/Tiempo:: -43
Promedio/Mes:: -545

👁️ Vistas promedio por mensaje

440
Promedio/Día:: 373
Promedio/Tiempo:: 436
ERR: 24.27%

📊 Mensajes por Día

3.3
Último día: 2
Promedio semanal: 3.9
Promedio por día: 3.3

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 434 26-06-05 12:58
🇺🇸 Адміністрація Дональда Трампа виділяє близько $700 млн із федерального бюджету на підтримку та розвиток вугільної галузі США.📉 За словами американського президента, цей крок спрямований на зниження вартості електроенергії та витрат громадян. Він також підкреслив, що вугілля залишається важливим джерелом енергії для багатьох великих економік світу (зокрема Китаю), тому Штати мають зберігати власний потенціал.💰 Левова частина фінансування ($425 млн) піде на модернізацію 13 діючих вугільних електростанцій, які опинилися під загрозою закриття.🏗 Ще $185 млн Міністерство енергетики спрямує на будівництво двох нових ТЕС на Алясці та в Західній Вірджинії. Це будуть перші вугільні електростанції, зведені в країні з 2013 року. Також планується відновити роботу закритої ТЕС у Меріленді. Серед головних отримувачів коштів — Duke Energy, Hallador Energy, Oklahoma Gas & Electric та дочірня структура American Electric Power.🚢 Окремі $75 млн передбачено на створення терміналу West Gateway в Окленді (Каліфорнія) потужністю до 12 млн тонн вугілля на рік. Через нього паливо з Вайомінгу, Монтани та інших регіонів експортуватимуть на закордонні ринки.🛡 Для реалізації цієї програми Білий дім планує задіяти Закон про виробництво продукції оборонного призначення 1950 року, оскільки розвиток вугільної генерації вважають частиною стратегії енергетичного домінування та безпеки США.🌱 Рішення вже спровокувало жорстку критику з боку екологічних організацій, які звинувачують владу в спонсоруванні брудної індустрії за кошти платників податків. Тим паче, що у 2025 році адміністрація Трампа вже скасувала низку заходів держпідтримки вітрової та сонячної генерації.📊 Довідково: за підсумками 2025 року вугілля забезпечило близько 17% виробництва електроенергії в США. Воно поступається природному газу (41%) та атомній енергетиці (19%). Для порівняння, наприкінці 1980-х років частка вугілля в американській генерації перевищувала 50%.#США #Трамп #енергетика #вугілля #економіка #екологія
👁 369 26-06-05 08:29
🇺🇦 Укренерго про стан енергосистеми України на 5 червня📉 Споживання електроенергії знизилося. Сьогодні о 09:30 воно було на 6,1% нижчим, ніж у цей же час попереднього дня. Причина — сонячна погода на більшій території країни, що забезпечує високу ефективність побутових СЕС та зменшує споживання із загальної мережі. Учорашній вечірній добовий максимум залишився на рівні середи, 3 червня.☀️ Користування потужними електроприладами варто перенести на день. Активне енергоспоживання доцільно планувати на період найбільш продуктивної роботи промислових сонячних електростанцій — з 10:00 до 16:00. Внаслідок ворожих обстрілів є нові знеструмлення. На ранок зафіксовані пошкодження мереж у Дніпропетровській, Харківській та Сумській областях. Енергетики вже розпочали аварійно-відновлювальні роботи там, де дозволяє безпекова ситуація, щоб якнайшвидше заживити споживачів. Негода знеструмила три населені пункти на Сумщині. Через грозу та пориви вітру пошкоджено повітряні лінії електропередачі. Ремонтні бригади обленерго вже працюють над їх відновленням.ℹ️ Ситуація в енергосистемі може змінюватися. #енергетика #електроенергія #обстріли #негода #Дніпропетровщина #Харківщина #Сумщина
👁 290 26-06-04 15:40
🔥 ТКЕ почали закуповувати природний газ через Prozorro⚡️ КП «Тепловик» успішно закупило газ через Prozorro для власної когенерації. Це одне з перших підприємств ТКЕ в Україні, яке пішло на такий крок після колег із Черкас та Запоріжжя. Процедуру реалізували в надскладних умовах — із заблокованими рахунками підприємства.📉 До цього ТКЕ намагалися вирішити проблему скасування газового ПСО та блокування рахунків через Уряд, а також вели перемовини з «Нафтогаз Трейдинг». Проте умови НАК виявилися неприйнятними: компанія пропонувала укласти договір «насліпо», без попереднього оголошення ціни. Офіційний запит підприємства ще від 30 квітня досі без відповіді.💼 Через це «Тепловик» провів відкритий тендер на Prozorro та отримав:Кінцеву вартість газу 27 540 грн за 1000 кубометрів (із ПДВ та транспортуванням), що помітно нижче за пропозиції «Нафтогаз Трейдинг».Відтермінування оплати на 180 днів після поставки, що було критично важливим через заблоковані рахунки.🚀 Уже найближчими днями підприємство запустить власну генерацію в мережу в пікові години. Це дозволить забезпечити власні потреби в електриці, уникнути консервації когенераційних установок та частково компенсувати збитки.📊 За даними НЕК «Укренерго», в пікові години системі бракує близько 1000 МВт потужності. Потенціал усіх ТКЕ України складає щонайменше 400 МВт, але він заблокований через скасування ПСО. «Тепловик» стане одним із перших, хто почне видавати додаткові мегавати в систему напередодні літніх піків.#Прозорро #ТКЕ #Тепловик #когенерація #природний_газ #закупівлі #Укренерго #енергосистема #електроенергія #децентралізована_генерація
👁 460 26-06-03 08:30
🇺🇦 «Є хороші результати»: Зеленський підтвердив ураження об'єктів на території Росії🇺🇦 Президент України Володимир Зеленський заявив про успішне ураження важливих об'єктів на території Росії. Серед них — нафтовий термінал у Санкт-Петербурзі та стратегічне підприємство в Тамбовському регіоні. Обидва об'єкти розташовані на відстані понад 600 кілометрів від державного кордону України.🛑 Деталі нічних ударів по Ленінградській області🇺🇦 У ніч на 3 червня українські безпілотники атакували Ленінградську область. 🇷🇺 Як повідомив російський губернатор регіону Олександр Дрозденко, наліт тривав з другої години ночі до сьомої ранку. За його словами, за цей час нібито було збито 50 дронів, проте про реальні наслідки влучань посадовець промовчав.📰 Проте місцеві медіа повідомляють про потужні вибухи, які чули у кількох районах Санкт-Петербурга. 🔥 Внаслідок атаки спалахнув «Петербурзький нафтовий термінал» у Кіровському районі. Це стратегічне підприємство із пропускною здатністю 12.5 млн тонн на рік, яке має 21 резервуар для зберігання нафтопродуктів.📌 Головні деталі атаки у Санкт-Петербурзі:📅 Символічна дата: Удар по терміналу відбувся саме в день відкриття Петербурзького міжнародного економічного форуму (ПМЕФ), який проходить 3–6 червня. На заході очікується виступ Володимира Путіна.📍 Відстань до цілі: «Експофорум», де організували захід, розташований всього за 17 км від охопленого вогнем нафтотерміналу.✈️ Транспортний колапс: Через наліт безпілотників в аеропорту «Пулково» затримали понад 29 рейсів.🚀 Атака на завод «Прогресс» у Тамбовській області🎯 Під ударом також опинилося місто Мічурінськ (Тамбовська область, 🇷🇺 РФ). 🏭 За даними журналістів та підтвердженням від української сторони, ціллю дронів став завод «Прогресс», який виробляє обладнання для систем управління авіаційної та ракетної техніки.Цей завод уже неодноразово ставав ціллю для атак — зокрема у лютому цього року, а також у червні 2025-го та грудні 2024-го.#нафтобаза #БПЛА #ПМЕФ #СанктПетербург #Тамбов #заводПрогресс #Зеленський
👁 468 26-06-02 10:42
🔥 03.06.2026 Прифронтова генерація:між постановою КМУ і реальністю🤝 Урядове рішення про компенсацію різниці в ціні газу для прифронтових регіонів було важливим кроком — і ми вдячні за нього. Але між нормою та реальністю лишається розрив, який зупиняє генерацію.💸 Вимога 100-відсоткової передоплати за прогнозовані обсяги газу за комерційною ціною не синхронізована з графіком оплати виробленої електроенергії. Підприємства, що готові запускати потужності вже зараз, стикаються з касовим розривом у сотні мільйонів гривень щомісяця — в умовах постійних обстрілів, ризику для обладнання і персоналу. Постанова є. Генерація стоїть. Ми хочемо розібратись чому — і що з цим можна зробити.📢 Асоціація суб'єктів розподіленої та маневрової генерації запрошує на відкритий онлайн-захід, щоб відверто проговорити ці виклики. Без офіційних формулювань — з тими, хто безпосередньо запускає обладнання в прифронтовій зоні.🎯 Мета зустрічі — зафіксувати реальну картину та сформулювати позицію Асоціації для подальшого діалогу з КМУ.📅 Дата заходу: 3 червня 2026 року🕒 Час заходу: 16:00-17:00💻 Онлайн / Zoom📋 ПРО ЩО БУДЕМО ГОВОРИТИ• Що реально заважає запускати газову генерацію після прийняття постанови КМУ №403• Касовий розрив: як умови передоплати блокують роботу навіть за наявності компенсаційного механізму• Чи є шлях до нормативного врегулювання — і що для цього потрібно🔗 Участь тільки за умови попередньої реєстрації 👈#Прифронтова_генерація #Асоціація #енергетика #КМУ #газова_генерація
👁 647 26-06-01 14:28
💥У цьому випуску «Енергоблоку» головний редактор журналу «Енергобізнес» Петро Білян та журналіст Олександр Куриленко разом із головою Асоціації з відновлюваної енергетики Ольгою Євстігнєєвою розбирають одну з найгарячіших та найскладніших тем сучасної промисловості — європейський податок на вуглець (CBAM).Що це за «напасть», звідки вона взялася і чому український бізнес довго не вірив у її реальність? Як саме працює механізм CBAM, які галузі потрапляють під удар першими та коли для українських експортерів настануть реальні фінансові зобов'язання? Ольга Євстігнєєва детально пояснює логіку європейської кліматичної політики, розкриває нюанси створення українського Фонду декарбонізації та пропонує конкретні фіскальні кроки, які Україна має зробити вже цього року, щоб адаптуватися до нових правил гри, зберегти експортний потенціал та залучити європейське фінансування для модернізації промисловості.⬇️⬇️⬇️ДИВИТИСЯ ТУТ👈#енергетика #новиниукраїни #україна #ukraine #energy #украина #news #відключеннясвітла #Енергоблок.
👁 432 26-05-30 08:46
🛢 ТОП-20 НАФТОГАЗОВИХ ГІГАНТІВ СВІТУ ЗА КАПІТАЛІЗАЦІЄЮ Свіжий рейтинг від аналітиків Visual Capitalist станом на травень 2026 року демонструє повну картину на ринку вуглеводнів. Візуалізація чітко показує, хто тримає ключі від глобальної енергетики.📌 Абсолютний лідер:🇸🇦 Saudi Aramco$1.8 трлн. На цю компанію припадає рекордні 35.1% від сукупної ринкової вартості всієї першої двадцятки.🇺🇸 Американське домінування:Восьмерка компаній із США забезпечує майже третину ринкової вартості ТОП-20. На чолі цього списку йдуть:ExxonMobil — $637 млрдChevron — $380 млрдConocoPhillips — $152 млрдSouthern Company — $108 млрдDuke Energy — $99 млрд🇨🇳 Азійський сектор (Китай):Китайські державні гіганти міцно утримують свої позиції завдяки високому внутрішньому споживанню:PetroChina — $273 млрдCNOOC — $173 млрдSINOPEC — $95 млрд🇪🇺 Європейські супермейджори:Попри жорсткі екологічні тренди, європейські компанії зберігають високу капіталізацію:🇬🇧 Shell — $249 млрд🇫🇷 TotalEnergies — $206 млрд🇬🇧 BP — $121 млрд🇳🇴 Equinor — $103 млрд🇮🇹 Eni — $83 млрд🌎 Інші великі гравці:🇧🇷 Petrobras (Бразилія) — $142 млрд🇨🇦 Enbridge (Канада) — $119 млрд🇨🇦 Canadian Natural (Канада) — $99 млрд📈 Геополітичний фактор:Окремо варто наголосити на ризиках в Ормузькій протоці. Через цей вузький коридор проходить до 20% світових поставок рідких вуглеводнів. Будь-які збої чи загрози судноплавству в цьому регіоні моментально штовхають світові ціни на нафту вгору та збільшують прибутки нафтогазових корпорацій.#енергетика #нафта #газ #економіка #рейтинг
👁 489 26-05-29 11:16
🔥 «Блокування рахунків ТКЕ неефективне: якби підприємство працювало, "Нафтогаз" отримав би втричі більше» — директор старокостянтинівського «Тепловика»⚠️ КП «Тепловик» уже місяць змушене існувати з арештованими рахунками. 24 квітня виконавча служба за позовом ГК «Нафтогаз Трейдинг» заблокувала роботу підприємства через борги за газ.💸 Борг виник виключно через те, що держава вчасно не компенсувала комунальникам різницю в тарифах. На сьогодні державний борг перед КП «Тепловик» навіть перевищує суму, яку підприємство заборгувало «Нафтогазу».📉 Станом на 26 травня виконавча служба стягнула з рахунків ТКЕ 814,3 тис. грн. Скільки з цього дійшло до «Нафтогазу» — невідомо, адже ДВС першочергово забирає свій 10% виконавчий збір (а це понад 3 млн грн від загальної суми позову у 29,9 млн грн). Блокування рахунків не лише зупинило операційну діяльність та підготовку 30-тисячного міста-героя до зими, а й позбавило «Нафтогаз» реальних грошей.📊 Якби рахунки не заблокували, газовики гарантовано отримали б за місяць понад 2,5 млн грн:🔹 529 тис. грн — автоматичне розщеплення коштів за газовим ПСО (65% від оплат містян);🔹 1,5 млн грн — щомісячний платіж за Мировою угодою;🔹 429 тис. грн — платіж за реструктуризацією боргу.🤦‍♂️ Замість гарантованих 2,5 мільйонів «Нафтогаз» отримав лише 814,3 тис. грн, з яких ще вирахують комісію виконавцям. Класичний майстер-клас із «стрільби у власну ногу»: інструмент примусу формально спрацював, але позивач отримав щонайменше втричі менше, ніж міг би при працюючому контрагенті.#нафтогаз #тепловик #старокостянтинів #тке #борги #тарифи #опалювальнийсезон
👁 492 26-05-28 08:20
‼️ Наступна зима буде ще важчою: підготовка під загрозою зриву через дії «Нафтогазу»НАК «Нафтогаз України» заблокував рахунки 69 підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) через борги за газ. Це фактично паралізує підготовку міст до опалювального сезону 2026/2027 років.Про катастрофічну ситуацію в галузі заявив народний депутат, перший заступник голови профільного комітету ВРУ Олексій Кучеренко.📉 Чому виникли борги?У підприємств ТКЕ просто немає коштів. З 2022 року в Україні діє мораторій на підвищення тарифів на тепло. Різницю між ринковою ціною та тарифом для населення мав компенсувати державний бюджет.75 млрд грн — саме стільки на сьогодні Уряд та бюджет заборгували тепловикам.Замість виплати компенсацій, ТКЕ отримують блокування рахунків від «Нафтогазу», через що змушені зупиняти роботу та розпускати персонал.💸 Плани стійкості без грошейЗа словами нардепа, підготовкою до зими керують одразу кілька штабів (від Кабміну до профільного віцепрем'єра), але головна проблема — повна відсутність фінансування.Загальна вартість заходів для країни — 280 млрд грн (джерела коштів досі не визначені).На прикладі Києва: вартість столичного плану стійкості становить 65 млрд грн, тоді як у наявності є лише 10–12 млрд грн.«Жодні плани без фінансування нічим хорошим не закінчаться. Немає жодних підстав вважати, що наступна зима буде легшою. На превеликий жаль, вона буде ще важчою», — резюмував Кучеренко. #енергетика #опалювальнийсезон #ТКЕ #Нафтогаз #тарифнакриза #ЖКГ #зима2026 #криза #громади
👁 416 26-05-27 09:21
⚡️ УКРЕНЕРГО ПРО СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Головне на цей ранок: ворожі дронові та артилерійські атаки спричинили нові знеструмлення у Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській і Харківській областях. Енергетики вже проводять аварійно-відновлювальні роботи там, де це безпечно. Додала проблем і негода: через грозу та сильний вітер на Сумщині повністю або частково без світла залишилися ще 15 населених пунктів. Ремонтні бригади вже на місцях.📈 Споживання стрімко зросло: сьогодні зранку цифри підскочили одразу на 2,9% порівняно з учорашнім днем. Причина — хмари та дощ, через які побутові сонячні електростанції майже не працюють, і люди масово перейшли на загальну мережу.💡 Важливе прохання до кожного:☀️ Активне споживання (прання, прасування, підігрів) краще перенести на денний час — з 10:00 до 16:00. Будь ласка, не вмикайте кілька потужних приладів одночасно у вечірній пік з 18:00 до 22:00, щоб не перевантажувати систему.⚠️ Ситуація динамічна, тому обов’язково стежте за оновленнями на офіційних сторінках вашого обленерго.#енергетика #світло #обстріли #негода #електроенергія