👁 400
24-10-31 18:53
50Як зрозуміти, що колезі потрібна допомогадопоможіть, поки вашу команду не знищилиПід час повномасштабного вторгнення незручно говорити про work-life balance. Ви просто працюєте, і все. Зачасту — на декількох проєктах. Ще й волонтерите. В таких умовах люди втомлюються швидше, вигорають, втрачають фокус та починають несамовито факапити. Здається, можна просто звільнити таку людину та найняти нову: свіжу, повну енергії та сил. Та з таким підходом стабільну команду не побудуєш.Я вже розповідав, що більше люблю підтримувати, ніж управляти. Для зручності виділив для себе «ред флегі», за якими розумію, що людині зле і потрібно шукати рішення. По цим червоним прапорцям можна і свою поведінку проаналізувати. Тож вашому колезі потрібна допомога, якщо вона:❌ використовує слова «Не знаю, що робити», «Не розумію, в чому проблема», «У мене немає на це часу». Я ще ніколи не чув, щоб хтось казав це в перші 3-4 місяці своєї роботи над проєктом, тому цей критерій для новеньких людей не підійде, на відміну від наступних.❌ ставить нереалістичні дедлайни виконання задач: або бере великий запас часу, або говорить щось типу «зроблю на завтра». Останній варіант як не дивно найбільш поширений. Він кидає колегу у замкнене коло: не встигаєш нічого зробити - тобі соромно - обіцяєш зробити все швидко, щоб внутрішньо виправдатися за свій факап - не встигаєш - знову обіцяєш зробити якомога швидше - не встигаєш - тобі соромно. ❌ декілька разів поспіль порушує дедлайни, які сама ж собі поставила. У мене в одному проєкті була колега, яка зірвала 6 разів поспіль дедлайни по одній і тій же самій задачі. Для мене тривожним знаком є те, коли я зриваю вказані строки два рази підряд.❌ пояснює, чому вона не зробила задачу, і не говорить про те, як буде вирішувати задачу з врахуванням цієї причини (наприклад, не ставить новий термін виконання задачі). З цим часто стикаються в громадському секторі, де більше бюрократії та менше швидкість прийняття рішень.❌ бере вихідний/лікарняний день кожні 2-3 тижні. Мій організм вже адаптувався і тому коли працюю над декількома проєктами одночасно, то хворію здебільшого по вихідним. Але навіть якщо так, то ці 1-2 дні вас і мене не врятують. Відчуття відновлення оманливе, та протриває недовго.Якщо ви тімлід, ви мабуть і так знаєте, що робити, коли хтось у вашій команді починає «редфлежити». А якщо ви просто хочете відчувати, що можете покластися на колег, і вам важливо працювати у здоровій команді — то для вас я згодом напишу окремий пост про те, як можна підтримувати колег (увага, це не синонім «робити чужу роботу»).А як ви розумієте, що людина у вас в команді втомилася або вигоріла або перебуває в поганому психоемоційному стані? Що робите з цим?