Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Дизрайтер
Añadido 14 jul. 2024

Дизрайтер

@disWriter
Número de suscriptores: 1 090
Fotos: 111
Enlaces: 162
Descripción:
Говорю про спільноти, менторство, комунікації та турботу про себе. Автор: @yaroslav_boruta Підписатися на email-розсилку: https://diswriter.substack.com/ Підтримати Дизрайтер: https://base.monobank.ua/6X7AakrHjwf5MP

👥 Número de suscriptores

1 090
Promedio/Día:: -3
Promedio/Tiempo:: 0
Promedio/Mes:: +3

👁️ Vistas promedio por mensaje

408
Promedio/Día:: 400
Promedio/Tiempo:: 520
ERR: 37.43%

📊 Mensajes por Día

0.1
Último día: 1
Promedio semanal: 0.1
Promedio por día: 0.1

Historial de cambios de nombre

Дизрайтер 2024-12-18
ДизРайтер 2024-07-14

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 298 25-02-12 12:07
63Як відповісти на питання «Чому ви хочете працювати в нашій команді»?бо у вас є грошіОсь ви склали таблицю, занесли туди 30-40 вакансій, і збираєтеся відправляти заявки. Окрім резюме та портфоліо, більшість вакансій потребує написання мотиваційного листа. Одне з питань, на яке треба дати відповідь у листі — це «Чому ви хочете працювати в нашій команді?».Якщо ви мрієте потрапити в конкретну компанію — ви знаєте, чому саме туди. Для всіх інших випадків я розкажу, як можна описати «унікальність» організації в мотиваційному листі.🟢 Згадайте про проєкти компанії, які вам відгукуються. Бажано щоб вони перетиналися з тим, що ви робите. Такі проєкти легко знайти, якщо ви подаєте заявку в дизайн-, комунікаційні агенції, у відеопродакшени чи громадську організацію. Бо у них завжди є успішні кейси, про які вони радо розповідають публічно. Можливо, вам відгукується нова айдентика Полтави від дизайн-студії, бо ви розвиваєтеся в напрямку брендингу українських міст та маєте в портфоліо концепт айдентики для Кременчука. Можливо, ви довгий час працювали в громадському секторі і вам подобаються організації, що допомагають громадському сектору в Україні вижити — а компанія безплатно створює сайти для ГО.Приклад: Ваша пропозиція айдентики для Полтави надихнула мене створити стікерпак для киян, які приїхали в столицю з Полтави. Разом з вами хочу далі створювати зрозумілі та зручні дизайн-системи для українських міст.🟢 Підсвітіть попередні точки контакту з компанією. Можливо, ви вже працювали з компанією в межах окремого проєкту або взаємодіяли з нею як з партнером під час роботи в іншому місці. Бонусом це показує, що з вами у компанії вже був позитивний досвід роботи, а брати людину «з вулиці» - це завжди трохи лотерея. Приклад: Хочу попрацювати з вами, бо ми вже співпрацювали з ШоТам, коли я працював в спільноті Навзаєм та в громадській організації Стабілізейшен сапорт сервісез.🟢 Опишіть, чого ви можете досягнути разом із обраною компанією. Можливо, ви працювали в онлайн-спільноті засновників стартапів і хочете використати набуті знання для розвитку офлайн-спільноти фаундерів. Або ж ви хочете зробити школу для подкастерів-початківців, і тому подаєте заявку на роботу в студії зі створення подкастів.Приклад: Мені цікаво далі досліджувати цю сферу і допомагати стартапам налагоджувати зв'язки зі своїми колегами та розбудовувати стартап-екосистему України.🟢 Розкажіть про досвід ваших знайомих, що працюють в компанії. Цей спосіб варто використовувати у зв'язці з якимось із вищезазначених. «Хочу до вас, бо мій знайомий у вас працює» не надто переконливе саме по собі. А як ви відповідаєте на питання «Чому ви хочете працювати в нашій команді?»?
👁 333 25-02-03 12:34
61Реклама впливає чи відображає?ще одна думка про honestisingУ Огілві «Про рекламу» прочитав цікаву думку: реклама відображає суспільство, а не впливає на нього. Тому спочатку з'явився рух MeToo, а два роки потому Gilette перепродумали свій вектор з The Best a Man Can Get на The Best a Man Can Be (це вже приклад від мене, бо Огілві застав лише оригінальну рекламу 1989-го року).Це підводить до двох речей:1. Бренди не хочуть змінювати світ навколо, вони адаптуються до потреб клієнт_ок.2. Реклама — класний інструмент дослідження суспільства.Тому зараз у мене пропав запал переглядати круту рекламу. Я розумію, що це спосіб заробити на змінах світу, а не самим стати цією зміною. Ну але ж це бізнес 😅P.S. До речі, першою рекламою, над якою працював Огілві, була реклама кухонної плити. І в ній він показав голу жінку. Потім Огілві визнав, що це було помилкою, бо сексуальність не стосувалася рекламованого продукту. До публікацїі прикріпив цю стару рекламу, яка використовує «Сніданок на траві» Клода Моне.
👁 375 25-01-21 13:52
60Що робити з даними, які зібрали під час дослідження?просто аналізуй цеДослідження не закінчується на зборі інформації. Після нього настає час шукати сенс у тому, що ці дані нам показують.Для аналізу даних я зазвичай слідую такому фреймворку:1. Читаю всі дані підряд: від транскрибацій глибинних інтерв'ю до кількісних звітів за період дослідження.2. Роблю швидкі нотатки. Зазвичай, пишу щодо тих моментів, які повторюються та/або привабили мою увагу. Тут поки немає системності, це скоріше етап брейншторму.3. Виділяю висновки — повторювані моменти в дослідженні. Наприклад, більшість учасни_ць вказали, що їм подобаються офлайн-івенти. Або всі учасни_ці відмітили дружність до новачків у спільноті. Висновки не є оціночними, це просто підтвердження фактів, які ми визначаємо за результатами дослідження. Приклад висновку: «Для учасників єдиний спосіб активної взаємодії зі спільнотою — це офлайн-події.».4. Перевіряю, чи відповідають кількісні показники тому, що я дізнався під час дослідження. Цей етап обов'язковий для відповіді на питання «Що означає те, що ми дізналися під час дослідження?». Наприклад, всі опитувані можуть сказати, що обожнюють офлайн-івенти, але кількісно більше ходять на онлайн-івенти. Це може свідчити про нерепрезентативність опитування або що незручна локація офлайн-івентів більше за любов до цього формату. 5. На основі висновків, швидких нотаток та кількісних показників пишу інсайти. До кожного інсайту я вказую ті дані, на основі яких побудував інсайт. Приклад інсайта: «Учасники спільноти мають синдром «самотність в натовпі» через тимчасові інтенсивні зв’язки, які утворюються між учасниками воркшопів, резиденцій, інтенсивів тощо». Визначень інсайту безліч, і я би приділив цьому окремий пост. Для мене це щось типу відкриття, заснованого на зібраних даних.6. Окремо виписую особисті спостереження. Це суб'єктивні думки щодо проведеного дослідження, які я не підтверджую даними. Також сюди можу додати пропозиції по вирішенню проблем, які виявив під час дослідження. Приклад такого особистого спостереження: «Учасни_ці хочуть зустрічатися зі спільнотою. Офлайн-зустрічі сильніше сприяють побудові спільнотності, але немає бюджету на їхню організацію. Можливо треба комбінувати офлайн та онлайн, щоби переключати увагу спільноти та залучати їх до життя ком'юніті».А як ви аналізуєте дані, які зібрали під час дослідження?
👁 354 25-01-17 10:57
«Медіамейкер» — це медіа для тих, хто працює в медіа. І саме завдяки ним я помітив, що медіа почали звертати увагу на ком'юніті-менеджмент (і я навіть консультував медійників з однієї організації щодо запуску спільноти). Це і платні підписні клуби як у hromadske та The Ukrainians, і відкриті спільноти регіональних видань. Разом із командою «Медіамейкера» ми зібрали ТОП-3 матеріали про ком'юніті. Вона буде корисною тим, хто допомагає медіа запускати і розвивати спільноти, консультує в сфері ком'юніті-менеджмента або партнериться з медіа з боку бізнеса та громадського сектору. 👉 Розвиток спільноти має стати пріоритетом для медіа у 2025 році. Експерти JOURNALISM.CO.UK склали прогнози для медіа на 2025 рік, один з фокусів — на розвиток спільнот в медіа. Особисто я бачу майбутнє за локальними невеликими спільнотами регіональних медіа та вузькоспеціалізованих видань. 👉 SEO проти спільноти: хто виграє? Роздуми SEO-експерт_ок про те, що будувати контент тільки навколо ключових слів — стратегія для проєктів з безлімітним бюджетом (привіт, айтішка). Тому контент має бути в першу чергу для спільноти. Здається, у цьому матеріали між «спільнотою» та «читачами» ставиться знак «дорівнює», та все ж раджу звернути увагу на поради.👉 Фани створюють контент для спільноти. Незвичний спосіб подивитися на свою спільноту як на екосистему фанів. В ком'юніті-менеджменті навіть є super users по аналогії з super fans. Фанати бренду можуть стати фанатами спільноти і у вас буде любоу, яку високо оцінить маркетинговий відділ :)Корисного читання! #реклама
👁 335 25-01-08 10:14
585 способів залучити спільноту до проведення дослідження спільнотиавтономність, самозарадність, проактивністьІ знов повернуся до Transformative Research Toolkit, який нещодавно дочитав. Мою увагу привернуло те, що автор_ки гайду пропонують залучати спільноту безпосередньо до процесу дослідження.У класичному дослідженні учасни_ці залучені як респондент_ки, які проходять опитування та відповідають на питання в глибинних інтерв'ю. Та як можна ще залучити учасни_ць до дослідження в спільноті? Ось до чого я дійшов (та що хочу протестувати у спільноті, з якою буду працювати):1️⃣ Побудувати power map. На ній учасни_ці позначають людей та організації, які впливають на досягнення цілі спільноти. На мою думку, в групу треба залучити найбільш активних учасників або з ядра спільноти. 2️⃣ Обговорити питання в фокус-групах. Це схоже на глибинні інтерв'ю, але фокус-групи передбачають взаємодію учасни_ць групи, та спонукають перейти на «рівень вище», і доєднатися до команди, що проводить дослідження. Для останнього знадобиться реєстраційна форма для збору заявок від бажаючих. В ідеалів — в якості фасилітатора залучити людину зі спільноти (тобто не ком'юніті-менеджер_ку).3️⃣ Попросити у людини на глибинному інтерв'ю запропонувати 1-2 питання по темі дослідження. Потім ці питання ви зможете задати наступній людині. Я використовував аналог цього прийому та пропонував респондент_кам задати мені будь-яке питання наприкінці глибинного інтерв'ю, на яке я давав відповідь. Більшість цих питань стосувалися роботи спільноти та дослідження.4️⃣ Навчити людей зі спільноти проводити дослідження, та після цього залучити їх до проведення дослідження в межах спільноти. Mind blowing рішення, яке, на мою думку, підійде громадському секторі. Наприклад, «Мапа Реновації» спочатку вчила учасни_ць спільноти проводити дослідження та працювати з архівами, а потім за їхньою допомогою створили мапу Києва. 5️⃣ Дати учасни_цям спільноти на розшифровку записи глибинних інтерв'ю. Це зменшує витрати на розшифровку (хвилинка бізнес-мислення) та дає людям можливість послухати досвід колег зі спільноти. Також можна давати готові розшифровки респондент_кам для перегляду та оновлення. Наприклад, у моєму останньому дослідженні спільноти УкраїнаМрії для Україно-данського молодіжного дому респондентка згадала про декілька важливих речей вже після проведення інтерв'ю. Її думки я занотував в розшифровку запису інтерв'ю.А як ви залучаєте учасників своєї спільноти до проведення досліджень?
👁 305 25-01-06 11:21
57Слова, якими ми граємочому важливо вміти писати текстиНавіщо ми пишемо? Неважливо, це прес-реліз, експертний лонгрід чи невелика публікація в Інстаграмі — перед нами стоїть задача досягнути бажаної дії від читач_ки. Це може бути отримання акредитації для ЗМІ, замовлення консультації чи створення дискусії навколо громадського питання. Коли фокус «досягнути бажаної дії від читач_ки» зникає, починаються проблеми. Наприклад, якщо за умовами гранту треба написати 4 статті без прив'язки до кількості переглядів — у нас відсутнє розуміння бажаної дії від читач_ки (перейти за посиланням та відкрити статтю). У оголошення, яке я прикріпив до публікації, та сама проблема. Фокус цього оголошення — отримати заявку на участь в йозі. В тексті на це спрямовані:- перше речення (ми знайомимося із вчителькою та напрямом йоги)- два речення в четвертому абзаці (ми дізнаємося про досвід викладання йоги та підтвердження цього досвіду)- шостий та сьомий абзаци (ми дізнаємося більш детально про особливість кундаліні йоги та про формат занять). Для чого існує текст, що залишається? Він відсіює аудиторію, адже ми дізнаємося, що заняття не підійдуть тим, хто:- підтримує використання фемінітивів;- розглядає йогу як фізичну, а не духовну практику.Ніби все логічно: ми і про бажану дію від читач_ок потурбувалися, і відсіяли нецікавих нам клієнт_ок. То що ж не так? Просто у цьому оголошенні забули про турботу про читач_ок: чого вони хочуть? що їм треба? які у них запити? Якщо мій запит — знайти нову групу для занять йогою — то мені прийдеться прочитати все оголошення на А4, щоб побачити деталі. Це довго та нецікаво. Тож цей текст, на мою думку, закриє запит «шукаю групу для занять йогою як духовною практикою від вчительки-новачка». А що ви скажете щодо цього оголошення? Записалися би на йогу?
👁 356 24-12-11 13:59
56Як розшифровати неякісний запис інтерв'ю або виступу, за допомогою Express Scribe? жодної поради про розшифровку за допомогою ШІ, вибачтеРано чи пізно щось піде не так. Зіб'ються налаштування в телефоні, на конференції увімкнуть гучну фонову музику, а спікер забуде скористатися мікрофоном. До повномасштабного вторгнення я часто працював із неякісними записами, коли робив конспекти з виступів на IT-конференціях та готував експертні лонгріди з декількома експерт_ками. Зараз я роблю запис про всяк випадок, а так вистачає швидких нотаток на телефоні чи в макбуці. Та якщо ви часто працюєте із записами розмов, то поділюся покроковою інструкцією, як витягнути максимум з неякісного аудіозапису за допомогою застосунку Express Scribe.Це важливо: я не буду радити жодні AI-інструменти. Якщо ви знайшли той, який для вас спрацював — розкажіть про це в коментарях. Тут же я поділюся більш консервативними методами, які працюють завжди.1. Встановіть застосунок Express Scribe для ПК. Безоплатна версія доступна для некомерційного використання, частина функцій також недоступна: наприклад, обмежені формати аудіофайлів, з якими працює програма. У платної версії є непоганий автоматичний транскрибатор, який не розпізнає українську 🥲 2. Обробіть звук. В Express Scribe є декілька фільтрів (Special Audio Processes), які вам стануть в нагоді:—> High Pass Filter. Зазвичай використовую його двічі на один і той самий запис. Якщо накласти більше двох разів, то можна отримати суттє спотворення оригінального запису.—> Extra Volume Boost. Це простий спосіб виправити тиху мову спікер_ки на запису. З кожним новим використанням збільшує загальну гучність запису, тому будьте обережні при використанні. —> Background Noise Reduction. Добре працює з спікер_ками, які говорять на події із значним фоновим шумом. Використовую рідко, зазвичай вистачає перших двох фільтрів.3. Виставте швидкість відтворення на 60%. Якщо поставити швидкість нижче, то мозок почне сприймати запис як окремі літери та вигуки. Людина на запису говорить повільно або ви вмієте швидко друкувати? Ставте швидкість відтворення на 80%. Цього зазвичай достатньо для того, щоб розшифрувати запис поганої якості. Та якщо й це не допомагає, то є три додаткові поради, не пов'язані із застосунком:👉 Спробуйте інші навушники. В період активної роботи з аудіозаписами я використовував навушники-вкладиші для розшифровки записів із фоновою музикою, а Koss Porta Pro — для записів інтерв'ю. 👉 Будьте в контексті почутого на записі. Для цього дізнайтеся по максимуму про місце запису, подію або людину, яку пишете. Це краще зробити до початку запису. Так мозку буде легше сприймати почуте. Особливо це допомагає, якщо на запису згадують імена, прізвища, назви компаній та продуктів. Також можна перевірити вже відомі факти із тими, які ви почули на запису.👉 Перевірте наявність іншого, більш якісного запису. Одного разу на конференції я записав виступ спікера, але стояв занадто далеко і запис було неможливо розшифрувати. На щастя, за пару днів після конференції, на мою пошту як учасника прийшли відеозаписи всіх виступів спікер_ок, із якісним звуком.А як ви працюєте з аудіозаписами, які треба розшифрувати? Користуєтеся ШІ?
👁 335 24-12-06 08:16
55Як обрати той самий проєкт: матриця 4Fкласних проєктів багато, та не всі варто братиЯ дуже довго вчився відмовлятися від нових проєктів. Довгий час це було виключно питання мого вільного часу. Тому я забивав його декількома проєктами, адже все здавалося цікавим та важливим. Така мультизадачність призводила мене до вигорання, розчарування в своїй сфері та до постійної тривожності. Одного разу я почув що можна не працювати про матрицю 4F і з того часу намагаюся обирати нові проєкти саме за нею.З чого складається ця матриця? 4F — це набір з чотирьох критеріїв:😁 Fun. Інтерес та задоволення від роботи.🤑 Finance. Бюджет проєкту.🤩 Famous. Наскільки проєкт здатен принести славу (тому альтернативна назва цього критерію — Fame).🤖 Future. Можливість проєкту змінити на краще життя України (саме тому я люблю працювати з громадськими організаціями). Цей критерій я почав додавати з початком повномасштабного вторгнення.Правила вибору проєкту виглядають так:🟢 якщо проєкт відповідає лише 1 критерію, то біжіть від нього якомога швидше;🟢 якщо 2 з 4 критеріїв співпадають, то це черговий проєкт, який можна взяти, якщо вам нічого робити;🟢 якщо 3 з 4 критеріїв співпадають, це хороший проєкт, який варто взяти в роботу;🟢 якщо 4 з 4 критеріїв співпадають, це мрія, хапайте її і радійте життю.А як ви вирішуєте, чи варто братися за цей проєкт?
👁 343 24-11-12 10:10
52ТОП-3 способи активізувати спільноту, які вам не варто використовувативаша спільнота буде активною цілий день! Для цього достатньо...Є багато способів підвищити активність спільноти. Можна написати статтю про учасни_ць спільноти. Можна провести серію подій для «своїх». Інколи достатньо просто змінити структуру спільноти (пам’ятаєте ажіотаж навколо «гілок» в Телеграмі? Отож бо і воно). Та є і такі способи, які вам навряд чи сподобаються — якщо ви звісно хочете побудувати здорову спільноту, а не просто показати красивий кейс в портфоліо «+150% нових повідомлень за 1 місяць». Якщо ви хоча б рік працюєте ком'юніті-менеджеркою, то вам ці способи або пропонували використати в роботі, або ви самі до них прийшли і тестували. Тож я розкажу про свої три неочевидних «сірих» способи активізувати спільноту, про які я знаю і навіть частково використовував в роботі (вже не використовую). Розмістив їх від найбільш прийнятного до такого, який найгірший з точки зору етичності (особисто для мене).🔴 Писати особисті повідомлення людям, які могли б відповісти на запит в спільноті, та просити їх відповісти. В цьому немає проблем з точки зору етичності. Та постійно відписування особистих повідомлень — ресурсоємне заняття, яке нереально автоматизувати і яке дуже втомлює. Вперші місяці життя спільноти ви можете використати цей спосіб, якщо класичне «тегну експерт_ку в коментарях» не працює. Та мою думку, створення відкритої бази знань та побудова ядра спільноти дасть набагато кращий результат.🔴 Заплатити експерт_кам, які будуть відповідати на запити в спільноті. З першого погляду, це хороший варіант для фахових спільнот. Людині все одно, хто вирішить його проблему: ентузіаст_ка зі спільноти чи найняті експерт_ки. Та стратегічно це погане рішення, бо таке «експертне» вирішення запитів не будує відносини між людьми. А без відносин не буде і спільноти. 🔴 Завести декілька профілей і запускати дискусії, перемикаючись між профілями. В роботі з одним проєктом мені прямо сказали: «Створи 6 профілей і хай кожний пише по одній статті на 2-3 дні». Якщо найняти ще пару людей, то можна створити видимість живої дискусії безплатно без реєстрації та смс. Щоправда це поламає вам статистику спільноти (бо ви не зможете врахувати дані активності при формуванні звіту) та змусить відчувати, що ви робите monkey job. А які способи та інструменти для розвитку спільноти ви використовували та не хотіли би повертатися до них знову?
👁 388 24-11-04 10:10
51Як я відчув свій біологічний годинник (і прийняв його)Це хмара? Це літак? Це режим дня!Я завжди намагався ставити робочі дзвінки якомога раніше. Це ніби хороший привід відчути «магію ранку», бути бадьорим та продуктивним, встигати все до кінця світлового дня.Зрозуміти, що я обманюю сам себе, мені допомогла Укрзалізниця, а конкретно — рейс «Київ-Полтава», яким я користуюся раз на три місяці. Потяг відходить о шостій тридцять ранку, тож вставати доводиться не пізніше п’ятої ранку (саме про цей час написано в «Магії ранку», і це не останнє використання слово «ранку» в цій публікації). Цілий день після такого пробудження у мене ніби пісок в очах і я не можу зосередитися на простих задачах.Після чергової такої поїздки я прочитав книгу «Коли я нарешті висплюся», яку раджу і вам. Вирішив послідкувати за своїм режимом дня і піками продуктивності. Ось до чого я прийшов:🔴 прокидатися раніше 08:30 мені фізично некомфортно🔴 на дзвінку о 10:00 чи 10:30 я чекаю, коли він закінчиться, бо не можу зосередитися на обговоренні🔴 після кави об 11:30 відчуваю, що починається вже якась робота🔴 після обіду працюю як навіжений🔴 о 19:30 згадую, що треба і повечеряти🔴 після вечері о 21:30 сідаю працювати на годину-півториТож як можна моє несприйняття ранкової роботи та любов до роботи ввечері адаптувати до графіку, за яким працює більшість моїх проєктів? Для цього я:🟢 почав вставати о 08:30. Півгодини розкачуюсь, снідаю і у мене залишається ще десь півгодини-година перед ранковим дзвінком повайбувати, почитати, прийти в себе🟢 до обіду надаю перевагу таким задачам як планування, рефлексія, відповіді на пошту. Також можу прибрати в квартирі, помити посуд, зробити ще щось по побуту, щоб не витрачати на це час після обіду, в час найбільшої продуктивності🟢 ставлю дзвінки та великі задачі на час після 13:00. 🟢 орієнтовно з 16:00 до 19:00 у мене найбільш продуктивний час, який використовую для найскладніших задач🟢 після вечері роблю задачі»-драфти»: наприклад, пишу чорнові версії публікацій на канал, накидую план на наступний день або записую ідеї, що за день прийшли в голову.Поки що моя схема працює. Але сумніваюся, що її можна використати в офісній роботі або у роботі з великими компаніями, де багато дзвінків в першій половині дня. Якщо ж ви працюєте попроєктно і вже стали джедаєм чи джедайкою самоменеджменту — то послідкуйте за собою. Коли ви найбільш продуктивні? Коли ви починаєте відчувати втому? Чим ви любите займатися в різний час дня?