Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Блог Антона
Añadido 06 ene. 2025

Блог Антона

@atsypko
Número de suscriptores: 491
Fotos: 414
Videos: 8
Enlaces: 97
Descripción:
Золото міжнародної олімпіади з інформатики 2017. Випускник Каліфорнійського Університету Берклі та Кембриджу. Голова Федерації олімпіадного програмування @arsijo

👥 Número de suscriptores

491
Promedio/Día:: 0
Promedio/Tiempo:: 0
Promedio/Mes:: +5

📊 Mensajes por Día

0
Último día: 0
Promedio semanal: 0.1
Promedio por día: 0

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-01-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 423 26-06-19 14:38
Час розповісти, чим я займаюся у Київській школі економіки.Все почалося з проблеми, що зараз серед олімпіадників не так багато варіантів, куди вступати саме в Україні, якщо вони хочуть продовжувати розвиватися у напрямку теоретичних компʼютерних наук та/або продовжувати займатися олімпіадами з інформатики.Саме тому я вирішив зайнятися розвитком такої альтернативи в Україні в KSE. Цього року було створено мінор з теоретичних компʼютерних наук в KSE.Що таке мінор? - Це можливість для студентів вибирати додаткову міні-спеціальність під час навчання. У нас це виглядає так:* Студентам потрібно буде пройти обовʼязковий курс "Ускладнені алгоритми", який фактично є вступом на цей мінор.* Студентам потрібно буде пройти певну підмножину ускладнених курсів на різні предмети інформатики (наприклад, теорія ігор, теорія графів, криптографія тощо).* В останній рік студентам потрібно буде пройти спеціальний семінарний клас, на якому їм потрібно буде зробити міні-дослідження.Цей мінор доступний на таких спеціальностях в KSE: програмна інженерія, штучний інтелект, прикладна математика.Крім цього, цього року ми вперше провели в KSE олімпіаду для школярів, а в грудні проведемо SEERC.До речі, KSE набирає людей на очну літню школу, де будуть вчити будувати автономні AI-агенти. Детальніше за посиланням. Дедлайн завтра.
👁 1,450 26-05-01 19:15
Команда Алготестера продемонструвала свою неспроможність належно організовувати ICPC в Україні. Йдеться і про узурпацію процесу ухвалення рішень, і про нав'язування власної платформи всупереч інтересам спільноти. На моє переконання, ще один рік проведення студентської олімпіади в такому форматі завдасть олімпіадному руху більше шкоди, ніж користі.Кілька місяців тому я вирішив, що ситуацію треба змінити — і що готовий особисто взяти на себе відповідальність за ICPC в Україні. І ось нарешті можу поділитися доброю новиною: мене призначено координатором українського майданчика ICPC SEERC, а фінальний етап відбудеться в Київській школі економіки, де я працюю.Ось що можу пообіцяти:* I етап пройде на сервері, який витримає 500 команд без падіння (здогадайтесь, на якому).* Відкритість і демократію. За останні два роки всі рішення фактично ухвалювала одна людина. Натомість буде створено демократичний комітет.* III етап проводитиметься в максимально рівних умовах із грецькою локацією — на одному образі та одній тестувальній системі. Торік через небажання команди Алготестера використовувати будь-яку платформу, крім власної, грецьким організаторам довелось запускати олімпіаду одночасно на двох системах — що є абсурдом. Тим більш, вибір платформи належить саме їм, а не українській стороні.* Комунікацію з європейськими колегами буде відновлено. Репутація українських організаторів серйозно постраждала через недотримання базових вимог ICPC — зокрема, реєстрації через офіційний сайт та використання централізованого образу.Дуже сподіваюсь, що через три роки ми зможемо передати олімпіаду наступному навчальному закладу, який буде готовий організовувати фінальний етап на такому ж високому рівні.
👁 2,220 26-01-30 08:46
26-го січня відбувся II етап олімпіади з інформатики. Розкажу трохи про підсумки цієї олімпіади.В олімпіаді взяло участь приблизно 1500 учасників по всій Україні. Це десь на тисячу менше, ніж ми очікували 13-14 грудня, і на кілька сотень менше ніж минулого року.Замість нормальної системи ми використовували міні-тестувальну систему на Google Colab. Чому саме він? Бо використання будь-яких інших ресурсів чи тестувальних систем могло означати, що наші західні "колеги" можуть написати відповідну скаргу і щодо неї. Ми уже перенесли олімпіаду на 26-те січня, останній можливий день відповідно до положення. Вибір був або проводити олімпіаду так, або II етап олімпіади з інформатики не відбудеться цього навчального року взагалі. Це означає, що не було б ні III етапу, ні офіційної поїздки на міжнародну, і відповідно, жодних стипендій переможцям та їх визнання зі сторони держави. Тому ми і пішли на такий крок.У мене було кілька днів, щоб придумати якусь систему і опублікувати її на мій день народження 14-го січня. Наскільки вийшло на ній провести олімпіаду - так собі. Найбільш популярні проблеми:* відсутність редактора онлайн;* відсутність можливості перевіряти свої рішення на повному наборі тесті і відразу бачити свої бали;* відсутність нормальної можливості ставити питання та особисто отримувати відповіді на них;* відсутність нормальної системи трекингу входу та запитів, щоб потім здійснити перевірки на порушення академічної доброчесності;* відсутність зберігання розв'язків;* потреба перезавантажувати систему кожні 90 хвилин.* складність встановлення системи;* нестабільність ресурсів Google Colab - один і той же код може виконуватись дуже по-різному;* відсутність обмеження на пам'ять;* ну й найбільш фундаментальне - Google Colab не створювався і не може використовуватись, як система для проведення олімпіад.Досвідчені учасники з нею розібрались та справились, тому ця зміна не сильно вплинула на найсильніших учасників. Проте менш досвідчені учасники мали велику кількість проблем з нею. Це досить погана реалізація олімпіади з інформатики саме для популяризації інформатики серед школярів. Після олімпіади у відгуках я прочитав дуже велику кількість незадоволених учасників, які були засмучені такою системою, і більшість з яких просила повернути Eolymp. Мені дуже шкода всіх учасників, яким прийшлось пережити такий формат, наша команда зробила все, щоб зменшити негативний вплив на олімпіаду від наших західних "колег" і провести олімпіаду найбільш адекватно, як це можливо у таких реаліях.І риторичне питання до моїх західних "колег". Ви таку олімпіаду хотіли? Чи ви хотіли, щоб всі області проводити олімпіаду на вашій системі, яка постійно падає при великій кількості користувачів? Чи, можливо, ви хотіли, як в радянські часи, на листочках писати код?Що буде наступного року? Ще не знаю. Але точно можу сказати, що я зроблю все, щоб такого формату більше ніколи не було на олімпіадах з інформатики, і щоб ми повернулись до звичного для всіх формату олімпіад, від I до III етапів.
👁 1,800 26-01-14 16:46
II етап олімпіади з інформатики відбудеться 26-го січня на Google Colab. Що це означає для учасників? Те, що вони не зможуть, як це прийнято на всіх олімпіадах з інформатики, перевіряти свої рішення онлайн та відразу отримувати бали, а повинні будуть в кінці олімпіади відправити свої рішення у Google-форму, і лише після олімпіади рішення будуть протестовані. Схожий підхід використовувався дуже давно, ще так років 20 тому, коли не були тестувальних систем.Це великий крок назад у розвитку олімпіад з інформатики, проте це, мабуть, найкраще рішення, яке могло бути у таких умовах, що є зараз. З альтернатив також було те, щоб не проводити олімпіаду з інформатики цього року, проте мені здається, що всім має бути очевидно, що це ще гірше.Що ми маємо зараз? Конкуренти Еолімпа звинувачують, що використання Еолімпа несе загрозу персональним даним учасникам. Відповідно, поки триває перевірка, ми не можемо його використовувати на олімпіаді. Так само ми не можемо використовувати інші тестувальні системи (той же CMS), бо звідки ми знаємо, що там немає витоку даних чи іншої "зради". Тому, рішення, як проводити олімпіаду, приймалось, враховуючи те, що тестувальні системи використовувати не можна.Враховуючи це, ми прийняли рішення проводити олімпіаду на ресурсах Google, компанії, до якої є універсальна довіра.Звісно ми не хотіли проводити це виключно у форматі - "ось вам завдання, відправте рішення у Google форму, а далі ми будемо перевіряти". Тому ми вирішили, використовувати Google Colab з "міні-тестувальною системою". Це дозволить учасникам завантажити на олімпіаді файл у Google Colab, після чого завантажиться тестувальна система. У неї уже можна буде читати умови, перевіряти своє рішення на певному наборі тестів, і отримувати вердикти тестування. Ба більше, весь код цієї системи буде доступний учасникам, і вони самостійно зможуть перевірити те, як там все працює. Проте, звісно, функціонал цієї платформи дуже далекий від того, до чого всі звикли.Також хочу подякувати всім причетним:* Claude Code, який зміг згенерувати працюючу тестувальну систему за кілька днів;* Всім моїм нервовим клітинам, що залишились і змогли нормально використати Claude Code;* НЦ "МАНУ", які протягом останніх кількох місяців зробили дуже багато, що олімпіада з інформатики все таки відбулась (це не сарказм);* Львівському відділу МАН, за ініціативи якого почалось "розслідування", що в кінцевому результаті призвело до того, що з'явилась нова тестувальна система на Google Colab (а це уже сарказм).Тепер щодо майбутнього. Чи буде такий формат олімпіади уже і на наступних етапах та роках? Дуже надіюсь, що ні, але поки про це рано говорити.
👁 1,830 25-12-13 09:16
II етап олімпіади з інформатики перенесено через скаргу Львівської ОВА, що ми проросійські і використання Еолімпа є небезпечним.МАН разом з предметно-методичною комісією вирішили дозволити областям використовувати будь-яку платформу для написання олімпіади (попри те, що це створює нерівні умови). У четвер МАН відправив архів задач, і Львівський оргкомітет відразу почав скаржитись, що ми у чекерах використовуємо testlib.h, а це погано, і що вони не будуть його ставити. Комісія знову пішла їм на зустріч і запропонувала свою допомогу, щоб переписати чекери на їхню бібліотеку. Вони погодились і обіцяли надати бібліотеку та контакт людини, що буде відповідальна за завантаження задач на алготестер. Після цього я їм ще декілька разів дзвонив, але вони ні перше, ні друге так і не надали. Проте вже у п'ятницю вони почали заявляти, що саме ми відмовились це робити 🤷‍♂️Також варто зазначити, що за декілька днів до цього їхній обласний Департамент освіти і науки публічно заявив, що "Eolymp створює потенційні ризики для учасників, зокрема у сфері інформаційної безпеки" так і не пояснивши, що це означає. Вони, можливо, натякають, що ми зливаємо особисті дані учасників росії? Вони повністю ігнорують той факт, що абсолютний мінімум даних, що нам потрібен - це ПІБ та клас виконання учасників. У них, мабуть, звикли бути максимально непублічними, але це не наша політика - ми публікуємо всі результати, у тому числі ПІБ, клас виконання та кількість балів. Це є звичайно практикою на міжнародних олімпіадах та збільшує прозорість змагання. Тому це звинувачення є очевидно абсурдним для всіх, хто хоче у цьому розібратись.Я не можу інтерпретувати логіку цих дій, окрім як таким чином, що вони спеціально намагаються знищити весь наш результат праці, їхнього "конкурента" Еолімп, а також учнівський олімпіадний рух з інформатики, щоб потім перебрати цю олімпіаду собі.Проте історія ще не завершилась. Далі буде. Я вже звик четвертий рік боротись з зовнішнім ворогом на міжнародних олімпіадах, намагаючись унеможливлювати участь росії, тепер буду боротись і з внутрішнім ворогом.Детальніший розбір їхнього "розслідування".
👁 2,490 25-11-25 10:45
Одна з регіональних команд, яка розробила власну тестувальну систему, виступає проти того, що з цього року II етап (обласний) олімпіади з інформатики проходитиме на платформі Eolymp. Нагадаю, що тепер цей етап проводиться по всіх областях на єдиному наборі задач та єдиній платформі.Замість конструктивної співпраці та вдосконалення власної платформи, щоб система не падала під час проведення етапів ICPC, представники цієї команди надіслали листи до освітніх закладів з твердженнями, що, нібито, я.... проросійський, а платформа Eolymp проросійська та її використання є проблемою національної безпеки.Які аргументи було запропоновано? Серед них – наявність російської мови серед 20 мов інтерфейсу (як, до речі, у Google) та той факт, що у 2019 році, під час переходу з Ejudge (російської системи з відкритим кодом) на Eolymp, я зробив коміт для перекладу платформи на українську мову.При цьому ігноруються очевидні факти:* Eolymp обмежив доступ через російські IP-адреси до своїх ресурсів* Саме наша команда замінила російський Ejudge на український Eolymp* Я особисто домігся у 2022-2023 роках санкцій проти росії на міжнародних та європейських олімпіадахЧому це проблематично? Такі дії можуть завдати серйозної шкоди проведенню олімпіад з інформатики в Україні. Замість обміну досвідом та співпраці, просування локальних інтересів ставиться вище за розвиток олімпіадного руху загалом. На даний момент в Україні немає іншої платформи, здатної забезпечити одночасну роботу 5,5 тисяч учасників з безперебійним доступом.Вважаю такий підхід до організації олімпіад неприйнятним. Це не про конкуренцію чи різні бачення – це про підміну конструктивного діалогу необґрунтованими звинуваченнями.Ми продовжуватимемо працювати, розвиватися та підтримувати якісне проведення олімпіад. Запрошую всіх, хто цінує справедливість, професіоналізм та розвиток освіти в Україні, залишатися з нами та підтримувати конструктивний підхід до вирішення питань.
👁 1,830 25-11-03 06:13
Вчора відбувся централізований I етап Всеукраїнської олімпіади з інформатики, у якому взяли участь 20 областей та місто Київ.У зв'язку з тим, що тепер районні та обласні етапи з інформатики для всіх класів, починаючи з шостого (а не з восьмого, як було раніше), то ми вперше підготували два комплекти завдань для 6-7 та 8-11 класів. Цього року задачі готував Ілля Пермяков, за що я йому дуже вдячний. Через те, що шкільний етап скасували, ми очікували збільшення кількості учасників. Як результат, вчора хоча би одну спробу зробили 5.5 тисяч школярів (4 тисячі минулого року). Цим ми поставили новий рекорд в Україні за кількістю людей, які брали участь в олімпіаді з інформатики одночасно на одній платформі. Неймовірно вдячний Сергію Колодяжному за Eolymp, який ми використовуємо на олімпіадах.Ми також підготували міні-звіт зі статистикою щодо олімпіади (6-7 класи, 8-11 класи).Наступний великий виклик - це обласний етап, бо тепер всі області будуть писати одночасно на одному наборі задач, щоб отримати додаткові місця у свою збірну. Тому вперше потрібно буде переконатись, що олімпіада проходитиме в абсолютно однакових умовах у усіх 24 областях країни.
👁 596 25-04-17 10:09
Кожний учасник на олімпіаді - це вплив на майбутніх учасників, які дивляться на приклад переможців та мають рольові моделі чи планку досягнень, до яких їх колеги змогли дійти. Майже будь-хто з учасників може назвати багатьох міжнаровців від України, чиї успіхи вони поважають та на кого рівняються. Кожен учасник міжнару зараз - це мотивація десятків або навіть сотень учасників з України у майбутньому. Тому чим краще наші виступи на олімпіадах – тим більше іміджу України за кордоном і тим більше причин пишатися своєю країною, народом та бажання відчувати причетність до нашої країни. Якщо вони бачать, що сильні учасники беруть участь від інших країн – то чому вони самі повинні брати участь від України? Усі ці питання впливатимуть, і чим більше інцидентів буде, тим складніше викладачам та організаторам буде не опускати руки, а майбутнім учасникам шукати мотивацію бути причетним до українського олімпіадного руху. Хочеться продовжувати організацію та заохочення до олімпіадного руху в Україні надалі, але ще більше хочеться, щоб учасники розуміли, що це більше ніж олімпіада. Це не може бути міжнародним івентом, який не буде впливати ні на що у цьому світі. Це платформа, де українці можуть гідно презентувати себе і свою країну, показуючи, що ми також складова цивілізованого світу, і ми є його частиною, на відміну від наших сусідів, які роблять усе, щоб ствердити, що ми такими не є і повинні бути знищені. І показуємо, чому ми маємо жити — бо коли розумні, інтелігентні, ввічливі, відкриті люди, які прагнуть бути причетним до своєї батьківщини, і хочуть робити її краще – хіба це не країна, з якою треба мати союз? Тоді потрібно не просто говорити, що ми хочемо незалежності чи вступити до ЄС, але і діяти як громадяни: що виборюють право на життя, на представництво СВОЄЇ країни, бо прагнуть показати, як ЇХНЯ країна у них вклалася та на що їх країна здатна.
👁 791 25-03-22 12:15
Завершився IV етап всеукри.Минулого року були певні проблеми, тому цього року ми ввели кілька змін:Нова система входу у змагання. Тепер учасник після отримання логіна та пароля має позвати члена журі, щоб він підтвердив у системі вхід учасника. Тепер це ускладнює вхід через інші пристрої. Цього року уже був один випадок, який показав, що це була правильна зміна.Краще блокування зору між комп'ютерами. Цього року на всеукрі (приблизно так само, як на останніх двох відборах), ми ставимо картонні перегородки між комп'ютерами, щоб учасники не бачили, що відбувається на моніторі сусіда.На деяких олімпіадах учасники виходили в туалет, щоб мати можливість перевірити, скільки у кого балів, проходячи біля інших комп'ютерів. Якщо в якогось учасника включена сторінка Еолімпа, то було досить легко побачити, які задачі він розв'язав. Тепер ми додали опцію, щоб це було видно, лише якщо учасник спеціально затисне певну кнопку і буде її утримувати. Це ускладнює учасникам можливість бачити результати інших учасників.У нас також є кілька речей, які ми хочемо спробувати зробити наступного року:Спробувати використання однакових Linux образів на олімпіадах. Це звичайна практика на всіх міжнародних олімпіадах, але поки не в нас. Це дозволить краще забезпечити рівність умов, оскільки всі образи абсолютно однакові і мають однакові програмні забезпечення. Таким методом більше не буде проблем, що якісь програми працюють на одному комп'ютері, але не працюють на іншому.Реформа задач на I-III етапах (старих II-IV) через нові класи. З наступного року у районному та обласному етапах будуть брати участь учні 6-11 класів (зараз 8-11), а на всеукраїнському етапі - 8-11 (зараз 9-11). Тому потрібно буде дослідити, як краще за все змінити формат трьох етапів.