Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой
Añadido 14 jul. 2024

Профайлинг + психология с Ольгой Колобовой

@PrPs_Kolobova
Número de suscriptores: 2 102
Fotos: 279
Enlaces: 27
Descripción:
Вітаю! Я - Ольга, дипломований психолог, профайлер та майстер НЛП. Для запису на консультацію або терапію звертайтесь за номером: +38067-407-00-53 (Telegram, Viber, WhatsApp). Рада допомогти! Для подяки за канал: https://base.monobank.ua/3iVtx75itPrQnu

👥 Número de suscriptores

2 102
Promedio/Día:: -1
Promedio/Tiempo:: -4
Promedio/Mes:: -17

👁️ Vistas promedio por mensaje

943
Promedio/Día:: 1,530
Promedio/Tiempo:: 586
ERR: 44.86%

📊 Mensajes por Día

0.4
Último día: 0
Promedio semanal: 0.1
Promedio por día: 0.4

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

❤️ТОП 10 ПСИХОЛОГІЧНИХ СИНДРОМІВ. ЕПІЗОД 7. СИНДРОМ ВІДКЛАДЕНОГО ЖИТТЯ. Ч.1❤️Перші асоціації, які виникають у нас, коли чуємо «Синдром відкладеного життя» - сервіз для гостей, ікра на новий рік, сукня для свята… Але це не тільки про «особливі» горнятка чи білизну. Не дивлячись на свою очевидну назву, синдром багатокомпонентний та комплексний. ❗️Синдром відкладеного життя (СВЖ) – поведінкова модель, при якій людина має ресурси, має бажання, але не робить жодних кроків у поточному моменті, очікуючи, що це станеться у майбутньому за умови наявності певних факторів. 🗣В риториці таких людей ви завжди будете чути (або розуміти наявність між рядків) прислівники «ПОТІМ» та «КОЛИ»:👚новий домашній халат ПОТІМ куплю, КОЛИ ремонт закінчиться💼 власну справу почну, КОЛИ діти виростуть🌹у приватний будинок переїду та квітник зроблю ПОТІМ, КОЛИ на пенсію вийдуВАЖЛИВО, що у всіх цих ситуаціях людина ХОЧЕ цього та МАЄ можливість/ресурс інколи на 100% (гроші на халат э, сервіз стоїть), інколи – так, треба докласти зусиль або трансформувати в більше доступну форму, але дій немає ніяких. При цьому людина дуже сильно сподівається, що всі ті обставини, які ідуть після «КОЛИ» неодмінно стануться, і от тоді почнеться щасливе життя, а зараз – чернетка, проба пера, тимчасовий стан. Справжнє життя буде ПОТІМ☝️Причин СВЖ багато. Розіб’ємо на дві категорії:1️⃣ Власні психологічні моделі: інфантилізм – щоб діяти, треба брати на себе відповідальність, робити конкретні кроки невпевненість у собі/нерішучість, потужний внутрішній критик – а якщо не вийде? Як з цим впораюсь? страх критики та залежність від думки оточуючих. Як буду захищатись, якщо прилетить щось на кшталт «яка жахлива мати! Дітей на чоловіка лишила, а сама до косметолога пішла! Потім треба, коли діти виростуть!». низька самоцінність – та я і з щербатої тарілки поїм; просто для себе гарно одягнутись – не заслужила! прокрастинація – зачепитись за ефемерне «КОЛИ» дуже зручно!Усе перелічене показує, що є певні психологічні проблеми, життєдіяльність яких підтримується СВЖ, тобто сам синдром - не первинний, а похідний феномен. 2️⃣Вбудовані моделі життя (інтроєкти), переважно – батьківські. Мотиви (інших) наступні: життя у періоди дефіциту дійсно підштовхувало до раціонального розділення ресурсів (замастиш ЄДИНУ нарядну сукню – що на свято одягнеш?) спочатку про інших подумай, Я – остання літера в алфавіті, що за егоїзм (гостям - найкраще, ми обійдемось) будь як всі, щось не у загальних рамках зробиш – засудять, публічно «нашмагають», звільнять, не будуть спілкуватисьПричина таких позицій на той момент зрозуміла – обмеженість ресурсів та страхи. Страх соціального відчуження, або того, що ресурсу може не бути. ❗️Людьми з СВЖ віртуозно маніпулює сучасний маркетинг, використовуючи цей самий синдром: «знижка лише один день, не зволікай», «така ціна тільки якщо зараз замовляєте, не відкладай рішення», «живи зараз! Не вистачає? Мікрозайм/кредитна лінія/швидко гроші». Маркетологи знають – потенційний клієнт з СВЖ нещасний, та живе «ПОТІМ», на нього треба лише натиснути тим, що «ПОТІМ» не буде. Уявляєте, людина і так нещаслива через відкладання «справжнього» життя, а тут, потрапивши на гачок «ТІЛЬКИ зараз», розуміє/відчуває, що її підштовхнули до рішення! Подвійний удар по психіці: і так сумно, а тут ще й прийшла додому з непотрібним набором пателень по акції «тільки сьогодні». Ну що, проаналізуєте, чи маєте СВЖ, одразу після прочитання посту чи КОЛИ вийде другий пост на цю тему/сніг випаде/онуки дисертацію захистять? Як багато у ваших думках мрій та планів, які супроводжуються «КОЛИ» та «ПОТІМ»?За тиждень поговоримо, що з СВЖ можна і навіть треба зробити. 🫶«Ми катастрофічно не вміємо бути щасливими. Живи зараз, не відкладай щастя!». – Ірвін Ялом🫶💙💛Всім нам – жити сьогодні, робити кроки для завтра💙💛
❤️ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАКРИТИЙ КАНАЛ❤️Друзі, надходять питання щодо підписки. Трохи деталізую інформацію. Немає необхідності мати карту Монобанк, можна оплатити будь-якою карткою. Додатково для підтвердження та оформлення підписки потрібен лише e-mail. Base by Mono, через який організована підписка – банківський продукт, створений за всіма протоколами безпеки, за користування яким я, як ФОП, плачу комісію з кожної підписки. Інтерфейс трохи відрізняється в залежності від пристрою, з якого оформлюєте підписку. В будь-який момент ви можете відписатись.Тепер покроково як це виглядає:1️⃣ Після натискання на посилання у пості вище, ви бачите кабінет блогера з рівнями підписки (❗️зображення 1, частково❗️), на зображенні видно три рівні (є ще один), описи до них. Трохи вище бачите, що це вкладка «Підписки», ліворуч є вкладка «Разовий донат» - якщо хтось колись захоче подякувати за контент. Заздалегідь дякую. 2️⃣ Обираєте рівень підписки, який бажаєте. ВСІ вони мають доступ до закритого Телеграм каналу.3️⃣ Відкривається вікно переходу до оплати (❗️зображення 2❗️).4️⃣ Відкривається вікно, де Вам пропонують ввести e-mail для підтверджувального коду. 5️⃣ Вводите e-mail, вам надсилають код, вводите код у наступному вікні (❗️зображення 3❗️).6️⃣ Відкривається вікно оплати (❗️зображення 4_1, 4_2❗️), де знизу є універсальна опція «Оплатити карткою».7️⃣ Далі вводите як при звичайній інтернет оплаті дані картки, проводиться платіж.8️⃣ Якщо ви на ноутбуці, у вас одразу після оплати буде кнопка "повернутись на сайт", натискаєте та відкриється ваш кабінет Base by Mono, де ви у подальшому будете бачити всі свої підписки за цією системою. Якщо ок – переходьте до кроку 10, якщо ні - 99️⃣ Якщо на телефоні робите підписку чи вікно випадково закрили – вам на пошту обов’язково прийде повідомлення (❗️зображення 5❗️), що оформлена підписка з текстом, що, якщо хочете відписатись, «натісніть тут», при цьому «тут» клікабельне, натискаєте та опиняєтесь у своєму кабінеті.🔟 Кабінет виглядає як на зображенні ❗️6_2 якщо з телефону або 6_1 якщо з ноутбука❗️. В кабінеті зліва бачите меню «Срічка, Винагороди, Підписки, Витрати». Натискаєте Винагороди та клікаєтете на піктограму Телеграм (підписка на канал вважається додатковим бонусом, зробила її доступною усім підписникам).1️⃣1️⃣ Відкривається чат-бот, натискаєте «start» і вас приєднує до каналу. 🙂Опис плюс зображення зайняли близько двох години, підписка займає хвилин 5-7💪. 🫶Якщо є складнощі чи питання – звертайтесь в особисті @olgakolobova_psychology. ♥️Щиро дякую за увагу та тим, хто вже підписався 🙏♥️
❗️Ще один момент важливості цього феномену у сучасні часи: ми надзвичайно багато споживаємо інформації та контенту не з першоджерел. А де ще так активно себе проявляти диванним критикам та спеціалістам з ефектом Даннінга-Крюгера, як не на просторах інтернету? 🧠Аналізуйте. 2️⃣ Другий етап ефекту – падіння у яму – ми розібрали у двох постах вище, це і є синдром самозванця. І якщо з нього правильно та вчасно виходити (якщо потрапили) – отримаємо прекрасну золоту середину3️⃣, коли «я знаю, що знаю та вмію багато, але й розумію, що є ще багато чого не робив та чому повчитись».Одразу скажу, що далеко НЕ всі потрапляють під дію ефекту Даннінга-Крюгера. В першу чергу до нього схильні люди з завищеною самооцінкою, не схильні до саморефлексії, з нарцисичним розладом. Також ефект може включитись, коли стадія навчання (спеціальності, водінню і т.д.) була складною, тож може з’явитись ефект «я стільки доклав зусиль, точно можу багато» або ефект «зняття тягаря», який дає стан ейфорійного підйому.💪Впевненість у собі – це дуже важливо та круто, без неї рух буде складним, повільним та малорезультативним. Але впевненість та самовпевненість – різні речі. Пам’ятайте про це. 🫶«Коли ми маємо рацію, ми часто сумніваємося, але помиляємось ми зазвичай з повною впевненістю». – Бенджамін Дізраелі🫶💙💛Всім нам – максимально можливої об’єктивності💙💛
Розвивайтесь, розбирайтесь з новими знаннями, отримуйте нові навички – обов’язково. Є лише одна емоція молодості, і це емоція цікавості! Вона дає блиск в очах (не менше, ніж закоханість) та потужно впливає на вироблення дофаміну😍 Вчіть нове з оглядом на свій вік! Користуватись в 70 років інтернет-банкінгом – супер, вчити молодіжний сленг – не обов’язково. Одна жінка в 70 каже: «заплачу комуналку через інтернет-банкінг, але ціни – жах які високі!», інша: «піду на пошту, постою в черзі, заплачу комуналку, але ціни – крінж!». Є різниця Знайдіть переваги у своєму віці. І не кажіть, що їх немає. Якби їх не існувало, то всі попадали б у вікову емоційну яму. Самостійність, досвід, знання, свобода, гроші, мудрість, можливість приймати рішення, навички, уроки, іспити та кризи, що лишились позаду, глибина почуттів, можливість робити вибір, знання себе💞 (не кидайте в мене помідори🍅) – самооцінка (самоцінність, самовизначення) – не буде математики без таблички множення❗️ Ця, вже набридла до скреготу зубів, самооцінка – табличка множення на 2 в психології. Починайте роботу з цього – не прогадаєте👍 (можете кинути в мене пару помідорів🍅🙏) – про неприємне🥺: так, певні вікові обмеження треба прийняти: не візьмуть вчитися на нейрохірурга чи пілота пасажирських літаків у 60, не народиш у 70, не сядеш на шпагат перший раз у 80 (тут н впевнена), але ж ми – не роботи (хоча навіть метал має знос), тож будьмо з гідністю людьми❗️ Старіння неминуче, дорослішання вибіркове (цитата з просторів інтернету). 👍 Йти в ногу з часом – це дуже добре. Але із загальним часом іде і власний час. Тож треба рухатись з оглядом на нього також. Молодитись помірно – це дуже гарно, викликає симпатію та повагу. 📽 Кінопорада: «Вік Аделайн» (2015 рік). Приємний, цікавий та гарний фільм про вічну молодість, прийняття себе, кохання, самотність. Рекомендую.💙💛Всім нам - дбати про себе комплексно та насолоджуватись своїм віком💙💛
4️⃣ Життя без програшів та помилок неможливе❗️ Вчіться радіти в тому числі четвіркам і навіть менше. ✍️Навчіться бачити в них плюси (а вони є): отримала чотири – не запропонують або не змусять сидіти на канікулах писати есе на конкурс; не визнали найкращим працівником місяця – не скажуть після роботи залишатись та вчити новачків.✍️Вчіться гідно програвати! Пропоную грати в командні ігри (настільні, фізичні): з родиною, з друзями, з колегами. Фокусуйтесь на взаємодії в процесі: спілкування, кавун чи кава у перервах, жарти, обійми. ❗️Кайф саме в цьому. Ну і тримайте себе як відмінник коли програєте. Або спробуйте те, чого раніше не робили: новий вид спорту, танці, майстер-класи, де ви точно НЕ будете найкращим серед тих, хто в цьому не вперше. От і добре, ми заради процесу💪! ✍️Навчіться помилятись, визнавати свої помилки та рухатись далі. Томас Едісон зробив ТИСЯЧІ спроб, перш, ніж винайшов лампочку💡. А якби зупинився після першої? Це зробив би та увійшов в історію назавжди хтось інший. Читайте подібні історії відомих людей і нехай вони вас надихають. 5️⃣ Відмінник вже має хорошу перевагу і йому є за що себе хвалити❗️ Це дійсно так: власники цього синдрому дуже часто мають високий IQ, багато знають, добре працюють (взагалі – знахідка для роботодавців), безвідмовні, відповідальні, прекрасні партнери/батьки/діти/друзі. Одним словом – скарб👏! Але скарб для оточуючих, не для самих Відмінників. ✍️Отже, зробіть собі за звичку хвалити себе. Краще вголос. Помічайте свої плюси, сильні сторони, результати. ☝️Пам’ятайте: Відмінники орієнтуються на оцінку оточуючих, здатність на власну оцінку майже нульова, але саме вона є ознакою свідомості та дорослості. Окрім цих кроків, важливо зосередитись на більш глобальних питаннях, які точно просідають в тих, хто має синдром Відмінника: Самоцінність / самооцінка – база, з якої взагалі треба починати будь-яку роботу над собою. Сепарація – абсолютно точно не пройдена повністю у Відмінників. Особисті кордони – ще одна важлива складова нашого життя. Почніть з навички казати «ні», адже Відмінники часто безвідмовні (є пост на каналі). ☝️Наслідки синдрому Відмінника схожі з наслідками синдрому Перфекціоніста. ❗️Але є ще один момент: як правило, бути найкращим у всьому ну просто неможливо, тому відмінники мають певні пріоритети. При цьому, інші сфери життя починають недоотримувати та страждати. Робітником, який залюбки працює коли тільки попросять, будуть незадоволені рідні через нестачу уваги та роботу у вихідні, завзятого сім’янина не будуть розуміти а потім і кликати друзі – а сенс, постійно не може, якісь питання дома і т.д…. Бачимо очевидну подвійну шкоду🥺. 🫶 «Прагнення бути кращим в усьому часто приховує страх бути собою». – Рєсмаа Менакем, американський психотерапевт та письменник🫶 💙💛 Всім нам – спочатку оцінку собі від себе, а потім від інших 💙💛
🧠От і формується думка (когнітивне упередження) для подальшого життєвого поведінкового сценарію: 🙀любов, увагу, похвалу, матеріальні ресурси я маю заслужити, заробити максимальними результатами. Інакше – смуток, розпач, страх, неприйняття та інші негативні емоції. За тиждень розберемо 5️⃣ (а скільки ж?😉) тез та інструментів для приборкання неконструктивного синдрому відмінника. До того часу – спостерігайте, аналізуйте, думайте та подивіться фільм. 📽 Кінопорада. «Nosedive» («Під укіс», «Круте піке» - перекладів декілька) - епізод 1 сезону 6 серіалу «Чорне дзеркало». Сам серіал – 👏чи не найкращий, який демонструє неоднозначну та, доволі часто, жорстку природу людської психіки та поведінки, тому і серії майже всі шокуючі. Але цей епізод можу порадити на широке коло, знятий він у комедійному жанрі, жорстких сцен немає, ☝️ЛИШЕ нецензурна лексика! Трохи матюків, особливо наприкінці, проте без них так емоційно сутність феномену не передати. Епізод не про синдром відмінниці, але про зовнішнє оцінювання та прагнення найвищих балів, що призводить до награної показовості, нещирості та життєвих конфузів – паралель очевидна. 💙💛Всім нам – радіти процесам та різним цифрам та числам💙💛
❤️ ПСИХОЛОГІЗАЦІЯ ЖИТТЯ ❤️☝️Цей пост передує доволі великому циклу, який, сподіваюсь, буде для вас цікавим та корисним.❗️Психологізація життя – це процес, коли різні психологічні терміни, концепції та інструменти починають стрімку та активно застосовуватись у повсякденному житті. Сучасна психологізація життя цілком підлягає поясненню та розумінню🤔, але мені хочеться, щоб ви були уважними та усвідомленими ще й у цьому питанні. Коли щось тривалий час знаходилось під штампом «неважливо», «що за фігня», «не видумуйте, ми без цього все життя прожили», а потім стрімко починає набирати популярності плюс легкий доступ до великих об’ємів інформації – спрацьовує ефект стиснутою пружини. 😱Саме це зараз ми бачимо у суспільстві: психологічні терміни використовуються наліво та направо, ярлики розвішуються без вагань, діагнози встановлюються так, наче всі навколо мають відповідну освіту та глибокі знання, а де-хто взагалі стає «психологічним іпохондриком», нещадно відшукуючи у собі купу психологічних (а інколи навіть психічних) розладів. От і виходить, що навколо купа аб’юзерів, психопатів, біполярочок, володарів купи синдромів…☝️Як і багато інших процесів, психологізація має плюси та мінуси.👍Позитивні моменти: Зростання цікавості до ментального здоров’я, розуміння його важливості Бажання зрозуміти природу людини, її емоцій та вчинків Формується культура та стає нормою звертання до психологів, психотерапевтів для вирішення проблемних питань та покращення власного життя Люди більш відверто говорять про психологічні питання, стани, емоції Через обізнаність покращується якість життя людей та їх соціальної взаємодії Росте толерантність суспільства до людей зі справжніми психоемоційними проблемами, тобто розуміння серйозності станів, які раніше знецінювались чи висміювались (як от депресія) Для спеціалістів – конкуренція та швидкий розвиток галузі вимагають постійного навчання, підвищення кваліфікації та «тримати руку на пульсі»👎Негативні моменти Самодіагностика та самопоміч, які можуть бути помилковими, неефективними і навіть шкодити людині Іде спрощення складних психологічних процесів та понять Паталогізація нормальних, здорових, конгруентних психологічних станів (коли цілком природній емоційний спад приймається за депресію або тверде відстоювання кордонів за психопатію) Перевантаження інформацією, що не дає можливості якісно її засвоювати та застосовувати Занадта саморефлексія, яка може стати причиною напруження, тривожності, синдрому «навченої безпорадності» Залежність від фахових спеціалістів – коли людина без поради або аналіза психолога не може приймати рішення, самостійно вирішувати питання Комерціалізація - на хвилі підйому росте кількість бажаючих «посерфити» без відповідної кваліфікації та без розуміння відповідальності. Або пропонуються швидкі загальні рішення типу «як за три дні позбутися тривожного розладу», які є дуже узагальненими та, на жаль, не дуже ефективними (головне – щоб не нашкодили) До чого весь цей спіч? Хочеться, що люди більш усвідомлено🧠 ставились до психології, не перетворювали це на «модний елемент», не ставились зневажливо та були обачними у питаннях самостійної роботи над собою. 😎Тож про що буде цикл? Розберемо 🔟 найцікавішим та найрозповсюдженіших синдромів (самозванця, відмінниці, перфекціоніста, Доріана Грея…..). Сподіваюсь, вам сподобається. Я докладу до цього максимум зусиль💪 🫶«Психологія завжди грає важливу роль у всіх наших справах, адже ми спочатку повинні зрозуміти людей, щоб зрозуміти бізнес». – Генрі Форд🫶💙💛Всім нам – психічного здоров’я та психологічного комфорту💙💛
❤️ВИСОКОЧУТЛИВІ ЛЮДИ. ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ❤️Високочутливі люди мають певні особливості роботи 🧠мозку та нервової системи. Це – вроджена особливість, яка може підсилюватись у процесі формування особистості через 🥺емоційну інвалідізацію, знецінення почуттів («ти перебільшуєш», «щось дуже багато емоцій», «що за емоційна вистава»…), психотравми. Натомість, за благополучних умов – 🥰здорова атмосфера виховання, розуміюче чутливе оточення, робота над собою – високочутливість може значно підвищити якість та насиченість життя завдяки своїм численним плюсам. Розглянемо переваги ВЧЛ:🔺 розвинена емпатія🔺 якісна підтримка інших людей, через що інші тягнуться до високочутливих, тому що впевнені - їх зрозуміють, відчують, підтримають🔺 шикарно інтуїтивно (тобто не навчаючись цьому додатково) зчитують невербаліку - емоції, жести, інтонації, що робить їх надзвичайно продуктивними у роботі з іншими людьми 🔺 дружні та добрі🔺 турботливі🔺 відповідальні як у особистих відносинах, так і в робочих процесах🔺 якісно обробляють інформацію, до деталей🔺 в процеси занурюються, не поверхневі🔺 тонко реагують на будь-які зміни в оточуючому середовищі (це вже не про людей)🔺 дуже творчі особистості🔺 креативні🔺 кохають на всі 100%🔺 можуть збалансувати, вивести свій стан в плюс навіть невеликими речами, тобто їм не потрібно щось грандіозне, щоб відчути позитивні емоції 🔺 якісно рефлексують, розбираються в собі та інших за потреби Тепер про мінуси:🔻швидко втомлюються та перевантажуються🔻важко концентруватись і не відволікатись (чуиливісит до зовнішніх подразників висока)🔻 якщо емпатія підвищена – усіх жалко, за всіх боляче, всім допомогти та всіх врятувати 🔻 нехтують собою заради інших🔻 тривожні🔻 нерішучі 🔻 вразливі🔻 глибоко переживають травми🔻 можуть мати проблеми зі сном🔻 довго приймають рішення🔻 інші люди можуть використовувати ВЧЛ як «носовичок» або «відерце» для зливу свого негативу або у робочих процесах користуватись їх тривожністю (через яку роблять все якісно та прискіпливо) та відповідальністю🔻 також люди можуть використовувати слабку здатність ВЧЛ відстоювати кордони та відмовляти🔻 у дитинстві та підлітковому віці піддаються булінгу та цькуванню🔻 інколи важко влаштуватись та адаптуватись у доволі суворому світі🔻 стикаються з нерозумінням своєї природи та агресивною реакцією на свою чутливість Бути високочутливою людиною важко, але, водночас, це – дар, який може значно збагатити ваше життя🔆. Тут важливо правильно сформулювати стратегічну мету – насолоджуватись та максимально користуватись перевагами та працювати над недоліками, обираючи ефективні тактичні дії, про які поговоримо у наступному пості. ☝️Поки поспостерігайте за оточуючими (себе, думаю, ви вже намагаєтесь зрозуміти) – хто з них, на вашу думку, є ВЧЛ, як себе поводять та як себе з ними поводять інші. ❗️Особливо зверніть увагу на дітей. 🫶 «Чутлива людина бачить більше, відчуває глибше, розуміє точніше». – Оскар Уайльд 🫶💙💛Всім нам – максимально ефективно користуватись плюсами, працювати над мінусами💙💛
❤️ АКТИВНЕ ЕМПАТИЧНЕ СЛУХАННЯ❤️ У першому пості циклу «Асертивна поведінка» ми визначили, що однією з її ознак є💪 навичка активного слухання. Навіть без контексту асертивності, активне слухання – надзвичайно корисне вміння, яке є запорукою здорової, приємної, глибокої комунікації та взаємодії з оточуючими👫. 👂Активне слухання, яке ще називають активним емпатичним слуханням - це техніка спілкування, коли людина зосереджено та уважно слухає співрозмовника, транслює розуміння, цікавість, повагу до почуттів, бажання зрозуміти, підтримати, допомогти. Розглянемо ознаки такого слухання, розділивши їх на два рівні: ☝️перший – елементи активного слухання (п.1 – п.6), другий✌️, складніший та глибший – елементи емпатичного слухання (п.7-п.10).1️⃣ Максимальна концентрація на співрозмовника – ніяких паралельних активностей (ти говори, а я поки буду борщ варити/поличку вішати) і , тим паче, гаджетів. Активне слухання передбачає умови для концентрації, тому варіанти «за кермом», «звіт роблю» і т.д. також не підходять2️⃣ Постійний ненав’язливий зворотній зв’язок, при якому людина розуміє, що її слухають: «угу», «розумію», «цікаво», «важливо» 3️⃣ Невербальна трансляція уваги та розуміння: відповідна міміка🥺😊, тон голосу, зацікавлений погляд, відкриті пози та пози зацікавленості (кут повороту голови, нахил тіла, не розвертаємось від співрозмовника, не схрещуємо руки), якщо це доречно – тілесний контакт: взяти людину за руку, обійняти 4️⃣ Уточнюючі питання у контексті розмови, коли слухач запитує про деталі, нюанси, просить розповісти точніше5️⃣ Парафраз – слухач повторює певні моменти розмови так, які він зрозумів🤔: «я правильно розумію, що….» або трохи іншими словами: «тобто, ситуація виглядає…»6️⃣ Терпіння. Слухач не перебиває, не підганяє, не договорює за розповідача, витримує паузи, який той бере 7️⃣ Уникнення оцінок, засудження, критики, порад, якщо про них не просять8️⃣ Розуміння почуттів та їх відображення💞: «я відчуваю, що тебе це розізлило», «я правильно розумію, що ти засмутився»; також уточнення чому виникає саме така емоція: «чому саме ти так розізлився/засмутився»9️⃣ Підтримка емоцій та почуттів💗: «я можу/намагаюсь зрозуміти, що ти відчуваєш/чому так реагуєш» 🔟 Питання стосовно того, як можна підтримати, допомогти, розрадити. Це необхідно, щоб ❗️людина мала можливість дати правильний напрямок щодо того, яка взаємодія їй зараз цінна та потрібна❗️ ✍️Розбираючи ці ознаки, ви можете проаналізувати та зрозуміти як слухають вас та як слухаєте ви! І ще 2️⃣ важливих моменти: післясмак та повернення до теми розмови через певний час. 👉🗣Для тих, хто говорив: якщо після розмови ви відчуваєте себе спокійніше, легше, є відчуття, що вас зрозуміли ТА через певний час людина питає як у вас справи у контексті розмови ще й з певними деталями – у вас був активний емпатичний слухач👍 👉👂Для тих, хто слухав: якщо після розмови у вас є відчуття, що ви прониклись, зрозуміли, допомогли, підтримали ТА через певний час ви щиро цікавитесь, що відбувається у контексті подій тієї розмови та пам’ятаєте деталі – ви активний емпатичний слухач👏 📚Книгопорада. Маршалл Розенберг «Ненасильницьке спілкування. Мова життя» - книга, яка допоможе вам як у розумінні ознак активного слухання, так і напрацюванні навичок асертивної поведінки. Прекрасно розкрита тема емпатії. Корисна, цікава книга, написана зрозумілою мовою🫶 💙💛 Всім нам – не тільки слухати, але й чути, не тільки бути вислуханим, але й бути почутим 💙💛
❤️ГЛІМЕРИ. ЩО ЦЕ ТА ЧОМУ ТАК ВАЖЛИВІ?❤️Відносно нове слово укорінюється у нашому психологічному житті🧠, тож давайте з ним розберемось. Тим більше, що важливість та позитивний вплив глімерів важко переоцінити.✍️Слово «глімер» походить від англійського «glimmer», що у переклдаі означає «мерехтіння», «проблиск» та як термін його ввела американська психотерапевтка Деб Дана. ❗️Глімери – це подразники нервової системи, які викликають у людини позитивні емоції. Якщо тригери спричиняють негативні емоції та стани, то глімери допомагають в емоційній саморегуляції заспокоюють, стабілізують, відновлюють знижують стрес та тривожність є джерелами базової емоції радості допомагають покращити якість життя через створення позитивного простору, дають відчуття опори на себе та самодопомоги, підвищують усвідомленість. ☝️Абсолютно кожна людина (психічно здорова) відчуває повний спектр емоцій, усі ми періодично ввалюємось у хандру, песимізм, смуток, знаходимось під тиском стресу. ❗️Подбати про себе у подібних станах – наше особисте завдання! І як раз глімери допомагають це зробити максимально ефективно💪. Глімери індивідуальні для кожної людини! Знання власних глімерів значно допоможе вам виходити з негативного та/або нересурсного стану та вводити себе у позитивний та/або ресурсний відповідно. 👉Давайте виділимо 3️⃣ базових типи глімерів:1️⃣ події у поточному моменті - це, наприклад, зустріч з друзями, приготування чогось смачненького, творчість (хтось малює, хтось співає і т.д), спорт2️⃣ спогади - це просто коли ви, будучі засмученими, починаєте згадувати щось приємне та позитивне зі свого минулого, ситуації, коли відчували щастя, насолоду, задоволення❗️3️⃣❗️ поточне подразнення сенсорних систем (найдієвіші глімери). Існує 🖐 сенсорних систем сприйняття інформації. Подразнення чим саме кожної з них викликає у вас позитивні емоції, важливо з’ясувати самостійно. Розглянемо на прикладах:👁 зорова (візуальна) система – розглядати квіти, картини, схід/захід сонця, природу, архітектуру, людей…. тобто джерела естетичного задоволення👂слухова (аудіальна) – улюблена музика, голос коханої людини, шум хвиль👃нюхова (олфакторна) – запахи, якими ви насолоджуєтесь – парфуми, квіти, спеції, кава👅смакова (густаторна) – улюблені фрукти, кава з корицею, найсмачніша для вас цукерка дотикова (кінестетична) – що вам комфортно на дотик – закутатись у м’яку ковдру, погладити котика, душ, масаж ☝️Ваше завдання - створити свій особистий унікальний список глімерів! Що ж для цього треба Лише 2️⃣ речі - бажання та увага до себе! Все. Спостерігайте за собою, відзначайте, записуйте. 📣Пам’ятайте, в першу чергу «порятунок потопаючих — справа рук самих потопаючих». Турбуючись про себе ви турбуєтесь про оточуючих, зменшуючи на них навантаження у подальшому. Це – не про егоїзм, це – про дорослість, свідомість, відповідальність та бажання жити. 🫶«Ти повинен піклуватися про себе, інакше ти не зможеш піклуватися про інших». – Стівен Кові🫶💙💛 Всім нам – мати ефективний перелік власних глімерів! А я піду занурюсь у пучечок базиліку – це один з моїх олфакторних глімерів😉💙💛