Залужний перетнув Рубікон?Сьогодні вийшло інтерв'ю Залужного в Associated Press, яке претендує на сенсацію. Залужний вперше прямо заявив на публіку про те, що Зеленський і його команда заважали йому під час контрнаступу 2023 року.Мовляв, він хотів сконцентрувати всі сили на одному напрямку, Запорізькому, а Зеленський виступав проти цього. І взагалі, що Зеленський всіляко заважав йому займатися своєю справою. Так, в самих фактах нічого нового - ми про це давно знаємо з різних джерел, і не тільки західних. Тут річ саме в прямому публічному озвучуванні - такий собі перетин Рубікону. І головне, що цікавить всіх: чому саме зараз? Чому не раніше? Або не після якихось результатів переговорів? Виглядає так, що Залужний отримав переконливі свідчення, що найближчим часом таки будуть вибори. Не просто ще цього року, а буквально до літа (це те, про що казав Трамп). Отже, в контексті виборів Залужному вже зараз треба позначити свою позицію щодо основних моментів, зокрема теперішньої влади. Навіть якщо це вийде конкретний наїзд на самого Зеленського.Гадаю, Зеленський, цей наїзд не пропустить і не пробачить. А ми побачимо, наскільки Зеленський може впливати на прийняття очевидно непопулярних, жорстких політичних рішень. Мається на увазі, чи захистять Залужного наші західні партнери на посаді посла Великобританії? І чи Залужний взагалі розраховував на це, коли давав інтерв’ю. Є ймовірність, що генерал прийняв рішення просто голосно піти у відставку і зайнятись суто підготовкою до передвиборчої кампанії.
Помітив логіку дій Китаю - мета відірвати Європу від США доволі чітко простежується в діях топ-дипломатів Пекіна, які хвалять Брюссель за бажання напряму говорити з росією. Концепція Китаю - це Європа, вільна для китайських проектів, зменшення ролі США на континенті. Так звана «китайська Європа». росія - це не тільки сировинний придаток Китаю, але й інструмент залякування. Китай намагатиметься показати, що без діалогу з Пекіном і проксі-розмов з росією Європа не матиме гарантованої безпеки. Спроможності НАТО ставляться під сумнів гібридними дроновими атаками, диверсіями. Китай бачить світ двополярним, Європа в цій концепції - це виключно ринок, росія - сировина та інструмент тиску. Також Пекін зацікавлений в послабленні США та союзників у Індо-Тихоокеанському регіоні, де робить ставку на інфраструктурні інвестиції та спроби змінити орієнтованість політичного класу країн на про китайську. У Європі дещо схоже. Китаю не треба, аби Європа була зруйнованою. Китаю потрібно, щоб європейські політики обирали китайські компанії та інвестували в китайські стартапи, зокрема в ШІ. І для цього роль США необхідно послабити. У той же час, США правильно кажуть, коли зазначають, що їм потрібні союзники, здатні самі себе захистити. Європа, Японія, Південна Корея, Австралія та інші - всі мають «ворушитися». Втім, Китай вбачає в такій стратегії можливість перехопити ці країни та змусити їх говорити з Пекіном про майбутнє.
👁 Військові операції. "Нам кінець". 10 бійців ЗСУ розгромили два батальйони НАТО за добу під час навчань. Про це пише WSJУ навчаннях "Hedgehog-2025" брали участь 16 000 військових із 12 країн НАТО. Тренувальний бій відбувався із застосуванням БпЛА.
10 бійців ЗСУ за пів дня рознесли 17 одиниць бронетехніки та завдали 30 ударів по інших цілях. За добу НАТО втратили б два батальйони, якби бій тривав в реальності.Британська бригада та естонська дивізія наступали на позиції українців. ЗСУ швидко вивели з гри противника: підрозділи НАТО втратили боєздатність.
Західні військові не використовували маскування, розставляли намети та техніку просто в полі. Під час бою не було швидкого обміну даними — інформацію обмежували, а тактика залишалася старою.Сторона НАТО "навіть не змогла знайти розташування наших пунктів управління безпілотниками", каже Айвар Ганніотті, координатор безпілотних авіаційних систем Ліги оборони Естонії, який "воював" разом з українцями.
У ході цих навчань українці використали Delta — свою високотехнологічну систему керування полем бою. Це забезпечує швидкий kill chain: виявити, передати, вразити протягом хвилин або навіть швидше.Результати навчань виявилися шокуючими для військових та командирів на місцях. Один із європейських командирів емоційно визнав: "Нам кінець".
[магазин артефактів][канал інсайдів та історій]⚡️ Підписатися ⚡️
Українські хакери зібрали дані про російські Starlink через підставні телеграм-канали і боти, де пропонували активацію терміналів за гроші.Росіяни намагалися знайти в Україні «дропів» — людей, які за гроші погоджувалися б активувати термінали, щоб обійти заборону. У відповідь на це українські хакери створили мережу каналів і ботів у Telegram, через які росіянам пропонували «допомогу» з реєстрацією, а насправді збирали про них дані.За тиждень хакери отримали таким чиномінформацію про 2 420 російських Starlink і точні позиції ворога, а також $5 870 «донатів» від російських військових — гроші обіцяють спрямувати на допомогу ЗСУ. Крім того, кіберфахівці виявили 31 українця, що намагався допомогти росіянам із реєстрацією терміналів. Їхні дані передали правоохоронцям.На тлі цього СБУ попередила, що за допомогу росіянам у реєстрації Starlink передбачена кримінальна відповідальність за статтею про державну зраду. ▪️SpaceX заблокувала термінали Starlink російським військовим минулого тижня. Після цього в Міноборони України заявили, що в росіян лягло все управління військами, а на багатьох ділянках зупинились штурми.@babel⚡️ Підписатися ⚡️
Зараз дуже багато пишеться про те, що ворог буде наносити ледь не останні удари по енергетиці цього сезону.Я асболютно не згоден з цим.Засобів ураження у ворога хоч і обмежена кількість, але поки тримається низька температура - вони удари наноситимуть постійно.Запас ракет ще є, а далеких дронів вони щодня виробляють достатньо.Не забувайте, що в березні також зазвичай не надвисока температура повітря.Всі ж памʼятають коллапс 29.03.2013 в Києві? Ото ж бо і воно. До середини березня вночі може спокійно бути -15.Для нашої енергетики, особливо в її нинішньому стані, буде набагато краще, коли на вулиці вище за +10 протягом доби.А це температурний режим кінця квітня-початку травня.Ось і робіть висновки самі, будуть вони лупашити далі по енергетиці чи ні.Я вважаю, що вони для цього будуть залазити навіть у ракетну "заначку" .Коли вони припинять - то слід розуміти, що вже у жовтні-листопаді сезон обстрілів енергетики та систем життєзабезпечення почнеться знову.Знищення нашої енергетики зараз є вищим пріорітетом для ворога, ніж знищення наших можливостей у виробництві зброї або навіть у знищенні авіації.Це є стратегічна задача #2.Бо #1 - це тягнути час на так званих "перемовинах" та ліпити з себе "голубів миру", щоб їм не вліпили нові, більш жорсткі санкції (+ внутрішня дестаблізація країн Європи) та вони могли виконувати задачу #2.🇺🇦Підписатися на канал🇺🇦
УП: Генерал в Офісі1️⃣ Хто ти, лідер? Чому Буданов перейшов в Офіс"Пам'ятаєте, в кінці минулого року Зеленський постив фото з кандидатами на главу ОП і типу вибирав. То Буданов ще тоді погодився, на першій зустрічі, але Зе мав для себе вирішити, що він хоче. Хоча теж схилявся до Буданова від самого початку", – розповідає в розмові з УП один із членів близького оточення президента.Для того, щоб зрозуміти природу вагань Зеленського, треба збагнути, між чим і чим він обирав.Реальних фаворитів на посаду глави ОП було двоє: Михайло Федоров та Кирило Буданов. І призначення кожного з них означало взагалі інший сценарій подальшого життя всієї владної команди.Фактично вибір Зеленського лежав між двома опціями.▪️Перша – призначити Федорова і тотально перезавантажити ОП, перетворити його на такий собі Офіс реформ: з максимальною концентрацією повноважень і великим списком шокових перетворень.Загальну атмосферу такого сценарію зараз можна спостерігати в Міноборони, де Федоров уже встиг звільнити майже всіх заступників і запустити в управління процесами відомих, але позасистемних людей на кшталт Павла Єлізарова, Сергія "Флеша" Бескрестнова чи Сергія Стерненка.▪️Друга опція для заміни Єрмака полягала в перетворенні ОП на такий собі "центр мирних переговорів". На цю роль Федоров не підходив взагалі, а от Буданов був ідеальною фігурою, з огляду на широкі зв'язки як з Америкою, так і з росіянами.Для Зеленського випадання Єрмака з обойми саме собою було чутливою зміною. Повне перезавантаження команди ОПУ взагалі могло б дестабілізувати його управлінську вертикаль. Тому призначити Буданова новим керівником старого офісу виглядало менш травматичним варіантом для президента.Крім того, "переворот" у системі проти Єрмака, де Буданов відігравав одну з провідних ролей, показав Зеленському, що поза зоною його контролю всередині влади організувалась ціла революційна група. Цього разу вона працювала на усунення Єрмака, але лишити її без уваги на майбутнє було б дуже ризиковано....Додаткової політичної доцільності призначенню Буданова додав той факт, що Зеленський міг перекласти на нового голову ОП найважчий трек – переговори про мир. І зробити це відносно безпечно для себе: якщо Буданову вдасться довести переговори до позитивного результату, то це можна подати як перемогу Зеленського і його команди, якщо ж перемовини проваляться, то є шанс списати це на невдачу переговорної групи і, відповідно, глави ОП.Для Буданова – це ризик, і він не міг його не розуміти. Однак потенційні вигоди від призначення в ОП все ж переважили.▪️Перше, Буданов вважав, що переговори досі були безрезультатними частково через те, хто і як їх вів з українського боку. Спокуса взяти цю переговорну висоту була одним із головних аргументів для Кирила Олексійовича, коли він ухвалював рішення.▪️Друга річ, яка схилила Буданова до переходу в ОП – його політичні амбіції. Ні для кого не секрет, що він має третій-четвертий президентський рейтинг, височенну довіру і дуже хороший перетік голосів від інших ключових кандидатів.Єдине, чого Буданову в цьому плані бракує, то це досвіду публічної політики. Перехід в Офіс президента – це чудова нагода увірватись одразу у вищу політичну лігу. Бо, як показав досвід Андрія Єрмака, немає сфер, на які ти не можеш отримати вплив із посади глави ОП. Головне – бажання.
Не вірю я в "енергетичні перемирʼя".Навіть якщо таке рішення буде прийняте, наскільки його вистачить? На 3 години?Яка реакція буде на порушення? Які санкції за порушення? Хто контролюватиме?Будь-яке перемирʼя - це в першу чергу про механізми контролю та моніторингу.Враховуючи, що часто ті самі "шахеди" запускають поза радіогоризонтом (на наднизьких висотах), то віслідкувати іх до точки прильоту - вкрай важко. Там хто контролюватиме? США? ЄС? Британія?А якщо ніхто не контролюватиме 24/7 та не буде жодної відповідальності за порушення - це профанація в чистому вигляді.Тим паче, жодної офіційної інформації не було повідомлено.Тому на даний момент ніякого "енергетичного перемирʼя" немає.Більш того, ворог продовжує підготовку до нанесення масованого ракетно-дронового удару по сходу, центру, півночі та заходу країни.Увага ворога націлена на Київ та Київщину, Дніпровщину та західні області країни (Хмельниччина, Франківщина, Львівщина, Рівненщина, Тернопільщина, Волинь), а також на Вінничину, Буковину та Одещину.Особлива загроза - між 30.01 та 04.02, коли температура знову опуститься нижче -10 градусів.🇺🇦Підписатися на канал🇺🇦
Заступник Міністра оборони України Сергій Боєв виступив на конференції OFDEF, присвяченій координації оборонної підтримки України з боку держав-партнерів. Тезово.▪️ Від вересня минулого року РФ посилила наступальні дії вздовж усієї лінії фронту та готується до подальшої ескалації. Водночас за умови збереження міжнародної підтримки Росія не здатна досягти жодної зі своїх оперативних цілей.▪️ Разом із партнерами сформовано стратегію, яка передбачає захист українських міст і критичної інфраструктури, стабілізацію фронту, ураження російської логістики в оперативній глибині та удари по стратегічних об’єктах противника▪️ Для реалізації стратегії у 2026 році Україні необхідно $120 млрд. Половину цієї суми – $60 млрд доларів – Україна планує забезпечити коштом з власного бюджету та позик ЄC. Ще $60 млрд Україна очікує від партнерів у вигляді безпекової допомоги.▪️ Ключовими пріоритетами на 2026 рік є системи ППО і ПРО, ракети до них, дрони українського виробництва та артилерійські боєприпаси збільшеної дальності. Україна закликає партнерів спрямувати близько 80% безпекової допомоги саме на ці три напрями.▪️ У сфері безпілотних систем Україна планує у 2026 році виробити більше 7 мільйонів дронів▪️ Безпілотні технології стали основою асиметричної оборони та дозволили створити зону ураження глибиною до 20 кілометрів. Наступна мета – розширення цієї зони до 100 кілометрів шляхом ударів по російських об’єктах в оперативній глибині.▪️ Україна закликала партнерів активніше долучатися до ініціативи PURL, яка залишається ключовим механізмом постачання сучасних засобів протиповітряної оборони та ураження.
⚡️Удар Фламінго 🦩: 4/4 влучання по підряднику виробництва Су-34/35/57 у Бєлгороді 23 вересня 2025 року.Щодо ворожої пропаганди. Противник заявляє, що з 4 ракет "до заводу долетіла лише одна", але супутникові знімки свідчать про інше: ймовірно 4/4 ракети досягли району цілі, а радіус відхилення - <80 м. Найбільша зона руйнувань (25 м) не відповідає версії про "одне влучання" - це схоже на спробу применшити наслідки.📄 Важливе уточнення: удар був не по “Белгородскому заводу фрез”, а по ТОВ «СКИФ-М» - високотехнологічному виробнику спецінструменту для обробки титану/алюмінію/композитів (CFRP-титан), критичного для авіавиробництва рф. До 70% їхньої продукції заточено під аерокосмічні матеріали; ланцюжок - МіГ і Су (Су-34/35/57).Попри війну компанія продовжувала імпорт понад $7,6 млн/рік, зокрема з Німеччини, та завозила високоточні станки/центри (Stahli FH2-505, Hermle C40U). Ураження припало по основній виробничій зоні, і з огляду на характер пошкоджень відновлення, якщо й можливе, буде довгим і складним.Співавтор посту - КіберБорошно
Можна подивитися на мапу та побачити, що до Дружківки та Краматорська залишилося 10-13 км від району Часового Яру.Песиміст побачить це саме так і вважатиме, що все пропало.Оптиміст - згадає шкільний курс географії.Реаліст - дивитиметься на Покровськ, Лиман, Констаху та напрямок Добропілля.Тому насправді ця відстань є для окупантів прірвою через особливості рельєфу північної Донеччини.Окупанту мало буде захопити Часік, Констаху та Дружківку, щоб сунути в бік словʼянсько-краматорської агломерації.Окупанту щонайменше потрібно також буде "закривати" питання з Лиманом, Добропіллям, Ізюмом та Барвінковим.Без цих міст навіть охоплення агломерації з флангів буде неможливим. Тільки лобові атаки, які в умовах такої агломерації можуть стерти цілу армію.Тому, очевидно, все це - ще не на один рік.Тому ворог зі шкіри лізе на дипломатичних полях, щоб ми "добровільно" залишили Донеччину.Бо чудово знає, що далі вже буде більш сприятливий рельєф та в перспективі - вихід на придніпровську низовину.А там і штурми Запоріжжя та Дніпра готувати можна.Ось в чому важливість північної Донеччини.🇺🇦Підписатися на канал🇺🇦