Ще декілька моїх тез із вчорашніх дебатів на ТБ Катара та думок стосовно того, чому не слід очікувати швидкого прогресу в перемовинах поміж Трампом та путіним стосовно припинення війни в Україні:- те, що Трамп ввів додаткові санкції проти Індії напередодні перемовин Уіткоффа з путіним свідчить про те, що ніякого реального прогресу на даний момент досягнуто не було. - Трамп не готовий вводити додаткові санкції проти Китаю через закупівлю російської нафти аби не зірвати перемовини по двосторонній угоді з Пекіном. Та й Китай вже офіційно заявив про те, що й надалі купуватиме російську нафту. А тому гроші на продовження війни проти України у путіна в короткостроковій та середньостроковій перспективі будуть. Китаю теж вигідне продовження війни, адже залежність росії від Китаю з кожним днем лише зростає і Китай дуже добре монетизує цю залежність, не говорячи вже про додаткові "козирі" в перемовинах з Трампом щодо нової двосторонньої угоди.- Навіть Індія не збирається повністю відмовлятися від російської нафти і це вже було заявлено офіційно. - У путіна не має стратегії завершення війни. Що робити з економікою, яка вже переведена на "військові рейки". Що робити з тими, хто воює проти України зараз і як їх інтегрувати в мирне життя без негативних наслідків для суспільного життя тощо. Простіше кажучи - завершити війну зараз набагато важче, аніж її продовжувати поки є достатньо коштів для цього. А вони є. І головне - путін впевнений, що фронт ось ось посиплеться і його перемовні позиції значно покращаться вже через декілька місяців. А тому він й надалі буде "петляти ", висувати нові умови, йти на тактичні поступки, аби тягнути час.І тому я не вірю в те, що особиста зустріч Трампа з путіним може відбутися вже наступного тижня, як вже встиг заявити сам Трамп та радник путіна Ушаков. Для цього не має жодних передумов.Ця зустріч відбудеться лише тоді, коли умови припинкння війни будут влаштовувати більш менш обидві сторони конфлікту і будут реалістичними для реалізації.А на цей момент цим і не пахне.
Ранок суботи почався з дебатів з черговим кремлівським пропаг@ндом на ТБ Єгипту, який намагався в черговий раз навішати глядачам локшину на вуха про те, що аби зупинити російсько-українську війну, треба зрозуміти причини її початку. Про "8 років бамбіли Дамбас" , НАТО та іншу пропагандистську дічину. Тут я вже не втримався:" Я є тим самим мешканцем Донбасу, який там народився і пржив більшу частину життя. Я не просив, щоб мене "захищали". Але тепер моє рідне місто Маріуполь зруйноване, а кількість загиблих цивільних за оцінками фахівців становить десятки тисяч і цифрі доходять і до 100 тисяч. Мої друзі та знайомі вбиті . Моя мати та сестра , дякуючи Богу, вижили. Сотні тисяч втратили свої домівки, близьких та рідних. І така картина спостерігається звідусіль, куди приходять російські війська, аби "звільнити" їх. Ми живемо в епоху інтернету і кожен охочий може увійти в соцмережі і подивитися фото та відео знищених українських міст. Я не можу запросити свого сина приїхати до Києва до мене як раніше. тому що чи не кожного дня путін надсилає балістичні ракети та дрони, аби вбивати мирних громадян , які це було в черговий раз кілька днів тому.І ці ракети падали вже кількасот метрів від мого будинку, вбиваючи мирних жителів. Я не хочу, щоб мого сина вбили.Тому ганьба моєму опоненту, який все це чудово знає, але за кремлівські кошти розповсюджує цю пропагандистську маячню! Я знвю як працює пропаганда і досліджую її багато років. Тому не вірте у все те, що він каже.Єдина причина, чому ця війна й досі триває - це міжнародний злочинець президент рф путін. На арешт якого видав ордер Міжнародний кримінальний суд за викрадання українських дітей. В тому числі з мого рідного міста .Скажіть мені, чому ми маємо дарувати йому Запоріжжя та Херсон, з якого російські війська втекли в листопаді 2022-го? Чому ми маємо дарувати йому території, на яких навіть його фейкоівий "референдум" не проводився? Мене і сотні тисяч інших мешканців окупованих маси хтось питав, чи хочу я жити в росії? Хтось мені надав можливість проголосувати і висловити свою незгоду? Я можу повернутися у рідне місто?Тому не вірте у всю цю маячню про НАТО! Україна у 2014 році була позаблоковою державою. Це врятувало нас від початку війни?Ні.Просто одна хвора людина захотіла реставрувати імперію. А без України та її військового, економічного, демонрафічного потенціалу це неможливо. Ось і всі причини!"
Все хорошие книги похожи друг на друга: они правдивее жизни.Не судите о человеке только по его друзьям. Помните, что друзья у Иуды были безукоризненны.Война, какая бы она ни была необходимая и справедливая, всегда преступление.Если позволять себе шутить, люди не воспринимают тебя всерьез. И эти самые люди не понимают, что есть многое, чего нельзя выдержать, если не шутить.Человек не для того создан, чтобы терпеть поражения. Человека можно уничтожить, но его нельзя победить.Никогда не отправляйтесь в путешествие с теми, кого не любите.Если в жизни можно оказать хоть маленькую услугу, не надо уклоняться от этого.Большинство людей никогда не слышат друг друга.В то время я уже знал, что, когда что-то кончается в жизни, будь то плохое или хорошее, остается пустота. Но пустота, оставшаяся после плохого, заполняется сама собой. Пустоту же после чего-то хорошего можно заполнить, только отыскав что-то лучшее.В прежние дни часто писали о том, как сладко и прекрасно умереть за родину. Но в современных войнах нет ничего сладкого и прекрасного. Ты умрешь как собака без всякой на то причины.Люди с возрастом не умнеют. Они просто становятся осторожнее.Нельзя, чтобы в старости человек оставался один.Смотри на картины непредвзято, читай книги честно и живи как живется.Тот, кто щеголяет эрудицией или ученостью, не имеет ни того, ни другого.Переезжая из одного места в другое, вы все равно не можете убежать от себя.Если вы перестали делать какие-то вещи просто для удовольствия, считайте, что вы больше не живете.Эрнест Хемингуэй
Мои комментарии азербайджанскому интернет-ресурсу относительно перспектив российско-украинских переговров в Стамбуле и позиции Трампа по отношению к Украине и россии:"Украинский политолог-международник Максим Яли достаточно пессимистично относится к перспективам переговорам. «Думаю, самое большое, о чем могут договориться на этих переговорах, как и на первых двух раундах, – это гуманитарные вопросы, обмен пленными. Уже даже Трамп осознал, что Путин не собирается останавливать военные действия и, по всей видимости, будет продолжать войну. Как мы видим, количество обстрелов, их интенсивность за последние недели, месяцы значительно возросли, и нет никаких практических результатов ни от переговоров между Трампом и Путиным, ни от переговоров в Турции, если речь идет о приостановке военных действий и других конкретных договоренностях», – сказал он. Что касается готовности союзников оказать помощь Украине, то Максим Яли высказал сомнения в их быстрой и эффективной отдаче. «Вопрос, в каком объеме США возобновят помощь Украине. Начнем с того, что пакеты помощи, которые мы сейчас получаем, были утверждены еще в прошлом году предыдущей администрацией. После ни одного решения о новых пакетах военной помощи Украине принято не было. Более того, Трамп заявил, что США возобновят помощь в оборонительном вооружении, и не совсем понятно, как широко будет представлена номенклатура американского вооружения – так что тут еще очень рано радоваться. Планы ЕС тоже не будут работать здесь и сейчас – на данный момент Украина воюет с тем, что есть, и вряд ли что-то изменится кардинальным образом в ближайшее время», – отметил политолог.По его мнению, Трамп играет на стороне Соединенных Штатов и так, как он видит национальные интересы США. Его ключевая задача, то есть все, с чем связаны решения, в том числе и отсрочка введения новых санкций, и увеличение военной помощи Украине, ориентирована на эти интересы. По его мнению, Трамп играет на стороне Соединенных Штатов и так, как он видит национальные интересы США. Его ключевая задача, то есть все, с чем связаны решения, в том числе и отсрочка введения новых санкций, и увеличение военной помощи Украине, ориентирована на эти интересы. «Главная цель в том, что Трамп хочет оторвать Россию от Китая, который для него является главной угрозой национальной безопасности и глобальному лидерству Соединенных Штатов.Он считает, что без природных ресурсов Россия и Китай как минимум замедлят свой экономический рост и потенциал, поэтому, в принципе, готов идти на серьезные уступки РФ относительно так называемого постсоветского пространства, вернуть даже Украину в ее сферу влияния, если при этом Путин согласится, скажем так, сокращать свое сотрудничество с Китаем и увеличивать взаимодействие в сфере безопасности, в том числе с Соединенными Штатами», – заключил М. Яли."https://caliber.az/post/tretij-raund-v-turcii-est-li-shans-na-mir-mezhdu-rossiej-i-ukrainoj
Через кілька годин вони вже не сприймали мене як загрозу й навіть самі розв’язали руки, коли я сказав, що затерпли.А далі в мене з’явився один маленький шанс. Над ранок наша аеророзвідка перевіряла передові позиції, і дрон завис прямо над накритим гілками й ковдрою окопом – опустився метрів на шість і вивчав локацію. Дрон полетів, однак росіян це дуже стривожило, вони спитали, що це значить. І я відповів – наші дрони періодично перевіряють вогневі точки, чи все гаразд, а вони залишили біля окопу свої рюкзаки й плащі. «Їх треба сховати в кущі, бо якщо аеророзвідники щось запідозрять, нас накриють мінами й артою, незважаючи на мене», – переконую їх. І запропонував такий варіант – я вийду з окопу й сховаю їхні речі, а вони будуть тримати мене з окопу під прицілом. Вони подумали й сказали: «Хорошо, но бєз пріколов». І випустили мене.Я вийшов, зібрав їхні речі, сховав у кущах і непомітно взяв звідти заздалегідь заховану гранату Ф-1. Обережно висмикнув чеку й підійшов до окопу, наче намагаючись залізти. Один із росіян відсунувся й переклав автомат, інший теж змушений був відсунутися вбік. Тоді я кинув гранату їм під ноги й почав тікати. Один із них встиг кілька разів вистрілити, на моє щастя, його автомат був переведений у режим одиночного вогню. Однак остання куля зачепила мене – влетіла в бік і, не пошкодивши кістки, вилетіла. А далі був вибух. Мій окоп розрахований на мене одного, росіяни сиділи щільно один біля одного. Тому або моментально загинули, або швидко стекли кров’ю…Поранений Василь, хоч і кульгаючи, але бігом добрався до сусідньої позиції, попросив аптечку, сам затампонував рану й розповів, що сталося. Як тільки росіяни втратили зв'язок зі своїми старшими, там зрозуміли, що сталося щось непередбачуване, й незабаром локацію накрили щільним мінометним вогнем. Ніхто з наших бійців від нього не постраждав. А далі поранений Василь у супроводі товариша кілька кілометрів ішов до точки евакуації, звідки бойовий медик доставив його в стабілізаційний пункт бригади. Після невідкладної допомоги пораненого евакуювали в лікарню. Стан Василя оцінюється як нормальний, він потроху ходить, хоч і потребує лікування й реабілітації. – Я думаю, правильно себе поводив, – каже Василь. – У мене не було страху, коли сидів і спілкувався з росіянами, шок після того, як вони взяли мене в полон, швидко минув. Постійно думав, як вийти із ситуації. В бойових умовах людина виживає на 50% завдяки везінню і на 50 – завдяки досвіду. Якби в мене не було досвіду, я б звідти не вийшов… текст (с) Ярослав Галас
Axios налив цікавої інфи щодо операції Ізраїлю проти Ірану✅ Масштабна операція Ізраїлю, проведена проти ядерних об’єктів, ракетних баз, учених і генералів Ірану, стала результатом восьми місяців інтенсивних таємних підготовок.✅ Операція дала старт новій війні на Близькому Сході, яка може втягнути США, і знищила будь-які сподівання на ядерну угоду та, ймовірно, завдала найбільшої одноразової шкоди іранському режиму з часів революції 1979 року.✅ У перші години операції Ізраїль намагався вбити ядерних учених, яких вважає причетними до створення ядерної бомби. Цільовою групою було близько 25 учених, і щонайменше двоє з них уже підтверджені, як ліквідовані.✅ Ізраїль також атакував усе вище командування іранської армії. Точно підтверджено загибель командувача Корпусу вартових ісламської революції та начальника Генерального штабу, а і ще іншого високопосадовця.✅ Очікується, що в найближчі дні Ізраїль продовжить бомбардування підземних ядерних об’єктів Ірану та інших цілей.✅ Ідея одночасної операції проти ракетних і ядерних програм Ірану зародилася після того, як Іран завдав удару по Ізраїлю в жовтні минулого року, що стало частиною циклу взаємних ескалацій між країнами. Мотивоване швидкозростаючим ракетним арсеналом Ірану, так і ослабленими системами ППО після торішнього удару ізраїльтян, Нетаньягу наказав військовим і розвідувальним службам розпочати планування.✅ Ще одним фактором, за словами ізраїльського військового, стали розвідувальні дані про дослідження та розробку ядерної зброї, яка вказувала, що Іран може швидше створити таку бомбу. План Ірану відкрити в найближчі тижні новий підземний об’єкт для збагачення урану, який був би невразливим навіть для надпотужних бомб, додав терміновості, щоб почати операцію.✅ Навіть коли Трамп просував ядерну угоду, Ізраїль вже готувався до цього удару — збирав розвіддані, розміщував активи й проводив навчання. ✅ Ізраїльські посадовці проінформували журналістів, що все було скоординовано з Вашингтоном. Двоє ізраїльських посадовців стверджували в розмові з Axios, що Трамп і його помічники лише публічно імітували опір ізраїльській атаці — а в приватних розмовах не висловлювали заперечень. Мета, за їхніми словами, полягала в тому, щоб переконати Іран, що атака не є неминучою, щоб запобігти переміщенню іранців із ізраїльського списку цілей на нові локації.✅ Помічники Нетаньгу проінформували ізраїльських журналістів, що Трамп публічно "намагався зупинити ізраїльський удар" під час розмови в понеділок, хоча насправді, за словами ізраїльських посадовців, розмова стосувалася координації перед атакою.
Отличная новость по испытанию баллистической ракеты украинского производства! Серийное производство, а затем их успешное применение по военным целям - ещё один весомый аргумент на будущих переговорах. Уже очевидно после событий последней недели и нового витка эскалации , что летом никаких предметных переговоров между рф и Украиной по прекращению огня не будет.Это в очередной раз подтвердил заместитель министра иностранных дел рф. Так что впереди нас ждёт трудное лето.РФ будет продолжать наступление по всем фронтам в надежде "отгрызть" как можно больше территорий, полностью захватить Луганскую и Донецкую область (о захвате Запорожья и Херсона в эти сроки и речи быть не может) и усилить свои переговорные позиции.Менять своих условий до тех пор, пока не убедится в тщетности попыток захвата всех четырёх областей и истощения ресурсов в живой силе Кремль наверняка не будет. Рассчитывать на введение жёстких санкций со стороны США пока у Трампа высокие рейтинги тоже не стоит.Так что следующее "окно возможностей" для переговров появится не ранее конца года.
Дуже кайфовий на інсайди матеріал David Ignatius на The Washington Post про суперництво наших головних спецслужб — СБУ та ГУР.ℹ️ Оскільки Трамп поки що відходить від ролі миротворця, Україна більше ніж будь-коли залежатиме від своїх спецслужб, які продемонстрували здатність завдавати ударів по російських силах углиб їхньої території. Таємні операції можуть перерости в «брудну війну» за межами фронту, пише автор, з більшою кількістю цільових убивств, диверсій і ударів по країнах, які постачають зброю Україні чи Росії.ℹ️ Обидві сторони давно прагнули вийти з глухого кута війни на виснаження, і недільна операція «Павутина» стала сміливою спробою України змінити ситуацію. Джерела в розвідці повідомили, що інші складні операції проти РФ вже готуються.ℹ️ СБУ та ГУР — дві українські спецслужби — понад три роки виконують гасло українських призначенців: «Я йду за тобою [іду на Ви]». Вони проводили операції, щоб перенести бойові дії на територію Росії та проти її сил і партнерів по всьому світу. СБУ та ГУР мають запекле суперництво, подібне до багаторічної конкуренції між ФБР і ЦРУℹ️ СБУ роками потерпала від звинувачень у проникненні російських агентів. Тож недільна операція стала справжнім тріумфом: інформація про неї за 1,5 роки ніде не просочилася. Джерела в розвідці повідомили, що Малюк інформував про підготовку до операції Зеленського, але не ділився інформацією з іншими високопосадовцями ОП. Навіть ключового заступника не повідомили, зазначили джерела [тут цікаво, про кого мова — людини з ОП чи заступника самого Малюка]ℹ️ Ознакою суперництва між СБУ та ГУР є те, що за два дні до атаки СБУ на авіабази, оперативники ГУР здійснили напад на військову базу в бухті Десантна поблизу Владивостока на Далекому Сході Росії. Атака включала комбінацію вибухівки в вантажівках і дронів (причому дрони використовувалися переважно для відволікання). За даними Kyiv Independent, ціллю була база 155-ї бригади морської піхоти. Джерела ГУР підтвердили цю атаку.ℹ️ СБУ ж у свій час взяла на себе розробку морських дронів. Джерела повідомили, що європейські розвідники допомагали з дизайном морських дронів.❗️ Джерела зазначили, що СБУ обмірковувала відправлення морських дронів, прихованих у вантажних контейнерах, для атаки на кораблі Росії та її союзників у північній частині Тихого океану. ℹ️ ГУР проводить масштабні операції в РФ та проти російських сил по всьому світу. У торішньому інтерв’ю голова ГУР Буданов сказав, що існує пан “спрямований на зниження російського потенціалу. Він охоплює багато аспектів, як-от військову промисловість... критичні військові об’єкти, їхні аеродроми, командно-контрольні пункти".Однією з тактик ГУР є удари по російських найманцях із групи «Вагнер» в Африці. У липні минулого року атака, організована ГУР, забрала життя 84 бійців «Вагнера» та 47 малійських солдатів.Джерела в розвідці описали кілька операцій ГУР у Південній Африці для зриву постачання зброї Росії. У грудні 2022 року ГУР виявили, що російський вантажний корабель Lady R пришвартувався на військово-морській базі Саймонс-Таун для отримання партії зброї. ГУР передала цю інформацію Сполученим Штатам, і в травні 2023 року посол США в Преторії публічно висловив протест. Агенти ГУР також зірвали передачу зброї на російський вантажний літак, який відвідав Південну Африку у 2022 році.❗️ Коли російський навчальний корабель «Смольний» пришвартувався в Кейптауні в серпні, джерела зазначили, що офіцери ГУР розглядали можливість його атакувати, але утрималися.❗️ Використовуючи російських перебіжчиків та інші місцеві сили, Україна розглядала операцію для атаки на російські війська у Придністров’ї, але вирішила поки не відкривати цей новий фронт.
Специальный пост для подписчиков с оккупированных территорий, которые так стараются в комментариях:Я вам так скажу, неуважаемая Яна. Вы обыкновенная предательница - коллоборантка. Я таких знаю много в моем родном Мариуполе. Которые вмиг "переобулись" и теперь корчят из себя "русских". При чем пытаются казаться ещё больше русскими , чем те есть на сам деле. И что любят хуйло больше путиноидов.Но должен вас огорчить. Отношение к таким как вы у россиян ещё гораздо худшее, чем к украинцам.Потому что предателей не любят нигде.Потому что есть правило: предавший раз, предаст и во второй и третий И это я вас говорю исходя из своих личных наблюдений закулисья Останкино. Ничего, кроме с трудом скрываемого презрения все эти предатели 'корниловы" и прочие у соловьевых и Ко не вызывали. А лучшее подтверждение- это то состояние, в котором находится сейчас Донецк, Луганск , не говоря уже о небольших городах и селах. Которые никто за 11 лет не восстановил и восстанавливать не собирается.Крым - это отдельная тема. Это "витрина" русского мира и туда "закатали"" много денег.Специально, чтобы подобные вам в 2014 выходили с плакатами "Путин введи войска! . Мечтая при этом о российской пенсии. И что путин вернёт им не только "совок", но и их молодость Я провел массу бесед с подобными персонажами, ещё имея возможность приезжать на отдых летом на Азовское море рядом с Мариуполем в 2017-2020 гг на Белосорайской косе.Цитата одной жительниц уже полностью стертого с лица Земли Угледара: "Да, мы не знали, за что голосовали на референдуме в 2014! Го это было так волнительно!".Цитата жительницы оккупированной Макеевки , когда я ей обьяснял в 2019-м, что путин пытается впихнуть ОРДЛО обратно в Украину, потому что они ему не нужны: " Ну а кто нас спрашивать будет?".Все те, с кем мне удавалось проводить беседы по вечерам за общим столом соглашались, что их просто наебали, всем рулят обыкновенные бандюки из 90-х, "пилят " бюджеты , ничего не восстанавливают и на людей им насрать. Так что вы тут зря стараетесь, выдавая по 150 комментариев под каждым постом вместе с "мышебратьями" в погонах.Им хоть за это зарплату платят. А вы для них просто полезная идиотка .А для украинцев обычная предательница-коллоборантка. И подобные персонажи лично у меня ничего кроме презрения не вызывают. А, ну и жалости. Потому что на самом деле вы все прекрасно знаете и понимаете.
Все четверо водителей фур с дронами отрицают, что знали о своем грузеСледователи допросили водителей грузовиков, из которых 1 июня были запущены дроны для массовой атаки по военным аэродромам России. Все четверо рассказали примерно одинаковую историю: 37-летний Артем заказал им доставку каркасных модульных домов из Челябинска. 55-летний житель Челябинска Александр З. рассказал, что вез груз из родного города в Мурманскую область. Затем ему дали по телефону указание остановиться у заправки «Роснефти» рядом с военным аэродромом. Оттуда и были запущены дроны.61-летний Андрей М. вез «каркасные дома» в Иркутскую область. Дроны стали вылетать из машины, когда водитель припарковался у кафе «Теремок» в Усолье-Сибирском.46-летний Сергей сообщил следователям, что как только он въехал в Рязань, у его фуры сорвало крышу, и оттуда прямо во время движения начали вылетать дроны. Четвертая фура, из которой была произведена атака по Ивановскому аэродрому, также была загружена «модульными домами» в Челябинске. По словам водителей, все фуры принадлежали тому самому Артему, предварительно, уроженцу Украины. Его разыскивают. Baza пишет, что следователи возбудили уголовное дело по статье «теракт»