Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Першоджерела. Ігор Фріс
Añadido 12 oct. 2021

Першоджерела. Ігор Фріс

@IgorFris
Número de suscriptores: 1 414
Fotos: 205
Videos: 32
Enlaces: 54
Descripción:
Все з перших рук. Думки. Аналітика. Законотворчість.

👥 Número de suscriptores

1 414
Promedio/Día:: 0
Promedio/Tiempo:: -1
Promedio/Mes:: -14

👁️ Vistas promedio por mensaje

1 335
Promedio/Día:: 370
Promedio/Tiempo:: 1,553
ERR: 94.41%

📊 Mensajes por Día

0
Último día: 0
Promedio semanal: 0
Promedio por día: 0

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2022-05-25

Muro

Estadísticas de telegram canal

Дозволю собі крамольну думку. От дивлюся на зібрання молодих людей проти запропонованої редакції ЦК. Системна робота невідомих мені організаторів. Формування ідеології через соціальні мережі. Швидко. Серед молоді, які не в курсі норм існуючого ЦК, але яким сказали що нові погані. Маніпуляційна довіра майже 100%. Перший подібний збір був в липні 2025. Проти закону по НАБУ. Пригадую тоді учасники навіть не могли перекласти ці букви. Але зібралися також дуже швидко і сформували певну реакцію парламенту - закон змінили. Зараз щось подібне з ЦК. Незабаром бачу нові вимоги - мігранти. В тих самих групах оголошують збори на нові протести. Технології аналогічні попереднім. Відверто здається що це дуже спланована і організована система, яка чомусь поза увагою відповідних служб. Як мінімум аналіз цієї системи і шляхів організації її діяльності, напрямків і форматів залучення людей варто би взяти до уваги. Може я помиляюся і нагнітаю, і це все результат активної громадянської позиції нашого суспільства, а може і ні і за цим стоїть хтось дуже вправний. І ми точно не знаємо проти або за що хтось вирішить вивести на вулицю людей наступного разу. Ось такі крамольні думки в неділю вечером….
Читаю і дивуюся, як окремі дописувачі маніпулюють думкою тих, хто ніколи не читав норм закону але наосліп довіряє маніпуляторам. Стосовно того що в держави заберуть цінні землі, заповідники та культурні обʼєкти. Діюча норма, яка СЛОВО В СЛОВО перенесена до нового ЦК. «Дія положень цієї частини не поширюється на випадки, якщо майно на момент вибуття з володіння держави або територіальної громади належало:а) до об’єктів критичної інфраструктури;б) до об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;в) до об’єктів та земель оборони;г) до об’єктів або територій природно-заповідного фонду, за умови наявності підтвердних документів про статус таких об’єктів (територій) на момент вибуття з володіння;ґ) до гідротехнічних споруд, за умови наявності підтвердних документів про статус таких об’єктів на момент вибуття з володіння;д) до пам’яток культурної спадщини, які не підлягали приватизації.»Тлумачити не потрібно. Просто читайте і думайте коли читаєте.
Вчора відбулася перша нарада в МВС щодо закону про цивільну зброю ініційована міністром Ігорем Клименко. Мої враженняЗа довгий час (останні 4 роки) я відчув стриманий оптимізм: закон «про відповідальне володіння зброєю» може стати реальністю. Це не про хаос і не про «вільний продаж». Це про чіткі правила, навчання, іспити, контроль і відповідальність.Але головне питання на мою думку — питання короткостволу та визначення аспектів носіння та застосування з метою необхідної оборони. Без цих норм закон втрачає сенс. Прихильники підтримають лише з носінням, противники проти будь-яких варіантів. Це треба чесно визнати.Друга велика тема — самозахист. Сьогодні суди часто карають жертву, яка дала відсіч злочинцю. Це несправедливо. Ми маємо змінити практику й захистити право громадян на самооборону долучивши до обговорення суддівську спільноту. Дискусія була довгою, але конструктивною. Учасники - нардепи, правники, поліцейські, військові, ветерани, журналісти. Наступна зустріч — вже за тиждень, із порівняльними таблицями законопроєктів. Відверто не вірив, що щось може вийти. Зараз мовчки спостерігаю. Далі буде…
ПРО РАДУ…Можна багато говорити, чому Рада стала не ефективною. Можуть бути різні чинники. Термін каденції 7 років. На який багато хто не очікував і пересиджує вже чотири. Загальна втома і відсутність сімʼї поруч. Депутати теж люди і теж на них впливає війна. В багатьох сімʼї не поруч. Низькі зарплати, теж чинник. Багато хто вирішив в 2019 році змінити достойно оплачувану роботу (і я теж) на депутатську зарплату, невідоме пожиттєве пепство, декларування та інші «плюшки» (гарне слово в контексті 🙂)))), хейт всього що робиться не залежно від позитивних наслідків для суспільства (і таке буває в більшості випадків), але готовий був це тягнути певний час задля змін і віри про зміни. Частину життя. Але не все життя. Когось дістало, те що він заручник ситуації.Всі уряди про щось домовляються з партерами, а робити це мають депутати.І хаять за це саме їх. Є напевно ще щось. Але мені здається що всеж - інше. Наприклад моя позиція по голосуваннях. Ще на початку каденції я не проголосував за реформу ВРП. Неконституційну на мою думку. А потім визнану неконституційною Конституційним судом. В час коли голосували всі і за все. В турбо режимі. 2019 рік. Потім я не проголосував за закон про землю. І працювати він почав лише тоді, коли прийняли мій закон, який вирішував питання, що його блокували. Потім я не голосував за реформу ФОП, реєстратори касових операцій, податкові новації та тиск на бізнес, купу питань щодо змін в КПК та інші норми, які на мою думку, яка була відмінна від думки фракції, були незаконними, неконституційними, неліберальними та неринковими. І це не залежало від зарплати чи чогось іншого.Це така собі професійна деформація - не можеш голосувати і підтримувати норми, які для тебе не є адекватними і відповідними основному закону. Мені здається, зараз це розуміння, разом з іншими думками приходить і до моїх колег, які постійно голосували за. А я і далі в Раді, і далі не підтримую те, що вважаю за хибне. Зараз закон про OLX. Який замість звичайного закону про цифрові платформи включав норму - плати податки сьогодні, а держава тобі може їх відшкодує наступного року. Так не працює. Заяву про складання повноважень не писав.По-перше це присяга.Може для когось пафосно. Але для мене, дав слово - тримай.Інакше руку потім не потиснуть.Та й навіть для тих хто написав навряд знайдеться 226 голосів за, щоб їх відпустили. По-друге.А хто тоді буде проводити те, за що Рада завжди голосує за.Мінімум 238 голосів.А дуже часто 280-290.А бувалі часто і конституційна більшість. (Апдейт - дякую колегам за довіру!!!)Тому тягнемо лямку і далі. Дотримуючись принципів про які написав. Переможемо і Пересилимо. Тримаймося.
Тепер коротко чому виникло це питання щодо купівлі нерухомості «яку з першого січня не можна буде продати або купити». Суть проста - необхідно підтвердити легальність коштів на купівлю. Це правило встановлено нормами фінансового моніторингу діє вже декілька років. В свій час Мінʼюст навіть надав розʼяснення яким чином і як нотаріуси мають перевіряти «білі гроші» в покупця. І нотаріуси роблять це вже декілька років, консультуючи покупців, які саме документи вони повинні йому надати з метою підтвердження легальності коштів на купівлю нерухомості. Це безліч варіацій.І зарплата, і виписки з банківських рахунків, і договори щодо продажу іншого майна, і декларації, і договори дарування коштів, і кредитні договори. Короче будь які чинні цивільно-правові документи, за цими покупець має право на кошти. Все це стосується договорів, коли нерухомість, яку потрібно купити коштує більше 400 тисяч гривень. Це поріг фінмоніторинга. Нотаріуси перевіряли, перевіряють і будуть перевіряти легітимність коштів в покупця, як до 1 січня так і після. Нічого не змінюється. Тому порада. Якщо ви продаєте майно, не занижуйте його вартість. Кошти, які будуть прописані в договорі ще будуть вам в нагоді при купівлі іншого майна і підтвердять законність цих коштів. З повагою.
Коли ми формували стратегію переходу від корумпованої та спаплюженої реєстраційної служби часів Януковича до сучасної системи органів державної реєстрації, в основу санкцій було закладено принцип пропорційності між вчиненим порушенням тазастосованою мірою відповідальності та покарання.Новим віянням в Мінʼюсті сьогодні стала практика анулювання доступу доДержавного реєстру реєстраторам, чиї рішення були скасовані не у з вʼязку з порушеннями ними законодавства, а у звʼязку із скасуванням їх рішення про реєстрацію.Тобто формальні підстави скасування рішення про реєстрацію тепер в основі автоматичного позбавлення доступу до реєстру такого реєстратора довічно. На думку багатьох фахівців - це перспектива «кадрового голоду» усфері державної реєстрації.Позбавлення права доступу та анулювання доступу стають все частішими і створюють реальну загрозу існування системи державної реєстрації прав. Під час війни, хакерських атак, перебоїв зі світлом, складнощів в роботі та інших чинниківкількість фахівців в системі реєстрації і так суттєво скоротилася. До того ж, з аналізу наявних у відкритомудоступі наказів вбачається , що випадки повної відсутності порушень за результатамирозгляду скарги фактично відсутні. Скарга або залишається без розгляду по суті (занаявності підстав), або ж задовольняється.За такої тенденції постає реальна загроза«знищення» державних реєстраторів, як фахівців у випадку втілення в життя нової «стратегії»Мінюсту та його очільника. Крім того такими діями та схемами, породжуються значні корупційні ризики та закладається механізмнеправомірного тиску на державних реєстраторів. В контексті втілення запропонованоїміністром системи Е-нотаріату та цифровізації послуг подібна тенденція наврядсприятиме утвердженню законності та прозорості діяльності у цій сфері.Думаю це має стати найближчим часом предметом розгляду тимчасової спеціальної комісії ВРУ по захисту від рейдерства. Буду клопотати щодо цього питання.
Мало того ідеї реалізовані в постановах Кабміну щодо електронного реєстру нотаріальних дій, електронного архіву нотаріуса, віддалених нотаріальних дій без чіткої регламентації цього всього в законі - протиправні та незаконні Цікаво буде взнати чи в курсі Премʼєр міністр про такі дії МЮ. Запитаємо. Це лише початок аналізу новацій в цій царині. Думаю далі варто буде детальніше перевірити скоріш за все в рамках ТСК Верховної Ради України. Наступна ланка - виконавче провадження. Інституція до якої прикута не аби яка увага з боку наших міжнародних прартнерів. Реформа цифровізації якої привʼязана до Ukraine facility та отримання нашою воюючою країною допомоги партнерів в розмірі 50 мільярдів. Реформа, яка провалена МЮ та його очільником повністю.Спроби подати новий законопроект від імені депутатів (попередній подавався Кабміном, читай МЮ) наразі не знаходять підтримку в залі навіть на включення до порядку денного Ради. Що в сухому залишку? Мінус гроші так потрібні для держави.Чому? Тому, що контакту у міністра і депутатів не має жодного. І вбачається, що його навряд можливо буде сформувати при такому підході до законотворення. Це при тому що профільний заступник зробив майже неможливе щодо проходження цього проекту в комітеті правової політики. Що далі? Перетенціарна служба. Відверто працює. Але це не досягнення міністра, а прискіпливе відношення до очолюваної ним установи профільного заступника. Одна з найскладніших і найзакритіших ділянок відомства, де мають бути забезпечені ключові права та свободи увʼязнених.Як в принципі і основне джерело можливих корупційних складових в діях МЮ. Чому таке твердження? Тому що за весь час будь-яких змін щодо скасування сталінськоі 391 статті ККУ наразі від МЮ не надходило в парламент. Що в епілозі. Маючи досвід роботи в системі юстиції практикуючим нотаріусом 20 років і нардепом вже 6, можу впевнено сказати, що цей склад МЮ найгірший (ну не беру Лукаш звісно) за весь час. Голосні заяви та амбіції в поєднанні з порушенням закону та основних засад демократичного розвитку та зловживання правом. Думаю результат не забариться. Як це буде - постанова ВРУ про відкликання міністра чи щось інше питання часу та політичної волі. Але продуктивної роботи тут на жаль точно не вийде. ПС. Прикро, що прийшлося вийти в публічну площину з цими питаннями, але іншого способу привернути увагу до проблем в юстиції та її реформі не має. ПС.ПС. Отримав інформацію про можливі зміни в складі антирейдерської комісії. Яка працює останні роки, як швейцарський годинник рятуючи майно від незаконного заволодіння. Що було до 2019 року навіть не хочу згадувати. Кому це на руку -думайте самі.
Кабмін не зупиняється в спробах завалити діючу систему права. Тепер взялися реформувати нотаріат та державну реєстрацію. Те що працює. В ковід. У війну. Як швейцарський годинник. Але незупинний реформізм не дає спати. То шлюб будемо онлайн розривати. То адмінзбір скасовуємо постановою Кабміну, який законом встановлено. А тепер робимо експериментальний проект з цифровізаціі нотаріату. Будемо вести електронний реєстр нотаріальних дій поруч з паперовим. А потім ще й далі - віддалені нотаріальні дії….І байка, що діяльність нотаріату визначена законом. Спробуємо несамовито і це регулювати та реформувати постановами КМУ. Здається цей реформаторський зуд варто зупиняти. Історія нотаріату - це більше ніж дві тисячі років праці та гарантій безпеки праву та правам, яке базується на папері. І будь які новації, чати gpt, електронні формати та цифрові мури не створять більшої безпеки ніж запис чорнилом та підпис нотаря. Може я занадто консервативний, але за більш ніж чверть століття досвіду в цій царині дає мені на це право. Тримаймося. ПС. Закон обійти не вдасться все одно. Допоможу це зробити….
Вчора міська рада мого міста, вирішила що вони будуть вирішувати тепер і за жінок. Що і як їм робити. Лишати чи ні дитину. При цьому, як я зрозумів вирішили звернутися до законодавців з цього приводу і проголосували відповідне звернення. Ну по перше. Ніхто і ніколи в раді, як мінімум за той час, коли я виконую представницькі функції, не розглядав звернення міських та обласних депутатів. При чому звернень таких на моїй памʼяті оголошували безліч. Для чого це робиться от точно не знаю. Не має в повноваженнях ВРУ розглядати звернення місцевих рад. Скоріш за все це політичне рішення, яке направлене для висловлення позиції, а не законодавчого регулювання. Ну і про саму суть питання. На моє переконання, вирішувати що і як робити, повинна жінка. Не депутати. Ні місцеві ні загальнодержавні. Тому якщо і зʼявиться колись такий проект, навряд мій голос буде отримано в його підтримку. ПС. Політиканство в таких чутливих питаннях неприпустимо. Краще займіться дорогами в місті. Тут більше поле для маневру.
Українська рада зброярів. Мінстратегпром. Мінцифри. Мінʼюст. Громадські активісти. Журналісти-розслідувачі. Антикорупціонери. Експерти.Напевно ще хтось, кого я не почув або не побачив, були присутні на зустрічі повʼязаній з обмеженням чутливої інформації в публічних реєстрах. Вперше за 4 роки великої війни ми говорили про це публічно. З ключового. Прохання від зброярів - людей які сьогодні створюють наш ОПК і роблять зброю для держави: закрийте інформацію про наші адреси, наше майно, нашу землю, нашу фінзвітність та нашу діяльність через публічний доступ. 34 ракети. Рівно стільки прилетіло по одному з підприємств. Прохання від них те саме - закрийте інформацію. Послухали журналістів. Вони послухали зброярів. Можливо змінили погляди або хоча б задумались про проблему. Надіюсь на це. Особливо, коли ми довели, що для них зміниться лише процес отримання інформації а не відсутність доступу до такої інформації. Можливо не зручно. Але і час такий. Для себе теж зробив висновки. Правові. Завтра спробую сформувати їх у вигляді ідей до законопроекту який так всіх схвилював. Думаю вони мають шанс з одного боку не зробити крок назад, а з іншого забезпечити оборонці критичну безпеку їх діяльності. Тримаймося!