Цього року вдалося переконати віце-премʼєра, що з того мізерного обсягу грошей, які виділені на утримання доріг в області, варто вкласти не в утримання а в ремонт. Для пересічного громадянина, що ремонт, що утримання - без різниці.Головне зробіть дорогу, щоб хоча б проїхати можна було. Те що всі гроші на війну, на Херсон, на Чернігів та Бородянку - пояснити важко. Але, маємо близько 300 мільйонів на область. На всю область. Те що можемо витратити на ремонт доріг. В області 62 громади. Про кількість та кілометраж обласних доріг говорити взагалі не буду. Багато. Практично всі - розбиті в хлам. Якщо поділити 300 на 60 то вийде по 5 мільйонів на громаду. Що можна зробити на 5 мільйонів?Майже нічого. Сотні метрів дороги. А їх сотні кілометрів. Тому вирішили робити ремонт картами. Там де геть погано. Громади згодилися співфінансувати цей ремонт. Хтось більше. Хтось скільки зміг. З цих пропозицій і зʼявився список доріг що будуть ремонтуватися цього року. Декілька зустрічей. З керівництвом області. З керівництвом громад. І ось що маємо для мешканців Галицького, Тисменицького та Тлумацького районів (вибачайте я по старому їх називаю щоб краще зрозуміли люди). Перше до паломницьких центрів:Єзупіль - КрилосХомяківка - ПогоняРешта:Побережжя - ЧерніівСілець - МединяМарківці - НазавизівБільшівці - КнягиничіЛопушня - МедухаСвітанок - БурштинОзеряни - ДелеваТлумач - БортникиТлумач - КоролівкаСтарі Кривотули -Нові КривотулиСтарий Лисець -ПосічКілометраж різний. Місця будемо визначати спільно. Все точно не зробиться, але робитимуть точно. Впевнений зараз знову мені налиють, що десь роблять а десь ні, але є як є і роблю що можу в цих умовах. І ще. Прохання не пишіть зробіть там і там. Перелік затверджено. Добра всім!
Завтра 16 травня 2023 року Міністерство юстиції України втрачає повноваження за результатами розгляду скарги у сфері державної реєстрації прав на нерухомість приймати рішення про ❌скасування незаконних рішень державного реєстратора.Прийнятий нами закон заблокований постановою Олексія Гончаренко. Власникам нерухомості варто періодично моніторити стан відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо своїх прав на нерухомість щоб не попасти в сітки рейдерів. Ми звісно передбачали, що можливий «люфт» в часу дії норми закону. Тому зробили звісно запобіжники. (Рейдерам зосередитись!!!!😂😂😂)Кіл рейдерам у груди закладено у Прикінцевих і перехідних положеннях Закону № 9156-д: - Повноваження Мін’юсту щодо визнання прийнятим (вчиненої) з порушенням закону та анулювання рішення державного реєстратора поширюватимуться також на рішення державного реєстратора, прийняті до набрання чинності цим Законом.Ці положення гарантуватимуть громадянам і бізнесу, як і державі та територіальним громадам, належний адміністративний захисту від незаконних реєстраційних рішень, що будуть вчинені у період до набрання чинності Законом № 9156-д.Тому всі спроби і блокування закону - марні. ПС. Невже ви думали що ми дурні?
В зв’язку із надходженням декількох звернень, пишу цю пораду. Як би не було складно про це казати, ми ховаємо своїх близьких. А зараз ховаємо молодих та сильних. Чоловіків, батьків, братів, доньок, мамів, сестер. І виникають питання спадкування. Як би не було важко на початку, біль відступає і ти приходиш до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. І подаєш її, пам’ятаючи що в тебе є 6 місяців для цього. І от тут інколи виникають проблеми і як виявляється може бути і біда. Ти, думаючи що успадкуєш частку в квартирі, землю або автомобіль, навіть і не здогадуєшся, що разом з ними успадкуєш борги близькоі тобі людини. Інколи борги, які не були погашені за життя померлого, в десятки разів перекривають вартість успадкованого майна. І ти стаєш боржником. Навіть не усвідомивши, як і коли це сталося. Друзі, розкажіть близьким, що перед прийняттям спадщини, варто перевірити борги померлого і оцінити як активи того, що ти успадкуєш, так і пасиви, які ти повинен будеш повернути. Це дуже важливо, особливо зараз коли спадкують за загиблими. Тримаймося!!!
«А можна без мене підписати?»,- саме так сьогодні починається велика кількість розмов з нотаріуосом в контексті необхідності представництва інтересів особи, яка перебуває за кордоном або засвідченні справжності підписів батьків на заяві про виїзд дитини за кордон (присудкові її ще називають «довіреність на дитину» 😂).Зараз, коли мільйони наших громадян виїхали за кордон для забезпечення захисту свого життя та життя своїх дітей, це стає актуальнішим в сотню разів. Відповідь проста та лаконічна: 🤬«Ні , не можна.»І вона не зміниться ніколи. ❗️Підписати за себе може лише той, хто підписує. Але тут ми повинні йти в ногу з часом та вимогами людей. Довіреність, згідно з нашим законодавством, - односторонній правочин, який підписує довіритель особисто.Заява, це не правочин. Там засвідчується лише підпис. Але і її заявник підписує лише особисто. Відповідно, якщо довіритель або заявник перебувають за кордоном, у них є два варіанти, аби посвідчити довіреність або засвідчити справжність підпису на заяві. ✅ Перший варіант: звернутись до консульства України в країні поточного перебування (так, знаємо, черги зараз страшні) і посвідчити довіреність або засвідчити справжність підпису на заяві (наприклад про згоду на виїзд дитини) безпосередньо там! ✅ Другий варіант: звернутись до нотаріуса поточної країни перебування та посвідчити довіреність або засвідчити справжність підпису на заяві у нього!Варто звернути увагу , що для певних країн необхідна процедура консульської легалізації або апостилювання цих довіреностей або заяв для їх подальшого використання в Україні! Тому ці моменти варто уточнювати заздалегідь! 🔥❤️🔥 АЛЕ!Зараз ми спільно з Нотпалатою, Мін’юстом, Мінцифрою працюємо над проектом віддаленого встановлення особи та підписання документів дистанційно за допомогою цифрового підпису особи. Як приклад - ДІЯ-підпис. Сьогодні він верифікований державними нормами та стандартами безпеки і використовується в ДІЇ. Формування правового поля та гарантованого безпечного формату для використання цього сервісу, дозволить надати нашим громадянам додатковий (не плутати з виключним) інструмент для оформлення документів за кордоном. А нотаріусам, безпечний і безспірний документ і протокол, за яким вони зможуть встановлювати особу. Працюємо над цим!
Це заслуговує на увагу. Вчора був в Блюдниках. Там за допомогою коштів минулорічного соцеконому і внесків благодійної організаціі, що опікується впо, зроблено пансіонат для вимушено переміщених осіб. Коли їхав, думав, що вони там роблять? Де будуть працювати? Хто це?Доїхав. 40 місць. Колишній розвалений барак, який вмілими руками галичан перетворений в сучасний, світлий, теплий заклад. Кухня. Пральня. Котельня. Вайфай. Облаштовують територію для прогулянок. І люди. Старенькі. Маленькі. Тихі. Доживають свій вік. З Маріка, СІвера, ще звідкись. Наші галицькі також. Каже директор, що три місяця назад ті що приіхали казали, що приїдуть їх діти з ленінградів та москвів і всіх бандер повбивають. Зараз слухають пароха сільського і співають наш гімн. І складають пазли з нашими прапорами…Розруха путінська в головах від телевізора поволі відпускає. Дякую дівчатам кухарям, санатіркам, медикам за ваше піклування та роботу. За добре слово та можливість дожити в добрі, яку ви їм даєте…Вражений до глибини….
ЛОНГРІД ПРО РЕМОНТі трошки про права і право. Здається що ніби все сказано, всі межі окреслено, про всі небезпеки повідомлено. Але ні. Не розуміють мене де-хто з моїх колег нардепів. Спробую простіше тоді. Як зробити ремонт. 1. Швидко2. Дешево3. ЯкісноОберіть дві пропозиціі і зрозумієте що до третьої завжди потрібно додати слово НЕ. Тобто.Швидко+Дешево= НЕякісноДешево+Якісно=НЕшвидкоЯкісно+Швидко=Не дешевоТак і з нотаріатом та правом. Це тотожні поняття. Держава в свій час (далеко до наших часів) визначила що якісно, дешево, і швидко не буває. І делегувала окремі функціі нотаріальній спільності. Безпекову. Правоохоронну. Правотворчу. Безспірну. Це основні критерії за якими працюють нотаріати у всіх країнах. І в нас також. Ми можемо звичайно прагнути дешево, якісно і швидко запустити все в електронних сервісах, але як бачите принцип ремонту буде і там. Але з одною відмінністю. Ремонт можна переробити, а позбавлення права - лише суд. Тому я категоричний противник, надавати можливість створювати права і обов’язки щодо виїзду дитини за кордон через сервісний функціонал в ДІЇ. На старті лише це пропонують. Але не за горами запропонують довіреності, заповіти, іпотеки та переоформлення нерухомості. Це все також можна хотіти дешево, якісно і швидко.Як ремонтЧому я проти саме цифрової згоди на виїзд?Причин окресленого багато. Це і відсутність цифрової безпеки. Ага. Перевірте де ваш ЄЦП і хто знає пароль до нього. Це і відсутність гарантій що підпис єцп буде не під примусом і відповідатиме реальному волевиявленню учасника. Це і можливість самостійної відміни згоди (недобросовісні батьки точно будуть вимагати кошти щоб цього не робити або робити і знову вимагати кошти). Це ще безліч всього небезпечного і протиправного. Думаю колеги додадуть в коментах. Мені вчора закинули, що я хочу лишитися жити в 20 столітті. А на дворі 21ше. Я хочу залишитися жити в правовій державі. Де людина та іі права, права батьків та дітей захищені державною та гарантовані на 100%. З цифрою, якщо це сервіс.І людиною, яка над цим всім. Ну і гарним ремонтом. Якісним та Швидким. Тримаймося!!!ПС. Надоїли експерименти.Кожен хоче щось вигадати. І зламати при цьому те що працює.
Президент підписав наш законопроект про спрощення встановлення фактів народження та смерті в умовах воєнного стану.✅Відтепер заява про встановлення факту народження особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути подана батьками або одним з них, їхніми представниками, членами сім’ї, опікуном, піклувальником, особою, яка утримує та виховує дитину, або іншими законними представниками дитини ❗️до будь-якого місцевого суду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання заявника.✅ Заява про встановлення факту смерті людини може бути подана членами сім'ї померлого, їх представниками або ❗️ іншими заінтересованими особами (якщо встановлення факту смерті особи впливає на їхні права, обов'язки чи законні інтереси) до будь-якого місцевого суду України, який здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника.Нові виклики. Нові закони. Тримаймося!!!