ТРОХИ ПРО РЕАЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ АМЕРИКАНЦІВ ДО НЕКОМУНІСТИЧНОЇ РОСІЇЧому варто двічі подумати перед тим, як представляти РФ реінкарнацією саме Російської імперії, а не СРСР? Можливо когось здивує, але добільшовицька Росія ніколи не сприймалася в США негативно. Причому як політичними елітами, так і суспільством. Катерина ІІ фактично підтримала американську Війну за Незалежність, зайнявши позицію озброєного нейтралітету. Все XIX сторіччя США та Російська імперія фактично були союзниками. Під час Війни Півночі та Півдня, Росія не тільки послала флот на допомогу Півночі, але й була готова вступити у війну в разі, якщо Британія прийде на допомогу конфедератам. В Західній Європі були розповсюджені симпатії до народів, що боролись проти РІ, зокрема до поляків та горців Кавказу. Але в США нічого подібного не було. Хіба, що можна згадати спалах співчуття до мадярських революціонерів наприкінці 1840-х років (але й там критикували не Росію, а європейські консервативні монархії).Загалом критика в американському суспільстві існувала. Але критикували саме російське самодержавство як форму правління, а не Росію як таку (і не її панування над іншими народами). До того ж ця критика цікавила лише ліберальну частину громадськості, але не владні еліти і не більшу частину суспільства. До більшості європейських держав ставлення було не краще, а до деяких, наприклад Великобританії, значно гірше. На початку ХХ сторіччя стосунки погіршились через конкуренцію в проведенні імперської політики обома державами. США навіть підігравали японцям під час війни 1904 - 1905 років. Але казати про ворожнечу не приходиться навіть в цей період. Стосунки були десь в дусі конкуренції-співпраці Путіна й Ердогана. Під час Першої світової США повністю були на боці царської Росії. Причому й суспільство й влада. В 1917 році американці прямо вступили в війну, а в Росії відбулась демократична революція. Наступив апофеоз дружби й єднання (без тіні іронії). Хоча нагадаю - російське самодержавство американці теж ніколи не ненавиділи й не вважали проблемою, лише критикували, та й то далеко не всім суспільством.А потім трапився жовтень 1917 року....P.S. Доречі, для розуміння того як сприймається в американській масовій культурі російська імперська монархія, раджу подивитись голлівудській фільм "Миколай та Олександра" (дві премії Оскар) та повнометражний мультик "Анастасія".
GOOGLE СТВОРЮЄ ЦЕНТР ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В КОРОЛІВСТВІ САУДІВСЬКОЇ АРАВІЇ.Повідомляється, що технологічний гігант Google відкриває новий центр даних, орієнтований на штучний інтелект, у Саудівській Аравії.Згідно з оголошенням, зробленим Суверенним фондом Саудівської Аравії та Google, новий центр штучного інтелекту підтримуватиме дослідження в галузі моделей штучного інтелекту для арабської мови та програм штучного інтелекту, специфічних для Саудівської Аравії.Державна нафтова компанія Aramco вже використовує штучний інтелект у своїй діяльності. Повідомляється, що використання програм штучного інтелекту допомогло збільшити видобуток на одному з нафтових родовищ Aramco на 15%. Саудівська Аравія здійснює зусилля з диверсифікації економіки, яка історично залежала від нафти та природного газу. Інвестиції у високі технології відіграють провідну роль у цих ініціативах.На даний момент, більше половини ВНП складають прибутки не пов'язані з енергоносіями. Ось такі новини з абсолютної теократичної монархії.
Преподобний Гавриїл Самтаврійскій (Ургебадзе Годердзі Васильович) – Святий сповідник та Христа ради юродивий, архімандрит Грузинської Православної Церкви. 1 травня 1965 року спалив великий ідол Леніна у Тбілісі, внаслідок чого був схоплений та катований, а після цього ув'язнений у психіатричній лікарні та підданий забороні у богослужінні до її скасування 1971 року. Решту життя провів у монастирі Самтавро, користувався значною народною любов'ю та пошаною, був відомим провидцем та чудотворцем.Етнічне походження: ГрузинськеЦефальний індекс: Брахіцефалія (≈81,6)Висотний індекс: Гіпсікранія (≈76,4)Лицьовий індекс: Юрипросопія (≈83,7)Носовий індекс: Лепторинія (≈58,9)Форма спинки носа: ВипуклаВисота чола: Низьке (≈29,3% від загальної висоти обличчя)Форма чола: НахиленеНахил очної щілини: ГоризонтальнийВилиці: ШирокіЩелепа: ШирокаПідборіддя: Виражене вольовеФорма потилиці: ПласкаКолір очей: Темний відтінок, №2 за шкалою БунакаПосадка очей: СередняКолір волосся: Темно-змішаний відтінокТовщина губ: ТонкіБудова тіла: Мезо-доліхоморфнаЗріст: ВисокийДинарид із впливом борребюამ ნიშანში თქვენ გაიმარჯვებთ
🇺🇦 Друзі,📢Сьогоднішній час змушує всіх нас консолідуватися, діяти разом та відстоювати все те, що для нас надзвичайно цінне. Це - наша держава, наші люди, наші сім'ї, наша мова. Я зараз не в звичній ролі філософа та науковця, адже війна багато змінила в моєму житті. Зараз я обмежен виконанням свої обов'язків військовослужбовця і мушу концентруватись саме на них. Але я точно знаю, що я поруч зі своїми побратимами на фронті, які чітко знають, за що вони готові боротись далі й що вони хочуть побачити в результаті цієї боротьби - це вільну, сильну та щасливу Україну!🌟🇺🇦Ще я точно знаю, що не тільки на фронті відбувається боротьба, але й в тилу. І також борються ті люди, які готові відстоювати українську свободу іншим способом - бути активним свідомим громадянином країни, поважати права та свободу інших, працювати над посиленням економічної стабільності держави, віддавати свій час та ресурси, щоб зберегти українські цінності, традиції, історичну самобутність та національну ідентичність. І я вірю в таких людей і знаю їх особисто! Зараз не час для політики але час для громадської,культурної та наукової діяльності. Час шукати варіанти спільного виходу з наших проблем та шляху до перемоги.Особливе значення має вихід на міжнародний рівень. Підсилення співпраці з консервативними силами дружніх країн. Чітке окреслення позиції українських консерваторів в світі та укріплення спільних позицій з іноземними однодумцями.❗️Якщо ви хочете стати частиною спільноти таких людей і ви вважаєте себе представником активної української молоді, є очільником проукраїнських громадських організацій, спільнот або груп однодумців, можете і хочете працювати над зміцненням соціокультурних позицій України, прошу вас заповнити форму, яку я додам нижче👇, щоб доєднатися до нового молодіжного правого руху, який розуміє, що таке український консерватизм, національна ідентичність та вірить у майбутнє України!🤝🇺🇦Якщо ми об'єднаємось зараз - шансів на збереження всього найціннішого для кожного українця точно стане набагато більше! І я як ніхто вірю у непереможну силу консолідації народу навколо спільної мети ...Якщо маєте можливість приєднатись до праці на грунті українського консерватизму, прошу заповнити анкету за посиланням.https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeyVRWAR2O4uMpFQToqTkAjrF9ff_90-JN8ndcM7OB3-P4kSA/viewform
ОБАМА ЗАСУДЖУЄ АФРОАМЕРИКАНЦІВ ЯКІ НЕ ПІДТРИМУЮТЬ ХАРРІС.Абсолютно расистські аргументи використав Обама на недавньому мітингу в підтримку Харріс.Він різко напав на афроамериканських чоловіків, які не бажають підтримувати Харріс і голосують за Трампа або просто не хочуть голосувати. Він заявив, що "їм не варто шукати виправдань" (!!!), так ніби голосування за кандидата демократів це якійсь обов'язок чорношкірих чоловіків. Потім почав звинувачувати їх в тому, що вони "просто не хочуть щоб президентом була жінка" і "безвідповідальності". Це прямі цитати. Крім того він заявив , що вибору не існує, оскільки можна підтримувати лише "кандидата який розуміє ваші проблеми", маючи на увазі етнічне походження Харріс.Уявляю собі шок суспільства, якби Трамп так звернувся до білих жінок. Мовляв : "Ви ж білі, чому не голосуєте за білого ?! Що за безвідповідальність! "Істерика Обами зрозуміла. Афроамериканці суттєво зменшили підтримку демпартії. Вони не голосують як "чорні", вони голосують як американці.
НАЙВІДОМІШОГО ДЕЗЕРТИРА ЗАТРИМАНО.Засновник "ЛГБТ -військових" Сергій Гнезділов не довго насолоджувався хайпом від своєї "добровільної демобілізації". Дезертира затримано ДБР і йому загрожує до 12 років ув'язнення. Безпринципність ліволібералів загальновідома але під час цієї війни вони перейшли всі можливі меж. Спочатку, в пошуках хайпа, всіляко розкручувало небагатьох свої представників в формі. Потім влаштували огидну й образливу для військових інфокомпанію присвячену "10500 мільйонам військових нетрадиційної орієнтації". Тепер, коли їх спонсори (точніше господарі) забажали схилення України до капітуляції, розкачують антивоєнні протести, зокрема "принципове СЗЧ". Уявляю як вони полегшено зітхнули, коли прийшла методичка відмовитись від маскування під патріотів і знову стати самими собою. Гнезділов відмітився, в усіх трьох фазах. Але нарешті взяли за дупу. Слідства та суд лакмусовий папірць - чи лишився у держави хоча б базовий інстинкт самозбереження.П. С....за картинку дяка "Всі разом".
ПОЕТИЧНИЙ ДІАЛОГ ДВОХ ГЕНІЇВ (ДО РОКОВИН МУЧНИЦТВА ВЕЛИКОГО ПОЕТА)Редьярд Кіплінґ СиновіПереклад Василя СтусаКоли ти бережеш залізний спокійвсупір загальній паніці й клятьбі,коли наперекір хулі жорстокійміж невірів ти віриш сам собі.Коли ти вмієш ждати без утоми,обмовлений, не станеш брехуном,ошуканий, не піддаєшся зломуі власним не хизуєшся добром.Коли тебе не порабують мрії,в кормигу дум твій дух себе не дасть,коли ти знаєш, що за лицедії —облуда щастя й машкара нещасть.Коли ти годен правди пильнувати,з якої вже зискують махлярі,розбитий витвір знову доробляти,хоча начиння геть уже старі.Коли ти можеш всі свої надбанняпоставити на кін, аби за митьпроциндрити без жалю й дорікання —адже тебе поразка не страшить.Коли змертвілі нерви, думи, тілоти можеш знову кидати у бій,коли триматися немає силиі тільки воля владно каже: стій!Коли в юрбі шляхетності не губиш,а бувши з королями — простоти,коли ні враг, ні друг, котрого любиш,нічим тобі не можуть дорікти.Коли ти знаєш ціну щохвилини,коли від неї геть усе береш,тоді я певен: ти єси людинаі землю всю своєю назовеш.———If you can keep your head when all about you Are losing theirs and blaming it on you, If you can trust yourself when all men doubt you, But make allowance for their doubting too; If you can wait and not be tired by waiting, Or being lied about, don’t deal in lies,Or being hated, don’t give way to hating, And yet don’t look too good, nor talk too wise:If you can dream—and not make dreams your master; If you can think—and not make thoughts your aim; If you can meet with Triumph and Disaster And treat those two impostors just the same; If you can bear to hear the truth you’ve spoken Twisted by knaves to make a trap for fools,Or watch the things you gave your life to, broken, And stoop and build ’em up with worn-out tools:If you can make one heap of all your winnings And risk it on one turn of pitch-and-toss,And lose, and start again at your beginnings And never breathe a word about your loss;If you can force your heart and nerve and sinew To serve your turn long after they are gone, And so hold on when there is nothing in you Except the Will which says to them: ‘Hold on!’If you can talk with crowds and keep your virtue, Or walk with Kings—nor lose the common touch,If neither foes nor loving friends can hurt you, If all men count with you, but none too much;If you can fill the unforgiving minute With sixty seconds’ worth of distance run, Yours is the Earth and everything that’s in it, And—which is more—you’ll be a Man, my son!@EdYurchenko 🎓
СВЯТИЙ ПОКРОВИТЕЛЬ НАШОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІВарто згадати і про духовний вимір Дня Незалежності. Нічого не відбувається випадково. І те, що сьогоденна форма української державності народилась саме 24 серпня, вказує нам на святого покровителя незалежності.Святий князь Федір Острозький і Печерський вшановується 24 серпня. Нащадок київської династії володарів, один з засновників її Острозької гілки, блискучий полководець і державний діяч, покровитель православної церкви. Пройшовши свій славний мирський шлях, він прийняв постриг і був канонізований вже як святий преподобний, і поповнив собор Київо-Печерських святих. Він воював проти тевтонців, поляків, кайзера Священної Римської імперії. Титулувався «князем червоної Русі» відкрито претендуючи на Галицько-Волинську спадщину. Один з найвпливовіших аристократів Східної Європи, він мав вплив не тільки на православну, але й католицьку церкву. Відомо, що навіть приймав учать в Константському соборі.Але земна слава — лише відблиск небесної...Ми мало знаємо про його діяння в чернецькому званні. Відомо лише, що він прийняв ім'я Феодосій. Головне, що Господь прославив його чудесами та нетлінням мощей після завершення земного шляху. В «Акафісті всім преподобним печерським про нього сказано: "Радуйся, княже Феодоре, бо на честь і славу Церкви православної ти багато потрудився".Архетиповий аристократ крові і духа, який пройшов земний шлях від лицаря меча до воїна духу та земного янгола.Перетворив ти земну князівську славу / у смиренний образ чернецтва, / і замість ворогів видимих / на невидимих повстав, / і, в обох битва славним переможцем зробився, / одним із чудотворців Києво-Печерських виявився. / Тому й нам ревнощі у вірі в Бога вимоли, / любов’ю до братів серця наші освіти / і до вічного спасіння дороги наші, Федір блаженний, скеруй .Святий княже Феодоре, моли Бога за нас!@EdYurchenko 🎓
Дякую Віктор Рог та Книгарні Бандерівців за можливість нарешті ознайомитись з чудовою книгою "Щоденник національного героя Селепка Лавочки". Я давно чув про неї і нарешті отримав можливість прочитати безпосередньо. Книга є парадоксальним зміщенням жанрів - це й гумористична повість про пригоди вояка Першої дивізії Української Національної Армії (більш відомої як Дивізія "Галичина"), й водночас унікальний історичний документ, який розкриває історію того часу і, що особливо цікаво, реальне повсякденне життя людей, яке в офіційних звітах не змальовують.Автор, Юрій Тис-Крохмалюк, сам пройшов шлях офіцера Дивізії і писав з великою увагою до бурхливих історичних подій, які розгортались навколо.Але все ж, це гумористична повість, з акцентом на комічні моменти військової служби та життя загалом. Контраст між західноєвропейським та українським менталітетом, головним героєм та його товаришами з інтелігенції, військовим та цивільним життям, все це легко породжує цікаві та комічні моменти. Думаю саме такий погляд, навіть на найдраматичніші моменти нашої історії, є прикладом справжнього українського духу в літературі.Придбати книгу можна в Книгарні Бандерівця @EdYurchenko 🎓
ЧИ ОТРИМАЛА ХАРРІС ЕЛЕКТОРАЛЬНУ ПЕРЕВАГУ?Останні дні інфопростір переповнений повідомленнями про електоральний прорив Камали Харріс, зокрема в штатах, що коливаються (і є ключем до перемоги). Насправді, навіть якби було так, це лише б означало черговий виток передвиборчих перегонів. Причому далеко не самий крутий і драматичний. Вибори лише в листопаді і кандидати точно ще не визначились, навіть з дебатами.Але в тому й справа, що це далеко не так. Українські ЗМІ і соцмережі навіть не намагались проаналізувати ситуацію в цілому і посилаються, фактично, на одне опитування Bloomberg. Але ж воно далеко не єдине.Ось, наприклад, значно докладніша інформація по соцопитуванням від Viktor Vovk, одного з найкращих вітчизняних фахівців з політики США та міжнародної політики загалом. Всю інформацію легко перепровірити. " Суспільно-політичні настрої у США в контексті виборів у листопаді 2024 р. станом на 01.08.2024Для адекватного розуміння суспільно-політичних настроїв у США в контексті виборів у листопаді наводжу усереднені результати різних соцопитувань після 21.07.2024 (дати зняття Байдена з виборів) станом на 01.08.2024 за даними популярного американського позапартійного сайта-агрегатора RealClearPolitics:(зокрема, дані у виборчих перегонах Trump vs Harris є усередненими за 9 різними соцопитуваннями*, проведеними з 22.07 по 28.07)2024 General ElectionsRCP Poll averages(вибори 2024, усереднення RCP різних соціологічних опитувань)Trump vs Harris : перевага у +2,0 відсотки 48,1 проти 46,1 Trump vs. Harris vs. Kennedy vs. Stein vs. West : перевага у +1,5 відсотки 44,6 проти 43,1 RCP betting odds (коефіцієнти ставок) :Trump vs. Harris52,0 проти 42,0Electoral college (кількість виборників від штатів, що будуть виграні кандидатом за прогнозом) :Trump vs. Harris No Toss Up States (невизначеність знята відповідно до прогнозу за соцопитуваннями)297 проти 241Battlegrounds/swing states (головні штати поля-бою, які коливаються і за які йде реальна боротьба)Вісконсін 48.2 48.0 Trump +0.2 Пенсильванія 48.2 45.5 Trump +2.7 Мічиган 46.3 48.3 Harris +2.0 Аризона 49.0 44.8 Trump +4.2 Невада 47.5 43.5 Trump +4.0 Пів.Кароліна 49.0 43.5 Trump +5.5 Джорджія 48.2 44.6 Trump +3.6 6 з 7 основних штатів, за які йде реальна виборча боротьба наразі виграє Трамп.Battle for Congress(Битва за Конгресс):U.S. Senate (кількість місць в Сенаті)республіканці - 50демократи - 43невизначено (боротьба) - 7 місцьGeneral Ballot (загальні вибори, вирішальні для кількості місць у Палаті представників)республіканці - 45,4демократи - 45,2перевага республіканців +0,2 відсоткиPresident Job Approval(рейтинг схвалення роботи президента Байдена)Approve (схвалюють) - 41,3Disapprove (не схвалюють) - 56,2Більшість, що не схвалює - 14,9Direction of Country(схвалення напрямку розвитку країни)Right Direction (правильний) - 25,6Wrong Track (хибний) - 65,3 *різні соцопитування, проведені з 22.07 по 28.07 - Harvard-Harris, Reuters/Ipsos, Morning Consult, Wall Street Journal, Forbes/HarrisX, NY Times/Siena, Rasmussen Reports, CNN, NPR/PBS/Marist@EdYurchenko 🎓