Fuente
Едуард Юрченко | ТРОХИ ПРО РЕАЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ АМЕРИКАНЦІВ ДО НЕКОМУНІСТИЧНОЇ РОСІЇЧому в...
2 400 Vistas/Alcance
2024-11-26 06:46
Mensaje №2633
ТРОХИ ПРО РЕАЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ АМЕРИКАНЦІВ ДО НЕКОМУНІСТИЧНОЇ РОСІЇЧому варто двічі подумати перед тим, як представляти РФ реінкарнацією саме Російської імперії, а не СРСР? Можливо когось здивує, але добільшовицька Росія ніколи не сприймалася в США негативно. Причому як політичними елітами, так і суспільством. Катерина ІІ фактично підтримала американську Війну за Незалежність, зайнявши позицію озброєного нейтралітету. Все XIX сторіччя США та Російська імперія фактично були союзниками. Під час Війни Півночі та Півдня, Росія не тільки послала флот на допомогу Півночі, але й була готова вступити у війну в разі, якщо Британія прийде на допомогу конфедератам. В Західній Європі були розповсюджені симпатії до народів, що боролись проти РІ, зокрема до поляків та горців Кавказу. Але в США нічого подібного не було. Хіба, що можна згадати спалах співчуття до мадярських революціонерів наприкінці 1840-х років (але й там критикували не Росію, а європейські консервативні монархії).Загалом критика в американському суспільстві існувала. Але критикували саме російське самодержавство як форму правління, а не Росію як таку (і не її панування над іншими народами). До того ж ця критика цікавила лише ліберальну частину громадськості, але не владні еліти і не більшу частину суспільства. До більшості європейських держав ставлення було не краще, а до деяких, наприклад Великобританії, значно гірше. На початку ХХ сторіччя стосунки погіршились через конкуренцію в проведенні імперської політики обома державами. США навіть підігравали японцям під час війни 1904 - 1905 років. Але казати про ворожнечу не приходиться навіть в цей період. Стосунки були десь в дусі конкуренції-співпраці Путіна й Ердогана. Під час Першої світової США повністю були на боці царської Росії. Причому й суспільство й влада. В 1917 році американці прямо вступили в війну, а в Росії відбулась демократична революція. Наступив апофеоз дружби й єднання (без тіні іронії). Хоча нагадаю - російське самодержавство американці теж ніколи не ненавиділи й не вважали проблемою, лише критикували, та й то далеко не всім суспільством.А потім трапився жовтень 1917 року....P.S. Доречі, для розуміння того як сприймається в американській масовій культурі російська імперська монархія, раджу подивитись голлівудській фільм "Миколай та Олександра" (дві премії Оскар) та повнометражний мультик "Анастасія".