Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Думки, про які ніхто не питав
Added 14 Jul 2024

Думки, про які ніхто не питав

@youneverasked
Number of subscribers: 10 103
Photos: 278
Videos: 26
Links: 493
Description:
Мої думки, про які ніхто не питав Авторський канал Діми Малєєва YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC20M3T-H-Pv0FPOEfeQJtNQ По питанням - @rude_d

👥 Number of subscribers

10 103
Average/Day:: +15
Average/Week:: +84
Average/Month:: +680

👁️ Average views per message

7 001
Average/Day:: 5,970
Average/Week:: 7,321
ERR: 69.3%

📊 Messages per Day

0.8
Last day: 1
Week average: 0.6
Average per day: 0.8

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Як геополітика може вплинути на інтернет?І нє, я зараз не буду говорити про взлами, пропаганду і так далі. Давайте поговоримо про доменні імена. Ви ж знаєте, всі ці круті імена аля *.ai, *.ly, або *.io? Зазвичай домен, особливо такий короткий - він належить якійсь території. І зараз навкруги цього є троха скандалів.До прикладу, є така територія, яка називається British Indian Ocean Territory. Ага, io - це не input/output, а Indian Ocean. І за володіння цією територію вже багато років бореться невеличка держава - Маврикій. Така собі острівна держава, яка набагато меньше Львівської області. І тут сталось те, чого ніхто не очікував: Британія віддає острови Чагос Маврикію, а з ними закінчиться існуваня British Indian Ocean Territory. І тепер треба думати, що робити з таким чудовим і популярним доменом *.io. Як виявилось, в IANA ( рібята, які виділяють домени ) навіть мають процес, як відключати домені імена вже не існуючих територій, яку ввели після зникнення радянського союзу, і їх домену *.su. Поки звичайно ніц не ясно - але якщо домен закриють буде - мені буде троха сумно. Цікаво, що домен ly - це Лібія, теж не сама спокійна країна. Домайн so - це Сомалі :)Звичайно не можна оминути домен *.ai - це взагалі напевно найпопулярніший домен зараз, який належить території з назвою Ангілья, і населенням в 15к людей. Лише за минулий рік Ангілья отримала з реєстрації доменних імен *.ai - 32 мільйони доларів, і це 10% всього ВВП країни :) Цікаво, що за всіма правилами і менеджемнтом доменів ai стоїть одна людина - Vince Cate. Історія того, як він отримав права адміна на всю гілку ai - просто неймовірна. Спойлер: "Будеш? Буду!"Тому так, велика кількість інтернет доменів реально залежить від дуже мініатюрних геополітичних штук. Іноді навіть просто від однієї людини.
В Сергія Бабіча на каналі - є чудова рубрика - день кукухи. Кукуха Сергія - то цікавий світ, але там він росказує, як тримати себе в контрольованому стані.Так ось, ясно що як і у всіх в цей час дах в мене тече. Не так як в минулому році, коли я боровся з депресією ( в мене є довідка від психіатра ). То взагалі були страшні часи. Зараз в мене так, невеличкі хвилі. Але з вересня минулого року, в мене зʼявилась нова пристрасть - фрідайвінг. По суті, у вас є тільки одне дихання, і ось на ньому ви пірнаєте в глибину. Світ під водою цікавий, навіть коли немає риб: тиск води хоче тебе розчавити, після 15 метрів в глиб починається «вільне падіння» ( це коли ти починаєш тонути, і вода тебе не виштовхує наверх ), і кожен метр вниз - то додатковий метр, який треба вигрести назад. І все це на одному вдосі. Світовий рекорд в цій дисципліні - 137 метрів. Це 137 вниз, і потім наверх. Коли ти тренуєшся, ти вчишся розслаблятись, коли твоє тіло каже - зара вмру. І це все відбувається в твоїй голові. Воно дуже допомагає зрозуміти, що проблеми в інтернеті - то проблеми персонажів в інтернеті. А тобі треба винирнути, і це зараз головне. Я не супер атлет, ниряв тільки на 20, і затримати дихання можу тільки на 4хвилини. Але я і тільки почав :) головне - це те, що такий спорт допомагає навчитись говорити зі своєю кукухою. Бо вона в нас зараз у всіх тече. Канал Сергія: https://t.me/toisamyibabich
Ми живемо в світі підписок. В кожного з вас скоріш за все є декілька сервісів за які ви платите: YouTube Premium, Netflix, GitHub Copilot, і так далі. Я колись зробив підрахунок сервісів за який я плачу - і сума виходить просто неймовірна. Такі сервіси дуже люблять великі компанії, бо здається ти платиш не найбільшу суму, але за декілька років ти витрачаєш ціну старого ланоса. + деякі люди тупо забувають, що вона платили за сервіс. А дехто взагалі вмирає, і до поки карточка валідна - можна стригти бабки - і в тебе куча мертвих душ, які досі платять тобі реальні бабки. Прям любов до сервіса до труни, і після труни. Звичайно, за це переживають виробники заліза, бо якось не ясно, як здавати щось в аренду, і як це потім забирати. Але, CEO Logitech запропонувала концепцію вічної мишки под підписці. Мене якщо чесно дуже смішить мишка з AI Button яка запускає промпт, і це вважається іновацією. Я не здивуюсь, якщо для цього треба буде ставити куча драйверів, які тобі ще й рекламу будуть тулити, коли ти будеш налаштовувати дефолтний промпт. Але Hanneke Feber впевнена, що користувачі будуть щасливі платити місячну підписку за використання мишки. Яким чином ця мишка буде вічною, чому за неї треба буде платити, і як це взагалі буде працювати Фебер не пояснила, але зробила порівняння комп'ютерної мишки з годинником Rolex.Десь в глибині душі, я впевнений, що якщо я дістану свою стару мишку Mitsubishi, яка в мене була зі старим IBM486 в 1995му році, дістану звідти шарік, протру його спиртом - вона досі буде працювати. І це без підписки, і кнопки швидкого запуску AI.
Ми відкрили англомовний канал, який чисто професійний, і дуже направлений саме на англомовну аудиторію. Але звичайно, українцям він також попадається, особливо тим, що підписані на наш основний канал. І це ок :) тому роскажу вам історію, про те, як люди нетерпимі до тих, хто старається щось робити не рідною мовою. Хто мене троха знає, той знає що я російськомовний. До 2018го року я весь контент, який створюю робив російською мовою. З 2018го, з ютубу почався мій перехід на українську мову. Звичайно, спочатку було важко, було дуже багато русизмів ( які є і зараз ) і неіснуючих слів. Коментатори ніколи не кремпувались про це писати, і іноді відоси були завалені виправленнями і побажаннями смерті за зневагу до мови. Коли почалось повномасштабне вторгнення, ми почали робити англомовні відео, пояснюючи українські меми західній публіці. Наші любі підписники і тут не втримались, і почали розбирати мій акцент, і дивуватись моїй жахливій англійській. Зараз, на іншому каналі відбувається приблизно така сама річ :) І я вот думав, ну то певно тіко наші. Але є одне але :) в мене біля офісу є кофейня. Там працюють люди з вадами слуху, і комунікувати можна тільки тикаючи пальцями в меню або мовою жестів. Біля кафе є табличка з жестами, які можна вивчити, щоб баристам було приємно. Штош. Вивчив я своє класичне замовлення. Кароче, деколи, один бариста рже над моїми жестами, бо я даю міксовані сигнали. Окей, реальний світ. Мене критикують за мій акцент мовою жестів :)
Росакажу вам ще один приклад, як AI врятував мені багато годин часу, і врятував мене від хвилювань. Ранок. Вирішив заварити собі кави в Moka Express Pot, це такий собі італійський спосіб приготування кави, де вода випаровується, і конденсується в верхній частині чайника, і ти ту жижу п'єш. Ніразу не викортистовував цей чайник, але ж понеділок був, гарний момент почати робити щось нове. Хату я знімаю, і плитка там в мене індукційна. Я не дуже прям куховар, тому знайомство з плиткою в мене досить таке шапошне, і я її тіко включати вмію. З кастрюлями працює чудово. Так ось. Заливаю я воду в той чайник, насипаю кави, включаю плиту, і ставлю чайник на місце де він мав би нагріватись. І стається найстрашніше, до чого мене життя не готувало. Плита замісь рівня нагрівання показує якийсь значочек. В цілому, людина яка придумувала ці всі індикатори має попасти в пекло. Значок, якйи фіг опишеш, і навіть не ясно як шукати. Не гріє, показує якийсь значок, і не особливо допомагає. В моїй голові вже виникло дофіга теорій, починаючи від - згоріла, бо світло виключали, і закінчуючи, що вот тіки що спалив ту плитку нафіг. Штош, давай гуглити, з горем навпіл якось описав той значок, і навіть отримав якісь лінки на інструкції на сайті виробника. І як завжди вони не відкриваються, не працюють, і не грузяться. Всьо як ми любимо. В результаті від безуспішного гугління, вирішив, чо не експлуатувати ChatGPT. І як же я зрозумів, наскільки я не дооцінюю те, як він може допомогти в різних життєвих ситуаціях. Сфоткав я йому той значок, кажу, що робити? Він запитав яка модель плити. І це я йому сфоткав. Ну і він мені видав: телепню, ти використовуєщ посуд, який не суміжний з індукційними плитами. Now i know, що є посуд який не працює на таких плитах. А запитав би зразу - зекономив би собі вагон часу, і нервових клітин які витратив проклинаючи виробника.
Інтернет зійшов з розуму :) Якщо ви хоч троха слідкуєте за виборами в США - то вже певно чули, що кандидат в віце-президенти JD Vance трахав диван. Так, ви все правильно прочитали. Людонькі впевнені, що можливо наступний віце-президент буде відомим тим, що любив диван і гумові рукавички. Але насправді - все дуже погано, тому що це показує в якому світі крикливих дурнів ми живемо. Кароче історія:1. JD Vance колись написав книгу - "Hillbilly Elegy". Фіг знає про що книга, але NY Times називає її бестселлером ( хоча як виявляється її ніхто не читав )2. Один з користувачів, самої чудової мережі Х, написав твіт, в якому сказав, що певно JD Vance буде першим VP, який публічно в своїй книзі описав, як займався пристрастним коханням з диваном. І навіть сказав на яких сторінках це було написано. 3. НІХТО! НІХТО БЛЯДЬ! не читав книги, і твіт понісся в маси. JD Vance зранку прокинувся людиною, про яку раніше знали, що він офіцер, венчурний капіталіст, і так далі, а сьогодні він вже меблефіл.4. З нього вступились - Associated Press - ЯКІ ЗРОБИЛИ ФАКТ ЧЕК ТВІТА ПО КНИЗІ. Уявляєте? Одна з найвідоміших газет, робить факт чек, чи написано те, що описано в твіті в книзі, навіть знаючи сторінки. І робить статтю з назвою: "Ні, JD Vance не їбав диван". 5. Люди в інтернеті піднімають хай, кажучи - як медіа відбілють політика, який їбав диван.6. Хтось в Associated Press панікує, І ВИДАЛЯЄ СТАТТЮ7. Люди в інтернеті - ну тепер ми точно знаємо, що JD Vance їбав диван. 8. Багато новинних каналів, які підтримують республіканців виходять з спец випусками, де росказують, що ДІЙСНО JD VANCE НЕ ЇБАВ ДИВАН.9. По інтернету починає блукати скріншот, як JD Vance репостить відео, де "дельфін ґвалтує жінку, і їй це подобається", і каже, що інтернет був помилкою.10. Люди в інтернеті - JD Vance ЄБЕ ДЕЛЬФІНІВ.Книгу все ще ніхто не читав.