Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Думки, про які ніхто не питав
Added 14 Jul 2024

Думки, про які ніхто не питав

@youneverasked
Number of subscribers: 10 103
Photos: 278
Videos: 26
Links: 493
Description:
Мої думки, про які ніхто не питав Авторський канал Діми Малєєва YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC20M3T-H-Pv0FPOEfeQJtNQ По питанням - @rude_d

👥 Number of subscribers

10 103
Average/Day:: +15
Average/Week:: +84
Average/Month:: +680

👁️ Average views per message

7 001
Average/Day:: 5,970
Average/Week:: 7,321
ERR: 69.3%

📊 Messages per Day

0.8
Last day: 1
Week average: 0.6
Average per day: 0.8

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Користувачі завжди виграють від конкуренції. Після DeepSeek момент - OpenAI очікувано заворушились. Випустили свою o3 модель, яка ще краща, ще розумніша, ось це вот усе. Чесно, ніби дивишся випуск нового IPhone - те краще, те більше, те красивіше, хоча береш його в руки - і не бачиш особливою різниці. Але OpenAI зробили ще одну штуку - Deep Research. Це функціонал, з яким ChatGPT перериє всі інтернети, знайде необхідну інформацію, зробить порівняльний аналіз і так далі. Наразі це доступно тільки для користувачів Pro моделі, і в дуже лімітовану кількість разів. Я не користувач моделі Pro, тому пощупати не можу. Але деякі фідбекі, які вже є в інтернеті - як завжди - blown away. Як пишуть користувачі - аналіз довгий, в випадку який привдений в лінці - аж 11 хвилин, що для AI - вічність. Але і результат - прям дуже агонь. Що це змінить? Ну крім того, що тепер люба маленька компанія зможе випускати "аналіз ринку" за реєстрацію в промислових масштабах. Мені здається більше за все має змінитись освіта. Якщо ви так подумаєте, то класична академічна наука, з появою все більших можливостей LLMок втрачає цінність ( і я зараз не про соціалізацію ). А тепер з Deep Research ще й сильно зменшить час на дослідження і наукові роботи ( шкіряні мішки все ще мають створювати щось нове ) Кароче, корпорації боряться за голови шкіряних, і при тому сильно змінюють як ті шкіряні живуть. Іноді так сядеш, подивишся на ті всі зміни, і думаєш: піду я в ліс від того інтернету.
Мені здається, ми не розуміємо того, що реліз DeepSeek, крім того, що це еволюція LLM моделей, це ще й величезне геополітичне питання. І в центрі всього - чіпи. Чіпи - це нафта, золото, і найголовніший ресурс за який будуть воювати країни. Реліз DeepSeek - це початок наступної холодної війни між США і Китаєм - аля Заходом і Сходом. Ви знали, що США контролюю експорт своїх чіпів навіть серед союзників. До прикладу, якщо Сінгапур, або Португалія захочуть купити велики партію чіпів - NVIDIA треба буде питати дозволу в США, щоб продати цю партію. Країни, які можуть купити F35 - не можуть купити чіпи. Най ця думка вляжеться у вас в голові.І тут стає трошка сумно, коли бачиш, що наші міністерства планують будувати свої заводи чіпів в Україні. Ми зможемо робити дуже примітивні чіпи ( хоча для воєнки і тракторів того може і вистачить ), але про ніякий український штучний інтелект ми навіть не можемо мріяти. Особливо це сумно, тому що роботи саме українського вченого стали фундаментом deep learning.
Сьогодні почув історію, якою хотів би з вами поділитись.Пам'ятаєте PokemonGo? Ця гра все ще існує. Я доси пам'ятаю, як PokemonGo зупиняв роботи цілих IT компаній, бо всі в курилці воювали за зали, або лапали покемонів. Потім перший раз я побачив в Азії, що її ще грають, коли знімав квартиру, і виявлялось що квартири біля покемон залів здаються дорожче, ніж ті що не біля. Так ось, її грають досі. І суть в тому, що деяких покемонів можна спіймати тільки в спецефічних локаціях: привидів на кладовищі, морських покемонів на пляжі, і так далі. Буває так, що якийсь покемон доступний в десятках, а то і сотнях кілометрів від місця проживання мисливця за покемонами. Гравці в PokemonGo зрозуміли, що локації компанія Niantec берез з OpenStreetMaps, філософія якої - дати користувачам можливість добавляти локації на карти, щоб вони завжди були оновлені. Кароче як в Wikipedia. Ви розумієте до чого це веде? Геймери, які зрозуміли, що можна створити який небудь пляж, а то і кладовище в центрі свого міста, щоб отримати доступ до бажаного покемона. Ну і якщо адміністартори OpenStreet прошляпали, то багато людей дивувались де ж вони живуть :)Але OpenStreetMap не почали блокувати гравців, а просто почали звертатись до гравців, до пояснювали, що Niantec забирає версії карт не часто, і те, що вони додають локації - може і не попасти в гру. Але гравці можуть додавати локації, які дійсно існують, і покемони можуть з'являтись там. І це - спраюцвало. Тепер ловці покемонів в своїх рідних містах, слідкують за тим, щоб якщо вже щось з'явилось - то най буде на OpenStreet. Може там зал для покемонів Niantec збудують, або який небудь Пікачу з'явиться. Класно же!
Ну всьо-всьо, сьогодні без технологічних новин ( поки що :) ). Зараз про фрідайвінг. Я оце вот не плавав близько 3-4 місяців, і нарешті добрався на нирялочку. І цього разу - вона була неймовірна. Цього разу група була дуже маленька - три ниряльщіка, і тільки один інструктор. Один з ниряльщіків - була новачок, тому інтструктор був більшу частину з нею. Я ж був в парі з досвідченим дайвером, який ниряв до 50 метрів, що для мене це дуже далеко :) Ну але, слава Тайланду, ми були на місці з максимальною глибиною в 30 метрів. Ви запитаєте чому? Тому що в дайвінгу коли один ниряє - інший його страхує. Так, він не спускається на ту саму глибину, він чекає якийсь час після того як дайвер пірнає, він пірнає за ним близько на 1/3 - 1/2 глибини, і чекає повернення дайвера. Насправді, коли різниця в досвіді така велика як була в мене і мого партнера - то чесно кажучи навіть на 10 метрів стає трошко страшно, бо в голові валять думки: а повернеться він? а може він втопився? а може мені не вистачить повітря? Ну кароче, як переживання перед деплоєм в п'ятницю вечором. Кароче, в цей день я пірнув 44 рази. Гармін показав, що проплив я близько кілометру. Але є один нюанс, мій дорогий Гармін, один маленький нюанс :) І хоч цього дня я пірнув тільки на 20 метрів, і навіть не добрався до дна, але отримав я багацьо задоволення. Десь в душі, я розумію, що готовий і хочу йти в експедиції плавання з китами, морськими котами, або мантами :) Фрідайвінг - це прям чудове хоббі, щоб попасти в найкрисивіші місця цієї прекрасної планети.
Якщо ви попросите любий генеративний штучний інтелект намалювати стакан повний вина, чи годинник який показує якийсь час, то ви отримаєте напів повний стакан з вином, і годинyик який показує 10:10. А все чому? Тому що годинники традиційно фотографують коли їх час показує 10:10 ( правда тому є причина ). Фотографії станаків з вином також завжди фоткають напівповними, тому що так красивіше. Ось і нещасний штучній інтелект на тому вчиться, і ніяк не може второпати різницю між стаканом повним, та напів повним. Бо якість математичної моделі визначає якість даних на яких вона тренована. І цим, як не дивно, ШІ дуже нагадує людей :) Чим більш полярну інфу ти кидаєш людям - тим полярнішим стає їх точка зору, і погляд на світ. Або, чим більше людина в чому розбирається, тим меньше вона може подивитись на світ, очами іншої людини - для цього навіть є ідеальна назва когнітивного упередження - прокляття знання. Я коли над цим почав багато рефлексувати, стає так цікаво слухати когось, в кого дуже радикальна точка зору: цікаво, що сталось в житті людини, що вона така радикальна, і як подивитись на свії її очима, щоб краще зрозуміти?
Люди часто не розуміють, як деякі речі працюють. В одному чаті, де є багато людей, яких я страшенно поважаю, і яких я вважаю прям дуже розумними, виникла ситуація в якій я себе повів не дуже гарно. Якщо описати в двух словах - то в якомусь чаті, хтось хотів потрапити в компанію, в якій я працюю, і з подивом побачив, що заявки людей, які проживають в Херсонській, Запорізькій, і інших частково окупованих областях України не приймаються. Звичайно, перша реакції: а чи не охуїла та компанія. Якщо чесно, з санкціями і так далі я зустрічаюсь дуже часто, тому що в великому бізнесі такі речи виникають постійно. Просто наведу невеличкий приклад. Напрямок Агоди за який я відповідаю - називається Activities - це білети в парки розваг, музеї, кулінарні курси, і навіть чоловічий стриптиз в Сеулі. Але можуть і продаватись якісь тури по Китаю, в описі яких може бути - тури в Північну Корею. В силу санкцій ( та і моралі ) ми не можемо продавати такі речі, і звичайно блокуємо такі бізнеси, але з технічної точки зору - такі речі знайти не так легко, ну але якось справляємось.Ситуація з частоково окупованими областями України - це неприємно, але вже як є: Херсоньска і Запорізька область також під санкціями. Тому почалась вся двіжуха з BMC, які вирішили покинути Україну. Ну і я огризнувся - сказав неприємні речі за які потім мені було соромно. Але саме неприємне, що я так багато пропагую, що знання часто роблять нас сліпими - звідси велика кількість дуже розумних людей, які поводять себе як мудаки. І що? Сам повів себе, як мудак. Бо бачите люди чогось не знають. А сам то?Тому повторю ще й тут, як мантру: знання роблять нас сліпими. І зарозумілими. Не треба так.
Ви ж напевно чули, що Мета зменьшує кількість модерації на своїх платформах? Марк Цукерберг навіть зробив відосік, де росказав з чого Facebook почався, і як політични і інші сили заставили їх бути тим модерованим середовищем, яким вони є зараз. Звичайно, можна казати, що Марк нарешті очухався, і зрозумів, що модерація на платформі вже стає більш ідіотизмом, ніж захистом... Алееееее, всім зрозуміло, що це робота з новою адміністрацією президента. Доречі, смішно, але як і наш президент, Марк відх"єсосив демократів. Лол. Але присутність Ілона Маска біля Трампа, його ідеї по свободі слова, і так далі ніби то показують, що платформи нарешті виходять з того стану, де заборонено все, окрім повєсточки. І це - добре. Ловіть передбачення: наступними хто зменшать цензуру будут OpenAI. Якщо ви пробували ChatGPT, для того щоб поговорити про якісь політичні речі, або намалювати картинку ( я колись, ще з часів твітора, старався намалювати українське село з дронами - ChatGPT відмовлявся :) ) - то завжди получали відповідь, що ChatGPT про таке говорити не може. І тут я скажу те, чого не очікував. Я погрався з Grok ( AI від X ), і потестував його на всьому: від малювання політичних діячів, розмови про контраверсійні теми, і до генерування еротичних історій ( чесно, індустрія фанфіків просто й*бнеться ) - і він зі всім впорався в десяткі разів краще, ніж ChatGPT. Відверто - дуже не поганий ШІ. Ну а з тим як tech-bros починають один за одним підтримувати нову адміністрацію - такий гравець як OpenAI просто не встоїть.
Ілон Маск ВИСОСАВ Мемфіс. Такий міг би бути заголовок наступної новини. Мемфіс - місто в штаті Теннесі, який відомий віскарьом і кантрі музикою. Місто Мемфіс було вибрано Іланом Маском, як місто де він вирішив будувати датацентр для свого супер-комп'ютера Colosus, який використовується для тренування Grok - GenAI від компанії X.Масивний супер-комп'ютер, який вже тренує Grok на 100к GPU. Але в пана Маска гігантоманія, і йому треба зробити все більше ніж в інших, і Colosus планувався зрости на 900% до цілих 1 000 000 GPU, щоб Grok став ще розумнішим, і міг керувати гуманоідними роботами Optimus від компанії Тесла. Але фізика, клята сука, проти пана Маска. Інфраструктура міста просто не спроможна дати Маску всю ту електрику, яку потрібно для його нового дата центру. Насправді, це все дуже і дуже цікаво спостерігати, як розвиток AI заставляє шкіряних мішків шукати все більше і більше оптимальні рішення для всесвітньої енергетики. Більшість вже інвестує в дослідження термоядерної енергетики, але поки - ядерні реактори виглядають як саме реалістичне рішення. Ну і тут не все просто, тому що, щоб збудувати ядерний реактор треба пройти через бюрократичне пекло, але легше будувати Small Modular Reactors, хотя досі не відомо що з ними робити :) Саме смішне в цьому - акції компанії NuScale Power Corp - котра чудово показує, що ні технарі, ні ринок не розуміє, як ж то майбутнє тих прожорливих датацентрів для AI
Я все більше бачу в інтернетах, що телеграм акаунти зламують. Все це відбувається через лінку про голосування за якусь там дитину. В мене в мами був такий самий випадок. Коли зловмисник заходить на акаунт жертви - вони зразу викидають жертву зі всіх девайсів, і ставлять двохфакторну автентифікацію. Що саме погане, так це те, що якщо ви спробуєте залогінитись в той аккаунт - код висилається не через смс, а на залогінений ґаджет, який зараз належить зловмисникам.Штош, поділюсь з вами, як я викрутитись з цієї ситуації. Уявимо, що телеграм аккаунт вашої мами вкрали, але у вас і досі є доступ до телефонного номера. 1. Якщо у вас є встановлений телеграм, і ви в нього залогінені - додайтй новий аккаунт до нього. Так, в телеграма на одному телефоні можна мати мульти-логін. Робиться ця вся радість через Settings -> My Account -> Add Account2. Чомусь, якщо ви додаєте аккаунт в вже залогінений акк - то телеграм присилає PIN через SMS, а не на залогінений дівайс, що вже чудово. 3. Коли ви введете пароль з СМС, вас зустріне віконечно пароля, бо зловмисник не ваша мама - і використовує подвійну автентифікацію4. Звичайно пароля ви не знаєте, тому сміливо тикаєте - Forgot Password5. Коли ви це тикните, Telegram вас повідомить, що у вас є дві опції: або згадати пароль, або скинути аккаунт. Згадати у вас не получиться, але скинути - чудово. 6. Як тільки ви скините аккаунт - він буде видалений через якийсь проміжок часу - від 1 до 30хвилин7. Як тільки ви побачите, що він видалений, можете створити новий за тим самим номером телефона. Контакти і повідомлення ви звичайно втратите, але хоча б з номера вашої мами не будуть просити гроші. Ну і це, навчайте своїх близьких кібербезпеці троха, бо вона дуже недооцінена :)
От це вот знаєте, в мене зараз невеличкий тріп, який складається з візитів до друзів. Я спочатку був в Лондоні, потім в Відні, і ось зараз в Варшаві. (тут, хто хоче, може в коментах написати про те, який я ухилянт)Хоч я в захваті від Лондона і Відня - Врашава мене вразила більше за все. Від Варшави до Львова - 400км. Київ від Львова знаходиться на більшій відстані. Але мене просто розвалює те, який крутий IT-клімат Варшави. Тут є офіси Amazon, Netflix, Google, Microsoft. Кароче, вся MANGA тут. В Google тут взагалі дві величезні башні, тищ на 5-7 людей (а то і більше). І вони несамовито наймають. В цих компаніях працюють багато українців. Це не просто девелопмент офіси - а офіси зі всіма фічами: їжа, музикальні студії, і так далі. З класним соц пакетом, великими зарплатнями, і акціями. І те, що там працюють багато українців - просто, ще один доказ - що в нас дуже кльові таланти. І ось ця невелика відстань, і просто мега разюча різниця в картині IT компаній міста мене просто розвалює. Близкість росії, непрозора фінансова система, високий рівень корупції, і в результаті дуже спірні політичні рішення призводять до того, що щоб талановитому українцю мати шанси "грати в вищій лізі" - треба шукати ту вищу лігу не дома. І вот дивлюсь я на це все, і відверто заздрю. 400км різниці, а така прірва між можливостями. Ех.